Parochiefeesten op Sint-Jozef Aalst Alternatief in het verschiet Welke KMO's komen op Lion d'Or-gronden Aalstenaar Jan Caudron gooit in de roos van klinische biologie Open K.P.-lijst 18* PAROCHIEFEESTEN SINT-JOZEF 16-17-18 SEPTEMBER 1988 Aalsterse «beloften»... De Voorpost - 16.9.1988 - 5 Goed voor Jan en Alleman De parochie Sint-Jozef organiseert haar festiviteiten in en rónd «'t Kapelleken» aan de Meuleschettestraat van 16 tot en met 18 september. Vorig jaar durfde de Sint-Jozefparochie afstappen van de voorbijgestreefde formule van Vlaamse Kermis met kraampjes enz. Het werd een echt «Feest»-weekend waarbij de klemtoon kwam te liggen op 'ontmoeting, vriendschap en dankbaarheid' enerzyds en een 'gezon de, eerlijke, sympatieke financiële aktie' anderzijds. Het parochiaal centrum 't Kapelleken ontplooit met zijn talrijke jeugd- en vol wassen verenigingen en werkgroepen, gedurende het jaar een veelheid aan initiatieven - sociaal, reli gieus, kultureel, recrea tief- die een uitstraling geven tot ver buiten de parochie. De parochie feesten zijn een uiting van waardering voor dit vrij willigerswerk, het engage ment, het idealisme, de toewijding en kreativiteit van zovelen die met hun werking uitnodigen en bij dragen tot het vormen van een echte leefgemeen schap waar iets te be'le- ven' valt. Deze feesten hebben ook de bedoeling geld in het bakje te brengen. Het is een must, een zo dyna misch bewegingsleven dat bloeit vanuit de parochie, financieel te ondersteunen met degelijke middelen en een aangepaste moderne infrastructuur. Waar het fijn en gezellig is samen te horen of te zijn, is er doorgaans een spon tane solidaire verantwoor delijkheid. Daarom origi nele, attraktieve en ver zorgde parochiefeesten met een programma om van te genieten. Geen moeite werd ge spaard. Dat ziet men aan het programma en de spe ciale aandacht voor publi citeit en inkleding. «De Nieuwe Snaar» inter nationale klasse, spette rende show... vrijdag avond, inkom 220 fr. voor verkoop 170 fr. Aandacht voor de derde leeftijd met een namiddag programma met optreden van het «Select Trio» met liedjes uit de tijd van toen. Amper 50 fr. inkom, inbe grepen gezellig samenzijn en gratif koffiekoeken. Taxidienst beschikbaar: mensen die zich moeilijk kunnen verplaatsen wor den thuis afgehaald. De belotting een vaste waarde sedert jaren (opge past nu op zaterdag avond). Zondag een aperitiefkon- cert op de speelplaats. In afwachting van een lekke re en verzorgde maaltijd aan demokratische prijzen in ons parochierestaurant, kunt u van 11.30 tot 13.00 u. genieten van de muziek van de koninklijke harmo nie 'Concordia et Doci- litas'. Zondagnamiddag 'top dag'. Gratis inkom. Als de weergoden ons goedge zind zijn kan men genieten van een ontspannende na middag. Een bezoekje aan de tentoonstelling van kunstschilder Louis Per- soons is zeker de moeite waard. Genieten van het optreden van de Steltenlo pers van Merchtem... of met spanning de wedstrijd «kraak de kluis» volgen. Voor de kinderen zijn er tekenfilms, visvangspel, ritjes op de echte pony's, springkasteel enz. En 's avonds kun je nog eens een echt vuurwerk bijwonen. LH Aalst. Veel belangstelling voor het Prinselijk Bal van de Ajuinprins Denieken (a) In m rond "t Kapelleken' Dierenasiel Sint-Hubertus Aalst. De Tettemoesjen druk in vergadering (a) Drie keer is scheepsrecht Het verder bestaan van dierenasiel Sint-Hubertus staat op de helling. Het is