Gehavend Lokeren zorgde bijna voor stunt Theo De Decker held van tweedaagse Wieze Sportief Kampioen van België Raymond Goethals "Een pluim voor dit gehandicapt Lokeren" Sporting Lokeren Kort jijjvai - M.a. i»oo - De Voorpost SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 05^1.40.60 VOETBAL KAATSEN Raymond Goethals mocht als bezoekende trainer na de wedstrijd het klassieke perspraatje starten. "Een pluim voor dit gehandicapte Lokeren", begon de Brusselaar zijn betoog. "De toeschouwer heeft vandaag een spektakelmatch gezien, met bovenop zes doelpunten. Nadat de thuisploeg in de eerste helft op voorsprong kwam, heb ik tijdens de rust mijn spelers wel tien keren op het hart gedrukt dat ze rustig moesten doorspelen tot Lokeren kompleet kapot zat", vergoelijkte Goethals het gebrek aan inspiratie op zijn middenveld. "Maar we hebben moeten knokken, dat geef ik graag toe, en dan vooral in de eerste helft. Na dc rust hebben we de pressing opgevoerd om de tegenstander op de knieën te krijgen en dat is ons na ccn uur ook gelukt. Alleen die misser van Filip De Wilde stond niet in het programma maar Lokeren was toen al kompleet leeggespeeld zodat de thuisploeg maar weinig had aan dat geschenk. Onze taktiek om de tegenstander op de knieën te krijgen heeft ons totnogtoe geen windeieren gelegd. Een taktiek die we trouwens toepassen tegen élle ploegen. Het tempo van Anderlecht komt pas goed op gang na één uur en daar kan geen enkele ploeg tegenop", merkt een 'nederige' Goethals op. "Toen het dan 2-2 werd dacht ik echt heel even dat het eindresultaat op het bord stond. Toch konden we nog twee keer scoren. Ik maak me sterk dat het wedstrijdverloop er heel anders had uitgezien, had Lokeren niet gescoord in die eerste periode. Wanneer wij eerst scoren is het misschien drie of vier bros, maar dan heeft het publiek niets gezien." Toch stak Raymond Goethals zijn bewondering voor het jonge Lokeren en dan vooral voor Etim niet onder stoelen of banken. "Ik was zeer onder de indruk van die Nigeriaan. Een uitstekende voetballer die bovendien een uur gezwoegd heeft. Maar toen plooide ook hij terug. Toch heeft hij Anderlecht wel pijn gedaan", dixit Ray mond waarop Aimé Anthuenis gevat replikeerde: "Voilé, weer een die naar Anderlecht kan versast worden". Toch waren beide trainers het erover eens dat Lokeren dicht bij een mirakel geweest is. "De inzet was het enige wapen dat Lokeren in de hand had", stelde Aimé Anthue nis die week na week door de tegenstander met lof wordt overladen en en daarmee echt niet gelukkig meer is. De resultaten blijven immers uit... "Het vele loopwerk werd de jonge, nog onervaren ploeg fataal in het laatste halfuur. Dat neemt niet weg dat deze gehandicapte ploeg alle lof verdient, al maakt het me stilaan ongerust dat we, ondanks uitstekende prestaties, telkens met lege handen achterblijven." (v.b.) Voor de wedstrijd tegen Anderlecht moest trainer Anthuenis niet minder dan zeven spelers vervangen. Van deze zeven waren er vier vooraf gekend: Laroy en Meszaros zijn in revalidatie na een knie-operatie, Schoofs zit in het gips nadat een gebarsten voetbeentje werd gekonstateerd en Siasia Samson zat in Seoel. Zondagna middag, na een ultieme test, moesten ook nog Didier M'Buyu, Eikelboom en Patrick Stalmans aan de kant blijven. M'Buyu en Eikelboom hadden last van een voetblessure en Stalmans had problemen met de dij spieren. Lokeren wint Fair-play trofee 1987-88 Vóór de aanvang van de wedstrijd Lokeren-Anderlecht werd de Fair-play trofee voor het voetbalseizoen 1987-88 uitgereikt aan de thuisploeg. Tegenstander Anderlecht bedacht kapitein Patrick Van Veirdeghem trouwens met een ruiker bloemen voor het behalen van deze trofee. Na de wedstrijd werd alles nog eens heel officieel overgedaan, vergezeld van de nodige toespraken. KV Mechelen - Lokeren 2-1 Woensdagavond jl. was Sporting Lokeren te gast achter de Mechelse kazerne. Het team van Aimé Anthuenis ging in extremis nog de boot in tegen KV Mechelen nadat de stand enkele minuten voor het einde 1-1 was. Vooral doelman D'Hondt speelde zich in de kijker. In ons volgend nummer volgt een uitgebreide babbel met de Grembergenaar, nu woonachtig in Lebbeke. Het broederpaar Versavel stond in deze wedstrijd elk in een ander kamp. Patrick Versavel blijft de verrichtingen van broer Bruno bij KV Mechelen volgen en het omge keerde is ook waar. Patrick en Bruno gingen woensdag overigens rechtstreeks met