S.V.- scoringsmachine op volle toeren K.A.V. Dendermonde blijft ongeslagen leider Jk, Elk een helft dominerend Krampachtig vertoon v. nm Geen enkele valabele kans Klauwaerts in nauwe schoentjes De Voorpost - 23.9.1988 - 19 VOETBAL SV Zottegem - SV Temse 0-5 Door een klinkende over winning tegen het uit bevor dering gedegradeerde Zotte gem heeft K.S.V. Temse zich wellicht willen revancheren na de vorige wedstrijd waarin het tegen Lebbeke werkelijk tegen een "muur" aanbotste. Zottegem werd dan maar het kind van de rekening en alsof dit nog niet genoeg was ver loor het ook nog doelman Sluewaert met een ernstige knieblessure. Bij K.S.V. dan, natuurlijk alleen maar opti misme. Hoe kan het anders. Met vijf punten op het aktief en als enige ploeg in eerste provinciale die nog niet ge passeerd werd komt immers eens te meer tot uiting dat dit K.S.V. wel degelijk tot de titelkandidaten behoort. Frank De Wilde in zün dagje Bij Temse verdween Wen- del Storms definitief uit de basis terwijl het duo Ver- beeck-Snijckers samen met de jonge doelman Andy De Clercq de bank bevolkten. Een mooiere start kon K.S.V. zich van deze wedstrijd echter niet voorgesteld hebben. De Zottegemse stadionklok had immers nog geen twee minu ten volgemaakt of daar ston den de scheepsbouwers reeds op voorsprong. Frank De Wilde was op links fors door gegaan en met een hard schor dat via de beide staken in het thuisdoel verdween plaatste Frank zijn ploeg op voor sprong. Zottegem, wat ver rast door deze snelle bezoe kende start, kon dan heel even in de 8e minuut dreigend komen opzetten voor doel man Smits maar deze laatste bewees hier dat hij wel dege lijk de eerste keuze is in het Temse elftal. Trouwens zijn belager Hantson kwetste zich afgelopen zaterdag alweer bij de reservisten en men vreest nu voor een liesletsel. Bij Zottegem zullen er van af deze wedstrijd trouwens ook keepersproblemen ko men want nadat Frank De Wilde nog eens juist voor de dwarsligger had getrapt voor Temse ging thuisdoelman Sluewaert bij een nieuwe aan val duidelijk door de knie en een meniscusletsel was de eer ste diagnose. Van de Velde kreeg dan bij de thuisploeg de weinig aantrekkelijke eer om het doel verder te verdedigen. Nog maar pas tussen de palen werd deze tweede thuisdoel man immers al eens getest door Van Buynder. De krui sing stond hem echter bij in zijn vuurdoop. En nog voor rust zou Van de Velde zelfs nog tweemaal een kaars mo gen laten branden toen Pa trick Waem telkens te lang wachtte om op aangeven van Patrick Van de Vel simpelweg te kunnen scoren. Droomvoetbai van Temse Na de rust zou de thuis ploeg zelfs nog tot aan de 70e minuut stand weten te houden tegen een Temse dat besten dig in de aanval was maar waarbij zowel Waem als Ro- drigo op een attente thuis doelman botsten. Tot Temse dan in een dol slotkwartier nog vier maal de juiste weg naar de netten vond. Eerst lukte het Waem dan toch na zijn zoveelste kans om een doelpunt te sco ren nadat Frank De Wilde en Rodrigo de voorbereiding op zich hadden genomen (0-2). Patrick Waem had nu ech ter de smaak te pakken en nadat Guy Rodrigo weer voor de voorbereiding had gete kend ging Patrick zowaar op de solotoer en kalm en be heerst omspeelde hij ook Van de Velde zodat de cijfers met een opliepen tot 0-3. Guy Ro drigo die natuurlijk niet wilde achterblijven en ook wel een doeltje wilde kreeg met Floris Verstraeten een goeie bond genoot zodat de 