«Garage» wint RTT-Kaatskampioenschap van Dendermonde Wieze nu ook Kampioen van Vlaanderen Weer vele nieuwe ploegen Hamse kaatskompetitie SK Corner wint derby K.V.K.T.-Tafeltennis K.V.K.T. start met bijna honderd ploegen Badmintonklub 't Pluimke opent met sensationele demonstratiewedstrijd Genoteerd tijdens het jeugdtornooi van TC Dendermonde (KAVD) De Voorpost - 9.9.1988 - 27 KAATSEN Het jaarlijkse kaatstornooi ter gelegenheid van Dender monde kermis was eens te meer een sportief en organisa torisch succes. Voor de ploeg van de «Garage» kon de vreugde niet op. Ze werden de glansrijke winnaars en met de derde overwinning werden ze houder van de wisselbeker. TT kring voorzitter Albert Hermans en secretaris Leo De Saeger hadden de hele organisatie tot in de puntjes uitgekiend, zodat de drie in geschreven ploegen in de bes te omstandigheden hun wed strijden konden afhaspelen. De drie ploegen: «Garage», «DSN» en «Lassers» speelden onderling tegen elkaar. De eerste lutte werd gespeeld tus sen «DSN» en «Lassers». De laatstgenoemde ploeg werd Aan de koord vonden Luc Van der Borgt en Karei Van Hooimissen hun goede draai en William Van Boven en Danny De Braeckeleer keer den regelmatig een bal over. Uiteindelijk wonnen de Las sers nog met 4-5. De tweede wedstrijd bracht DSN tegenover de Garage. De ploeg van de Garage was een onbekende. Dra bleek het dat ze over een stevig geheel beschikten. De spilfi guren waren kleinmidden Pierre Moerenhout en groot- midden en knappe kaatser Wolfgang voor de vrienden Julien Verschueren. Ze leg den kracht in hun terugslag en dit zorgde bij de tegenstand voor heel wat problemen. Aan de koord waren Francois Kindermans en Alfred De Kaatsen bij de RTT. De winnaar van het tornooi en definitief houder van de wisselbcker, de ploeg van «de garage(bvw) als uitgesproken getipt en Landtsheer in een goede dag zelfs als de toekomstige kam- en kapitein Albert Hermans pioen. Het DSN vijftal speel- manifesteerde zich als een de als een sterk blik, waarbij goed leider, die zijn jongens ondervinding hun voornaam- in de goede banen hield en ste troef was, naast oordeel- zijn opslag bijzonder goed kundig kaatsspel. Aan de verzorgde. DSN was duidelijk koord waren Modest Van over zijn beste krachten heen Damme en Freddy Dauwe en kon niet reageren. Het moeilijk te passeren. Staf Van werd 4-0 vooraleer ze een spel Damme was outstanding als konden winnen. Uiteindelijk kleinmidden en Rudy Chris- won de «Garage» met 5-1 en tiaens was vanop de groot- wierpen zichzelf op tot de gro- midden in goede doen met te favorieten voor de eind- zijn terugslag. Ook achter- zege. man André Van Cauteren De laatste lutte was meteen kweet zich goed van zijn taak. ook de finale. De winnaar Op het bord resulteerde dit in mocht de beker meenemen, een 3-0 voorsprong. De «Las- De «Lassers» namen de beste sers» waren enigszins aange- start en liepen uit tot 0-1. De slagen maar een plaatswisse- Garage precieser bij de opslag üng tussen Danny De Brae- en krachtiger bij de terugslag ckeleer en Henn Willems nam onmiddellijk een 3-1 zorgde voor de kentering, voorsprong, die zelfs tot 4-1 Tollembeek - Wieze Sportief 4-15 Wieze Sportief - Tollembeek 15-8 Deze dubbele konfrontatie bracht voor Wieze de titel van Kampioen van Vlaanderen. In de heenwedstrijd onder vond Wieze in de aanvangsfa- ze enige tegenstand van het jonge Tollembeek. Wieze diende hard te werken om gelijke tred te houden. Het jonge geweld hield bij tot 2-3. Vanaf dat ogenblik stond er op de bezoekers