elkaar in de clinch: de ene speelt links, de andere rechts... Zondag 25 september, 15 u. Lokeren - Antwerp De tegenstanders van Sporting Lokeren waren deze maand van hoog niveau: Club Brugge, Anderlecht en KV Mechelen haalden - niet altijd verdiend - de volle buit binnen. Nu zondag krijgt de Wase club op eigen Daknam Antwerp op bezoek, ook al een tegenstander die niet van de poes is. (v.b.) Lokeren - Anderlecht 2-4 Lokeren - Anderlecht 2-4. Erwin Palmers (l.) bracht Lokeren in de eerste helft op voorsprong (ds) Zonder Meszaros, Laroy, Schoofs, Stalmans, Eikel boom, Didier M'Buyu en Samson moest Lokeren zon dag jl. in het veld tegen An derlecht. Siasia Samson zat met zijn nationale team in Seoel, de andere zes waren out omwille van diverse kwet suren. Trainer Anthuenis moest dus een noodploeg in het veld brengen en het dient gezegd dat dit invallersteam favoriet Anderlecht, tot een kwartier voor het einde, danig op de paarswitte heupen heeft gewerkt. Lokeren - Anderlecht 2-4. Patrick Van Veirdeghem behoorde tot de weinige Lokerse vaste kern-spelers (ds) Kaatsen. Na de titel in bevordering won Wieze nu ook de finale van het Kampioenschap van België tegen Pecrot. Het promoveert nu naar hogere III (vh) Tot op dat moment was de aanvaller, Kmcevic te bewa- stand 2-2 en het zag er sterk ken, Bosman maakte zijn de naar uit dat de piepjonge Lo- buut als rechtsback, Patrick kerse garde een punt op zak Versavel trok meer voorin en zou steken. Stephen Keshi Van Caelenbergh nam de lin- deed zijn ex-ploeg echter de kerflank voor zijn rekening, das om toen hij Luc Nilis de Toen de Lokerse ploegop- winning-goal in de voeten stelling vóór de aanvang van schoof en in de slotsekonden de wedstrijd door de speaker kopte Kooiman nog nummer van dienst werd bekendge- vier tegen de touwen. Een te maakt, zag je vooral in de zwaar verdikt voor een moe- thuisaanhang vragende blik- dige thuisploeg. ken en gefronste wenkbrau- Zoals gezegd ontbraken ze- wen. Er werd van een schiet- ven basispionnen maar toch kraam gewaagd, van forfait mochten de "invallers" met geven enz... Dat het allemaal opgeheven hoofd het terrein een tikkeltje anders verliep verlaten. was te danken aan de totale Lokeren - Anderlecht 2-4. Op aangeven van Patrick Versavel knalde Etim in het zijnet. Achteraan diende De inzet en vechtlust van de jon- De kleine Nigeriaan deed de paarswitten water en bloed zweten (ds) Roover, bij de aanvang van ge Wase garde. Dit Ander- het seizoen aangetrokken als lecht, op Munaron na in zijn Zaterdag 17 september Pecrot - Wieze Sportief: 3-15 Voor deze laatste verplaatsing haalt, kreeg maar geen vat op van het seizoen 1988 kon het de Vlaamse ballen. De overi- Wiezevijftal rekenen op een ge Waalse spelers waren niet schare trouwe supporters, die echt valabel te noemen, zodat zich de longen uit het lijf er maar weinig aantrekkelijk schreeuwde wanneer het no- kaatsspel te zien viel. In één dig was. Het mocht echter ruk stevende Wieze op e 3-15 niet zijn voor het vokale trio. af. Goede kollektieve presta- De Vlaamse' eer en kleuren tie van de Vlamingen, werden door de spelers zelf verdedigd in het Waalse Pe crot. Niet geheel zonder slag 1Q 0fst00t 6 6 Zondag 18 september De naweëen van de terugwed- Wieze Sportief - Pecrot: strijd naar Leignon lieten nog J5.7 maar eens van zich horen: achterman Jan De Smedt, die ruststand 8-3 het vorige weekeinde een af- Wieze, nog steeds zonder Jan gekeurde handschoen te ver- De Smedt, kon onder grote werken kreeg, werd daarbij belangstelling van de kaats- nog een rapport aangesmeer- liefhebbers aan zijn laatste d! Jan moest met veel harte- wedstrijd beginnen. Ondanks pijn langs de lijn blijven, want de zware nederlaag van zater- anders liep zijn ploeg het ge- dag waren de Walen naar vaar een nutteloze forfait te Wieze afgezakt om de wed- krijgen. Hij diende lijdzaam strijd alsnog te winnen. Net toe te zien hoe zijn makkers als de dag ervoor kwamen ze op grandioze wijze van start niet van de grond. In een gingen. Wieze blonk uit in kat oogopslag werd het al 2-0, De en muis spel met dc tegen- twee volgende spelen werden stander. Pecrot kreeg geen na 40-40 in het voordeel van voet aan de grond. Hans Aur- Wieze afgesloten: 4-0. De boeck, Theo De Decker en kampioenstitel was veilig en last but not least Freddy Ver- na de gelukwensen van de strepen keerden opdan ook tegenstander kon Hans Au- een zeer vlotte 0-Ó op het broeck op de positie