Eerste uitzege voor Beveren Peter Quintelier rondt goede eerste helft af Eendracht Aalst Samardzjia mist entree niet Thuisploeg remonteert 1-3 Sterke Philip De Borger bij VW Hamme Eendracht Aalst Chunga weer in de kern VW Hamme wil winnen voor eigen volk VOETBAL Tegen staartploeg Racing Mechelen kreeg SK Beveren wellicht een enige kans het moreel van de spelers en sup porters weer op behoorlijk peil te krijgen en de geelblau- we voetballers van René De- saeyere toonden de Mane blussers dat ze inderdaad nog tot enige voetbaldaad in staat zijn. Met drie doelpunten van Eric Viscaal werd Racing Me chelen trouwens te zwaar af gestraft. Beveren speelde voor het eerst met Kesselaers op de rechterflank en dat bleek een goede zet want de verdediging speelde rustiger en de op bouw verliep langs rechts ook veel vlotter. Marinelli, vorig jaar nog bij Racing aan het werk, moest op de bank star ten en dat stemde de ranke Waal niet gelukkig. Van Britsom deed het overigens voortreffelijk. Rond het kwartier had Racing nochtans op voorsprong kunnen komen toen eerst Vanderheyden Massagie en even later Hene man De Coninck in het straf schopgebied tussen het gras wegduwden. Scheidsrechter Goris, de brave man moest eans de wedstrijd de woede van de Mechelaars aanhoren, deed of zijn neus bloedde. Beveren speelde stevig maar gevaar ging er het eerste halfuur van de Waaslanders toch alweer niet uit. Het bleef balhouden op het middenveld en bijvoorbeeld Kusto mani festeerde zich veel te weinig. Toch was het Beveren dat even na het halfuur op voor sprong kwam toen Eric Vis caal knap weghaakte en de bal netjes in de hoek plofte. Veel meer kreeg men in de eerste helft niet meer te zien. Bij rust had Beveren dan ook duidelijk meer dan het ver diende. Na de pauze kreeg Beveren van een bangelijk Mechelen bijna onmiddellijk de wed strijd opnieuw in handen. Toch waren de eerste gevaar lijke akties nog voor de thuis ploeg en Leys kopte tegen de dwarslat. Van Britsom kon een paar minuten later daar trouwens evenwicht in brengen. Beveren ging nu meer drukken en op vrijschop van Kusto knalde Eric Viscaal nummer twee voorbij doel man Pauwels. Het lot van Ra cing leek nu wel beslecht. Sint-Niklaas - Wervik 1-0. De Waaslanders in goede doen. Marc Calleeuw is nog maar eens de snelste (dw) Toch sloeg de thuisploeg nog terug toen Beveren weer aan verdedigen ging denken. Op hoekschop milderde De Coninck. Vreés in het geel- blauwe kamp waar Marinelli nu werd ingebracht voor Van derheyden. Beveren bleef de baas en er kwamen nieuwe kansen. Een overtreding op Carette in het strafschopge bied werd nu wel met de zwaarste sanktie bestraft. Vis caal zette de strafschop feil loos om. De hattrick van Viscaal brengt Beveren weer in de middengroep van de eerste voetbalklasse waar Beveren nu het gezelschap krijgt van Lokeren en Beerschot. Beer schot wordt trouwens de vol gende tegenstander. Hugo Aerts Sint-Niklaas - Wervik 1-0. Joris Cornet wordt van de b gehouden door de Wervikse doelman (dw) Oefenmeester Bulatovic stond na de wedstrijd op Ton geren te glunderen. Dat was niet alleen om de onverwach te 0-2 zege, maar veeleer om het feit dat zijn landgenoot zijn beloften had ingelost, nl. doelpunten scoren. Er is wat te doen geweest omtrent de aanwerving van de Joego slaaf. Een eerste test viel bij zonder mee, maar de eisen van de manager waren derma te hoog dat werd afgezien van zijn aanwerving. Na de eerste thuisnederlaag tegen Leuven werd opnieuw kontakt opgenomen en deze keer werd wat water in de wijn gedaan. Voor zijn eerste officiële wedstrijd van het sei zoen maakte de Zuidslaviër in ieder geval zijn entree langs de grote poort. Hij scoorde de beide doelpunten en zette meteen Eendracht