Beker van België Nieuw Slachthuis hakt er op los Logisch resultaat Naar een open provinciale kompetitie Vlotte thuiszege Eerste thuisontgoocheling BASKETbAL De Voorpost - 9.9.1988 - 29 B.C. ZELE - SCHAARBEEK: 73-68 De thuisploeg vertrok in een goed sluitende 2-1-2 zone waarin de rebounddriehoek Vermeersch-De Decker-Mul- ler baas was in de verdedigen de rebound. Het balbezit werd goed aangewend om via De Brauwer (3 op 3), De Decker en Vermeersch, van- op de vrijworplijn een eerste keer een tien punten kloof uit te bouwen halfweg de eerste helft (20-10). De aanvallende slechte start met een 1 op 7 was daardoor uitgewist. Met Hoste in plaats van De De cker en De Pauw voor Ste vens liep de thuisploeg maximaal tot 28-15 uit. In het zicht van de rust verloor Zele de greep op de rebound en dit betekende dat Schaarbeek meer in de match kwam. Bij Zele vertoonden reeds ver schillende spelers vermoeid heidsverschijnselen en het werd zelfs nog 35-33. Aan de rust werd het nog 37-33. In de tweede helft begon Zele met een manverdediging. Het bleek niet zo'n gelukkige vondst. De bezoekende aan vallers hadden een grotere wendbaarheid dan de Zeelse verdedigers, die te kort scho ten in de één tegen één situa ties. Aan de 6e minuut ston den de Brusselaars dan ook met 44-46 voor. Bij de thuis ploeg deed men dan twee ge lukkige ingrepen. Kris De Pauw, werd eindelijk op nieuw van de bank gehaald en men trok opnieuw de zone- verdediging met de zes meter muur op. De aanwinst uit Temse liet zich onmiddellijk opmerken met drie intercep tie, die hij onmiddellijk om zette in drie assists naar De Decker, die driemaai tereke scoorde en de thuisploeg had opnieuw en nu definitief ge lanceerd. Tot 55-54 bleet Schaarbeek aanklampen. De Pauw bleef de goede en spe ctaculaire interventies opsta pelen, waar nu ook Ver meersch van profiteerde met een 7op 9. De bezoekers zon der de gekwetste dubbele me ter Cariat kon het laatste thui- soffensief niet meer opvangen en via 73-58, kwalificeerde Zele zich voor de volgende bekerronde. Om de sterkte van het nieuwe Zele te meten, wordt een sterkere tegenstan der afgewacht. Ondanks Zele de grootste ploeg was, kon Schaarbeek toch 81 doelpo gingen ondernemen. Met 27 gelukte worpen waren ze ver re van precies. Zele lukte 29 worpen uit 67 pogingen en zette 13 van de 23 vrijworpen om. Punten: B.C. Zele: Kris De Pauw 4-5, Stevens 2-5, De Brauwer 6-0, Hoste 0-0. De Decker 8-8, Vermeersch 10-16, Muller 7- 2. Schaarbeek: De Smcdt 2-0, Van den Bosch 8-4. Bogaert 5-4, Verbeeck 6-5, Van den Dris 4-0. Serron 5-6. Hoor- naert 3-13, De Bilderling 0-3 Beno Het ziet er naar uit dat in de provinciale kompetitie een open verloop kan verwacht worden. Geen enkele ploeg vertrekt aan het seizoen 1988-1989 als uitgesproken favo riet, iedereen lijkt aan elkaar gewaagd en dit kwam reeds tot uiting in de Bekerwedstrijd tussen Evergem en Berlare door de thuisploeg gewonnen met 21-20 cijfers. Meteen is het duidelijk dat Berlare het verwijnen van J. Walraevens en St. Van den Bossche niet goed heeft verteerd want tijdens het voorbije seizoen maakte de ploeg van de ook al verdwenen trainer-coach W. De Proft brandhout van die tegenstander. Nu lijkt het erop dat Berlare zich met een meer bescheiden rol zal moeten tevreden stellen, zij die kampioen Denderbelle nog het meest konden bedreigen. Naar ons gevoel zou Eeklo wel eens voor de verrassing kunnen zorgen want het was toch die ploeg die vooral tijdens het seizoeneinde stukken maakte. Wat het met Temse wordt is weer een vraagteken. Kan de ploeg van voorzitter Baeck