I Quiévrain in Waas en Dender .V Kung Fu Wu Shu in Dendermonde Mf.l V/ j? Herman Audenaert wint La Souterraine in Dendermonde Noyon in Waas en Dender Ook dit is sport NOMB-kern Dendermonde De Meir en VK Veile op volle toeren Land van Beveren 30 - 9.9.1988 - De Voorpost DUIVENSPORT PAUL VAN NIEUWENHOVE, LUC DE MAESSCHALCK. STAES-VERCAUTEREN, ALBERT ROGGEMAN, LOUIS VAN DEN ABBEELE, ROBBY VAN UYTFANGHE, MAURITS PEELMAN, VAN DEN BOSSCHE EN ZOON EN JEF VAN HAESENDONCK De La Souterraine vlucht, die pas maandag werd gelost was in Dendermonde een succes voor Herman Audenaert uit Hamme. Hij won voor Willy Francois, Staf en Patrick Gal- le en Georges Roel. Met de 5% 6% 7' prijs maakte de tan dem De Moor - Van de Velde een goede beurt. Aan de 8' prijs was Filip Van Limbergen goed voor de eerste mieze tot 1000. Vroege duiven voor Jo zef Vermeir, Cyriel Van He- cke, Maurice en zn Parent, Frans Hermans, Jose De Bruycker, Yvan Michiels en Etienne Buyle. Bij de oude duiven won Dhaen - Segers voor Gustaaf Van der Hey- den, en Freddy D'hondt. Bij de jaarse de 1% 2', 6C prijs voor Frederik Bracke en ver der Jozef De Maeyer L. en zn. De Corte. Beno Vereecken en zonen, Francois Kinders, René en zoon De Man en Roger Van Garsse In de St. Niklase Verbroede ring een opvallend goed resul taat voor Vereecken en zonen met de 1', 12% en 13' prijs. Vroege duiven voor Freddy Brokken, Jozef Wittock, Re ne Van Puyenbroeck, Leon De Kraye, Willy Kluskens, Marc Tinck, A en zn. Van Voerberghe, Van de Vijver - Van Haver, Eduard Van de Vijver. Bij de oude duiven was de 1' prijs voor Louis De Rijcke en verder Jozef Luyckx, Honore Heyrman, Vereecken en zn, Van den Bossche en zn, Van de Vijver Van Haver, Rudolf Adriaenssens, Omer Stuer, Van Bogaert - De Bakker, Albert Pijl. Bij de jaarse en duivinnen waren het Vereec ken en zonen die met hun jonge duiven de plak zwaai den. Bij de jaarse de 1', 5% 6% 12* en bij de duivinnen 1% 5% 12% Verder in de kop Van den Bossche en zn.Van de Vijver Van Haver, Rudolf Adriaenssens, Van Bogaert - De Bakker, Karei Van Cau- teren. Te Appels - Zele won Francois Kinders voor Basiel Poppe (2*, 8% 11' van drie duiven) en uiteraard heel wat series. Met de 3' en 4' prijs won Richard Ydens de eerste aangeduide serie. Vroege duiven voor Leon Seymortier, Dierickx - Visschers, Alfons De Loose, gebroeders Michiels. Cyriel Van Hecke begon met de 9* prijs en aan de 20 prijs ston den zijn vijf ingekorfde dui ven op de uitslag, en dus heel wat series. KARATE Te Zele-Huivelde was de eer ste prijs voor Roger Van Garsse, die seizoen uitblinker Gilbert Van den Hof klopte, die toch nog de 2', 8' en O prijs won, maar dit keer geen fiets. Vroege duiven voor Ai- mé Fiers, Hector Vercaute- ren, Emiel D'Hollander, Emiel Verheggen, Roger Dhauwe, Willy Van Moortel, Petrus De Bruyn begon aan de 12' prijs en verder met 15', 18* en 10 won hij de twee eerste series van twee aange duid en de fietsserie. In het verbond St. Gillis - Baasrode - Moerzeke - Lebbe- ke - St. Amands - Oppuurs was de 1' prijs voor Rene en zn De Man, die het haalde van Louis Vermeulen, Henri De Clerck, Baziel Poppe, Jo zef Van Damme, Verhelst - De Vlieger, Spanoghe en zn, Pierre De Hollander, Jozef De Donder, Jan Waumans, Henri Gosselin, Franky Pele ntan, Roger en Co Rottiers, Van Damme en zn., en Van Ransbeeck en zn. Aan de 44' Te Lebbeke