ft Alleen Kallo aan het Wase feest Afwerking speelt K.S.V. weer parten Hattrick van Dirk Smet Lebbeke de betere ploeg Baasrode niet ontevreden ondanks nederlaag Robur Moerzeke: stevige defensie Sterke tegenstander Tweede provinciale MET EEN ADVERTENTIE IN DEZE KRANT, WINT GE IEDERE DAG EEN KLANT 20 - 9.9.1988 - De Voorpost VOETBAL F.C. Denderleeuw - K.S.V. Temse 0-0 F.C. Denderleeuw had met de komst van K.S.V. Temse. dat toch bij de titelkandidaten behoort, beslist meer dan eens aan scoutingswerk ge daan want van bij de aanvang van deze openingswedstrijd kregen zowel Franck Van Buynder als Guy Rodrigo niet één maar twee bewakers bij zich in de buurt. Temse liet De Petter heelwat vrijheid en dat heeft dramatische gevol gen gehad want Luc Volcke- rick hield met zijn avontuur tegen De Petter een rode kaart over en nadat Patrick Van de Vel de taak van Vol- ckerick overnam was ook Pa trick al blij dat hij slechts geel kreeg toegestopt van ref Van Damme, toen hij De Petter enkel bij de shirt kon trekken in zijn rush naar de 1-0. Festival der gemiste kansen Ondanks de zware mandek king op zowel Van Buynder als Rodrigo was het toch al Temse wat de klok sloeg ge durende deze wedstrijd. Reeds in de 8! min. kwam thuisdoelman Malfroid geluk kig weg toen een lob van Rodrigo van de lijn werd ge keerd door verdediger Van de Putte en amper twee minuten later was het alweer Rodrigo die nu alleen voor de doelman opduikend onbegrijpelijk miste. En het bleef Temse- getint tijdens deze wedstrijd. Zelfs twee doelpunten wer den gescoord door de Waas- landers. Eerst was er wel handspel geweest van Rodri go die hiervoor prompt geel kreeg en vervolgens werd een treffer van Floris Verstraeten afgekeurd wegens buitenspel. Rond het halfuur kwam dan een eerste maal de thuisploeg uit de verdrukking en er was een attente Smidts nodig die een vrije trap van De Petter kon stoppen. De Petter bleek nu gelan ceerd en in de slotminuut van de eerste helft werd Luc Vol- ckerick uitgesloten wegens een overtreding op dezelfde De Petter. Temse dus met 10 tegen 11 gedurende de resterende 45 minuten en ondanks deze minderheid bleef K.S.V. de gevaarlijkste ploeg. Een fy siek sterker Temse kon in de 56' min. dan dé kans van de wedstrijd opeisen toen Pa trick Waem geheel afgezon derd voor Malfroid verscheen maar de Temsespeler knalde zijn doelkans huizenhoog over. Hetzelfde overkwam nadien nog eens Rodrigo en Van Buynder toen zij van dichtbij Malfroid op hun weg vonden. Terwijl Temse in de minder heid toch maar bleef beuken op de Denderleeuwdefensie brak nog eens De Petter uit. Patrick Van de Vel restte er niets anders meer dan inder haast terugkomen en de ge vaarlijke thuisspits bij de shirt trekken. Een gele kaart was het aandeel voor Patrick voor deze fase waarin Temse toch gespaard bleef van een onver diende nederlaag. De bezoekers bleven evenwel na deze waarschuwing de aan val prediken en achtereenvol gens waren ook nog Waem, van Buynder en Kurt Migom zéér dicht bij het openings doelpunt maar telkenmale was er wel iets of iemand die zich in de schietbaan bevond zodat uiteindelijk de blanco stand behouden bleef tot aan het laatste fluitsignaal. Bij Temse was men evenwel achteraf niet ontgoocheld over deze puntendeling. Men beseft dat de ploeg goed draait en dat enkel nog wat geluk nodig is om tot scoren te komen. Hopelijk vergast K.S.V. nu zondag de suppor ters thuis tegen Lebbeke op een doelpuntrijke namiddag. M.S. Svelta Melsele - S.V. Geraardsbergen 3-0 Melsele-Geraardsbergen 3-0. Er werd fel gestreden voor elke bal. (Iv) Svelta Melsele heeft zijn ou verture in eerste provinciale zeker niet gemist. De ploeg van Omer Janssens heeft na een ware demonstratiewed strijd. waarin ze S.V. Ge raardsbergen geen kans liet, duidelijk laten zien dat het zeker niet het zwakke broer tje is dat uit tweede provincia le komt. Met een