0-4 een feit was. Zottegem, dat nu stuurloos rondzwalpte in eigen stadion werd dan nog op twee minu ten voor het einde op forfait- cijfers getrakteerd toen Tem se wellicht het mooiste doel punt uit deze kompetitie luk te Vijf Temse-spelers tikten omzeggens in één tijd telkens de bal naar elkaar tot hij ten slotte achter de thuisdoelman verdween. Volckerick, Ver straeten, Van Buynder, De Wilde, Waem, die terug Van Buynder in schietpositie bracht zorgden voor dit mees terwerkje. Zo moest Zottegem de be ker ledigen tot het bittere ein de en werd het enkel gered door het laatste fluitsignaal van ref Van Zande. De enige wanklank die men bij Temse momenteel opvangt is de drie weken durende schorsing van Luc Volckerick. Deze zou in gaan vanaf 4 oktober maar bij Temse zal men bijna zeker verzet aantekenen tegen deze beslissing zodat de ingaande datum wel eens verlegd zou kunnen worden hetgeen goed zou uitkomen met de komen de topduels met ondermeer Aalter, Dendermonde en de derby met Svelta Melsele. Marc Stevelinck SK Aalst-Ertvelde 2-1. Na twee nederlagen werd de Aalsterse ploeg enigszins gewijzigd met goed gevolg (da) Olsa - K.A.V.D. 1-3 K.A.V. Dendermonde blijft na drie speeldagen onge slagen als leider postvatten. De Ros Beiaardploeg behaal de deze keer een overwinning op Olsa Brakel, maar had het er bepaald niet onder de markt. Vooral omdat de thuisploeg een kick-and-rush- voetbal demonstreerde en dat ligt niet in de aard van een vaardig Dendermonde. "Het werd in alle opzichten een moeilijke wedstrijd, zegt sekretaris Fernand Van Den Bergh. "Tegen een ploeg als Bra- K.A.V. Dendermonde op zaterdagavond Alle tegenstrevers hebben hun akkoord toegezegd om j K.A.V. Dendermonde aan huis op zaterdagavond te i ontmoeten. Tot het einde van de maand oktober werkt de eersteprovincialer zijn thuismatchen af onder kunstlicht 1 Dat betekent dat nu zaterdag SK Aalst om 19u30 te gast is i in het stadion te Grembergen. I (e.g.) kei was voetballen in de ware betekenis niet mogelijk. Een kombinatie opzetten was on begonnen werk en de lokalen namen meestal hun toevlucht tot hoge ballen. Vandaar dat Freddy Jacobs en Marc Coor- eman nogal wat werk hadden in de lucht. Bij de rust hadden we een 0-2 voorsprong gerea liseerd en na de hervatting hebben we een technisch overwicht blijven demonstre ren in zoverre dat we globaal genomen een verdiende zege in de wacht hebben gesleept." "Hetgeen de thuisploeg ten beste gaf, had in feite meer met afbraakvoetbal te ma ken", vervolgt oefenmeester Pfaff. "Met een tegenstander als Olsa was het voor ons al evenmin mogelijk om degelij ke kombinaties op te zetten. Ik kan dan ook moeilijk zeg gen dat we een flinke demon stratie hebben gegeven. Over het resultaat ben ik uiteraard tevreden, vooral gelet op de omstandigheden." KAV Dendermonde kwam tot scoren nadat de kleurling Kambala eerst de lokale de fensie had betoverd. Hij pak te uit met een knap staaltje voetbal, plaatste drie oppo nenten voor joker en haalde toen verrassend uit. Patrick De Ruyter werd auteur van de tweede treffer, waaraan een laterale pas voorafging. Beide voetbalies werden later in de match gewond en ver vangen door Marc Van de Perre en De Bruyck. Uiter aard had het uitvallen van twee titularissen een invloed op het Dendermondse spelpa- troon. Niettemin bleef K.A.V.D. ook in de tweede helft het betere team, zij het wat minder uitgesproken en dwong bovendien een