Liefhebbers sporten zo F.C. Fortuna-Nantes-V.V. Eendracht 2-2 Den Uil «spijkert» Combori vast Standaart-Bijlken: doeltjeskermis Walivo's wedstrijd van de week Nog negen zondagse tweedeklassers in Walivo's bekervoetbal Land van Beveren Tornooi Stad Lokeren De Voorpost - 16.9.1988 - 29 Door V.V. Eendracht en F.C. Fortuna-Nantes worden de sportieve resultaten in Wali vo's zaterdagse tweede afde ling, reeds een aantal seizoe nen op dezelfde lijn geschre ven. Meestal niet in de posi tieve zin maar globaal toch voldoende, om daar telkens de degradatie te ontlopen. Het belangrijkste ook voor de twee Sint-Niklase voetbal- klubs welke onlangs in deze reeks, voor de derde maal de start hebben genomen. Thans nogal bemoedigend met een paar gunstige resultaten en voor beiden, heeft daar de bel van het verlies nog niet gerin keld. Bij de openingsmatchen van het kampioenschap speel de F.C. Fortuna-Nantes gelijk bij V.K. Leopoldstad en won V.V. Eendracht, toen van het vorig jaar veel beter geklas seerde F.C. Tromp uit Steke- ne. Aan dit uitstekend begin werd nu ook al een vervolg geweven. Tijdéns het vorige weekend stonden F.C. Fortu na-Nantes en V.V. Eendracht tegenover elkaar en het werd tenslotte nog een logische drawn. Daar waren de twee ploegen ook best tevreden mee en de speciale omstan digheden waarin deze wed strijd werd gespeeld, hebben het resultaat ook niet kunnen forceren. Een derbysfeer was er nauwelijks te bespeuren al hoewel de beide klublokalen, aan de rand van de Grote Markt in Sint-Niklaas geves tigd zijn. Een volledige inzet en een duidelijke motivatie echter wel en het werd vol doende voor een tamelijk goede en uiterst sportieve wedstrijd. Alleen tijdens de tweede helft zou de spekta- kelwaarde worden vermin derd. Toen grepen de beide ploegen om het uur ook naar een dubbele vervanging en enkele spelers met een méér dan verdienstelijke prestatie, verdwenen aldus van het veld. Voor neutrale waarnemers misschien onbegrijpelijk maar ook op dit niveau, ligt de lat bij F.C. Fortuna-Nantes en V.V. Eendracht gelijk. Een beurtstelsel blijft er in alle omstandigheden gehandhaafd en in verband met de positie ve resultaten, verloopt dat Liefhebbersvoetbal. Patrick Van Gheem leidde Walivo's wedstrijd van de week (Iv) niet altijd zonder risico's. Blijkbaar wordt er méér be lang gehecht aan een kame raadschappelijke sfeer binnen de ploeg en op die wijze, hopen de verantwoordelijken van F.C. Fortuna-Nantes en V.V. Eendracht dit te bevor deren. Twee ploegen ook met een spelerskern van zeventien en langs weerszijden de be trachting, om alleszins beter te presteren dan tijdens het vorige seizoen. Nieuwelingen werden er ook aangetrokken en bij V.V. Eendracht dat thans het 25-jarig bestaan heeft bereikt, werden dat Gunther Van Hove, Ronny Heroufosse en Gino Robijn als doelman. Bij F.C. Fortu na-Nantes van voorzitter Frans De Nil ook een drietal.' Gunther Van Bogaert, Domi nique Van De Vijver en Georges Van Den Steen als terug van weggeweest. De match op het recreatiedomein De Ster in Sint-Niklaas, werd aanvankelijk door V.V. Een dracht volledig gedomineerd. De voetballers van coach Van Havere zouden dit overwicht méér dan een kwartuur vast houden en daarin werden er ook enkele knappe kombina- ties uit de schoenen geschud. Aanvoerder Johan Bogaert, Gerrit Pauwels en vooral een technisch balvaardige Gun ther Van Hove, leverden daarbij verdienstelijk werk en dat resulteerde al naar een vroeg doelpunt. Een inzenden van flankverdediger Rudy Van Duyse werd door Johan Bogaert toen met sukses inge- knikt (0-1, 8' min.). Ook na dat doelpunt werden aan F.C. Fortuna-Nantes niet veel mogelijkheden geboden om te reageren en V.V. Een dracht, behield nogal duide lijk de greep op de wedstrijd. Toch zou de verdediging van F.C. Fortuna-Nantes met de straks 49-jarige Freddy Mest- dagh als een betrouwbare op ruimer, niet meer ernstig wor den bedreigd en de niet hele maal zelfzekere doelman Del- cor, geraakte ook nog zonder verdere kleerscheuren door deze periode. Tegen het vrij goed voetballend