opportunistische Dirk Smet en de als fouriers fungerende Jaak Waegemae- kers en Mare Bosman zal dit Melsele nog heel wat punten- winst bijeen sprokkelen. Melsele-Geraardsbergen 3-0. De Breucker-Verhoeven en Swinnen bouwen een mooie aanval op. (Iv) In tweede provinciale toonden zowel F.C. Wieze als Baasrode dat ze in deze reeks wellicht spoedig hun woordje zullen meepraten. Het nipte verlies van beide teams mag dan ook bestempeld worden als gemis aan ervaring. Voor Robur ditmaal geen vuiltje aan de lucht bij de start. Dat kan dan niet gezegd worden van Kruibeke en Klauwaerts Kemzeke die met zware verliescijfers uit dit eerste kompetitieweekend komen. Onverwacht alleszins. Maar wat gezegd van S.K. Kallo. De ploeg zag een aantal titularissen tydens het tussenseizoen mee met trainer Janssens naar Melsele trekken en haalt nu zwaar uit tegen S.L.V. Zelzate dat nog net op het nippertje de forfaitscore kon ontlopen. Waegemaekers, de onver wachte Svelta vertrok in deze wed strijd licht gehandikapt omdat doelman Van Gheem niet fit genoeg was na een blessure en vervangen werd door de jon ge Bart Van Aerde. Ook Van Buel kon niet aan de aftrap zijn door een lichte kwetsuur maar dat was de thuisploeg niet aan te zien. Met snel en kordaat spel, waarin dieptepassen kwistig verstuurd werden vanuit alle terreinhoeken, konden de spitsen steeds aanspeelbaar blijven. Wie hierbij zeker op viel was de tijdens het tussen seizoen aangetrokken Jaak Waegemaekers die van Waas- landia Burcht plots in het eer ste elftal van Svelta werd ge dropt. Tijdens de voorberei ding had deze Waegemaekers het nochtans lastig om zich te manifesteren maar na hetgeen deze kloeke jongen heeft la ten zien in de eerste kompeti- tiewedsïrijd kunnen ze bij Svelta gelukkig zijn over een transfer die zeker gelukt is. Even voor het halfuur lag de ze Waegemaekers dan ook aan de basis van het openings doelpunt toen hij zich door zette en zo het leder in ideale positie bracht bij Dirk Smet die meteen remue in het Ge- raardsbergse doel kansloos liet. Het enige wat Geraards bergen hiertegenover kon stellen was de gevaarlijke om haal van Swennen die nipt naast het doel van Van Aerde belandde. Dirk Smet in glansrol Na de pauze bleef het ver wachte offensief van Ge raardsbergen uit en het was de thuisploeg die langs Wae gemaekers. Luc Van Mie- ghem en Mare Bosman voor de gevaarlijkste standjes zorgde. Terwijl bij Melsele achteraan Patrick Poppe als buffer alles opruimde zoals die schaarse tegenaanval van alweer Swen nen, nu goed vrijgespeeld door de Geraardsbergse ge vaarlijkste pion: Luc Spit- taels, was het toch weer Wae gemaekers die tot twee maal toe erg dicht bij de verdubbe ling van de stand was. Een derde maal liet Jaak zijn voor zet op het hoofd van Luc Maes belanden maar deze richtte ongelukkig zodat het bij 1-0 bleef. In de 79' minuut was het evenwel zover. Nadat Dirk Smet even ervoor dicht bij een doelpunt was geweest na hoekschop mocht hij nu wél juichen toen hij, na voorbe reidend werk van Luc Van Mieghem, remue voor de tweede maal kon kloppen. S.V. Geraardsbergen drong nog wel aan maar kon toch niet beletten dat Jaak Waege maekers in de 85' min. num mer drie klaarlegde voor Dirk Smet die zelf met een schitte rende beweging de ruime thuiszege op het bord bracht. Met een volgende opdracht naar F.C. Waarschoot moet dit Svelta beslist in staat wor den geacht om ook uit het Meetjesland puntenwinst mee te brengen. Mare Stevelinck SK Aalst 1 - Lebbeke 3 Melsele-Geraardsbergen 3-0. Tot ieders verbazing bleek Geraardsbergen zwakker dan verwacht. Melsele leverde daarbij nog een uitstekende verrichting met 3-0 als gevolg. (Iv) S.K. Kallo 5 S.L.V. Zelzate 1 Bij S.K. Kallo, dat de dien sten moest missen van Ignace Deckmijn, was iedereen opti mist na de voortreffelijke prestatie. Reeds in de 23' mi nuut had de thuisploeg, die erg secuur afwerkte, sukses