Centrum liet Paul Van Nieuwenhove de le en 11e prijs achter zijn naam schrijven. Emiel Van Biesen klokte de 2e en 7e prijs. Vroe ge duiven voor Roger Stas- sijns, Maurice Van Malderen, Frans Meert, Frans Van Den Abbeele, Kamiel Bosman, Jean Marie Van Peteghem en Frans Ravijts. Met de 8e en 15e prijs won Kamiel Bosman de eerste bonserie. Met de 17e en 18e was het Geert De Nul die de tweede bonserie won. Winnaar Paul Van Nieu wenhove won ook 8 prijzen van 9 duiven. Oude getrouwe Petrus Ost won de vlucht bij de oude duiven voor Frans Van Den Abbeele, Jean Ma rie Van Peteghem (3e en 6e), Jozef De Nul, Goedgezel- schap-Mannaert, Marcel Mannaert won bij de jaarlin gen voor Paul Van Nieuwen hove (2e en 8e), Maurice Van Malderen, Raymond Lau rent, Jean Marie Van Pete ghem, Jules en zoon Callaert, Maurice Callaert, Frans Heu- vinck en Richard De Feyter Te Zele De Snelvliegers won Luc De Maesschalck de vlucht met daar naast ook nog de 5e prijs. Kopprijzen voor Diericloc-Visschers, Louis Dhondt, Leonard Mariman, Ediers-Certijn, Gaston en zn. Snoeck, Pierre De Vijlder. Met de 6e, 9e, 12e, kwam Cyriel De Schoemaecker goed aan zijn trekken. Aan de 23e prijs won Aimé Fiers de eerste aangeduide serie. Bij de oude duiven won Cyriel Van Der Haeghen de le en 2e prijs en bij de jaarlingen won Luc De Maesschalck. Te Hamme St.-Anna blijft Robby Van Uytfanghe de plak zwaaien. Hij deed dit nu met de vier duiven in de eer ste tien of de le, 2e, 4e, 10e, en verder 13e, 22e, enz. Vroe ge duiven voor Jozef Vercam- men, Wilfried Van Damme, Antoine Van Hoey, Alfred Verschelden, die aan de 23e prijs een mooie sene won. Verder Robert Heirwegh, André Ost en met de 19e en 21e prijs de eerste serie voor Lucien Lauwaert. Bij de oude duiven won Lucien Lauwert voor Robert Heirwegh (2e en 3e), en bij de jaarlingen was het Eddy De Brouwer voor Leon Verschelden. Te Zele Eerlijk Duurt Langst ging de ereprijs naar Albert Roggeman. De uitblinker was onvoorwaardelijk Gerard De Wandel met de 2e, 5e, 11e, 23e, 25e, 67e of zes op zes en de eerste serie twee aange duid, de eerste superserie, de eerste van vijf aangeduid. De eerste van vier aangeduid werd aan de 42e prijs gewon nen door winnaar Albert Roggeman die toen al zijn vier duiven op de uitslag had. Vroege duiven voor Koen De Leenheer, Gilbert De Witte (3e, 12e, 14e), Marc Maes, Raymond Goossens, Henri De Backer, Philemond Staes. Bij de oude duiven de le en 3e voor Louis D'Hondt en de 2e en 5e voor Gilbert Tem merman. Bij de jaarlingen de le en 2e prijs voor Gilbert Temmerman en verder Willy Christiaens, Basiel Poppe, Eddy Reyniers. Te Denderbelle won Louis Van Den Abbeele voor Omer De Feyter (2e, 7e, 10e), Leon Mathijs, Eugene Van Malder (4e, 5e, 6e), Alfons Van Den Broeck en Paul De Wit. Te Melsele klokte de tandem Staes-Vercauteren de le en 9e prijs. Vroege duiven voor Leopold Van Goethem, L. en zn. D'Hooghe, René Van Der Aa, Marcel Schollaert, Trogh-Weekers, Karei Van Osselaer, Oscar Peeters, Ro ger Verhoeven. In de reeks oude duiven kwamen Staes- Vercauteren ook goed aan hun trekken met de le, 3e, 13e prijs of 3 op 3. Vroege duiven Robert Verhelst (2e en 5e), Albert Troch, M. en zn. Verdoodt. Jozef Van Moer, Honoré Paternoster, René Van Den Broeck. Bij de jaarlingen een hoofdprijs voor Lucien Proost voor Al- bert Troch. Een 2 op 2 voor Staes-Vercauteren met