Na verlengingen: Ajax uitgeschakeld door HK Waasmunster Handbalkalender Schitterende uitslag Uitgeschakeld Tornooi Nopri Lebbeke Duinkerken vóór Lebbeke Ruime zege Jose Erauw blijft zich in de kijker spelen Oefenwedstrijd 24 - 16.9.1988 - De Voorpost HANDBAL Heren 1' nationale Zat. 17/9 te 20.30 u. Avanti Buggenhout-Houthalen 2' nationale A Zat. 17/9 te 20.30 u. E.V. Aalst-J. Jemeppe Zat. 17/9 te 20.30 u. J.S. Herstal-Ajax Lebbeke 3* afdeling Zat. 17/9 te 18.30 u. H.K. Waasmunster-Meiveren Zat. 17/9 te 16.30 u. D.B. Zwijnaarde-Lokeren 4' afdeling A Zat. 17/9 te 17 uur Robuco Buggenhout-Brasschaat Zat. 17/9 te 16.45 u. Dendermonde-Denderbelle Provinciaal Zat. 17/9 te 15.45 u. Robuco Buggenhout 2-Woluwé Zond. 18/9 te 16.10 u. Gent-E.V. Aalst 2 Zat. 17/9 te 19.45 u. Temse-Merchtem Zond. 18/9 te 19.15 u. Berlare-Gr. Bijgaarden 2 Dames 1' nationale Zat. 17/9 te 14.45 u. Nopri Lebbeke-O. Heusden 2' afdeling Zat. 17/9 te 14.30 u. Robuco Buggenhout-R.B. Dender- monde Zond. 18/9 te 18.45 u. Haachtse-Squadra Fem. Lebbeke Zond. 18/9 te 16.30 u. E.V. Aalst-Hasselt 2 EVA Ajax Lebbeke-HK Waasmunster (+3): (15-15) 17-18 Handbal. H.K. Waasmunster kwam winnen in Lebbeke tegen Ajax (foto P. Hermans) Beker van België Alken - H.C. Lokeren: 15-24 Alken, ook in de kompetitie tegenstander van H.C. Loke ren, werd door de Waaslan- ders kansloos gelaten in de tweede ronde van de Beker van België. Meteen een goed voorteken voor de ploeg van trainer-coach J. De Proft, vooral omdat Alken beslist met ambitie aan de wedstrijd startte. Tekenend hiervoor was het feit dat de Limburgse coach een week vroeger naar Lokeren was afgezakt om de tegenstander te scouten en ook het feit dat K. Verhof- stadt vanaf de eerste minuut met een persoonlijke lijf wacht werd bedacht. Maar een vlot spelend Lokeren, met J. Van Hille in bijzonder goede doen, werd eigenlijk nooit verontrust. Het wed- strijdbegin was tekenend. Lo keren begon met een vijf op vijf en met doelpunten van K. Verhofstadt (2x), Verguit, Van Hille en Lenaerts leidden de Waaslanders na 5' met 1-5. Alken kon zich daarna wel even herstellen van deze op doffer vooral omdat het bij Lokeren nu minder vlot liep in aanval maar de Waaslandse verdediging speelde erg se cuur en via 4-6 na 13' en 5-7 na 25' ging het naar 7-9 aan de rust. Ook in de tweede helft start ten de bezoekers met een echt «vuurwerk». Een opportune Van Hille scoorde drie opeen volgende treffers zodat Loke ren na 37' een 9-13 voor sprong telde. Verhofstadt en C° bleef nu sterk doorgaan en na 48' prijkte er een 11-17 kloof op het scorebord. Met een kwam de Lokerse supre matie ook op het scorebord tot uitdrukking en bij Loke ren kon men nu ruim speelge- legenheid laten aan de wissel spelers. Het werd uiteindelijk 15-24 als eindresultaat, een schitterende uitslag voor Lo keren dat meteen perspectie ven opent voor de kompetitie. Een kompetitie waarin H.C. ook nog beroep kan doen op de herstelde K. Versele en op L. Van Cauwenbergh die pas de training heeft hervat. H.C. Lokeren: Van Vaeren- bergh, Smet, Lenaerts 1, Van Hille 7, Verguit 3, K. Verhof stadt 6, Van Den Bergh 1, Bocklandt 2, Van