iwiooisn, Volgende week Na een halve eeuw weer samen Gewestelijke Vogelshows in het Dendermondse 1 oktober Startdag Jonge Kerk JE En verder... De Voorpost Bezinningsweekend Moerzeke Kaasfestijn ten voordele van Teledienst HET WARE VAN SYLVESTER STALLONE 16 - 23.9.1988 - De Voorpost HEBT U EEN HUIS TE KOOP? Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053/78.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garanderen een snel le en discrete service zonder kosten. 1&T762-AS TV-Ekspresuw specialist voor gedetailleerde, volledige en overzichtelijke programma-informatie van alle TV-zenders. En uw handige gids voor de radio. De retorici 1938 van het H. Maagdcollege, Dendermon- de, kwamen op 9 september weer samen in de Kerk straat. Sommigen hadden elkaar nooit meer ontmoet. Hun gedenkwaardig jaar telde 8 priesterroepingen. Allen hielden stand in hun ambt, de meesten nu nog als pastoor. Op twee verontschuldigin gen na was de groep zo voltallig mogelijk. Twee missionarissen S.J., werk zaam in India, waren er. per brief, 'intentionaliter' ook bij: P.S. Van Win- ckel, onmisbaar econoom in de Ranchimissie en P. M. Windey, de onver moeibare dorpenbouwer in drie staten aan de Oost kust. Hun reuzenwerk werd er in een diareeks vertoond door een klasge noot die hen dit jaar be zocht. P. Windey bezorg de de arme hutbewoners reeds zowat 140 dorpen met stenen huizen en voorziet daarbij nog in scholing, hygiëne, gezond heidszorg, culturele en re ligieuze begeleiding: een bijna bovenmenselijke taak. waarbij hij gelukkig kan rekenen op steun en aanmoedigingen van velen. Bij het avondmaal her dacht E.H. J. Eeckhout de vijf overleden klasgenoten in een passend gebed: meteen werden zij even eens betrokken bij de feestviering. Een vloed anekdoten uit de apejaren woelde alle verkalkende geheugenbe zinksels weer op en de avond was te kort om een halve eeuw ervaringen en welke! uit te wisse len. Hun oud-poësisler- aar, E.H. E. Van Gysel, muntte uit door zijn helde re geest en pittige gezeg den en G. Van Royen de biteerde vlot literaire tek sten zowel in klassieke als in moderne talen. Voorwaar een deugd doend weerzien en een prima verjongingskuur: een stimulans om van ie dere verdere dag een ver lengstuk te maken van de diepgaande, nog niet over troffen humanioravorming met de nodige levensbe- zieling. A.D.R. Het tijdschrift «De Stem uit Moerzeke»» richt op zat. 29 en op zond. 30 okt. a.s. een bezinningsweek end in in het Retraitehuis te Moerzeke. Thema: «De roeping van de leek in de Kerk van vandaag». De predikant is Pater Em. R. De Roover, o.praem, Averbode, po- stulator van de causa van pr. Poppe te Rome. Zowel zaterdag als zondag vieren we Eucharistie, zijn er momenten van aanbid ding, bezinning en stille tijd. In een sfeer van rust en stilte bekijken we onze Dendermonde. Dezelfde leerlingen vijftig jaar later. Gezellig bijeen voor een gouden e,Ser? opdracht, onze eigen jubileum met zelfs nog een poëzieleraar als biezondere gast (foto Piet Hermans) roeping inn roeping binnen Kerk. Het begint zat. om 10 u. j en eindigt zondag na het vieruurtje. Deelname door betaling van 1.200 fr. 100 fr. lakens), op KB- rek. nr. 442-3001061-08 van «De Stem uit Moerze ke) - met vermelding «be zinningsweekend». Ten laatste inschrijven voor 24 oktober! Welkom op deze twee da gen van gebed en bezin ning te Moerzeke bij het graf van de eerbiedwaardi ge pr. Edward Poppe! Voor alle verdere informa tie: «De Stem uit Moerze ke», Kasteellaan 1, 9168 Moerzeke - tel. 052- 47.81.95. Traditie is de ruggegraat in de werking van iedere vereniging, 't zy sportieve of kulturele. Het Gewest Dendermonde pakt dus traditiegetrouw uit met haar jaarlijkse Gewestelijke Vogeltentoonstellingen of vogelshows. Dendermonde. Twee klasgenoten vertoeven in India. Steven Van Winckel en Michaël Windey die