Lokerse niet over Bazelse klip Weer een slechte start voor SK Grembergen Flinke start van Sparta Buggenhout Derde provinciale De Voorpost - 9.9.1988 - 21 POP01 G*MCMi VOETBAL In derde provinciale waren er op deze eerste speeldag toch al direkt enkele opmerkelijke uitslagen. Zo was er de ruime zege van Sparta Buggenhout tegen Herleving Sint-Pauwels, ploeg die het wellicht ook in dit kompetitiejaar erg lastig zal krijgen. Eveneens een goede start van een andere Denderploeg: St.-Gillis won overtuigend bij een (te) jong Excelsior St.-Niklaas. Verrassend ook de zege van Eendracht Bazel dat Lokserse SV, dat toch elk seizoen by de toonaangevers wil zyn, een lelyke dreun verkocht en Klein Laar Vrasene dat op het veld van SK Grembergen de volle buit wist mee te graaien. SK Overmere deed het eveneens niet onaardig want aan de grens konden de jongens van trainer Michiels het plaatselijke Klinge in bedwang houden wat meteen aangeeft dat de Donkboys over een stevige ploeg beschikken. Tot slot nog enkele toppers die onbeslist eindigden zoals algemeen verwacht. Haasdonk en Sombeke konden in een aantrekkelijke partij de puntjes delen en ook Stekene Sportief kon aanspraak maken op een punt tegen Gerda dat nog de winst uit handen liet glippen op deze openingsdag van de provinciale komperitie waarin ook Herleving Vrasene en St.-Gillis-Waas de punten deelden na een kleurrijke ouverture. E. Bazel-Lokerse SV 3-2 Zonder Impens en natuurlijk seling doelman Troch kon Reuze wedstrijd van de thuis- de ongelukkige R. Maes kon verslaan langs Van Riet: 0-1. ploeg, die wellicht gestimu- Bazel gedurende de hele wed- Lang duurde de euforie bij de leerd door de nieuwe uitrus- strijd de toon aangeven. Toch bezoekers echter niet want ting van sponsor De Smet er was het Lokerse dat bij een nog voor het halfuur kon de een erezaak van wilde maken, eerder onschuldige schermut- grote Francois De Keersmae- JEUGDVOETBAL Jeugdvoetbal. De préminiemen van VC Jong Lede met trainer Chris De Wolf en zijn trouwe assistent (da) Jeugdvoetbal. De préminiementrainer van E. Aalst geeft de laatste richtlijnen aan zijn I poulains (da) Jeugdvoetbal. De préminiemen van SK Erembodegem met hun begeleiders (da) Jeugdvoetbal. De miniemen van Gijzegem die een wedstrijd speelden tegen hun collega's uit Ninove n.a.v. de trofee Willy Van Mossevelde (da) cker zijn doelinstinkt bevesti gen en de thuisploeg langszij brengen: 1-1. Toen thuista- lent Adri De Winter (17) er dan even later 2-1 van maakte en bezoeker Carlos Van He- cke wegens een kopstoot van het veld werd verwezen zag het er erg bedenkelijk uit voor de ploeg van president De Nul. Het gevreesde kwam ook en de thuisploeg kon na een nieuw doelpunt nu van Pol Smet met een komforta- bele 3-1 voorsprong de rust ingaan. Na deze opwindende eerste periode bleef de thuisploeg gedurende de tweede helft de situatie goed meester en met een perfekte doelman Troch leek er de geel-blauwen niets meer te kunnen overkomen. Nadat Peter Buyaert en Pa trick Janssens enkele kansen verzuimd hadden kon Loker se evenwel met 10 in de slotfa se de kloof smaller langs Van Riet, de maker van het eerste doelpunt. Een gelijkmaker zat er dan al niet meer in zodat Bazel verdiend deze openingswedstrijd winnend kon afsluiten. RS Haasdonk-WS Sombeke 1-1 De eerste twintig minuten van deze spannende wedstrijd wa ren duidelijk in het voordeel van Haasdonk. Ondanks het steriel overwicht van de rood gelen kon de score niet geopend worden. Nadien werd de wedstrijd evenwichti ger en kwam Sombeke meer en meer een hoofdrol opeisen langs de