Driessche 2, De Bruyn 1, Picquer 1. Handbal. Ajax Lebbeke streed tot het uiterste (foto P. Hermans) Zandvliet (+5) - E.V. Aalst: 17-14 De verrassing in de l/64e fina le van de Beker van België viel ontegensprekelijk te no teren in de sporthal van Leb beke waar Ajax, na verlengin gen, gewipt werd door HK Waasmunster. De Ajaxieden stroomden over van zelfver trouwen na een steengoede voorbereidingskampagne maar werden zaterdag duide lijk verrast door een spranke lend HKW waarin het jeugdig dynamisme gepaard aan klas se het haalde van de schiet- kracht van de thuisploeg. Want bij Ajax ontbrak duide lijk de spontaneiteit en de inventiviteit om de falende tweede lijn op te vangen. Daarenboven stond in het be zoekende doel een steengoe de K. Van Renterghem te keepen zodat de «getelefo neerde» doelpogingen weinig kans op succes hadden. Het wedstrijdbegin liet nochtans veronderstellen dat de 2e na- tionaler niet voor onoverko melijke problemen zou ge steld worden. H. Borgers bouwde de voorgift van HKW weliswaar uit tot 0-4 maar ondanks de bezoekers erg goed meespeelden kwam Lebbeke reeds gelijk na 9' (4- 4). Even later werd het zelfs 6-4 langs een hardwerkende Luypaert maar toch was het dan reeds opgevallen dat HKW kansen afdwong maar nog te onzuiver afwerkte. De Vlieger behoedde dan zijn ploeg voor onnodige paniek en een bijzonder knap af werkende Borgers bracht zijn team na 17' opnieuw in de wedstrijd (7-6). Ajax bleef nochtans het gemakkelijkst scoren en Verlinden zorgde voor 10-7 een tiental minuten voor de rust. De wedstrijd bleef bijzonder aangenaam om volgen en het was Roels, 16 jaar en op weg om een hele grote te worden, die met twee opeenvolgende treffers voor een verrassende 11-10 rust stand zorgde. Wie dacht dat HKW na de rust zou begeven vergiste zich. Via een 7-m worp op De Vlieger bracht Roels HKW op gelijke hoogte en ook na 43' stonden de ploegen nog gelijk (13-13). Ajax voelde nu duidelijk aan dat het «menens» werd en even zag het er naar uit dat de thuisploeg toch de kloof zou slagen. Van Ransbeeck en De Ridder zorgden voor 15-13 en Borgers miste een 7-m worp. Maar opnieuw viel het stil bij de thuisploeg en het was Roels die er even later 15-14 van maakte en 5' voor het einde Van Damme aanspeel de die meteen 15-15 op het scorebord bracht. Meteen wa ren zij aan verlengingen toe want doelman Van Renter ghem stopte de poging van E. De Ridder in de laatste mi nuut. Na 3' bracht Roels, on danks het knap verdedigend werk van Van Biesen, HKW op voorsprong maar diezelfde Van Biesen en Van Rans beeck zorgden toch voor een 17-16 voorsprong vooraleer de eerste 5' voorbij waren. In de laatste 5' gebeurde het dan. Het stereotiep aanval lend Ajax kon niet meer sco ren en De Clercq maakte ge lijk vooraleer Borgers de be slissende treffer scoorde voor HKW. Meteen een koud stortbad voor Ajax dat wel licht net op tijd deze opdoffer kreeg. Want Ajax moet stuk ken beter kunnen dan wat zij zaterdag lieten zien. Maar wat gezegd van HKW dat blijft verbazen... Ajax Lebbeke: De Bruyn, Vermeir, Van Ransbeeck 4. Agneessens 1, De Ridder 4, De Proft 1, Verlinden 2, Van Biesen 1, Luypaert 