En nu nog Benny Vercauteren erbij Klein Laar en Bazel lijstaanvoerders! Geen doelpunten en toch spannend Jo Bal countert Eendracht St.-Gillis Voetbalkalender Voetbaluitslagen 20 - 16.9.1988 - De Voorpost VOETBAL Zelzate - Baasrode 0-4 De Baasroodse tweedepro- vincialer leverde op Zelzate een flinke verrichting. Hij liep dadelijk offensief van stapel en dwong binnen tien minu ten twee open kansen af die zowel door Luc Van Der Vre- ken als door Johan Verhey- den onbenut werden gelaten. De thuisploeg kon weinig in brengen tegen een offensief Baasrode dat tijdens de eerste helft doorlopend het mees terschap had, wat bezegeld werd met twee doelpunten. De openingstreffer kwam tot stand na een kombinatie tus sen Eddy en Marc Van Keer. Amper was er afgetrapt of Johan Verheyden verdubbel de de cijfers. Hieraan ging een misser van de lokale doel man vooraf die een vrijschop van Eddy Van Keer niet on der kontrole kreeg. Met een 0-2 voorsprong bij de rust meen ik dat er een per- fekt beeld werd opgehangen van wat er tijdens de eerste helft op het veld te zien was, meent oefenmeester Guido De Leeuw. De thuisploeg kon in die periode nauwelijks wat inbrengen, maar dat ze na de koffie zou reageren had ik verwacht. Tijdens het eerste kwartier van de tweede helft werden we trouwens in het defensief gedrongen. Het lag voor de hand dat de lokalen met andere wapens moesten strijden wilden ze eventueel wat uit de brand kunnen sle pen. Een kwartier lang heb ben we het wat moeilijker gehad tot wanneer er voor een fout van Luc Michiels aan de lokalen een penalty werd toegekend. Hij werd gemist en dat had voor gvolg dat de veer brak bij de thuisploeg. We konden opnieuw het ge wone tempo ontwikkelen en in de laatste tien minuten heb ben we twee doelpunten ge scoord. Eerst langs Marc Van Keer, later via zijn broer Eddy. Globaal bekeken ben ik te vreden met het resultaat. F.C. Baasrode is dus goed op weg om in tweede provinciale een degelijke rol te vertolken. Nu zondag komt St. Amandsberg op bezoek en bij die gelegen heid doet Benny Vercauteren na een schorsing zijn weder- optreden. Rudy Cornelis wordt wisselspeler. E.G. w*VH- Voetbal. De aanwinsten van Stekene Sportief: Ronny De Smedt, Chris Vlyminck, Stefaan Vercauteren, Rudy De Jongh en trainer André D'Hanis (ms) Voetbal. De spelerskern van Stekene Sportief (ms) Burst Schellebelle 0-0 Beide ploegen verschenen aan de start met twee punten op zak na de eerste wedstrijd van het nieuwe seizoen en meteen werd duidelijk dat geen van beide zin had om te verliezen. Er werd in de be- ginfaze risicoloos gevoetbald en het duurde tot na het kwar tier voor de eerste vermel denswaardige fase zich vol trok. De lokale buitenspelval klapte niet dicht en Notte pro fiteerde ervan om op rechts alleen door te gaan. Thuis- doelman Props deed een be roep op al zijn kunnen om de netten ongeschonden te hou den. Op het halfuur was hij wel verslagen op een hard schot van Van de Cauter, wat heeft die man een loopvermo gen, doch de paal bracht red ding. Net voor de pauze kopte Notte een open kans onbe grijpelijk naast zodat Burst dat goed mee voetbalde, doch geen reële doelkans creëerde, gelukkig mocht