zich in het titeldebat mengen of is die rol voorbehouden aan D.B. Woluwé. Ook Merchtem lijkt ons goed gewapend aan de kompetitie te zullen beginnen. Mare De Proft en C° wonnen hun bekerwedstrijd tegen Haachtse. Meteen toch een teken aan de wand. De eerste kompetitiedag wordt Temse-Merchtem gespeeld en het resultaat van die wedstrijd zal de kaarten van de Vlaams- Brabanders bloot leggen. Ook in de provinciale reeks start de kompetitie tijdens het weekeinde 17-18 september. EVA GREMBERGEN - DE PINTE: 84-74 MOERZEKE-CIBO ZELE: 52-59 Basketbalkalender Dames 1' provinciaal 20.00 u. (10.9) Aurora Zele-Vlierzele Heren 1' provinciaal 16.00 u. St.-Niklase-Laame 18.00 u. Wasocub Waasmunster-Hemaco Den- dermonde 20.30 u. (10.9) Lede-Hansbeke 18.00 u. Erpe-Mere-Juventus 2* provinciaal B 18.00 u. Cibo Zele-Erembodegem 20.15 u. (10.9) Silaba-Bazel 15.45 u. Oostakker-Eksaarde 15.45 u. Sp. Temse-Dendermonde 20.30 u. (10.9) Melsele-Moerzeke 20.45 u. (10.9) Beveren-Modu 20.30 u. (10.9) Grembergen-The Tower Aalst 3' provinciaal 18.00 u. Terlinden Boys-Buggenhout 20.30 u. (10.9) Lokeren-Assenede 10.30 u. Grembergen III-Bolas Dendermonde. Zonder Pat Verhelst (in het buitenland) en de gekwetste Bart Van Doorselaer, is de thuisploeg er op een knappe wijze in geslaagd om zich naar de volgende ronde van de Oostvlaamse beker te spelen. In het begin kon de thuisploeg niet gemakkelijk afstand ne men. 11-9 en 19-19 wijzen daar op. Jan Van Doorslaer en De Kimpe slaagden er dan toch in via 29-26 een 39-32 ruststand op het bord te zet ten. De thuisploeg trok in het begin van de tweede helft de lijn door en aan de 5e minuut werd het maximaal voordeel van 48-36 genoteerd. Grem bergen kreeg dan plots meer druk te verwerken van De Pinte. Het verschil werd steeds kleiner van 58-55 op tien mi nuten van het einde en zelfs 68-69 toen de laatste vijf mi nuten ingingen. Aan de 18e minuut stond er nog 70-70 op het bord. De thuisploeg kon dan rekenen driepunters van Heirwegh en Tom Van Wam- beke en het werd 76-72 en de thuisploeg zat in het goede spoor om de winst thuis te houden. Grembergen bewees dat het over voldoende kracht en spelerspotentieel beschikt om dit seizoen een sterke rol te vertolken in tweede provin ciaal. Punten: Grembergen: De Kimpe 11- 15, Jo Van Wambeke 4-4, Jan Van Doorslaer 14-12, Tom Van Wambeke 2-5, Vermeu len 6-4, Putteman 2-2, Heir wegh 0-3. De Pinte: Dc Vos 8-13, De Muyt 3-2, Verougstraete 6-6, Van Driessche 9-13, De Rouck 6-8. Beno Een eerste ontgoocheling voor de thuisploeg, dat wel verzachtende omstandighe den kan pleiten wegens het ontbreken van enkele titula rissen. Ook het Zeelse effek- tief was nog niet kompleet. De thuisploeg nam de beste start langs nieuwkomer Steeman en 7-4 aan de 4e minuut. Cibo had in Ivan Moens een goede aanwinst en hij repli keerde tot 7-12 aan de 7e minuut. Na 11-18 aan de 14e minuut kwam Moerzeke op nieuw langszij. Via 21-22 ging de rust in met 25-29. In de tweede helft waren het de bezoekers die de beste start namen en maximaal tot 25-33 uitliepen me' een kol- lektieve bevlieging. Van Loey, terug van weggeweest en Steeman begrepen het zo niet en zorgde er voor dat de thuisploeg tot 39-36 uitliep. Zele speelde bijzonder gecon centreerd en puurde uit zes vrijworpen evenveel punten en had opnieuw de leiding 39- 44. Een voordeel dat ze niet meer afstonden en naar de volgende ronde van Oost vlaamse beker doordrongen. Punten: Moerzeke: Van de Velde 3-0, Steeman 14ml2, Van Loey 2- 9, Simard 2-0, Verbeke 4-2, De Clercq 0-4. Cibo Zele: Peter Moens 0-4, De Maesschalck 