op rozen. Zoran, zo luidt de voornaam van Eendrachts nieuwe spits, speelde op Tongeren zeer agressief. Hij kan verrassend snel uit de startblokken schie ten en beschikt over een dege lijk kopspel. Het is duidelijk een man die op een verdedi ging kan wegen. Een typische aanvaller, geschoeid op een Oosteuropese leest. In Tongeren mag ook Moortgat, de vervanger van de gekwetste Peeters, op een uitstekende wedstrijd terug blikken. Hij werkte tussen de lijnen als natiepaard. Hij is wellicht nog wat te balver liefd, maar dat zal hoogst waarschijnlijk wel veranderen als Chunga, ondertussen hardwerkend aan zijn terug keer na zijn meniscusoperatie in de kern zal verschijnen. Ook Hans De Schrijver eta leerde tussen lat en staken weer twee reuzereddingen en hield met die briljante tussen komsten de 0-2 cijfers op het scorebord. Wat N'Delewa be treft kreeg voorzitter Van de Waeter een telefoontje uit Zaïre dat de administratieve rompslomp achter de rug is en dat in de loop van de week de broodnodige dokumenten in ons land zullen arriveren. Als de Zaïrees in de kem van veertien zal opgenomen zijn, zullen wellicht, én met het verschijnen van Chunga én van N'Delewa, een paar koppen vallen. (abl) Eendracht Aalst ontvangt zondag het bezoek van Boom en dat wordt voor de poulains van Ned Bulatovic opnieuw een zware opgave. Tegen Tongeren werden zogezegd de meubelen nog wel gered maar tegen de Steenbakkers blijft de Ajuinen niets anders over dan te zorgen voor een sportieve repliek op de vernederende kritiek geuit tijdens de thuismatch tegen RC Jet. Voor de Aalsterse supporters is er nog een extraatje aan verbonden. Die krijgen in het Boomse elftal Guy Droessaert, die enkele jaren te Aalst als libero fungeerde, aan het werk te zien. Hoogstwaar schijnlijk maakt Mozes Chunga zijn rentree in het Een- dracht-team. De Zimbabwees herstelde uiterst vlug van een zware heelkundige ingreep aan de meniscus. Volgens de chirurg kan men hier praten over een medisch wonder Chunga, die intussen zijn kontrakt heeft verlengd of schoon nog een paar andere klubs belangstelling koester den voor deze uiterst begaafde kleurling, staat te trappe len van ongeduld om voor eigen publiek voor een geslaag de come-back te zorgen. Wat de Zaïrees N'Delewa betreft blijft het nog steeds wachten op de vereiste aansluitingsdo- kumenten die volgens de jongste berichten op weg zijn naar het Eendracht-sekretariaat. Ook de Joegoslaaf Jamardjia, die zich op Tongeren in de kijker speelde met twee treffers, staat voor een zware opdracht. Hij dient in eigen huis te bewijzen dat hij de ideale spits is, waarnaar het Eendrachtbestuur zo lang heeft gehengeld. (abl) Het lijdt geen twijfel, in de wedstrijd tussen dit Sport kring Sint-Niklaas en Een dracht Wervik hebben we het betere werk uit derde afdeling kunnen aanschouwen. Vooral in de eerste periode dreven beide partijen op hoog ni veau. Dat er na de pauze dan ook een wat konditionele te rugval was waar te nemen nemen we er graag bij. Wan neer voor de thuisploeg dan nog Peter Quintelier na een sterk solonummertje net voor de rust het enige doelpunt uit deze wedstrijd kon aanteke nen kon deze Sportkring avond voor de hele geelblau- we aanhang alvast niet meer stuk. Zes op zes en tegen niet onaardige tegenstanders, met een doelpuntenverhouding van 8 tegen 0, het hoeft alvast geen betoog dat het moraal der Wase hoofdstedelingen op zenit staat. Peter Quintelier op de valreep De tabakmannen uit Wer vik lieten zich echter van bij de aanvang niet intimideren door de reputatie die Sport kring zich al bij elkaar had geschopt na de opening van deze kompetitie. Thuisdoel- man Van Raemdonck was dan ook de eerste die de han den uit de mouwen diende te steken