Drukke tijden rond het rugbyveld Keeper Bodson voorkwam katastrofe! DZO: een schot in de roos G.Z.K.-Darts 1988-89 De grootste krachtbalklub van het land 't Klaverken Buggenhout krijgt meer ruimte DUIVENSPORT De Voorpost - 16.9.1988 - 23 e#ir- J? j k-./ Uitslagen (10/9) DC Grembergen-'t Moleken I 't Moleken II-Den Beer II Den Beer I-Sportarena Atletico-De Ton Stinnyboys-De Corner Rangschikking De Corner 2. Atletico 3. 't Moleken II 4. Den Beer I 5. DCGrembergen 6. 't Moleken I 7. Den Beer II 8. Sportarena 9. De Ton 10. Stinnyboys Programma (17/9)Atletico-De Comer (vr. 1»9) De Ton-Den Beer II Den Beer I-DC Grembergen Sport arena-Stinnyboys 't Moleken I -'t Moleken II Rugby. Het ziet er naar uit dat de Dendermondse Rugbyclub in eerste nationale een knap seizoen tegemoet gaat (foto P. Hermans) Rugby. De «scrum», of hoe mooi een bepaalde sport kan zijn. Wie de kans krijgt moet zeker eens naar rugby gaan kijken zoals het in eerste klasse gespeeld wordt (foto P. Hermans) KRACHTBAL Challenge Franco-Beige D.R.C. - Mare en Baroeil: 28-9 Met belangstelling werd naar deze ontmoeting uitgekeken omdat beide ploegen afgete kend hun eerste wedstrijd wonnen. DRC was immers vorige week in St. Pol sur Mer met 6-22 gaan winnen en Mare had Bergen met 23-4 geklopt. Onder goede belangstelling werd uiterst snel gestart. DRC ging resoluut haar kans. Direkt drong de snelle vleu- zelfs 9-0! Eindelijk kwamen de bezoekers ertoe een flink Tornooi van DRC presteerd in Argentinië. Onze DRC-spelers Rik Cassier en in elkaar gezette aanval af te Allerlei omstandigheden had- Wouters hehhen vol- reden en ze konden regen- den enran «huid da, he, .o,- dY pSdenr "n B.R.B., Teddy Lacroix, be vestigd tot onze nationale eli- scoren:9-4. Ook de omzetting n0°' de uitstraling van de vo- lukte: 9-6. DRC stelde met- rige jaren niet kon evenaren, een een einde aan mogelijke Reeds vorig jaar was er een bezoekende illusies en werd terugval te noteren. De kwali- Met een beetje geluk hadden de Belgen twee van de zes wedstrijden kunnen winnen. Tegen een selektie Union Al to Vallo werd in de laatste minuut verloren (18-16) en baas in alle lijnen. Op twee teit van de aantredende ploe- penaltys wegens foutief spel, 8en kon^ moeilijk hoogstaand bracht Rik Cassier, in goede doen, de stand alras op 15-6. Rudy Wouters, zeer sterk verdiensten van winnaar spelend, kraakte de hele Bricks Merksem, die in finale Marc-defensie en lukte een Bosvoorde klopten. De jonge dy's kwaliteiten kennen we genoemd worden. Ïïit'zonder Cassiers afbreuk te willen doen aan de TO,n n"" te te behoren. Vooral Rudy ook in Salta (19-12) lag de Wauters was prima, maar Ru- zege binnen bereik met een prachtige try: 19-6. Rik Cas- Ploe8 uit Nijlen werd verdien- sier zette om en... 21-6. stelijk derde door Alfa Sint- gelspeler John Beirlaen diep £)e bezoekers moesten meer- Gillis te kloppen met 12-6, in het Franse verdedidingsge- mails foutief ingrijpen en een Goes (NI) werd vijfde en een bied, schudde een paar tegen- nieuwe vrijschop langs Cas- onvolledig Laakdal zesde, strevers van zich af, gaf een sjer bracht 24-6 op het bord. Alle wedstrijden kenden een goede pass aan de mee opge- Eindelijk kwam er nog een uiterst sportief verloop. Wij rukte Luc Pierson, die de bal rea]rtie toen een bezoeker hopen dat het DRC-bestuur met een goed geplaatst drop- hjdig inziet dat voor het orga- shot de bal tussen de palen niseren van een tornooi met het met wat geluk de place- kreeg: 24-9! Christian Michel Uasst, niets aan het toeval De Buggenhoutse krachtbal- betrokken vereniging heeft tóck binnen en DRC leidde besloot het DRC-festival met ma8 overgelaten worden en ui..L v\1-— —i - met 6-0. De verbaasde Fran- J~*1 tussen de palen drukte: 4-0. Paul Van de Putte zet zij zwakke punt, de tackle, wordt heelwat kordater en ook dat komt wel in orde. Beide spe lers, volop gerodeerd terug uit Zuid-Amerika, moeten sa men met de