de 3e en 4e prijs. Vroege duiven voor René Van Den Broeck, Leopold Van Goethem (6e en 8e), Jerome De Bauw, M. en zn. Verdoodt, Gustaaf Mariens. Te Moerzeke zwaaide Maurits Peelman de scepter bij de jon ge duiven met de le, 9e, 16e prijs, als vroegste vermeldin gen. Eveneens een goed re sultaat voor Theophiel De Maere met de 2e, 7e, 18e, die de eerste bonserie won. Vroe ge duiven voor Cesar Permen- tier, Remy Verhelst, Jean Van Der Kelen, Petrus Van Den Broeck, Jean Pierre Lemmens, Thierens-Wilgen- hof. André Van Hauwe won de eerste serie van drie aange duid en winnaar Maurits Peel man de eerste van vier aange duid. Bij de oude duiven speelde Arthur Wuytack sterk met de le, 7e en 8e. André Van Uyt- fanck (2e en 6e), Amandus Claessens, Van Riet-De Rid der, Omer Van Riet en Jean Van Der Kelen klokten vroe ge. Ook bij de jaarduiven was het Arthur Wuytack die in de hoofdrol zat met de le, 6e, 8e prijs. Vroege duiven voor An dré Van Uytvanck, Van Riet - De Ridder, Raymond Peel man, William Van Driessche, Frans Robberecht, Jean Van Der Kelen, Alois Van Geyte. In de St.-Niklase Verbroede ring waren het Van Den Bos sche en zoon die zich in de kijker speelden. Een jonge duif was goed voor vier eerste prijzen. Vroege jonge duiven voor Willy Van Broeck, Mar cel Noens, Gilbert Kluskens, Benny Van Bogaert, Petrus Van Landeghem, Omer Stuer, Samson en zoon, Fred dy Van Acker, Rudolf Adriaenssens, Maurits Peel man, Bernard Cleenwerck, Van Bogaert-De Backer. Wil ly Van Broeck die met de 2e prijs begon klokte aan de 5e prijs reeds zijn vierde duif en dit was goed voor de eerste kriteriumserie en de eerte su perserie. Bij de oude duiven een sterke prestatie voor Leon De Kraey met de 2e, 3e, 5e prijs. Vroege duiven voor Eduard Van De Vijver, Van Bogaert - De Bakker, Marcel Noens, Roger Pollijn, Sam son en zn., Freddy Delacourt. Na winnaars Van Den Bos sche volgden bij de jaarlingen Marcel De Paepe. Samson en zn. (3e en 7e), Van Bogaert- De Bakker, Marcel Noens, Benny Van Bogaert, Freddy De Keersmaecker, René Fie- rens, Liessens-Andries. Bij de duivinnen op het voor plan Marcel De Paepe, Sam son en zn. (3e, 7e, 9e), Van Bogaert - De Bakker, Marcel Noens, Benny Van Bogaert, René Fierens. In het verbond Groot Dender monde was de fel begeerde overwinning voor Jef Van Haesendonck die de concur rentie achter zich liet en dat was in eerste instantie Gerard Serraris, Omer Van Damme, Frans Vermeir, Jozef Deb- baut, Marcel De Keersmae cker, Van Landeghem-De Proft, Willy Geerinck, Julien Cool, Frans en zoon Van Haut, Danny De Decker, Ca- mille D'Hooghe, Oscar Van Schoor, Paul Roels, Benoit Comelis. Aan de 30e prijs won Omer Van Damme die eerste bonserie, de tweede was aan de 38e prijs voor Van Landeghem-De Proft. De eerste van drie aangeduid werd aan de 64e prijs gewon nen door Jozef Debbaut. De tweede serie van drie gaat naar Omer Quisquater. Het hok Debbaut drukte verder door en aan 148e prijs (reeds 8 prijzen van tien duizend) won hij de eerste serie van vier aangeduid. De tweede van vier aangeduid wordt aan de 294e prijs door Paul Roels gewonnen Bij de oude duiven de le, 2e, 10e, 21e prijs of 4 op 4 voor Jozef Debbaut. Bij da^aarlin- gen de 20e en 23e en twee op. Met de 10 op 10 bij de jongen er bij, betekende dit voor de Baasroodse kampioenenkolo nie 16 op 16. Vroege oude duiven voor Antoine Wie- rinck, Jan en zoon Verhelst, Albert De Wit, Benoit Come lis, E. en J. Dierickx, Gebr. Van Weyenbergh, Albert Van Der Vorst. Bij de jaarse ging de hoofdprijs naar Jozef Claessens voor Jan en zn. Verhelst, Benoit Cornelis, Hugo De Backer (4e en 5e), Roger De Clercq (6e en 10e), Frans en zn. Van Haut, Al- bert De Wit, Albert De Nul. BENO Uitslagen Tweede afdeling Young Boys-Chiro Wieze I Romeo Bobby's-Chiro Wieze II St.