Scheidsrechter J floot voor zichzelf... Om van te snoepen Wat een show! Flauw vertoon Vijf op zes voor Kallo Thuisploeg beduidend beter 20 - 23.9.1988 - De Voorpost VOETBAL Robur - Melle 3-2 Damesvoetbal Tweede Nationale Kamillekes Aalst - Borgloon 2 -1 Jeugd Kamillekes - Brussel D'71 9 - 0 Exo Stel ken I Exc I ken wel i Spc net Lol I die me: plo tijd in Kle ge\ aar He dal j kla b( sp l bi Damesvoetbal SK G rem bergen - Sint-Gillis-Dend. 3-1. De Grembergenaar Baetens heeft het niet gemakkelijk met zijn twee bewakers (vh) SK Grembergen - Sint-Gillis-Dend. 3-1. Thuisspeler Vercauter rukt op en zal scoren (vh) Er waren reeds 25 minuten gespeeld toen aanvoerster Daniella De Meersman het eerste doelpunt scoorde. Toen stortten de moedige Brusselse meisjes volledig in elkaar. Twee minuten later stond er 3-0 op het scorebord. Daniëlla De Meersman nam nummer twee voor haar reke ning en lag aan de basis van de derde goal. Sofie Philips kreeg de bal en zette voor aan Ineke Bambust, die besloot (3-0). Onmiddellijk na de pauze bracht Daniëlla De Meers man de stand op 4-0 en aan de vijfde minuut werd het 5-0 toen Sofie Philips eerst de paal en dan via het been van een tegenstrever de bal tegen de netten werkte. Na tien minuten werd het 6-0 via Vanessa Molly en aan de 18' minuut liet de totaal over blufte Brusselse keeper een schot van Ineke Bambust door de handen over de doel lijn glippen (7-0). Het Kamillekesfestival duur de voort en aan de 20" en 25' minuut dreef Danielle De Meersman de stand tot 9-0 op. Toen vonden de orangje- younsters het welletjes en be spaarden de sportieve Brus selse ploeg de dubbele cij fers.... Kamillekes Aalst Natacha Vinck; Kristel Kese- laar, Moïra Van den Bergh, Gaby Anné en Ann De Smedt; Inez De Boom, Da niëlla De Meersman, Natha lie Erauw en Inne Bambust. Sofie Philips en Vanessa Molly. Na de rust kwamen Karlien De Roy (i.p.v. Ann De Smedt), Elke Van der Biest (i.p.v. Nathalie Erauw) en Tessa De Kegel (i.p.v. Sofie Philips) op het veld. De licht gekwetst Eva Van den Bos sche werd op de bank ge houden. Cyriel Temmerman SK Grembergen - Sint-Gillis-Dend. 3-1. Nobels passeert met een mo opponenten en scoort (vh) Buggenhout - Sint-Gillis-Waas 0-0 Het duel tussen Sparta Buggenhout en Sint-Gillis- Waas is bepaald niet tot een aantrekkelijke verrichting uit gegroeid. Vooral de lokalen lieten een erg povere indruk en het was overigens maar best dat doelman Danny Ver strepen bij de pinken was om zijn ploeg van een nederlaag te houden. "Tijdens de eerste helft heeft Danny een paar flinke tussenkomsten gedaan, zegt klubleider Isidoor Luypaert. Wij hebben in die periode geen enkele valabele kans af gedwongen. Dat was voor ei gen publiek toch wel jammer. Dat we met 0-0 de rust ingin gen daarmee mochten we ons wel gelukkig prijzen. Wie hoopte op een kentering in de tweede helft, moest dra zijn mening herzien. Van behoor lijke kombinaties was er geen sprake en alleen een poging van Mare Tilley, toen hij uit haalde vanop zo'n dertig me ter, verdient enige vermel ding. Voor de rest viel er biezonder weinig te beleven. Ik meen dat Eric Van Belle als één van de betere spelers kan vermeld worden. In de eerste helft vertolkte hij een defensieve rol. Na de kam pwisseling werd hij overgehe veld naar de middenlinie. Nu zondag moeten we op verplaatsing naar Eendracht Sint-Gillis. Ik veronderstel dat er beter zal moeten ge speeld worden, willen we kans maken op een winst punt." (E.G.) Het nummer 79 van Aspekten en Dokumenten van de Belgi sche Vereniging der Banken heeft het over de bestrijding van informaticafraude door logische beveiliging. Dit num mer kan verkregen worden door overschrijving van 100 fr. op rekeningnummer 210- 0046684-79 van de Belgische Vereniging der Banken. Ra- vensteinstraat 36 te 1000 Brussel. Het nummer of de titel van de brochure ver melden Van 19 oktober tot 20 novem ber heeft een tentoonstelling plaats over de hedendaagse Henegouwse burgerlijke zil versmeedkunst uit de 17e en 