Duimen en verder.» ttspasjjk postzegels Eisenprogramma ACOD Sint-Niklaas-Dendermonde De Voorpost te winnen 16 - 16.9.1988 - De Voorpost KLJ Hamme heeft het provinciaal sportfeest ingericht. Het is een echte topper geworden. Bijna zeventig afdelin gen uit de provinciale Oost-Vlaanderen waren er te gast op de daarvoor uiterst geschikte terreinen rond sporthal Meulenbroek. Dat betekende dat er zowat 1.500 jeugdi gen, jongens en meisjes waren samengkomen om mee te dingen in de verschillende sportdisciplines. Ook vele honderden kijkers hadden zich rond het parkoers sa mengedromd. Het was duidelijk dat ve len via de gewestelijke sportfeesten overal in de provincie naar dit feest waren gegroeid. Hier kon men zich echt uitleven. Deelnemen was belangrij ker dan winnen. De hele zin van het gebeu ren werd vertolkt in het openingsgebed: «Geef ons de kracht om van dit sport gebeuren een echt sportief feest te maken. Laat de wapprende vlaggen onze vriendschap verwoorden. Laat onze danspassen een teken van blijheid zijn, zijn van onze levenskracht en van ons jeugdig entoe- siasme. Geef dat wij iets hiervan aan de toeschou wers mogen overdragen, en dat wij morgen nog steeds de glans van dit feest in onszelf mogen te rug vinden». KLJ Hamme met Karei Malfliet als hoofdfiguur en zijn medewerkers hebben gezorgd voor een zeer goed lopende organisatie. Alles verliep vlot. Ook over hun sportieve prestaties mag de inrich tende afdeling tevreden zijn. Ze haalden hun deel het broederpaar Jan en Bart Malfliet haalde ook de titel binnen in indivi dueel vendelen (dubbel Brechts). En de eindover winning atletiek (jongens) ging naar de andere Ham- se afdeling van Hamme Sint-Anna. De uitslagen: Opgelegde Muziekreeks (hoofdgilden) 1. Zele, 2. Kluizen. 3. Sinaai. Korpsvendelen (Brechts) 1. Zele, 2. Hamme, 3. Wi chelen. Muziekreeks (gilden), 1. Kruibeke, 2. Grembergen, 3. Hamme. Individueel vendelen: 1. Dirieck Chris (Grem bergen). Individueel vendelen (Brabants), 1. Malfliet Bart (Hamme), 2. Derde Joris (Wichelen), 3. Van Buynder Filip (Belsele). Individueel vendelen. 1. Malfliet Jan en Bart (Hamme), 2. Veldegem Wim en Hebberechts Hen drik (Kluizen). 3. Aers- sens Geert en Maas Koen- raad (Sinaai). Individueel vendelen (leermeesters). 1. Van Hoecke Johan (Kluizen), 2. De Nocker Ludo (Krui beke), 3. Philips Dirk (Lebbeke). Keurwimpelen (meisjes) 1. Lebbeke, 2. Evergem, 3. Zele-Centrum, 4. Kruibeke Basiswimpelen (meisjes) 1. Bazel, 2. Belsele, 3. Kluizen Basiswimpelen (jongens en gemengd) 1. Evergem, 2. Vrasene, 3. Loven- degem Piramide (jongens) 1. Eeklo, 2. Sleidinge, 3. Evergem Piramides (gemengd) 1. Waarschoot, 2. Malde- gem, 3. Hamme Piramides (meisjes) 1 Sleidinge, 2. Assenede, 3. Eeklo Bondsreeks (jongens) 1. KI. Evergem, 2. Zomer- gem, 3. Sleidinge Vrije ritmiek (meisjes) 1. Kaprijke 80 p., 3. Kruibe ke 78 p., 3. Bazel 77 p. Vrije ritmiek (jongens) 1. Zomergem, 2. Nieuwker- ken, 3. Sint-Niklaas. Kringdans (meisjes) 1. Ba zel, 2. Nieuwkerken, 3. Eeklo, 4. Grembergen Kringsdans (jongens) 1. Temse-Velle, 2. Sleidinge, 3. Evergem Parendans 1. Eeklo, 2. Sleidinge, 3. Wichelen Koordtrekken (meisjes) 1. Bazel, 2. Lebbeke Koordtrekken (Jongens) 1. Eeklo, 