White Boys, Heikant en Tielrode nog met maximum Terjoden en Lutterzele blijven goed bij schot Vierde provinciale Waasland Vierde provinciale Dendermonde-Aalst Tweede helft wettigt zege Franky De Cauwer in Klein Sinaai De Voorpost - 16.9.1988 - 21 VOETBAL In de Wase reeks blyft White Boys, samen met Heikant Zele en V.K. Tielrode de toon aangeven. De St.-Niklase groen-witten wonnen nu tegen een verdienstelijk Daknam met de zelfde forfaitcijfers als de openingsdag van de kompetitie. Voor Heikant en Tielrode ging het al iets moeilijker om de punten binnen te halen, maar Eksaarde en Meerdonk werden toch op de valreep verslagen, zodat ze beiden met White Boys nog geen puntverlies noteerden. Onverwacht hoog in de rangschikking staan zeker Eendracht Verrebroek en V.K. Hamme. Beiden deelden de punten in de openingswedstrijd en nu won Verrebroek verrassend van Straatje Stekene, terwijl V.K. Hamme wellicht nog verrassend Herleving Sinaai zonder punten huistoe stuurde. In de middenmoot vinden we ploegen van allerlei pluimage. 01. Rupelmonde zegevierde tegen Kieldrecht en komt hierdoor naast zyn tegenstander en hetzelfde geldt voor S.K. Lokeren dat Sparta Waasmunster versloeg. Voor Sparta alleszins een slecht begin van de kompetitie want enkel Meerdonk kan het nog achter zich laten. Verder vinden we Moerbeke terug dat een eerste puntje wist te behalen tegen Hoogeinde en Straatje Stekene, dat afgezien van zjjn sterke voorbereiding toch de start heeft gemist. Eksaarde-Heikant Zele 0-1 In een rommelige wedstrijd heeft Heikant Zele de punten behaald die het torenhoog in de rangschikking houdt. Voor de thuisploeg was er evenwel onkans mee gemoeid toen haar beide spitsen vervroegd naar de kleedkamers moesten met kwetsuren, terwijl uitge rekend de beste man op het terrein, de sterke Heikantver dediger Derweduwen, was. Een slordig spelend Eksaarde verloor immers al in de 25* min. Chris De Cock wegens kwetsuur en voor hem kwam Pat. De Vos in de ploeg. Hei kant Zele maakte van deze reorganisatie bij de thuisploeg gretig gebruik om te scoren langs Marc Van de Velde om meteen gerust de pauze in te gaan. Na de kampwissel op nieuw pech voor Eksaarde dat spits nr. twee, Erik Broekho ven, met een ernstige rug kwetsuur naar de kant zag vertrekken en vervangen wor den door Kurt Van Hille. Zo kwamen dan Geert Nimme- geert en Van Hille als nieuwe spitsen naar voren geschoven maar de Heikantdefensie wil de van geen wijken weten. In de slotfase diende nog een derde speler afgevoerd. Hei- kanldoelman Geert De Maes- schalck kwam onzacht op de mat terecht en had een her senschudding. Zijn vervan ger, Dirk Van Hecke, kreeg niet veel zaaks meer te ver werken. V.K. Hamme-H. Sinaai 2-1 V.K. Hamme blijft verbazen. Dat ondervond nu ook Herle ving Sinaai dat reeds na drie minuten op achterstand werd geplaatst door Rudy Quinte- lier, die een voorzet van Jef Paerewijk voorbij de bezoe kende doelman deponeerde. Lang duurde de feestroes van V.K. echter niet, want amper vijf minuten later kon Patrick De Clercq thuisdoelman Quintelier verslaan na een hoekschop: 1-1. Na deze geweldige aanhef viel de regelmaat van scoren weg en moest gewacht worden tot net voor de rust toen de thuis ploeg de 2-1 cijfers op het bord knalde. Het was Walter Meert die na een geharrewar de bal keihard in het dak van het Sinaaise doel devieerde. Na de rust bleef de thuisploeg de beste kansen kreëren langs Rudy Quintelier maar voor deze gevaarlijke spits stond nu de dwarsligger in de schiet baan. Toen Sinaai in het slotkwar- tier op zoek ging naar de gelijkmaker werd bij de thuis ploeg het duo De Landsheer- Kockelkoren gewisseld voor Calluy-Callebroek, maar ook hierdoor bleek V.K. Hamme niet verzwakt te zijn, zodat de eerste zege in de K.B.V.B. een feit is. S.K. Lokeren-Sparta Waas munster 1-0 In een wedstrijd met weinig hoogtepunten