Nieuwtjes uit het Stadhuis Aalsterse etalagewedstrifd werd voltreffer Wegeniswerken te Aalst Sonometers meestal preventief gebruikt Grieks leren en Grieks dansen De Voorpost - 23.9.1988 - 3 - Een gedeelte van de afbraak van de gebouwen van de Lion d'Or zal ter plekke worden verbrijzeld en gemalen zodat het steengruis kan dienen voor funderin gen. Dat werkt kostenbesparend langs beide zijden. - Milieueffektenrapporten (MERs) zijn in. Dat van Amylum wordt opgesteld door de diensten van het nukleair centrum Mol. Op het vlak van het geluid moet «Leuven» echter eerst nog zijn zegje hebben. Dan zou het klaar zijn. Ook het MER zou volgens schepen Doorns stelde, in de eindfase zijn getreden. - De vestiging van het dierenasiel dat samen met de Lion d'Or gebouwen zou verdwijnen blijft de gemoederen beroeren. Schepen Doorns beloofde echter reeds herhaaldelijk dat niet zou worden afgebroken vooraleer een andere huisvesting was gevonden. Men zoekt een centraal gelegen terrein in een bouwzone niet te kort bij een woonkern, kwestie van geluidshinder. Het stadsbestuur zou een nog niet nader genoemd terrein op het oog hebben. Dat moet echter gedeeltelijk nog een andere bestemming krijgen. Eens men weet heeft van de beschikbare oppervlakte kan er schot in dit netelig dossier komen. - De aanleg van de ondergrondse parking stuit op verzet van de provinciegou verneur die de beslissing van de Aalsterse gemeenteraad door schorsing op de helling zet. In de komende gemeenteraad krijgen de vroede vaderen lezing van dit gouvernementeel schrijven. Hoe de Aalsterse gemeenteraad samen met het college daarop gaat reageren is nog in onderzoek. Alle elementen van de motivering die tot schorsing leidden - het zou vooral gaan over de gunning - moeten eerst zorgvuldig afgewogen worden. Pas dan kan de gemeenteraad zich een id?e vormen wat meest opportuun is. Wellicht komt dat inhoudelijk pas na de verkiezingen aan bod in de gemeenteraad. - Dat er sprake van is dat zigeuners zich zouden mogen komen vestigen op stadseigendom te Baardegem waar eens een kultureel centrum was voorzien, strookt niet met de waarheid. Aldus schepen De Maght op de perskonferentie ten stadhuize. Daaromtrent is inderdaad geen enkele beslissing getroffen door de verantwoordelijke instanties. Wat wel beslist werd is er een betonnen plateau te gieten waar eventueel kermisattrakties terecht kunnen. Sinds de herschikking van het dorpsplein te Baardegem kan o.m. de auto-scooter daar niet meer terecht maar dan wel op het nieuw betonnen plateau. Dat eventueel in de weide erachter 's zomers jongeren hun tent zouden komen opzetten, daarin ziet het stadsbestuur geen graten. - Dat het bloementapijt dat bij Dirk Martens gespreid werd en zeer veel belangstelling lokte, aan de stad veel zou gekost hebben wordt door schepen Juliaan Vinck tegengesproken. Van de 700.000 fr. die beschikbaar waren gesteld, werden er «slechts» 420.000 fr. gebruikt. Dit vooral omdat het bloemtapijt de omkadering was van een aktie van de Nationale Dienst voor de Afzet van Land- en Tuinbouwprodukten die met een halfmiljoen over de brug kwam. - Inwoners van de wijk Erembodegem-Terjoden kunnen nu voor de allereerste keer in eigen buurt ter stembus gaan. Volgende straten komen daarvoor in aanmerking: Beekstraat, Berken- en Beukenlaan, de Zwacflaan, Churchillsteenweg, Dennelaan. Diepestraat, Dreef- en Driehoekstraat, Eikenlaan, Geraardsbergsesteenweg, Hof ter Loke- renstraat, Industrielaan, Kloosterstraat, Lindenlaan, Ninovestraat, Olmen- straat, Sparrenlaan, Vennestraat, Groenweg, Villalaan en Watermolenstraat. - In totaal zijn er in groot-Aalst drie stemburelen meer: 2 in Terjoden terwijl in Erembodegem het aantal hetzelfde blijft en 1 meer in Hofstade waar er nu 6 worden ingericht. - Inachtnemend dat er in het Vlaamse land 23.000 minder schoolgaande kinderen zijn waarvan 7.000 kleuters doet het stedelijk onderwijs het voortreffelijk. Er zijn in de totaliteit op heden 9 kleuters meer wat een verhoging is van