3, Cri- stiaens 1, Moens, Coppens. HK Waasmunster: Van Ren terghem, Desseaux, De Clercq 1, Sanders 1, De Vlie ger 1, Gijssels, Roels 5, Bor gers 5, Van Mele, Van Dam me 2, De Meerschman, De Bode. EVA E.V. Aalst werd toch wel ver rassend uit de Beker gewipt door Zandvliet, een ploeg uit 4' afdeling. Nu is het een slechte gewoonte van Een dracht om er in de Bekerkom petities weinig van te bakken maar dat had men nu toch niet verwacht. Bij Aalst ont braken, om diverse redenen, M. Bayens, E. Van Nuffel, A. De Ketelbutter en R. Arijs maar daarmee kan deze uit schakeling toch niet goed ge praat worden. Dat was ook de bedoeling niet van onze Aal- sterse gesprekspartner die er op wees dat de ploeg, vooral in de tweede helft, bijzonder moeilijk scoorde. Het wed strijdbegin liet nochtans ver onderstellen dat de 5-0 voor- gift van Zandvliet geen obsta kel zou worden. Eendracht naderde na 18' inderdaad tot 8-7 maar daarna bleef Aalst bestendig op één doelpunt achterstand «hangen». Via 9- 8 na 22' werd de rust bereikt met een 10-9 score. Ook in de tweede helft slaagde Aalst er niet in op gelijke hoogte te komen met de thuisploeg. Van Pottelberghe, in het doel gekomen in de tweede helft, stond na een tiental minuten zijn plaats opnieuw af aan J. Mertens, maar ook de titula ris-doelman van Aalst kon niet vermijden dat Zandvliet bestendig aan de leiding bleef. Tussen de 40" minuut (13-12) en de 50* minuut (16- 12) bleef de Aalsterse aanval volledig in gebreke en meteen was het verdikt gevallen. Het werd 17-14 en Eendracht moet zich nu uitsluitend gaan concentreren op de kompeti tie waarin men onmiddellijk het sterke Jemeppe op bezoek krijgt. E.V. Aalst: Mertens, Van Pottelberghe, Van Malderen 1, W. Bomon 3, R. Bayens 1, B. Arijs 1, Steemans, Van Der Borght 5, D. Bayens 3, K. Bomon. Robuco Buggenhout - Merchtem (+3): 21-10 Met een ruime zege heeft Ro buco Buggenhout zich op overtuigende wijze geplaatst voor de 1/32' finale in de Be ker van België. Een duidelijk tevreden trainer-coach H. Trienpont was dan ook van mening dat zijn ploeg klaar staat voor de kompetitie waarin op de eerste speeldag het vrij «onbekende» Bras- schaat op bezoek komt. Van enige faalangst was er tegen Merchtem geen sprake meer en loopt alles nog niet 100% gesmeerd, vooral in de twee de helft lukte Robuco een knappe prestatie. Merchtem - met enkele ex-Robuco spe lers in de rangen - toonde zich tijdens het wedstrijdbe gin niettemin gemotiveerd om het de «geburen» moeilijk te maken. M. De Proft had spe ciale aandacht gevraagd voor J. Brouillard maar dit kon toch niet vermijden dat Bug genhout na 18' zijn 0-3 achter stand had omgezet in een 6-5 voorsprong. Het ging naar 10- 6 na 25' maar enkele wissels bij de thuisploeg zorgden voor enige ontregeling. Met een kon Merchtem hiervan gebruik maken om opnieuw te gaan aanklampen zodat de rust aanbrak met een 12-8 score. Maar in het tweede wedstrijdgedeelte was het liedje van de bezoekers vlug uitgezongen. Een bijzonder sterk spelende Robuco-verde- diging incasseerde in die tweede helft amper één veld- goal (14-9 na 36') en nu was het een koud kunstje voor de thuisploeg