snelle Seghers. Toch moest Seghers wachten tot in de 66e min. alvorens hij Som beke op winst kon plaatsen nadat hij thuisverdediger Ka- rel De Beule op het verkeerde been had gezet. Haasdonk, dat nu alles op alles moest zetten, voerde enkele wissels in die achteraf gezien bijzon der geslaagd leken. Steven De Jonghe en Bruno Marin wer den naar de kant gehaald en vervangen door Dirk Maes I en Bosman. Laatstgenoem den lagen aan de basis van het gelijkstellende doelpunt dat Haasdonk zeker verdiende. Bosman schoof gepast door naar Van der Jeugt die op zijn beurt Dirk Maes aanspeelde die zijn kans ging maar zijn schot zag gestuit door Aen- denhof. De goed gevolgde Franky Van Leuvenhaege kon echter het leder dan toch nog in hel Sombeekse doel deponeren en zo zijn ploeg een verdiend gelijkspel bezor gen in deze aantrekkelijke partij. Na dit gelijkstellende doelpunt werd bij Sombeke de licht gekwetste Rudi Se ghers vervangen, maar dat was meer uit veiligheidsover wegingen. SK Klinge-SK Overmere 1-1 Opmerkelijk debuut van bei de ploegen in deze reeks. SK Overmere kon gedurende de eerste helft dankzij een enor me inzet de betere kansen afdwingen. Gelukkig stond bij Klinge eens te meer een voortreffelijke Ferket onder de lat want anders zou de rust nooit blank bereikt zijn. Na de pauze was het dan de beurt aan Klinge om de hoofdrol op te eisen maar nét toen de oranje-blauwen het heft in handen namen viel het doelpunt aan de overzijde, toen Sergeant een verloren gewaande bal toch nog reku- pereerde en zo zijn ploeg op een verdiende 0-1 stand kon zetten. Klinge dat wat aange slagen stond kon zich nadien terug doorzetten maar het was toch nog angstvallig lang wachten tot een kwartier voor tijd toen het bezoekend team doelman Schuddings kon ver slaan langs Geertsen die het voorbereidende werk van Pe ter Van Hauwermeiren af maakte en zo de 1-1 gelijke stand op het bord bracht. H. Vrasene- Sp. St.-Gillis-Waas 1-1 H. Vrasene heeft voor de eer ste wedstrijd in derde provin ciale al direkt voor enige sen satie gezorgd door reeds in de tweede minuut op voorsprong te komen en vervolgens in de tweede helft lange tijd met negen spelers weten stand te houden tegen een tevergeefs Voetbal. E. Bazel werd door sponsor P. De Smet in het nieuw gestoken (dw) aanvallend St.-Gillis. Reeds op de 2e min. verkeek St.-Gillis-speler Jimmy Van Puymbroeck zich op een voorzet en het was Patrick De Jonghe die naast de uitgelo pen Vijt de openingstreffer van deze wedstrijd scoorde. Vrasene bleef dan de betere ploeg maar zowel De Jonghe als De Clercq verzuimden om de klus verder af te maken. St.-Gillis kwam daardoor dan toch stilaan in de wedstrijd en in de 37e min. was het aan winst Yvan Ringoet die met een perfektie vrije trap Vrase- ne-doelman Verté kansloos liet en de beide ploegen op gelijke hoogte bracht. Nog voor de kampwissel dan een eerste uitsluiting in deze kompetitie toen Guy De Clercq van Vrasene na een elleboogstoot vervroegd kof fie mocht proeven. Kort na de rust kreeg De Clercq dan wel het gezelschap van Patric De Jonghe die met twee gele kaarten eveneens vervroegd de kleedkamers mocht opzoeken voor Vrase ne. Met 9 tegen 11 stond de thuisploeg dan ook voor een onwaarschijnlijke opdracht maar hoe hard St.-Gillis ook beukte op de verdediging van Vrasene, geen enkele opening kon nog worden gevonden in deze versterkte gordel, waar in iedere zwart-witte speler een verdedigende funktie had toebedeeld gekregen. Excelsior- St.