2. Vrasene Einduitslag atletiek (meis jes) 1. Sleidinge, 2. Asse nede, 3. Zomergem Einduitslag: atletiek jon gens, 1. Hamme Sint-An na, 2. Sinaai, 3. Sleidinge Hamme. Vendelen, een van de meest aantrekkelijke wedstrijden op het KU sportfeest (vh) een kleurrijk dankgebed van de provinciale titel waaruit ons geloof in de bionnen. In het indivi- nieuwe morgen ont- dueel vendelen (Brabants) springt. Mogen wij vragen werd hier Bart Malfliet de dat dit feest een teken zou provinciale kampioen. En HEBT U EEN HUIS TE KOOP? Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 05378.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garanderen een snel le en discrete service zonder kosten. Op maandag 19 september geeft de Regie der Poste rijen twee postzegels uit met een waarde van elk negen frank. Het ene zegel wordt uitgegeven ter gele genheid van het 150-jarig bestaan van de Konink lijke Academie voor ge neeskunde van België en het andere zegel verschijnt ter gelegenheid van het 150-jarig bestaan van de Koninklijke Academie voor Wetenschappen, Let teren en Schone Kunsten van België. De Regie der Posterijen heeft Hamme de voorver koop toevertrouwd van deze zegels. Dat betekent dat deze twee zegels in Hamme al verkrijgbaar worden gesteld op zater dag 17 en zondag 18 sep tember telkens van 10 tot 17 uur in de feestzaal van het gemeentelijk Instituut voor technisch onderwijs. Meulenbroekstraat. Ham me kreeg deze voorver koop toegewezen ter gele genheid van hun 25-jarig bestaan. Op deze twee dagen zal er enkel te Hamme een spe ciale stempel gebruikt worden. Deze stempel is een ontwerp van Bert Tourlouze. De stempel stelt een boek voor met een medische slang. Ver der is er in dezelfde feest zaal een filatelistische ten toonstelling, een uitge breid aanbod van verza- melmateriaal. En vooral een genummerd herded- ningsblad met beperkte oplage: een originele gra vure van Hamme uitge voerd door een bekend postzegelontwerper. De toegang tot deze manifes tatie is vrij. Deze manifes tatie is het sluitstuk van de 1963 - 1988 jubileum-viering van Hamse Filatelieclub die 25 jaar geleden in zaal Tivoli werd opgericht. Momen teel houden ze hun samen komsten in lokaal «Sport wereld», Stationstraat om de veertien dagen in de voormiddag. De club organiseerde ook een tekenprijskamp voor de jeugd waarvoor niet minder dan 1400 tekenin gen binnenliepen. Prijs winnaars waren hier. Ka- tegorie: 6-7 jaar: Bogaert Marijke, Claessens Sven, Quintelier Koen, Huys- mans Christofhe, Claes sens Ige, De Keyser Joke, De Roeck Nico, Geerinck Katrien, Pieters Femke. Kategorie 8-9 jaar: De Schoesitter Veerle, Sme- kens Erwin, Van den Bos sche Debbie, Van Hul Koen, Blommaert Ilse, De Koning Caroline, De Kuy- per Ann, Dieleman Katrien. Kategorie 10-12 jaar: Cal- laert Evy, Fierens Jan, Heymans Wim, Zuong- Thi-Hoa Bink, Streulens Sven, Bekaert Katrien, Bogaert Alwine, De Geest Jurgen, Fierens Robby. Speciale prijzen: Trofee Senator Peeters: De Pauw Sofie. Prijs Minister van Kuituur De Waele: Schelf hout Leen. Trofee van de Staatssecretaris van On derwijs Luc van den Bos sche: Claus Natalie. Prijs provincieraadslid Ediers: De Backer Davy. Trofee van de Minister van Pos