mum Wie niet scoort, niet wint Weer kleinste nederlaag voor SK Beveren «Nog geen reden tot paniek» Van Der Weeën bezorgt Lede eerste kompetitie weeën S.N.S. zet ambitie kracht bij! Franco Pirelli (V.W. Hamme) 18 - 16.911988 - De Voorpost VOETBAL Sint-Truiden - Lokeren: 1-0 Na een nochtans prima wed- jNjk strijd bleef Lokeren voor de W eerst tegen Club Brugge en A bruiden onverdiend met lege handen achter. Het had een Punt verdiend, dat was ook de mening van vriend en «HH tegenstander. Maar Sporting scoort heel moeilijk, vandaar. ^BBHÉÊllk «Tegen Sint-Truiden waren ^PVP^B" ten maken gaat echter niet», U vertelt Patrick Naudts, sedert J V W *fï£{&*, jak-*. -rJ vorig seizoen vaste keuze in B I 2 - het fanionteam. «Je mag dan Wf A 1 "I nog zo goed voetballen, als de Z|w- 2 §H m resultaten er niet komen, sta v- mmmm*. je eigenlijk nergens. Na af- Lokeren - Cl. Brugge. Het broederpaar M'Buyu, elk in j00p stelden zelfs de suppor- een ander kamp (ds) ters van Sint-Truiden dat we Lokeren Cl. Brugge. Etim op weg naar het doel (ds) op Staaien minstens één punt verdienden». 64 minuten was de wedstrijd oud toen Cjetkovic zijn team op voorsprong keilde. Loke ren had voordien al een paar kansen gekreërd, zonder re sultaat. «Je mag niemand een steen werpen», gaat Naudts verder. Het is al een goeie zaak dat je kansen krijgt. Toen we op achterstand stonden was het logisch dat libero Didier M'Buyu mee in het offensief ging, er was immers geen aan valler op de bank. Sint-Trui den is heel sterk, vooral op eigen veld. Dat neemt niet weg dat we in feite meer op hun helft hebben gespeeld. In het laatste kwartier kregen we nog kansen op de gelijkmaker maar de bal rolde alweer niet voor Lokeren». Het blijft sukkelen met de afwerking, al vlot het al wat beter dan vorig seizoen. Toch ontbreekt het de trikolores aan een routinier, iemand die rust in de gelederen kan brengen. «Dat is zo, stelt Naudts. Maar het verschil zit in het feit dat we vorig jaar een stuk slechter voetbalden, en dan was ver liezen niet meer dan logisch. Nu voetballen we goed. Neem onze recente wedstrijd tegen Beerschot. Toen scoorden we vier keer op rij, nu wil de bal er maar niet inrollen. Mis schien lukt het ons uiteinde lijk eens om punten te pakken tegen een goeie ploeg, ook als we dat niet verdienen... Je weet het op de duur niet meer, voetbal kan soms zo onlogisch zijn». Patrick Naudts is aan zijn veertiende seizoen toe bij Sporting Lokeren. Pas vorig seizoen brak hij echt door onder het bewind van trainer Wim Jansen. «Ik ben begonnen bij de Lo- kerse préminiemen waar ik met de broers M'Buyu in het zelfde team aantrad. Dan heb ik in feite alle jeugdploegen doorlopen tot bij de reserven. Het duo M'Buyu, supergeta- lenteerd als die waren, vond heel vlug de weg naar het eerste elftal, ik bleef een tijd je in de B-kern hangen. Trai ner Wim Jansen verzekerde mij vorig jaar dat ik vier jaar mijn tijd verloren heb bij het reserve-elftal. Hij was het ook die mij een kans gaf, vorig seizoen. In de huidige kern van Spor ting Lokeren zit talent, daar kan je niet omheen. Maar als je gaat vergelijken met ande re ploegen zoals Antwerp, Anderlecht en noem maar op, dan valt het leeftijdsverschil op. Onze ploeg is bitter jong, vandaar misschien ook de wis selvallige prestaties en de on logische uitslagen. AI geef ik graag toe dat niemand van ons verwachtte dat we tegen Club Brugge of Sint-Truiden •wat konden forceren», besluit Patrick Naudts. Volgende zondag, om 15 uur, gaat Sporting Lokeren op ei gen Daknam in de clinch met Anderlecht. Het is nu aan de Anthuenis-brigade om de schitterende prestaties van de laatste weken nu ook eens in resultaten om te zetten. Vivian BOGAERT Voetbal. Patrick Naudts Lokeren Cl. Brugge. Danny D'Hondt komt gepast tussen (ds) Beveren - RWD Molenbeek: 0-1 SK Beveren