4-4, Permen- tier 4-4, Jan Moens 2-0, Goet- maeckers 4-9, Ivan Moens 12- 6, Van Damme 3-0, Heirwegh 0-3. Beno LIEFHEBBERS VOETBA L Tornooi der Stad Lokeren HANDBAL Basketbal. Hemaco Dendermonde, jong en talentrijk, was iedereen te sterk i Almdudlertornooi van Bornem. Basketbal. Scheldejeugd Temse was een sterke sparring-partner voor Geranimo Bornem. pirre Basketbal. Geranimocoach Luc De Bauw met zijn tweede team, Beveren. De Panne (+3) Robuco Buggenhout Zoals verwacht heeft Robuco zich gemakkelijk geplaatst voor de volgende ronde in de Belgische Bekerkompetitie. De Panne viel duidelijk te zwak uit voor de ploeg van trainer Trienpont maar diezelfde Trienpont was toch niet hele maal tevreden over de presta tie van zijn ploeg. De voorbe reidingsperiode was tot nu toe erg positief verlopen, de moti vatie van de spelers was opval lend, de prestaties in de oefen wedstrijden waren voortreffe lijk. De wedstrijd tegen Ize- gem (13-13) lichtte echter een sluier op waar Robuco nog moet aan werken. De spelers lijken, nu de kompetitie na dert, onderhevig te zjjn aan een zekere faalangst. Robuco wordt aangezien als echte titei- pretendent en de ploeg heeft er nog moeite mee om met die stress te leven. Ook in De Panne wou men het soms te «goed» doen wat leidde tot een prestatie die niet overeenstemt met de werkelijke mogelijkhe den. Trienpont was dan ook van oordeel dat dc zege nog meer uitgesproken kon ge weest zijn. De kansen werden gecreëerd maar de afwerking faalde. Nu is Dc Panne niet direkt een ploeg die «acade misch» handbal speelt wat het Robuco soms moeilijk maakte zijn normaal spelpatroon te ontplooien. Robuco startte nochtans veelbelovend want na 10' was de voorgift van de thuisploeg reeds weggewerkt (4-4). Maar daarna ging het enigszins fout in de afwerking. Zo kon De Panne de schade beperken (6-9 na 25') en aan de rust leidde Robuco met 8- 12. Ook in het begin van de tweede helft vlotte het niet zoals verwacht. De spelers dachten meer aan elkaar hel pen dan aan «beenhard afma ken» van de tegenstander en het bleef 12-15 na 38'. Dan ging Robuco toch de gecreëe rdc kansen afwerken en het ging naar 14-20 na 47'. Met een was de wedstrijd gespeeld en nu liet de Buggenhoutse coach ruim speelgelegenheid aan iedereen. Zaterdag wordt Merchtem de volgende tegen stander in het Bekertornooi en mogelijk «breekt» Robuco dan definitief los. Robuco Buggenhout: Jans- sens, Mannaert, Asaert 5, De Troch 3, Brouillard 3, Her- tsens 6, D. Mannaert 1, Ver helen 1, Moyersoon 2, De Vuyst 2, De Swaef, Broeck- man. H.K. Waasmunster Denderbelle (+3) Dat H.K.W. het gemakkelijk zou halen tegen het pas naar 4' gepromoveerde Brabo Denderbelle was zo te voor spellen. Nochtans de thuis ploeg deed het minder goed dan de uitslag laat veronder stellen. H.K.W. speelde krampachtig en dit viel vooral op tijdens de eerste helft. Of het ontbreken van W. Leunis, licht gekwetst, hier een rol in speelde betwijfelen wij. Meer het ontbreken van een echte organisator op het terrein maakte van H.K.W. goede individualiteiten maar geen collectief sterk spelende ploeg. Naar ons gevoel moet trainer De Vlieger nog een jaartje aktief blijven als speler wil H.K.W. verder ontbolste ren. Bij Brabo Denderbelle viel het op dat het bijzonder moeilijk scoort. De goed georganiseerde H.K.W. ver dediging zat hier wel voor veel tussen maar echte afwer- kers uit de tweede lijn lijken niet voorhanden. De dit sei zoen aangetrokken P. Ver- meir liet nochtans een goede indruk en de ervaren E. Van den Abbeel doet het goed als spelverdeler maar voor Brabo betekent