Kwart eeuw Vrije Bloedgevers «Steens Afdeling Erembodegem Yoga Vedanta met yogakursus voor beginners Nieuw werkjaar met vernieuwde leiding in Dido Erpe Weduwe L. D'haeseleer: «LSH mag niet op de helling komen» Alles en nog wat over het Aalsters containerpark Derde Wereld en politieke partijen Wie wil beter leren schrijven, lezen, rekenen... De Voorpost - 23.9.1988 - 5 Yoga-Vedanta Aalst v.z.w. organiseert een nieuwe Yoga- kursns voor beginners. Die kursus bestaat uit wekelijkse praktische lessen, beginnend met een uiteenzetting en een diaprojektie op woensdag 28 september 1988 om 20 u., in het Yogacenter, Volksverhef- finstraat 95, Aalst. Na die uiteenzetting is er gelegen heid tot inschrijving: 800 fr. per jaar en 500 Fr. voor bijko mende leden van hetzelfde gezin (maandelijks Yogama- gazine inbegrepen). De kursus eindigt in het voor jaar 1989. Daarna kunnen de deelnemers terecht in de kur- sussen voor gevorderen. De lessen hebben plaats in een oase van rust. een ideale ruimte, met voltapijt, indirek- te verlichting en rustgevende achtergrondsmuziek. Er is geen speciale uitrusting ver eist. De deelnemers hebben niets anders nodig dan een loszittende kleding en een badhanddoek. Wat heeft de kursus te bieden? Het sukses van Yoga ligt in de ontdekking van een funda menteel probleem dat aan de basis ligt van futloosheid, stress, depressie, angst en zo wat 80% van alle lichamelijke kwalen. Dat probleem bestaat erin dat we slechts het gevoel hebben te bestaan, zolang we de interesse hebben om bezig te zijn, zolang we onze erva- ringshonger kunnen stillen en zolang we door onze omge ving worden erkend. Een oplossing Met de ontdekking van het probleem, werd de oplossing geboren. Die oplossing be staat uit een unieke benade ring die de beoefenaar doet terugvallen op zichzelf, zo diepgaand dat zijn bestaans grond, waarin hij voor het eerst een tevredenheid en zelfzekerheid vindt die niet afhankelijk is van dingen bui ten hem. Die enige benade ring wordt ondersteund door een uitermate eenvoudig, in tegraal systeem van oefe ningen. Oefening Yoga begint met dynamische, revitaliserende oefeningen die dienen om 12 energieën en systemen in het lichaam te bekrachtigen en te harmoni seren. Met die oefeningen maakt men zelf beta-endorfi- nen of anti-depressiva. Een paar minuten oefenen heeft hetzelfde effekt als 3 km. Daarop volgen statische hou dingen die de werking van alle organen verbetert. Die hou dingen scheppen kracht en aanwezigheid van geest. In dammingen van energie, ont staan uit onverteerde gevoe lens verdwijnen door onbe weeglijk en volkomen ont spannen gerekt te zijn en vrij te ademen. Die oefeningen worden stee vast besloten met een diepte ontspanning, waarin men alle lagen van de persoonlijkheid objektiveert, aanvaardt en aan zichzelf overlaat. Uit de praktijk blijkt dat het li chaam, de 5 levensstromen (bio-energie) en de psyche zich dan vrij uitdrukken en een beroep doen op hun eigen intelligentie om alle onvolko menheden te helen. Kwaliteit Yoga is een paar duizend jaar oud. Zijn kwaliteit werd ein deloos getest. Yoga Vedanta vierde zijn zilveren jubileum, en is, dank zijn 25 jaar erva ring een van de weinige cen tra, zoniet het enige Yogacen- trum. waar Yoga zo echt en grondig wordt begrepen en aan de man gebracht. Inlichtingen: J. Kiekens, Bre- destraat 204 9300 Aalst, tel 053-77.74.90 LH By een heelkundige