moest zonder Pfaff, Lodders en Maesi e d RWD Molenbeek en de vier puntenwedstrijd zou dus ze ker moeilijk worden voor het jonge Beveren. RWD Molen beek had daarbij het geluk erg vroeg op voorsprong te komen en geel en blauw vond nooit de goede zet om weer de aansluiting te vinden. On danks de nieuwe nederlaag blijft men aan de Klapper straat toch vol vertrouwen. Hoelang nog? Hamme - Menen 1-2 Ondanks twee opéénvolgende nederlagen hebben we geen reden om te panikeren. Het is wel nodig dat we ons dringend aanpassen aan de principes van het derdeklassevoetbal. Wat wil zeggen dat we harder moeten uitpakken en sneller kombineren. De grote tekort koming is gewoon dat sommi ge voetballers nog niet tenvol- le beseffen dat ze een reeks hoger spelen. Desondanks mag er niet getwijfeld worden aan de mogelijkheden en is er geen plaats om onderling te gaan kankeren. Ik meen dat we een team verenigen dat in staat wordt geacht om in der de te knokken en resultaten na te streven. Het komt er nu gewoon op aan om ons zeer snel aan te passen en te wen nen. aldus Franco Pirelli van V.W. Hamme. De derdeklas ser werd op zijn eigen veld gekonfronteerd met een stevi ge opponent die snel kon han delen, individueel talent vere nigt en de kunst verstond om de counter oordeelkundig te hanteren. Ondanks de vaak vaardige repliek waren ver schillende Hamse pluimge wichten niet bij machte om een duel aan te gaan en indien ze dat toch deden, traden ze vaak als verliezer tevoor schijn. Aan technische bagage ontbrak het Vigor Wuitens geenszins. In een regie van Franco Pirelli en met de me dewerking van Stefan Ledens werden er bijwijlen aardige kombinaties opgezet. Opmer kelijk was dat men vaak te veel tijd nodig had om de aktie uit te spinnen waardoor de opponent gelegenheid kreeg om een ingreep te ver richten. De thuisploeg debuteerde nochtans niet slecht na een uitval en een doelpunt door Stefan Ledens. Deze voetbal ler, op weg naar een mogelij ke tweede treffer, werd later foutief voor schut gezet. Een gunstige afloop had de match definitief kunnen oriënteren. De bezoekers lieten zich evenwel niet van de kook brengen en naarmate de eer ste helft vorderde demon streerden enkele lokale voet ballers een minderwaardig- heidskomplex. Inzet was er voldoende. Op dat vlak had oefenmeester Meersman geen enkele reden tot klagen. Wel ontbrak het aan lef en boven dien werd te vaak een duel uit de weg gegaan. Sommige voetballers reageerden als een hondje dat naast de weg zijn behoefte moet doen. Met ge woon je been te heffen, kom je er niet in derde, zegde Willy Meersman. De snelheid van uitvoeren ligt te laag, we lijden te vaak balverlies en bovendien is het een vaststelling dat iedereen zijn nummertje wil opvoeren. Dat we wat betreft gestalte tegen sommige ploegen tekort schieten, daar moeten we le ren mee leven, maar er ons niet bij neerleggen. We moe ten de wapens hanteren waar over we beschikken. Wat in eerste instantie wil zeggen dat we sneller moeten kombine ren. Pas dan kunnen we wed ijveren. We zijn schijnbaar een beetje te braaf en willen te veel voet ballen. Dat laatste alleen telt niet in derde, voegt Serge Geldof eraan toe. Wellicht hebben we na het sukses tegen Lierse gedacht dat het allemaal gemakkelijk zou gaan. Maar derde klasse is bevordering niet. Wc staan j nu met beide voeten op de i grond. Het zal knokken wor den. Ik denk dat iedereen dat nu beseft. Daarom dat we nu snel konklusies moeten trek ken. Binnen de kortste keren moeten er punten worden ge wonnen. E.G. Tony Herreman zal zich zijn optreden in het eerste elftal nog een tijdje herinneren. Een verkeerde tussenkomst van hem bezorgde de tegen stander uit Molenbeek im mers al na vijf minuten een doelpunt via Thairet. Ook Dirk Rosez was er na de wedstrijd het hart van in, want de goalie van