zijn met deze gelijke stand. De tweede helft startte heel vinnig met 2 doelkansen voor elke ploeg in een tijdsbestek van 5 minuten. Op een voor zet van Verdonck, die hierna geblesseerd uitviel, kon doel man Props ternauwernood in hoekschop verwerken en een afstandschot van Van De Cauter ging boven de kruising buiten. Ondertussen werd de snelle lokale aanvaller Vage- nende in extremis gestuit door libero Scheurs en zag spits Stefaan Goossens zijn ge plaatste bal gestopt door een attente doelman Hoskens. Even voor het uur kreeg Burst zijn beste doelkans. Frank Vagenende drukte af, doch de grondscherende bal werd door Hoskens eerder ge lukkig geremd. Nadat bij de lokalen Yvan Vagenende de leeggespeelde Goossens kwam vervangen en bij de bezoekers Notte wisselde met Schuddinck, werd het duide lijk dat beide trainers specu leerden op een gelijkspel. Dat kwam ook zo uit en we mogen dit een billijk resultaat noe men alhoewel Schellebelle iets dichter bij de zege was dan de lokalen. Hoe dan ook beide ploegen zijn goed ge start in deze nieuwe competi tie en dat oogt dus goed met het oog op de toekomst. L.D.T. In derde provinciale gaan we regelrecht op een verrassend kampioenschap af. Terwijl de «verwachte» tenoren hulpe loos onderaan de rangschik king vertoeven, maken de «ovnerwachte» ploegen gretig van de situatie gebruik om zich torenhoog te nestelen. Zo voeren momenteel Klein Laar Vrasene en Eendracht Bazel de rangschikking aan na winst tegen resp. Buggenhout en S.K. Overmere. Meer on deraan staan ploegen die toch verwacht werden bij de aan hef van deze kompetitie. Het ene punt dat Sportief Stekene tot nu toe behaald heeft mag dan ook als onvoldoende be schouwd worden zodat de ne derlaag thuis tegen Haasdonk erg moet overkomen bij het Stekense publiek. Slechts één troost: Haasdonk is op weg naar een beresterke kompeti tie. Stekene troosteloos, maar wat gezegd over het fiere Lo- kerse S.V. dat zelfs nog geen puntje bijeen kon sprokkelen. Nu werd weer in het zand gebeten bij Gerda St.-Ni- klaas, dat samen met nieuw komer Klinge, Haasdonk en Sombeke deel uitmaakt van de omvangrijke kopgroep. Helemaal onderaan vinden we dan het jonge Excelsior terug en Herleving St.-Pau- wels die dringend voor pun- tengewin moeten zorgen wil len zij met in het sukkelstraat je terecht komen. Terwijl S.K. Grembergen op het veld van St.-Gillis-Waas ook een eerste puntje kon nastreven werd het Dender- mondse St.-Gillis op eigen terrein geklopt door het reeds vroeger afgeschreven Herle ving Vrasene zodat ook deze laatste mening vlug herzien zal moeten worden. ST.-GILLIS-WAAS S.K. GREMBERGEN 1 In een goede wedstrijd was de thuisploeg ruim twee derde van de wedstrijd de domine rende ploeg. Toch moest ge wacht tot in de 25ste min. alvorens het openingsdoel punt dan ook viel in het Grembergse doe]. Een hoek- Voetbal. Trainer D'Hanis schop van Km Vleynunck van Stekene Sportief (ms) werd overgenomen door Dirk De Vlaeminck en meteen was de bezoekende doelman ver slagen, terwijl de thuisploeg dan achteraf verzuimde langs Conny De Loore en Dirk Vlaeminck om de klus af te maken maakten de bezoekers hiervan gretig gebruik om in de 64ste min. terug langszij te komen, toen De Burggraeve een vrije trap rechtstreeks voorbij Vijt deponeerde. 