V.V. Een dracht vonden de lokalen ook niet zomaar direkt de juiste tegenzet. Dat beterde even wel na het kwartuur als F.C. Fortuna-Nantes in het mid denveld meer naar balbezit toegroeide en een werkkrach- tige Georges Van Den Steen, de lokale voetbalmotor ook stilaan op dreef kreeg. Toen waren er voor de gastheren ook de eerste doelkansen en langs Jan Janssens met Joseph Verbeke, werd V.V. Een dracht meteen ook al verwit tigd. Een ploeg welke even eens nog mogelijkheden kreëerde met Johan Bogaert en dribbelsterke Gunther Van Hove. Het spelbeeld was toen al meer naar de evenwichtig heid geschoven en na het half uur. stonden de ploegen terug gelijk: een gevatte lobbal van Dominique Van De Vijver van F.C. Fortuna-Nantes, werd daarvoor voldoende (1- 1, 33' min.). Om beurten zou den de beide ploegen nog naar nieuwe winst grijpen. Op een hard schot van de bezoe kende Gerrit Pauwels had doelman Delcor echter een goede reaktie en voor F.C. Fortuna-Nantes, schoot een afgezonderde Jan Janssens hopeloos naast. Juist voor de rust geraakten de lokalen toch nog op voorsprong met een vrijschop en een rake kopbal van diezelfde Jan Janssens (2- 1,44' min). Ook na de hervat ting bleef de evenwichtigheid in het spelbeeld behouden. Nochtans werd F.C. Fortuna- Nantes dat Joseph Verbeke gewisseld had voor Frangois Wauman, iets agressiever en dat verliep niet allemaal zon der doelgevaar. Een serieuze tegenstoot van V.V. Een dracht zou echter een nieuw doelpunt opleveren. Toen verkeek de verdediging van F.C. Fortuna-Nantes zich op die fase en langs Johan Bo gaert, was het meteen ge beurd (2-2, 55' min.). Tijd ook voor de bezoekers om te wisselen en Patrick Andry met Gunther Van Hove, wer den volgens het systeem van V.V. Eendracht vervangen door Luk Van Havere en Pie- ter Borremans. De gasten hadden toen ook een tijdelij ke aanpassing nodig en F.C. Fortuna-Nantes, kon in die periode slechts een goede doelpoging van een beweeg lijke Jan Janssens afleveren. De plaatselijke ploeg zou zelfs nog meer aan kreativiteit inboeten als daar ook een dubbele vervanging werd aan gekondigd. Toen werden Dieter De Nil en Georges Van Den Steen gewisseld voor Rudy Maes en Peter Goossens. Vooral het verwijderen van Georges Van Den Steen had voor F.C. For tuna-Nantes duidelijke gevol gen. De lokale voetbalmotor draaide nu ook op een minder toerental en V.V. Eendracht dat terug de betere in het middenveld werd, greep weer naar een offensieve ingesteld heid. Nogal duidelijk zelfs en een balverlies van Rudy Maes, werd F.C. Fortuna- Nantes bijna fataal. Toen werd Xavier Delcourt ook met een goede doelpoging ge citeerd en met een schitteren de tussenkomst, hield Mark Delcor voor de lokalen de gelijke stand op het bord. Het laatste kwartuur van deze wedstrijd waarin scheidsrech ter Patrick Van Geem voor geen problemen werd gesteld, zou nog in het voordeel van Liefhebbersvoetbal. W Eendracht speelde Walivo's wedstrijd van de week (Iv) Liefhebbersvoetbal. FC Fort, V.V. Eendracht verlopen. Zonder al teveel in de ver drukking te worden gespeeld, kwam F.C. Fortuna-Nantes nog eerder zeldzaam in het bezoekende doelgebied en ondanks alle inspanningen van V.V. Eendracht, bleef het tenslotte bij een logische drawn... De ploegen F.C. Fortuna-Nantes: Mark Delcor, Freddy Mestdagh, Dieter De Nil (65' min. Rudy ina-Nantes (Iv) Maes), Cyriel Stroobandt (25' min. Gunther Goossens), Achiel Segers, Mark Maes, Georges Van Den Steen (65' min. Peter Goossens), Joseph Verbeke (46' min. Frangois Wauman), Dominique Van De Vijver, Ronny Van De Velde en Jan Janssens. V.V. Eendracht: Gino Ro bijn, Christiaan Van Goe- them, Yvan Vergauwen, Xa vier Delcourt, Rudy Van Duyse, Peter De Paepe, Ger rit Pauwels, Ronny Heroufos se, Patrick Andry (56e min. Luk Van Havere), Johan Bo gaert en Gunther Van Hove (56e min. Pieter Borre mans)... Roger Van Laere Reinaert 3 Valencia 0 In een snel betwistte wed strijd zagen de supporters van beide teams een gelijkop- gaande eerste helft. Reinaert kwam evenwel tot scoren langs Franky Rotthier, terwijl