Danny D'Hondt "Nog leergeld betalen" Beveren onmondig tegen beweeglijk Charleroi Voor wanneer de eerste thuiszege 'ïüjbi SC Lokeren Eendracht Aalst Eendracht Aalst Wordt met de traditie gebroken Voetbalkalender Voetbaluitslagen 18 - 30.9.1988 - De Voorpost -TOYOTA fjS«: «AIS? Energiê VOETBAL Het voetbalseizoen 198^89^ meester en toen trainer Dimi- en bovendien werd de Afri- 295 minuten voetbal zonder ik mezelf we Het voetbalseizoen 191 betekent voor Danny D'Hondt eindelijk de grote doorbraak. De Gremberge- naar stak het nooit onder stoelen of banken dat hij zich moeilijk met een invallersrol kon blijven verzoenen. In de voorbije seizoen mocht hij wel af en toe eens van bij het startsignaal aantreden maar toch bleef hij drieëneenhalf jaar in de schaduw van Bob Hoogenboom. Vorig seizoen tekende D'Hondt nog een verbintenis voor twee jaar in de hoop dat dit seizoen nu eindelijk voor hem de felbe geerde titularisrol was wegge legd. Na het vertrek van Hoogenboom en de terugkeer naar Daknam van trainer Ai- mé Anthuenis werd D'Hondt nu de Lokerse nummer 1. Via Eendracht Grember- gen en KAV Dendermonde kwam hij op zestienjarige leeftijd naar Lokeren. Hij zat als eerstejaars-scholier in de ploeg van Oost-Vlaanderen en maakte toen het overstapje naar de nationale Uefa's. "Met die Oostvlaamse scholierenploeg moesten we het opnemen tegen Lokeren en het was Julien Labeau die mij daar opmerkte. Ik kreeg de kans om naar de Heizei te gaan en deel uit te maken van de nationale Uefa-ploeg. Drie jaar was ik Uefa-intematio- naal en ik trok wekelijks naar de Heizei om er te trainen. Met dit team werden we twee keer kampioen. Intussen was ik ook in Lokeren aan de slag gegaan en kwam daar terecht in het B-elftal. Rik Van Goe- them was destijds onze oefen- meester en toen trainer Dimi- en bovendien werd de Afri- tri Davidovic naar Daknam kaan Rufai naar Daknam ge- kwam, kreeg ik meteen de haald... kans om mee te trainen met "Toen ik vorig seizoen een het basisteam. Aangezien ik tweejarig kontrakt onderte- op dat moment mijn leger- kende, hoopte ik stillekens dienst vervulde, werd het wel dat 1987-88 dan wel het aller- een beetje over en weer ge- laatste seizoen van Hoogen- reis: 's morgens diende ik on- boom zou worden. Logisch ze nationale strijdtroepen en toch? Ik had ook al horen 's namiddags kwam ik naar ronken dat de kans erin zat Lokeren om er te trainen, dat Bob nog een seizoen zou Onder Davidovic kreeg ik blijven, een regelrechte op- mijn eerste échte kans, tegen doffer maar toch dacht ik niet Beerschot. Een geslaagd de- meteen aan opstappen. Wél buut, al zeg ik dat zelf. Ik zou ik getracht hebben hem kwam toen nog een paar keer sportief van repliek te dienen aan de bak toen er onenigheid en zo de voorkeur te krijgen. ontstond tussen Bob Hoogen" boom en de trainer met als gevolg dat Davidovic de laan uitging en Aimé Anthuenis de trainerswimpel overnam. Bob kreeg weer z'n vaste plaats en D'Hondt mocht naar de bank. 295 minuten voetbal zonder een bal binnen te krijgen. In de vierde wedstrijd, tegen Luik, werd ik voor het eerst gevloerd." Schrik om zijn plaats als titularis kwijt te spelen, heeft Danny D'Hondt totnogtoe niet gehad. Daar is de terug keer van Aimé Anthuenis naar Daknam niet vreemd aan. "De trainer kent mij al ja ren, hij weet wat ik kan. Ik speelde immers nog onder zijn leiding bij de Uefa's. En de keren dat ik Hoogenboom moest vervangen, deed ik wat De trainer moest dan maar