heeft S.K. Lo keren verdiend beide punten thuis gehouden. S.K. Loke ren was de betere ploeg nadat het reeds in de eerste helft Gerry De Wolf was verloren met een gapende hoofdwon de. De zuiderling Omar was zijn vervanger. Waasmunster kon enkel via Engels en De Boom even de neus aan het venster steken, maar het was de thuisploeg die even voor het halfuur de score opende toen de ellendige Robert Ba- ranski enkele Spartanen in de wind zette en gepast Ronny Van Kerschaever kon berei ken, die op zijn beurt het leder klaarlegde voor Mare Van der Haegen, die een uit stekende Waasmunster doel man William Van den Broeck, kansloos liet: 1-0. Na de rust kregen we een erg aanvallend Waasmunster te zien dat het probeerde met verre hoge ballen maar daar wist men in het thuiskamp langs Eddy De Maesschalck wel raad mee. Terwijl Engels nog vervangen werd was het de thuisploeg die met een reeks hoekschoppen de beste kansen kon voorleggen maar doelman Van den Broeck hield de arsenalscore op het bord. Meerdonk-V.K. Tielrode 1-2 De gebroeders De Keyzer maken momenteel het goede weer bij V.K. Tielrode dat zich in de kop van de rang schikking houdt door deze tweede zege. Reeds in de 3* min. kwam de thuisploeg op achterstand toen Yvan De Keyzer op voorzet van Dirk Buytaert thuisdoelman Frans- sens het nakijken gaf. Meer donk legde zich evenwel bij dit onverwacht doelpunt niet neer en nog voor het halfuur konden de polderjongens langszij komen toen Rudy De Jonghe de Tielrode-portier Malfliet, versloeg. Na de rust ging het «Keyzer»- festival door, al diende Yvan toch te wachten tot een kwar tier voor tijd, alvorens hij zijn ploeg de winst kon aanbieden na een leuke kombinatie met broertje Francky. «De grote» van de Keyzer- boys Icon achteraf nog kansen aanbieden aan Kurt Caluwé en aan Erik Van Eynde, maar deze laatste zag zijn doelpunt afgekeurd wegens buitenspel. Zo bleven de bordjes hangen bij 1-2 in deze matige wed strijd. Moerbeke-Hoogeinde 1-1 In de eerste helft van deze hard betwiste wedstrijd trok ken de suikerjongens duide lijk het laken naar zich toe. Maar het was enkel Serge Pauwels die via een Hoog- eindse voet tot scoren kon komen, terwijl ook Van den Dorpel een reeks kansen voor de voet had gekregen. Hoog einde liet zich evenwel niet meer verrassen en kon zelfs op slag van rust de gelijkma ker netten langs Peter Maes, die een strafschop feilloos omzette voorbij De Bra bander. Na de rust bleef Hoogeinde het hoge woord voeren en nadat Verschaffeit en Ver- lackt zich dikwijls een weg gebaand hadden naar het Moerbeekse doel, kwam De Keersmaecker nog het dichtst bij de winninggoal voor de rood-zwarten, maar de paal hield De Brabander overeind. Sensatie dan nog in het slot- kwartier toen Moerbeke met 10 gesteld werd, toen Kurt Strobbe wegens een zware fout op J.M. Heyninck werd uitgesloten. Hoogeinde kon deze meerderheid echter niet uitbuiten, zodat alles bleef bij een billijk gelijkspel. Rupeimonde-Kieldrecht 2-1 In een wedstrijd met heelwat hoogtepunten zagen de thuis- supporters in de 25* min. een mistasten van verdediger Fe lix uitgebuit door Erik De Witte van Kieldrecht en met een vreesde men weer het ergste voor de geel-blauwen. Een herhaling van de eerste wedstrijd kwam er niet, want het was Wim Laureys die nog voor de rust de Mercatorjon- gens langszij kon brengen na dat Kris De Laet de voorbe reiding op zich had genomen. De verwachte bezoekende druk in de tweede helft kwam er niet, zodat Rupelmonde dan maar zelf het initiatief nam. Nadat de in goede for me stekende Wim Laureys nog eens de paal had getrof fen, was het dan toch Kris De Laet die een kwartier voor tijd de verdiende thuiszege op het bord kon brengen, nadat Van Cleemput de ideale voor zet had getrapt. Kieldrecht zocht nadien nog in een slot- offensief naar de gelijkmaker maar thuisdoelman Wim Brijs bleef