Valencia door het missen van strafschop een ideale moge lijkheid onbenut liet om langszij te komen. Dit kwam hen duur te staan want in de tweede helft maakten thuis- spelers Guy Staes en Dirk Verhelst de klus verder af. Saefthinge 3 De Jaeger 4 Etienne Cools blijft de man in form bij de Jager. In de eerste helft scoorde hij zelf twee maal. en in de herneming lag hij aan de basis van twee volgende Jager doelpunten van André Vermeulen. Het orgelpunt van zijn prestatie miste hij echter door een pe nalty naast te trappen. Kobekesvriendcn 0 Den Buiten 3 Reeds in de eerste helft was de eindstand bereikt in deze partij. Ben Mees zorgde voor de openingstreffer en nadien dikten Geert Heuyman en Danny De Caluwé op straf schop de stand aan. Na de rust gingen de Kobekesvrien- den dan resoluut in de aanval, maar Den Buiten doelman Hugo Van Royen hield alles netjes «buiten». Den Uil 9 Combori 1 Wellicht de spektakulairste wedstrijd van deze speeldag. Jan Bonaerens en Luc De Meulenaere brachten Den Uil nog voor de rust op een mooie 3-0 voorsprong. Na de rust werd Combori met rug tegen het doel «gespijkerd» want het waren Luc De Meulenae re (3x), Patrick De Meulenae re en Werner De Wilde die de ruime thuiszege op het bord zetten. Tussen deze aanvals golven in kon Combori dan toch alvast de eer redden en gaf de referee nog een drietal gele kaarten uit in deze an ders toch faire wedstrijd. Were Di Col. R.M.S. wedstrijd reeds definitief te beslissen. Geleyn en Seghers misten ieder om beurt een reuzekans. Pech ook voor de thuisploeg, wanneer een kop stoot de dwarsligger schroeide. Na de pauze dan toch terug een licht overwicht voor De Meir dat uiteindelijk de win ningsgoal opleverde voor Dirk Geleyn. V.K. 't Vlietje 2 Sportline 3 Deze vooruitgeschoven wed strijd werd verrassend gewon nen door Sportline, want aan de rust keek de bezoekende ploeg reeds tegen een 2-0 ach terstand aan, toen Jiminez en Danny Meersman wisten te scoren voor de thuisploeg. Na de rust bleef 't Vlietje aan de kooi hangen van Sportline maar een drietal counters le verden voor Sportline even veel doelpunten op zodat in extremis nog de volle buit werd binnengehaald in Temse. Mare Stevelinck Guy Weyns leek de bedrijvig- ste speler in de eerste helft, want hij bracht Col. R.M.S. op een mooie 0-2 voorsprong. Na de rust namen de ploeg maats Gunther Van Doninck en Raf Magnus de fakkel over, zodat de wedstrijd ge speeld was. In een aandrin gend slotkwartier dan even wel toch nog drie thuissukses- sen voor Gust Janssens maar dat was natuurlijk onvoldoen de om van enig puntgewin te kunnen genieten. Pech was wel bij de thuisploeg dat de doelman gekwetst diende ver vangen te worden door een veldspeler. Poldervrienden 3 St. Elisabeth 5 Zoals de uitslag al aangeeft een spannende bedoening bij de Poldervrienden. Toch kwamen de Polderboys in de eerste helft vrij vlug op een 0- 2 achterstand toen Pierre Neels St.-Elisabeth de ruimte inschoot. Nog even aanklam pen van de Poldervrienden bracht de toch de nog niets zeggende 1-2 ruststand door een doelpunt Van Danny Vergauwen. Na de pauze pech voor de thuisploeg die Mare Engels verloor wegens letsel aan de kruisbanden en vervangen diende te worden door Mare Gillis. Deze reorganizatie be tekende dan dat St. Elisabeth langs Dirk Rombout, Ward Van der Linden en Luc De Laet, regelrecht afstevende naar een ruime zege. Toch dacht Danny Vergauwen er anders over want hij bezorgde zijn ploeg nog twee treffers die de uitslag wat aanzienlij ker maakten. Welkomboys 0 F C. De Meir 1 r. j I Paardensport. Er was veel volk in de Haasdonkse Ropstraat voor het provinciaal F.C. De Meir verzuimde in de ruitertornooi (Iv) eerste vijf minuten om de Wielertoerisme. De fietstocht Grenzen van Groot-Aalst» vertrok uiteraard o Markt (da) Tijdens het laatste weekend van augustus werden er bij Walivo bekerwedstrijden ge speeld. Voor alle zaterdagse ploegen en ook de zondagse topklassers, verliep dat alle maal met een direkte uitscha keling. Talrijke verrassingen bleven daarbij ook al niet uit en