SK Terjoden reeds met monsterscore Nieuwkomers Daknam en Hamme starten goed Vierde provinciale Dendermonde-Aalst Verdiende overwinning voor SK Oudegem Vierde provinciale Waasland 22 - 9.9.1988 - De Voorpost VOETBAL Een karrevracht doelpunten viel er te noteren op deze eerste speeldag in vierde G Maar de absolute uitschieter gebeurde toch op het veld van SK Terjoden waar de ploeg aan het nieuwbakken bestuur tien rozen aanbood onder de vorm van doelpunten. Na tuurlijk mag ook de grote sco re van Sparta Appels niet di- rekt uit het oog verloren wor den terwijl Lutterzele en Wi chelen tegen resp. Baardegem en Berlare eveneens goed bij schot waren. De koppositie in deze reeks na het openings weekend is echter voor J. Schoonaarde dat vlot scoorde tegen FC Aalst en zelf de eigen netten ongeschonden kon houden. Hetzelfde kon ook Rapide Lebbeke voorleg gen tegen Opstal maar toch kwamen de Lebbekenaren één doeltje te kort om even eens in de top van de eerste rangschikking plaats te nemen. SK Terjoden-Opdorp 10-1 Onwaarschijnlijke monster- score op het veld van SK Terjoden waar iedereen na tuurlijk in feeststemming ver keerde en zelfs de fanfare een deuntje meeblies. Rudy Troch opende met drie tref fers de score en met deze stand werd ook de rust gehou den. Nog even leek het er op dat Opdorp zou kunnen te rugslaan (3-1) kort na rust maar Jean Cloude Kerstjens met drie, Gino De Kerpel met één, Van Rijkeghem met twee en nogmaals Rudy Troch met het laatste doel punt brachten de monstersco re op het bord wanneer ref. Van Ransbeeck het einde van de wedstrijd floot. Sparta Appels- Rac. Boonwijk 7-2 Racing Boonwijk ontgoochel de sterk in deze wedstrijd na dat de voorbereiding in de beker der Denderstreek zo voortreffelijk was geweest. Het was thuisdoelman Denis Laenens die op strafschop zijn ploeg op voorsprong kon brengen. Toen even later Geert Christiaens de num mers 2 en 3 kon binnentikken was Racine al büi dat het de eer kon redden langs Guy Albrecht nog voor de rust. Na de rust ging het recital Christiaens echter ongestoord verder en nadat hij nummer 4 tegen de touwen joeg waren Erik Raes en Frans Van Bug- genhout de Spartanen die de zeven thuisdoelpunten op het bord brachten. Voor Boon wijk milderde even later nog Erik De Wandel maar toen stond de thuisoverwinning reeds lang vast. Lutterzele-Baardegem 5-2 Tijdens het aanvangskwartier kon Baardegem de thuisploeg best aan en dat resulteerde dan ook vlug in twee bezoe kende doelpunten. Lutterzele zag het gevaar en via Gerry Van Der Meersch kon men aan de rust de opge lopen schade ter.iet doen. Na de pauze zou Gerry Van der Meersch dan ongrijpbaar blij ven voor de Baardegemse de fensie want nadat hij zijn ploeg op 4-2 had gebracht lag hij aan de basis van strafschop die Mare Rombout toeliet om de 5-2 eindstand aan te teke nen in de sportieve wedstrijd. J. Schoonaarde - F.C. Aalst: 3-0 Bij Juventus waren ze blij verrast door het feit dat het bezoekende F.C. Aalst voor een goede repliek wist te zor gen tijdens deze wedstrijd. Zelfs een halfuur konden de ajuinen stand houden maar toen doorbrak Gert Claessens de ban en scoorde op aange ven van Patrick De Mey het openingsdoelpunt wat meteen ook de ruststand betekende. Na de pauze zou F.C. Aalst weer geruime tijd met gelijke wapens strijden maar een kwartier voor tijd kon Patrick Dierikx op aangeven van Lie ven van Den Abbeele dan toch de stand voor Schoon aarde verdubbelen. De veer was nu gebroken bij Schoon aarde en tien minuten voor tijd legde Danny Praet de eindcijfers vast in deze snel betwiste wedstrijd. S. Moorsel - S.K. Oudegem: 1-2 De thuisploeg mistte Marien en Van den Berghe en probeerde daardoor met hoge en verre trappen het bezoekende Ou degem te misleiden. In de eerste helft wierp dit aanvan kelijk vruchten af want