-Gillis-Dendermonde 1-3 Excelsior weet waar het voor staat dit seizoen. Met de piep jonge ploeg zal trainer Van Haver zich wel niet al te veel voorgesteld hebben bij deze openingswedstrijd. Nochtans kon groen-zwart heel goed wedijveren met het meer ge routineerde St.-Gillis-Den- dermonde maar enkele fout jes van thuisdoelman Peter Maes die anders zo sekuur is, deden plots de doelpunten langs Dendermondse kant vallen. Na een slecht afge weerde hoekschop was het Franky Moens die St.-Gillis op voorsprong bracht terwijl het net voor rust Luc Hey- vaert was die de stand wist te verdubbelen. Na de pauze was het dan toch weer een moedig Excelsior dat zonder direkt doelgevaar zich steeds op de bezoekende helft be vond. Op een snelle counter was het Wim Alens die de 0-3 kon netten waarna de thuis ploeg dan toch via Alain Au- denaert de eer kon redden op aangeven van Pros Barthier. Als Excelsior met deze inge steldheid verder kan blijven werken is er beslist nog niets verloren. Stekene Sportief-Gerda 1-1 Hoewel Stekene Sportief ge durende drie kwart van de wedstrijd FC Gerda gedomi neerd heeft, kwam het gedu rende de slotfase nog in zo grote problemen dat een pun- tendeling al met al een goed resultaat mag genoemd wor den. Gerda, dat naar de Stadion straat was afgezakt duidelijk met de bedoeling van één puntje mee te nemen en deze gedachte kracht bij zette door slechts één spits in het offen sief te droppen, kon geduren de de eerste helft goed stand houden tegen de talrijke thuisaanvallen. Gerdaspits Staelens, die een zeer goede indruk liet, kon in zijn eentje natuurlijk ook het verschil niet direkt maken maar daar tegenover staat dan wel dat ook de veelvuldige thuisaan vallen van jongens als een Kerkhofs en Noël Van den Branden toch ook allemaal stuiten op het voortreffelijk keeperswerk van een Franky De Pelsmaker. Logischerwij ze werd de rust dan ook be reikt met een blancostand. Na de pauze zou de goed georganiseerde Gerdaverde- diging dan gedurende een kwartiertje vele regenboog kleuren zien maar net als in de eerste helft konden zowel Merckx, Van den Branden als Kerkhofs superdoelman De Pelsmaecker niet verslaan. Trainer d'Hanis van de thuis ploeg haalde dan maar de juist terug uit verlof zijnde Ronny De Smedt in de ploeg en nog maar nauwelijks op het veld vond De Smedt dan wél de opening waar de mede- maats zolang naar gezocht hadden en vanuit een schuine hoek versloeg hij De Pels maecker. Stekene dat norma liter de klus moest verder af gewerkt hebben, bleek plots zenuwachtig te gaan akteren en Gerda, dat vanuit een ge sloten verdediging en het mid denveld overbruggend meer en meer in de voorwacht ver scheen, kon na een misser in de thuisverdediging van Franck Merckx en Edelbert Zaman langs grote jongen Staelens de gelijkmaker net ten in de 75e min. Stekene, nu onbegrijpelijk op de dool, kreeg bijna het dek sel op de neus toen vijf minu ten voor tijd een slechte te rugspeelbal van Frank Merckx in de voeten belandde van Kris Van Spittael en Van de Wiele niets anders restte dan een strafschopfout te ma ken. Gelukkig voor de thuis ploeg was J.P. Van Geyte slecht geïnspireerd en trapte hij de elfmetertrap over het doel van Van de Wiele zodat beide ploegen vrede dienden te ne men met dit gelijke spel. Mare Stevelinck Grembergen-Vrasene: 1-2 SK Grembergen vierde recent zijn twintigjarig bestaan. In die hele periode lukten de groenwitten er slechts drie keer in om in de openings wedstrijd eigenaar van de bei de punten te worden. Meestal werd het een nederlaag of hooguit een gelijkspel. Blijkbaar wil de derdeprovin- cialer deze traditie in ere hou den. Niettemin liet hij geen slechte indruk tegen een ster ke