Enkel Vos Reinaert St.-Niklaas nog ongeslagen Krijgt Lokeren (n)ooit kunststofatletiekbaan? Een uur lang pisterondjes afmalen... Korfbalclub Temse Hogerop viert tien-jarig bestaan AVLO in z'n bestaan bedreigd? De Voorpost - 23.9.1988 - 27 KORFBAL Onder voorzitterschap van Je- room Meersman werd korf balclub Temse Hogerop opge richt in april 1978, toen de Belgische Korfbalbond dit balspel kwam aanleren aan 15 jongens en meisjes die toen malig sportfunctionaris Au gust Van Der Biest bijeen geronseld had uit de lagere scholen van Hollebeek-Tem- se. Het liep niet allemaal di- rekt van een leien dakje, want de club kende heel wat ter rein- en accomodatieperike- len. De eerste trainingen en vriendschappelijke wedstrijd jes hadden plaats op het speelplein achter de Kr. Ko ningkerk. De omkleedkabie- nen moesten zij zelf improvi seren in een zijlokaal van het parochiaal centrum. «Deze toestand kon zo niet blijven duren, daarom was nog hetzelfde speelseizoen het terrein FD De Uil, op de Oostberg, ons toegewezen, echter ook zonder één enkele accomodatie zodat wij nood gedwongen voor een betere speelgelegenheid moesten zoeken. Zo belandde onze club tijdens het competitie jaar 1979-80 op het braaklig gend terrein aan de Vrijheid straat waar nu het Rijksadmi nistratie! Centrum gekomen is. Omkleden gebeurde in de poort bij Albert De Cleen waar wij een scheidingswand moesten plaatsen om de bok ken van de geiten weg te hou den wat soms zeker moeilijk maar ook wel eens plezant was. Ondanks de grote steun en sportief begrip van de fa milie De Cleen was het toch geen houdbare situatie. In het speelseizoen 1980-81 kregen wij de toelating van de ge meente om de hoeve Van Raemdonck, die onteigend was voor de uitbouw van het sportcentrum, te gebruiken. Alle clubleden werden aange sproken om wat behoorlijke omkleedkabinetten en gezelli ge kantien te krijgen. Intus sen werd onze korfbalclub op gericht als VZW in maart 1981», aldus Gust Van Biest voorzitter. Ondanks al onze tegenslagen maar door de nietaflatende inzet van trainer Albert Pee tere en vele anderen behaalde onze club in het seizoen 1980- 81, na drie spannende finale wedstrijden, de kampioenen- titel - zaalkorfbal. Wat niemand ooit had durven hopen gebeurde toch. Onder voorzitterschap van Jozef Cloostermans, secretaris Jeannine Audenaert, schatbe waarder Denise Maillard, kende de korfbal haar hoogte punt met de viering van het 100ste lid. Het geluk was ech ter van korte duur want in 1982-83 moesten wij opnieuw verhuizen omwille van de aanlegwerken van terreinen voor het sportcomplex. In de plaats daarvan kregen wij van de gemeente een oude, hou ten chalet ter beschikking als clublokaal en mochten wij de kabienen onder de cafétaria van KSV gebruiken. Wij hadden eindelijk dou chen, maar toch was dit alles niet ideaal, want onze kabie nen moesten wij zelf, na ge bruik, schoonmaken, hoewel wij ze niet altijd proper in gebruik kregen. Als de voet bal niet thuis speelde of niet trainde, konden wij en de be zoekende ploeg geen gebruik maken van de toiletten zodat wij noodgedwongen verplicht v/aren bij particulieren binnen te springen. Op 6 aug. 1983 organiseerde korfbalclub Temse haar eer ste tornooi in, op de sportter reinen in de Schoolstraat. Na dien werd dit een jaarlijkse gewoonte. Onze club telde toen in haar rangen: miniemen/kadetten/ scholieren/junioren en se nioren. Reeds enkele jaren kent onze club een teruggang, waarbij onze jeugdploegen zijn weg