Showman Chris Janssens Atlantis Lebbeke verslaat Aalst E. Aalst: Waar blijven de schutters? ibcnborlj Wieze finalist in Kampioenschap van België E. Aalst: Hersteld van de opdoffer De Voorpost - 16.9.1988 - 17 De Voorpost VOETBAL E. Aalst leed zijn tweede thuisnederlaag van het sei zoen en dat kwam zwaar aan bij de supporters, die hun on genoegen scandeerden en lu diek uitzongen op een karna- valeske wijze, waarbij bestuur en trainer Bulatovic de schuld kregen, voor deze nieuwe ne derlaag. KAATSEN Trainer Bulatovic had na de wedstrijd natuurlijk zijn eigen zienswijze, op het verloop van de wedstrijd. We kunnen de Joegoslaaf bijtreden als hij zegt: «We moeten thans kei hard betalen voor het te laat aanwerven van een paar bui tenlandse spitsen. We misten tegen Jet vooraan weer een paar mensen die in de zone van de waarheid de klus kun nen klaren. Dat heeft zeker te maken met de snelheid van uitvoeren. De Cremer, een element dat men ontdekt heeft in vierde klasse, schiet duidelijk tekort in de spits van de aanval. Bovendien hadden we niet de klasse in huis om na een 0-2 achterstand terug te komen tegen een routine- rijk team als Jet». Aalst dient dus nog te wach ten tot N'delewa en Jarmadija speelgerechtigd zijn. De nodi ge dokumenten ontbreken Dat ,s aueszins een serieuze nog. Noch de Zaïrese, noch handicap voor Eendracht dat de Franse voetbalbond schij- ujet overborrelt van talent, nen gehaast om de formalitei- Qok Raes schijnt maar niet de ten te vervullen. In de schoot goe{je Cadans te vinden, van E. Aalst hoopt men dat Chunga is na zijn meniscuso- alles in kannen en kruiken zal peratie weer op de trainingen zijn in de loop van deze week. verschenen, maar zijn terug- Maar ondertussen zit Bulato- keer js nog nje{ direkt Voor vic opgescheept met een an- morgen. Eendracht en zeker der probleem. Hij zal gedu- Bulatovic zitten dus in nijpen- rende ruim drie maanden zijn de schoentjes. Een 2 op 6, spelmaker René Peeters, die waarbij twee thuisnederlagen, een heelkundige bewerking zijn veelzeggende cijfers, aan de buikspieren zal onder- (abi) gaan, moeten missen. E. Aalst - RC Jet 1-2. De aansluitingstreffer van Matthijs, ingekomen voor Raes (da) KORFBAL Wieze Sportief - Leignon 15 - 5 In het kader van het kampioenschap van België werd Wieze in de halve finale uitgeloot tegen het Naamse Leignon. Wieze heeft zijn zinnen gezet op de titel en het liet dan ook niets onverlet om in goede omstandigheden i aan deze laatste veertiendaagse te beginnen. De voorbe reiding was ook goed verlopen en de mentale sfeer kon helemaal niet stuk. Leignon bleek zich te hebben verke- ken op deze verre verplaatsing. Wat laat voor de hand- schoenkontrole, hetgeen hen naderhand zuur opbrak, kwamen de Waaltjes zich aanbieden. Een speler werd de :i dupe. Hij bood zijn handschoen warm aan zodat de kaatswand in beslag werd genomen. De bezoekers konden de beste start nemen, omdat een paar opslagen van de gastheren (De Decker en Verstre pen) buiten de lijnen belandden. Een 0-2 liet een prachtige wedstrijd verhopen. Doch het pakte anders uit! Een goed I gekoncentreerd Wieze liet zich verder op geen fouten betrappen. Met een resem overkeerde ballen van Verstre pen en Aubroeck (koordspelers) en klein midden De Decker, veelvuldig opgezocht in de eerste helft, werden de gasten overklast. In één ruk klommen de bordjes dan ook naar een 8-2 ruststand. Tijdens de tweede helft eenzelfde j spelbeeld maar nu probeerden de gasten de voorlijn te omzeilen maar wanneer Janssens en De Smedt werden aangespeeld keerden ze de ballen over de achterlijn. Bij J 10-2 konden de Waaltjes nog eens tegenscoren (10-3). De spelen werden netjes verdeeld en verscheide spelen gingen op 40-40 af. Grote vreugde in het Wiezekamp, toen Verstrepen een 15-40 achterstand bij zijn opslagbeurt rechtzette door een haast onmogelijke kaats op de achter- j lijn in de rechthoek te winnen, j Wieze spande zich tot het uiterste in om de kloof zo groot mogelijk te laten. Het