C Jeugdinterclub in onze provincie, unicum voor België Veelbelovende start voor dames van krachtbalklub Temse Patro met eigen info-blad Vijfde tenniskampioenschap van Lebbeke Elfde KWB-Tafeltennistornooi te Kruibeke Scheldezonen Dendermonde schutterskampioen van de sector Waas en Dender te Belsele Kampioenen vellen gehandicapt Dendermonde 28 - 23.9.1988 - De Voorpost TENNIS TAFELTENNIS Het tenniskampioenschap van Lebbeke, editie 1988, kende mime belangstelling. Dit sportevenement dat ondertus sen zijn eerste lustrum vierde is niet meer weg te denken binnen de aktiviteiten die de Lebbeekse Sportraad organi seert. Alhoewel het reglement voor ziet dat enkel Lebbekenaren of leden van Lebbeekse ten nisclubs mogen deelnemen werden toch een tachtigtal in schrijvingen genoteerd ver deeld onder 9 reeksen. Het zeer mime prijzenpakket zal wellicht zijn invloed gehad hebben. Aangezien de terrei nen waarop gespeeld werd in het tenniscentmm Hof ter Burst liggen, waren uiteraard de leden van voormelde ten nisclub het meest vertegen woordigd, spijtig dat geen en kel lid van Tennisbel (Den derbelle) zich had ingeschre ven. Misschien ligt de oorzaak van niet-deelname daar aan BADMINTON het feit dat de data niet direkt in aanmerking kwamen voor het jaarprogramma van Ten nisbel. Er zou voor volgend jaar een beter afspraak ge maakt worden onder beide tennisclubs. De organisatie verliep echter perfekt. Belangrijkste figuur van gans het gebeuren was tornooileider Rik Moortgat. Telkens weet hij het ganse verloop op een onberispelijke wijze met veel takt op te van gen. Bij de prijsuitreiking kreeg Rik dan ook een warm applaus van alle deelnemers voor zijn inzet en nauwkeuri ge leiding. Sportfunctionaris Fons Abbeloos had het in zijn dankwoord eveneens over het ter beschikking stellen der terreinen door eigenaar Ar thur Semal tevens o/voorzitter van de gemeentelijke sport raad. De opkomst vond hij zeer bevredigend maar vol gend jaar zou het accent meer gelegd worden bij de «jeugd». De kampioenschappen die steeds einde augustus be gin september werden gepro grammeerd, zullen indien het voorstel gunstig wordt aan vaard in 1989 de laatste week van juni en de eerste week van juli gehouden worden. De finales uiteraard op Leb- beke-kermis begin sep tember. Al bij al waren ook de voor zitter van de sportraad Pierre Florijn en Willy Elskens als schatbewaarder gelukkig bij de overhandiging van de ver schillende bekers, trofeeën en medailles. Opmerkelijk was dat Willy Coen 2 finales won nl. bij de geklasseerde junior veteranen en geklasseerde veteranen. De finale «Heren III» kende een zeer boeiend verloop waarbij Wim Van Kerckhove het zeer nipt won van Pierre Van Handenhove. De langste wedstrijd ging tus sen Anne Pien en Huguette Van Der Jeught waar zeker de derde en beslissende set om te snoepen waren. Uitein delijk won Huguette in de reeks «Dames III». Uitslagen finales Jeugd: Martino Eeckhoudt won wegens kwetsuur van Bart Rawoens. Dames III: H. Van Der Jeught - A. Pien: 6-2 - 2-6 - 7- 6 Dames II: A. Daelman - M. Cornelis: 6-2 - 4-6 - 6-3 Heren IV: A. Van Mele - L. Saerens: 6-0-2-6-7-6 Heren III: W. Van Kerckho ve - P. Handenhove: 7-5 - 7-6 Junior Veteraan N.G.: L. De Smet - G. De Geyter: 6-3 - 6-1 Junior veteraan gekl.: W. Coen - F. Verstrepen: 6-3 - 4- 3opg. Veteranen N.G.: A. Van Der Eycken - R. Michiels 6-3 - 7-5 Veteranen gekl.: W. Coen - A. Van Der Eycken 6-4, 6-2 Voor de elfde keer organiseert KWB Kruibeke het tafeltennistornooi in een bovenzaal van «Ons Huis», Onze Lieve Vrouwplein 9 te Kruibeke (vlakbij de kerk). Par king