immers gevestigd op de terreinen van «Lion d'Or», het fabriekspand van de oude stokery. En vermits dit gebouw aan slopen toe is en het pand de plaats moet ruimen voor een bedryven terrein weet men (nog) niet wat er met het asiel te gebeuren staat. Het is en privé-initiatief waarop echter regelmatig door gemeen tebesturen van de regio beroep wordt gedaan. O.m. door de opvang van dolende en ongewenste katten, in afwachting van mogelijke adoptie door «pleegouders». Met zijn ophefmakende interpellatie van 01.07.87 over de overconsumptie in de klinische biologie gooi de kamerlid Jan Caudron een kei in de kikkerpoel van de Sociale Zekerheid. De minister gaf de inter- pellant gelijk en beaamde dat Wallonië en Brussel het RIZIV misbruikte als onuitputtelijke melkkoe op de kap van de Vla mingen. In zijn tweede interpellatie van 29.06.88 boorde Cau dron nog dieper naar de miljardentransfers van Vlaanderen naar Wallonië en de kriminele misbrui ken in somige laboratoria. In zijn goed gedokumen- teerd en scherp betoog stelde hij dat grof profita- riaat niet mag toegedekt worden met de mantel van solidariteit. Sindsdien zijn de labo's niet meer uit het nieuws geweest. Naar aanleiding van het recent onderzoek van Test Aankooop bij 54 laborato ria diende volksvertegen woordiger Caudron een derde verzoek in om de minister van Sociale Za ken en de staatssecretaris voor Volksgezondheid te interpelleren. Hierna volgt de tekst van zijn derde interpellatiever- zoek: «In zijn septemberuitgave publiceert de konsumen- tenvereniging Test Aan koop de ophefmakende resultaten van een onder zoek naar de kwaliteit en de ernst van 54 laboratoria voor klinische biologie. De uitslagen zijn zeer ver ontrustend voor de Volks gezondheid en voor de Schatkist. Enkele van de onderzoch te labo's beschuldigen Test Aankoop van schandalige vooringenomenheid en overwegen de publicatie van een tegenrapport. Het is de plicht van de overheid hier klaarheid te scheppen. Waarom kan het minis terie van Volksgezondheid en van Sociale Zaken de laboratoria niet doorlo pend aan strenge controle- testen onderwerpen? Regelmatige anonieme controles, onverwachts uitgevoerd door onafhan kelijke deskundigen met de hulp van eerlijke voor schrijvende geneeskundi gen, kunnen de onregel matigheden en misbruiken beteugelen. Sankties kunnen gaan van een waarschuwing tot de intrekking van de erken ning. Wij houden u op de hoog te van dit nieuw parlemen tair initiatief en van het antwoord van de minis ters. Ieder jaar belanden er zo wat 1000 dieren in het asiel dat zich bevindt in de vroegere paardestallen en varkenshokken, aan de Bredestraat. Gemiddeld verzorgt men er per dag 60 100 honden en katten. Dat kost uiteraard geld: voeding, verzorging door dierenartsen, onderhoud, medikatie, verwarmings- en andere exploitatiekos ten. Dat wordt alleen mo gelijk door giften, lidgel den, opbrengsten van ak- ties en spaarbussen in han delszaken. Ook het stads bestuur staat in voor enige vergoeding: 400 fr. per door de politie binnenge bracht zwervend dier. Uiteraard is de exploitatie van dergelijk asiel waar van de gebouwen zich bo vendien in slechte staat be vinden verre van makke lijk. Twee DAC-ers staan in voor verzorging en on derhoud en al de rest moet worden waargemaakt door vrijwillige medewerkers. Toch is men erin geslaagd efficiënte werking te reali seren en algemeen wordt deze inspanningen die vol doen aan een reële be