kon echter niet verhelpen dat er een 'i 13-5 op het bord kwam. De bezoekers bleven niet achter en keerden de ballen over. Een goede opkomst van de trouwe supporters hoewel zowel spelers als bestuursleden van de buurtploegen op het appel niet mochten ontbre ken. Zo zie je maar, afwezigen hebben steeds ongelijk. Leignon 6 Wieze Sportief 15 Ruststand 2 - 8. Het Wiezebestuur wou niet dezelfde fout van de tegen stander begaan. Rond het middaguur vertrok de Wiezebus 3 richting Leignon. Goed op tijd en toch stond hen een verrassing te wachten. Dat de solidariteit onder onze Waalse landgenoten nog steeds groot is, moest achterman Jan De Smedt aan den fijve ondervinden. De scheidsrech ter keurde de want van deze Wiezenaar af met de (glimlach. Dezelfde waarmee hij een heel seizoen lang en de wedstrijd van zaterdag tegen Leignon heeft gespeeld. Loontje komt om zijn boontje vond de Waalse referee, zodat invaller Gust Van Muylders diende aan te treden. Van Muylders werd echter het slachtoffer van de eerste tussenkomst van de scheidsrechter. Hij strafte Gust ten onrechte af, zodat sommige heetgebakerden tussen en naast de lijnen wat stoom moesten aflaten. Deze intimida- tiepoging van dat Waals broertje had geen effekt. De Wiezenaars bleven uiterst kalm en vrij vlot werden de eerste vier spelen binnengehaald. De Decker zorgde voor een reeks overgekeerde ballen en ook grootmidden Ver strepen keerde zijn balletje over. Van Muylders, die goed speelde en zeker goed opslagen afleverde, kon zijn spel niet winnen: 1-4. Chris Janssens die bij deze gelegenheid als achterman werd uitgespeeld, verzorgde de Vlaamse show. Zijn ploeg nam afstand tot 1-6 en stelde meteen de finaleplaats veilig. Na een 2-8 ruststand viel Wieze volledig j stil De rust had hen lome benen en armen bezorgd. Het veelvuldig in de fout gaan van Wieze bezorgde de Walen vier opeenvolgende spelen: 6-8. Het was invaller Van Muylders die de ploeg opnieuw in de goede plooi bracht door grandioze opslagen in het Waalse kamp af te leveren. Hiermee wisten de gastheren duidelijk geen raad: 6-9. Een plaatswissel Verstrepen - Aubroeck verhoogde de renda biliteit van Wieze nog, want de «Petit» keerde zijn ballen diep terug en zelfs over. De inzinking was vlug vergeten en Wieze stoeide in één ruk naar 6-15. De thuisspelers en bestuur gaven grif toe te licht te zijn voor een rijper Wieze, maar naar het spelpeil te oordelen kon Leignon amper mee in bevordering van het gewest Aalst-Dender- monde. Voor de finale moet Wieze volgende zaterdag 17 J september het eerst op verplaatsing naar het Brabantse Pecrot. Zodat ingeval van de totaalzege tijdens de terug- I wedstrijd op zondag 18 september te 15 uur aan de Oktoberhalle de viering in eigen vertrouwde kring kan plaats vinden. Moël et Chandon, allez Yvonne nummero sept. Laat de kurken maar vliegen en de bloemen aan rukken. De tweede speeldag van de nationale korfbalkompetitie kende voor drie van de vier klubs uit de regio een positief verloop. Zowel KC Appels, Vos Reinaert als Atlantis Lebbeke sleepten immers de twee punten in de wacht en vermits Ago tegen Atlantis in het veld moest, keerden de Aalstenaars puntenloos huis waarts. Zowel Appels als Vos Rei naert doen het trouwens uit stekend in dit lcompetitiebe- gin. Beide klubs voeren de leiding in hun reeks met het maksimum van de punten. Appels zit bovendien nog in de running voor de 'Beker van België'. Lebbeke heeft twee punten achter zijn naam. Ago Aalst blijft puntenloos. Minerva-Appels (4-6): na een flitsende start viel het stil Eersteklasser KC Appels moest vorige week zondag op bezoek bij nieuwkomer Mi nerva. Ann Schuddinck over deze wedstrijd: 'We kenden een werkelijk flitsende start. Na 23 minuten spel hadden we een 0-5 voorsprong bijeen gekorfbald. Achteraf nam de produktiviteit echter fel af. Wellicht omdat wij van onze kant ingevolge die ruime voorsprong wat nonchalanter gingen optreden, anderzijds ook omdat Minerva beter dan voorheen de verdediging