18c eeuw in de BBL aan het Koningplcin 6, te Brussel. Zowel Robur Moerzeke als het bezoekende Melle hebben er een biezonder fraaie wed strijd van gemaakt. Zelden wordt er voetbal op zo'n hoog niveau geëtaleerd als vorige zondag op het veld van Moer zeke. Nu is het zo dat de flink versterkte bezoekers op tech nisch vlak in geen enkel op zicht voor de thuisploeg moesten onderdoen. Daaren tegen lukten de plaatselijken er wel in om de betere kansen te scheppen. Twee doelpun ten waren het gevolg van een strafschop die o.i. telkenmale terecht werd toegekend. Een eerste keer werd Eddy Huylebroeck binnen de zone van de waarheid onderuit ge haald. Eddy De Malsche zette de hieruit voortvloeiende strafschop om. De bezoekers hebben dadelijk op die ach terstand gereageerd en met de rust in zicht ketste de bal tegen het Moerzeekse doel- hout. Het had dus best 1-1 kunnen zijn bij de kampwisse ling en onlogisch zou dat niet geweest zijn. De tweede helft kende een eigenaardig verloop. De Moerzeekse klubleider Freddy De Maere hierover: "Toen na een kwartier Fran- kie De Vos ons op 2-0 bracht, dachten we dat de zaak be klonken was. Binnen de kort- ste keren bleek dat dit niet het ff i geval was. De bezoekers kon- jv den in vier minuten tijd twee X/x/l -Xv s doelpunten scoren. Je be- grijpt welk een koud stortbad l JflRgagiKX. zoiets voor ons was. Een eer- -- W V -'XX' ste bezoekende treffer kwam jMfe ja \J| N tot stand nadat Benny Huyle- gjV J W s N broeck tekort op de doelman Sm - had teruggespeeld en de bal - yam ,-■ door een opponent werd on- een slecht wegwerken door |S onze verdediging in de gelijk- maker. Even is er toen wat paniek ontstaan maar hele maal op het einde van de Robur - Melle 3-2. Eddy Huylebroeck kan moeilijk van zijn drie waakhonden verlost wedstrijd hebben we dan een geraken (vh) slotoffensief ingezet. In de laatste sekonden werd Eddy Huylebroeck in de penaltyzo ne van de voet gelopen. Weerom strafschop en voor de tweede keer met goed ge volg, omgezet door Eddy De Malsche. Ik meen dat we al bij al een verdiende, maar toch wel duurbevochten zege in de wacht hebben gesleept. Mijn inziens mochten spelers als Patrick Verhelst en Fran- kie De Vos met een 'zeer goed' worden gekrediteerd, waarmee ik echter de verrich tingen van de anderen niet wil minimaliseren." (e.g.) t SK Kallo - Wippelgem 3-1 Kallo heeft dank zij een nieuwe overwinning, nu tegen Wippelgem, zijn goede posi tie aan de top weten te behou den. Nochtans ging het voor de thuisploeg niet zo gemak kelijk als dat de uitslag zou aangeven. Het was zelfs in de slotminuten van de wedstrijd dat de zege kon afgedwongen worden tegen een goede tegenstander. Kallo was in de eerste helft echter de betere ploeg en na dat Verdoodt, Hamerlinck. Van Stappen en Rotthier kan sen bij de vleet kregen maar deze met konden afwerken, diende men te wachten tot aan de 36e minuut alvorens dan toch de opening kon ge vonden worden langs Ver doodt die een vrije trap recht streeks voorbij de bezoeken de doelman trapte. Na de pauze kwam Wippel gem dan direkt aan de gelijk maker toen in de 46e minuut De Dobbeleir met een kop stoot thuisdoelman Marc Van Hal kon verslaan. Van Hal die de op verlof zijnde Rijs- back verving kon trouwens terugblikken op een prima wedstrijd. De thuisploeg kon dan ver der in deze tweede helft het meesterschap van de eerste helft niet meer demonstreren. Mede omdat mannen als Ha merlinck en Verdoodt nu ste vig in de greep zaten van de bezoekende verdediging die alles afgrendelde. Terwijl elkeen dan ook al berustte in het nakende ge lijkspel kon Marc Van Stap pen dan in de 85e minuut op een counter zijn ploeg aan winstcijfers helpen. Wippelgem dat dan nog meer risiko's ging nemen liep dan zowaar in de slotminuut nog tegen een derde thuis- doelpunt aan toen alweer Marc Van Stappen op de loop ging en zijn treffer van even voordien nog eens netjes overdeed. Zo kon Kallo nog op de valreep aanspraak maken op deze zege die gezien de knap pe eerste helft volledig gewet tigd was. (M.S.) Robur - Melle 3-2. Drie robuuste Moenekenaars naast mekaar. Verhelst zal op doel schieten (vh) Grembergen - St.