1-1. In een vrij sensationeel slot- kwartier kregen beide ploe gen dan nogmaals een unieke kans op scoren. Eerst knalde thuisspeler Jimmy Van Puym- broeck op aangeven van Mare Jespers tegen de binnenkant van de paal en tenslotte mistte Vercouteren een strafschop voor Grembergen omdat thuisdoelman Peter Vijt zich in de schietbaan van de bal bevond. Zo bleef uiteindelijk de 1-1 op het bord, een uitslag die al juist mag beschouwd worden. STEKENE SPORTIEF 0 RED STAR HAASDONK 2 Een onvoorstelbaar zwak spe lend Sportief Stekene heeft op een sportieve manier voet balles gekregen van Red Star Haasdonk dat in alle lijnen sterker naar voor kwam dan St.-Gillis - Vrasene 0-1 Eendracht St.-Gillis is er niet in geslaagd om de eerste thuiswedstrijd tot een goed einde te brengen. De Een- drachters etaleerden boven dien geen al te gunstige ver richting. Trouwens de wed strijd in zijn geheel was nu niet van die aard om er boek delen over te schrijven. Op merkelijk was wel dat het St. Gillisse middenveld in de loop van de tweede helft begon weg te deemsteren en het is precies daar waar de bezoe kers gebruik wisten van te maken om initiatieven te nemen. - Vooral het eerste halfuur was nauwelijks het aanzien waard, zegt klubleider Alfons De Backer. - Tijdens het derde kwartier zijn we daarentegen meer in 1' nationale Lokeren-Anderlecht (Gernay) RC Mechelen-Beveren (Goris) 2' nationale Tongeren-E. Aalst (Grayet - 17,8 - 20.00) 3' nationale J. Lede-VW Hamme (Van Driessche - 17.9-20.00) St. Niklaas-Wervik (Sanzot - 17.9-20.00) La Louvière-E. Zele (Dombret - 17.9-20.00) 1* provinciale SK Aalst-KV Ertvelde (Drieghe) SK Lebbeke-St. Lievens-H. (Mejor) Zottegera-Temse (Van Zande P.) Melsele-FC Denderleeuw (Van Extergem) E. Meldert-Zultse (Taeleman) Olsa-Dendermonde (Van Gansbeke) 2' provinciale Kemzeke-Lovendegem (Arys) St Kruis-W.-Wieze (Gautier) Robur-Melle (Verstraeten) FC Zelzate-Kruibeke (Colpaert) Kallo-Wippelgem (De Cock) Baasrode-St. A'berg (Van Leuven) 3* provinciale D Gijzegem-Herzele (Put) Bambrugge-Erpe (Raveel) Schellebelle-Kerksken (Coppens) Scrskamp-Burst (Drieghe R Erembodegem-W Moorse! (Van de Weghe) Aaigcm-Heldergem (Melkebeeck) Hofstade-TK Meldert (Boeykens) Nieuwerkerken-Doggen (Delmotte) 3' provinciale E Bazel-St. Pauwels (De Reu) Lokerse-Overmere (Van Renterghem) Haasdonk-Gerda (Moons) Excelsior-Stekene (Aendenhof) Vrasene-Sombeke (Van Hoey) Grembergen-St. Gillis-D. (Roelandt) Buggenhout-St. Gillis-W. (Van Lombergen) Klinge-Klein Laar (Van Bastelaere) 4' provinciale D Edixvelde-Erwetegem (Siccard) Hillegem-Erondegem (Van Laere) Mere-Strijpen (Van de Perre) Oordegem-Smetlede (Van Ransbeeck) 4' provinciale G S. Moorsel-Opdorp (Ruyssinck) Oudegem-Herdersem (De Loose) Wichelen-Opstal (Herregodts) Schoonaarde-R Lebbeke (Van Boven) Lutterzele-Berlare (Roosens) Appels-FC Aalst (Van Damme) Terjoden-Baardegem (Van den Berghe) Welle-Boonwijk (Hautman) 4' provinciale G Waasmunster-Rupelmonde (Heirbaut) Straatje-SK Lokeren (Heerwegh) White Boys-VK Hamme (Van de Moortere) Tielrode-Daknam (De Beelde) Hoogeinde-Meerdonk (Maes) Heikant-Mocrbeke (Boone) Kieldrechl-Eksaardc (Teugels). de wedstrijd gekomen. Dat resulteerde in enkele behoor lijke akties. Daar was o.a. een kopbal bij van Guy Debus- schere en twee akties van Raoul De Cock en Luc Maes. Net voor de rust verzwikte Debusschere een voet. Hij werd opgevolgd door Mare Rens. Ook de tweede helft scheerde geen hoge toppen. In de laatste twintig minuten kwamen de bezoekers meer in de match. Dat resulteerde in een overwicht. Met nog een minuut of vier te spelen viel er een bezoekend doelpunt waarvan Jo Bal de auteur werd. Het was een prachtige treffer. Dat moet ik eerlijk toegeven. Jammer uiteraard dat we op eigen veld twee punten heb ben moeten prijsgeven. Ik wil toch nog graag vermelden dat Hugo Tilley als libero zijn rol goed speelde. Hij verving Schatteman die wegens bles sure onbeschikbaar was. Voor Eendracht St.-Gillis staan er thans een paar zware op drachten op het programma. Nu zondag de verplaatsing naar S.K. Grembergen en daarna komt Sparta Buggen hout op bezoek. Meteen dus twee opeenvolgende derby's E.G. de thuisspelers. Bij Stekene ontbrak tegen de verwachtin gen Dirk Gekhiere in de ba sis-elf terwijl na de partij als beste thuisspelers bijna als vanzelfsprekend Noël Van Den Branden en Doelman Van De Wiele naar voor wer den geschoven. Bij Haasdonk konden naast de voltallige ploeg zeker nog Erik Van Der Jeugt en hoekschopsjjecialist Fons Bosman als uitblinkers gesteld worden. Van bij de aanvang vlotte het niet best met de thuisploeg. En reeds in de 7de minuut kon Haasdonk de score ope nen. Fons Bosman trapte een hoekschop en Dirk Maes II kon uit het daaropvolgende geharrewar de red Star jon gens op voorsprong brengen. Wie dacht dat Stekene een vuist zou maken na deze mis lukte start kwam bedrogen uit. Nadat bij Haasdonk ach tereenvolgens Van Boxelaer, Bosman, en Van Leuvenhae- ge op een haar na de verdub beling van de stand misten dankzij het puike keeperwerk van thuisdoelman Van De Wiele moest het thuispubliek wachten tot even voor het halfuur alvorens de eerste Stekense akties op de mat werden gelegd. Patrick Merckx was de auteur maar ook in Haasdonk beschikt men over een betrouwbaar sluitstuk zodat De Roos alles oploste. Nog een reeks hoekschoppen en een poging van Noël Van Den Branden niet te na ge sproken eindigde dan deze ontgoochelde eerste helft voor Stekene. De tweede periode bracht dan ook al geen beterschap. Erger zelfs. Amper twee minuten ver in de tweede helft kon Red Star Haasdonk opnieuw tot scoren komen voor de ogen van een onthutst thuis publiek. Gunther De Cleene had op rechts strak voorge trokken en Van Boxcelaer tikte door naar Van Leuven- haege die kalm onder Van De Wiele besloot. 0-2. Stekene sportief probeerde natuurlijk hieraan wel wat te verhelpen maar ofwel was dit Haasdonk zo sterk of was de thuisploeg zo zwak, wie zal het zeggen. Feit was dat de thuisploeg in alle lijnen duidelijk overklast werd door de ster-jongens. Dit werkte dan danig op de zenuwen van Freddy Kerk- hofs die zich niet meer kon beheersen en in eenzelfde fa se op twee gele kaarten ge trakteerd werd door ref. De Cock. Met tien tegen elf was het dan nog meer vechten tegen de