ver zorgde.' Bij de rust toonden de bord jes een 1-5 score. Aan Appel- se kant kwamen de korven van Wim De Wilde (tweemaal uit strafworp) van Luc Duym (vanop afstand) van een Mi- nerva-speler die eigenaar dig genoeg een own-korf scoorde (na aandringen van Ann Schuddinck) en van Ve- ronique De Paepe. Pas in de 34ste minuut scoorde Minerva voor het eerst tegen. In de tweede helft maakte Ann Schuddinck, maar nu op vol ledig 'normale wijze' de zesde Appelse korf. In het kader van de 'Beker van België' had KC Appels, de woensdag tevoren de Gentse derdeklasser Floriant op bezoek gekregen. Het kiasseverschil leverde de Ge ntenaars een voorgift van zes korven op; maar uiteindelijk won de thuisploeg de wed strijd met 16-12. Ann Schuddinck: 'In die wed strijd kenden we een allesbe halve goede start. Floriant scoorde eerst en pas in de 16de minuut kon Veronique De Paepe tegen scoren. Na de rust ging het dan stukken be ter. Zorgden verder voor de 0-2 voorsprong opgebouwd. Bij de rust gaven de bordjes een 0-3 stand aan. Na de pauze dikte Vos Rei naert, dat naast een technisch ook een fysiek overwicht de monstreerde, de voorsprong rustig aan. De ontmoeting groeide overigens uit tot een sportieve wedstrijd. Scoorden voor de Waaslanders: An De Daarin eksperimenteerden we dus ook, o.a. wat de sa menstelling van de vakken betreft. Atlantis Lebbeke-Ago Aalst: 12-5 Bij de rust van de wedstrijd tussen de beide nieuw gepro moveerden Atlantis en Ago kon de wedstrijd nog alle kan- Korfbal. Ago Aalst moest zich meten met Atlantis Lebbeke (foto P. Hermans) Appelse korven: Annette Verstraeten (1), Kris Van den Steen (1), Dirk Van Royen (4), Ann Schuddinck (1), Ma rijke Van Cauwenbergh (2), Wim De Wilde (3), Dirk Duym (3). Inderdaad Appels kent, niet tegenstaande we een minder geslaagde voorbereidingspe riode meemaakten, een zeer goede seizoenstart. Het komt er m.i. alleen nog op aan onze aanvallen wat rustiger op te zetten'. Volgende zondag krijgen de leiders Bornem op bezoek. Een klip die voor KC Appels makkelijk af te ronden moet zijn. De wedstrijd vangt aan te 15.30 u. Het Appelse reser veteam geeft Bornem reeds partij te 14 u. Rapid Eeklo-Vos Reinaert (2- 10): sprekende overwinning De uitslag, aldus Vos Rei- naert-woordvoerder Jacques Bogaert, geeft een precies beeld van de waardeverhou ding tussen de beide klubs. Vos Reinaert was op het veld van Eeklo dus duidelijk de betere ploeg. Al na amper vijf minuten spel hadden we een Witte (2), Evert De Witte (2), Els Van Kerckhove (1), Frank De Waele (2), Alex Van Hove (2) en Els Van Looy (1). Inderdaad, aldus verder Ja- ques Bogaert, Vos Reinaert puurde uit twee wedstrijden het maksimum der punten. De ploeg draait. De drie vak ken komen tot scoren. Be langrijke test voor ons wordt echter de wedstrijd van zater dag, wanneer we medeleider Joki op bezoek krijgen. Deze klub blijkt zich te hebben ver sterkt met spelers van Mercu- rius. De wedstrijd van het fanionteam vangt aan te 19.45 u. In de bekerkompetitie werd Vos Reinaert nipt gewipt door Schoten. J. Bogaert: 'Een paar van onze kernspe lers ontbraken toen. Waren zij van de partij geweest dan behoorde de zege beslist tot onze mogelijkheden, We ver loren met amper één korf ver schil. In de beker koesterden we overigens geen ambities. We hebben die wedstrijden altijd beschouwd in funktie van de klassieke kompetitie. Korfbal. Atlantis Lebbeke begon gelukkig t Hermans) het nieuwe seizoen (foto P. ten uit. 2-2 luidde de stand toen en dat was de juiste weergave van het wedstrijd- verloop: Aalst was immers sterk begonnen en slaagde er in de kansen die het kreëerde te verzilveren. Hendrik Dael- man trof tweemaal raak. Aan Lebbeekse kant werd in den beginne wat de afwerking be trof hopeloos geklungeld. Zelfs een dubbele gelegen heid om te scoren uit straf schop liet Steven Callaert links liggen. Nog voor de rust echter slaag de Atlantis erin gelijk te stel len. Piet Maesschalck nam die klus voor zijn rekening. Na de pauze