overeind, zodat Rupel monde als verdiend winnaar naar voren kwam. Nadat ook de juniores en de reserves aan de winnende hand bleven, eindelijk zonneschijn voor Rupelmonde. E. Daknam-White Boys 0-5 Zeggen dat Daknam als een hulpeloos lam naar de slacht bank is geleid door White Boys zou de waarheid geweld aan doen. Getuige hiervan is de blanco-ruststand en de twee uitstekende scoringskan sen voor Daknam langs Hans Mariman en Keith Baker, ter wijl ook Patrick Van Buynder zich niet onbetuigd liet. Na de rust was een kleine aarzeling van thuisdoelman Stefan Heirman de aanloop voor White Boys om de stand te openen langs Yves Van de Neucker. Dirk Rooms ver dubbelde even later en met een was het hek van de dam, al appeleerde de thuisploeg bij deze stand voor een straf schop wegens fout op Danny Smit. Deze kwam er niet en het waren integendeel de White Boys die nu niet meer te stoppen waren en langs Piessens verder uitliepen op strafschop, waarmee wel wat geluk gemoeid was omdat Heirman de strafschop in eer ste instantie stopte maar zich in twee tijden diende gewon nen te geven. Met de nu wel erg ruime 0-3 op het bord, was de thuisploeg een gemak kelijke prooi voor een aanval lend White Boys, dat langs Peter Gilbert de resterende doelpunten aantekende. E. Verrebroek-Straatje Steke ne 2-1 In een gelijkopgaande wed strijd heeft de thuisploeg uit eindelijk toch beide punten weten te houden. Even voor het halfuur was het thuisspe- ler Bruno Lardinoit die zich als de gevaarlijkste ontpopte toen hij met een gestrekt schuin schot Straatje-doelman Mare Pieters een eerste maal versloeg. Straatje, dat het echter hierbij niet kon laten, begon een geweldig offensief nog voor de rust, maar thuis doelman Patrick Thierens be wees dat hij dit Verrebroek nog dikwijls zal kunnen bij staan in bange momenten. Toch moest hij zich nog voor inrukken gewonnen geven. Op de rand van buitenspel vertrokken, kon Sparkier zijn opponenten verschalken en meteen stonden de bordjes gelijk. Niet voor lang echter, want amper was de tweede helft begonnen of daar kon Bruno Lardinoit zijn tweede doel punt van de wedstrijd aante kenen. Een verre bal van Ed dy De Cock kon door hem meegepikt worden en dankzij de medewerking van Straatje doelman Pieters in doel gede poneerd worden: 2-1. Terwijl Verrebroek een ontgoochelde bezoekende ploeg vergat af te maken langs Karei Van Bog- get en nogmaals Lardinoit, toch nog sensatie in de slotfa se toen een aangeschoten bal op Verrebroek-verdediger Mare Laureys, aanleiding was tot een strafschop. Luc De Vos miste echter deze unieke kans voor Straatje om alsnog een punt te redden. Mare Stevelinck In vierde provinciale Dender- monde-Aalst blijven nog vier ploegen met het maximum der punten. S.K. Terjoden bleef in een zeer produktieve bui en dat ondervond nu Rac. Boonwijk. Maar ook Lutter zele won vrij moeiteloos bij F.C. Aalst terwijl Welle en Wichelen het al iets moeilij ker kregen om resp. Opdorp en Lebbeke achter zich te houden. Sparta Appels, dat vorige week eveneens een goede start had genomen, moest nu op het veld van Baardegem een stap terugzetten en Her- dersem won met forfaitcijfers van Schroevers Moorsel, dat nu samen met Aalst, Boon- wijk en Opdorp op de laatste plaats belandt. S.K. Berlare, dat Schoonaarde versloeg met de gebruikelijke arsenalscore, nestelt zich in de midden groep, net als Schoonaarde maar toch worden beiden nog voorafgegaan door S.K. Ou- degem dat in Opstal een punt je mee kon pakken. Zo komt er dan toch stilaan maar zeker enige afscheiding in de rang schikking, waarin S.K. Terjo den de beste indruk nalaat. S.K. Berlare - J. Schoonaarde 1-0 In deze wedstrijd namen bei de ploegen één helft voor hun rekening. De thuisploeg kon in haar betere periode wel scoren zodat de zege voor haar weggelegd was. Op een voorzet van Olivier Baeyens was het de