met blanco cijfers werd er gewis seld. De rust was amper voor bij of daar klom Oudegem op voorsprong langs Patrick De Greef op voorzet van Van den Houwe. Een kwartier voor tijd had het thuissysteem dan toch sukses toen bij een hoge voorzet zich twee filosofen miskeken op de bal en Guns met een knappe lobbal Oude gem doelman De Vroe kon verslaan. Terwijl de wedstrijd dan re gelrecht afstevende op een ge lijk spel was het toch nog S.K. Oudegem dat in de slotsecon den langs Sven Van Gijse- Nico Van Kakenberghe ver diend op voorsprong komen. Na de rust zou het overwicht van Wichelen dan verder wor den omgezet in doelpunten toen Herman De Visser met een magistrale vrije trap van- op zo'n 35 meter voor 3-1 zorgde en nadien Dirk Fruit- hof na samenspel met Merckx de 4-1 op het bord bracht. Nadat Berlare het eerste doel punt had gescoord kon het dan ook het laatste voor hun rekening nemen in de 89ste minuut en via strafschop zou de eindstand bepalen tot 4-2. Rapide Lebbeke - Opstal: 2-0 Ondanks de goede uitslagen in de beker der Denderstreek heeft Rapide het tegen Opstal toch betrekkelijk moeilijk ge had om de zege te kunnen behalen. Tegen de jonge en iets aan ervaring missende Opstal ploeg konden in de eerste helft Carlier op straf schop en Ronny Willaert de zege veilig stellen want in de herneming viel het peil be- droevig laag uit zodat de pun ten het belangrijkste waren wat uit deze wedstrijd werd onthouden door de Rapide aanhang. Mare Stevelinck Voetbal. Trainer Walter Mertens van VK Hamme. (vh) ghem de volle buit kon bin nenhalen en alweer kwam de beslissende voorzet van Van Den Hauwe die mocht terug blikken op een geslaagde ope ningsmatch. S.K. Wichelen - Berlare: 4-2 Het talrijk aanwezige publiek heeft een knappe wedstrijd gezien tussen twee goede ploegen die in een vriend schappelijke sfeer het beste van zichzelf gaven. Nadat Van Impe de bezoekers op voorsprong had gebracht was het Erik Verheuen die de thuisploeg na een collektieve aanval weer langzij bracht. Met een strafschop net voor de rust kon Wichelen dan via Schroevers Moorsel - SK Oudegem 1-2 In de eerste wedstrijdhelft kregen we een erg evenwichti ge partij voetbal te zien. De aanvallen wisselden elkaar snel af langs beide zijden en beide doelmannen moesten zich dan ook meer dan eens paraat tonen. Langs Oudegemse kant was het vooral Jean-Paul Van Den Hauwe die zijn stempel op deze eerste wedstrijdhelft drukte. Van Den Hauwe lag dan ook aan de basis van vrijwel elke SK-aanval en be diende om beurten de SK- aanvallers Degreef en Hil- laert. Zo mochten we doelpo gingen noteren voor SK Ou degem van Patrick Degreef, Christophe Hillaert met een hard schot waarop een goeie reflex nodig was van de Moor- sel-doelman en Hans Hof- mans die ook zijn schot ge stopt zag door alweer de thuisdoelman. Maar ook de Moorsel-verdediging liet zich voorlopig echter niet te gra zen nemen en kon door zijn hard en agressief spel menige SK-aanval teniet doen. Ook Schroevers Moorsel kwam echter menigmaal gevaarlijk opzetten en er was dan ook werk aan de winkel voor de SK verdediging en voor keep er De Vroe die in de 29ste minuut een knap afstands schot in hoekschop diende te verwerken. SK Oudegem begon de twee de helft met een extra aanval ler in de persoon van Sven Van Gijseghem die werd in gebracht voor verdediger Ro ger Van Den Bergh. De Moorsel-verdediging reali seerde zich blijkbaar nog niet dat de tweede helft begonnen was want in de eerste minuut reeds was het Patrick Degreef die de stand op 0-1 bracht na alweer voorbereidend werk van Van Den Hauwe! Moorsel was echter niet aan geslagen door dit vroege doel punt en in de 8ste minuut werd een aanval besloten met een schot dat voorlangs ging en ontzet kon worden door Van Uytfanghe. In de 15de minuut leidde een toeval dan