K.S.V. op winst in de slotminuut Nieuw sukses Waarschoot - Svelta Meisele 1-2 voor Svelta Meisele Ondanks de noodploeg... Juiste uitslag Trainer Toon Pfaff Punten zijn verdiend door betere tweede helft Aalst reeds K.O. voor de rust K.A.V.D. Ontwaakt pas na de rust Jean Pierre Lippens regisseert F.C. Wieze De Voorpost - 16.9.1988 - 19 t UMMIKCt scoren, nadi gebeukt (dw) KSV Temse Wieze-Kemzeke 3-1. Chris Ferket van Wieze doorbreekt de omsingeling en zal zijn tweede doelpunt scoren vh) Wieze-Kemzeke 3-1. De mannen van Wieze lieten Kemzeke niet veel ruimte (vh) J.V. Kruibeke Robur Moerzeke 3-3 Bij de thuisploeg zat men voor de wedstrijd met de han den in het haar Nadat vorige speeldag al verrassend verlo ren was, bleven de problemen bij Jong Vlaanderen zich als maar opstapelen. Baetens en Van Strijdonck, nog steeds out dat was geweten, maar sinds vrijdag meldden ook Benny Goossens en Yoeri Forment zich in de zieken boeg, zodat trainer van Nieu- wenhove zijn ploeg helemaal diende te herschikken. Verey- cken libero en Robert Tem merman in de ploeg, was het advies. Nadat Robur via een straf schop van De Malsche op voorsprong was gekomen en nadat de geweldig meevallen de Robert Temmerman zijn ploeg langszij had gebracht met een prachtdoelpunt van- op zo'n 25 meter, een nieuwe tegenslag voor de thuisploeg toen Rudy Beck onverwacht met een rode kaart door ref. Moons aan de kant werd ge zet. Met 10 dan maar verder, maar dat was de thuisploeg blijkbaar niet aan te zien want een vrije trap van Willems belandde bij Danny Cocheyt en meteen ging de thuisploeg W.S. St.-Amandsberg In een wedstrijd tussen twee van de betere ploegen hebben de talrijk opgekomen suppor ters een boeiende en aangena me partij voetbal kunnen aan schouwen. Kallo was wel voortdurend in aanvallende stelling maar het diende toch te wachten tot even voor het halfuur alvo rens Danny Hamerlinck suk- sesvol was nadat hij reeds en kele minuten eerder ook al dicht bij de openingstreffer was geweest. Nog voor de rust kon de thuis ploeg langszij komen toen Claus de bal mooi over de uitgekomen Rijsbrack depo neerde. Na de rust bleef het spel ge- lijkopgaand en om beurten trokken de ploegen ten aan val. Het waren echter beide doelmannen die het laatste woord hadden zodat de pun- tendeling als juist mag be stempeld worden. MS met winst de pauze in. Na de kampwissel kwam logi scherwijze Robur tegen de nu wel erg verzwakte thuisploeg meer en meer in de wedstrijd. Ondanks het puik keepers werk van doelman Verstrae- ten kon Robur het pad naar de zege effenen langs Huyle- broeck en Vercauteren: 2-3. De schaapjes leken op het droge voor Robur, maar toch deed thuistrainer Van Nieu- wenhove nog een laatste zet om de 0 op 4 te ontlopen. De wat moegestreden Temmer man werd gewisseld voor De Raeymaecker die nu de plaats van Vereycken achteraan ging innemen. Met deze laatste te rug in het middenveld bleef Kruibeke op zoek gaan naar Tegen Eendracht Meldert kon K.A.V. Dendermonde tijdens de eerste helft pjet bekoren. Paarsblauw liet zich in die periode verleiden door de opvattingen van de oppo nent die wel een gunstige indruk liet inzake inzet maar niet dat individueel talent in huis heeft dat Dendermonde wel bezit. Paarsblauw schiep geen enkele doelkans, liet zich zonder schade op te lopen, een paar keer op tekortkomin gen betrappen en vond nooit het recept om het tij te keren en