toen Tom Van Strijdonck vanuit een schuine hoek het openingsdoelpunt kon scoren. Toch moest gewacht worden tot even voor de rust alvorens het meesterschap van Kallo verder werd omgezet in doel punten. Een solo van Danny Hemerlinck was de aanloop naar een nog grotere afstraf fing van de bezoekers. Kort na rust was het de opge schoten Marc Rotthier die als vrije verdediger mee was op gerukt en eveneens zijn goal- tje lukte op aangeven van Marc Van Stappen. Deze laatste mag zelfs als de beste man op het veld be schouwd worden want nadat hij in elke goal wel een aan deel had kon hij in de 64' en 68' min. zélf de nummers 4 en 5 op het bord knallen. Trainer De Maeyer liet nu iedereen speelgelegenheid en zo mochten Ongenae en Van de Graef naar de kant komen terwijl Pol Deckers en Filip Van Steenhuize het goedlo pende Kalloteam mochten vervoegen. In de slotminuut moest doelman Rijsbrack zich dan nog verrassend gewonnen geven op een schot van bezoe ker Seghers maar dan was de zege voor Kallo al lang een feit. St.-Kruis-Winkel 4 J.V. Kruibeke 0 Jong Vlaanderen, vertrokken in deze kompetitie als een der toonaangevers, heeft op het veld van St.-Kruis-Winkel meteen een dreun van jewel ste gekregen. Wanneer we de verzachtende omstandighe den buiten beschouwing laten (Van Strijdonck en Baetens gekwetst) dan komt deze ne derlaag hard aan voor de mannen van voorzitter Fou- bert. De gasten konden de score openen langs een mis- sertje in de Kruibeekse defen sie en nog voor de rust was de verdubbeling van de stand een feit. Na de pauze bracht Trainer Van Nieuwenhuize de juist van huwelijksreis terug gekeerde Kris Stitsels in de ploeg. Dat bracht wel enigs zins beterschap, maar verder dan een schot op de paal van Vereycken en een kansje voor Leo Wuytack was er voor de Waaslanders niet bij. De thuisploeg daarentegen bleef met scherp schieten en toen de volle 90 minuten rond waren wezen de bordjes een katastrofale 4-0 aan in het nadeel van Kruibeke. Was St.-Kruis-Winkel nu wer kelijk zo sterk en ontpopt die ploeg zich als titelkandidaat of... is dit Kruibeke zo wankel dat het op zijn tellen zal moe ten passen. Uitsluitsel wel licht in de komende wedstrij den waarin Kruibeke nu zon dag al tefug een zware dobber te verwerken krijgt met de komst van Robur Moerzeke, dat op de eerste speeldag bij zonder goed uit de startblok ken schoot. Oostakker 3 KI. Kemzeke 0 Kemzeke, dat nog steeds zon der de beide puntspelers Cop- pens en Dirk Van Himste moet aantreden, heeft méér dan een uur met de jonge ploeg kunnen standhouden op het veld van Oostakker. Na dat Peter Calle in de eerste helft de lat had getroffen, had de thuisploeg in de tweede helft meer geluk. Kemzeke, dat een kwartier voor tijd dan toch langszij kwam toen Luc Van Lierop kon scoren, voel de zich terecht bestolen toen dit doelpunt werd afgekeurd wegens onbegrijpelijk buiten: spel. De jeugdige ploeg wilde dan kost wat kost de gelijk maker, maar de wat verwaar loosde defensie vormde een gretige prooi voor de thuis- spelers die in het wedstrijd einde nog tweemaal tot sco ren kwamen en zo de ietwat overdreven 3-0 eindstand op het bord brachten. Mare Stevelinck Baasrode - Meulestede 2-3 De Baasroodse tweedepro- vincialer verloor zijn eerste kompetitiewedstrijd, maar al gemeen liet hij geen slechts indruk. Wel liet hij zich op enkele tekortkomingen be trappen wat mee de nederlaag in de hand heeft gewerkt. Het zag er aanvankelijk niet zo slecht uit voor de thuisploeg die uit een vlotte kombinatie tussen Gino Ringoot, Mare en Eddy Van Keer al na vier minuten tot scoren kwam. Twintig minuten lang hadden we overduidelijk het mees terschap, zegt oefenmeester Guido De Leeuw. De bezoekers konden even wel op gelijke hoogte klim men na een aarzeling in onze defensie. Drie minuten daar na onderschepte de snelle Verlinden een slecht wegge werkte bal van Michiels. wat