geen maat meer. Wieze Sportief steven de meteen op een 3-8 rust stand af. Na de rust werd Tollembeek ter plaatse gelaten. Chris Janssens, met 12 overgekeer- de ballen op zijn naam, was bij de Wiezeboys de grote slokop. De volgende dag stond de revanche op het programma. Wieze had aan 5 spelen ge noeg... Tot 2-2 kon Tollem beek stand houden, maar de thuisploeg was niet te stuiten. Het rukte zich los en in een bliksemschicht werd het 8-2. Na de koffie verhuisde Freddy Verstrepen naar de bank voor een verdiende rust en Gust Muyldermans kwam zijn talent eens tonen. Hij leverde zeer knappe opslag- beurten af, hetgeen alleen maar gunstig kan zijn op de potentiële transfertmarkt. De bezoekers konden nu enkele spelen op hun actief zetten, na een showtje van Wieze bij een 40-40 stand voor zijn aan hang. Bij een 10-6 op het bord zorgde Hans Aubroeck voor het nodige animo, wanneer hij twee opeenvolgende bal len overkeerde. Theo De De cker wou niet achterblijven en volgde het voorbeeld van zijn «stadsgenoot». De talentvolle grootmidden van Tollembeek bet zich dat geen twee keer zeggen. Het resultaat was 10 overgekeerde ballen tijdens één spel. De toeschouwers ge noten van een waar kaats- spektakel, hoewel Wieze zich daarvoor maar weinig hoefde Kaatsen. De kadetten van kampioenen, (xl) in te spannen. Met deze zege kan en mag Wieze deelnemen aan het kampioenschap van België. In de halve finale komt het uit tegen de kampioen van Na men: Leignon. De duo-ontmoeting op za{pr- dag en zondag moet uitmaken wie de finalist wordt. Zater dag 10 september 1988 om 15 uur geeft Wieze partij aan de Wieze Sportief: kersverse Oktoberhalle en op zondag zakt Wieze af naar de Waalse provincie. Ter gelegenheid van deze gebeurtenis legt het bestuur een bus in voor deze verre verplaatsing. Suppor ters kunnen intekenen voor de zeer democratische prijs van 200 frank en het vertrek is voorzien om 12.15 uur aan het lokaal Brouwershuis. Tot dan?! Volgende week gaat de pro- te koppelen in de interclïib, (B2) opstellen, vinciale kompetitie weer van net als in het tafeltennis. In tweede provinciale A zijn start. Een interessante kom- Desondanks noteerde de pro- zeker Drive 1, Stekene en petitie met heel wat nieuwe vinciale sportcommissie weer Danlie 2 de betere ploegen, ploegen en zelfs met de deel- heel wat nieuwe ploegen voor Vooral Drive 1 met Eddy name van twee nieuwe clubs: de kompetitie. Mannaert, Yvan Delplanque, Ucon en Oudenaarde. De Zo verschijnen plots twee Lisbeth Hermans en Marleen eerste club begint trouwens nieuwe ploegen in eerste pro- Van Lijsebetten maken veel direkt met twee ploegen in vinciale Ucon 1 en 2. Naast kans op de titel, eerste provinciale. deze twee Gentse ploegen Gentse 1 en Latem 1 die op Oudenaarde doet het voor- verwelkomen we weer de eigen initiatief uit derde Liga zichtiger en schrijft één heren Mintons 2 die zakten uit der- verdwenen, spelen nu in ploeg in. de Liga. Eikenlo 1 en Scaldis tweede B. Gentse zag Siegrid Spijtig is wel dat de Vlaamse 1 speelden kampioen in twee- Schelstraete en Martin La- Liga er nog steeds niet in is de en Buggenhout 1 zag de gauw verdwijnen naar Ucon geslaagd paal en perk te stel- Flying shuttles 1 en 2 stijgen Zenith en Latem 1 verloor len aan de nog aangroeiende naar de Ligareeksen. Nu de haar voornaamste pionnen massa tornooien. Wanneer bedreiging van de Flying Jan Hoflack en Rita Vervaet komt de tijd dat slechts een Shuttles verdwenen is, slaat die om beroepsdoeleinden nu beperkt aantal tornooien per