Bierkaai en nadat Patrick Merckx de enige thuiskans van de tweede helft op de lijn zag weggewerkt door Dirk Maes I was er nog een sublieme thuisdoelman Van De Wiele nodig om de kansen die Haasdonk zich creërde langs Van Der Jeugd, Van Leuvenhaege en Dirk Maes II uit zijn doel te ranse len op deze zwarte dag voor het Stekense voetbal. GERDA 1 LOKERSE S.V. 0 Gerda dat vorige week in Ste kene al blijk gaf over een goed elftal te beschikken heeft nu beide punten thuis weten te houden tegen een Lokerse S.V. dat slechts al leen een steriel overwicht kon afdwingen in deze wedstrijd maar nooit echt de indruk gaf om deze naar hun hand te zetten. De thuisploeg klom zelf bijna in de eerste helft op voor sprong toen een kopstoot van de aardig opgeschoten Stae- lens al dan niet over de lijn was gegaan. Lokerse weerde zich langs farrid en Costa Ver- vaet maar het doelpunt van Gerda viel dan toch nog voor de rust en wie anders dan de robuuste Staelens trof weer raak 1-0. Na de rust kwamen de bezoe kers dan toch wat meer in de wedstrijd maar doelpunten zaten er echt niet in al ver diende de achterwaartse kop stoot van Farrid echt wel meer. H. ST.-PAUWELS 1 S.K. KLINGE 3 In de eerste helft kregen we een zwakke thuisploeg te zien, die dan ook door het pas gepromoveerde Klinge werd overklast. Reeds in de 9de min. was thuisdoelman Gino Van Den Bossche verslagen op een schot van Marc Van Himste na een geharrewar voor doel, terwijl dit het enige wapenfeit leek in de eerste helft kwam de thuisploeg be ter in de wedstrijd gedurende de tweede periode. Maar da me fortuna wilde blijkbaar haar zege niet geven bij de overvloedige thuiskansen. Dit terwijl Marc Van Himste op voorzet van Van Vlierberghe in de 54ste min. voor Klinge de stand wist te verdubbelen. Nog meer pech voor St.-Pau wels toen Mathieu Michelet kort hierop zijn schot zag ge stopt door Klinge portier Erik Ferket en toen Dirk De Beule de lat trof bij zijn poging. En Van Himste? wel hij scoorde voort. Nummer drie lag inmiddels al tegen de St.- Pauwelse Touwen als de thuisploeg dan toch via een strafschop mocht milderen. Van Hauwermeiren moest immers een noodgreep toe passen op de doorgebroken Michelet en Mare De Block kon dan toch vanop de stip de wel verdiende eerreddende goal netten. Sensatie dan nog op het einde toen St.-Pauwels de aansluitingstreffer dreigde te lukken tegen een leeg ge speeld Klinge maar gelukkig hield Erik Ferket tien minu ten voor tijd de tweede straf schop van Mare De Block uit 1' nationale Beveren-RWDM 0-1 St. Truiden-Lokeren 1-0 2* nationale E. Aalst-Rac. Jet 1-2 3* nationale Roeselare-St. Niklaas 0-5 Ninove-J. Lede 2-1 VW Hammc-SC Menen 1-2 E. Zele-Francs Borains 3-0 1* provinciale Waarschoot-Melsele 1-2 SL Houtem-SK Aalst 2-1 Temse-Lebbeke 1-0 KAVD-Meldert 3-1 2* provinciale A Kruibcke-Robur 3-3 SLV Zelzate-Baasrode 0-4 St. A'berg-Kallo 1-1 Wieze-Kemzeke 3-1 3* provinciale D W. Moorsel-Serskarap 1-2 Burst-Schellebelle 0-0 Erpe-Gijzegem 3-4 Herzele-Nieuwerkerken 1-0 Doggen-Hofstade 2-2 TK Meldert-Aaigem 2-0 Heldergem-Erembodegem 1-1 Kerksken-Bambrugge 0-1 3* provinciale E Sombeke-Excelsior 3-0 Stekene-Haasdonk 0-2 SK Overmere-Bazel 0-2 St. Pauwels-Klinge 1-3 Klein Laar-Buggenhout 4-1 St. Gillis-W.