daar als missionaris werkzaam zijn kregen er bezoek van Albert De Riick. Het worden wedstrijden waar keurmeesters beslis sen welke vogeltjes de bes te zijn van heel het gewest. Wanneer een oplettende bezoeker op zo een ten toonstelling komt, merkt hij onmiddellijk op dat die eenvormige zwart, witte vogelkooitjes briefjes dra gen van verschillende kleur. Die kleur geeft de aanwijzing naar de klasse waarin die vogeltjes on derling kampen. In de witte klasse of A klasse spelen de vogels van dit jaar en gekweekt door de tentoonsteller zelf. De roze klasse of B klasse omvat de eigen kweek van vorige jaren. De C of gele klasse behelzen de aange kochte vogels of ringeloze vogels. De D of groene klasse ten slotte is voor de stamvo- gels bestemd. Stamvogels zijn vier eigen gekweekte vogels van het zelfde type en kleur, die zo nauw aan elkaar gelijk zijn dat er praktisch geen ver schil van kleur, vorm, te kening, grootte te bespeu ren valt. Ze moeten daar enboven van hetzelfde ge slacht zijn. Zoals in iedere sport, is ook het vogelliefhebbers- Dendermonde. De rethorica van het schooljaar 1937-1938 van het Heilig Maagdcolle- sport aan geijkte regie- ge net voor de leerlingen hun diploma ontvingen. menten gebonden. We raden eenieder aan het volle natuurschoon te ko men bewonderen op vol gende Gewestelijke ten toonstellingen en dit met de medewerking van «De Voorpost». Op 24 en 25 september in de Parochiezaal te Schoonaarde, georgani- zeerd door de Scheldevo- gel uit Schoonaarde. Op 1 en 2 oktober in zaal De Kletser, Grote Baan te Herdersem, georganizeerd door de Vogelvrienden uit Moorsel. Op 8 en 9 oktober in zaal De Dreef, te Berlare, georganizeerd door De Berlaarse vogelvrienden. Op 15 en 16 oktober in het Parochiecentrum, georga nizeerd door De Geelgors uit Oudegem. Op 22 en 23 oktober in het Gildenhuis, georganizeerd door De Dendervink, uit Denderbelle. Op 6 november in de Ge meenteschool te Wiche len, georganizeerd door De Witte Mus uit Wi chelen. Op 12 en 13 november in zaal Vriendenkring te Ap pels, georganizeerd door De Appelvink uit Appels. Op 26 en 27 november in het Parochiaal Centrum, Gildenhuis te St.-Gillis Dendermonde, georgani zeerd door De Nachtegaal uit St.-Gillis Dender monde. En verder worden ook Klubkampioenschappen gehouden op volgende da ta's en in volgende zalen. Natuurlijk is daar iedereen van harte welgekomen: Op 23 oktober in de Jon gensschool Centrum te Waasmunster bij De Witte Spreeuwen, uit Waas munster. Op 30 oktober in de Vrije Technische School Zele, bij de Zeelse Vogel vrienden. Op 27 november in zaal De Wijngaard, Kastel, bij De Blauwe Reiger uit Moerzeke-Kastel. Op 4 december in De Po- lyvalentezaal, Schoolstraat te Serskamp, bij De Mee rkoet uit Serskamp. Op 4 december in het Gil denhuis te Eksaarde, bij De Kasteelvink uit stellingen is iedereen van Eksaarde. harte welgekomen. Op al deze vogeltentoon- Op zaterdag 1 oktober e.k. organiseert Teledienst zyn vijfde kaasfestij na vond die plaats heeft in de Feestzaal van het Heilige-Maagdcollege te Dender monde (Ingang langs de Noordlaan of achter de O.L.-Vrouwekerk - ruime parkeergelegenheid op beide speelplaatsen). Vanaf 18 uur tot zelfs laat in dc avond kan je er komen genieten van een gevarieerde en rijk gevulde kaasschotel met brood, tegen de kostprijs van 200 fr. per persoon. Ook kinderen zijn welkom: zij betalen 100 fr. Het wordt alvast een gezellige en sfeervolle avond, die muzikaal wordt begeleid door volksmuziek groep «'t Kofferk;e». Er is doorlopend sneltombola met waardevolle prij zen, ons geschonken door handelaars uit Dender monde en omgeving. We hopen op dit kaasfestijn alle vrienden en sympathisanten van Teledienst te ontmoeten. Uw aanwezigheid maakt het mogelijk onze werking voor «mensen in nood» verder te zetten. Inlichtingen: Teledienst (Centrum voor Maatschap pelijk Werk - Dienst voor vrijwilligershulp) O.L.V. Kerkplein 31, 9330 Dendermonde. tel. 0521 21.51.35. Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54 64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sporlredaktie M De Backer Redaktie Waasland W. Vloebergh Abonnementendienst tel. 05221 40 60 jaarabonnement 2 000 F 6 maand 1 040 F 3 maand 520 F los nummer 40 F Bankrekening 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9140 Zele Telex 25765 Zaterdag 1 oktober komen weer 460 leden en leiders in Dendermonde samen voor de jaarlijkse topdag. Het St.-Vincentiusinsti- tuut zal weer wemelen van jeugdig entoesiasme, met natuurlijk een blij weer zien van de 280 die afgelo pen zomer een onvergete lijke week meemaakten in Hoogstraten. Voor de le den zijn dit ook de hoog dagen van het Jonge Ker kjaar. De ene dag als start, de ontmoetingsdagen be gin juli als bekroning van een gans jaar plaatselijke werking in de parochie of school. Men start op 1 oktober te 9u30, in de feestzaal met zang en een inleiding. Zoals vorig jaar in Zotte- gem wordt er vooral in de leeftijdsgroepen gewerkt rond het nieuwe jaartema: «Jij kleine waterdrager in de grote woestijn». Een stemmig gebedsmo ment rond de morgen af. Tijd voor de pick-nick, een volksdansje en een ge zellige babbel. In het win keltje is allerlei informatie te bekomen en stapels pro- paganda-brochuurtjes. Na de tweede werktijd per leeftijdsgroep eindigt de dag met een daverende slotanimatie. Een groepje van een dertig man van St.-Niklaas en Hamme sloeg de handen in elkaar om dit grondig voor te be reiden. Oasen helpen scheppen in deze woestijn, deze wereld waarin we leven, is de enig haalbare opdracht willen we de moed niet verliezen. Kleine waterdrager probe ren zijn om op kleine schaal te werken aan oases van hoop, bezieling, harte lijkheid, liefde, gastvrij heid, vreugde, vriend schap... en zoeken naar oases om zelf op adem te komen of eens bij te tan ken, zo dromen we het dit jaar. Een bundeltje teksten, in spiratie, liederen, tips voor concrete werking rond hét jaarthema zal te verkrijgen zijn aan 50 fr. Vanuit Moustier, de vor- mingsweek begin augustus voor jonge leidng, zal het mapje «Spring erin» met vergadertechnieken ook eerstdaags aangevuld wor den. Voor allen, leden, sympatisanten en geïnteres seerden, mits 100 fr. in schrijving staan de poor ten in de Prudens Van Duyssestraat in Dender monde wagewijd voor je open. Als kennismaking met on ze kemwerking met 12-18 jarigen in de spiritualiteit van Charles de Foucauld is dit voor geïnteresseerden de ideale dag. DE 3 KLOKKEN van langenhovestraat 1 st. gillis, dendermonde Uitslag van de winnende paren op donderdag 15 september: Noord-zuid: 1. echtpaar De Saeger, 2. H. Pollyn en H. De Troch, 3. echtpaar Christiaens. Oost-west: 1. A: Tiebos en Cant, 2. Gelijk echtpaar H. Vandevelde en M. Weymans en Mare Ver- eecken. Elke donderdagavond om 19.45 uur begint in het lokaal De Drie Klokken aan de Van Langenhove straat 1 te Sint-Gillis-Dendermonde een bridge avond. Op maandag 3 oktober start daar ook een bridgekursus systeem «AC01». Voor meer informatie en alle inlichtingen kan men terecht bij P. Van Damme 052-21.45.23. Hi] kan alleen maar grommen, zeggen sommigen. Volgens anderen heeft hij machtige spieren, maar geen IQ. Toch stroken die opvattingen met helemaal met de werkelijkheid. Zijn intieme vrienden zien in hem een intelligente, charmante, grappige jongen, die over alles kan meepraten. Van poëzie en kunst tot geopolitiek. LIEFDE EN HAAT IN HET LEVEN VAN MARGRIET HERMANS J. COUSTEAU PIONIER VAN DE ONDERWATERWERELD VROUWEN IN DE POLITIEK... EN DE PROSTITUTIE EEN VOORUITBLIK NAAR BARCELONA 1992 WEKELIJKS TE WINNEN maar ook nog al uw favoriete rubrieken, drie kruiswoordraadsels en uw handige radiogids I

De Voorpost | 1988 | | pagina 16