het noodlot toe voor o.a. in Zwitserland wonen en Isa- provincie zal worden toege- Buggenhout. Want met Ucon belle Vanderstricht en Hilde staan en de kompetitie einde- 1 en de Mintons 2 staan weer Van Gijseghem muteren naar lijk zal worden geherwaar- twee potentiële kandidaten Ucon 1 en 2. deerd. te dringen om over te gaan Maar ondanks alles bbjft La- Want is kompetitie nog steeds naar de Liga. Zeker Ucon 1 'cm 1. De Lieve 1 en Loven- niet ondergeschikt aan tor- gooit hoge ógen met Bart Bo- degem de te verslagen pioe nooien? Natuurlijk wel, want ven (A2), Bart Wallaeys en gen in deze reeks. Maspo 1 en een klassementsverhoging is Martin Lagauw (B2) bij de Pluimplukkers 1 stagen uit alleen te verkrijgen op een heren en Siegrid Schelstraete derde provinciale, geldig tornooi. Nu de Liga (A2) en Isabelle Vander- In derde A is Buggenhout 2 ook op dat vlak de normen stricht (BI) bij de dames. De niet drie Cl spelers zeker van heeft versoepeld is misschien Mintons 2 zijn minder sterk de kampioenentitel. Een titel de tijd rijp om aan een klasse- bij de dames, maar kunnen nu die ze zich afgelopen seizoen mentsstijging een bepaald misschien weer Ann Gyse- beten afpakken door een jong aantal seizoenoverwinningen bnek (BI) en Ann Christiaens Temse 3. Achter Buggenhout 2 zullen de beste Hamse ploeg en Danlie 3 vechten voor een plaats achter de club van voorzitter Emiel Verheyden. Merelbeke, Maspo 2 en De Lieve 3 zijn de nieuwkomers in derde provinciale B. Wetteren dat hie; reeds een drietal jaren vertoeft, ver dient hier zeker de titel. Maar dat Moerbeke en De Lieve 2 daar akkoord mee zullen gaan valt af te wachten. In de eerste heren reeks zul len de Flying Shuttles weer hun titel moeten verdedigen tegen Latem. Maar afwachten natuurlijk wat nieuwkomers de Pluim plukkers en Wetteren 2 daar zullen van denken. Oudenaarde is de nieuwe club in de laagste herenreeks naast nieuwe ploegen als Eikenlo 2, Scaldis 4 en Wetteren 3. Snaar Af verdwijnt uit de kompetitie. Wie hier de meeste kansen maakt is met te zeggen, zo lang we de nieuwe ploegen niet aan het werk hebben gezien. (L.C.) SK Corner heeft de derby tegen Comerboys gewonnen met vrij lage cijfers, terwijl Geemzicht niet in staat was om Wembley II van zich af te schudden. Geemzicht 9 Wembley II 12 Voor de thuisploeg zat er een ruime kans in om haar klasse ment wat op te vijzelen, maar daarvan is niets in huis geko men. In het eerste deel kon de lokale formatie enigszins ge lijke tred houden al moesten De Schoesitter en zijn vrien den aan de rust tegen een 3-6 achterstand opkijken. Na de rust was de thuisploeg stuk ken beter dan ervoor. De be zoekers met de beide Ple- tinckx, Van Gaeveren, De Cock en Willaert, moesten al le hens aan dek roepen om de thuisploeg op afstand te hou den. Stilaan maar zeker kwam Geemzicht dichterbij, maar op het einde van de match moest ze het toch laten afweten. Cornerboys 12 Wembley II 9 De winnaar van deze ontmoe ting bleef lang onbekend. Bij de start was het Comerboys, met Jaak Cools, Jozef Mes- kens, Freddy Raemdonck, Serafien Scheirs en Georges Walschap, de betere ploeg. Vooral in de slag deden ze het beter dan de bezoekers. Daardoor stonden ze halfweg met 6-3 voor. Nadien hebben ze zich moeten uitsloven om die voorsprong te behouden. Wembley schoot uit zijn krammen en de Cornerboys moesten tot op de bodem van hun krachten gaan. Dankzij het koordspel konden ze in de wedstrijd blijven en de voor sprong behouden. Cornerboys 11 SK Corner 12 Voor deze ploegen van het