ingreep, na een verkeers- of werkon geval zyn bloedtransfusies vaak levensnoodzakelyk. «In elk gezin een bloedgever!». Dit was de leuze van wijlen Louis Steens (°1904-1980), Hallenaar, stichter en dertig jaar lang nationaal voorzitter van de Bond van de Vrye Bloedgevers van België. Zondag 18 september II. organizeerde de Vriendenkring Erembodegem van het Centrum Louis Steens van het Nationaal Verbond der Vrye Bloedtransfusiediensten van België, V.Z.W.D., een feestviering ter gelegenheid van het 25 jarig bestaan van de afdeling Erembodegem en de vereremerking van 140 verdiensteiyke leden. In onze ziekenhuizen is naam van het Centrum dikwijls een tekort aan Louis Steens: «U allen bloed. Regelmatig hebben waarde bloedgeefsters en bloedtransfusiecentra die bloedgevers die wij van deze ziekenhuizen bevoor- daag speciaal vieren wil ik raden te kampen m de feliciteren en oprecht dan- grootste problemen om ken in naam van alle pa- hun taak efficiënt te kun- tiënten die door uw gebaar nen vervullen. van menslievendheid en In Erembodegem-Cen- solidariteit vandaag de dag trum wordt reeds 25 jaar nog kunnen aanschouwen, door het Nationaal Ver- Het geven van bloed aan bond der Vrije Bloed- onbekenden is een daad transfusiediensten van van ware naastenliefde. België, Centrum Louis De beloning ligt in het feit Steens, met daadwerkelij- dat men inderdaad men- ke medewerking van de senlevens helpt redden... Vriendenkring Erembode- Alleen U, als gezond gem, voortdurend geijverd mens, en diegenen die nog voor de verdere uitstraling geen bloedgever zijn, kun- van hun ideaal «in elk ge- nen het probleem van het zin, een bloedgever». Vier bloedtekort helpen oplos- keer per jaar, eens per sen: wordt vrijwillige kwartaal, wordt in de bloedgever! Ik zou zeggen Krypte, Weggevoerden- overwin uw schrik voor die straat te Erembodegem, kleine prik die niet op een bloedinzameling ge- weegt tegen het leed van houden. De organisatie vele gekwetsten en zieken, hiervan wordt er thans ge- voor wie een beetje van leid door een dynamische uw bloed en uw tijd een bestuursploeg: ere-voor- kwestie is van leven of zitter Frans Boel, voorzit- dood», ter Octaaf Van Hoefs (dit Het is daarom dat het jaar 20 jaar voorzitter!), Centrum Louis Steens en ondervoorzitter Speek Re- de Vriendenkring van né, sekretaris Galle Alois, Erembodegem U als huip-sekretaris Speek bloedgever en als mens Christiaan, schatbewaars- ter mevr. Van Hoefs-Can- respekteren en waarderen, want U bent van onschat- noot Maria en de leden bare waarde, voor alle zie- Albert Arijs, mevr. Galle- ken die uw bloed nodig De Mil Judith Etienne, mevr. Wellekens Amanda. Vaerenbergh Frans. Remy hebben. Deze dag is een Speek- gelegenheid om alle do- Van nors van Erembodegem en omliggende zeer oprecht Zondag 18 september pro- te danken voor hun in- grammeerde dit bestuur spanningen ten dienste de uitreiking van erete- van de medische heelkun- kens aan 140 verdienstelij- dige verzorging en diege- ke bloedgevers-leden van nen te huldigen die vol- Erembodegem en omlig- gens onze afspraken het gende, met receptie in de vereiste aantal keren hun krypte. Ook een feestvie- bloed hebben afgestaan ring voor deze leden en voor het redden van men- hun familie in de ruime senlevens. Ik zou hier van parochiezaal, Dorp, te daag ook hulde willen Erembodegem t.g.v. het brengen aan de afdelings- 25-jarig bestaan van de voorzitter, dhr. Van vereniging. Hoefs, en aan alle leden En dhr. Vrancx Hubien, van het bestuur evenals nationaal voorzitter, in aan alle helpers en mede werkers en ze danken en feliciteren!» 