om de voorsprong regelmatig op te drijven. Het werd 17-10 na 48' en uiteinde lijk won Robuco met voor zichzelf sprekende 21-10 cijfers. Robuco Buggenhout: Man- naert, Van Hecke, Hertsens 4, Asaert 5, Brouillard 2, Moyersoen, Troch 5, D. Man- naert 1, Verbelen, De Vuyst 2, St. De Swaef, P. De Swaef. DUIVENSPORT Ondanks Nopri tijdens het tussenseizoen heel wat tref kracht zag verdwijnen met de transfers van Brixhe en Maes ziet het er naar uit dat het seizoen 1988-'89 nog heel wat beloften inhoudt. De sfeer in de spelersgroep is opnieuw optimaal en trainer-coach De Vlieger ziet het duidelijk zit ten. Dit alles konden wij per soonlijk konstateren tijdens het tornooi dat de Lebbeekse damesploeg zondag organi seerde. Wellicht wordt het niet zo gemakkelijk een plaats in de play-offs af te dwingen maar wij kregen toch het ge voel dat Nopri zelf die moge lijkheid niet uitsluit. In ieder geval zondag werden Heus den en Overpelt kansloos ge laten door M. Van Langenho- ve en C° en tegen het Noord- Franse Duinkerken deed Leb beke veel meer dan zich ver dedigen. Uiteindelijk werd Nopri tweede maar veel be langrijker is het feit dat er opnieuw een ploeg op het ter rein staat die bereid is voor elkaar te werken. Zondag was ook K. Biesemans erbij, bij Nopri hoopt men dat zij op haar beslissing terugkomt een punt te zetten achter haar speelstersloopbaan. Met Kris erbij liggen de kansen op een play-off plaats aanzienlijk hoger. De uitslagen Nopri Lebbeke-Heusden: 12-6 Rust 8-4. Scoorden: Bleyaert 2, Van Damme 4, Van Handenhove 2, De Croock 2, De Rijcke 1, Biesemans 1. Nopri Lebbeke-Duinkerken: 8-12 Rust 4-4. Scoorden: Bleyaert 1, Van Boxelaer 1, Terroir 2, Van Damme 1, Anné 1, De Croock 1, Biesemans 1. Nopri Lebbeke-Overpelt: 13-6 Rust 7-3. Scoorden: Bleyaert 3, Van Damme 3, Van Renterghem 4, Lissens 1, De rijcke 1, Biesemans 1. Heusden-Overpelt: 9-8 Duinkerken-Overpelt: 12-3 Heusden-Duinkerken: 7-19 Eindrangschikking 1. Duinkerken 6p. 2. Nopri Lebbeke 4p. 3. Heusden 2 p. 4. Overpelt Op. De duivensport wordt wel eens versleten als een sport voor oude mannen maar een uitzondering hierop is wel Jo sé Erauw die te Berlare met de regelmaat van een Zwit sers uurwerk de prijzen bij mekaar speelt. Een sportief gezin. Terwijl José het in de duivensport waar maakt heeft vrouwtje-lief haar sport ge vonden in het volleybal. Lin da Beelaert is zowat vergroeid met het volley te Berlare, een speelster die we moeten be wonderen voor haar inzet, voor vele jongeren een voor beeld. Met dezelfde inzet is José be zig met zijn duiven, 's Mor gens voor zijn dagtaak als schrijnwerker, is hij reeds een paar uur op zijn duivenhok. Want om te slagen, zegt hij, moeten de duiven een goede verzorging krijgen en op tijd Daarom vliegen de duiven 's morgens en ook na de dag taak wanneer hij van het werk recht naar het duivenhok trekt, merkt Linda op. Rassen: hij speelt met de dui ven van Jozef Van Overmei- ren waar hij ieder jaar een ronde duiven gaat halen en die doen het ieder jaar schit terend. Verder huizen er op het hok de rassen van Julien Roelandt-Van Elsuweghe van Zele en ook De Corte en zoon is terug te