hoefte op hun waarde geapprecieerd. Huisvesting Een probleem dat het pet je van deze mensen van het asiel te boven gaat is dat van de toekomstige huisvesting. Reeds geruime tijd weet men dat de Lion d'Or zou onteigend worden en plaats maken voor bedrij ven. Dat is ondertussen reeds gebeurd. Daarenbo ven moeten de gebouwen, het dierenasiel inbegre pen, afgebroken worden. Wanneer dat gebeurt weet men nog niet. Het dieren asiel is dus alleszins binnen beperkte tijd aan herloka lisatie toe. Stilvallen ware een ramp met onafzienba re gevolgen. Daarenboven moet volgens de wet elk gemeentebestuur over een dierenasiel beschikken. Deze wet trad in werking in december jongstleden. Bezoeken van afgevaar digden van Sint-Hubertus aan de burgemeester leid den tot hiertoe nog niet tot een konkrete oplossing. Anderzijds bleef een schrijven aan de schepten van Openbare Werken on beantwoord en in de ge meenteraad werd herhaal delijk gesteld dat «uitge keken wordt» naar een aanvaardbaar alternatief en «dat het asiel niet zal moeten verdwijnen voor aleer een andere oplossing is gevonden». Malaise dus bij het betrok ken personeel bij de me dewerkers, bij de beheer ders en bij de vele simpati- santen. Ondertussen ge beuren er geen herstellin gen meer en verbetert de toestand van de gebouwen zienderogen. Aalst slaat hier geen goed figuur want het schuift het probleem altijd voor zich uit. Mechelen bouwde zelf een kompleks voor 13 mil joen en gaf het in handen van een plaatselijke vere niging. Anderzijds zijn er gemeenten als Veurne en Bomem die daadwerkelijk hulp bieden bij het oprich ten van een dierenasiel. Kan dat in Aalst dan niet? Baita Dolores die deze in terpellatie in de jongste gemeenteraadszitting hield dringt aan op een beslissing. Er moet gestart worden met de procedure van nieuwbouw of ver bouwing van een bestaand kompleks maar dat op zichzelf zal reeds geruime tijd duren. De vereniging vraagt een bouwrijp terrein voorzien van de nodige nutsvoorzie ningen. Bouwgronden op het industrieterrein zelf zouden alleszins passend zijn want enerzijds goed bereikbaar en anderzijds ver genoeg afgelegen van woonkernen wat betreft geur- en lawaaihinder. De vereniging is bereid in spanningen te doen om de bouw zelf te bekostigen en wil voor een bepaalde tijd het beheer op zich nemen. Dolores Baita vraagt dan ook dat niet langer zou getalmd worden. Oplossing in het verschiet André Dooms was geluk kig te kunnen stellen dat er reeds een oplossing in het verschiet is. Hij ont ving zopas een schrijven van de Sint-Hubertusvere- niging met vraag naar een terrein van 30 a. Hij herin nerde bovendien aan zijn belofte niet te zullen slo pen vooraleer een andere asielmogelijkheid is gerea liseerd en zegde zelfs reeds een terrein op het oog te hebben, wellicht in de om geving van de Flora of de Zwartehoekbrug. LH Raadslid Willy Van Mossevelde (VU), zelf fabrikant, wilde tydens de jongste gemeenteraadszitting vernemen hoe ver het staat met de realisatie van de terreinen voor kleine en middelgrote bedryven op de terreinen van de vroegere jeneverstokerij «Le Lion d'Or». Voor hem «De Gouden Leeuw». Gronden gelegen tussen de Eendracht en de Bredestraat. Doelend op een Aalsterse aanleg van een hoofdlei- grafische firma maakte ding voo«" waterbedeling Van Mossevelde er zijn eP verdere leidingen en beklag over dat die terrei- vierde dat van de groenbe- nen daar liggen te liggen planting. Ook van deze