de bezoekers van antwoord te dienen. Oefenmeester Pfaff had in die eerste periode al een paar keer laten horen dat hij niet gelukkig was met hetgeen zijn pappenheimers op het veld demonstreerden. Dat er tijdens de rust zou «gesproken» worden lag voor de hand. Na de hervatting verscheen K.A.V.D. onder een andere gedaante en ver tolkte zijn ideëen, wat resulteerde in een overwicht, kansen en drie doelpunten. We speelden tijdens de eerste helft aan het ritme van de bezoekers en kombineerden veel te traag, meent Toon Pfaff. Bovendien ontbrak het element verrassing. Het was uiteraard wennen zonder Philip Segers. Hij is gekwetst en is de komende weken onbeschikbaar. Te vaak werden hoge ballen gehanteerd die telkens binnen het bezoekende doelgebied werden gedropt. Tegen hoogopgeschoten ver dedigers hadden we met die opvatting geen schijn van kans. Een aantal voetballers liet een te lamlendige indruk en uiteraard heb ik onder de rust gesteld dat het helemaal anders moest. Albert Kambale kreeg, in die tweede helft een andere funktie. Hij evolueerde toen op de rechterflank van waaruit hij zich de rol van fourier kon toeeigenen. Vorige week liet hij een gunstige indruk op links, vandaar dat ik hem ook nu in die periode liet beginnen, zegt Toon Pfaff. Het was mijn bedoeling om na een gunstige verrichting en een ruime overwinning met een ongewijzigd team aan te treden. Naarmate de eerste helft vorderde stelde ik vast dat ik tot een ingreep zou moeten overgaan, wat tot een lonend resultaat heeft geleid. Al bij al ben ik tevreden wat de verrichting in de tweede helft betreft. Mits wat geluk hadden we een paar doelpunten meer kunnen scoren. Het enige bezoekende doelpunt kwam er na een slecht ontzet ten - in de Dendermondse verdediging. Ik kreeg de bal op het hoofd maar kon hem niet onder kontrole krijgen, zegt Mare Cooreman. Een bezoekende speler kreeg onverwacht de gelegenheid om aan te leggen. Onze doelman had geen zicht op de bal. Vandaar ook dat hij niet de minste schuld treft in het doelpunt. Ik meen overigens dat Eendracht Meldert geen onaardige indruk heeft gelaten. De ploeg is sterker dan vorig jaar en voetbalt bovendien intelligenter. Het zal voor iedereen knokken worden om haar op afstand te houden. Vermelden we tot slot nog dat Philip Segers omwille van een letsel aan de gewrichtsbanden voor drie weken in een gipsverband zit en K.A.V.-Dendermonde voorlopig op hem geen beroep kan doen. E.G. Na de nederlaag tegen Lebbe- ke zou SK Aalst alvast veel klaren door puntenoogst bij de buren uit Houtem. Met verse moed werd er gestart maar... ook Sint-Lievens- de gelijkmaker en die kwam er dan in extremis nog in de 88c min. toen een nodeloos weggegeven hoekschop van Robur werd ingekopt door thuisspeler Hanncbcau die op deze wijze zijn ploeg nog on verhoopt aan een punt hielp. Mare Stevelinck Houtem kwam vinnig door de aanvangsminuten. Keymolen aan de ene zijde en Verlinden voor de Aalsterse muit boden zich gevaarlijk aan. Ondanks een zeker evenwichtig aan- vangskwartier kon Sint-Lie- vens-Houtem de openings treffer forceren. Van Hedde- gem. Wang en Perremans, hadden allen een voet in de actie die leidde naar het doel punt van Verlinden. Diezelf de Verlinden zou net voor rust op zijn beurt Perreman wegsturen die droog besloot. SK Aalst diende dus na de rust alle registers open te ST.LIEVENS-HOUTEM 2 trekken wou men nog punten cvaaict 