anderhalf procent en 34 meer leerlingen gaan naar het lager onderwijs wat een verhoging inhoudt van 3,5%. In de akademie schone kunsten dagonderwijs zijn er nu 114 tegen 112 vorig jaar doch in het avond- en weekendonderwijs zijn de inschrijvingen nog lopende. Ziekenwagenpersoneel bijscholen De Aalsterse afdeling van het Rode Kruis Vlaamse Gemeenschap organiseert met haar dienst «Leer gangen» een Studiedag voor ziekenwagenperso neel, op zaterdag 24 september. Praktisch Deze studiedag heeft plaats in de zaal Horizon van het RIBSO aan de Aalsterse Molendreef. Parkeer gelegenheid voorzien op de parking van het nieuw OCMW-ziekenhuis. Het aantal deelnemers wordt beperkt tot 400. Deelnemen kan mits betalen van 750 fr. voor lunch, koffie, drink en syllabus. LH Aalst. Schoenen Arnold was goed voor de eerste prijs niet-voeding (Ih) Aan het rondplein aan de Werf by de Sint-Annabrug wordt momenteel in een eerste fase gewerkt aan de herschikking van het Werfplein. Rond het monument van de gebroeders Daens komt een ovaal plein waarin ruim aandacht wordt besteed zowel aan groenbeplanting als aan voetgangersfaciliteiten. Op de vraag naar het ge bruik van de sonometer ontving burgemeester De Kerpel vanwege de stede lijke politie volgend ant woord. «Inzake het gebruik van de sonometer door onze diensten kan ik U medede len dat dit toestel geregeld wordt gebruikt, maar dan meestal bij preventieve akties. Zo worden geregeld dan cings, herbergen en inrich tingen waar muziek wordt gemaakt, bezocht om de geluidsterkte van de ge bruikte apparatuur vast te stellen en aldus de uitba ters kennis te geven hoe ver zij kunnen gaan en tot waar hun geluidsterkte kan worden ingesteld. Dezelfde werkwijze geldt voor de bromfietsen. Soms wordt een preventieve ak tie gevoerd en worden op de openbare weg brom fietsen tegengehouden en gebracht naar een geschik te plaats waar, vooraf, de sonometer staat opgesteld. Het vaststellen van sto rend lawaai veroorzaakt door motorvoertuigen is een omslachtige procedu re, waarbij minstens drie agenten vereist zijn en het toestel zodanig moet opge steld staan dat het zelfs moeilijk is een geschikt terrein te vinden om op wettelijke basis te kunnen overgaan tot meting. Hetzelfde geldt voor het opmeten van lawaai in herbergen, dancings e.a. waar muziek wordt ge maakt. Ingevolge het K.B. van 24.2.1977 moeten de geluidsnormen van de sto rende muziek worden op genomen in de herberg, bij de klager, nogmaals in de herberg en klager, dit naargelang de muziek is uitgeschakeld en an dersom. Deze werkwijze neemt heel wat tijd in beslag, vraagt voldoende perso neel en wordt, meestal door de aanwezige klan ten, veelal omdat zij vol doende hebben gedron ken, aangezien als provo catie vanwege onze dien sten. Vandaar dat wij steeds verbaliseren op een een voudiger en, volgens ons, even efficiënte wijze, voor inbreuk op art. 25 ev. van het Algemeen Politiere- glement van de stad. Het is ons om deze reden onmogelijk, Mijnheer de Burgemeester, de proces sen-verbaal uitdrukkelijk opgesteld met gebruik van de sonometer, afzonder lijk, op te nemen in onze statistische gegevens. Zij ressorteren onder de ru briek «storend lawaai». Ter vervollediging van on ze informatie wensen wij U ter kennis te brengen dat onze diensten kunnen beschikken over twee so nometers: Een geluidsniveaumeter (pistoolmodel) Bruël en Kjaer, mod. 2208. Deze bevindt zich op de dienst verkeersveiligheid, Albrechtlaan. Een tweede toestel Genaral Radio. Dit laatste hebben wij in bruikleen van de dienst leefmilieu van de stad. Geen van deze toestellen voldoet nog aan de nor men om op wettige basis metingen te verrichten i.v.m. het K.B. 24.2.1977, maken van muziek in openbare en private in richtingen, noch voor het meten van nijverheidsge luid bij hinderlijke, ge vaarlijke en ongezonde in richtingen. Sedert enkele maanden hebben twee van onze per soneelsleden het getuig schrift behaald, zoals de Heer Blendeman van de dienst leefmilieu, zodat zij overeenkomstig