I ADEC BAASRODE WHIEYCLUB Volleybalkalender Adec Baasrode in het nieuw Spannende wedstrijd Moderna Lebbeke gehandicapt naar de kompetitie VOLLEYBAL De Voorpost - 16.9.1988 - 25 Heren Ere afdeling 18.9 -17.30 u.: Vitesse Kruibeke - Zonhoven Eerste nationale 179 - 20.00 u.: V.C. Zele - Haasrode Ere afdeling dames 17.9 - 20.30 u.: Zonhoven - V.C. Temse Eerste provinciale 17.9 -18.45 u.: Oostakker - Blauwen Hoek Hamme 20.00 u.: Melvoc Melsele - Wachtebeke 20.00 u.: VBK Beveren Waas - Oltisj Bazel 18.9 - 15.15 u.: Oudenaarde - Elversele V.C. 17.9 - 20.00 u.: Borsbeke - Rapid St.-Niklaas Tweede provinciale A 18.9 -18.30 u.: Steenhuize - Leeuwerik Lede Tweede provinciale B 17.9 - 19.30 u.: Sibok Sinaai - Nilco Lebbeke 19.30 u.: ATB St.-Niklaas - Sigivok St.-Gillis-Waas 19.45 u.: Hamvoc Hamme - Waarschoot 20.00 u.: Vitesse Kruibeke - Temse W 18.9 - 20.00 u.: Adec Baasrode - Ursel Derde provinciale A 17.9 - 19.15 u.: Thunderballs Berlare - Sleidinge 20.00 u.: Zelzate - Juvenes Zele Vierde provinciale A 18.9 - 19.45 u.: V.C. Oudegem Wetteren Dames Eerste provinciale 18.9 - 17.30 u.: Michelbeke - V.K. Aalst 19.00 u.: Nidak Nieuwkerken - AVO Melsele 17.9 - 20.00 u.: ATB St.-Niklaas - Sigivok St.-Gillis-Waas Tweede provinciale A 17.9 - 15.00 u.: Kelderken Gent - Sinda St.-Niklaas 18.9 -16.00 u.: Zelzate - Pardaf Kruibeke 17.9 -17.00 u.: Rumbac Waasmunster - Delta Eksaarde Tweede provinciale B 17.9 - 17.00 u.: Kangoeroes Aalst - Erwetegem 19.45 u.: Zwijnaarde - V.C. Oudegem 18.9 -17.00 u.: Moderna Lebbeke - Geraardsbergen 19.00 u.: Denderhoutem - Scorpio Aaigem 19.45 u.: Oudenaarde - Snuffel Grembergen Derde provinciale A 17.9 - 19.45 u.: Madavoc Hamme - Pardaf Kruibeke 20.00 u.: St.-Pauwels - Spectrum Moerbeke 20.00 u Vitesse Kruibeke - Meteors Kemzeke 18.9 -11.00 u.: Kabaz Bazel - Delta Eksaarde Jeugd Jongens kadetten A 18.9 -13.30 u.: Pardaf Kruibeke - St.-Laureins Jongens junioren A 17.9 - 10.15 u.: Hamvoc Hamme - Melvoc Melsele 9.30 u.: Juvens Zele - Rapid St.-Niklaas 18.9 -13.30 u.: Pardaf Kruibeke - Hygiëna Stekene Jongens junioren B 18.9 -13.30 u.; Ertvelde - Adec Baasrode Meisjes Kadetten 17.9 -10.30 u.: V.C. Oudegem - Oostakker 17.00 u.: Scorpio Aaigem - Nivok Nieuwkerken 18.9 -14.00 u.: Erwetegem - Snuffel Grembergen Meisjes scholieren 17.9 - 10.30 u.: Denderhoutem - AVO Melsel 10.30 u.. V.C. Oudegem - Beervelde 15.15 u.: Wetteren - V.C. Berlare 18.9 - 14.00 u.: Michelbeke - Juvenes Zele Meisjes junioren A 17.9 - 10.30 u.: Sinda St.-Niklaas - V.C. Berlare 18.9 -10.30 u,: Hartemis Temse - Nidak Nieuwkerken Meisjes junioren B 18.9 -14.00 u.: Erwetegem - Spectrum Moerbeke Jeugdbeker 17.9 -10.00 u.: Hamvoc Hamme - Denderwjndeke De Baasroodse volleybalklub was in feest want de voorbije week werd de klub aan de pers voorgesteld ter gelegen heid van het in ontvangst ne men van hun nieuwe uitrus ting. Het was Parfumerie en Schoonheidsinstituut «Marti nique» van de Potiaulaan te Dendermonde dat de klub van ere-voorzitter Albert De Clerck in het nieuw zette. Adec Baasrode zal nu voor het eerst zonder shirt van Adec aantreden want voor dien was het steeds verbon den aan deze kleuren. Albert De Clerck ziet er geen graten in. Hij vindt het zelfs fijn