Twee Bruggenplein werd het een echte prestigeslag. Het werd zeer spannend met af wisselende kansen voor beide ploegen. Reeds in de eerste helft was het duidelijk dat geen van beide teams wou buigen voor de andere. De stand ging dus heel evenwich tig en langzaam omhoog. Halfweg-wedstrijd had SK Corner één puntje achter stand, 6-5. Etienne Colman, Eddy D'Hondt, Eric Moer- naut, Dirk Boon en Jan Mal- fliet bleven toch doorvechten 11-11. Dan moest het laatste en kwamen op gelijke hoogte, spel beslissen. Maar ook Comerboys gaf niet HVC op en bleef aanklampen tot Om de opening van het nieuwe seizoen luister bij te zetten heeft de plaatselijke badmintonklub van Kieldrecht, in samenwerking met de sportwinkel «Flik-Flak» een uniek initiatief genomen. Op dinsdag 13 september a.s. om 19 uur worden alle beoefenaars en supporters van deze sport uitgenodigd in de sporthal van Kieldrecht. Daar zullen zij ontvangen worden door Mevr. A. Lingier en dhr. Herman Moens ex-kampioen van België en huidig woordvoerder van firma Yonnex. Tijdens het aanbieden van een drankje en een hapje kan men demonstratiewedstrijden bijwonen. Deze worden gegeven door de «top» van de badmintonsport. Daarna verzorgt dhr. Moens een technische uitleg over de opbouw en huidige eisen van badmintonsportmateriaal. Tot slot dagen de badmintonspelers(sters) waaronder D. Van Nauw, iedereen uit tot het spelen van een wedstrijd tot 5 punten, iedereen die 1 punt kan halen ontvangt «gratis» een T shirt. Een uniek aanbod voor alle sportieve- lingen om hun kunde eens te testen. Vorig jaar lieten zich 87 ploe gen inschrijven voor de KVKT-kompetitie. Dit jaar zijn er tien ploegen meer, wat de honderd nadert. Als er na januari opnieuw gestart wordt met een dames- en een debu tantenreeks, is het duidelijk dat men gemakkelijk het ma gische getal honderd zal over schrijden. Dit jaar kwamen er drie nieuwe ploegen bij: Den derbelle, Sint-Niklaas en Te- neramonda uit Dendermon de. Baasrode en Artevelde verdwenen van het strijdto neel, terwijl Prado fusioneer de met Patro. Deze beide ploegen werkten al samen van in 1983, alleen was er nog een administratieve scheiding. De belangrijkste aanwinst werd geboekt bij de jeugd- ploegen. Vorig jaar waren hier dertien ploegen aktief, nu zijn het er eenentwintig geworden. Tijdens de jongste bijeenkomst werden de reek sen samengesteld. Eerste afdeling Patro-AHingene, Patro-B, BAC-A Hamme, Dynamica- A Waasmunster, Patro-C, Madeion-A Buggenhout, Ons Huis-A, Baardegem, Juvenes Zele en Eendracht Buggen hout. Tweede afdeling Opwijk-A, Madelon-B, Par- daf-A Kruibeke, BAC-B, KWB-A Kruibeke, Vlierkou- ter-A en -B, Sterke Stut-A, Stekene-A en Patro-D. Derde afdeling Pardaf-B en -C, BZP Loke ren, Eendracht-B en -C, Oka- pi-A Kallo, Juvenes-B en -C, Patro-E en -F. Vierde afdeling BAC-C, KWB-C, Pardaf-D, Okapi-B, KWB-B, Viktory Hamme. Patro-G, Dynamica- B, Vlammers-A, Hamme- Zogge en Sint-Pauwels. Vyfde afdeling-A Opwijk-D, Troelant-A en -B Sinaai, Sint-Niklaas-A Triumf-A Lokeren. Okapi-C, Juvenes-E, Patro-H en Ste- kene-B. Vyfde afdeling-B Opwijk-D, Vlierkouter-C, Viktory-B, Triumf-B en -C, Eendracht-F, Sint-Niklaas-B, Denderbelle-A en Triumf-D. Vyfde afdeling C Opwijk-C, Herleving-B, Ons Huis-D, Lede-B, Egmont-B, Denderbelle-B. Sterke Stut- D, Sterke Stut-C en Tenera- monda. Jeugd 1' afdeling Patro-APardaf-A, Juvenes- A, Pardaf-B, KWB-A, Vlier- kouter-A, Eendracht. 2' afdeling-A Stekene-B en -C, Pardaf-C en -D, Juvenes-B en -C en Sint- Pauwels. 