terwijl Aalsterse firma's beide laatste kan geen de moeten uitwijken naar an- finitieve termijn worden dere gebieden bij gebrek voorgesteld. Dit omdat aan ruimte voor uitbrei- voor al deze dossiers over- ding. in casu naar het in- heidstoelagen werden aan- dustrieterrein te Erpe-Me- gevraagd en daarop dan re. ook moet gewacht Hij vernam graag welke worden, criteria voor het toeken- Op de gemeenteraad werd nen van een terrein zullen alleszins reeds beslist ener- gehanteerd worden en zijds het fabriekspand te welke voorwaarden en slopen en anderzijds het prijzen eraan zullen ver- terrein bouwrijp te ma- bonden worden. Dit opdat ken- A' deze dossiers moe- eventuele gegadigden er ten uiterlijk op 1.12.88 terecht zouden kunnen. worden vastgelegd. Vier dossiers Schepen De Maght heeft Schepen Openbare Wer- allëszis er zich van verge- ken Anny De Maght zegt w'st of de betrokken mi- dat met deze problematiek nister nog geld ter beschik- liefst vier dossiers gemoeid k'n8 heeft en dat zou in- zijn. derdaad wel het geval zijn. Eerst de aanleg van de Voor schepen Doorns is industrieweg tussen de het onmogelijk nu reeds Eendracht- en de Brede- prijzen aan te geven ver straat. Aanpassingen ge- tnits er nog steeds vragen beurden reeds doch de ter- hangende zijn in verband mijn van realisatie is onbe- met subsidiëring. «Alle paald. aanvragen worden volgens Een tweede dossier is dat datum van ontvangst door van de uitbreiding van de de Stedelijke Ekonomi- openbare verlichting. Ook sche Dienst genoteerd en hiervan is de termijn onbe- de aanvragers worden ge paald. toetst op hun solvabiliteit Derde dossier is dat van de en op hun tewerkstellings- perspektieven. De zaken op hun kop Volgens Van Mossevelde zet het bestuur de zaken op hun kop. Waarom om gekeerd werken? De crite ria moeten toch bekend worden gemaakt vooraleer firma's belangstelling kun nen hebben. «Firma's gin gen reeds weg omdat ze in de onzerkeheid waren...» Ghisleen Willems De schepen o.m voor ekonomische zaken zegt dat er reeds zes aanvragen werden ontvangen doch dat antwoorden op vragen naar kostprijs en datum van beschikbaarheid niet te beantwoorden zijn. Nu een grote campagne voe ren voor de Lion d'Or- gronden ware niet oppor tuun. «We moeten eerst zekerheid hebben over de betoelaging». ossevelde blijft echter aan dringen en neemt bet niet dat het stadsbestuur in het zicht van de haven zo wei nig kan mededelen. Ook Eddie Monsieur (SP) is niet te spreken over het beleid inzake industriële verstevigingen en vraagt zich af welke KMO's op de Lion d'Or-gronden wil toelaten. Schepen De Maght rondt af, zegt dat binnen de maand de overheidstoela gen moeten binnen zijn en dat nog dit jaar de criteria en de prijzen zullen be kendgemaakt worden. LH Op maandag 19 september heeft te 20 u. in De Werf op initiatief van het Komi- tee De Wakkere Burger en i.s.m.de Raad van Be stuur van het Kultureel Centrum en de Aalsterse Persbond een informatiea vond met politiek café plaats in de open ruimte op niveau 1. Op deze avond, die de naam Aalsterse beloften meekrigt, zullen de diver se partijen die in Aalst aan de gemeenteraadsverkie zingen deelnemen be vraagd worden omtrent de belangrijkste aspekten van het door hen vooropge stelde beleid. De politieke partijen mogen vertegen woordigd zijn door drie personen, die elk een be perkte tijd krijgen om het beleid toe te lichten en te antwoorden op de vraag hoe zij de inspraak