nieuwe aanwinst, Haroun Cambier, en de ge vestigde waarden bij DRC (geen namen noemen!) be kwaam zijn om goed mee te draaien in dit kampioenschap. VOETBAL 10-12 voorsprong op vijf mi nuten van het einde. De ande re uitslagen: Selektie Buenos Ayres-België: 45-3, sel. Union Santiaguana 22-9, sel. Del Norte 31-13 en sel. Uru- gay 39-13. Te noteren valt dat de Belgen als amateurs, vier van hun basisspelers niet konden op stellen wegens legerdienst, werk enz. Van het komend seizoen wordt veel verwacht. België leidt immers in de B- poule van de B-groep voor het Europese kampioen schap. Van de vier nog te spelen matchen zijn er drie in België (tegen Duitsland, Hol land en Portugal) en één ver plaatsing naar Split in You- goslavié. We staan er dus schitterend voor om voor de eerste maal in onze rugbyge- schiedenis door te stoten naar de A-groep. Dan zullen pers, radio en tv matchen zoals te gen Roemenië, Rusland, Ita lië en Frankrijk zeker niet meer kunnen negeren en zal het rugby eindelijk de plaats krijgen die het verdient. Fvdv klub 't Klaverken zal over zelfs niet eens een schriftelij- afzienbare tijd langs de Bo- ke vraag aan het gemeentebe- een opportune try in de laat- sen probeerden te replikeren ste „^„,5,,. Eindstand: 28-9. dat er zeker niet kan geïmpro viseerd worden. Vorig jaar vendonkstraat over drie a vier stuur gericht. Dat terwijl een maar de Dendermondenaars £r zat snee 0p j,et DRC- moet dit reeds alom bekend ekstra-krachtbalterreincn vereniging die om 5.000 fr. stopten kordaat elke aanvals- kunnen beschikken. De ge- subsidie vraagt al een schrij- P°g'n8 en buiten een gemiste meenteraad besloot immers, ven aan het gemeentebestuurvrijschop kwam er voor de ten behoeve van deze klub, moet richten. Waarom trou- bezoekers niets uit de bus. een 57 groot perceel aan te wens onze horizon niet verrui- Ben mo°ie s0'° van het Fran- kopen. men en de behoeften van alle se (lum(ner acht werd door Als pleitbezorger voor deze sportverenigingen onder de Chris Michem met een prach- aankoop fungeerde raadslid loepe nemen? Ik ben er vast bge tackle afgezwakt. En daar Jozef Goedgezelschap, 't Kla- van overtuigd dat bvb. ook lPn8 DRC dan maar weer ten verken, aldus het raadslid, Red Star Opdorp problemen aanval. Op vrijschop werd het heeft reeds heel wat inspan- kent wanneer deze klub tor ningen geleverd. O.a. een nooien organiseert, kantine gebouwd en kleedka- Vorige week zondag, droeg mers voorzien van alle sanitai- Christiane Duerinck-Verhelst re vereisten. De klub kent haar steentje bij, werd 't Kla- echter problemen wanneer ze verken uitgeroepen tot de tornooien organiseert. Ze be- grootste krachtbalklub van schikt slechts over drie terrei- het land. Toch ook niet niks? nen, wat niet volstaat om tor- Laat ons deze zaak gewoon nooien van enige allure op te praktisch bekijken, zei burge- zetten. De aankoop van twee meester De Landtsheer. We percelen, samen 57 a groot, zullen trouwens voorstellen zou 't Klaverken in staat stel- alle sportterreinen bij een len drie vier ekstra-terrei- eventuele aktualisering van nen in te richten. het gewestplan in de rekrea- Ons hart klopt ook voor het tieve zone op te nemen, krachtbal, aldus Gembel- Bij de stemming sprak ieder- woordvoerder Freddy De Bis- een zich ten gunste van het schop. Maar is het echt nodig voorstel uit. nu vandaag terzake een prin- (pvr) ciepsbeslissing te treffen. De geweld en we zijn benieuwd naar de eerste kompetitie match op 18 september tegen Asub, huidig Belgisch kam pioen. Aftrap om 14.00 u. aan de sporthal te Sint-Gillis. Sup porters, op post! tornooi zijn vroegere bereiken. Nationale ploeg in Argentinië Hoe onwaarschijnlijk het ook moge klinken, hebben de Bel gen ondanks hun zes nederla gen, zeer verdienstelijk ge- Damesvoetbal Tweede Nationale Lanklaar - Kamillekes Aalst 0-7 Rugby. De Dendermondenaars overklasten de Noordfransen en wonnen met afgetekende cijfers (foto P. Hermans) ZWEMMEN Het nieuwe seizoen is nog duchtig aan de tand te voelen, jes maar bij de jongens blijft nen» niet. Bart Vercauteren maar pas gestart en voor de Aangename verrassingen het nog steeds hoopvol uitkij- behaalde een verdienstelijke Dendermondse Zwemklub werden de toeschouwers niet ken naar de opvolger van Tim derde plaats in de 200 m wis- was het al meteen raak. Door onthouden. Waar men eerder Rijckmans, een gevestigde selslag en Geert Van Gucht acht zwemverenigingen werd een schuchter begin van de waarde, die weeral goed was ging niet alleen met de lauwe- op 4 september te Wetteren nieuwelingen had verwacht, voor twee gouden 'plakken, gekampt voor de beker Dr. beten ze duchtig van zich af. maar intussen zijn laatste Claus. DZO kwam er opmer- Griet De Wit die nog maar pas zwembroeken vershjt in deze daarbij een geweldige tijd kelijk sterk voor de dag. de kompetitieleeftijd heeft kategorie. Een aflossing van neer die de konkurrentie geen Doordat in elke reeks zowat bereikt, weet ondertussen hoe de wacht zou hier meer dan schijn van kans liet. de besten op het appèl ver- nat en hoe koud het water kan welkom zijn. In de aflossingswedstrijden schenen, kon sukses niet uit- zijn, maar zowel in schoolslag Bij de benjamins kan DZO tenslotte won DZO het num- blijven en de beker werd op als in vrije slag bleef ze niet rekenen op Wendy Roelandt mer bij de meisjes, terwijl de overtuigende manier in de ver boven de 2' en daarmee en Lieven Vercauteren, alle- jongens vrede moesten ne- wacht gesleept. Op dit koliek- deed ze stukken beter dan wat bei in goede doen en dus op men met een vierde plaats tieve resultaat kan geen naam van een jonge belofte ver- het podium. maar toch hun tanden toon- gezet worden, daarom aan al- wacht wordt. De miniemen deden het al den met een verbluffende 26* le deelnemers een gemeend Karen D'Hondt (2e en 5e), even goed. Als Nathalie Van over de laatste 50 m vanwege bravo! Gracy Poppe (3e en 4e) en Hauwe, Mirel Huau en Cindy en met de groeten van Geerl ren lopen in de 100 m school- 3 en vrije slag maar zette Die eerste meeting van het Kim Buggenhout (le en 3e) nieuwe seizoen, tevens de beklommen al meteen het po- laatste in een 50 m-buitenbad, dium alsof ze nog niets anders gaf de kans om de nieuwe gedaan hadden. Wat de eend- kompetitiezwemmers die de jes betreft ziet het er dus groep zijn komen verrijken voortreffelijk uit bij de meis- Philips bij de meisjes en Bart Van Gucht. Uyttersprot bij de jongens aan Alles bij mekaar zal het dus de start verschijnen dan weet niemand verwonderen dat men meteen waar de medail- DZO het interklubklassement toen een voorbeeldige kombi- natie Sandra Van der Linden- Saskia Molly-Myriam Van Slembroeck door laatstge noemde in doel werd ver- Het belooft zaterdag een top- een poging van Davids, zodat lengd. per te worden aan de Zand- Lanklaar de aansluitingstref- Precies aan het halfuur deed berg, waar de huidige leiders fer niet tot stand kon de jonge Saskia Molly zich van de Tweede Afdeling van brengen. opmerken door een ongewo ons nationaal damesvoetbal, Tien minuten na de pauze nè treffer: vanop zo'n 25 me- Kamillekes en Borgloon, te- deed doelvrouw Conny dit ter haalde ze keihard uit en de gen elkaar tussen de krijtlij- nog eens over, toen zij gepast bal ketste van de ene binnen- nen moeten. uit haar doel lopend de bal uit kant van de staander op de Zo vroeg op het seizoen al de voeten van Lemmens andere in de netten. 