Wou U ook een foto als burgemeester? «Parapliekes» kwamen pas zondag in de late namiddag 2 - 16.9.1988 - De Voorpost Massale belangstelling voor kunst- en ambachtenmarkt Aalst. Het springkasteel had natuurlijk veel sukses in de Koolstraat (a) In de Koolstraat De vroegere suksesrijke Kapellekeskermis evolueerde naar een niet minder interessante zomerkarnaval. We gens herhaaldelijke regenvlagen 5 jaar na elkaar werd deze festiviteit omgedoopt in parapliekeskermis. Alles deed nu echter vermoeden dat die naam weer onterecht zou z(jn geweest want vrijdag, zaterdag en zondag tot in de namiddag scheen de zon heerlijk. Finaal kwam de regen dan toch weer en kreeg animator Antoine Van der Heyden met de nieuwe benaming toch andermaal gelijk. De kulturele dimensie hondenshow. Muzieklief- kreeg gestalte via de ten- hebbers kregen een muzi- toonstelling van schilderij- kale hoogmis geserveerd en (meestal kleinere for- zonder regen en er was maten), tekeningen en een muzikale kroegen pastels van Mariette tocht. Goedvriend, een autodi- Verder genoot de rommel- dakte van het zuiverste markt heel wat interesse water die vooral in de na- en waren er ook enkele tuur interesse heeft. Haar sportevenementen, aangeboren talent dat eer- Dat het zondagavond fi- der laat tot ontwikkeling naai dan toch regende kon kwam werd reeds erkend de organisatoren met meer in tal van exposities en bij deren. «Zondagavond zijn de Hommage aan Frans ze daar toch want dan is er Beeckman werd zij zelfs de trekking van de reuze de laureate. tombola en daaraan zijn Drie dagen lang ging het reizen naar de Costa Bra- er gezellig aan toe en was va en verblijven in Oos- het er druk al bleek de tenrijk en in onze Arden opkomst op vrijdagavond nen verbonden, wel eerder ondermaats LH door het samenvallen met de opening van het bloe- mentapijt en daaraan was een kaas- en wijnavond aan verbonden. «Wij ge- Al meer dan 6 maand vieren ven alleen maar drank» de Australiërs hun 200e vcr- meesmuilde Van der Hey- jaardag en die viering zal nog den samen mcl voorzitter cve" d»<>r8;M" Onder meer Paul Kinoo. „een vl°0' Sroetmasters va ij uit alle zeevarende landen van Kinderen konden er te- de wereld en een Ezpo 88 in recht op bobbelfietsen, in Brisbane een springkasteel en een Aalst. Paraplukeskermis dit keer zonder paraplu. In de Koolstraat was het gezellig wandelen (a) een totaal ander uitzicht Aalst. Het spinnen van katoen door een vaardige vrou- Aalst. Mandenvlechten op de ambachtenmarkt (a) Aalst. Een pracht van een bloementapijt op de Grote Aals' De Aalsterse wijnmakersgilde was ook van de wenhand. Te zien op de ambachtenmarkt (a) Markt (a) partij op de ambachtenmarkt, (a) Aalst. Oude dorpsfiguren kwamen weer tot leven tijdens de ambachtenmarkt (a) De tiende Kunst- en Am- beeldhouwen en noem bachtenmarkt lokte met maar op. Zelfs tin gieten, haar ruim 200 exposanten Melomanen kregen kiosk- de massa. Op zondag was muziek, streetparades, het echt moeilijk zich door bigbandmuziek naar keu- de opeengedrumde massa ze. Ook straatorgel? Be- een weg te banen. Waren zoekers werden er zelfs ge- daarvoor verantwoorde- konfronteerd met een ko- lijk buiten de organisato- lonne fietsers in kleder- ren zelf de stralende na- dracht en zelfs met aftand- jaarszon en de bloemen- se bakfietsen en ijsroom- smuk die in het kader van karretjes, de akties van de Nationale Dienst voor Afzet van De Draeckeniers stalen Land- en Tuinbouwpro- andermaal de show met dukten de massa lokte. hun burgemeestersportret met gewoon een uitsparing Dat allemaal terwijl on- voor het hoofd. Politici, en dertussen de Koolstraat die waren legio werden veel volk trok en voetbal- dan ook gefotografeerd in Aalst. De Aalsterse slagers hadden de oude vleesmolens van de zolder gehaald (a) liefhebbers hun gading burgemeestertenu. Voor konden vinden bij hun velen alicht dé kans van bloedeigen Eendracht en hun leven, liefhebbers van formule 1- LH races bij de beeldbuis voor het spektakel in Monza. Tijdens het weekend van 24 De mark, was wel gespreid over de Grote Markt maar werpse havgen plaats Voor ook heel wat andere stra- meer informatie hierover kan ten en straatjes werden er- men terecht bij Groepering in betrokken samen met der Havenbelangcn, Brou- het cultureel centrum De wersvliet 33 te 2000 Antwer- Werf. Pen (03/231.44.73). Wat bovendien zeer aan lokkelijk was was het feit dat veel exposanten zich niet beperkten tot een sta tische expositie doch aan de lopende band demon straties ten beste gaven als wijn maken, vlas bewer ken, op satijn schilderen, Al Stewart wordt de voor naamste gast op de Night of the Proms te Antwerpen op 20, 21 en 22 oktober in het Sportpaleis. Naast hem ko men nog flink wat andere be kende namen naar Antwer pen. Kaartjes zijn te bekomen bij Tele Ticket Service 03/ 235.45.44'. Aalst. Basketbalploeg BC De Hoorn was ook present op de kunst- en ambachten markt (a) Aalst. In de Koolstraat werd naar aanleiding van de braderie een openluchtmis opgedragen die druk werd bijgewoond (a) Aalst. Enkele deelnemers aan de kaatslutte in de Koolstraat (a)

De Voorpost | 1988 | | pagina 2