is voorzien op de Markt. Dit tornooi gaat door in het kader van de KVKT en staat open voor alle aangesloten spelers. De uurrooster: 9 uur reeks niet-geklasseerden 9.30 u. Dames 10 u. reeks jeugd niet-geklasseerden (geboren na 2.10.71) 11 u. reeks E 12 u. reeks F en reeks veteranen (deze reeks wordt gespeeld met voorgift) 14 u. Reeks D en reeks C 14.30 u. reeks rekreatie en te 15 u. open-reeks. Het inschrijvingsgeld is bepaald op 70 fr. voor de eerste reeks 50 fr. voor de volgende reeksen. Het maximaal aantal reeksen waarin men kan inschrijven is drie. In schrijvingen kunnen schriftelijk (liefst) of telefonisch ge beuren bij Van Bogaert René, Molenstraat 96 te 2760 Kruibeke, tel. 03-774.34.06. De uiterste datum van in schrijving is maandag 26 september. Gelieve naam van de klub te vermelden en het individueel klassement. Er wordt gespeeld op negen tafels. Om een vlot verloop te kunnen waarborgen zullen enkel de 250 eerste inschrijvin gen worden in aanmerking genomen. De verschillende reeksoverwinnaars ontvangen een beker of plakket. Ver der is er een mooie prijzentafel voorzien. Tefeltennisclub Patro heeft rende inspanning vraagt. Een het eerste nummer van haar tekstklopper is gauw'gevon-fv info-blad voorgesteld. Eigen- den. De teksten zelf is het 11 lijk groeide bij Patro al lang grootste probleem. Vooreerst het idee om over een eigen omdat Patro als beginsel heeft klubblkad te beschikken. Het aangenomen dat het klubblad(fre< aantal leden kruipt voortdu- geen stug technisch gegeven! rend omhoog en de klub is mag zijn. Uitslagen en klasse- ?rar aangesloten bij de twee groot- menten horen er zeker bij. I Ml ste tafeltennisbonden van ons Maar er moet ook ruimte ge- f land: de Koninklijke Belgi- vonden worden voor alles wa- c D> sche Tafeltennisbond ter draait en waait in de tafel- bstei (KBTTB) en de Koninklijke tenniswereld. fcbet Katolieke Tafeltennisfedera- In het eerste nummer dat Pa- I tie (KVKT). tro nu voorstelde zit er zeker Niet minder dan vijftien Pa- al een interessant artikel over t Hi tro-ploegen nemen deel aan «Tafeltennis op de Olympi-jizoe de interklubkompetitie en tal- sche Spelen» want zoals men loots rijke Patro-spelersdoen bo- weet is het in Seoel de eerste kar vendien nog mee aan beker- keer dat tefeltennis op het V o[ kompetities, tornooien en programma staat. Er is ook esnc kampioenenschappen. een reportage over de tafel- bnd Daarenboven organiseert Pa- tennisclub uit Waregem die riste tro als klub zelf verschillende trachtte in het Guinness-re- 1 du manifestaties zoals een jeugd- cordboek te geraken door tornooi, een federaal tornooi meer dan 43 u. 20 min. te «Ster van het Waasland», het tafeltennissen. Verder nog kampioenschapvan Hamme over Marina Van Doninck, enz. Het gonst dus van aktivi- A-speelster die tragisch om teiten in en rondom Patro. het leven kwam. Tot slot ko- Daarom dus een klubblad. men nog de verslagen van de Om de spelers (speelsters) voetbalwedstrijden die Patro volledig op de hoogte te hou- speelde, familienieuws, de den van het tafeltennisgebeu- speelkalender voor septem- ren in en buiten de klub. Het ber-oktober enz. klubblad wil ook een schakel Wie daarvoor belangstelling zijn tussen de leden. heeft kan terecht bij de Patro- Patro weet, zegde de woord- spelers, voerder, dat het uitgeven van een klubblad een voortdu- ijs Na vele jaren van praten over de lancering van een jeugdin terclub in onze provincie be sloot de PBO, vooral op aan dringen van Luc Cleemput en Jacques Van Daele, daar vo rig seizoen mee van startte gaan. Zes clubs aarzelden niet om hun