-Amaut-Ieugd z. Club MVC Mouton-Pappenheimers Cafetaria Oudegem-Rijkswacht Regentboys-Dolly Shoe Oka KSA-Rond Punt Rangschikking 1. DollyShoe 1 1 0 0 13 0 2 2. St.-Arnout 110 0 8 2 2 3. MVC Mouton 110 0 11 6 2 4. Chiro Wieze II 110 0 5 2 2 3-4 5. Rijkswacht 110 0 3 1 2 2-5 6. Chiro Wieze I 110 0 4 3 2 8-2 7. OKA-KSA 10 0 1 6 6 1 11-6 8. Rond Punt 10 0 1 6 6 1 1-3 9. Young Boys 10 10 3 4 0 0-13 10. Cafetaria Oudeg. Romeo Bobby's 10 10 1 3 0 6-6 11. 10 10 2 5 0 12. Pappenheimers 10 10 6 11 0 13. Jeugd z. Club 10 10 2 8 0 14. Regentboys 10 10 0 13 0 0 2 15. Lada de Leu 0 0 0 0 0 0 0 prijs wonnen Spanoghe en zn. de eerste bonserie van twee aangeduid. Frans de Smet was aan de 49* prijs goed voor de tweede serie van twee duiven en de eerste van drie duiven aangeduid. Aan de 153' prijs maakte Anton Buslot een goede beurt met de superserie van vier duiven. Aan de 228' prijs klokte Jozef Van Dam me zijn vierde duif van vier en won de tweede serie van vier duiven. Beno I Karate. Op 24 en 25 september organiseert Karateklub Ippon opendeurdagen in het lokaal, Laurierstraat 17 te Lebbeke van 14 tot 16 uur. ledereen kan er gratis enkele basisprincipes van deze sport onder de knie krijgen. FC De Meir-Baert Keukens 6-2 FC De Meir ondervond tij dens de openingswedstrijd van deze kompetitie aanvan kelijk niet de goede kadans. Enkel Patrick Bodson en Joh- ny Meul konden in de eerste helft de bezoekende doelman verschalken. Ook achteraan vlotte het nog niet al te best wat toeliet dat de bezoekers langs Erwin Van Royen de aansluitingstreffer konden scoren. Na de rust dan vlotte het plots beter bij de mannen van FC De Meir en dat kwam tot uiting op het scorebord toen men langs Guy Staes, Johny Meule, Peter Beek en een own-goal van Gert Van Es- broeck in één ruk doorstootte naar 6-1. In de slotfase mocht Baert Keukens zich dan langs Jan Van Royen ook nog eens roeren maar dat was dan en kel voor de statistieken. De Jager-'t Heiken 2-2 De thuisploeg miste nog en kele belangrijke pionnen zoals Gerry De Jonghe, Paul Oste en André Vermeulen zo dat het nog moeilijk kombine- ren was. Toch kon Etienne Cools vrij vlug De Jager op voorsprong brengen, 't Hei ken liet zich echter niet onbe tuigd en aan de rust was alles te herdoen. Na de pauze dan kon de kopbalsterke Etienne Cools weer FC De Jager op voorsprong brengen, maar een vrije trap van 't Heiken dat via de schouder van thuis- speler Mare Moorthamer voorbij Dirk Vermeulen in het Jager-doel belandde, deed beide ploegen weer langszij komen. In een spannende slotfase veranderde er dan niets aan de uitslag zodat deze wedstrijd bijzonder goed ge leid door scheidsrechter Rob- berecht op een billijk gelijk spel eindigde waarmee beide ploegen tevreden waren. VK Velle-Gaverland 6-2 Ondanks de ruime nederlaag heeft Gaverland zich nooit de kaas van het brood laten pik ken in Temse. Etienne Aude naert en Ludo Waterschoot hadden de thuisploeg vrij vlug