1 sprokkelen. Met vier spelers in de vuurlinie namen de Aal- stenaars alvast veel risico's. Rond het uur lukte het toch voor de bezoekers. De Kegel bracht SK terug in de wed- strijd maar verder kwam het niet. Opnieuw diende men puntenloos de wedstrijd af te sluiten. In de slotfase vielen er nog ettelijke kansen te no- teren aan beide kanten maar verdere doelpunten werden niet meer aangetekend. K.S.V. Temse - S.K. Lebbeke 1-0 In een weinig genietbare par tij met weinig kansen heeft K.S.V. Temse dan toch in extremis de zege weten te be halen tegen een stug en bij wijlen te hard verdedigend Lebbeke dat het Temse knap lastig maakte door deze speel wijze. Daartegenover stond dan wel dat Temse, dat bij de kandi daat-kampioenen wil beho ren, nooit echt een middel heeft gevonden om de Leb- beekse verdediging in gebre ke te brengen. Enkel nadat Hubert Verbeke als ouder domsdeken werd ingehaald, keerde het tij voor de scheepsbouwers en kon een opportunistische Kurt Migom beide punten in Temse houden. Weinig hoogtepunten K.S.V., voor het eerst terug met Marlens, maar nu zonder de gekwetste Volckerick ver trok wel met goede bedoelin gen aan deze wedstrijd en langs, een toen al, vlijtige Kurt Migom, zaaide het op rechts menigmaal paniek in de Lebbeekse afweer die be stond uit een tiental soldaten. Veel meer dan een reeks hoekschoppen hield K.S.V. dan ook niet over aan dit pittige aanvangskwartier. Ge vaarlijker werd het in de 22c min. toen Franck Van Buyn- der een fout in de Lebbeekse verdediging probeerde uit te buiten maar ook Franks schot werd afgeblokt door een Leb beekse verdediger. Langzaam maar zeker bleven de aanvalsgolven van K.S.V. Temse achterwege en het was sporadisch dat een aanval eni ge kans op slagen had. Wan neer dit dreigde te gebeuren waren er nog altijd enkele jongens bij Lebbeke die, kei hard van nature, er wel een been voor staken of desnoods met de grove middelen Temse onmogelijk maakten om tot enige samenspel te komen. Zo kregen achtereenvolgens Leo Van Damme en Van Bla de! geel voor enkele zware overtredingen op Temsespe- lers als Frank Van Buvnder en Pat. Van de Vel. Vooral de fout op deze laatste verdiende zeker een fellere kleur dan het lichtgele dat ref. Ael- brecht hier maar toonde. Kurt Migom op de valreep Nadat Van Bladel de tweede helft had ingezet zoals hij ge stopt was in de eerste, maar nog altijd krediet bleef krij gen van de scheidsrechter, kwam Temse bijna aan de openingstreffer toen Van de Vel een hoekschop op onge lukkige wijze toegestaan door Meulenijzer, in één tijd over nam van Kurt Migom maar zijn schot strandde op een Lebbeeks been. Temse, dat maar bleef beu ken op de Lebbeekse verdedi ging, verving dan plots Wen- del Storms door Hubert Ver beke en meteen vlotte het een stuk beter in de aanval. In zo verre zelfs dat Guy Ro- drigo een eerste maal een kans kreeg toen hij na samen spel met Verbeke en Migom een vluchtschot plaatste dat enkel nog het been van doel man Vinck in het doel op zijn weg vond. Nadat de bezoekers echt niets anders meer restte dan ieder een in verdediging te houden op charisma misten achter eenvolgens nog Rodrigo, Van Buynder en Waem een grote kans, doch tegen de over macht van de bezoekers kon den ook zij niet op. Terwijl de meeste thuissup- porters reeds huiswaarts keer den, dan toch plots een ope ning voor K.S.V. Van Rodri go ging het naar de plots vrij