De doorbraak van Renilde Clompen Ondanks knap lokaal verweer... Danny Daelman in St.-Gillis-Waas Tom Steels doet het ook als junior Kamilleke van de Week Steven Verheven voor Roelandt Marc Sprangers in Melsele Tony De Ridder klopt Dirk Bontinck in de spurt 24 - 9.9.1988 - De Voorpost WIELRENNEN De eerste aanval in deze wed strijd kwam op gang langs Steven Henderickx, maar on der impuls van een zeer be drijvige Verheven werd de vroege vluchter reeds vlug in gerekend. Daarna was het meteen raak. Steven Verhe ven en Jaenico Roelandt wis ten zich af te scheiden. Naar mate de wedstrijd vorderde konden ze hun voorsprong verder uitbouwen. Frank Redant probeerde nog wel aan de aandacht van het peleton te ontsnappen maar verder dan een derde plaats reikte zijn betrachtingen toch niet meer. Wie gerekend had op een spurt tussen Verheven en Roelandt kwam bedrogen uit, want in de laatste kilometers liet Verheven e; geen gras over groeien en kwam met landt. Steven Verheven ste- Roelandt werd probleemloos spurtende peleton blijven en een krachtige demarage weg vende naar een gemakkelijke tweede en Frank Redant kon finishte alzo derde, uit het gezelschap van Roe- overwinning toe. Jaenico nog net uit de groep van het Wielrennen. In Zele ontving liefhebber Luc Van Cauteren een nieuwe fiets van zijn supportersklub. Voorzitter André De Vuyst had het genoegen om de nieuwe racefiets te overhandigen, (bvw) Wielrennen. Jan Poppe uit Zele won de junioreskoers in Moerzeke. Hij heeft hier gezelschap van Bart Peelman a eerste plaatselijke renner was. (vh) Juniores Danny Daelman, die deze week vroegtijdig lid wordt van de liefhebbers, behaalde in eigen gemeente zijn zes tiende overwinning. In een spurt had hij nauwelijks moei te om een totaal uitgeputte Christophe Trio in de luren te leggen. Beide renners waren al na zo'n vijftien kilometer samen voorin gaan rijden. Danny Daelman nam het zware werk voor zijn rekening. Ik nam het Christophe Trio volstrekt niet kwalijk dat hij slechts zelden kopwerk ver richtte. Hij had het biezonder moeilijk om te wedijveren en tot de finish blijven aanklam-, pen was het enige wat binnen zijn mogelijkheden lag, aldus de latere winnaar. De voorsprong van de twee leiders groeide langzaam maar zeker en bij het ingaan van de finale was er een ver schil van ruim anderhalve mi nuut op alle andere deelne mers. Danny Daelman won uitein delijk erg gemakkelijk en la ter dan won Peter Aerts de spurt voor de derde plaats voor Wim De Vos en Tommy Pieters. E.G. Tom Steels heeft als junior drie wedstrijden achter de rug. Daarvan won hij er twee. De jongste zege kwam te St.- Maria-Aalter tot stand. Het begon nochtans niet zo fraai, zegt Tom. Ik zat pas goed en wel op de fiets toen de ketting tussen de pion sloeg. Afstappen en een wiel veranderen was het enige wat mij te doen stond. Ik ben dadelijk en met sukses aan de achtervolging begonnen. VOETBAL Eens de aansluiting gereali seerd, waren er zes vogels gaan vliegen. Hun voorsprong bedroeg op een gegeven ogenblik zo'n vijftig sekon- den. Met een groepje hebben we een reaktie opgezet en kregen de leiders in het vizier. Samen met Jo Planckaert heb ik het bruggetje gemaakt. Uiteindelijk zijn we met zes de finale ingegaan. Planckaert zette de spurt in. Ik zat in derde positie, in het wiel van Jurgen Foré. Daaruit ben ik weggesprongen en ben de an dere twee voorbijgereden. Tom Steels word zondagna middag in extremis opgeroe pen om op de Heizei de Grote Prijs Eddy Merckx tijdrijden te betwisten. Hij was er de jongste junior. Ik werd slechts een paar da gen voordien verwittigd, zegt Tom Steels. Vandaar dat ik er mij niet meer heb kunnen op