55 diploma's voor 10 giften werden uitgereikt aan 55 trouwe leden. 36 donors ontvingen een bronzen ereteken voor 20 giften Een bronzen juweel voor 30 giften kregen 7 donors. Een zilveren ereteken werd overhandigd aan 21 donors voor 40 giften. Een zilver juweel kregen 3 leden voor 50 giften. Voor 60 giften werd een gouden ereteken overhan digd aan 7 donors. Voor giften werd «goud en glazuur» op de borst gespeld van Van Hoefs Carolus, Smekens Antoi- ne, Van Geit Félicien," Van Impe Prosper en Els- kens Cordula goud juweel). Goud en safïer voor 90 tot 100 giften kregen Smekens Victor, Van Vaerenbergh Frans, De Brabanter Frans, Van Hoefs Octaaf en Van Asbrouck Fran- cicus. Tenslotte werden ook «Einde gift plaquetten» toegekend aan Arijs Al- bert, Van Hoefs Octaaf, Verhofstadt Pauline, Ver- hofstadt Petrus en Can- noot Maria. Zondagnamiddag kwamen de meeste van deze ver dienstelijke bloedgevers en hun gezin samen in de Parochiezaal voor een ge zellig samenzijn. Dhr. Vrancx beklemtoon de: «Ik hoop, beste bloed geefsters en bloedgevers, dat we nog vele jaren met uw medewerking en met medewerking van de Vriendenkring van Erem bodegem het grote levens werk van onze stichter, de heer Louis Steens, zullen mogen verder zetten als idealisten van het redden van mensenlevens, door om de drie maanden een deel van ons bloed af te staan!» Bloed geven is leven ge ven. Leven geven baart vreugde! De eerstvolgende bloedin zameling heeft plaats op 16 oktober 1988. Nieuwe bloeddonors zijn hartelijk welkom! DB. Aalst. Heel wat belangstelling voor de uitreiking van de eretekens aan de bloedgevers te Erembodegem (a) Aalst. In Erembodegem werden liefst 140 bloedgevers gehuldigd (a) Vermits de vroegere permanent verantwoordelyke, Ste ven Vromman, zich nu met overkoepelend jeugdhuis- werk bezig houdt, heeft men in Erpe de leiding aan twee mensen opgedragen. Toch hebben zy voor het komende winterseizoen al een interessant programma klaar dat zowel ontspannende als vormende en informatieve akti- viteiten bevat. Sinds 16 september is men 22 oktober eveneens om met ccn wekelijkse kursus 20 uur verwacht men B. Jazzdance gestart maar Crabbé met een denderen- men kan er nog altijd te- de show. recht op vrijdag om 20 Met het oog op de ge- uur. Ook de wekelijkse meenteraadsverkiezingen kursus klassieke dans is wil men in Dido heel wat volgende zondag aan zijn dieper ingaan op dit ge- tweede beurt toe. Hier be- beuren. Het wordt in ieder gint men elke zondag om geval geen saaie info- 19.30 uur maar nadien is avond maar een gesprek Mevrouw Lydie D'haeseleer-Comelis, de weduwe van de op 12 augustus 11. overleden oud-burgemees- ter en oud-minister Louis D'haeseleer uitte op een perskonferentie haar duidelijk ongenoegen met de stand van zaken sinds het overlijden van haar echtgenoot. Ze neemt het niet dat met heel wat vertoon op vrijdag na de begrafenisplechtigheid van haar echt genoot mensen van officiële diensten en politie vergezeld van een fotograaf vóór haar woning verschenen om de inboedel te kontroleren wat volgens haar alleszins even adekwaat had kunnen gebeuren via de onderscheiden notarissen. Ze toont zich verder verbolgen omdat vanuit de LSW (Liberale