opportunistische Ronny De Cock die het enige doelpunt uit de wedstrijd kon scoren. Na de rust kwam Juventus meer in de wedstrijd maar zag de kansen van Erwin Van de Couter en Patrick De Mey gestuit door een sterke thuis- verdediging en dito -doelman. Herdersem Moorsel 5-0 Een gemotiveerd Herdersem, dat het gelijkspel van de eer ste speeldag zo snel mogelijk wilde vergeten, is erin ge slaagd om dankzij een prach tige tweede helft met forfait cijfers deze wedstrijd te win nen. In de eerste periode werd wel wat tegenstand van Moorsel ondervonden en zo bleef de stand aan de rust maar op 1-0 hangen door een doelpunt van Bart Heyvaert op vrije trap. Na de rust kwam de Herdersemse sco- ringsmachine op gang en het was Mario Boel die de stand verdubbelde op voorzet van Benny Aerts. Enkele minuten later kon een fel aandringen de Filip Marcoene dan via een bezoeker voor 3-0 zorgen en toen Dirk Veldeman nog even later «gepakt» werd in de ge vaarzone was het Bart Hey vaert die voor 4-0 zorgde. Het moedige Moorsel moest de beker tot de bodem ledi gen want het was een mooie solo van Benny Aerts die in de slotfase de forfaitscore op het bord bracht. Rac. Boonwijk - S.K. Terjo den 1-6 Terjoden blijft de doelpunten opstapelen. Ditmaal moest Racing Boonwijk eraan gelo ven. Terjoden, dat zelfs bij de thuisploeg een «klasse ster ker» werd afgeschilderd kwam langs Rudy Troch vrij vlug op voorsprong en toen dezelfde speler er samen met Dino Heyndrickx nog voor de rust 0-3 van maakte, was het hek van de dam. Na de rust volgden Gino de Kerpel en Mare Bruylandt dit voorbeeld en zorgden voor de zware 0-6 cijfers. Toen het kalf reeds verdronken was kon thuisspeler Erik De Wan del de eer redden. Baardegem Appels 3-2 Verrassend verlies van Ap pels, dat goed gestart was in deze kompetitie. Vrij vlug op achterstand gesteld door thuisspeler Geert Beek, kon Sparta even later langs Dirk Saeys gelijkstellen maar nog voor de rust kon de thuisspe- lende Spanjaard Enrico Baar degem opnieuw op winst zet ten. Na de rust zocht Appels direkt naar de gelijkmaker maar ettelijke kansen werden gewoonweg gemist zodat het niet verwonderlijk was dat de thuisploeg verder uitliep langs nogmaals Geert Beek. Nadat bij Appels Van Renterghem vervangen werd door Saerens konden de Spartanen de aan sluitingstreffer lukken langs Dirk Raes, maar verder dan deze aktie kwamen de rood- witten niet. FC Aalst Lutterzele 1-4 Wellicht viel op het veld van Aalst het vlugste doelpunt uit deze kompetitie want na am per een tiental sekonden was het al raak voor Lutterzele langs Mare Rombaut. Lutter zele, dat het heel goed doet in deze nieuwe kompetitie, ver zaakte dan in de rest van de eerste helft om de klus verder af te maken, zodat het wach ten was tot in de tweede helft om de verdubbeling van de stand op het bord te zien komen langs alweer Mare Rombout. Een slecht uitver dedigen bij de thuisploeg liet even later bezoeker Peter Meysman toe voor 0-3 te zor gen en terwijl de uitgebluste thuisploeg even later nog maals door Mare Rombout werd gevloerd kon thuisspeler J. Van Den Berghe het eer- reddende doelpunt scoren. Tapide Lebbeke - Wichelen 1- 2 Wichelen heeft met een kol- lektief sterke prestatie de vol le buit gehaald bij Rapide. Terwijl ook Lebbeke hard van leer trok, waren de be zoekers even voor het halfuur langs Patrick Vertraeten suk- sesrijk nadat het voorberei dende werk op naam kwam van Dirk Fruythof. Nadat even later Verstraeten nog maals een gelegenheid onge bruikt liet, was het de thuis ploeg die voor de rust langszij kon komen. Na de rust ging Rapide sterk door en weer kwamen de be zoekers goed weg toen de on derkant van de dwarsligger getroffen werd. Terwijl Rapi de alsmaar de winnende goal nastreefde was het integen deel Wichelen dat terug tot scoren kon komen langs Dirk Fruythof, ditmaal nadat hij een ideale