tapte Atlantis, althans wat de afwerking be trof, uit een ander vaatje. Nadat in den beginne Marijke Dierick haar ploeg op voor sprong had gezet, dankzij een geslaagde doorloopbal, maar Aalst via een strafworp omge zet door Steven Daelman op nieuw op gelijke hoogte kwam, bleek de Aalsterse kaars uit. Via korven die el kaar in een snel tempo op volgden auteurs waren Ste ven Callaert (2), Patrick Ot- toy, Piet Maesschalck en Christel Baert liep Atlantis tot 8-3 uit. Dorien De Winne (Ago) scoorde nog tegen, maar dankzij een korf van Steven Callaert en een af standsworp van Carla Van Rossem, sloeg Atlantis een zespuntenkloof. Op dat ogenblik echter had den de Aalstenaars reeds een tijdlang de armen laten han gen, wat Atlantis de kans bood vrij makkelijk het kor- venaantal nog aan te dikken tot het twaalftal. Patrick Ot- toy en Danny Peersman na men de laatste twee Atlantis- korven voor hun rekening. Rudy Hooft had tevoren nog tegengescoord. Atlantis-trainer-coach Da- mien De Rouck over de wed strijd: 'Vandaag is duidelijk gebleken dat het mijn jonge dames en heren nog aan zelf vertrouwen ontbreekt. Na de rust was de overtuiging van eigen kunnen er wel en bekijk het resultaat. Algeheel tevre den ben ik echter niet. Deze zege mag geenszins tot een euforie leiden. We moeten met beide voeten op de grond blijven en o.a. de passes moe ten nog zuiverder worden ge geven'. Ago Aalst-trainer-coach Wil ly Braeckman: 'De eerste helft kende een gelijkmatig verloop maar in de tweede helft werd de bal aan Aalster- se kant onvoldoende zuiver doorgespeeld. Bovendien be zondigde Ago zich aan stapel spel. Lebbeke bleek toen bo vendien beter te gaan afwerk en, wat m.i. uiteindelijk het verschil maakte. Willen we onze doelstelling, het behoud in vierde klasse, realiseren, moet er nog flink worden geoefend. Aalst krijgt volgende zondag medeleider Hoevenen op be zoek, Atlantis betwist een uit wedstrijd op het veld van Ekserse. Pierre Van Rossem Kampioenschap van België De Toekomst-Buggenhout is als organisator aangeduid voor de finale van de Beker van België voor junioren. De wedstrijd gaat door op 17 sep tember op het terrein van de St. Jozefstraat vanaf 14.30 uur. Het ziet er naaruit dat oefenmeester Bulatovic voor de verplaatsing naar Tongeren zal beroep doen op zijn landgenoot Zoran Samardjia, die in laatste instantie werd aangeworven om de Eendrachtaanval wat meer scherpte te bezorgen. De Joegoslaaf sukkelt echter met een lichte blessure, gevolg van een doorgedreven training om hen gevechtsklaar te maken. De medische staf heeft echter hoop dat Zoran kant en klaar zal zijn voor de zware verplaatsing naar Limburg. Mozes Chunga, die volop aan het bijwerken is van zijn conditie en zaterdag met e reserven aantreedt, heeft intussen zijn contract verlengd voor één jaar. Voor de Zairees N'Delewa blijft het nog steeds wachten op de nodige documenten. De Zairese voetbalbond schijnt niet gehaast om dat administratief werk te bespoedigen. De ter plekke vertoevende ex- Aalsterse veldtrainer Wanderstein zal nu proberen wat meer spoed achter het dossier te zetten. Ondertussen is het Eendrachtheir aan het herstellen van de tweede thuisnederlaag. Voorzitter Van de Waeter tilt nog steeds zwaar aan de houding van de supporters t.o.v. de spelers. «Dat men het bestuur met alle banbliksems overspoelt, kan er nog in, maar dat men tevens na de derde speeldag al de spelers in de grond boort, dat noem ik zacht uitgedrukt een uiterst spijtige mentaliteit. Ik heb vastge steld dat het merendeel van de spelers diep onder de indruk waren van dergelijke verkeerde kritische instelling, waardoor het vertrouwen totaal wordt geschokt» Voorzitter Van de Waeter blijft in ieder geval optimistisch zeggende dat Tongeren zaterdagavond het gelag zal betalen. Hij tipt tenminste op een gelijkspel en is met die halve inzet al dik tevreden. (Abl) E. Aalst - RC Jet 1-2. Droeven probeert de aanval op gang te krijgen (da)

De Voorpost | 1988 | | pagina 17