staande Kurt Migom. Kurt ging de gevaarzone in en drukte krachtig af. Meteen was doelman Vinck versla gen. Hoeft het gezegd dat een dolgelukkige Kurt Migom op de schouders gedragen werd na deze stunt? Voor Temse betekent deze zege de aansluiting met de top, wat hard nodig is want ook Dendermonde en Ertvel- de blijven bij de toonaange- vers die nog geen steek lieten vallen. MS Eerste provinciale KAVD DENDERMONDE 3 MELDERT 1 KSV Temse SK Lebbeke 1-0. De Lebbeekse keeper leverde uitstekend werk. Hij kon met zijn gesloten verdediging bijna de 0-0 op het bord houden (dw) K.A.V. Dendermonde is te gen een stevig georganiseerd Meldert pas in de tweede helft tot ontplooiing gekomen. Wat paarsblauw voor de rust de monstreerde, was flauwe kof fie. De bezoekers maakten bijwijlen een betere indruk, Wieze - Kemzeke 3-1 F.C. Wieze heeft de eerste punten op zak. Het won aan huis tegen een nochtans be hoorlijk voetballend Klau- waerts Kemzeke. Opmerke lijke figuur bij de thuisploeg was Jean Pierre Lippens. Hij regisseerde zijn ploeg vanuit de middenlinie, was vaak bij akties betrokken en legde de basis voor een tweede doel punt. - Ik meen dat we voor de tweede keer een gunstige ver richting hebben geleverd, zegt voorzitter Moens. - We verloren vorige week, maar speelden bepaald niet slecht. Indien we verder doen zoals we bezig zijn meen ik dat we behoorlijk wat punten gaan verzamelen. Na een kwartier kwamen we tegen Kemzeke op voorsprong langs Bert De Schrijver die zich oordeelkundig had vrijge- speeld. De bezoekers bleven nochtans aanklampen en een handspel van Macharis lever de hen een penalty en een doelpunt op. In het derde kwartier waren er nog twee doelkansen. Eén voor de bei de ploegen. Op een kwartier voor tijd hadden we geluk toen de doorgebroken Polsen tegen de deklat besloot. In de laat ste tien minuten zijn we er in geslaagd om de opponent af te maken. Een kombinatie Lippens-Matthijs werd door Chris Ferket afgewerkt. Toen even later Karei Roosen bin nen de zone van de waarheid van de voet werd gelopen volgde er een strafschop die Ferket met sukses heeft om gezet. Al bij al meen ik dat we een verdiende zege hebben behaald. Misschien zijn de cij fers iets overtrokken. Ik wil trouwens de verdienste van de bezoekers onderstrepen. Het komt er voortaan op aan om regelmatige verrichtingen te blijven leveren en in dat geval acht ik ons als neo-tweede- provincialer in staat om een degelijk resultaat na te stre ven. Komende zondag te St.- Kruis-Winkel zal het in elk geval te knokken worden. E.G. voetbalden weliswaar te rudi mentair, maar dwongen de beste kansen af. In de aan vang was een knappe safe van keeper Van Meirvenne nodig om Vermeir van een doelpunt te houden. Even later had K.A.V.D. geluk toen diezelf de voetballer zich in een ge blokkeerde positie bevond en niet kon afdrukken. Op tech nisch vlak demonstreerde Dendermonde een mees terschap maar vond noch het gepast recept noch de inspira tie om de opponent in verle genheid te brengen. Pas na de hervatting werd K.A.V.D. zichzelf. Met Le brun erbij en Kambale op de rechterflank kwam er meer vaart en amper was de tweede helft vier minuten oud toen Kambala de basis legde voor de openingstreffer. Meldert werd vanaf dat ogenblik tot de terugtocht verplicht, leek zijn beste pijlen verschoten en kon op technisch vlak niet wedijveren met een thuis ploeg waarin het duo Kamba- la-De