voorzet had gekre gen van de jeugdige Eddy De Winter. In een spannend slot kregen beide ploegen nog maals een unieke kans maar toch bleef de stand in deze spannende en goede wedstrijd in het voordeel van Wichelen. VK Hamme-Sinaai 2-1. Geregeld zaaiden de wuitens gevaar voor het Sinaaise doel VK Hamme-Sinaai. De bezoekende speler kan de bal nog net binnenhouden, maar zijn Hamse schaduwen zijn al in de buurt (vh) EENDRACHT ZELE 3 FRANCS BORAINS 0 Een wilskrachtige thuisploeg heeft na de rust haar eerste overwinning van het seizoen gestalte gegeven. Voor Mario Franssens bracht het weerzien met de ploegmaats van weleer geen geluk. De Waaslander viel vrij vroeg uit met een gebroken beentje in de voet. De Walen toonden zich in de eerste helft veruit de beste ploeg. Tegen het spelbeeld in klom de thuisploeg op voor sprong. Na een carambole met Filip Plaetinck en Dirk Van Renterghem kopte Frank Van Den Broeck een verleng de hoekschop in. Langs de aartsgevaarlijke Dupont en Franssens joeg Francs Bo- rains vergeefs een doelpunt na. Met deze prestatie voor ogen gingen de Zeienaars ge vleid de rust in. Een fraai kopbaldoelpunt van Filip Plaetinck opnieuw na hoek schop deed de wedstrijd kan telen. De Walen op zoek naar eerherstel bleven het spel ma ken. Deze taktiek bleef koren op de Zeelse molen zodat de tricolores gevaarlijke coun ters opstapelden. Dirk Van Renterghem in eerste instan tie en Frank Van Den Broeck tweemaal, ten koste van twee gele kaarten, werden telkens van een doelpunt gehouden. Het derde doelpunt kwam er kort voor het einde via een uitstekende voorzet van Luk Keppens. Van Renterghem bood de Lebbekenaar spon taan zijn tweede treffer aan. Tijdens de eerste helft speel den de Walen uitermate sterk, aldus opportunist Frank Van Den Broeck. Met enig geluk en een doelpunt zijn we doorheen deze moei lijke periode gekomen. Na de rust wisten we onze overwin ning gestalte te geven. Het tweede doelpunt viel op een ideaal ogenblik. Nadien kre gen we nog ruimschoots de kans om zwaardere cijfers door te drukken. Deze over winning bezorgt ons uiteinde lijk een goede kompetitie start. Toch is het raadzaam met de beide voeten op de grond te blijven. (Joost Aens) Opstal - S.K. Oudegem 1-1 In een boeiende wedstrijd werden vele kansen gemist. In de eerste helft konden beide ploegen elkaar niet tot de knieval dwingen. Na de rust, toen de thuisploeg zowat een kwartier toch de bovenhand had, viel het doel punt dan onverwacht voor de Oudegemse voeten. Op een voorzet van Christof Hillaert mocht Patrick De Greef vrij aanleggen met het gekende gevolg. Oudegem, nu gelanceerd, kwam bijna op ruimere voor sprong langs Christof Hillaert die de voorzet van Hans Hof man echter verkwanselde. In de laatste sekonden kon thuis speler Nico De Smedt op hoekschop de gelijkmaker voor de Buggenhoutse klub binnenkoppen. Mare Stevelinck WIELRENNEN Nieuwelingen Amper veertien renners ver schenen er te Klein Sinaai aan de start. Daar toonde Franky De Cauwer uit St.-Gillis- Waas zich veruit de sterkste. Na zo'n tien kilometer trok hij in het offensief. Hij kreeg Chris Hellemans - blijkbaar beter op dreef - en Danny Van Loo in zijn gezelschap. De voorsprong van de drie renners groeide stelselmatig. Op 20 km van het einde be droeg de achterstand van de achtervolgers zo'n 1 min. 40. Op dat ogenblik plaatste Franky De Cauwer een de marrage. Van Loo, noch Hel lemans waren in staat om in het wiel van de vluchter te blijven. Hij realiseerde bin nen de kortste keren een rian te voorsprong en hield aan de streep meer dan 1 minuut over. De spurt voor de twee de plaats werd gewonnen door Chris Hellemans voor Danny Van Loo. Op drie mi nuten eindigde Ronny Maes voor Mario Vlitinck. E.G. Voetbal. De nieuwkomers van VK Hamme doen het niet slecht. Nu wonnen ze met 2-1 tegen Sinaai (vh)

De Voorpost | 1988 | | pagina 21