de bepa lingen van het Besluit van de Vlaamse Executieve dd. 7.11.1984, gemachtigd zijn over te gaan tot het opsporen en vaststellen van inbreuken op de rege len ter bestrijding van de geluidshinder. Het is ons niet bekend of een antwoord wordt ver wacht op de vraag «hoe dikwijls onze motorvoer tuigen reeds werden aan- Het Werfplein is een druk verkeersknooppunt waar op liefst zes straten uit monden. Het postsorteer- gebouw aan dat plein is moeilijker bereikbaar on der meer omdat door het inrichten van tweerich tingsverkeer naast de Den der er parkeerverbod is. Dat werd echter de jong ste dagen opgelost door een doorgang te creeëren waarbij auto's tot aan de post kunnen rijden. De koliektoren zijn er reeds gelegd zodat de werkzaamheden zich kun nen beperken tot het reali seren van de bovenlaag en de groenaanplanting. Het betreft een werk dat ingeschreven was op de staatsbegroting en dan ook door het ministerie wordt gefinancierd als zijnde één van de zware punten, «verkeersknelpunten met risico». De straat langsheen de Dender is smal om het tweerichtingsverkeer zo wel naar de Nijverheids straat als na^r de Burcht- straat te verwerken. De Molenstraat is niet meer bereikbaar tenzij voor plaatselijk verkeer. Voor de Vaartstraat is de toestand dermate dat be gin oktober deze straat voor het verkeer zal kun nen worden opengesteld. Voor de Vrijheidstraat wordt dat eind oktober. O.m. omdat er bijkomen de dagen werden verleend voor RTT-werken. Dat wil echter niet zeggen dat de ze straat niet vroeger, al hoewel nog niet totaal af gewerkt door het verkeer zou kunnen gebruikt worden. De Esplanadestraat zal vroeger kunnen openge steld worden. Dat zal het dan mogelijk maken in de Kapeliestraat aa nde lich ten links af te draaien rich ting Esplanadeplein. Aalst. De werkzaamheden aan de Werf zijn volop aan de gang (a) gewend om lawaaierige brommers in te halen». Inderdaad wij kunnen de ze vraag niet ernstig ne men. Precies of wij zouden enkel en alleen daarvoor voertuigen aanvragen. Er zijn meer dringende op drachten uit te voeren, met voertuigen dan het volgen van lawaaierige bromfietsen. Vanzelfsprekend worden zij ook daarvoor gebruikt maar dit alleen ten gepaste tijde, naargelang de uit te voeren opdrachten». Op de perskonferentie stelde burgemeester De Kerpel dat met dit ant woord de klus uiteraard verre van af is. LH Eftichia Aalst organiseert een kursus nieuw Grieks voor beginners en gevorderden in het Sint- Jozefscollege in de Pontstraat 7 te Aalst. De kursus bestaat uit 20 lessen die gegeven worden telkens op vrijdagavond. Voor de beginners is dat van 19 tot 20.30 uur en voor de gevorderden van 20.30 tot 22 uur. De eerste les wordt gegeven op 7 oktober. De inschrijvingsprijs bedraagt 2.000 fr. voor leden van de Griekse Vriendenkring en 2.200 fr. voor niet- leden. Voor meer informatie kan men terecht op het nummer 053/67.09.89. Eftichia Aalst is geves tigd in de Onderwijsstraat, 9473 Welle. Vanaf 8 oktober wordt ook een kursus Griekse dansen georganiseerd in de stadsschool in de Vrij heidstraat te Aalst. De kursusuren zijn van 12 tot 13 uur of van 13 tot 14 uur. De kursus omvat 6 lessenreeksen Men kan meer informatie bekomen op hogergemeld adres en telefoonnummer. Vele honderden belangstellenden vulden de veilingzaal van de bloemenveiling Flora verleden vrijdagavond in verband met de étalagewedstryd in het kader van de «Week van Belgische land- en tuinbouwprodukten». Aan deze etalagewedstrijden namen 156 handelaars uit Groot-Aalst deel: 122 uit de stad en 34 uit deelgemeen ten. Elke deelnemer ontving er vanwege het stadsbe stuur een bloementuil of fruitschotel ter waarde van 500 fr. De deelnemers werden in- Relatie: gedeeld in 2 kategorieën: Produktrelatie van eigen 1. Voeding: degenen die materiaal en landbouw- hoofdzakelijk of uitslui- produkten tend Land- en Tuinbouw- winnaars Voeding produkten verkopen lste prijs. CHOCOLA- Groenten, fniit, bloe- JUDY Korte Zout- men, bakkers, beenhou- straat 2 53.000 