voorbe reiden. Een ereplaats was voor mij deze keer niet weg gelegd. Het bleek overigens dat alle anderen eerder het parcours waren komen ver kennen. Tom Steels hoopt er in deze laatste maand van het wieier- seizoen als junior nog het bes te van te maken. Nu echter de school weer begonnen is, heeft hij uiteraard andere zorgen. E.G. Nieuwelingen te Erpe Liefhebbers Mare Sprangers behaalde in Melsele zijn twintigste over winning. Bij het ingaan van de finale maakte hij zich los van de andere opponenten en bereikte de finish met een komfortabele voorsprong. Afgezien van een paar scher mutselingen duurde het tot omstreeks halfweg vooraleer er leven in de brouwerij kwam. Negen renners trok ken toen ten aanval. Mare Sprangers, Guy Van Hese, Garry De Cock, Patrick Heir- wegh, Kurt Onclin, Johan De Prekel, Adria De Maes- schalck, Frankie Wielandt en Benny Vermeulen. De Maes- schalck zou snel moeten afha ken. Alle anderen bleven voorin. Op zo'n vijftien kilo meter van het einde probeer den Guy Van Hese en Kurt Onclin alleen weg te geraken maar binnen de kortste keren Wielrennen. Jan Poppe won in Moerzeke de juniores- wedstrijd, voor Kurt Van Hoey. (vh) werd hen een halt toegeroe- ter kon Kurt Onclin zich op pen. Toen Mare Sprangers maken voor een spurt om de het daarna probeerde, was tweede plaats die hij won niemand bekwaam om het voor Johan De Prekel en Ben- spoor van de Antwerpenaar ny Vermeulen, te volgen. Hij bereikte afge- scheiden de streep en pas la- Amateurs De wielerwedstrijd van lief hebbers te Herdersem is uit gegroeid tot een boeiend spektakel. Van bij de aanvang van de wedstrijd waren reeds drie renners duidelijk in het offensief. Tony De Ridder, de latere winnaar, Dirk Bon tinck, na zijn verblijf bij de juniores voor het eerst aan de start in een liefhebberswed strijd en Cor Vervaet uit Ne derland. Het duurde echter niet lang vooraleer het drietal het gezelschap kreeg van drie anderen, Roger Van Den Bossche uit Sint-Antelinks Bart Heirweg en Kurt Eeck- hout kwamen uit de achter grond terug. Bart Heirweg en Kurt Eeckhaut dienden ech ter vlug de rol te lossen. Zij waren niet in staat om het tempo dat vooral door Roger Van Den Bossche, die zeer sterk acteerde hier te Herder sem, te volgen. Zo ging men dus met vier renners naar de eindstreep. Roger Van Den Bossche leek het pleit te gaan beslechten in zijn eigen voor deel, doch pech verhinderde dat hij de anderen kon klop pen. Tony De Ridder won uiteindelijk voor Dirk Bon tinck en de Nederlander Ver vaet. Roger Van Den Bossche werd zeer verdienstelijk vier de en was eigenlijk de morele winnaar van deze wedstrijd. G.D;T. Damesvoetbal Tweede Nationale Wezemaal - Kamillekes Aalst 1-4 Tegen Wezemaal. een klub die voor het eerst in Tweede Nationale aantreedt, hebben de Kamillekes vlot met afge tekende cijfers gewonnen. Nochtans was de thuisploeg geen gemakkelijk hapje dat zich zomaar liet oppeuzelen. Een goede verdediging en de aartsgevaarlijke aanvalster Greet Kauwenberghs waren echter niet in staat de Aalster- se oranjen in de problemen te brengen. Het waren de Kamillekes zelf, die heel even de thuisploeg uitzicht gaven op een gelijk spel, door tegen eigen kleuren te scoren. Intussen mocht de voornaam ste konkurrent in de titel strijd, het Brusselse Union, zonder spelen de twee puntjes inkasseren, Lanklaar, waar de Kamillekes volgende week te gast zijn, gaf immers forfait. Hopelijk komert de Aalsterse speelsters voetballend aan de bak na een lange reis naar Limburg om hun eerste thuis wedstrijd een week later, te gen Borgloon degelijk te kun nen voorbereiden. Eigen doelpunt De Kamillekes kwamen al vroeg in de wedstrijd op