-Gillis-Dendermonde 3-1 SK Grembergen is onbe twist een verdienstelijk win naar geworden van het derby tegen Eendracht Sint-Gillis. Vooral tijdens de tweede helft toonde de thuisploeg zich dui delijk de betere formatie, kwam in die periode twee keer tot scoren, maar had ge wis nog een grotere kloof kunnen realiseren. Niettemin kreeg Sint-Gillis in de aan vang van de match de beste kans toen een schot van Raoul De Cock tegen de dwarsligger te pletter sloeg. SK Grembergen kwam na twintig minuten op voor sprong langs Dirk Waege- man. Hij lepelde de bal over het hoofd van de te ver uitge lopen keeper De Bruyn. Een cadeautje voor SK dat binnen de kortste keren ongedaan werd gemaakt, toen Verschel den zijn eigen doelman het nakijken gaf. Al bij al was de 1-1 stand bij de rust een logi sche weergave van hetgeen er tijdens die eerste periode te zien was geweest. In de tweede helft was SK Grembergen de betere forma tie. Voorzitter Herman Burghgrave hierover: "Ik moet zeggen dat Sint- Gillis er in die tweede speel- helft niet veel meer bij te pas kwam. Voortdurend werd hun defensie opgerold en dat was vaak het éénmanswerk van Bert Vercauter. Hij lever de andermaal een flinke ver richting en zag overigens zijn inzet bekroond met een doel punt waarvoor Hans Burgh grave de basis had gelegd. Bert Nobels werd auteur van het derde doelpunt dat op zo'n acht minuten voor het einde op de scoreplank ver scheen. Bij de voorbereiden de fase waren zowel Didier Debusschere als Bert Vercau ter betrokken. Bij de rust hadden we Dirk Waegeman moeten vervan gen omwille van een kwet suur. Ik hoop dat we daar de komende weken en maanden van gespaard blijven, want onze kern is nu ook niet zo breed. Bovendien zijn Bert Vercauter, Hans Burghgrave, Gino Baetens en Bart Nobels momenteel onder de wapens. Het zou best wel eens kunnen dat ze de komende weken al eens onbeschikbaar zijn mochten ze van hun militaire oversten geen vrijaf krijgen." (E.G.) Voetballekkerbekken hebben likkebaardend genoten van wat de Aalsterse Kamillekes vorige zaterdag op de Zand- bergse grasmat het eerste halfuur van de wedstrijd voet ballend hebben gedemon streerd. Onder hen was de gewezen voorzitter van Een dracht Aalst, Frans Daele- man, die de aftrap had gege ven; Hij stak zijn bewonde ring voor de voetbalsters van Kamiel Sergant niet weg en beloofde nog te zullen ko men. Ook Renza De Mulder, tot voor enkele weken nog fervent Eendrachtsupporter, zal in de toekomst de oranje- blauwe aanhang komen ver groten. Eindelijk begint de jeugdpolitiek en de doelge richte aankopen van de laat ste jaren vruchten af te wer pen. Trainer Jo Loeman be schikt nu over een elftal dat de strijd in de hoogste afde ling moet aankunnen. Maar hij kan ook beschikken over een provinciale- en een jeugd- ploeg die garant staan voor een mooie toekomst. Aalst mag trots zijn op zijn voetballende meisjes! Even uit balans Het begon al dadelijk met twee hoekschoppen de eerste drie minuten. Drie duw- en trekfouten tegen Myriam Van Slembroeck in de aanvangsfa- ze bleven onbestraft. De scheidsrechter was trouwens de zwakste akteur van de hele vertoning. Zijn gefluit was de enige dissonant in een knappe partij. Maar ook dat vermocht de Kamillekes niet te stuiten in hun rush naar de zege. Na een kwartier vlot kombi- neren kwam een copybook- doelpunt tot stand. Een knap hieltje van Pascale Flamion naar Renilde Clompen, een hokbeweging van Renilde, gevolgd door een feilloos in zenden naar de tweede paal en een kopstoot van Myriam Van Slembroeck: 1-0. Borgloon ging onder het troe bele oog van de scheidsrech ter op zoek naar de gelijkma ker en aan de 22' minuut moest Conny Adam uitlopend redding brengen. Aan de 25' minuut bracht een fraaie Brusselse kombinatie Bisback - Flamion - Van Slembroeck deze laatste in gunstige schietpositie, doch de fluitenier