gevallen. Naar onze mening is dit grotendeels te wijten door dat er een grotere spreiding gekomen is van sportmogelij kheden en ook omdat de korf balsport een niet zo gekende, spectaculaire sporttak is, hoe wel zeker boeiend voor de kenners. Momenteel kent onze club weer moeilijkheden, waar enerzijds de sportaccomoda- tie is uitgebreid (nieuwe, goed ingerichte omkleed- en dou chegelegenheid, in de Hoeve) zal onze club eerstdaags zon der clublokaal komen te zit ten Ons clubhuis dat wij nu meer dan 5 jaar, goed inge richt en gebruikt hebben, wordt ontmanteld en moet weg. Zullen wij hiervoor de ons beloofde, vernieuwde kan tien, die wij vroeger in gebruik hadden, terugkrij gen? Zal het gemeentebestuur hiervoor een gepaste en wel willende houding aannemen? Op zaterdag 3.9.1988 heeft onze club haar 10-jarig be staan gevierd met als pro gramma: een vriendschappe lijke wedstrijd tussen de re- creantenploeg van Bornem en onze oud-spelende leden, ge volgd door een korte receptie, een feestschotel, film en dia's over het clubleven en gezellig samenzijn. Nu maar hopen dat onze ex- leden vlug de microbe van het korfballen terug te pakken krijgen zodat ons ledenaantal terug kan stijgen. Wij gaan een hoopvol korf balseizoen tegemoet met 21 spelende leden die dit jaar elke vrijdagavond zullen kun nen trainen onder leiding van een bekwame korfbaltrainer. Sedert enkele weken is onze club 6 miniemen rijker dank zij de sportkampen die door de sportdienst van Temse werden georganiseerd. Nog een pluspunt is dat er twee spelende leden in het najaar '88 de cursus «korfba lanimator» zullen volgen die georganiseerd wordt door BLOSO en KBKB-school. Het huidig bestuur, voorzitter August Vander Biest, secreta ris Ingrid Meersman, schatbe- waarster Denise Waillard, materiaalmeester Dirk Bry- naert, bestuursleden Linda De Wachter, Annita Cuyvers en Pierre Smet. Niet te vergeten onze nieuwe sponsor «Ijskreem Van De Walle» die voor de club een ware steun betekent. Vermelden wi ook dat korf balclub Temse veel steun en bijstand heeft ondervonden van de korfbalclub Bornem die waardevol het peterschap over onze club aanvaardde waarvan wij dankbaar ge bruik hebben gemaakt. Wij doen nu ons uiterste best om de korfbal in Temse nog jaren bloeiend te houden. Marc Steveünck Korfbal. De ganse korfbalfamilie van Temse (dw) De korfbalteams uit De Voor- Bornem echter opnieuw uit. gaande partij. Na een goeie hoogte, Vos kende weinig post-regio behaalden vorig Tot 3-6 zelfs, maar 'op karak- vijf minuten spel was de thuis- meeval bij het besluiten en weekend allesbehalve schit- ter' slaagden we erin terug te terende uitslagen. Zowel KC keren. Dit dankzij korven van Appels als Ago Aalst en At- Wim De Wilde (strafworp) en Looy op voorsprong geko- naar zich toe. lantis Lebbeke moesten de tweemaal Dirk Van Royen. men. Mede ook door een beide punten aan hun resp. Dirk verkeert momenteel goed middenvakspel bouwde Alex Van Hove besloot ech- tegenstanders afstaan. overigens in een meer dan Vos Reoinaert mooie aanvals- Gelukkig hield Vos Reinaert voortreffelijke vorm. bewegingen op, maar bij de St.