voor sprong. Renilde Clompen be diende de opgerukte flankver dedigster Lutgart Viane, die een zee van ruimte kreeg en vanop 30 meter in één tijd de bal onder de deklat in het doel katapulteerde. De 0-1 bleef slechts vier minuten op het bord. Aan de 11e minuut wilde stopper Nancy De Cre- mer keurig een ploegmaat aanspelen. Dat lukte niet meteen en Nancy zag geen andere oplossing dan de bal naar keeper Conny Adam te rug te spelen. Conny had ech ter haar doel reeds verlaten en zag tot haar wanhoop het balletje tegen haar netten hobbelen (1-1). Opnieuw vijf minuten later klommen de Aalsterse voet balsters echter weer op voor sprong. Een oprukkende Hilde Van Caelenbergh speelde Renilde Clompen aan, die Pascale Fla- mion de bal toespeelde. Pas cale zette een tegenstrever in de wind en schoof weer door naar Renilde. Het kanonschot van de kleine Vlierzeelse spatte op de deklat opnieuw het veld in. Een attente San dra Van Der Linden nam de rebound suksesvol over: 1-2 na een goed kwartier spelen. Lokale counter kwam niet aan Wezemaal voerde nu de for cing, met de 33-jarige Greet Crauwenberghs als doorlo pend gevaar. Hilde Van Cae lenbergh kreeg de voeten vol, doch beweert zich onberispe lijk van haar opdracht. En als er dan al eens een schot door heen het Aalsters defensie gordijn loeide, was Conny Adam paraat om de bal van onder de deklat in hoekschop te ranselen Het was de enige hoekschop die de lokalen konden afdwin gen, tegenover acht voor de Kamillekes. Na de pauze kwam Kathleen Stevens in de ploeg voor Marijke Buyse. De beweeglijke Kathleen strooide kwistig passen rond en Myriam Van Slembroeck kreeg een drietal kansen voorgeschoteld doch kon er geen gebruik van maken. My riam was inderdaad niet in haar gewone doen wegens studieproblemen, maar dat komt wel weer in orde. De thuisploeg verving dan Kauwenberghs door een ver dedigende middenvelder en rekende op de counter om de bordjes in evenwicht te bren gen. Daar kwam niets van in huis, want na 21 minuten in de tweede helft liep de Aal sterse ploeg nog verder uit. Het werd 1-3 op hoekschop. Toen Sint Lievens Houtem na afloop van het seizoen 1984 in het provinciaal damesvoetbal er de brui aan gaf, was de Aalsterse voorzitter Kamiel Sergeant er onmiddellijk bij om enkele jonge speelsters van die ontslagnemende klub aan de haak te slaan. Zo kwamen Marijke Buyse, Renilde Clompen, Ann Eloot en Helga Van Der Donckt bij de Kamillekes terecht en daar deden de oranje-blauwen een goede zaak aan. Vooral de toen 16-jarige Renilde Clompen werd een meevaller, al zijn Ann, Marijke en Helga ook al met wisselend sukses in het eerste elftal opgesteld. Renilde werd dat eerste seizoen in de spits uitgespeeld naast Ann Eeckhoudt en Mieke Den Blauwen. Na afloop van de voetbalkampanje 1985-86 eindigden de Kamillekes met 40 punten en scoorden maar liefst 104 doelpunten. Ann Eeckhoudt nam het leeuwenaandeel voor haar rekening doch ook Mieke en Renilde tekenden heel wat doelpunten aan. Dat mocht evenwel niet baten, want de derde plaats in de eindklassering volstond niet om naar de hoogste afdeling te promoveren. In de thuiswedstrijd tegen Namêche slaagde Renilde erin vijf doelpunten in de Waalse netten te jagen, een prestatie die weinigen haar zullen nadoen. Van huize uit witlooftelers in Vlierzele, is Renilde Clom pen niet bang om de handen uit de mouwen te steken. Ook op het voetbalveld kijkt Renilde niet op een inspan ning. Hoewel klein van gestalte gaat zij onvervaard de duels aan. Zij is snel, vinnig, balvaardig en schakelt gemakkelijk een tegenstrever uit. Zij dribbelde zelfs maar al te graag, zodat trainer Jo Loeman besloot haar als flankverdedigster