terzelfdertijd werd voor de zondagse tweede klassers een bekerkwalifikatie in kompeti- tieverband opgestart. In een negental reeksen met drie of vier ploegen, werd toen voor de eerste plaats en een ticket voor de verdere bekerdeelna me gestreden. Tijdens het vo rige weekend is daar dan de beslissing gevallen en van de nieuwe ploegen hebben er zich een zevental voor de vol gende bekerround aange meld. Daarin wordt de grens gemeente Stekene nog het sterkst vertegenwoordigd door F.C. Cado, F.C. Anker en F.C. Atlantic. De kwalifi- katie werd door deze ploegen met het maximum der punten behaald, evenals door F.C. Van De Voorde uit Waas munster en het Hamse F.C. Geywa. In de vierde reeks heeft Sportclub Post zich dui delijk laten verrassen. De Sint-Niklase briefdragers ver loren van F.C. 't Klokhuis uit Hamme, dat hiermee de eer ste zege van het nieuwe sei zoen liet optekenen. Voor nieuweling F.C. Ons Huis uit Everslaar 1 Vooruit 5 Het was de bezoekende ploeg die in deze wedstrijd haar naam alle eer aandeed. Steeds Vooruit was de keuze en zo konden Mare Coppieters reeds voor de rust en Danny Van Britsom na de koffie, het pad effenen naar de ruime zege. In de slotfase kwam dan zelfs nog de vijfde bezoeken de goal tot stand langs Rudy Schelfout. Ruilare 3 Daknam 1 Opnieuw een gave prestatie van Ruilare dat de competitie ook al zegevierend inzette. Nu werd Daknam ingemaakt door gebroeders Snoeck. Luc scoorde in de eerste helft en Rudy dikte na de pauze de stand aan. Wanneer dan eveneens ook nog Luc Linta- cker de derde thuisgoal op zijn aktief plaatste op aange ven van Patrick Van Oosten, kwam de bezoekende treffer te laat om nog van enige pun- tenwinst te genieten, Standaart 4 Eendracht Sport 2 Bijlken 5 Donkere Wolk 4 Doelpuntrijke wedstrijd die De Donkere Wolk greep van een spannend verloop kreeg, en tot aan het laatste fluitsig naal iedereen kon boeien. De thuisploeg was eerst aan de eer. Alain Spitaels' openings treffer hield echter niet lang stand, want de beste man op het terrein liep in de bezoe kende kleuren, luisterend naar de naam Guy De Wilde. Hij zorgde er voor dat Bijlken nog voor de rust tot drie maal toe tot scoren kwam. Zijn scoren was net geen hat trick, want deze werd onder broken door Helmut De Smet van Standaart, die de rust stand bepaalde op 2-3. Na de rust leek Bijlken dan plots op weg naar een knappe zege, want via Luc Steels ging het naar 2-4. Een alles geven de thuisploeg kon echter nog langszij komen door Geert Schelfout en Alain Spitaels zodat alles dreigde uit te mon den in een billijk gelijkspel. Guy De Wilde dacht er echter anders over en enkele minu ten voor tijd scoorde hij de winnende goal voor Bijlken, in deze propagandawedstrijd. Sint-Niklaas werd het echter nog een vrij onverwachtse kwalifïkatie en op de laatste speeldag werd deze ook nog door F.C. Koekoek bereikt. De voetballers uit Sint-Pau wels verloren zelfs nog niet en in hun reeks deden F.C. Real Witte Pen uit Waasmunster en het Hamse F.C. Moer- heide dat bravourstukje óók. Logisch voor die ploegen wer^ dan ook de verdere be kerkwalifikatie en voor de ne gen voormelde reekswinnaars en een zevental topklassers wordt straks in oktober het bekeravontuur misschien nog verder doorgetrokken. Roger Van Laere bij de aanvang de teugels in handen, en langs Zuiderling Ahmed Ben en Koen Vervaet liepen ze tot 0-3 uit, alvorens Eendracht Sport langs Frank Schietekat kon milderen. Na de rust bracht Patrick De Vos de thuisploeg dan nog dichter bij, maar het was toch tenslot te De Donkere Wolk die langs Benny Lammens de be slissing forceerde. Prim 0 Josi Mathjjs 5 De thuisploeg geraakte slechts aan een handvol spe lers (8) en dat bleek een on overkoombare hinderpaal te zijn om Josi Mathijs partij te geven. Ruim 80 minuten lang heeft de thuisploeg dan ook stand gehouden, alvorens zij ontmoedigt het terrein verlie ten. Ondertussen was Mathijs dan al voetballend aan de for- faitcijfers geraakt langs Fran ky Maes 2, en de zuiderling Bouthazard. Mare Stevelinck

De Voorpost | 1988 | | pagina 29