-Niklaas het vaandel hoog. Balverlies van onze kant re- afwerking ontbrak de preci- De vorige zaterdagavond bij sulteert in een Bornemse sie. Dankzij het omzetten van Frank De Waele in het kunstlicht - lekker sfeervol! - korf. Onze tegenstrevers be- een strafworp kwamen de be- valsvak was echter nog niets betwiste thuiswedstrijd tegen ginnen dan de bal rond te zoekers na een kwartier spel verloren. - - - Joki wonnen de Waaslanders spelen, wat ons verplicht nog overigens langszij. Filip De Vos :g, dankzij een geslaagde een tijdlang haalden de be- doorloopbal van Els Van zoekers het veldoverwicht ter vanop afstand suksesvol, Vos Reinaert kreeg meteen lik op stuk: 4-4. Met Witte en Frank De Waele, enorm beweeglijk laatstge noemde, legden vanop af stand aan en de bordjes we zen meteen een 3-1 stand aan. Joki voelde het gevaar defini tief op achtervolgen te wor den aangewezen, drukte op het gaspedaal en slaagde erin, net voor de rust, niettegen staande knap reboundwerk van de kant van de thuisploeg tot 3-2 terug te keren. Vlak na de rust zag het er voor Vos Reinaert even peni- immers met 7-4, wat hen, in meer risiko's te nemen en ons het gezelschap van Hoevenen uiteindelijk fataal wordt, weliswaar, aan de leiding van Ontgoocheld? Inderdaad. Ei- de rangschikking in vierde genlijk spelen bij Appels mo- klasse bevestigt. Deze wed- menteel slechts twee spelers strijd groeide overigens uit tot op niveau: Marijke Van Cau- een knappe en spannende wenberghe en Dirk Van partij, waarin Joki tot na de Royen. Nu komt m.i. boven- rust gelijke tred kon houden, dien tot uiting dat we een maar uiteindelijk de suprema- eerder gebrekkige voorberei de van Vos Reinaert moest ding achter de rug hebben», erkennen. Volgende zondag speelt Ap pels uit tegen Kontich, de hui- KC Appels-Bornem 6-9: Aan- dige staartploeg in eerste klas- vallend nog niet point' se Anne Schuddinck: «Inder- De Dendermondse eerste- daad. Net als Bornem dat was bel uit: Joki kwam op gelijke klassers slaagden er-niet in het is ook Kontich te pakken, bij het begin van het seizoen Aanvallend zullen we dare gestelde doel - acht punten echter sterker uit de verf moe- puren uit de eerste tien wed- ten komen. We moeten overi- strijden - te realiseren. gens nog twee punten binnen- Anne Schuddinck (opnieuw halen, want achteraf krijgen geselekteerd voor de (an- we de grote kanonnen als denontmoeting Nederland- tegenstanders». België in de loop van okto- ber): «Inderdaad. De besten Vos Reuiaert St.-Niklaas-Joki hebben gewonnen. Let wel, Bevestiging evenmin als Appels dat doet, Jacques Bogaert had het bij produceert Bornem momen- het rechte eind toen hij ons teel schitterend korfbal. Zij voor de wedstrijd toever- hebben echter geknokt voor trouwde dat Vos Reinaert het elke bal wat wij verzuimden zou halen, ook al omdat de te doen. tegenstander de thuisploeg De eerste helft verliep ge- lag. lijkopgaand met een 3-4 rust- Toch zou het tot in de tweede stand. De Appelse korven speelhelft duren alvorens Vos werden eeskoord door Edwin definitief afstand kon nemen Borms, Wim De Wilde (straf- van zijn tegenstander. Tevo- worp) en Marijke Van Cau- ren waren we getuige geweest wenberghe. Na de pauze liep van een eigenlijk gelijkop- Integendeel. De Reinaert-aanwinst be wees dat ook door een straf worp om tc zetten en achteraf een pracht van een korf te skoren: een voorzet die hij met de rug naar de korf, ge wild of ongewild, puur geluk teerde de beslissingen van de de drie Lebbeekse korven scheidsrechter wat later een voor zijn rekening nam. At- Joki-spelers geel zou ople- lantis gaat volgende zondag veren. op bezoek bij Loenhout. Een Vos Reinaert van zijn kant, gelegenheid om revanche te vol vertrouwen, dreef de nemeni voorsprong nog op tot drie korven. Dankzij een geslaag- Ago Aalst-Hoevenen 2-15: de