aantal valabele kansen af. Dirk Van Nieuwenhuyse werd auteur van het derde doelpunt. Een flinke verrichting leverde Marc Cooreman in de afweer terwijl Guy De Baere en Nico Van Bogaert omwille van een opmerkelijke werkkracht met een "zeer goed" werden ge- krediteerd. (e.g.) SK Aalst - KV Ertvelde 2-1. Titelkandidaat Ertvelde moest het onderspit delven tegen de karaktervolle Aalstenaars (da) Baasrode - Sint-Amandsberg 0-1 Svelta Melsele-FC Denderleeuw 0-0 Beide pas gepromoveer den, Melsele en Dender leeuw, stonden nu in eerste provinciale tegenover elkaar. Melsele, dat vorig seizoen uit gerekend als kampioen tegen dit F.C. tweemaal het onder spit moest delven, vertrok met een bang hart met een grote dosis zelfvertrouwen aan deze wedstrijd. De twee opeenvolgende zeges zullen hier wel voor een groot deel tussen gezeten hebben. D'Haeseleer cn De Petter falen Denderleeuw, dat nog steeds Van der Putten moet missen samen met Staels en ook de nog steeds niet fitte Moock, begon krachtig aan deze wedstrijd. Het dwong Svelta terug op eigen helft terwijl de blauw-zwarte kan sen zich opstapelden voor het doel van Van Gheem. Patrick Poppe maakte al direkt ken nis met Danny De Petter want nog voor het eerste kwartier om was keek de vinnige Pa trick al tegen een gele kaart aan na fout op dezelfde De Petter. Denderleeuw bleek evenwel niet te stuiten en Van Den Berghe knalde tot twee maal toe een ideale kans nipt over terwijl Van Gheem in de 23e minuut op meer dan al zijn kunde beroep moest doen om een vrije trap van Dhaese- leer over de lat te tippen. En voor de thuisdoelman bleef deze zondagnamiddag erg druk want amper enkele minuten later was Lacroix dichtbij de openingstreffer. Naar het einde van de eer ste helft toe dan toch even schuchter de thuisploeg langs Luc Van Mieghem en Jaak Waegemaekers maar ook Denderleeuw-doelman Mal- froid bewoog zich sierlijk tus sen de palen. Op slag van rust dan evenwel toch de beste kans van Denderleeuw toen het eigen talent Bart Lacroix een voorzet van De Petter in één tijd tegen de Melseelse paal knalde zodat de thuis ploeg zich gelukkig mocht achten wanneer de blanco stand bereikt werd. Janssens-Smet nemen de fakkel over Voetbal blijft echter on voorspelbaar en hoewel men de neiging zou gehad hebben om de bezoekers de meeste winstkansen toe te meten in deze wedstrijd was het even wel de thuisploeg die in de tweede helft duidelijk de plak zwaaide. De aanvallers van de eerste helft werden nu de eer ste verdedigers bij hun ploeg die werkelijk onder druk stond. Marc Janssens bij Mel sele had de eerste grote moge lijkheid aan de voet maar Malfroid redde. De Dender leeuw-doelman moest zich net als Van Gheem trouwens in de eerste helft nu onderschei den op pogingen van Dirk Smet die gevaarlijk aankwa men hetgeen de bezoekers echter in de eerste helft ook niet gelukt was kon de thuis ploeg in deze geanimeerde tweede helft ook niet nastre ven zodat deze partij eindigde op een billijk gelijkspel waar mee men in beide kampen na de wedstrijd best tevreden was. Marc Stevelinck Eigenlijk had een gelijkspel geen onlogisch resultaat ge weest na afloop van het tref fen tussen FC Baasrode en Sint-Amandsberg. De bezoe kers zijn er evenwel in ge slaagd om kort na de hervat ting uit een geharrewar voor het Baasroodse doel, een doelpunt te puren. Tevergeefs heeft de thuisploeg op die achterstand gereageerd. Bij Baasrode ontbrak Eric De