dat een schoonheidsinstituut nu ook eens aan zijn volleybal klub denkt. Dat waren ook de woorden van schepen van sport Jan Van Damme die op deze uitreikig aanwezig was. Hij prees tevens de vele in spanningen die een sportklub moet doen om overeind te blijven en als er dan een steuntje komt van buiten de klub dan kan men dat niet anders dan toejuichen. Hij drukte tevens de wens uit dat het shirt van Parfumerie «Martinique» Baasrode geluk mag brengen, geluk dat steeds nodig is om de kampioentitel te halen. Baasrode gaat van start in een bijna ongerwijzigde opstelling van vorig jaar maar nu met Dirk Nobels als speler-trainer in de ploeg. Op zichzelf al een grote versterking want het doorzicht en de inzet van Dirk moeten wel vruchten afwer pen en de doorslag geven wanneer men de rekening maakt op het einde van de kompetitie. Dirk van zijn kant ziet het wel zitten, want van één zaak is hij rostvast overtuigd: dat er nu een gezonde sfeer gescha pen is in de klub, een Adec waar iedereen voor de klub werkt en waar het team nu één geheel vormt. Adec Baas rode speelt zijn wedstrijden in de sporthal van Appels op zondagavond om 20 u. Volleybal. Juvenus-B uit Zele werd winnaar van het tornooi van Bi-Bo Grembergen (foto P. Hermans Beker van Oost-Vlaanderen Biekes Erembodegem Berlare: 1-3 Naar het einde toe verminder de wel de spanning maar in de eerste en tweede set waren de bezoekers op sterk verweer aangewezen. In de eerste set kregen we zelfs een ruime 10-6 voor sprong op het bord, maar het team van trainer Van Dries- sche wist deze scheve situatie nog recht te zetten en we noteerden 11-14. De thuisploeg kwam sterk te rug onder impuls van de plaatselijke nummer 6 Annick Bevernage, die op ons een beste indruk liet. Achteraan kuiste Annick alles op en het werd 14-14. De thuisploeg miste hier een eerste kans om op voorsprong te komen en smashte buiten. Berlare nam de kans te baat en met een wel niet meer verwachte 14-16 werd deze set binnengehaald. In de tweede set een nog sterkere starj van de Biekes die nu vlot van Berlare weg liepen waarbij het helemaal niet meer gesmeerd liep. Het werd zelfs 13-0 De bezoeken de coach moest zich dan nog een paar keer rechtzetten om een meer in de normen lig gende uitslag op het bord te krijgen: 15-9. Meteen stonden de ploegen gelijk: 1-1. Bij de Biekes hadden Katleen en Anja De Pelsmacker een ruim aandeel in dez zege. Een omgekeerd beeld in de derde set waarin Berlare het hoge woord voerde. Met Martine Vandenbosch in beste doen, zoals een plaatselijke suppor ter over haar zegde «Wanneer die nummer drie op haar leng te wordt aangespeeld mist ze niet». De thuisploeg werd hier let terlijk ingeblikt met 4-15. Meer evenwicht weer in de vierde set waarin Erembode gem wel voortdurend op ach terstand bleef maar de grote verdienste opbracht te blijven vechten waardoor het ook steeds in het spoor bleef van Berlare. Monique Baert deed hier weer degelijk werk in de defensie waarin Karine Lam mens zonder sterk op te val len aan het net, voor punten zorgde met enkele veegbal- len. Deze set en meteen de zege gingen naar de bezoe kers. Een prettige partij volley waarin Berlare aantoonde over meer routine te beschik ken met Linda