jeugdspelers deze zo be langrijke schat aan ervaring te gunnen, en schreven in met zo veel ploegen dat onmiddellijk een reeks jongens en meisjes en 14-jarigen werd opge richt. Was het eerste jaar een over donderend sukses, dan blijkt nu aan het begin van het sei zoen dat juist die clubs die geen aktieve jeugdwerking kennen in de problemen ko men. Zo schrijft Stekene nog slechts in met één jongens- ploeg, doet Buggenhout waarschijnlijk hetzelfde en verdwijnen de Flying shuttles uit de jeugdinterclub. Wij hebben te weinig jeugd, vertelde Martine Verhellen vande Flying Shuttles, maar eigenlijk is ons groot pro bleem dat we in onze club geen jeugdverantwoordelijke vinden. Tegenover dit alles staat dat clubs als Lokeren, Drive en de Mintons, die dus wel een aktieve jeugdpolitiek voeren, meerdere ploegen in schrijven. Groot probleem voor inter- clubverantwoordelijke Jac ques Van Daele en voor jeugdverantwoordelijke Luc Kesbeke van Lokerse is de reeks -14-jarigen bij de meis jes. Een reeks die vorig sei zoen uitsluitend bestond uit Lokerse ploegen. Daar komt dit seizoen weinig verande ring in, maar naast de Loker se ploegen schrijven toch ook de Mintons in deze reeks in met één ploeg. Drive zal daar volgend sei zoen zeker één of twee ploe gen aan toevoegen. Verdwijnen de niet aktief jeugd gerichte clubs langzaam uit de jeugdinterclub, dan worden die dit seizoen ver vangen door andere clubs. Grote verrassing daarbij is Danlie dat inschrijft met 2 jongens en 1 meisjesploeg. Ook positief nieuws uit de Gentse regio waar naast Lo keren (met 6 ploegen) ook Pluimplukkers deelneemt met 2 jongensploegen en Latem met een jongensploeg. Voor het einde van deze maand worden nog inschrij vingen verwacht van Maspo, Eikenlo, Wetteren en Flee Shuttle. Vooral deze twee laatste clubs hebben een aktieve jeugd werking maar waren niet vol ledig op de hoogte over de werking van de interclub. Met al deze ploegen erbij, zegt Jacques Van Daele, zul len we zeker voldoende heb ben met vijf interclubweek- ends. Daarvan liggen er nu reeds twee vast in het provin ciaal domein te Wachtebeke en één in de sporthal van het Drive jeugdteam te St. Gillis- Dendermonde. Nieuw dit seizoen is, dat de hogere jongensreeks niet zal worden opgesplitst in drie reeksen, maar dat elke ploeg alle andere zal ontmoeten. Wat natuurlijkde kompetitie in deze reeks veel interessan ter maakt. Bovendien wordt aan elke reekskampioen een wisseltro fee overhandigd, waarvan tel kens een kleine versie defini tief aan de club wordt ge schonken en de clubnaam in de grote beker wordt gegrifd. Jeugdinterclub een must voor elke club die denkt aan haar toekomst. En trouwens, volgens Jacques Van Daele, naast Brabant een unicum in ons land. (L.C.) BOOGSCHIETEN D.R.C. - Asub Brussel: 12-31 Dendermonde heeft tegen de kampioenen geen schijn van kans gehad. Met een ploeg waarin Saerens, Sluys, De Coene, Vermeulen, Cambier, e.a. onbeschikbaar waren, was reeds vooraf geweten dat het onmogelijke opdracht zou worden voor de Dender- zonen. Er werd bovendien vrij panie kerig gestart. Slecht ontzet ten, onnodig balverlies en ze nuwen lagen aan de basis van een Asub-overwicht dat zich op het scorebord liet merken: 0-4 langs Brassine, 0-7 op vrij- KRACHTBAL schop, 0-11 na een nieuwe try (cadeau gegeven) en 0-14 op off-side fout, bepaalden de score aan de rust. Pas herno men was het al direkt 0-17 en 0-21. Het ergste werd ge vreesd voor de moedige Den- dermondenaars.... Toen kwam de kentering. DRC kon langs een prachtig opgezette aanval van Luc Pierson tegensocren en om zetten: 6-21. Asub