opponent die gewis in staat wordt geacht om een flinke rangschikking af te dwingen. - Vrasene lijkt mij een stevi ge blok, zegt Herman Burgh- grave, voorzitter van SK Grembergen. - De ploeg verenigt verschil lende nieuwe spelers en me dunkt hebben ze geen misse transfers gerealiseerd. Wij van onze kant vertrokken ge handicapt, in die zin dat Dirk Deferrere en Karei De Rid der door een blessure onbe schikbaar waren. Wc zijn tij dens de eerste helft op voor sprong gekomen na een hoek schop van Hans Burghgrave, met het hoofd door Gino Bae- tens afgewerkt. Binnen de kortste keren werd de voor sprong teniet gedaan toen Stremers uitrukte. Die Stre- mers liet overigens een uit muntende indruk. Hij werd door Vrasene recent aange worven. Vorig seizoen was hij nog bij Klauwaerts Kemzeke aktief. Kort na de hervatting kreeg Didier Debusschere een kans, maar hij besloot op de doel man. Een schot van Bert Ver- cauter zou even later naast de paal zoeven. Inmiddels vor derde de tijd en iedereen dacht dat 1-1 ook de eind stand zou worden. Met tien minuten voor de boeg kregen we echter het deksel op de neus na een aktie van Stremers. Dat was na tuurlijk een flinke streep door onze rekening. Ik meen dat er nochtans een paar spelers bij ons waren die met een goed mogen gekrediteerd worden en in het biezonder denk ik hier aan Bert Vercauter, Hans Burghgrave, Gino Bae- tens en Patrick De Waeie. Defensief kwamen we overi gens wel erg goed uit de verf. Zondag moeten we naar St.- Gillis-Waas. Hopelijk kunnen we daar de eerste punten sprokkelen. (eg) Buggenhout - St.-Pauwels: 4-0 Sparta Buggenhout heeft een veel betere kompetitiestart genomen dan vorig jaar. Toen werden de Spartanen op eigen veld op een 0-6 pandoering getrakteerd. Deze keer liggen de zaken anders. De geelblau- wen etaleerden zich duidelijk als betere ploeg, dwongen tij dens de eerste helft een veld- meesterschap af, maar moes ten tot na de kampwisseling wachten om doelpunten te scoren. - Lange Bert De Mey, Benny Van Helsuwe en Hugo Tilley hebben we voor de rust noch tans een paar keer stevig uit gehaald, zegt klubleider Luy- paert. Tot scoren konden we niet komen, maar dat bleek maar uitgesteld. Pas was de tweede helft op gang, of Bert De Mey haalde met sukses uit vanop twintig meter. Wie dacht dat we metéén vertrokken waren voor een doelpuntenfestival, had het mis voor. Zo'n twintig minuten liet de ploeg een zeer slechte indruk en op een be paald ogenblik zag het er naar uit dat de opponent de gelijk maker zou realiseren. Toen met nog een kwartier speel tijd voor de boeg Benny Van Helsuwé een aarzeling in de bezoekende defensie kon be nutten was het hek van de dam. Vanaf dat ogenblik wa ren we duidelijk meester van de situatie, in het laatste kwartier he.bben we nog twee doelpunten gescoord. Langs Benny Van Helsuwé en Dirk Van Mulders. Bij het laatste doelpunt had Danny De Vos een ruim aandeel in de voor-^ bereiding. Ik meen dat we over een bete re ploeg beschikken dan vorig jaar, vervolgt de h. Luypaert. De aangeworven voetballers Herman Van Langenhove, Jean-Pierre De Nijs, Mare Tilley en Danny De Vos blij ken tot nu toe goed mee te vallen. Danny De Vos werd enkele weken geleden ge kwetst. Vandaar dat hij als bankzitter debuteerde. Sparta Buggenhout reist zon dag naar Klein Laar Vrasene. Het wordt een biezonder moeilijke opgave en we zien maar moeilijk in hoe de Spar tanen tegen dit sterke team punten gaan sprokkelen. (eg) Voetbal. Sponsor Pauwels v Clewaert. (dw) i VK Tielrode. samen met voorzitter Maes en speler Dirk

De Voorpost | 1988 | | pagina 21