tot een tweede doelpunt leid de. Eigenlijk waren dat twee goals die op jammerlijke wij ze tot stand kwamen. Ik meen dat ze in feite toch vermeden hadden kunnen worden. On der de rust hebben we van gedachten gewisseld en aan gedrongen om meer de bal te spelen. Ik meen dat we als vaardige ploeg deze principes moeten huldigen. Na de her vatting waren we duidelijk het betere team, We hebben in die periode een paar keer stevig uitgehaald. Op een bepaald ogenblik liet onze keeper zich op een slip pertje betrappen, met een doelpunt voor gevolg. Dat be tekende een lelijke streep door de rekening. In het laat ste halfuur hebben we nog getracht te redden wat er te redden viel, maar meer dan de aansluitingstreffer hebben we niet kunnen realiseren Al bij al ben ik, ondanks de nederlaag, niet helemaal on tevreden. Overigens ontbra ken er twee titularissen. Ver- heyden die nog aktief aan het kaatsen is en Benny Vercau- teren die een vorig jaar opge lopen schorsing uitzit Hopelijk kunnen we zondag op S.L.V. Zelzate de eerste punten sprokkelen. We on dernemen alvast de verplaat sing met het oog op een eerste seizoenzege aldus Guido De Leeuw. E.G. Robur - Wippelgem: 3-0 De Moerzeekse tweedepro- vincialer nam een betere start dan vorig jaar toen hij onmid dellijk met de nederlaag werd gekonfronteerd. Deze keer etaleerde hij degelijk voetbal, liet een gunstige indruk in alle linies maar vooral de defensie toonde zich sober en vastbe- De nieuwe tweedeprovincia- ler FC Wieze is er niet in geslaagd om de openingswed strijd te winnen. Jean-Pierre Lippens en zijn maats kregen af te rekenen met een sterke tegenstander die vooral tij dens het eerste kwartier de Wiezenaars van het kastje naar de muur rammelde en uit dat overwicht een doelpunt puurde. - Nadien hebben' we enigs zins het evenwicht kunnen herstellen, zegt speler-trainer Jean-Pierre Lippens. Nu moet ik toch zeggen dat het doelpunt dat we moesten inkasseren eigenlijk een flod dergoal was. Het is nu niet de bedoeling om hiermee de ver dienste van Tenstar Melle in een ongunstig daglicht te stel len. Kort na die openingstref fer zijn we trouwens door het oog van de naald gekropen en in het algemeen ben ik van oordeel dat de lokale zege beslist niet onverdiend mag genoemd worden. In feite had ik vooraf verwacht dat het knokken zou worden. Tenstar Melle-Wieze: 1-0 heeft tijdens de recente over gangsperiode heelwat talent in huis gehaald. Ik veronder stel dat het een van de sterke re ploegen zal worden. Onze ploeg is nagenoeg dezelfde als vorig seizoen, Niettemin hebben we, behal ve dan in het eerste kwartier, behoorlijk kunnen wedijve ren. Er zaten bovendien een paar kansen in en mits wat geluk behoorde een gelijkspel tot de mogelijkheden. Ik wil hier nog aan toevoegen dat Danny Matthijs als doelman een flinke rol heeft gespeeld. Hij is terug van weggeweest en volgt nu Rudy Jansegers op die een punt heeft gezet achter zijn loopbaan als voet baller. Nu zondag spelen we aan huis tegen Kemzeke en hopen de eerste punten te sprokkelen. Dat wordt allicht ook de in tentie van de Waaslanders, die overigens voor hun eerste match op een flinke pandoe ring werden getrakteerd. (eg) raden. Mettepenningen, Luc en Fons Vercauteren blijken niet van plan om zich zomaar door Jan en alleman in de luren te laten leggen. Tijdens het eerste halfuur kon het bezoekende Wippelgem, in twee jaar tijd evenveel keer gepromoveerd, behoorlijk wedijveren, hoewel Robur Moerzeke in die periode een vaardiger indruk liet. - Op technisch vlak lieten de bezoekers bepaald geen slech te indruk, meent klubleider Freddy De Maere. Ook inzake sportiviteit prijs ik hen ais een voorbeeld. Echt veel moeite hebben we er nu ook niet van ondervonden. Tijdens het eerste halfuur hebben ze in feite maar één keer stevig uitgehaald en op dat ogenblik was onze doel man bij de pinken. In het derde kwartier zijn