zorgde voor betaald antwoord: 6-27, maar de thuisploeg, liet zich niet meer intimideren en zorgde zelfs voor zware druk. Een nieuwe try langs Pierson, omgezet'door Van de Putte bracht 12-27 op het bord. Asub kon nog scoren en won verdiend met 12-31. Zware cijfers op het eerste gezicht, maar rekening houdend met de wel zeer zware handicap, waarmee DRC moest starten, toch een eerste aanduiding dat DRC moet bekwaam zijn om de veroverde plaats in hoogste afdeling te verze keren. Zondag a.s. speelt Dender monde opnieuw thuis tegen FC Luik, dat Rubes ging kloppen met 0-14. Dender monde moet bekwaam zijn om zijn eerste punten te vero veren. De uitslagen Anderlecht-Bosvoorde 6-19 Coq Mosan-British NN 19-14 Visé-Avia 19-8 Rubes-Luik 0-14 4' afdeling Alfa St.-Gillis 16 Laakdal 0 Onze jongeren hebben het seizoen veelbelovend ingezet. Laakdal, op zijn sterkst, kreeg geen schijn van kans promotie. De ploeg bewees tegen het jeugdig geweld van reeds vorig jaar met de besten de thuisploeg. Alfa belooft mee te kunnen en zal zich een sterk seizoen te spelen en zeker proberen waarmaken, voelt zich zelfs geroepen aan- FVDV spraak te kunnen maken op Op dinsdag 4 oktober wordt de Werelddierendag gevierd. Het is meteen ook de tiende verjaardag van de universele verklaring van de rechten van het dier. Als op dit ogenblik de dubbe le wisselmarkt in de Bleu zou worden afgeschaft, zou dit nauwelijks enig effekt hebben op dc positie van de frank in het EMS, noch op het rente bestand in België en Luxemburg. Zo staat te lezen in Weekberichten van de Kre dietbank waarvan U de volle dige tekst kunt bekomen op het nummer 02/427.27.00, toestel 2028. Liefst 136 ploegen namen deel aan het schutterskam- pioenschap van de 3e sector - 35 maatschappijen van Waas en Dender ingedeeld in 9 schuttersdagen waarvan de fi nale zondag jl. plaats vond op het terrein van de Kon. Nat. St.-Sebastiaan BELSELE op haar prachtig terrein, Belsele- dorp 2, te BELSELE. Het werd een zeer sportieve doch spannende kamp die uit eindelijk navolgende win naars aanduidde: Kampioen 1988 in ploegver- band: 1. Schuttersgilde Scheldezo nen te DENDERMONDE 2. Keiz. Gilde St.-Sebastiaan WAASMUNSTER 3. Kon. Gilde St.-Sebastiaan OVERMERE Individueel werden 2 uitschie ters genoteerd: 2 gelijk voor de le plaats: VAN MOER R. van BEVE- REN St.-Sebastiaan SMET Gerrit van BELSELE St.-Sebastiaan, elk 14 punten op 10 scheuten. Het stadsbestuur was ver tegenwoordigd door schepen van de sport André BAF- TENS die de laureaten van harte feliciteerde en een prachtige beker overhandigde aan Scheldezonen Dender monde, Waasmunster en VAN MOER R. Voorzitter Marcel DUTRE dankte alle medewerkers en in het bijzonder de afgevaar digden van de Kon. Nationale Bond onder leiding van Ed ward VAN STEENBERGEN die op zijn beurt de inrichten de Gilde in de bloemen zette voor de onberispelijk en voor beeldige organisatie. Zondag 18 sept. 1988 de fina le slag voor het kampioen schap van België in Heist aan zee tussen de 5 kampioenen van de sektoren inbegrepen Scheldezonen DENDER MONDE. (mare stevelinck) Beker van Oost-Vlaanderen Het vertrek van Diane Meers man - pas 16 jaar en een belofte voor het Belgische Krachtbal - zou het voor de Damesploeg van Krachtbal klub Temse (onder voorzitter schap van A. Nobels en se- kretaris, tevens trainer van de Damesploeg, Theo Van der Biest) een moeilijke opdracht worden om de prestaties van vorig jaar, nl. kampioenstitel in de Nationale B-reeks, te evenaren. Even terugkomen op de be loftevolle 'loopbaan' van Dia ne Meersman; zij kwam als 'pupil' mee naar de trainingen