Beelaert. Met het nodige kommentaar tus sen de lijnen vervulde ze goed haar opdracht. De jongste uit de ploeg, Hilde Beelaert, komt er beslist, maar mist begrijpelijk nog ervaring. Al les bij elkaar is Berlare toch nog niet op punt om de kom petitie aan te vatten. Enkele scherpe kanten moeten nog bijgewerkt worden, is het niet «Dries»? Erembodegem, 2 jaar in kom petitie, deed het vrij goed en we zien dit ploegje later nog terug. Andre Volleybal. Adec Baasrode verschijnt voor het eerst in een andere uitrusting op het terrein (foto P. Hermans) Volleybal. Tijdens het eigen tornooi kon rekreatieploeg Bi- Bo Grembergen niet optornen tegen de in kompetitie spelende tegenstanders. Hier een en al aandacht voor de receptie (foto P. Hermans) De volleybalkompetitie staat voor de deur. De eerste oe fenwedstrijden zijn afgewerkt en ook de tornooien liggen achter ons. Nu is het uitkijken naar de kompetitie die voor Moderna wel met een handi cap begint. Bij de eerste trainingen was het allemaal nog niet duide lijk maar nu begint het er alles behalve rooskleurig uit te zien. Met een paar gekwetste speelsters en anderen die om de een of andere reden afha ken, is het team van trainer Jan Van Den Berghe sterk gehandikapt aan de start. Nu maar hopen dat zij die bleven er het beste van maken. Lilia- ne Breuckelaers, An Tilley en Jose Gaassen zijn wel vaste waarden uit het team maar kunnen het niet alleen waar maken. Er was wel mogelijk heid om de ploeg te verster ken met een speelster die tot vorig jaar nog in eerste lande lijke speelde, maar dit voor stel werd door de speelsters niet aanvaard zodat Jan zal moeten roeien met de riemen die hij voorhanden heeft. Trainer-coach Jan Van Den Berghe, die bij Moderna Etienne Van Uytfang op volgt, laat een beste indruk na en aan zijn inzet en kennis zal het zeker niet liggen. Nu de eerste oefenwedstrijden zijn afgewerkt komt het tot uiting dat Lebbeke over een degelij ke aanval beschikt en indien er meer in het midden aange vallen wordt zullen er ook betere resultaten uit de bus komen. Nieuw bij Moderna is de komst van Christel Verbeke die van Gilvoc Dendermonde naar Lebbeke overkomt. Hebben de klub verlaten: Ro my Borms naar Lokeren en Karin Van Ransbeeck naar Gilvoc. Bij de jeugd hebben we een dertigtal meisjes en die wer den in twee kategorieën inge deeld. De oudsten worden aan Jan toevertrouwd en de jongeren staan onder de lei ding van Yvan De Groodt, zelf speler in het landelijke uitkomende VK Aalst. Zondag eerste thuiswedstrijd: Lebbeké-Geraardsbergen Zondag in de Lebbeekse Sporthal krijgen we de eerste thuiswedstrijd van het seizoen om 17 u. Dan komt Geraardsbergen op bezoek, een ploeg die vorig jaar voor sterk verweer zorgde en die dit jaar met twee speelsters werd versterkt. De reserven spelen om 15.45 u. VOLLEYBALOVERZICHT Ereklasse Herentals - Vitesse Kruibeke 3-0 6-14,15-5,15-9 De bezoekers boden zich te Herentals aan met amper één uur training in de benen. In laatste instantie hebben de spelers het licht op groen ge zet na de financiële strubbe lingen in de Vitessekeuken. Vitesse, dat maanden lang op zoek was naar een sponsor, kreeg toezegging van Assubel en vanaf 1 januari krijgen ze een financiële