het toch wachten op M. Hendrickx, J. Walraevens en mogelijk ook Goeman om hier verandering in te bren gen. Ook D. Bosteels en C. Van Der Jeught ontbraken nog op het appel zodat het te vroeg is om Brabo te (ver) oordelen op deze eerste wed strijd met inzet. Denderbelle begon de wed strijd met veel op balbezit te spelen. Lang uitgesponnen aanvalsmanoeuvers resulteer den in enkele kansen waarvan P. Vermeir er een kon benut ten in de 3' minuut. Maar meteen was dit het enige doel punt van de eerste helft dat een zeer degelijke doelman Van Renterghem toestond aan de bezoekers. Maar ook H.K.W. raakte moeilijk door de goed georganiseerde Bra bo verdediging. Zo duurde het 17' vooraleer de thuis ploeg gelijkstelde (4-4) en het was W; Roels die 5' later met twee treffers in dezelfde mi nuut het sein leek te geven tot een H.K.W. festival. Maar het viel opnieuw stil bij de thuisploeg zodat de rust aan brak met een 9-4 score. Ook in de tweede helft bleef Bra bo, met een attente doelman Uyttersprot, knap verdedigen maar zonder echter volledig «los» te komen kon H.K.W. vooral langs Borgers toch zijn voorsprong stelselmatig uit bouwen. Het werd 11-5 na 40' en als het na 49' 15-7 was geworden zou Brabo niet meer scoren terwijl H.K.W. de score toch nog kon opdrij ven tot twintig doelpunten. Zaterdag moet H.K.W. naar Ajax Lebbeke en daar kan het beslist een aantrekkelijke wedstrijd worden. H.K. Waasmunster: Van Renter ghem, Desseaux, Willaerts, Sanders 4, Du Tré, Gijssels 1, Roels 4, Borgers 8, Van Mele 2, P. Van Damme, De Meerschman, De Bode 1. Brabo Denderbelle: D. Uyt tersprot, Cooreman 1, Meert, D. Van Goethem, R. Van Keer, Et. Van den Abbeel, Taminau, D. Van Goethem 1, P. Vermeir 2, E. Van Keer. H.C. Lokeren 27 D.B. Zwijnaarde 11 Wie gedacht had een interes sante wedstrijd te zullen bij wonen tussen het pas gepro moveerde Zwijnaarde en Lo keren was er duidelijk aan voor zijn moeite. De bezoe kers waren met een «schim- menploeg» naar Lokeren ge komen waarin zowat vijf titu larissen om diverse redenen ontbraken. Meteen was het voor Lokeren een koud kunstje om de kersverse reeksgenoten een afstraffing te bezorgen. Maar meteen is het eveneens duidelijk dat het er in de kompetitie heel an ders kan aan toegaan. De eer ste speeldag moet Lokeren inderdaad naar Don Bosco en dan wordt het beslist een hee! andere wedstrijd. Niettemin kijkt Lokeren met vertrou wen de kompetitie tegemoet nu Versele zo goed als zeker speelklaar komt. In ieder ge val, het merendeel van de Lokerse spelers bleek klaar te staan voor de kompetitiestart want tegen Zwijnaarde liep het dikwijls bijzonder vlot in de afwerking. Na een kwar tier leidde de thuisploeg reeds met 6-0 en het duurde tot de 18' minuut vooraleer Zwijn aarde een eerste maal een secure doelman Van Vaeren- bergh kon verslagen (8-1). Lokeren vierde nu enigszins de teugels waardoor de be zoekers tot de rust enigszins konden aanklampen. Rust 12- 4. In het begin van de tweede helft posteerde coach De Proft de snelle Van Hille als «indiaan» tussen de bezoe kende aanvallers en samen Ons Huis 0 Nieuw Slachthuis 10 Superscore voor de mannen van 't Nieuw Slachthuis. Nochtans kon de thuisploeg de brokken lijmen tot aan de rust, want toen wezen de bordjes maar 0-2 aan, in het voordeel van de Slachthuis boys die scoorden langs de zuiderling Ahmed Farraji. Na de rust dan evenwel kwam het Nieuw Slachthuis zo geweldig opzetten langs Dirk De Schrijver (4), David Meganck (2), Gunther Smet en Peter Rogiers, zodat de wedstrijd nog eindigde met een mon sterscore. Bijlken 4 De Jos 1 F.C. De