terijen F. Willockx: Ey- ckerman Tom. Prijs van het gemeentebestuur van Hamme: Huysmans Philipe. De ACOD, Algemene Centrale der Openbare Diensten, sektor lokale en regionale besturen, gewest Dendermonde- Sint-Niklaas, maakte deze week enkele eisen bekend. Voorzitter Marc Van Hecke en sekretaris Karei Maes pleiten o.m. voor de verbetering van de koopkracht, want «onderbe taald personeel kan niet op een degelijke manier zijn job uitvoeren». Verder wil men niet weten van enige afbouw van het personeelsstatuut, en politieke willekeur moet ook bij bevorderingen worden beperkt. Privatizering leidt volgens de ACOD tot slechtere dienstverlening en duurdere diensten: vergelijk b.v. de reinigingsdienst van Sint-Niklaas (openbaar) met die van Temse (in koncessie). Nog volgens de ACOD mogen de personeelsleden die in «nepstatuten» werken niet worden gediskrimineerd. De vakbond wil ook dat een verdere uitbouw van de openbare ziekenhuizen wordt gerealizeerd, om konkurrentieel te blijven t.o.v. de privéziekenhuizen. Ten slotte eist de ACOD van onze regio's een volledig vrije verspreiding van de syndikale informatie, zonder enige vorm van censuur. (wv) DE 3 KLOKKEN van langenhovestraat 1 st. gillis, dendermonde Uitslag van de winnende paren van de wedstrijd van donderdag 8 september, 1. Henny Pollyn en Geor ges Stas, 2. echtpaar Christiaens, 3. Bert De Caeste- cker en Hubert De Troch en 4. Monique Buydts en Magda Weynants. Belle Bridgeclub speelt elke donderdagavond vanaf 19u45 in het lokaal «De 3 klokken» aan de Van Langenhovestraat 1, te Sint-Gillis. Maandag 3 oktober start ook een nieuwe bridgekur- sus in genoemd lokaal. Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij 0e Cuyper n.v. Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel, 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33 579 BTW 419.120.172 Hoofdredakleur S. Dewachter Sportredaktie M. De Backer Redaktie Waasland: W Vloebergh Abonnementendienst tel 05221.40.60 jaarabonnement 2 000 F 6 maand 1.040 F 3 maand 520 F los nummer 40 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9140 Zele Telex 25765 Niet wmnen, maai deelnemen is belangrijk. Toch lonken de medailles naar alle atleten. Ook de onze. En terecht TV-EKSPRES stelt met trots onze kanshebbers in Seoel voor. CHINEES ETEN... EXOTISCH EN GEZELLIG en helemaal met zo moeilijk als je maar de juiste kruiden gebruikt. Doping, die oude plaag... Volgens een recente schatting gebruiken de helft van alle atleten stimulerende middelen. Een groeiende plaag, maar hoe gaat de sportwereld ze te lijf? Haat, liefde en... kunstzaken Michel Follet interviewt Regine Clauwaert. (v WEKELIJKS Dendermonde. Zaterdagochtend arriveerden enkele bussen toeristen op de Grote Markt. Naar aanleiding van 40 jaar Toeristische Dienst van de Provincie Oost- Vlaanderen werd een bezoek gebracht aan de Dendersteden. Op de Grote Markt werden de toeristen getrakteerd op een optreden van een brassband en werd een bezoek gebracht aan het stadhuis (foto's Piet Hermans) TV-Ekspresuw specialist voor gedetailleerde, volledige en overzichtelijke programma-informatie van alle TV-zenders. En uw handige gids voorde radio.

De Voorpost | 1988 | | pagina 16