op 3-0 gebracht maar kort na de rust was Gaverland toch weer genaderd tot 3-2. Joris Clarysse, Ludo Waterschoot en Etienne Audenaert maak ten dan in de tweede helft de klus af voor Veile. Garage Van Hoecke-'t Vliet- je 3-3 't Vlietje mag de hand op eigen boezem leggen dat de eerste zege teloor ging. Fout jes in verdediging van Patrick Daelman lieten de thuisploeg tot drie maal toe om terug te slaan. Een laatste maal was dat zelfs al in de blessuretijd zodat 't Vlietje dus wel erg ongeluk kig was. Dirk Vertongen, Van Leuvenhaege en zuiderling Ji- minez scoorden voor 't Vlietje. (mare stevelinck) Op 10 september gaat Long Hu Men Dendermonde van start. Het gaat om de eerste club voor beoefening van Kung Fu Wu Shu in de streek en het is dan ook een unieke gelegenheid voor iedereen om deze, vaak verkeerd begrepen krijgskunst aan te leren en te beoefenen! Kung Fu Wu Shu (KFWS) heeft tegelijk veel en weinig te maken met wat er in Bruce Lee films te zien is. KFWS is een Chinese krijgskunst en in zijn engste betekenis is het dan ook niet meer dan een verzameling technieken om in een gevecht, met of zonder wapens te overheersen. Maar KFWS is veel meer: het is in de eerste plaats een sys teem dat het interne even wicht van de beoefenaar her stelt en zijn «chi» ontwikkelt. Het uiteindelijke doel van KFWS is langer leven met een gezonder lichaam en een ge zondere geest en daarvoor worden zowel martiale als niet martiale technieken ge bruikt. KFWS kent een veelheid van stijlen en vormen. Vele bewe gingen werden afgeleid van de natuurlijke bewegingen van bepaalde diersoorten. Een poging om alle stijlen te rang schikken is onbegonnen werk (er zijn er meer dan 500). Over het ontstaan van KFWS valt eigenlijk weinig met ze- Karate. Karateklub Ippon Lebbeke was tijdens de vakantiemaanden zowat overal aktief ter promotie van hun sport. kerheid te zeggen. Zeker is dat reizende monniken een grote rol hebben gespeeld in de ontwikkeling ervan. Deze monnken huldigden reeds de leuze: «Een gezonde geest in een gezond lichaam!». Om dit te bereiken bedachten zij reeksen van lichaams- en ademhalingsoefeningen Hierdoor bleven zij fitter en konden zij ook beter medite ren. Omdat bij het reizen de wegen niet altijd veilig waren was ook zelfverdediging een noodzaak. Daarom ontwik kelden zij vechttechnieken met de stok, de speer en an dere wapens, en ook met de blote hand. Deze technieken werden opgenomen in de da gelijkse oefeningen. Deze oe feningen die men vaak allen uitvoert noemt men «tao» (weg die gelopen wordt) en ook nu nog nemen deze tao's een belangrijke plaats in. Een korrekt uitgevoerde tao is de basis van de beoefening van KFWS en het is ook een ga rantie voor het overleveren van de juiste technieken aan de volgende generatie. Het is daardoor dat KFWS door al de jaren heen in China is kunnen blijven voortbestaan, nagenoeg zonder verlies van kennis. KFWS beoefenen is dan ook de beschermer en drager worden van een stukje unieke kuituur. Long Hu Men De naam van de Dender- mondse KFWS-club is Long Hu Men Dendermonde (Long Hu Men betekent Poort van de Draak en de Tijger, de legendarische toegangspoort van de Shaolintempel). Wekelijks is er een training van twee uur voorzien. Deze training gaat normaal gezien door elke zaterdag van 14 uur tot 16 uur in de sporthal van de Van Langenhovestraat in