vinden. Zoals U ziet niet de eerste de beste maar duiven van kampioe nen. José speelt zijn duiven op weduwschap en houdt het verder op de gewone metho de. «Ze gezond houden» is een van zijn geheimen. Hij gelooft niet in doping alhoe- Ajax Lebbeke 2 Denderbelle: 16-8 Een jeugdig Ajax 2 heeft tij dens het wedstrijdeinde nog een ruime overwinning bijeen geworpen tegen een zeer de gelijk Denderbelle dat echter nog te moeilijk scoort. Wel licht komt ook daar verande ring in als M. Hendrickx er opnieuw bij is want E. Van Keer, die zaterdag enkel tij dens de eerste helft van de partij was, krijgt in de tweede lijn weüswaar steun van P. Vermeir maar echt doelge- vaar kan Brabo nu slechts sporadisch produceren. Een jeugdig Ajax kwam inderdaad onmiddellijk aan de leiding en Brabo bleef bestendig op ach tervolgen aangewezen. Via 4- 3 na 12' werd het 7-5 aan de rust. In de tweede helft hield Brabo nog een tiental minu ten stand (11-8) maar slaagde er daarna niet meer in doel man Van Bosbeke te versla gen. Ajax daarentegen bleef snel en vlot spelen en behaal de nog een ruime 16-8 zege. Ajax 2: Van Bosbeke, Ver- cammen, Moens, Vlassenroot 1, Paermentier 1, Crombé 1, Coppens 2, De Decker 2, Bosman 4, De Bruyn 2, C. Cleymans 4. Denderbelle: Uyttersprot, Vermeir 2, D. Van Keer, D. Van Goethem 4, Van Den Abbeel, Walraevens, De Smedt 1, Van Goethem, Ad- lam, E. Van Keer, Bosteels. EVA wel aan de tapkast wel eens de draak wordt gestoken en men hem ervan verdenkt pil len te geven. José lacht erom. Ik geef wel vitaminen maar dat is zeker geen doping en naast een kuur voor de dui- venziekten wordt er niet ge prutst. Hij speelt zijn prijzen op Noyon en ook op St -De- nis wordt regelmatig aan de boom geschud. Het regent dan prijzen wat op grote klas se wijst. Enkele uitslagen: Noyon 1, 8, 11,38, 47, 64, 102 en dat van 10 getekende duiven iets wat dan altijd belangrijk is wan neer men over prijzen spreekt. Nog een uitslag van Noyon Wanzele - Lede 11,17, 41, 90, 99. 6 duiven getekend. Of nog een knaluitslag van Berlare met 252 duiven en daar werd het 1, 2, 5, 6, 21, 25, 58. Of dan die wedstrijd van 7.8 waar hij 30 prijzen in de wacht sleepte en begon met 1, 2 en 3. Uitslagen die we niet zo vaak te zien krij gen. We wensen José nog vele suksessen in de duivensport. Sportbeoefenaars of -ploegen die menen in aanmerking te komen voor de Oostvlaamse Trofee voor Sportverdienste kunnen tot 15 oktober hun kandidatuur indienen bij het Provinciebestuur Oost-Vlaan- deren, Negende Direktie af deling 61Sektie Sport, Posta dres, Gouvernementstraat 1, 9000 Gent, tel. 091-23.38.11 JEUGDVOETBAL Jeugdvoetbal. De knapen van Red Star Haasdonk-B met kapitein Tom De Meersmaecker (lv) Duivensport. José Erauw en zijn echtgenote Linda Bee laert (a) Als afsluiting van de aktie «Oost-Vlaanderen Sportief» organizecrt de Landelijke Ruiterij Vereniging op 18 sep tember in het Provinciaal Do mein Puyenbroeck een pro- vinciale ruiterdag die aan- Jeugdvoetbal. De knapen van Red Star Haasdonk-A met oefenmeester Jules De vangt om 10 u. Brabander en kapitein Gino De Brabandere (lv) Beker van België

De Voorpost | 1988 | | pagina 24