-Grembergen 2-1 St. Gillis-D.-Vrasene 0-1 Gerda-Lokerse 1-0 4' provinciale G Berlare-Schoonaarde 1-0 R. Lcbbeke-Wichelen 1-2 Herdersem-S. Moorsel 5-0 Opdorp-Welle 3-5 Boonwijk-Terjoden 1-6 Baardegem-Appels 3-2 FC Aalst-Lutterzele 1-4 Opstal-Oudegem 1-1 4' provinciale H Daknam-White Boys 1-2 VK Hamme-Sinaai 2-1 SK Lokeren-Waasmunster 1-0 Rupelmonde-Kieldrecht 2-1 Eksaarde-Heikant 0-1 FC Moerbeke-Hoogeinde 1-1 Meerdonk-Tielrode 1-2 Verrebroek-Straatje 2-1 zijn kooi zodat zijn ploeg overeind bleef en zegevierde. W.S. SOMBEKE 3 EXCELSIOR 0 Ondanks de ruime zege toch een rommelige wedstrijd van de thuisploeg die niet alle vooropgestelde aanwijzgin- gen van trainer Peleman op volgde. Zo was er Danny Ver- gauwen die zich tegen zijn ex- ploegmakkers in de kijker wilde spelen maar zijn verde digende rol volledig verwaar loosde. Toch kwam hij bijna tot scoren maar Peter Maes redde prachtig. Minder geluk had de Excelsior goalie dan even na het halfuur toen een hard schot van Johan Baert in de voeten werd geduwd van de goed volgende J.P. Thijs- sen en deze zo gemakkelijk de stand kon openen. De jonge St.-Niklase ploeg gaf zich ech ter door deze thuistreffer niet zo maar gewonnen en via Van Den Bossche kwam het zelfs bijna op gelijke hoogte toen deze een slechte terugspeelbal onderschepte maar thuisdoel man Aendenhof oordeelde hier anders over. En Sombe ke kwam zelfs nog een tweede maal goed weg in de eerste helft toen een opgerukte Frits Maes zich de bal zag afge snoept door Geert De Kimpe met de hand in zijn rush naar doel maar de ref oordeelde hierover anders. De jonge Excelsior ploeg uitstekend ge leid door Pros Barthier pro beerde dan met hoge voorzet ten het de thuisploeg lastig te maken maar dat was natuur lijk zonder de ellenlange thuisdoelman Aendenhof ge rekend die steeds makkelijk tussenbeide kwam. Naar het einde toe kwam de snelle thuisspits Rudy Seghers zich dan met de zaken bemoeien en nadat hij eerst op een snel le uitval zelf voor de verdub beling had gezorgd gaf hij nadien de derde goal in de voeten van Dirk Van Royen die de eindstand op het bord bracht in deze aangename wedstrijd. KLEIN LAAR VRASENE 4 SPARTA BUGGENHOUT 1 Reeds na 5 minuten spel leid de de thuisploeg de dans na dat Erik Schelfout op de solo toer was gegaan en koelbloe dig had afgemaakt. Sparta dat het in deze periode erg moei lijk had met het vlotte spel van de thuisploeg stond zelfs na een twintigtal minuten op een nog grotere achterstand wanneer Erik Schelfout na een collektieve aanval Gerrit Stremersch kon bereiken en wie deze goalgetter kent weet dat men als doelman dan geen schijn van kans heeft. Terwijl Klein Laar dan de aanvallen gretig na elkaar op de mat bracht kwam er onver wacht weer een drama naar voor bij de ploeg van deze competitie aanhef. Inghe Be- toncelli diende gekwetst naar de kant gehaald en Danny Hoskens zijn vervanger stond nauwelijks op het veld of hij moest op zijn beurt vervangen worden, Een breuk van het kuitbeen werd als eerste diag nose vastgesteld, zodat deze kopploeg na Van Royen nu ook de talentrijke speler we gens breuk verliest. Regi Van