Sint-Gillis. De oefenmeester is Patrick Van Campenhout. De trainingen staan open voor iedereen vanaf de leef tijd van 10 jaar, ook voor volwassenen, en zowel voor mannen als vrouwen. Wel vragen wij de aflevering van een doktersattest waaruit blijkt dat men voldoende fit is om KFWS te beoefenen. Om mee te kunnen doen is er geen speciale sportkledij ver eist, een gewone training en (liefst platte) sportschoenen met een soepele zool vol staan. Het maandelijkse lesgeld be draagt 500 frank voor leden ouder dan 15 jaar en 400 frank voor de leden jon ger dan 15 jaar. Jaarlijks is er een som van 600 frank te be talen voor verzekering en aansluiting bij de Belgische Federatie van Kung Fu Wu Shu vzw. Bij aansluiting vra gen wij een som van 750 frank en deze som dekt de jaarlijkse bijdrage (federatie en verze kering) en het lesgeld voor de rest van de maand. Indien er voor een geldige reden niet aan één of meerder lessen van een maand kan deelgenomen worden is een terugbetaling van een deel van het lesgeld mogelijk. Geïnteresseerd? Voor alle informatie kan je terecht bij Mare Heyvaert, Wilgenlaan 20, Sint-Gillis (tel.: 22.26.94). (hugo aerts) De verhoging van de accijn zen zal een sterker inflatoire weerslag hebben in België en Luxemburg dan in de andere lidstaten. Dat staat te lezen in Weekberichten van Krediet bank dat men kan verkrijgen door te telefoneren op het nummer 02/427.27.00 toestel 2028. Weekberichten van de Kre dietbank schrijft dat de loon- indekscring aan een kritisch onderzoek toe is. S.O.S. Veile ree. 2 Vriendenkring 10 Tot aan de rust wist Veile Rekreatief moedig stand te houden door doelpunten van Hans De Wolf en Danny Van Ruyskensvelde. Nadien viel PETANQUE S.O.S. stil en konden Fons De Wolf in de eerste helft en Rudi De Roeck, Jean Weyn, Ronny Patyn en Bart D'Hants in de tweede helft de ruime Vriendenkring zege veilig stellen. PETANQUEPLOEGEN IN DE STREEK Het lokaal van Alosta is gele gen in het domein Beuken hof, Langestraat 16 te Aalst. Verantwoordelijke is Van Damme Louis, Geraardsberg- sestraat 116, Aalst. Tel. 053/ 21.90.53. Apollo Aalst is gevestigd in de S. J. Geerinckx 2 te Aalst (Kasteel Terlinden). Tel. 053/ 77.34.94. Verantwoordelijke is Roelandt C., Botermelk- straat 45, Aalst. Tel. 053/ 21.97.12. De terreinen van Reynaert Lokeren zijn gelegen in de Oude Bruglaan 35 te Loke ren. Verantwoordelijke is Guy De Maesschalck, H. Geestmolenstraat 131, Loke ren. Tel. 091/48.12,24. Nederkouter Wichelen speelt zijn wedstrijden te Wichelen, Margotc 93. Verantwoordelij ke is Impens Erian, Neder kouter 37, 9298 Wichelen. Tel. 052/42.29.90. De pleinen van Petanqueclub Lebbeke «Hof Ter Burst» zijn gelegen in het Tenniscentrum Hof Ter Burst, Hof Ter Burstbaan 3, tel. 0521 35.59.29. Verantwoordelijke is Robert Van Overloop, De Dammenlaan 54, 9330 Den dermonde. Tel. 052/21.64.73. 's Vrijdags vanaf 19 u. en 's zondags vanaf 14 u. is er speelgelegenheid. Petanqueclub 'i Rlaverke, ge legen op de hoek van de Den- dermondse Steenweg en de Kapellekensbaan. Verant woordelijke Alfons Coore- man. café 't Klaverke, Kapel lekensbaan 2 te Lebbeke. Het lokaal en de speelvelden van Petanqueclub «de vier Heemers» zijn gelegen op de Brusselsesteenweg 199 te Lebbeke. Tel. 052-21.43.77. Verantwoordelijke is Marcel Van Den Steen, Baasrode straat 134 te Lebbeke.

De Voorpost | 1988 | | pagina 30