Beveren stapelt de ene sterke prestatie op de andere, maar de ploeg blijft verliezen. Beveren kon zich immers niet meer herzet ten van die vroege opdoffer en het was RWD Molenbeek dat via Wawa Lambic de wed strijd volledig naar zich toe kon trekken. De bezoekers kregen trouwens heerlijke doelkansen en het was slechts dank zij prachtsaves van Ro sez dat Beveren bij rust nog uitzicht had op puntenwinst. René Desaeyere, ook in hem blijft het bestuur vertrouwen, wisselde na rust Van der Hey- den voor Vereycken en het leek beter te lopen voor de thuisploeg. Carette werd op rechts weggestuurd en hij le- verde gevaar voor het doel van Vanderschommen. Ook Vanderschommen speelde echter sterk en noch Viscaal, noch Kusto raakten met een j knappe kopbal voorbij de Brusselse doelman. Beveren liet de armen zakken I en RWDM kreeg, alweer via de speelse Wawa, weer het middenveld in handen. Nieu- we kansen ook voor de bezoe- I kende aanvallers, die ofwel slordig misten ofwel een sub- lieme Rosez op hun weg I vonden. Een nieuwe nederlaag voor 1 Beveren waar de puntennood j werkelijk groot wordt. Vooral j het puntenverlies tegen recht- I streekse konkurrenten Lierse, I Genk en RWDM moet zor- gen baren. Volgende speeldag j moet geel en blauw naar de staartploeg Racing Mechelen. Een nieuwe nederlaag zou j wellicht ook het konstante j vertrouwen gaan aantasten. Oppassen dus. Hugo Aerts VW Hamme-Menen 1)2. Een poging van Robbie Smet maar de bal gaat over (vh) VKNinove Jong Lede Het Oostvlaamse derby tus sen Ninove en Lede kreeg alvast een nieuwe dimensie mee. Beide ploegen hadden hun start gemist en stonden puntenloos tegenover elkaar. Puntenwinst was dus een noodzaak voor beiden. De bezoekers zouden het best uit de startblokken schieten. Van Cauter nam doelman De Saeger reeds vlug op de kor rel. Laatstgenoemde pareerde echter de schicht. Maar het antwoord van de Ninovieters liet niet lang op zich wachten. Van Der Weeën vond Wim Moyson kansloos maar zijn schot vloog tegen de paal. Verder was Van der Meersch een echte boeman voor de gasten. Toch wist Lede even eens te dreigen. De snelle Charlie Meys baande zich met de regelmaat van een klok een weg door de lokale defen sie. Doelman De Saeger ver saagde evenwel niet. Het bleef dus wachten op de ope ningstreffer. Je zou er wanho pig bij worden, vooral na een schot van Van Der Weeën dat nu tegen de dwarsligger spat te. Lang zou het geduld van de toeschouwers echter niet meer op de proef gesteld wor den. Van der Weeën nam een vrijschop en Muylaert was bij de pinken om af te ronden. Lede diende nu de rol te los sen en Ninove bleef hameren. Bij de thuisploeg voelde men dit duidelijk aan zodat een tweede treffer nog realiteit zou worden voor de koffie. Van Der Weeën himself ver dubbelde de Ninoofse winst kansen. Na de rust kwam Lede beter in de wedstrijd of was het Ninove dat rustig op het be houd ging spelen. Rik Van Cauter nette ei zo na de ge lijkmaker maar Bakali bracht redding op de doellijn. Lede koos voor de aanval maar wist de lokale verdediging niet om de tuin te leiden. Enkel een handspel van D'Herde lever de Lede dé kans op om lang szij te komen. Van Cauter benutte de strafschop en alle Ledenaars konden weer ho pen. Meys kreeg inderdaad nog een uitstekende kans in de slotfase van deze partij maar wist ze niet te benutten. Zo verloor Lede ook zijn tweede treffer en blijft het puntenloos. Hamme kan za terdag a.s. misschien al de tol betalen, anders zien de wol ken grauw boven de Open- veldstraat. Gemakkelijk zal het alvast niet zijn want de Hammenaars zijn ook nog puntenloos. Wat voor Lede tweemaal op een namiddag niet lukte kan nu misschien wel 's avonds. Afspraak alvast voor Lede - Hamme op zater dag 17 september. De doelpunten: 35': Muylaert 1-0, 43': Van der Weeën 2-0, 78': Van Cauter 2-1. G.D.T. VW