doorloopbal van Evert De Overklast Witte. Overklast op alle gebied, vat- Vos Reinaert is inderdaad een te voorzitter Steven Daelman titelkandidaat! de wedstrijd tegen Hoevenen samen. Hoewel, voegde hij er Ekerse-Atlantis Lebbeke 15-3: meteen aan toe, met meer Om gauw te vergeten! inzet van onze kant het kor- De uitwedstrijd van Atlantis venverschil niet zo hoog was Lebbeke op het veld van Eke- opgelopen. Het feit dat twee ren werd een totale flop. Op van onze betere spelers niet alle mogelijke vlakken klun gelden de of instinkt, eventjes droeg en koncentratie, afwerking, ver die vervolgens in de korf de- dediging enz. poneerde. Gejuich vanzelf sprekend bij de plaatselijke supporters van wie sommigen over meer dan uitstekende stembanden beschikken. Joki, blijkbaar aangeslagen door dit Vos-offensief, ging zenuwachtig akteren, kontes- Ekerse leek ons nochtans te pakken, maar de op een aan tal plaatsen ingevolge kwetsu ren gewijzigde Lebbeekse pakken, ontbrak het elke vorm van samenhang. Een lichtpunt: de afwerking van Piet Maesschalck, die dan ook van de partij waren wil ik niet eens als een ekskuus inroe pen. De korven vielen even redig gespreid over het gehele verloop van de wedstrijd. Bij de rust was de stand 1-6. Ho pelijk vergaat het ons tijdens de terugronde beter. Pierre Van Rossem Dat de weersomstandigheden Een uurloop kent overigens één uur 17,910 km af. Als raan Pierre Verhulst :15,815 een bepalende faktor vormen een vrij eigenaardige eindpro- tweede en derde eindigden km). De Lokerse atletiekve- voor de bijval van een atle- cedure: één minuut voor het ook al plaatselijke atleten: reniging was eveneens sterk J J Pierre Claessens (17,789 km) vertegenwoordigd: veteraan en Peter De Feyter (17,760 Francois Van Boven (16,009 km). km), Ely Cornelis (14,610 Eerste veteraan werd ook al km), veteraan Johan Schei- een AC Lebbeke-atleet: Jozef straete (13,734 km), veteraan Van Damme (16,660 km). Roman Aerens (13,348 km) Degelijke prestaties van 'Leb- en veteraan A. Verbraeken beekse' kant noteerden we (12,460 km), van André Servranckx (16,392 km), van Luc Vas- tenavondt (16,280 km) en van In de 4 x 60 m voor meisjes veteraan Jean-Pierre Tevels PuP'1en zette een AC Lebbe- (15,109 km). ke-kwartet (Vicky Van Keer. Aan de start verschenen ook Cindy Vercammen, Kelly twee Denderland-atleten: Pe- Gucht en Birgit Van Bo- tiekmeeting, mochten de AC uur verstrijkt worden de atle- Lebbeke-verantwoordelijken ten, via een pistoolschot, ge- vorige week woensdagavond waarschuwd dat de tijd op ervaren. zestig sekonden na verstreken De donkere, kille septem- is. Op het uur zelf wordt de beravond, voorbode van de wedstrijd dan definitief afge- 'bamis' die ons te wachten schoten. Van de deelnemers staat, lokte slechts weinig at- wordt dan verwacht dat ze leten naar de atletiekpiste van halt houden, zodat de officië- het Gemeentelijke Sportkom- len hun meetwerk kunnen pleks. Bovendien was het verrichten, deelnemersveld al van te vo- De wedstrijd zelf werd be ren gekonditioneerd, vermits heerst door AC Lebbeke-atle- het programma uitsluitend af- ten. Overwinnaar werd Jean- lossingswedstrijden en een Marie Lelong, een specialist uurloop voorzag. in de lange fond. Hij legde in ter Maes (15,969 km) en vete- AVLO, voluit de «Atletiek vereniging Lokeren» ijvert reeds lange tijd voor de aan leg van een moderne akkom- modatie in eigen stad. Zeker nu de klub stilaan maar zeker is uitgegroeid tot één van de grootste klubs