nadat bezoeker De Waele pardoes in zijn grijpar men besloot. En toen Taloen amper één minuut later op voorzet van de zwarte Napo leon alweer Van Raemdonck belaagde werd het duidelijk dat dit Wervik geen gemakke lijke klip zou worden voor Sportkring. Toch herstelde de thuis ploeg langzaam maar zeker het evenwicht en na een tien tal minuten spel dwongen zij een eerste maal de bezoeken de goalie tot aktie langs Cor- nelissen die een vrije trap van Cornet tussen de palen wist te koppen, dit terwijl Carl enke le se konden later een nieuwe scorekans aan de voet had nadat Calleeuw op links nog maar eens iedereen uit het wiel spurtte en snedig voor zette. De inderhaast terugge komen Wervik-verdediger Talloen kon echter nog in ex tremis een hoekschop toe staan. Dat Sint-Niklaas in deze periode wel duidelijk de bo venhand had was duidelijk toen zelfs Daniël Maes als rechtsachter mee kon opruk ken en krachtig mocht uitha len. Het schot van de knap spelende Maes belandde ech ter net naast de Wervikse kooi zodat ook deze thuiskans tot het verleden behoorde. Wervik, dat aanvoelde dat een thuisdoelpunt wel eens in de lucht hing, bleef evenwel niet bij de pakken zitten en groef zich zeker niet in. In tegendeel wanneer het spel- beeld het enigszins toeliet ver lieten de tabaksmannen hun stellingen om via Rennet en natuurlijk 'generaal' Napo leon het strijdperk te over- schouwen. Doch eens in de buurt van Van Raemdonck beseften de bezoekers waar om S.N.S. nog geen tegen doelpunt liet inkasseren tij dens dit seizoen. Een ijzer- sterke thuisverdediging met in lijn Maes, Nijs, De Vocht en Struyf bleek eens te meer een niet in te nemen stelling te zijn. Dit terwijl het vooraan bij de Klaasjes steeds vlotter en vlotter begon te draaien. Zo kreeg Dirk De Wachter even voorbij het halfuur dé kans aan de voet nadat Joris Cor net knap en in de hem beken de stijl, tussen twee Wervikse verdedigers was gedraaid, en keurig de bal in dc loop van de omzwachtelde Dirk had gestuurd. Het gestrekte schot van De Wachter kon door de Wervik-doelman met heel wat moeite gestopt worden zodat ook deze thuiskans onbenut bleef. De thuisploeg bleef echter op zoek gaan naar de verdiende openingsgoal maar nadat Daniel Maes (wat een wedstrijd) en het terug elkaar vindende koppel Cornet- Quintelier alleen op een haar na deze betrachting misten, was het bezoeker Hugo Van den Heede die nog het dichtst van allemaal aan de openings treffer kon komen toen hij op voorzet van De Waele een beresterke Van Raemdonck op zijn weg vond die slechts op de lijn zijn kopbal kon stoppen in zweefvlucht. Inmiddels was de eerste helft al een aardig stuk opge schoten en nadat de thuis ploeg toch weer langs Cornet en de bezoekers langs Rennet op zoek gingen naar die uit blijvende openingstreffer viel dan toch plots één minuut voor de pauze het verdikt. Peter Quintelier, al heel de wedstrijd goed voor een goo- cheltruuk, schudde nu een nummer uit zijn hoed die me nig artiest zou doen blozen. Liefst vier toekijkende Wer- vikspelers zette hij voor schut en toen iedereen rond het veld al in de lucht sprong, zette pientere Peter ook nog eens doelman Clauwaert op het verkeerde been zodat ook deze niet ten volle besefte wat hem overkwam. De circa 1800 aanwezigen zagen het maar al te goed en op een ongelooflijk goed moment, op slag van rust, stond de thuisploeg met 1-0 aan de leiding. Terugval na de rust Het lag wel een beetje voor j de hand, het tempo dat beide i clubs voor de pauze lieten j zien, zouden ze na de koffie nog maar moeilijk kunnen na streven. Bij de thuisploeg werd Comelissen verrassend in de kleedkamers gelaten en vervangen door Vinck. Met veel middenveldspel en weinig hoogstaande punten deemsterde