we dan duidelijk meester van de situatie geworden wat snel in een doelpunt resulteerde. Daaraan ging een kombinatie tussen Marc Ost en Eddy De Malsche vooraf. Benny Huy- lebroeck trof raak in de rebound. Kort na de hervatting zijn we een tweede keer tot scoren gekomen. Deze keer had Benny Huylebroeck zijn aan deel in de voorbereiding. De Vos plaatste na een handige crochet het orgelpunt. Vanaf dat ogenblik werden de zaken wat rustiger aangepakt. Van de kant van de bezoekers ging overigens maar weinig gevaar uit. Met nog een kwar tier voor de boeg scoorde Pa trick Verhelst het derde doel punt. Vanaf dat ogenblik wa- ■ren de schaapjes op het dro ge, In het slot hebben Eddy De Malsche en Benny Huyle broeck nog een vuist gemaakt zonder dat daar een doelpunt uit voortkwam. Al bij al heb ben we een gunstige start genomen. Onze aanwinsten, Eddy De Zonder De Saedeleer, Die- rickx, Van Laethem en Roe land diende Aalst in de wei voor zijn eerste treffen dit jaar. Ook Lebbeke kwam ge havend aan de start. Peeters en Van Hecke was evenmin present. S.K. Lebbeke is op S.K. Aalst duidelijk de betere ploeg geweest. In de eerste helft was het overwicht van de bezoekers zo duidelijk dat het ook uitge drukt werd door een doelpunt rond het halfuur. Het eerste gevaar kwam er al langs de sterk spelende Van Bladel. hij werd uitstekend gesteund door Van Hecke die op de linkerflank op snelheid de Aalstenaars meermaals voor problemen stelde. Na een misser van van Oost besloot Van Bladel over en na een vrijschop van Van Hecke knalde De Vlieger naast. Aalst kon er echter weinig tegenover stellen. De Jaegher kwam eenmaal iets te laat op een voorzet van Keymolen en verder was er aan de overzij de weinig te bemerken. De openingstreffer hing duidelijk in de lucht. Eerst wist doel man Van Der Steen wel nog een schot van De Vlieger te repareren maar later moest hij zich toch gewonnen geven op een puike kopbal van Pele- man. Nog voor de rust kreeg Keymolen de gelijkmaker voor de voet na voorberei dend werk van Piron maar hij schoot echter over de dwars ligger. De tweede helft begon heel goed. Er waren amper vijf minuten gespeeld toen Van Bladel in een combinatie met Balis de bal terugkreeg en drooggeweg voorbij doelman Van Der Steen besloot. Lebbeke stond meteen op een veilige 0-2 voorsprong. Dat dacht alvast iedereen maar het was niet zo, want S.K. Aalst werd nu wakker. Nog voor het speeluur verstreken was wist Keymolen en Arijs aan te dringen, zodanig dat Meulenijzer genoodzaakt was om de bal in eigen doel te deponeren. Aalst kwam alzo weer in de wedstrijd. De mooie kans die het later kreeg om op gelijke hoogte te ko men werd echter verknoeid. De Jaeger werd door Van Doorslaere foutief gestopt in de gevaarlijke zone en de lo gische strafschop werd door De Bruyne gemist. De gemis te strafschop was meteen de druppel voor Aalst die de em mer deed overlopen. Lebbeke kwam achteraan niet meer in de problemen en kon rustig loeren op de counter. Na een mistasten van Van Lokeen kon Chazei alleen voor doel man Van Der Steen komen. Laatstgenoemde legde met een ccn kwartier voor het ein de de eindcijfers vast. Lebbe ke werd alzo verdiend win naar na een wedstrijd die vooral door de bezoekers tac tisch heel goed uitgesponnen was. Ploegen: S.K. Aalst: Van Der Steen, Waegeman, Van Oost, De Jonge (76' De Kegel), Van Lokeren,, Piron, De Nayer (45' Verbestel), De Bruyne. Keymolen, Arijs, De Jaeger. S.K. Lebbeke: Vinck. Van Doorselaere, Van Damme, Meulenijer. Hals. Van He cke, De Vlieger. Balis, Peel- man. Chazei, Van Bladel. G.D.T. Malsche en Theo Nobels, lie- het programma. We zijn er ten een flinke indruk en dat is ons van bewust dat het geen veelbelovend. Voorts be- plezierreisje zal worden, al- schikken we over een stevige dus De Maere. bank. Nu zondag staat de ver- (eel plaatsing naar Kruibeke op

De Voorpost | 1988 | | pagina 20