in Vlaanderen is een aan de «moderne tij den» aangepaste akkommo- datie meer dan ooit een «must» geworden. In het hoofdartikel van het klubblad «Start» trekt AVLO-Voorzitter Johan De Grande fel van leer tegen het huidige Lokerse gemeentebe stuur, dat hij onder meer ver wijt dat ze weigeren de priori teiten aan te passen aan de behoeften. Meer nog: dos siers zoals de aanleg van een kunststofbaan worden door het schepenkollege gebruikt als drukkingsmiddel om het dossier zwembad in orde te krijgen, meent de AVLO- voorzitter. Top Tien De eerstvolgende jaren zal het atletieklandschap in het Waasland inderdaad nogal grondig veranderen. In Beve- ren komt er een niet-gesubsi- dieerde kunststof-atletiek- piste. De gemeente wil deze kunststofbaan dus volledig met «eigen middelen» realise ren tegen 1990. Ook Sint-Niklaas wil niet ach terop blijven. Hier wordt een kunstofbaan verwacht tegen het Europese jaar 1992. De Wase hoofdstedelingen zullen wél beroep doen op de subsi dies van hogerop. In Lokeren is er evenwel nog géén sprake van de aanleg van 'n dergelijke noodzakelijke akkommodatie. «Meteen zullen wij dan als één der grootste klubs in Vlaanderen over de minst aangepaste akkommodatie voor atletiek kunnen beschik ken» aldus AVLO-voorzitter De Grande: «Ons bestaan op zich wordt uiteraard niet be dreigd, maar onze moeizame en met veel inzet verworven posities zouden wel eens snel kunnen aftakelen». En die posities zijn niet de minste: de derde klub in Oost-Vlaanderen en AVLO is zonet de «Top Tien» van de Vlaamse Atletiekliga binnen gestapt! Grond van de zaak AVLO had deze «gang van zaken» voorzien en trok dan ook tijdig aan de alarmbel. Een jaar geleden werd een aanvraag voor het aanleggen van een kunststofbaan inge diend bij het schepencollege. Pas onlangs en na herhaalde lijk aandringen werd AVLO door het schepenkollege ge hoord. Blijkbaar tussen de «soep en de patatten» want veel tijd was er niet voor een serieus gesprek. Wel bleek dat ook het sche penkollege overtuigd is dat Lokeren nood heeft aan 'n dergelijke kunststofbaan, die voor 'n grote klub als AVLO onmisbaar is voor de toe komst. Over de grond van de zaak is men het dus blijkbaar eens. Eind vorig jaar zat het sche penkollege evenwel niet op dezelfde golflengte. Er werd toen onder meer beweerd - en rondgestrooid via de pers - dat de onderhouds kosten zouden oplopen tot zo wat 5 miljoen per jaar. Een op voorhand verloren zaak dus. Onder meer daarom startte AVLO zelf een grootschalig onderzoek. Over de grond van de zaak zijn er blijkbaar géén proble men meer, doch de diskussie- punten zijn en blijven: de sub sidiëring, de prioriteiten in het Lokerse sportbeleid en de financiering. Sibsidies Uit het onderzoek van AVLO is o.m. gebleken - en dat heeft het schepenkollege nooit gezegd - dat dergelijke projekten door de Vlaamse Gemeenschap een subsidie kunnen bekomen van 60%. AVLO is er van overtuigd dat de kansen op subsidie mo menteel het grootst zijn en dat die kansen naar de toe komst toe zullen afnemen. In derdaad, na de aanleg te Be- veren en vooral Sint-Niklaas zou Bloso wel eens kunnen besluiten dat het Waasland een verzadigingspunt heeft bereikt wat kunststoffcanen betreft. En zonder subsidie zal men in Lokeren nooit een kunststof baan aanleggen. Lokeren is inderdaad Beveren niet... Volgens het schepenkollege is de subsidiëring echter geen probleem: die kan ten allen tijden bekomen worden, want het is kwestie van «lobby-en». Maar