Sociale Werken) verbod aan hun tewerkgestelden zou zijn uitgevaardigd om nog mee te werken aan een ander levenswerk van haar echtgenoot dat haar trouwens zeer dierbaar is, de LSH ofte Liberale Sociale Hulp. Bedoeld voor steun aan anders-validen. Door gebrek aan mede werkers komt die werking in de verdrukking doch de weduwe maakt zich sterk die taak verder te zetten. Ze is verder totaal ontmoedigd door het feit dat het «Fonds Louis D'haeseleer» gesticht met zijn eigen geld en bedoeld voor hulp aan anders-validen, niet meer zou mogen tussenkomen voor hun eigen gehandicapte zoon die het huis niet mag verlaten en 2 uur per dag een huisleraar krijgt. «Ik wil het levenswerk van mijn man alleszins verder doen bloeien en zal daartoe wel de nodige medewerkers vinden» besloot de weduwe. LH Donderdag werd het containerpark van de stad Aalst plechtig geopend. Vanaf 23 september beschouwt het stadsbestuur het containerpark als een nieuwe dienstver lening aan de milieubewuste bevolking van Aalst. Aldus kan zonder twyfel een bijzondere bydrage geleverd worden om een gezonder leefmilieu te bekomen. Daar deze dienstverlening houtsoorten; gratis gebeurt zal Aalst - bouw- en sloopafval: er voortaan een stad worden zijn containers voor: uit zonder sluikstorten, een sluitend steengruis - ge- stad die aan de zorg voor mengd afval (steengruis, de toekomst een gestalte hout); geeft. - glas: zonder stoppen, kroonkurken of plastiek, Wat is een containerpark? geen porseIem of aarden Een centrale inzamel- kruiken; plaats waar bepaalde af- motor- en frituurolie: in valstoffen worden opgeno- vloeibare toestand; men tot de hoeveelheid papier: samengebonden groot genoeg is om naar de 0f in kartonnen dozen, verwerker of hergebruiker geen carbonpapier of plas te brengen. tiekzakken; Alle partikuliere inwoners - rubberbanden; van Aalst kunnen er kwikbatterijtjès; terecht. oude geneesmiddelen. Industriële en ambachte- Ligging: Aelbrechtlaan lijke bedrijven niet. Deze Aalst, naast de Stedelijke bedrijven kunnen steeds werkhuizen, terecht bij private afval- Openingsuren: vanaf 23 verwerkingsfifma's. kennen. In een volgende medede- er mogelijkheid om vrij te over het politiek gebeuren film met nabespreking, oefenen onder professio- in eigen gemeente. Vele vragen zullen er aan bod komen; niet alleen de Geert Van Impe zorgt op technische kant zal er be- 23 september om 20 u. licht worden maar men zal voor een perkussieoptre- zich ook bezinnen over het den en zal verschillende beleid en meer speciaal zal Gemeenteraadsverkiezingen De Stuurgroep «Aalst groep aan alle partijen ge- tijen die tot hiertoe in ge- voor de Derde Wereld» vraagd dit programma te breke bleven zo vlug mo- ne'e 'eidin£- stelt zich de vraag of de willen onderschrijven. Er gelijk hun standpunt die- «Aalsterse politieke par- werd ook gevraagd om het naangaande, zouden laten tijen en Derde Wereldpro- standpunt van hun partij bïemen wel ernstig op- voor 1 juli te laten gewor- nemen». den aan de Stuurgroep. Gezien de feiten moeten Welnu we schrijven thans ze deze vraag ontkennend 2.9.88 en slechts vier par- beantwoorden. tijen hebben het nodig Door de Stuurgroep geoordeeld om op het «Aalst voor de Derde We- tienpuntenprogramma van reld», werd immers in de de Stuurgroep te ant- loop van de maand juni '88 woorden, een tienpuntenprogramma Eind juni kregen wij reeds gezonden aan al de