van groot bord. In de drie daaropvol- midden Freddy Verstre- gende spelen sloeg Wieze te pen gaan vervangen. Vanaf veel ballen in de opslag af, dat ogenblik kregen de toe- zodat de Walen dan toch nog schouwers wat rallywerk te aan drie punten geraakten (3- zien. Chris Janssen, die in de 6). Het was dan voor de be- heenwedstrijd als achterman zoekers welletjes en na een amper een bal in zijn bereik heroriëntatie werd de rust- kreeg,kon nu zijn reputatie stand bij 3-8 vastgelegd. weer alle eer aandoen. Het In dc tweede helft zette Wieze recital van overgekeerde bal zijn solopartij verder. De ach- len werd verdergezet. terman van Pecrot die een In tegenstelling tot de vorige gemiddelde van 20 overge- ontmoeting waren de drie keerde ballen per wedstrijd punten aan Waalse kant dit sterkste opstelling, heeft wel licht de klus tegen een 'groep je invallers' onderschat. Mis schien ook niet... Zonder komplexen ving de thuisploeg de herschikte Brusselse verdediging zeer goed op en daarbij viel vooral gelegenheidslibero Pierrot Schiepers in positieve zin op. Anderlecht domineerde wel in die eerste helft maar on danks een resem hoekschop pen getekend Nilis - waarvan er één via De Roover op de dwarsligger gekopt werd - bleef de blanco-score op het bord. Echt uitgespeelde kan sen kwamen er dus niet, het tempo was beneden peil en de nervositeit bij de Brusselaars nam stelselmatig toe. Amor Gudjohnsen kreeg het zowaar op de heupen en hij lag met een aan-de basis van de Lo kerse openingstreffer. Hij verspeelde op een domme manier de bal aan ex-teamge- noot Patrick Van Veirdeghem en toen hij zich daarvoor re vancheerde greep scheids rechter Gernay meteen de ge- e kaart. Van Veirdeghem nam zelf de vrije trap, Keshi en Van Tiggelen reageerden veel te traag en doelman Filip De Wilde kon niet verhinde ren dat een zeer alerte Erwin Palmers Lokeren op voor sprong bracht (1-0). Wie dacht dat Anderlecht door die opdoffer zou wak- kerschieten, had het mis voor. Het bleef maar ballen afvuren richting Kmcevic maar die was helemaal niet in zijn dag je en daar zat zijn bewaker Bert De Roover voor heelwat tussen. 1-0 bij de rust en dat had geen zinnig mens verwacht. Aan de 45e minuut lanceerde Patrick Versavel de Lokerse uitblinker Etim, maar de kleine Nigeriaan besloot in het zijnet. Aan de overzijde dan redde Danny D'Hondt een poging van Kooiman. Meer dan zestig minuten waren al weggetikt toen An derlecht, via een inzenden van Grün naar Nilis, de gelijk maker kon aantekenen (1-1) en bij de volgende bezoeken de aanval stond Lokeren met een op achterstand toen Keshi een flodderballetje van Ukko- nen intikte( 1-2. Lokeren kwam echter nog terug en het was Etim die de bal door de handen van een blunderende Filip De Wilde in het Brusselse doel deed belanden: 2-2. En weer scho telde Keshi Luc Nilis de win ning goal voor (2-3) en het Lokerse sprookje was uit. In de slotsekonden dan kopte Kooiman nog de 2-4 in hèt doel van D'Hondt. Een moegestreven Wase ploeg mocht echter met opge heven hoofd het terrein verla ten. Het deed het 'grote' An derlecht toch een dik uur wankelen... Vivian Bogaert keer wel verdiend op het bord gekomen. Na dc pauze zette Pecrot zich volledig in om de achterstand wat te milderen. Het werd 8- 5. Bij een veilige 12-5 stand liet Freddy Verstrepen, Wie zes rots in de branding, zijn plaats over aan junior Mes- kens, die meteen de gelegen heid kreeg zichzelf eens te bewijzen voor eigen publiek. Onder luid applaus van vriend en tegenstander werd het laat ste punt aangetekend. De vie ring van de kersverse Kam pioen van België kon be ginnen. Na een korte toespraak van de heer Vercauteren, P.R.- man van de kaatsfederatie, en in aanwezigheid van nationaal secretaris Van Langehove en Pierre De Vis werden de schildjes aan de spelers uitge reikt. Het privé-orkest van Sportief, de Leo's, zette de viering mu zikaal in en na de receptie op het kaatsterrein werd de ver broedering met de Waalse tegenstander verdergezet in het lokaal. Wieze is de uitschieter van het jaar!! Een echt unicum in het gewest Aalst-Dendermonde, waar nog geen enkele ploeg erin geslaagd is als kampioen de scalp van de Walen aan zijn gordel te hangen. Zo zie je maar, de hees geschreeuw de keeltjes en de deux cents balles-petjes hebben dan toch een positieve uitwerking gehad. Kaatsen. Ook de vrouwelijke supporters van Wieze kwamen hun kaatsers aanmoedigen

De Voorpost | 1988 | | pagina 17