Milieubeurs, forum voor milieuvriendelijken i|MA§AZ!NEf «Niet kakelen maar eieren leggen» AFS-studente Ann Mussche terug uit Amerika Weekblad van De Voorpost GRATIS TIP Anderenbroek met petitie bij Miet Smet materie begaan en het or ganiseren van een tewerk- stellingskonferentie. Ver der ook daadwerkelijke hulp aan de Derde We reld, propere benoemin gen, steunen van kansar men. Hij lanceert verder het inrichten van een schouwing van de te huren woningen met een «schou- wingsbewijs» en zet zich speciaal af tegen vorming van een koalitie nog vóór de burger zijn bolletje rood heeft gemaakt. Anny De Maght stelde dat de burger recht heeft op goede dienstverlening, op duidelijkheid, op een leef bare omgeving en vanzelf sprekend op een gezond financieel beleid. SP: Mare Galle vindt het een schande dat het OCMW- ziekenhuis nog steeds niet Vervolg op blz. 4 VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1888 Aalsterse beloften op de helling Uit Erondegem Byna elke dag worden wy gekonfronteerd met beelden en geschriften over internationale organisaties van aller lei aard. De «American Field Service» is er één van maar dan minder bekend by ons. Nochtans bestaat deze organisatie al van kort na de tweede wereldoorlog. Dank zij Ann Mussche uit Erondegem, pas terug van een verblijf bÜ een gastgezin in Amerika, konden we hier over heel wat meer vernemen. Aan de Vlaams-Franse grens gesticht Hoe eigenaardig het ook klinkt, toch werd deze or ganisatie vrijwel in feite in West-Vlaanderen gesticht. In het begin van de eerste wereldoorlog vormden en kele idealistische Ameri kaanse burgers, omwille van de vijandelijkheden geblokkeerd, een vrijwillig ambulanciekorps op om de gewonden van het slag veld naar een veldhospi taal achter de frontlinies te dragen. Vandaar dan ook de benaming American Field Service. Ook tijdens de tweede wereldoorlog ging men op dezelfde ma nier tewerk en zij groeiden uit tot een goed georgani seerde hulpverlenings dienst die meer dan een miljoen gewonden van verschillende nationalitei ten heeft bijgestaan. Vooraleer definitief uit el kaar te gaan na de oorlog, besloten zij een interkultu- reel programma op te rich ten dat eigenlijk bedoeld was om de internationale verstandhouding te bevor deren. Thans telt de orga nisatie in een zestigtal lan den aktief en heeft New- York als hoofdkantoor. Het was dus uit die vereni ging dat een thans wereld wijd vertakte organisatie ontstaan is die uiteindelijk al aan tienduizenden jon geren de gelegenheid ge boden heeft om een ander land van nabij te leren kennen. Vorig schooljaar behoorde Ann Mussche uit Erondegem tot de uit verkorenen, samen met een 90-tal 16- tot 18 jari gen. Het gebeurt echter ook andersom, want jaar lijks hebben we zo een honderdtal vreemde stu denten uit verschillende landen te gast. Het betreft hier echter geen uitwisse ling tussen twee bepaalde gezinnen want hier is de vraag meestal groter dan tot stand gekomen voor werkende jongeren van 18 tot 20 jaar, alhoewel men in feite niet ouder dan 18 jaar mag zijn om deel te nemen. Selektie Dank zij een jarenlange ervaring kan AFS Int. Pro gramma's bogen op een prima organisatie die noodzakelijk is bij de se lektie, de praktische rege lingen en de voortdurende begeleiding van al wie bij de uitwisseling betrokken Erpe-Mere. Ann Mussche, vol blijde herinnering aan haar verblijf in de Verenigde Staten (jv) het aanbod. De naam van de organisa tie veranderde mettertijd en noemt zich nu AFS In- terkulturele programma's vzw. Men is nu reeds derig jaar aktief in België en het coördinerende bureau voor Europa is in Brussel gevestigd. De hele organi satie staat los van offi ciële instanties alhoewel er soms toch een zekere samenwerking bestaat. Doel van AFS AFS wil bijdragen tot de vrede en de internationale verstandhouding door uit wisselingsprogramma's voor jongeren. Het pro gramma is in praktijk be doeld voor studenten van het hoger secundair onder wijs en het gaat dan vooral Aalst. Vanzelfsprekend waren de persmedewerkers boordevol aandacht voor wat de mTddelbaar^ 1^ochS zrin^er politici wisten te vertellen (a) eveneens uitwisselingen is. Er werd een kern van beroepsmensen gevormd met daarrond een schare van vrijwilligers die van hun taak goed op de hoog te zijn. De selektie, zowel van de jongeren als van de gastge zinnen, gebeurt grondig, zoniet is het risico op te leurstelling veel te groot. Studenten die een jaar lang het leven delen met «onbekende» mensen valt niet altijd mee. Daarom peilt men grondig naar de motivaties want AFS is be paald geen vorm van toe risme of talenstudie. Hier voor bestaan andere orga nisaties. Hier is hef echter de bedoeling dat de jonge ren een verrijkende erva ring opdoen in om het even welk land. Vervolg op blz. 4 Verleden vrijdag werd door staatssekretaris voor leefmi- Burgemeester Maurice De beurs die een impakt heeft lieu en maatschappelijke emancipatie Miet Smet de Kerpel stelde in zijn ope- dat ver buiten de regio derde milieubeurs geopend in de Keizershallen. Met een ningsrede dat Aalst het reikt is er één van. druk op een uiteraard groene knop kwam een fontein in aan zijn status van een- Na de geleden ontberin- werking in de oude stadswallen bij het dekor van Iwein trumstad verplicht is akti- gen tijdens wereldoorlog van Aalst met belfort en stadspoorten. Dat was het viteiten te organiseren die II werd als inhaalmaneu- officieel openingsritueel. de eigen stadsgrenzen ver ongebreideld geprodu- overschrijden. De milieu- ceerd tot en met. Zodanig ongeremd dat die produk- tie naar een wildgroei evo lueerde waarbij niet steeds werd ingezien dat welvaart niet noodzakelijk ook leid naar welzijn. Stilaan kre gen milieuverenigingen echter meer impakt en groeide ook individueel het milieubewustzijn bij elke burger. Met haar dienst leefmilieu speelde de stad op deze trend pas send in. De milieubeurs die, als u deze regels leest echter juist dicht is ge gaan, is één van die aktivi- teiten die het milieuvrien delijk zijn trachten te pro moten. Het komitee De Wakkere Burger en de Aalsterse Persbond organiseerden verleden maandag in Kultureel Centrum De Werf op de ruimte 1 een avond waarom Aalsterse gedane beloften en hun resultaten op de korrel zouden worden genomen. Van elk van de 7 partyen die deelnemen aan de gemeenteraadsverkiezingen namen in elk van de drie ronden een afgevaardigde deel. De belangstelling was uitermate groot. Niet in het minst wegens de inbreng van artsen en verpleegkundigen van het O.C.M..W.-ziekenhuis, zeg maar «het hospitaal». Maar ook al wat zich op het politiek terrein te Aalst beweegt was present. Dat belooft voor de koemnde verkiezingsnacht wanneer in De Werf de verkiezingsuit slagen zullen worden gecentraliseerd en interviews zullen worden afgenomen van vooraanstaanden. Afgevaardigden van de di- dré-Emiel Bogaert, Jos KP: Volgens La Libre Bel- verse partijen die elk in Van Landuyt en Regina gique is Aalst ontevreden één ronde optraden waren Van Daele. Ghysleen Wil- over het gevoerd gemeen- (orde na loting) voor de lems lijsttrekker, was af- tebeleid. Jos De Geyter VU Willy Van Mossevel- wezig want doende aan vraagt zich af of Aalst de, Jan Caudron en Danny zijn eerste professorale les door te blijven stemmen Denayer. Voor Agalev aan het EHSAL te op de traditionele partijen Luc Van Lierde, Dolores Brussel. zich in de ontevredenheid Baita en Lut Verheyde. Van sommige partijen gewoon wil installeren. Voor de SP Edgard Hoog- moest wegens afwezighe- Hij reikt een links alterna- huys, Mare Galle en Eddy den wel voor een vervan- tief aan met een open lijst Dierickx. Voor de CVP ger worden uitgekeken, met leden van de KP, van Maurice De Kerpel, Chris Van het Vlaams Blok geen SAP en een verruimings- Borms en Luc Willems. spoor want toen deze akti- kandidaat in de persoon Voor de PVV Anny De viteit gepland werd, was er van Anton Cogen die wel Maght, André Dooms en van kandidaastelling van eens de show stal. De Antoon Paridaens. Voor het VB geen sprake en Geyter bekelmtoonde de KP Jos De Geyter, Mi- sinds werden geen kon- vooral de tewerkstelling, chel Markey en Anton Co- taktpersonen meer ge- het installeren van een genn en voor de VD An- vonden. schepen speciaal met die Aalst. Op uitnodiging van de perskring werd een babbel rond de gemeenteraadsverkie zingen opgezet (a) konfronteerd werd met een mechanische waterbe- luchter. Voor haar bestaat de taak uit informeren, sensibilise ren en vooral zoeken naar adekwate oplossingen. Ze is gelukkig dat het Jaar van het Leefmilieu is uit- gedeind in een kans tot dialoog en samenwerking. Vervolg op blz. 4 Aalst. Milieubeurs. De jeugd kwam ook een kijkje nemen (a) Aalst. Milieubeurs. De leraar zal het even uitleggen (a) Allen samen! Staatssekretaris Miet Smet die ook twee jaar terug deze beurs opende, was bij haar aankomst reeds bui ten de Keizershallen aan genaam verrast toen ze ge-

De Voorpost | 1988 | | pagina 1