toch tot de gelijkmaker voor Schroevers. Een hoge bal werd onzuiver gecontroleerd door SK-verdediger Duwez. De bal belandde hierdoor bij Moorsel-aanvaller Guns die SK-doelman De Vroe ver uit zijn doel zag staan - met de bedoeling de bal te recupere ren van Duwez - en met een lob de stand op 1-1 bracht. Naarmate de wedstrijd vor derde werden De Schroevers- aanvallen echter sporadischer en het ontbrak vaak aan de laatste afwerker om de aan vallen succesvol af te ronden. Langs Oudegemse kant begon het aanvallers-trio Degreef - Hillaert - Van Gijseghem ech ter zwaar te wegen op de Schroevers-verdediging, later een goeie aktie van alweer Hillaert die een te korte te rugspeelbal kon onderschep pen doch zijn doelpoging ge stuit zag door de thuisdoel man. Het was pas in de laatste minuut dat SK-Oudegem de overwinning op zak kon ste ken. In een vrij verwarde fase belandde de bal uiteindelijk bij SK-aanvaller Sven Van Gijseghem die met een niet zo hard, maar geplaatst, schot de Moorsel-doelman te grazen nam. Meteen 1-2 en een eer ste verdiende overwinning voor SK Oudegem! Doelpunten: 46' 0-1 Degreef 60' 1-1 Guns 90' 1-2 Van Gijseghem E.V.E. winst langs Alain Govaert die een collektieve aanval suk- sesrijk afrondde. Sinaai zocht dan gedurende de rest van de eerste helft tevergeefs naar de gelijkmaker en het was nadat Danny De Ruyte tot twee maal toe de lat getroffen had dat Francky Schatteman in de slotfase van deze eerste perio de de gelijkmaker kon netten. Thuisdoelman Hans De Greyt wist niet wat hem overkwam toen de bezoekers amper drie minuten ver in de tweede helft hem alweer konden ver slaan langs Danny De Smedt. Geen nood echter, voor Si- naai want Dominique Van De Velde bracht de tinelploeg weer langszij in deze afval- lingskoers. Wie dacht dat hij alles had gekregen in deze partij kwam dan nog bedro gen uit want in de 89e min. kon Daknam voor de verras sing zorgen langs Patrick Van Buynder die een foutje af strafte en er 3-4 van maakte. Toch geen dubbele punten- winst voor Daknam want hoe ongeloofwaardig ook in de slotseconden kon Patrick De Qerq op hoekschop de thuis ploeg terug langszij brengen voor de vierde maal in deze aangename wedstrijd. WHITE BOYS 5 W.S. MEERDONK 0 Ondanks deze forfaitscore van titelkandidaat White Boys tegen Meerdonk heeft de bezoekende ploeg aardig meegevoetbald in deze wed strijd. Pas na de rust werd dan ook de basis gelegd voor de forfaitcijfers door de thuis ploeg. Na een aanvankelijk gelijkopgaand openingskwar tier kon Dirk Vereecken dan toch een opening vinden in de Meerdonk defensie en net voor rust was het Patrick De Roeck die de cijfers wist te verdubbelen. Meerdonk dat op voetbalgebied heel wat heeft bijgeleerd tijdens de laatste seizoenen probeerde dan na de pauze wat terug te doen maar op enkele tegen aanvallen stelde de thuisploeg haar zege veilig. Dirk Vereec ken, de zuiderling Said en Yves Van De Neucker brach ten zo de bordjes duidelijk in Sint-Niklaas overwicht. Ver- Voetbal. Een geslaagde tussenkomst van doelman Mal/liet van VK Tielrode (dw) melden we toch nog dat Whi te Boys voor dit treffen een drietal spelers mistte zoals een Jan Van Lierop (ge schorst), en Bressinck die sa men met Colman reeds in de ziekenboeg zitten bij de groenwitten. V.K. HAMME 1 E. VERREBROEK 1 V.K. Hamme moest geduren de de eerste helft het initiatief wel aan de bezoekers laten. Deze dwongen door hun overwicht dan ook de meeste kansen af en het was dan ook niet verwonderlijk dat Verre- broek aan de rust leidde met 0-1 door een doelpunt van Lardinoit. Na de pauze dan werden de Wuitens zichzelf en de kansen bleven dan ook niet uit. Langs Vercouteren en Quintelier bestookte de thuisploeg het bezoekende doel. Toch moest nog ge wacht worden tot in het laat ste kwartier toen Rudy Quin telier een