van mij werd verwacht. Bo vendien was ik vóór de aan vang van het seizoen vastbe- Terwijl iedereen op vakantie trok, heb ik weken aan een belissen. Zover kwam het echter niet. Bouke ging weg en ik kon zeer gemotiveerd het seizoen starten. Wat de komst van Rufai betreft, daar heb ik helemaal niet wakker Een pluspunt was dat ik toch van gelegen. Internationaal in stuk alleen getraind in Bug- de voorkeur kreeg op toen- de Afrikaanse landen, dat is genhout-Bos. Kilometers en malige tweede keeper Van voor mij toch geen garantie Raemdonck. En van dan af dat hij beter is dan ik. Ik denk dat je ginder in de warme landen nogal gemakkelijk het etiket 'internationaal' opge- kleefd krijgt. Bovendien was het toch lo gisch dat ik na het vertrek van Hoogenboom eerste keeper ik mezelf wel in topkonditie. Pas dan zal ik op de toppen van mijn tenen staan en dan zullen ze de échte D'Hondt eens aan het werk zien", stelt de ambitieuze Lokerse doelman. Winst of verlies, het hangt in ruime mate af van het sluit stuk van de ploeg, de keeper. Vooral dan bij het laatste is het niet zelden hij die de bo ter heeft gegeten. In de wed strijd tegen Anderlecht speel den de zenuwen Danny D'Hondt duidelijk parten met als gevolg dat hij meteen als grote zondebok werd afge schilderd. "Ik was tegen Anderlecht duideüjk in een mindere dag, sers in het doel te staan. Vóór drie jaar wonnen we met 1-3 en twee jaar geleden was de uitslag 0-0". Toch ging Lokeren in de slotminuten onderuit maar D'Hondt mocht met enige fierheid te rugblikken op zijn prestatie. "Het is sowieso een utopie om te geloven dat je daar punten kan gaan pakken, toch niet met een halve reservenploeg. Van de drie topploegen is Me- chelen wel de sterkste, vooral dan op eigen veld. Maar toch wordt het nu de hoogste tijd om punten te sprokkelen, dat schept vertrouwen." En dat deed Lokeren vori ge zondag. Tegen een sterk Antwerp haalde het in de slot- sekonden nog de halve inzet binnen. Het werd de hoogste tijd. "De rood-witten moeten er op Daknam gewoon aan", zegde Danny D'Hondt een paar dagen vóór de bewuste konfrontatie. Zover kwam het niet maar toch rijfde Lo keren alvast verdiend één punt binnen. Vivian Bogaert Voetbal. Danny D'Hondt (ds) sloten om mij door niets of dat geef ik graag toe. Maar niemand te laten opzij zetten, dan moet je ook de omstan- kreeg ik regelmatig een speel- kans, ook toen Aimé Anthue nis naar Charleroi trok en vervangen werd door Wim Jansen." Dat Danny D'Hondt zich met zijn rol als bankzitter niet steeds kon verzoenen, is geen -werd. Rufai was aan het einde geheim. Die bank hangt mij van het seizoen naar zijn de keel uit, zegde hij meer- thuisland gereisd en miste een maals. Toen dan aan het eind heel stuk van de voorberei- van vorig seizoen bekend dingsperiode. Ik zat boven- werd dat Hoogenboom er een dien in topvorm, alleen het punt achter zette, betekende wedstrijdritme was er nog niet dit voor hem de vervulling helemaal. Dat kwam geleide- van een langgekoesterde lijk terug en in de Beker van droom. Nochtans ging een Vlaanderen speelde ik een tijdje het gerucht als zou de paar aardige partijen. En Nederlander er uiteindelijk mijn kompetitiestart mag je nog een jaartje bovenop doen toch ook geslaagd noemen. kilometers heb ik gelopen en fysiek stond ik dus zeer sterk." Bijna vier jaar op de bank was genoeg, vond Danny D'Hondt. "Ik begon me al een tweede Van Raemdonck te voelen, lacht hij. Stel je voor dat daar nog een