ruggesteun. De Vitessespelers begonnen vol geestdrift aan deze wed strijd hetgeen de gastheren verraste. Een thuisploeg zon der hun sterspeler Skotnicki, die weeral zonder gevalideer de vergunning op de bank zat. De openingsset verliep zeer evenwichtig. De gasten kon den eerst tot 3-7 uitlopen en bij 13-14 geraakte Kruibeke aan de eerste setbal, dank zij het puik werk van Guy De Beer en Baeckelandt. Toen deze laatste driemaal mistast te aan het net tegen de pas ingekomen Van der Hallen was het liedje voor de bezoe kers uit. Vitesse, blijkbaar aangeslagen en moegestreden (te weinig trainingsuren) kwam er verder niet aan te pas. Na de wedstrijd moesten Van Huffel en Michielsen zich aanbieden voor de doping- kontrole. Eerste nationale e Marke - Zele 1-3 17-15, 15-13,12-15, 13-15 Zele, dat een grandioze reor ganisatie heeft ondergaan, heeft de gevaarlijke klip in het Westvlaamse Marke om zeild. Onder leiding van Mau rice Van Damme (een jaar Appelterre) was de ploeg op timaal voorbereid op de kom petitie. Een luid aanmoedi gend thuispubliek, dat talrijk was opgekomen kon niet ver helpen dat Zele de eerste set met 7-15 cijfers pakte. Toen de thuisploeg een ander spel verdeler inschakelde kon Marke in extremis de setstan den gelijk brengen. Vanaf de derde set konden Linthout en Cornelis de vele lokale recep- tiefouten afstraffen. Topaan- valler Danny De Macsschalck hield de bezoekers overeind. De laatste set was opgaand tot 12-12. Volleybal. Het bestuur en de sponsor van Adec Baasrode met erevoorzitter Albert De Clercq (foto P. Hermans) Volleybal. V.C. Temse-dames gaat er keihard tegenaan (dw) Ere-klasse VC Temse - Herentals 3-0 15-9, 15-11, 15-3 Het heeft een vlot spelend Temse weinig moeite gekost om dit eerste kompetitietref- fen zegevierend af te werken. Bij de bezoeksters waren Ver wilt en Scheerlinck nog onvol doende hersteld, zodat beide speelsters op de bank bleven. Bij Temse kregen de nieuw komers Dominiques De Roo en Els De Groot het volste vertrouwen van coach Hugo Huybrechts. Temse opende als een pletwals en prikte een 12-0 op het bord. De thuis ploeg was de sterkste ploeg al had ze zeven setballen nodig om de eerste set binnen te halen. De volleyballiefheb bers geloofden hun ogen niet, de landskampioenen verne derd in de eerste set. In de tweede set konden de bezoek sters even gelijke tred houden tot 6-6. Dan overklaste Temse opnieuw de tegenstanders. In de derde set kon Herentals Temse op een 0-1 achterstand plaatsen. Die vreugde was van korte duur want De Calu- we zorgde met haar keiharde opslagen voor het vernede rend verdikt. Op 25 september wil men in Herentals de langste rij moto ren ter wereld vormen. Een en ander gebeurt in het kader van de aktie «Motorrijders voor MS», een verlengstuk van de Jumbo Runs. De aktie is bedoeld als een uiting van solidariteit met de MS patiën ten voor wie de opbrengst van deze manifestatie ook be doeld is. De voorverkoop van de spcia- le postzegel «solidariteit» kan niet plaatshebben in het Mu seum voor Kunst en Geschie denis te Brussel, maar wel in de Passage 44, Kruidtuinlaan 44 te Brussel. Volleybal. Moderna Lebbeke, klaar voor de start van de kompetitie (a)

De Voorpost | 1988 | | pagina 25