par- een positief anfwooid van tijen die in het Aalsterse Agalev en in augustus kre- aan de komende gemeen- gen wij eenzelfde positief In 1990 bestaat de Konink- werd beroep gedaan op Ka- sesstuk en giller van for teraadsverkiezingen deel antwoord van de KP, SP lijke Aloude rederijkerska- rel De Naeyer. maat «Boeing Boeing» van nemen. en Vrije Demokraten. mer St. Barbara 450 jaar. Op 25/26/27/28 nov. '88 Camoletti met in de rolver- De Stuurgroep heeft daai Van de andere partijen, ree<l8 i® men in de brengt men «De kat op het deling. Mare De Cock. Ben- ernstig werk van gemaakt die nochtans bij meerdere kring 6611 feestelijk spek» van John Dole op de ny Vermeulen. Yet De Co- en er drie vereaderinpen eeleeenheden hoop oolie- Pr°£ramma samen te stel- planken met in de rolver- ninck, Monique Buys, 7po L vefgaaer'ngengeiegenneaen noog opiie len om dit VQOr de kring dehng Jean Paul Brijs, Mo- Marjan De Moor en Leen g maar werkvergaderin- pen met hun sympathie historisch jaar te vieren nique Buys, Linda De Van Lil gen van gemaakt, dat be- voor de Derde Wereld, Eén van de hoogtepunten Cock, Marc De Cock, LH tekent dat dit een ernstig hebben wij tot hiertoe nog wordt de musical «My Fair Achiel De Moor. Miekè en degelijk programma geen nota ontvangen. Lady» in maart 1990. Rousseau, Leen Van Lil, was. Wij durven er langs deze Ondertussen heeft de to- Benne Vermeulen en In een begeleidend schrii- weg dan ook ernstig op neelkring ook haar pro- Christiane Vinck. ven werd door de Stuur- aandringen dat al de par- f™"™» '?fOp 17/18/19/20 maart '89 6 1 Voor de beide produkties brengt men het suk- is er begeleiding voorzien door Mw. Coens van de Jeugddienst voor Maat schappelijke Participatie. Belangstellenden worden verwacht op vrijdag 30 september om 20 in het Dido-lokaal. Ook de toneelgroep Ban- dido gaat met haar aktivi- teiten verder want er zijn opvoeringen gepland te gen einde oktober. Tevens voorziet men ook een vor mingsreeks waarin ver schillende kuituren op ean zeer ludieke wijze voorge steld worden en dit via een september 1988: elke werkdag van 16.00 u. tot 18.00 u.; op zaterdag van 9.00 u. tot 13.00 u. Alle inlichtingen: dienst Volksgezondheid, Grote - tuinafval en gazon- Markl 3 Aa)st tel maalsel; 77.11.11 post 267 of 271. LH Het containerpark is gra tis, maak er gebruik van Welke afval en hoe aanbie den? - snoeihout andere Het Edukatief Samenwerkingsverbond organiseert kursussen voor volwassenen die niet lang naar school gingen en nu een aantal zaken willen opfrissen of bijleren. De kursussen starten in oktober en lopen tot juni. Je leert er zonder fouten schrijven, je leert een brief opstellen en formulieren invullen, de krant of een tijdschrift beter begrijpen, je leert ook beter rekenen - vermenigvuldigen, delen, procenten berekenenje leert je mening zeggen Voor meer inlichtingen: ESV, Parklaan 151,9300 Aalst, 053/78.15.05 ling aan de pers zal de instrumenten bespelen. de discussie gericht wor- Stuurgroep de stand van Op 2 oktober is het de den op de leefomgeving, zaken mededelen. beurt aan de jaarlijkse jog- de sportinfrastructuur, de LH 8in8 voor verenigingen en sociale en kulturele aktivi- scholen van het basis- teiten en talrijke andere onderwijs van Mere en op facetten. Voor deze avond 450 jaar Rederijkerskamer Sint-Barbara Aalst. In de Molendries werd een braderie gehouden (a)

De Voorpost | 1988 | | pagina 5