de wedstrijd dan stilaan maar zeker weg in een ordeloze partij waarin mede door de vermoeidheid nog i een aantal bezoekende gele kaarten op het programma stonden terwijl bij de thuis ploeg weer een zekere terug- val waar te nemen viel van i Mare Calleeuw die op zijn 1 linkerflank nu geregeld wél kon afgestopt worden door zijn rechtstreekse belager. Toch was uitgerekend voor deze Calleeuw nog de beste kans weggelegd toen hij na i een missertje in de bezoeken de defensie mocht doorgaan. Zijn schot eindigde echter net naast de staander in het zij- I net. Zo bleef dan alles bij het oude en nadat Joris Cornet nog lichtgekwetst naar de kant moest gehaald worden en vervangen werd in de 87e minuut door Gunther De Meyer, speelde Sint-Niklaas ook rustig en beheerst deze laatste minuten rond zodat meteen de derde opeenvol- gende zege een feit was ge worden. Voor trainer Paul Theunis en zijn manschappen alvast een hart onder de riem I deze veelbelovende start en het ziet er naar uit dat dit Sint-Niklaas toch verder de j ingeslagen weg zal blijven vol- gen want met een nieuwe I thuisbeurt nu tegen SV Bor- j nem alweer op zaterdagavond I is puntenwinst alweer aan de j orde. Marc Stevelinck La Louvière - Eendracht Zele 3-3 Jong Lede - VW Hamme 0-2. Reeds in de eerste helft werd het 0-1 langs De Borger. Dan kreeg Hamme het moeilijker, maar de vreugde om de eerste punten was er niet minder groot om (da) Jong Lede - VW Hamme 0-2 De Hamse derdeklasser streeft op eigen veld naar een overwinning. Hij wordt gekonfronteerd met een stevige opponent die Willy Meersman vorige zondag tegen Nino- ve aan het werk zag. "Er zal gewis te knokken vallen, willen we kans maken op een overwinning, 'zegt de Hamse oefenmeester. Ik veronderstel dat Roeselare in deze kompetitie tot één van de tenoren zal behoren. De Westvlamingen zijn onder legd, kombineren vlot en aarzelen geen ogenblik om stevig uit te halen. FC Roeselare verloor tot nu toe geen wedstrijd, wat uiteraard niet wil zeggen dat hem dat bij ons niet kan overkomen. Iedereen was deze week paraat. Alleen Claudio De Paepe ontbrak. Hïj vervult zijn legerplicht en is momen teel aan maneuvers toe. Allicht zal zijn funktie door Paul Coucke worden overgenomen. Hij liet overigens tegen Jong Lede een zelfverzekerde indruk." De ploeg: De Wilde, D'Hondt, Verbustel. Coucke. Nardus, Geldof, Vermeir, Smet, Ledens, De Borger, Pirelli (Herreman, Lenaerts, Van der Stock). (e.g.) VW Hamme realiseerde te gen Jong Lede een flinke ver richting en behaalde een ver diende overwinning. Vooral tijdens de eerste helft demon streerde Hamme een over wicht, dwong bovenop een aantal kansen af, maar puur de daaruit maar één doelpunt. In de tweede periode rea geerde de thüisploeg zonder sukses op de achterstand. Na een kwartier luwde de storm, wat het bezoekende team toe liet weer offensieve principes te huldigen en met een twee de doelpunt de basis te leggen voor een eerste seizoenzege. De Wuitens toonden in dit derby voor het eerst weer hun kollektieve kracht. Philip De Borger was o.i. de centrale figuur. Hij werd overigens au teur van de openingstreffer die tot stand kwam na een flinke voorbereiding. Vanop de rechtervleugel zwenkte hij naar binnen om vervolgens ter hoogte van het penalty- punt stevig uit te halen. Een doelpunt waar doelman Wim Moyson niet het minste ver haal tegen had "Ik meen dat we een ver diende overwinning hebben behaald", zegt oefenmeester Willy Meersman. "We zijn deze keer zonder complexen van stapel gelopen en binnen het kwartier werd de Leedse doelman al enkele keren tot een tussenkomst verplicht. Om beurten hebben Robbie Smet, Paul Vermeir en Rob bie Nardus pogingen onder nomen. Pas na precies 19 mi nuten wedstrijd