2' afdeling-B Stekene-AVlierkouter-B, Denderbelle-A, Patro-B, KWB-B, Madelon-A. Zoals elk jaar kreeg TC Den dermonde opnieuw heelwat jeugd over de vloer tijdens het tornooi voor de Schaal Guy Piret. We noteerden voor U enkele uitspraken van deze jonge kwasten die er zich ge durende enkele dagen met me kaar konden meten. - 't Is plezant, meespelen en kijken naar anderen is leer zaam. - Tof! Iedereen krijgt een tro- feetje... - Spijtig dat ik zo lang moet wachten. (Zo gaat dat in tennis nu eenmaal.) - Sets tot vier is leuk en het duurt niet te lang, vooral voor ons, de preminiemen. -Als je in de eerste ronde vrliest kan je nog meedoen in de troostronde. Zo lig ik er tenminste niet direkt uit. - De deelnemers zijn tof! - De levensgenieter: Meer groenten bij de barbecue zijn er wel nodig! - Spijtig van 't slechte weer, maar kom, 't is al beter dan vorig jaar. - Sympathiek van de omlig gende klubs dat dit tornooi over hun terreinen kan be schikken. - Deelnemen is belangrijker dan winnen... - Opnieuw de epicurist: Je kan veel drinken voor weinig geld... - Beter dan vorig jaar! - Er werden lessen gegeven in het scheidsrechterenMooi meegenomen is dat. - 7 Was plezierig, maar we hebben te weinig matchen kunnen spelen. - Fair-play is troef! - De eerste keer scheidsrech ter spelen is wel angstaanja gend. - De tornooileiding heeft haar best gedaan. - Je leert hier veel mensen kennen. - Er is wel minder ambiance dan vorig jaar. - 't Is wel meegevallen voor de eerste keer. - In bepaalde reeksen waren er te weinig deelnemers. - Dit tornooi trekt veel volk aan. Het is wel spijtig dat je zo lang moet wachten tussen de matchen. - Je ontmoet veel mensen om dat het tornooi slechts twee dagen duurt. Iedereen is hier twee volle dagen aanwezig en je gaat ook eens naar andere klubs spelen. Zo kom je overal. - Twee matchen spelen is wel iets te weinig... - Sets tot vier is de enige mo gelijkheid om het groot aantal matchen te kunnen beëin digen. - Tussen de matchen zou er misschien een andere aktiviteit kunnen doorgaan. - 't Is gezond. Tennis houdt je fit. - Goed dat er ook een prijs werd uitgereikt aan de fairste speler op en naast het terrein. - Aan de tennismuur spelen de jongens altijd de baas. Ze verdringen er de meisjes. Spijtig... - Een goede gelegenheid om andere jongeren te ontmoeten. - We zijn blij dat de volwasse nen ons willen vervoeren. Zo hoor je ook eens van een ander hoe vlot het er telkenjare aan toe gaat tijdens het sympa thieke tomooi van KAVD. Kaatsen bij de RTT. De ploeg van de lassers, die finale verloor tegen de garage met 5-3. (bvw) Kaatsen bij de RTT. De ploeg van DSN die in de wedstrijden sterk presteerde maar niet kon winnen, (bvw) vergrootte. Ze lieten vervol- kermisaffiche geraakt, gens de teugels wat losser, De ploegen: waardoor het nog 4-3 werd. Garage: Francois Kinder- De «Garage» onder impuls mans,, Alfred De Landts- van hun. beste man Julien heer, Pierre Moerenhout, Verschueren nam het laatste Wolfgang-Julien Verschue- spel voor zijn rekening en ren, Albert Hermans, werd oververdiend tomooi- DSN: Modest Van Damme, winnaar en ook definitief hou- Freddy Dauwe, Gustaaf Van der van de prachtige beker. Damme, Rudy Christiaens, Het bestuur van de vrienden- André Van Cautere. kring van de TT kring mag Lassers: Luc Van der Borght, gelukwenst om hun organisa- Karei Van Hooimissen, Henri tie. Ze blijven er jaarlijks Willems, William Van Boven, voor zorgen dat de kaatssport Danny De Braeckeleer. niet van het Dendermondse BENO

De Voorpost | 1988 | | pagina 27