Ruyter een hoofdrol vertolkte. Beide voetballers lukten on derling enkele aantrekkelijke kombinaties. Op de 56e mi nuut kreeg Dirk Van Nieu- wenhuyse een reuzekans, die hij onbenut liet. Later zou hij het nogmaals nalaten om naar doel te trappen. Aan het tweede doelpunt ging mees terwerk vooraf. De voorbe reidende dribbel van Alain Moens kon alleen als voetbal van de bovenste plank wor den omschreven. Het lag niet in de lijn van de verwachtin gen dat de bezoekers nog hun tanden gingen laten zien maar onverwachts lukte Peter Roe- landts erin om Van Meirven ne het nakijken te geven. De Dendermondse zege werd niet in gevaar gebracht. Alle onzekerheid verdween toen Nico Van Bogaert zijn collega De Ruyter in het straatje stuurde. Doelpunten: 49 min. De Bae- re 1-0, 76 min. Lebrun 2-0, 83 min. Roelandts 2-1, 86 min. De Ruyter 3-1. In een gelijkopgaande wed- Een nieuwe pechvogel bij de gezien had van Patrick Poppe strijd is Svelta Meisele in thuisploeg was na de koffie in de gevaarlijke zone. Los- Waarschoot er toch weer in Hebberecht die eerst onbe- schaert zette zo eindelijk een geslaagd om beide punten grijpelijk van dichtbij miste doelpunt voor Waarschoot op mee te pakken en zich zo bij en even later dit huzarenstuk- het bord. de tenoren uit de reeks te je nog eens netjes overdeed Amper één minuut later nestelen. maar dan met het hoofd, ter- mocht de thuisploeg alweer Reeds in de eerste helft had wijl Deprez enkele minuten achter de stip gaan staan. Nu Meisele sukses toen Mare later de staander trof en was er geen diskussie bij de Bosman een vrije trap van Goethals zijn schot gestuit zag bezoekende ploeg. Kurt Van Dirk Smet voorbij de thuis- door Van Gheem, die eens Raemdonck had immers een doelman Meiresonne depo- temeer bewees van zijn kwet- thuisaanval foutief gestopt net neerde. Toen even later Dirk suur verlost te zijn. binnen de rechthoek. Straf- Smet zelf zijn harde schuiver Terwijl de thuisploeg zich he- schop! Weer Losschaert maar net naast zag belanden, ont- lemaal te pletter liep achter nu liet Van Gheem zien uit snapte de thuisploeg aan een een aantal onbeschrijfelijke welk hout hij gesneden is en vroeg vonnis. Zover is het kansen was daarentegen één hij stopte de penalty. Op het echter niet gekomen want, aanval van Meisele genoeg einde van de wedstrijd kreeg KSV Temse - SK Lebbeke 1-0. In de laatsteminuten kon Temse de winnende treffer was het niet dat dame Fortuna om de stand te verdubbelen. Bosman bij Meisele dan nog 2 nadat het vrijwel een ganse wedstrijd op de muur van Van Bladel en co had de thuisploeg in de steek zou Jaak Waegemaecker kon im- x geel toen hij te lang talmde gelaten hebben, dan zou dit mers een voorzet van Dirk bij een ingooi. Meisele met 10 fris spelend Meisele heelwat Smet meepikken en meteen dus in de slotfase, maar ook meer moeite gehad hebben was Meiresonne voor de zo liet de aardbeiploeg zich om puntenwinst te sprok- tweede maal gevloerd. niet meer verschalken zodat kelen. Bij de thuisploeg dacht men de zege behouden bleef die Zo mocht een weer uitsteken- nu stilaan wel dat de duivel recht gaf op de twee punten, de doelman Van Gheem een ermee gemoeid was, maar die Mare Stevelinck kaarsje branden even voor de mening moest ze vlug herzien rust töen een schot van Stan- toen ze een geschenk kreeg daert de lat schroeide. van ref. Lievens die handspel

De Voorpost | 1988 | | pagina 19