Decker, wat ontegenspreke lijk een verzwakking inhield. Hij had eerder in de week een blessure opgelopen tijdens een mini-voetbalwedstrijd. "We hebben voor de bezoe kers in geen enkel opzicht moeten onderdoen, zegt oe fenmeester Guido De Leeuw. Niettemin is het een vaststel ling dat een aantal spelers nog niet ten volle beseft dat ze een reeks hoger spelen dan vorig jaar. Het verschil tussen der de en tweede provinciale is bepaald niet miniem. Tijdens het eerste halfuur realiseer den we een licht veldover- wicht. In het derde kwartier waren het de Gentenaars die meer bij de zaak betrokken geraakten. Noch zij, noch wij waren in staat om een valabe le doelkans af te dwingen. Tijdens de rust heb ik de spelers verzocht om meer mandekking te spelen. Tot re sultaten heeft dat niet geleid. Na tien minuten in de tweede helft puurden de bezoekers een onverwacht v doelpunt langs De Boel. We hebben op die achterstand gereageerd maar waren niet bij machte om de zaak te forceren. We zijn er eerlijk gesproken niet eens in gelukt om ook in die periode een ernstige kans af te dwingen. Ook de gasten konden dat niet. Jammer uiteraard dat we twee keer voor eigen volk het onderspit moesten delven. Nu maak ik mij beslist niet ongerust voor wat de nabije toekomst be treft, toch zullen de spelers meer in hun mogelijkheden moeten gaan geloven willen we echt kans op resultaat maken. Komende zondag op Wip- pelgem moeten we beslist een winstpunt nastreven", besluit de Baasroodse oefenmeester. (E.G.) Melsele-FC Denderleeuw 0-0. Svelta was wel meest in de aanval, maar scoren was er niet bij. Hier Jaak Waegemae- kers die toch weer probeert (Iv) KI. Kemzeke - Lovendegem 0-2 Lebbeke - Houtem 1-0 Melsele - FC Denderleeuw 0-0. Denderleeuw mocht rekenen op zijn sterke verdediging (lv) Het probleem bij de af werking blijft centraal bij Klauwaerts Kemzeke. Het uitblijven van de goede vorm bij het duo Coppens-Van Himste brengt de Klauwaerts momenteel in het sukkel straatje. Met 0 op 6 moet er nu de eerstvolgende konfron- taties toch aan puntenwinst gedacht worden wil men op de Kriekepitte niet hopeloos alleen onderaan de rangschik king blijven hangen. Spreekbuis Alex De Block weet ook dat het zo niet lan ger kan maar voegt hieraan vlug toe dat de ploeg traint en speelt met een leeuwenhart (zoals het Klauwaerts trou wens siert): "Het bijkomende probleem is dat we nu ook nog te gemakkelijk een doel punt slikken", zegt Alex. Ook nu hier tegen Lovendegem weeral twee ongelukkige tegengoals en het broodnodi ge eerste puntje was daardoor ook natuurlijk richting Mee tjesland. Nadat Filip Strobbe inder daad de beste thuiskans had gehad in de eerste helft kwa men de gasten ietwat gelukkig op voorsprong toen Manu Verwulgen krachtig ontzette tegen Peter Marin waardoor de bal recht in het vaarwater terecht kwam van Lovende- gemspits Meulewaeter die na tuurlijk Smet geen schijn van kans liet. Nog ongelukkiger viel het bezoekend doelpunt in de tweede helft toen Mario Ma rin dit keer uitverdedigde op het lichaam van Bert Van He- cke waardoor de bal nu zélf in het eigen doel belandde. Zo kwamen de gasten dan zonder echte kansen te kreëren op een gevleide 0-2 voorsprong. Voeg dan daarbij dat Kemze ke zo moeilijk tot scoren komt en men begrijpt onmid dellijk dat ook van geen pun tenwinst sprake kon zijn in deze wedstrijd ondanks nog de inbreng van Coppens die echter konditioneel nog niet 100% is zodat