van de bevolking verder denken uit te bouwen. Aan de mensen in de zaal wordt daarna de kans ge boden heel konkrete vra gen of bedenkingen i.v.m. het een of ander aspekt te formuleren. Op amper drie weken voor de verkie zingen is dit voor de Aal sterse burger een unieke gelegenheid om een ge sprek met de verschillende partijen aan te gaan. Verkiezingsnacht Wij wensen nu reeds uw aandacht te vestigen op de VERKIEZINGSNACHT die in eenzelfde organisa tie (Wakkere Burger, Kul tureel Centrum en Pers- bond) op zondag 9 okto ber vanaf 20.30 u. op de zelfde plaats wordt ge pland. Op niveau +1 zal een sfeer gekreëerd wor den die te vergelijken is met deze van een TV-stu- dio. Via monitors worden verkiezingsuitslagen en berichten uitgezonden, terwijl video-opnamen im pressies zullen geven uit verschillende partijloka len. In De Werf worden intervieuws via een keten van TV-toestellen doorge geven zodat deze over ge heel de ruimte beter ge volgd kunnen worden. De uitslagen van Aalst wordt door de Aalsterse persmedewerkers vanuit het hoofdbureau op de rechtbank doorgegeven en in De Werf op een groot scherm geprojekteerd. Het hoogtepunt van de avond is vermoedelijk tus sen 23en 24 uur te ver wachten. Rond die tijd zal de volledige uitslag be kend zijn en worden de meeste intervieuws met vooraanstaande politici gepland. Allicht zal ook hier nieuws gebracht wor den over koalitievorming. Als permanente achter grond krijgen de aanwezi gen licht verteerbare mu ziek beserveerd, door spekt met pittige Aalsterse noten. Uiteraard zijn er gedurende de avond en nacht dranken en versna peringen verkrijgbaar. LH Gemeenschappelijke lijst onder de naam «Open KP- lyst» met KP'ers, mensen van SAP en linkse onaf- hankelyken: 1. De Geyter Jos. poli tiek sekretaris KP-Den- der, licentiaat, 55 j. 2. Markey Michel, SAP, ambtenaar, sindikalist, 35 Aalst. In het Vredeshuis werd een debat opgezet rond abortus (a) J- 3. Cogen Anton, onaf hankelijke, toneelakteur en -regisseur, 42 j. 4. De Smet Claude, voorzitter KP-Aalst, am btenaar, sindikalist, 43 j. 5. De Rijcke Leona, voorzitster Vrouwenvere niging WW, sindikaliste LRB-ACOD, 65 j. 6. Heck Michel, arbei der, kandidaat Prins Arendkamaval, 24 j. 7. Delclef Camiel. SAP, bediende, sindikalist, 36 j. 8. Van den Abbeel Hans, jongkommunist, be diende, 25 j. 9. Van den Bossche Danny, mechanicus-mon teur; aktief in komitee «Rozendreef-veilig ver keer» en in karnavalmid- dens, 27 j. 10. Bonnaerens Eliane, bediende ziekenfonds, 28 j- 11. Gavel Jos, joernalist bij «De Rode Vaan», 30 12. Kiekens Yvonne, be diende, 34 j. 13. Cobbaut Gerrit, deco rateur, 36 j. 14. Verbeeren Vickv. be diende RTT, Vrouwenve reniging WW, 38 j. 15. De Smet René, tech nisch tekenaar, 39 i. 16. Vinck Agnes, voor zitster Mikisklub, OCMW-strijkster, 47 j. 17. Baevegems Willy, bouwarbeider, lid bestuur KP-Aalst, 47 j. 18. Van den Abbeel Pol, sekr. Masereelfonds- Aalst, boekhouder, 48 j. 19. De Decker Petrus, in stallateur RTT. Mikis- werkgroep, 56 j. 20. De Waele Yvonne, pensioen, 3"* Leeftijd «De Eenheid», 64 j. 21. Jacquet Raymonde, pensioen, Wwe. Ray De Smet, 67 j. 22. De Smet Mare, tech nisch afgevaardigde, sekr. Mikisklub, lid KP-Be- stuur-Aalst, 42 j. Aantal kandidaten: 22. Gemiddelde leeftijd: 42 j. Jongste kandidate: Eliane Bonnaerens, 28 j. Jongste kandidaat: Michel Heck, 24 j. Leeftijdsspreiding: 21 j4 - 30 j7 - 40 j6 - 50 j.: 2- 60 j.: 3.

De Voorpost | 1988 | | pagina 5