had buitenspel gezien, terwijl Myriam wel degelijk vanachter haar tegenstrever kwam. Waar schijnlijk zó snel, dat de man in het modieus gestreepte hemd het niet kon geloven... Iets voor het halfuur ging een bal van Myriam Van Slem broeck voorlangs, doch zelfs de snelle Renilde Clompen was niet vlug genoeg om de bal over de doellijn te tikken. Direkt daarop werd de derde Aalsterse hoekschop door Pascale Flamion door Peggy Van de Maele met het hoofd overgenomen en bij deze faze werd Peggy door de keeper geraakt. Onvrijwillig en ge lukkig ook zonder erg. My riam Van Slembroeck werd nog maar eens foutief met de hand gehinderd zonder dat de spelleider daar graten in zag... Trainer Jo Loeman deed zijn spitsen Clompen en Van Slembroeck dan switchen en heel even was de Kamillekes- ploeg vooral door de one venwichtige arbitrage uit balans. Borgloon dwong een hoekschop af en op een coun ter van de bezoeksters moest Conny Adam in de voeten duikelend redding brengen. Het bleef echter 1-0 bij de rust en daar kwamen de Lim burgse gasten toch goedkoop van af. Supporters floten, fluitjesman niet De tweede helft begon alweer met een Aalsterse hoekschop, doch dan kwam Borgloon even aan de bak met een schot, dat doelvrouw Adam met de vuist wegwerkte en een hoekschop, die ook al niets opleverde. Na acht minuten was het dan de thuisploeg die haar voor sprong verdubbelde. Lutgart Viane trapte de bal naar de gekende tweede paal, waar het eveneens vertrouwde blonde hoofd van Peggy Van de Maele opdook. Met een machtige kopstoot maakte Peggy er 2-0 van. Borgloon trok dan alle regis ters open en kwam met mede werking van de streepte fluit jesman ook aan een doelpunt. I. Schepers mocht in schreeu wende buitenspelpositie naar het Aalsterse doel, waar zij naast de wanhopig uitlopende Conny Adam de 2-1 op het bord bracht. Alleen de Aal sterse supporters floten, maar dat hielp niet... Enkele minuten later bracht een fraaie aktie van Sandra Van der Linden Myriam Van Slembroeck in gunstige posi tie. Myriam schakelde nog een verdedigster uit maar be sloot dan in de kleinste hoek, waar de bezoekende goalie moeiteloos kon redden. Conny Adam bracht aan de overzijde uitlopend redding en direkt daarop kregen My riam Van Slembroeck en haar felle bewaakster geel bij hun zoveelste pikant duel. Dank zij scheidsrechter Streepmans werd de wedstrijd bitsig. Maar hij kon er niet genoeg van krijgen en slaagde erin binnen één minuut een obstruktiefout net buiten de backlijn en een zware overtre ding op Renilde Clompen bin nen de fatale zone grandioos door de vingers te zien. De thuisploeg bleef zodanig druk uitoefenen, dat de Lim burgse defensie niets anders kon dan wanhopig alle ballen buitenstampen. Pascale Fla mion miste overhaastig een open kans, Hilde Van Caelen- bergh kreeg geel van de ge streepte en Kathleen Stevens kwam tussen de lijnen in plaats van de veelgeplaagde Myriam Van Slembroeck. Met nog tien minuten te spe len ging Kathleen onverwaard de strijd aan en kreeg even later nog gezelschap van Sas- kia Molly, die Renilde Clom pen kwam vervangen. De Borgloonse doelvrouw beging handspel buiten de backlijn, Lutgart Viaene trapte de vrij schop staalhard op de onder kant van de dwarsligger en Saskia Molly kreeg de terug- ketsende bal net niet tussen de palen. Vlak voor het eindsignaal trapte Pascale Flamion een vrijschop, die door de keeper werd gelost maar dan toch tijdig onder kontrole geno men. Meteen het slot van een wedstrijd, die voor Borgloon een pijnlijke nederlaag had kunnen worden zonder het fantastische fluitwerk van een jonge scheidsrechter die voor al zichzelf een interessant per soon vond... Kamillekes Aalst Conny Adam. Lutgart Viae ne, Nancy De Cremer, Hilde Van Caelenbergh, en Peggy Van de Maele. Ann Eloot, Sandra Van der Linden, Pau la Bisback en Pascale Fla mion, Myriam Van Slem broeck en Renilde Clompen. Wisselspeelsters: Saskia Mol ly, Kathleen Stevens en Ma rijke Buyse. Cyriel Temmerman

De Voorpost | 1988 | | pagina 20