met haar broer Bert (ook al een 'ster' aan de Krachtbalhe- mel) toen ze nog maar 9 jaar oud was, en alhoewel zij toen enkele vriendinnetjes met zich meebracht, stohd zij toch vlug alleen tussen de jongens omdat de andere speelstertjes het vrij vlug lieten afweten. Hierdoor moest Diane steeds meespelen met de jongens, hetgeen echter geen bezwaar was, want op het einde van haar 'pupil-zijn' nl. toen ze 12 jaar werd, was zij één van de besten tussen de jongens en behaalde zij zelf met deze ploeg de kampioenstitel Zij bleef verder spelen tussen de jongens, bij de miniemen, en kreeg daar dan de assisten tie van Lieve De Block. Ook bij deze miniemen kon zij goed haar 'mannetje' staan zodat de titel ook hier lonkte maar net ontglipte. Toen zij 14 werd begon men bij Temse in te zien dat men dit talent niet mocht laten verloren gaan en riep men voor Diane een vrouwenploeg in het leven om voor Diane een continuïteit te kunnen waarborgen. Er werden een paar geïnteres seerde dames of meisjes aan gesproken en al vlug was er een ploegje bijeen om tor nooien en oefenwedstrijden te spelen. Dit ploegje werd vlug aanzien aanvaard als een stevige konkurrent en met en kele speelsters als de gezus ters De Block, Trees Van der Biest en Ann Meersman, stond >Diane zeker niet alleen om de wedstrijden aan te vatten. Ook hier bleek dus al gauw dat Diane Meersman geen meeloper was. maar iemand die kon uitgroeien tot één van de beste werpsters en speel sters van België. (Hoe kan het anders als men het SUPER- STAR-brevet behaalt met de verste worp van België, bij de miniemen, met een worp van 19 m.) Dus mede door deze werp- kracht en de inzet van Diane - natuurlijk zou dit niet ge kund hebben zonder de ande re speelsters die ook meer dan eens de klus alleen dienden te klaren - werd vorig seizoen de kampioenstitel binnenge haald. Zoals reeds eerder gezegd heeft Diane Meersman voor het begin van het seizoen de klub verlaten omdat naar «haar zeggen» de krachtbal- microob verdwenen is. Laat ons hopen dat die mikroob Diane opnieuw te pakken krijgt om samen met de ploeg van Temse een einde te ma ken aan de heerschappij van Varsenare, de ploeg die reeds jaren ongeslagen aan de top staat in België. Zelfs voor een buitenstaander is het trouwens niet te geloven dat iemand wie van kindsbeen af Krachtbal speelt en daarbij nog de beste werpster van een ploeg is, en zelfs in aanmer king komt om 'speelster van het jaar' te worden, zomaar stopt met Krachtbal en er plots niets meer in ziet... OF ZIJN ER ANDERE REDE NEN... Om nu even terug te komen op de Beker van Oost-Vlaan deren. Deze werd betwist tijdens het weekend van 10-11 september te Opstal. De ploegen waartussen het zou gaan waren: Buggenhout, Opstal, Dries (Opdorp) en Temse. Uiteindelijk werd de trofee binnengehaald door de Da mesploeg van Temse met de volgende uitslagen: 15-5, 16-5 en 12-0. Voor de ploeg van Temse tra den aan: Ann Meersman, Trees Van der Biest, Carine en Lieve De Block en nieuwe ling in de ploeg Carine Coe ne, die is overgekomen van krachtbalklub Beitem (Roe- selare). In ieder geval een hoopge vend resultaat voor de aantre dende kompetitie. Alles kan slechts nog verbete ren door de terugkomst van Diane Meersman (als die mi kroob haar te pakken krijgt, of haar laat gaan).'waardoor Temse niet alleen de beste ploeg in Oost-Vlaanderen zou zijn, maar misschien wel de 'BESTE PLOEG IN HEEL BELGIE'. (m. stevelinck) Krachtbal. De derde ploeg van Osiris behaalde de eerste zege op eigen terrein (da) Krachtbal. De dames van Krachtbalklub Temse (ms)

De Voorpost | 1988 | | pagina 28