uit te spelen, dit tot grote verbazing van de Kamillekesaanhangers. Doch het ekspenment slaagde en vorig seizoen in Eerste Nationale groeide zij uit tot een valabele kracht in het Aalsters verdedigend kompartiment. Dit jaar besloot de coach van de Kamillekes Renilde opnieuw in de spits uit te spelen. «Zij heeft aan maturiteit .en speldoorzicht gewonnen» aldus de klaarziende Jo. «Op de backplaats heeft zij geleerd overbodig dribbelen en andere franjes achterwege te laten. Nu is ze werkelijk rijp om in het punt van de aanval haar onloochenbare voetbalkwaliteiten waar te maken». Het seizoen 1988-'89 wordt dus het jaar van de doorbraak voor Renilde Clompen. De Aalsterse supporters gunnen haar dat van harte, want aan de Zandberg wordt dit in de omgang vriendelijk en goedlachs meisje op de handen gedragen. Ook naast de krijtlijnen doet Renilde het goed. Zij is haarfijn voor het doel gele peld door Pascale Flamion. De ingelopen Peggy Van De Maele zette onweerstaanbaar om met het hoofd. Wezemael gaf zich nog hele maal niet gewonnen en poog de met meer open spel nog gevaar te kreëren voor het Aalsterse doel. Tevergeefs, want de bezoekende verdedi ging liet zich niet vermurwen. Tien minuten voor het einde kwam Saskia Molly in het veld in plaats van Myriam Van Slembroeck. Saskia lag, net voor het eindsignaal, aan de basis van het vierde Aal sterse doelpunt. Zij ging door en speelde gevat Renilde Clompen aan. Het schot van Renilde werd door de keeper afgeweerd en Renilde zelf hernam met sukses. Meteen stond de 1-4 eindstand vast en mogen de Kamillekes met vertrouwen de volgende wed strijden tegemoet zien. Kamillekes Aalst: Conny Adam Lutgart Viane, Nancy De Cremer, Hilde Van Caelen bergh en Peggy Van De Maele Sandra Van Der Linden (aan voerster), Pascale Flamion, Paula Bisback en Marijke Buyse Myriam Van Slembroeck en Renilde Clompen In de dugout zaten Kathleen Stevens en Saskia Molly. Cyriel Temmerman W.R.F.S. 21 Freinetsjotters 3 De Freinetsjotters die nog duidelijk in oefenperiode ver keren konden niet optornen tegen het meer gerenomeerde W.R.F.S. De thuisploeg leidde aan de rust al met 10-2 na goals van Danny Caluwe, Dirk Huys, Bert Van Laecken en Luc Christiaens, terwijl de Frei netsjotters Luc Eisen en Hans Van Tilburg toch alvast de eer konden redden. Na de rust eenzelfde spelbeeld met de zelfde scoringsvcrhouding zo dat de Freinetsjotters zich hun maidenmatch nog lang zullen heugen. Tornado 4 Confiserie De Rijck 1 Confiserie De Rijck vertrok enigzins verzwakt aan de af trap omdat doelman Verbee- len gekwetst verstek moest laten gaan. Jean de Rijck nam zijn plaats in en zeggen dat dit een verzwakking was zou de waarheid geweld aan doen zijn. Slechts éénmaal kon Tornado de gelegenheids doelman te grazen nemen tij dens de eerste helft langs Pe ter Bogaert. Na de rust zou Herman Brijs dan Tornado verder de ruimte weten in te schieten met twee treffers ter wijl Jan Van Acker het lot van de snoepjongens defini tief bezegelde. zopas afgestudeerd als boekhouder en gaat binnenkort waarschijnlijk aan de slag in een openbare dienst. Renilde Clompen is zowat de belichaming van de huidige Kamillekesmentaliteit: daar primeert immers de kame raadschap en de sportieve wil om er te komen. De voetballende Aalsterse meisjes hebben dan ook alle troeven in de voeten om in de toekomst tot de top van het Belgisch damesvoetbal door te stoten! Cyriel Temmerman Damesvoetbal. Renilde Clompen, het 20-jarige Vlier zeelse meisje, heeft zich tijdens haar driejarig verblijf in de Kamillekesrangen ontbolsterd en zette haar vierde seizoen op veelbelovende wijze in. (ct)

De Voorpost | 1988 | | pagina 24