niet direkt van uit deze hoek gevaar mag ver wacht worden. (M.S. De wedstrijd tussen Lebbe ke en Sint-Lievens-Houtem is bepaald geen streling gewor den voor het voetbaloog. Langs beide zijden werd er biezonder krampachtig gepresteerd hoewel het dient gezegd dat de thuisploeg doorgaans het meesterschap afdwong en zich ook een paar keer gevaarlijk aanstelde. Dat was het geval tijdens de eerste helft langs Eddy De Vis en Dirk De Vliegher. In die pe riode lukten de bezoekers er maar niet in om daadwerke lijk een vuist te maken. Net voor het ingaan van de rust kwam Lebbeke op winst. Het zou overigens het enige doel punt van de match worden. Auteur van die treffer werd de Marokkaan Charay. Hij verlengde met het hoofd een vrije trap. De tweede helft verliep zonder doelpunten. Werner Van Hecke kreeg nog wel een kans voor de voet, maar dat was eigenlijk het enig vermeldenswaardig wa penfeit van een tweede perio de die ontgoochelde in alle opzichten. "Ik meen toch dat we een verdiende zege hebben be haald, zegt de Lebbeekse klubleider Willy Meert. Uiteraard ben ik er mij van bewust dat het allesbehalve een hoogstaande partij werd. Wij hebben in laatste instan tie Bruno Van Bladel moeten vervangen. Hij liep een ar beidsongeval op en was niet in staat om aan te treden. Nu is het sinds lang bekend dat die Van Bladel vaak als draai schijf opereert en zijn afwe zigheid liet toch wel sporen na op het middenveld. In die eerste helft kregen we de betere kansen en op grond hiervan meen ik dat de voorsprong bij de rust als te recht kon omschreven wor den. De bezoekers hebben ons trouwens geen enkele keer in verlegenheid ge bracht. Ook na de hervatting heeft onze doelman vrijwel nooit tussenbeide moeten ko men. Al bij al meen ik dat we toch over een sterker team beschikken dan vorig jaar. Vooral Peter Meulenijzer in de afweer en Philip Balis op het middenveld vormen een versterking. Vooraan komen we nog niet zo best uit de verf maar dat kan misschien wel verbeteren in de volgende we ken. Met vier punten uit drie wedstrijden, waaronder twee verplaatsingen, hebben we geen reden om ontevreden te zijn, aldus Willy Meert. (e.g.) PETANQUE- PLOEGEN IN DE STREEK Het lokaal van Alosta is gele gen in het domein Beuken hof, Langestraat 16 te Aalst. Verantwoordelijke is Van Damme Louis, Geraardsberg- sestraat 116, Aalst. Tel. 053/ 21.90.53. Apollo Aalst is gevestigd in de S. J. Geerinckx 2 te Aalst (Kasteel Terlinden). Tel. 053/ 77.34.94. Verantwoordelijke is Roelandt C., Botermelk- straat 45, Aalst. Tel. 053/ 21.97.12. De terreinen van Reynaert Lokeren zijn gelegen in de Oude Bruglaan 35 te Loke ren. Verantwoordelijke is Guy De Maesschalck, H. Geestmolenstraat 131, Loke ren. Tel. 091/48.12.24. Nederkouter Wichelen speelt zijn wedstrijden te Wichelen, Margote 93. Verantwoordelij ke is Impens Erian, Neder kouter 37, 9298 Wichelen. Tel. 052/42.29.90. De pleinen van Petanqueclub Lebbeke «Hof Ter Burst» zijn gelegen in het Tenniscentrum Hof Ter Burst, Hof Ter Burstbaan 3, tel. 052/ 35.59.29. Verantwoordelijke is Robert Van Overloop, De Dammenlaan 54, 9330 Den dermonde. Tel. 052/21.64.73. 's Vrijdags vanaf 19 u. en 's zondags vanaf 14 u. is er speelgelegenheid. Pétanqucclub 't Klaverke, ge legen op de hoek van de Den dermondse Steenweg en de Kapellekensbaan. Verant woordelijke Alfons Coore man. café 't Klaverke, Kapel lekensbaan 2 te Lebbeke.

De Voorpost | 1988 | | pagina 19