te korte terugspeel bal van Rogiers kon onder scheppen en zo de verdiende gelijkmaker op het bord kon brengen. Vermelden we nog dat de bezoekende ploeg toen al met tien gesteld was door de uitsluiting van kapitein. HOOGEINDE 1 EKSAARDE 3 Scheidsrechter De Beelde was eens te meer de slechtste man op het terrein. Bij de thuis ploeg was Alex Rooms aan de competitie begonnen in het doel maar dat bleek nauwe lijks een verzwakking te zijn na de verwijdering van Ver strepen. Hoogeinde kwam vrij vlug in deze wedstrijd op voorsprong langs Erik Ver- lackt die een voorzet van P. Van Duyse voorbij Van Driessche kon tikken. Deze voorsprong kon dan met suk ses door de thuisploeg gedu rende de verdere eerste helft verdedigt worden tot scheids rechter De Beelde zich in de tweede helft met de zaken ging bemoeien. Amper was deze tweede helft goed op gang of daar onthield hij de thuisploeg van een tweede en wellicht beslissende goal toen Van Duyse alleen door «ge pakt» werd in de strafschop zone maar de man in het zwart hierin geen graten zag om een strafschop te blazen. Dit werkte natuurlijk de sfeer van de wedstrijd niet in de hand en thuisspeler Verlackt werd zelfs nog van het terrein verwezen na een tumult dat vrij onduidelijk bleef. Met 10 tegen elf en met een zeker onthouden doelpunt viel de thuisploeg dan tijdens het laatste nog in elkaar. Nadat Erik Broekhoven de gelijk maker had gescoord vrij vlug na deze «klucht» moest Hoog einde dan toch slechts tijdens de laatste vijf minuten het hoofd buigen toen eerst Broe khoven op hoekschop en daarna Van Hille de nog rui me Eksaarde winst lieten no teren. Hoogeinde zal het ech ter niet bij dit laten en de nodige stappen ondernemen om «Scheidsrechter» De Beelde te weren in Sint-Gillis. HEIKANT ZELE 2 01. RUPELMONDE 0 Een doorlopend baas zijnde Heikant Zele heeft in de slot fase van de wedstrijd nog met het angstzweet in de handen gestaan toen de bezoekers tot twee maal toe een strafschop mochten trappen maar deze gelukkig evenveel maal misten. Jo Van Eetvelde de uitblinker bij de thuisploeg voor zowel de aanval als het incasseren van gele kaarten bracht in de 23ste min. Rood Geel al op voorsprong nadat het voorbe reidende werk kwam van Hans Van Lijssebettens en Etienne Casteleyn. In de tweede helft deed Van Eet velde alles nog eens netjes over maar nu was zijn solo - aktie zeker het bekijken waard. Met nog vijf minuten te gaan wist Heikant zich dan gewonnen. Maar een foutje in de verdediging stuurde bijna nog alles in de war. Eerst moest doelman De Maes- schalck een strafschop hou den van bezoeker Van Strij- donck en nadat de zwak lei dende ref. De Middeleir de bezoekers nogmaals een straf schop toekende voor een ver meende duwfout redde De Maesschalk andermaal zijn club door nu de elfmetertrap van Buytaert te stoppen. Wanneer we forfaitscore van het Sint-Niklase White Boys buiten beschouwing laten, is het opmerkelijkste feit van deze openingsdag in vierde I wel de puntenwinst van zowel V.K. Hamme als Eendracht Daknam, beiden nieuwko mers in het provinciaal voet balwereldje. Daknam hield Sinaai in bedwang in eigen huis terwijl V.K. Hamme aan huis E. Verrebroek kon in bedwang houden. Andere uit schieters m deze reeks waren de uitzege van Eksaarde in St.