Jos dat zich gevoelig versterkt heeft, tegenover vo rig seizoen, kon tijdens de eerste helft goed standhouden en nadat Guy De Wilde de thuisploeg op 2-0 had ge bracht kon de aansluitings treffer nog voor de rust afge dwongen worden. Na de pau ze evenwel duwde Bijlken wat harder door en meteen lostte De Jos de rol want zowel Luc Swartelee als Gerrit Hoste konden nog tot scoren komen. Alternatief 0 Real De Vreese Mees 3 Ruim één uur lang kon de thuisploeg standhouden tegen het aanvalsgeweld van de be zoekende ploeg. Toen kon Mare Ronsse de stand openen en waren het Wim Tempels en Alain Van Acker die de nog ruime 0-3 zege van Re De Vreese Mees wisten te be werkstelligen. Oud Veerhuis 1 F.C. Standaard 5 Ondanks de hoge winstcijfers van F.C. Standaard toch een aantrekkelijke wedstrijd die spannend bleef tot een stuk in de tweede helft. Geert Slab- baert had Standaard op voor sprong gebracht net voor de rust, en na de pauze kon Oud Veerhuis bijna op gelijke hoogte komen toen een straf schop op Standaard doelman Seghers werd getrapt. Geert Slabbaert kon daardoor onge stoord zijn hattrick rondma ken en na de 0-3 was het dan de beurt aan doelman Daniël Seghers om zélf een straf schop te benutten, zodat hij samen met Slabbaert de uit blinker van de wedstrijd mag genoemd worden. Tot slot kon Johan De Vreese dan F.C. Standaard de forfaitcij- fers schenken alvorens de thuisploeg de eer wist te red den langs hun verdienstelijke kapitein. Prior 0 Uilen 2 Spannende topwedstrijd ver dient gewonnen door Uilen. Nadat zuiderling Jezus Ferras reeds in d eerste minuten de paal had getroffen voor Ui len, was het toch zelfde speler die de score opende. Ploeg- makker Dirk Eeckhoudt dikte aan en meteen was de beslis sing gevallen. Tijdens de tweede helft wel fel aandrin gen van Prior maar Uilen doelman De Beul kwam nooit in de problemen. Koven 5 Rulare 1 Reeds in de eerste minuut sukses voor Koven langs An- dré Van Den Durpel. Dit was dan de aanloop naar een rus tige zege, want nog verder in de eerste helft dikten André Rogiers en Dirk De Soete de score aan tot 3-0. Na de rust milderde Ruilare wel langs Snoeck maar het waren toch Franky De Wilde en James Van De Voorde die de ruime Koven zege in vaste vorm wis ten te gieten. Mare Stevelinck De uitslagen Eerste afdeUngPriot-Uilen 0-2 Oude Schuur-Smct 1-1 Koven-Ruilare 5-1 Alternatief-Rcal De Vreese/ Maes 0 -3 Daknam-Everslaar 0-2 Juvenes-Eendracht Sport 0-0 Donkere Wolk-Vooruit 2-2 Rianti was vrijTweede afdelin(, B(jlken-De Jos 4-1 Kings Erotica-Koplopers 4-0 Oud Veerhuis-Standaard 1-5 The Cup-Bospark 4-3 Ons Huis-Nieuw Slachthuis 0-10 Josi Matthljs-Witte Steen 3-0 Moderne-Prim 1-0 Lammeken was vrij Handbalkalender Beker van België Heren zat. 10.9 te 20.15 u. Robuco Buggenhout - Merchtem zond. 11.9 te 17.30 u. Alken - Lokeren zond. 11.9 te 15 u. Zandvliet - E.V. Aalst zat. 10.9 te 20.15 u. Ajax Lebbeke - H.K. Waas munster Dames zat. 10.9 te 19 u. Robuco Buggenhout - Kortrijk. EVA met een verrassende Van Den Bergh zorgde hij voor 16-5 na 40'. Als het 19-9 geworden was stond Van Vaerenbergh 1 zijn plaats af aan Smet maar Lokeren bleef bestendig het zwakke Zwijnaarde domine ren. Via 22-9 en 25-10 ging het naar het 27-11 eindresul taat. Dit weekeinde gaat Lo keren naar Alken aandach tig toeschouwer «Bekeren» maar de Bekerkompetitie wordt ondergeschikt aan het kompetitiegebeuren. H.C. Lokcren: Van Vaerenbergh, Smet, Lenaerts 3, K. Verhof- stadt 6, Bocklandt 5, Verguit 1, Van Den Berghe 3, Van Hille 5, Vermeiren 2, Van Driessche 2.

De Voorpost | 1988 | | pagina 29