fr. r"' f"2'j. Zeer mooie etalage, de 2. Nret-voedrng: aüe ande- bakkenfiets evul| met re (vb.: kleding, optiek, en groentln in marse kapsalons, enz.) pe(n st£,t de show De Beoordelingsnormen nabootsing van enkele Produktpresentatie: Belgische kazen in marse- Estetisch verantwoorde pein zijn zeer goed ge- presentatie waarbij reke- slaagd. ning gehouden wordt met Met de affiche van de kleur, kwaliteit van vb. n.D.A.L.T.P. als blikvan- fruit, groenten, bloemen gereen voor het oog enz- en de smaak zal zeker ver- Herkenbaarheid van Bel- moe(j ik, de beste zijn. gisch produkt: 2de prijs: FISHCOUNT Vermeiding van streek APEtit, Vlaande- herkomst Dekoratie: Kleur, materiaal, opstel ling Kwaliteit: renstraat 6 - 33.000 fr. Prachtige bereide visscho tels van inlandse vis sier den deze etalage, met de koraties van fruit Samenspel van produkt- „oenten. 0rde en netheid presentatie, dekoratie en waren van de partij Het relatie, de gehele indruk embleem van de N.D.A.L.T.P. tooide het geheel. 2de prijs: MALPER- TUUS-DE VOS, Katte- straat 66-77 - 337000 fr. Met boereham in etalage volgeladen met Belgische groenten en fruit, alsook de presentatie van brood, zuivel en andere Belgische produkten vallen hier zeer in de smaak. De aanbreng van promotie is zeer geslaagd te noemen. 4de prijs: VAN LAN- DUYT, Kapeliestraat 15 - Gijzegem - 5.000 fr. Unieke montage van kwa- liteitsbloemen, fruit en groenten en andere Belgi sche specialiteiten sierden deze gedrapeerde etalage. Deze uiting van vakman schap geeft blijk van goe de smaak, werd zeer gesty- leerd voorgesteld. 5de prijs: D'HOEVE, Ge- raardsbergsestraat 64 - 3.000 fr. Zeer mooie etalage met de voorstelling van het wa penschild van Aalst, ge vormd door beschilderde eitjes. Met maïskorrels wordt de spreuk «Aalst leeft» ter herinnering ge bracht. 6e tot 10e prijs - 2000 fr. 11e tot 20e prijs - 1000 fr. Winnaars Niet-Voeding lste prijs: ARNOLD SCHOENEN, Nieuw- straat 39 - 53.000 fr. Met grote vogelschrik in de etalage als blikvanger werden Belgische land- bouwprodukten in de kij ker gezet, een grote fruit en groentenmand, met be hulp van stro, sierden deze winkel. Deze verdiende in de sektor niet-voeding de eerste prijs. 2de prijs: TIFFANY'S, Kapucijnenlaan 65 33.000 fr. Met bloemperk voor deur en embleem van de N.D.A.L.T.P. werd de aandacht gevestigd op het prachtige kapsalon. In de etalage stelden man nequinhoofdjes dienst doende als vaas, de haar- coupes voor! Zo werd een link gelegd naar de haar- coupes, qua kleur en snit zeer geslaagd. Een lust voor het oog. 3de prijs: OPTICA, Naar stigheidsstraat 104 - 20.000 fr. Deze etalage zeer decora tief met panelen in onze Belgische kleuren, alsook de voorstelling van de ka rikaturen op de achter grond gaf een mooie voor stelling van groenten en fruit. Deze kreatieve eta lage schept door zijn so berheid een enorme bewe ging. Zeer goeie blikvan ger. Proficiat. 4de prijs: PIETER COE- CKE DESIGN, Molen straat 44 - 5.000 fr. Zeer originele voorstelling van de koe, uitgesneden in hout, met doorkijk naar de andere produkten die de koe ons schaft, zoals leder, vel waarmee de link gelegd werd naar hun ei gen produkten o.a. zetels, stoelen enz. Inderdaad, de koe levert ons niet alléén melk en vlees. Zeer goed geslaagd. 5de prijs: KREFEL, Hop markt 5 - 5.000 fr. Legde het aksent op het bereiden en bewaren van verse groenten, fruit en zuivelprodukten en de mo gelijke verwerking ervan met hun eigen electrische apparaten. De affiches vervolledigen de afwerking ervan. Goed voor de 5de prijs. Van de 6e tot 10e prijs - 2.500 fr. Van de 11e tot 21e prijs - 2.000 fr. Bijna vanzelfsprekend kwam het gros van het aantal deelnemers uit Aalst-Stad. Er waren er echter ook 12 uit Hofsta de, 15 uit Nieuwer kerken, 14 uit Erembodegem, 1 uit Baardegem, Moorsel en Gijzegem. LH Aalst. Aalst leeft van 9 tot 12 september 1988 staat op de trommel te lezen. En nadien? (a) Aalst. Schepen Willems reikte de prijzen van de etalagewedstrijd uit (a)

De Voorpost | 1988 | | pagina 3