-Gillis waar Hoogeinde in een tumultueuze wedstrijd kon overwonnen worden en de zeges van zowel Heikant Zele als S.K. Kieldrecht tegen resp. Rupelmonde en S.K. Lokeren. In Tielrode ontbrak de scheidsrechter maar dat kon de thuisploeg niet deren want zij won met een arse- nalscore tegen de suikerjon gens uit Moerbeke, terwijl in Waasmunster geen doelpun ten te zien waren in de ope ningswedstrijd tegen Straatje Stekene. V.K. TIELRODE 1 E. MOERBEKE 0 Nog voor de wedstrijd sensa tie op het terrein van de Dur- mezonen toen bleek dat scheidsrechter Van Boven zijn kat gestuurd had zodat vlug een «vervanger» moest gezocht worden. Uit Moerbe ke bood zich dan de heer Van Autréve Norbert aan die al enige ervaring had met het leiden van Kadetten wed strijden... Nochtans heeft deze gelegen heids scheidsrechter het niet al te moeilijk gehad want met snel en gevarieerd spel maak ten beide teams er een aange name wedstrijd van. Reeds in de 9de minuut viel het enige doelpunt uit de partij toen de snelle Yvan De Keyzer knap werd aangespeeld door Mare Maes en alleen voor doelman De Brabander kwam opdui ken. Voor De Keyzer natuur lijk een koud kunstje om deze doelman uit te spelen en zo zijn ploeg op voorsprong te brengen. Na de rust ging Tielrode dan op zoek naar een verdubbe ling van de stand langs Dirk Buytaert maar eens te meer was de Brabander op de juiste plaats. In de tweede helft no teerde men ook de gevaarlijk ste aktie van Moerbeke langs Van Den Durpe maar thuis doelman Malfliet was even eens bij de zaak. Nadat Tiel rode dan nog enkele wissels doorvoerde was de laatste kans toch voor hen toen Carl De Wilde tegen de paal kopte na voorbereidend werk van de gebroeders Franky en Yvan De.Keyzer en de jonge Meersman. De stand veran derde echter niet meer zodat V.K. meteen twee puntjes rij ker werd bij de start van de comp. S.K. KIELDRECHT 2 S.K. LOKEREN 0 Toch wel een verrassende ze ge van S.K. Kieldrecht tegen een S.K. Lokeren dat toch een goede voorbereiding ach ter de rug had. In een gelij- kopgaande helft kon dit S.K. Lokeren zich dan ook de bes te kansen toeëigenen maar de afwerking bleef ondermaats zodat de blanco rustcijfers niet ongewoon waren. Amper was de pauze voorbij of daar viel ook het eerste doelpunt te noteren. Benny Claeyé, de gevaarlijkste man op het veld, kon enkel door de bezoeken de doelman foutief getuit worden in de gevaarzone. Erik De Witte zette feilloos de strafschop om 1-0. S.K. Lokeren liet het hoofd na deze thuistreffer zeker niet hangen maar hoe hard Thi- beau Van Kerschaver en Van Der Haegen zich ook inspan den zi] kregen het verdiende goaltje niet. Dit tot tegenstel ling van de thuisploeg want in de 85e min. kon uitblinker Benny Claeye er dan zelf 2-0 Voetbal. VK Tielrode kreeg een nieuwe uitrusting (dw) van maken met een magistra le vrije trap. WAASMUNSTER 0 STRAATJESTEKENE 0 Ondanks het scoreloos ge lijk spel toch een aangena me wedstrijd op de Waas- munsterse Heide. Nadat beide ploegen een karre vracht kansen hadden ge mist met als voornaamste namen De Maeyer en Van Camp bij Straatje en Van Haver en Engels bij Waas munster kwam de sensatie toch op het einde van deze wedstrijd toen beide ploe gen om beurten een unie ke kans misten om alsnog de wedstrijd winnend af te sluiten. In de 87e min. kwam bezoeker De Maeyer alleen voor thuis doelman Van Den Broeck maar wachtte te lang om te besluiten en in de slotmi nuut was thuisspeler Pa trick De Boom dicht bij de winningsgoal toen zijn kopstoot enkel door de vingertoppen van Straatjes Doelman Pieters tegen de paal kon worden gede- vieerd. Zo bleef de blanco stand behouden in deze wel aangename partij. H. SINAAI 4 E. DAKNAM 4 Wat een wedstrijd van nieuw komer Eendracht Daknam. In hun maidenmatch al met een vier maal scoren en even veel maal zelfs op voorsprong komen en dat tegen een Ti nelploeg die zich toch knap versterkt heeft in het tussen seizoen Elk foutje in de thuisdefensie werd dan ook volleerd afgestraft door de Daknamse spitsen. Van Buynder Patrick bracht Dak nam met een vrije trap op voorsprong '11 maar vijf mi nuten later kon Patrick De Clercq Sinaai al terug langszij brengen op aangeven van Danny De Ruyte. Amper was de rust weergekeerd of daar stond Daknam al terug aan de Voetbal. VK Hamme, nieuwkomer in vierde provinciale, (vh)

De Voorpost | 1988 | | pagina 22