0-6 dus wordt het een interessante haalde. en nog was het Kamillekesfes- konfrontatie tussen twee Voordien had haar vis-è-vis tival niet afgelopen, klubs die hun titelambities Bodson reeds een kanonbal Rustig voetballend lieten de niet verhullen en offensief van Myriam Van Slembroeck Aalsterse meisjes het moedi- voetbal prediken en ook onschadelijk gemaakt. ge Lanklaar komen om dan daadwerkelijk toepassen. Na een kwartier dwongen de bliksemsnel toe te slaan. Ze- Op het veld van Lanklaar was Kamillekes hun vierde hoek- ven minuten voor het ultieme er een briljante keeperspartij schop af, de magistrale kop- fluitsignaal counterden zij via van Bodson nodig om de be- bal van Peggy Van de Maele Myriam Van Slembroeck, die zoekende oranje-blauwen van werd door Bodson in eerste haar persoonlijke bewaakster een monsterscore te houden, .instantie ontzet, doch Kath- Een halfuur lang hield de Limburgse goalie de Aalster- se voetbalsters van een meer hoog in de touwen: 0-5. dan verdiend doelpunt. Het hek was meteen van de Toen miste verdedigster Bor- dam, want 120 sekonden later remans een interceptie en de stonden de Lanklaarse netten altijd attente Myriam Van een vierde maal bol. Myriam Slembroeck was bij de pinken Van Slembroeck ging alleen veau afgehaspeld en dit mo- en tikte de bal door naar de door, haalde zwaar uit en zag gen de Aalsterse voetballief- vrijstaande Renilde Clompen. eens te meer Bodson de bal Die trapte met een grond- afweren. Onvoldoende ech- scherend schot de 0-1 op het ter, zodat de aalvlugge My- bord en meteen zaten de Ka- riam weinig moeite had om de millekes op rozen. Twee mi- bal over de fatale lijn te du- nuten later werd het immers wen. Met de 0-4 op het bord 0-2, wanneer Marijke Buysse verving trainer Jo Loeman de vanop de zijlijn Myriam Van niet helemaal fitte Peggy Van Slembroeck lanceerde. Die de Maele en Renilde Clom- bereikte Paula Bisback, die pen door Ann Eloot en Saskia raak schoot. Molly. Kathleen Stevens werd voorstopper en de Kamillekes Het hek van de dam gingen ongestoord op hun Amper een minuutje later elan voort. Nauwelijks twee redde Conny Adam uitlopend minuten later werd het 0-5 Repriels in de wind zette en leen Steven onderschepte de ook doelvrouw Bodson om- bal en knalde dichtbij zeilde en de 0-7 als eindstand liet noteren. Zoals eerder vermeld wordt morgen zaterdag in het ver trouwde Zandberg-«stadion» een eerste duel op hoog ni- hebbers beslist niet missen! Kamillekes Aalst: Conny Adam, Lutgart Viane, Nancy De Cremer, Hilde Van Caelenbergh en Peggy Van de Maele, Paula Bisback, Sandra Van der Linden, Marijke Buyse en Pascale Flamion, Myriam Van Slembroeck en Renilde Clompen. Wisselspeelsters: Ann Eloot, Kathleen Stevens en Saskia Molly. Cyriel Temmerman. les naartoe zijn... Vergeten won. Het nieuwe seizoen we vooral onze «grote man- werd op die manier alvast uit- Zwemmen. DZO-zwemmer j Steve Claessens breekt zeker hoopt dat het blijft duren. Dus werd meteen op het goe de élan verdergegaan. Een week later waren zes van de besten opnieuw present om de klub te vertegenwoor- gen we toch meer dan eens dat een DZO-zwemmer een medaille in ontvangst nam. De trofeeënkast is opnieuw aan uitbreiding toe en dat het bij digen in Zwevegem, waar op dit uitstekende begin niet zal 11 september de beker Be- blijven staat nu al vast. Zwemmen. De organisatoren van de veertiende Doortocht van De Ster (Iv) ckaert werd betwist. Een te klein aantal deelnemers ei genlijk op in een gezelschap van 14 klubs uit zes verschil lende provincies een goed klubklassement af te dwingen maar opmerkelijke individue le prestaties waren er alvast wel. Technische perikelen met de plaatselijke komputer waren er de oorzaak van dat niet tijdig over een volledige uit slag kon beschikt worden, maar bij de proklamatie za- (OR) Voor de provinciale prijs van Oost-Vlaanderen voor foto grafie kan men nog foto's in sturen tot 21 oktober. De lau reaat ontvangt een geldprijs van 45.000 fr., een eervolle vermelding wordt beloond met 15.000 fr. Voor een volle dig reglement kan men zich melden bij de heer Gouver neur, Negende Direktie Kui tuur, Vogelmarkt 17, te 9000 Duivensport. Armand Audenaert uit de Meerstraat te Hamme behaalde de hoofdprijs o Gent, tel. 091-25.30.01. La Souterraine. Ook verzorger Roger De Waele staat er fier bij (vh)

De Voorpost | 1988 | | pagina 23