Hamme-Menen 1-2. Zelfs voor De Borger was er een gele kaart in voorraad vh) VW Hamme-Menen 1-2. De frele De Borger tracht hier een stoere Westvlaming voorbij te gaan vh) Vissende koppels welkom in De Ster Zondag 18 september wordt Men kan desgewenst reeds ter gelegenheid van de vooraf inschrijven bij Frank Sterfeesten een grote vrije Van Remoortere, Grote baan koppelmarathon georgani- 78, Nieuwkerken (tel. 03/ seerd op de grote vijver van 777.64.56) of men kan ter- het rekreatiepark «De Ster» plaatse inschrijven op de dag te Sint-Niklaas. Er zal gevist van de wedstrijd zelf. worden van 9 tot 12 uur en De organisatie is in handen van 13.30 u. tot 16.30 u. Tro- van de Sint-Niklase hengel- fee wordt geschonken door sportklub «De Zeester», sportschepen André Baetens. S.K. Roeselare - Sporting St.-Niklaas 0 - 5 nummer twee tegen de West- vlaamse netten de jagen. De aangeslagen thuisploeg ging nu volledig de mist in en thuistrainer De Smedt liet Vercamp op een weeral on grijpbare De Wachter spelen maar ook deze «ingreep» gaf weinig verandering in het spelbeeld. Een met zijn tegenstanders dollende De Wachter zorgde zelfs voor de verdere uitbouw van de voor sprong. Hij was immers de ideale Fourier voor Carl Cor- nelissen die netjes éénmaal voor de rust en éénmaal na de rust zorgde voor de ruime 0-4 cijfers. Vermeldenswaard is wel nog dat het vierde doel punt gescoord werd bij de vervanger van de ongelukkige Couvreur: Van Dromme, am per één minuut ver in de her neming, zodat mag gesteld dat ook deze goalie machte loos stond tegen de Klaasjes. 0-4 na amper 46 minuten. Hoeft het gezegd dat de rest van de wedstrijd als overbo dig mocht beschouwd worden. Bij St.-Niklaas werden half weg de tweede helft zowel trainer Theunis als uitblinker De Wachter vervangen door resp. De Meyer en Vinck maar dat bleek zeker geen verzwakking want het was St- Niklaas dat in de slotminuut langs Joris Cornet de forfait- cijfcrs op het bord prikte na een goede kollektieve aanval. Meteen een denderende uit slag voor het pas gepromo veerde St-Niklaas, ook in Roeselare door vriend en tegenstander bewonderd voor zijn vlotte speelwijze en tak- tisch speldoorzicht. Enkel Van Raemdonck viel buiten de beoordeling maar daar was de thuisploeg verantwoorde- lijk voor.... Mare Stevelinck In het Westvlaamse Roesela re heeft Sportkring St-Niklaas in zijn rush naar de titel al meteen een serieus naam kaartje afgeleverd. Nadat het reeds Oostende afpoeierde werd nu zwaar uitgehaald in het Roeselare-stadion waar de thuisploeg liefst vijfmaal tot een knieval werd gedwon gen. Met zeven doelpunten op het aktief en nog geen enkel tegengoal mag dit St.- Niklaas bij de echte toppers gerekend worden. Enkel Me nen, dat V.W. Hamme een tweede nederlaag toediende, blijft momenteel nog naast St- Niklaas in de rangtabel. In St.-Niklaas had men beslist om niet in beroep te gaan tegen de schorsing van Erik Lacroix en dus maakte de klaasjeskapitein de verplaat sing naar Roeselare niet mee als speler. In zijn plaats kwam Peter Quintelier aan de aftrap en dat was wel al enige tijd geleden. Een verzwakking betekende dit allezins niet want het was juist in het middenveld dat de Wase hoofdstedelingen hun tegenstander versmachtten en geen enkele ordelijke thui- saanval toelieten. Toen dan ook de hulp van thuisdoelman Couvreur als geschenk uit de hemel viel dachten de Klaasjes dat hun naamfeest reeds vervroegd werd ingezet. Joris Cornet was de eerste die in de grote zak mocht scharrelen want toen Couvreur de bal loste in de 10* min. had kleine Joris maar binnen te tikken. De Wachter was nr. twee die langs de grabbelton mocht passeren want een voorzet van Stryf werd eens te meer door Couvreur slecht beoor deeld, zodat ook De Wachter niet al te veel moeite had om

De Voorpost | 1988 | | pagina 18