Gasse kreeg dan de weinig benijdenswaardige taak om op zijn beurt de elfde man te worden in de thuisploeg. Door al dit tumult was de wedstrijd dan wel wat aan spankracht verloren en geluk kig kon tijdens de rust aan bezinning gedaan worden. Dat had Sparta zeker gedaan want nauwelijks waren we twee minuten ver in de twee de periode of daar kon bezoe ker Laurent Francois op hoekschop thuis doelman Vriesackers verslaan 2-1. Buggenhout dat nu kans zag om de wedstrijd te doen kan telen werd toch nog afgehou den door de thuisploeg die plots terug gevaarlijke akties liet noteren. J.P. Boon werd foutief ge stopt in de 57e min., en het was Eddy Zaman die onder het lichaam van Sparta doel man Verstrepen nummer 3 voor de thuisploeg wist aan te tekenen. Terwijl Buggenhout dan even later met 10 werd gesteld was het voor de vlijti ge thuisspelers maar een koud kunstje om via J.P. Boon de ruime winstcijfers op het bord te brengen. S.K. OVERMERE 0 E. BAZEL 2 Dankzij een overweldigende eerste helft heeft Eendracht Bazel ook de uitstap naar S.K. Overmere tot een goed einde weten te brengen. Man van de wedstrijd was onge twijfeld weer Patrick Janssens die beide doelpunten van Eendracht nog maar eens voor zijn rekening nam. Reeds vrij vroeg in de wed strijd onderschepte hij een te rugspeelbal van de thuisploeg en meteen stond Bazel op voorsprong. Een voorsprong die even later door Janssens nog zou aangedikt worden toen hij ideaal werd aange speeld door Mare De Clercq en het leder in de beneden hoek deponeerde van het Overmere doel. Na de rust dan evenwel zette Overmere alles op alles en het hield Bazel gedurende een twintig tal minuten stevig in hun greep. De hoge ballen die echter telkens voor het doel van Bazel doelman Troch kwamen aandwarrelen wer den zonder al te veel moeite gepakt door de ex-Bornem doelman. Pech wel voor Overmere toen De Wilde de paal trof. Eens Overmere dan wat uitgestreden leek namen de gasten dan terug het com mando over. En wie kreeg daar nog een drietal kansjes? Juist Patrick Janssens. Een eerste maal lobte hij echter over het thuisdoel maar ook de andere twee kansen gingen er op aangeven van Francois De Keersmaeker niet in. Eén minuut voor tijd kreeg Patrick Janssens dan dé kans om zijn hatrick te scoren toen hij een strafschop mocht ne men toen Buytaert foutief ge stopt werd. Doch ook de elfmetertrap kon door Patrick niet meer benut worden want zijn schot belandde naast het thuisdoel zodat de eindscore beperki bleef tot 0-2. Een zege die zeker onver diend naar het Waasland ging en die Bazel na het eerste succes tegen Lokerse nu mee aan de leiding brengt. Mare Steveünck Veteraan Fons De Block blijft in het nieuws Na een operatie wegens een liesbreuk heeft de Wase vete raan Fons De Block nog en kele merkwaardige uitslagen behaald. Op 31 juli behaalde hij in Brasschaat een derde plaats in de 5000 m in een tijd van 18.58.4. Op 15 augustus was hij in Beernem zesde op 280 vertrekkers. Op 28 augustus liep hij in Sint-Joris-Weert, waar hij 42' was en derde veteraan. Op 4 september be haalde hij een 8' plaats in Sint-Denijs-Westrem over 6 km. Er waren 185 vertrek kers.

De Voorpost | 1988 | | pagina 20