AVLO is daar niet zo meteen van overtuigd. «Kijk maar eens hoeveel ja ren het dossier van het zwem bad te Lokeren reeds aan sleept» aldus de voorzitter, «dan is het duidelijk dat onze plaatselijke politiekers weinig of geen kaas hebben gegeten van het lobbyen. Daarop moeten we dus niet betrou wen. Meer nog: een minis terieel schrijven waarin subsi diëring zo goed als werd toe gezegd, werd afgedaan als een politiek schrijven...». Beleidsfout? Voorzitter De Grande vertelt nog dat een Lokerense sche pen, momenteel kabinetschef bij een minister, het mini steriële schrijven waarover hierboven sprake belachelijk maakt. «Ik schrijf dagelijks zowat 87 van dergelijke brieven», aldus de kabinetsmedewerker en schepen. «Dat zou dus om de 5 minu ten één brief zijn» aldus De Grande weer. «Laat staan dat Een scheve kerktoren met een gebroken piste moeten het huidige beleid op sportief vlak te Lokeren symboliseren... (T en T) hij het voor mekaar krijgt, dan zijn we er van overtuigd dat zijn minister deze niet zal ondertekenen. Het gaat hier dus duidelijk om een boutade om een ministerieel schrijven belachelijk te maken. Betrok ken schepen moet evenwel beseffen dat zijn uitspraken al even belachelijk zijn!» De AVLO-voorzitter vraagt zich trouwens af of, wanneer later zal blijken dat Lokeren de subsidie mist, het huidige CVP-SP-schepenkollege geen ernstige beleidsfout maakt. Zwembad Het stedelijk zwembad staat bovenaan de prioriteitslijst. De AVLO-president geeft zonder problemen toe dat het stedelijk zwembad aan drin gende herstelling toe is. «Reeds vele jaren wacht men op de goedkeuring en betoe laging... Is ook dit geen kwes tie van lobbyen?» vraagt De Grande zich af. «Het is duidelijk dat het zwembad andere grote sport dossiers in de weg staat en dat het schepenkollege de priori teiten niet wenst aan te passen en/of het ene dossier niet voor het andere wil nemen. In tegendeel, andere dossiers (zoals de kunststofbaan) wor den gebruikt als drukkings middel om het dossier zwem bad in orde te krijgen» meent de AVLO-voorzitter. «Dit ven) een tijd van 37.9 neer. In de 4 x 800 m voor kadetten- jongens bleek het plaatselijke viertal (Jurgen Vercammen, Sven Van de Sijpe, Koen Ver hulst en steve Moriau) met een tijd van 9.42.9 niet opge wassen tegen een kwartet ka- detten uit Betekom (9.30.2). In het nummer 4 x 800 m heren haalden Johan De Beu- Ie, Geert Wiels, Mario Van de Walle en Guy Veldeman (AC Zele) het overtuigend van de delegatie uit Aren- donk, overigens allen vetera nen (9.39.0). Vermelden we nog dat AC Lebbeke op woensdag 12 ok tober de sluitingsmeeting or ganiseert. Op het program ma: 20 en 30 km. Aanvang te 19 u. Pierre Van Rossem komt trouwens duidelijk tot uiting in artikels van de stede lijke sportdienst». AVLO heeft uiteindelijk de zeer konkrete vraag gesteld: «Komt er na het zwembad een kunststofbaan?» Enkel burgemeester Libaut wilde kwijt dat er daarna «méér kansen» waren, doch een for mele toezegging kwam er niet. Johan De Grande vraagt zich dan ook af of de prioriteiten lijst van de stad Lokeren slechts uit één dossier bestaat namelijk het zwembad en of men, telkens de kunststof baan aan de beurt komt, an dere prioriteiten zal vinden... De AVLO-voorzitter besluit dan ook gelaten dat er met dit schepenkollege nooit een kunststofbaan te Lokeren komt: «Moeten wij onze hoop stellen op een ander kollege: hetzij met andere mensen en/ of andere partijen?». TenT

De Voorpost | 1988 | | pagina 27