resulteerde één van die aanvallen in de openingstreffer. Tot het rust- signaal hebben we het niet moeilijk gehad om de thuis ploeg op afstand te houden. Het lag binnen de verwach tingen dat, na de hervatting, er van de lokalen uit een reak- tie zou volgen. In dat opzicht waarschuwde ik de spelers vooraf. We zijn die periode zonder kleerscheuren doorge komen en zelfs tijdens het laatste halfuur toonden we ons weer een paar keer ge vaarlijk. Al bij al ben ik tevreden zowel over de verrichting als over het eindresultaat. Ik meen dat we ons geen derde ooéénvolgende nederlaag De Zeienaars zijn na een emotioneel en bewogen tref fen bij La Louvière met een punt huiswaarts gekeerd. Bij de tricolores liet Jan Goossens met een meniscus letsel verstek gaan. Hij werd in het middenveld keurig ver vangen door de daags voor dien gehuwde Geert Van Speybroeck. Een kwartier na rust zag het er in deze propaganda- wedstrijd voor de Zeienaars zelfs rooskleurig uit toen Ste fan De Wolf met een kanon bal voor een 1-3 oorsprong had gezorgd. Een entoesiast spelende thuisploeg sloeg tien minuten later na een balver lies in het Zeelse middenveld voor een eerste maal terug. Zeventien minuten voor tijd besliste een afgeweerde hoek schop over de 3-3 puntende- ling. "Alhoewel er na de rust meer inzat behaalden we uit eindelijk een schitterend re sultaat", vond Eendrachttrai- ner Etienne De Wispelaere. "Uiteindelijk zijn de toe schouwers de grote winnaars geworden. Zij waren getuige van een spannend duel ge kruid met zes doelpunten. De Walen kwamen op basis van een goede eerste helft ver diend op voorsprong. Met twee doelpunten van Frank Van den Broeck haalden we enigszins gevleid een 1-2 rustscore. Die onverwachte evolutie sterkte het vertrou wen bij de spelers. Toen Ste fan De Wolf na de pauze met sukses kon aanleggen dacht ik een overwinning haalbaar. Op dat ogenblik kontroleer- Jen we immers de wedstrijd en was La Louvière verplicht grote risico's te nemen. In een echte cupsfeer slaagden ze er in terug te komen. Om het gelijke spel te beveiligen liet ik in het slotkwartier Jan Geens en Mohamed Toujani aanrukken. Zij kwamen Van Speybroeck en Van Auden- hove vervangen. Deze twee frisse krachten waren er nodig om de fysiek sterke Walen af te houden. Gelukkig hield Danny Van Puyvelde tien mi nuten voor tijd met een knap pe redding de verdiende pun- tendeling op het scorebord. Al bij al een logisch verdict." Joost Arens Aerobics Bij de aktiviteiten die door de Dendermondse Sportdienst georganiseerd worden zijn er ook aerobics-kursussen in de gemeenteschool van Baasrode met aanvang op maandag 19 september van 20 tot 21 uur. konden veroorloven." Bij VW Hamme ontbrak Claudio De Paepe. Hij ver vult zijn legerdienst en is mo menteel aan maneuvers toe. Zijn rol in de basis werd over genomen door Paul Coeck. Hij liet een gunstige indruk en hield Rik Van Cauter vrijwel volledig uit de match. "Achteraf werd mij ge vraagd een indruk te geven over Jong Lede, vervolgt Wil ly Meersman. "Het leek mij moeilijk om daar een afdoend antwoord op te geven. Daarvoor zag ik nog te weinig derdeklassers aan het werk. Ik meen wel dat Charleroi en Menen, waar we reeds mee gekonfronteerd werden, een betere indruk lie ten. Ik verwacht niet dat Lede een koploper wordt maar acht ze bekwaam om vooral op eieen veld een respektabel aantal punten te behalen. INu zondag krijgen wij het West- vlaamse FC Roeselare op be zoek. Zaak is dat we de mou wen zullen moeten opstropen. Trouwens, in derde klasse verwacht ik geen enkele ge- makkeijke opdracht, besluit de Hamse oefenmeester. 18 - 23.9.1988 - De Voorpost RC Mechelen - Beveren 1-3 SK Sint-Niklaas - E. Wervik 1-0

De Voorpost | 1988 | | pagina 18