seizoen bijkwam, dan vierde ik mijn jubileum als bankzitter. Dat kon echt niet meer en ik ben dankbaar voor de kans die mij nu geboden werd. Dat ik al eens een missertje maak, daar tilt de trainer niet zo zwaar aan. Niemand beter dan bij begrijpt dat ik nog leergeld moet betalen, dat het verschil tussen een bankzitter en een titularis huizenhoog is. Tegen oktober-november zie digheden willen zien. Wij kwamen tegen de paarswitte topclub met een onuitgegeven elftal in het veld. Ergens vrees je al bij voorbaat een fatale afloop met het gevolg dat de zenuwen de kop opsteken. Ook tegen Club Brugge had ik last van lichte stress. Naar mate de kompetitie vordert, zal die schrik voor de topploe gen er wel uitgaan. Trouwens, wie heeft al niet eens een mindere dag?" Tegen KV Mechelen daar entegen was D'Hondt gewoon schitterend. Of het feit dat hij die dag net 25 werd daar voor wat tussenzat, weten we niet. Wél weten we dat hij zich een hele wedstrijd in de kijker heeft gespeeld. "Mechelen is een team dat me altijd goed lag. Ik kreeg in het verleden twee keer de kans om tegen de Maneblus- Eendracht Aalst is er niet in geslaagd voor eigen publiek te bevestigen en boekte tegen Boom de derde thuisneder laag van het seizoen. Buiten het eerste halfuur dat de thuisploeg haar wil kon op dringen, zonder echt gevaar lijk te zijn, speelde het ganse team onder zijn waarde. Boom had het duideüjk door dat er in het Aalsterse stadion wat op te rapen viel. Het liet de Ajuinen en het midden veld rustig betijen, drukte het tempo en kreeg, ook al omdat de thuisploeg teveel tussen- statioons nodig had om in het bezoekende doelgebied te ge raken, de volle gelegenheid om de Aalsterse aanval rustig op te vangen. Eigenlijk was er voor Aalst tijdens dat eerste halfuur een valabele kans toen Chunga op voorzet van Moortgat in de diepte kon spurten. Zijn poging beland de echter tegen de knuisten van de bezoekende doelman. Eendracht kreeg zijn eerste stortbad vlak vóór de rust toen de Schot BeU een voor zet van de op de rechterflank bedrijvige Ntelo in de verste hoek kon lobben. Het zag er dus niet goed uit voor de poulains van Bulatovic. Men verwachtte dat Derijck en zijn I maats na de kampwisseling wat meer vaart in de wedstrijd zouden brengen. Niets daar van. Het bleef aan Aalsterse kant bij een futloze partij, zonder inzet en karakter, met een 0-2 verües tot gevolg. Na de wedstrijd verklaarde Bulatovic dat het momenteel mank loopt wanneer zijn manschappen voor het eigen zeer kritische pubüek moeten verschijnen. "Tegen Tonge ren presenteren we een be hoorlijke wedstrijd en halen de volle buit binnen. Vandaag liep het weer allemaal mis. We zitten opgescheept met een psychologisch probleem, nl. faalangst. Van zodra een van de spelers een slechte pas trapt, wordt hij al op ge jouw onthaald. Maar ik geef grif toe, hoe goed die wedstrijd tegen Boom in de week werd voorbereid, qua karakter en inzet weinig of niets te be speuren viel. De fighting-spi rit ontbrak en dat kwam het sterkst tot uiting na de rust toen Eendracht geen vuist kon maken om de 0-1 achter stand te kunnen overbrug gen", aldus Ned Bulatovic. (abl) Charleroi - Beveren 2-0 De goede indruk die SK Beveren in de thuiswedstrijd tegen Beerschot nog had gela ten kon jong geelblauw op het veld van Charleroi nooit be vestigen. Charleroi speelde voortreffelijk bewegingsvoet- bal en Beveren stond daarte gen machteloos. Doelman Rosez speelde weer sterk maar alleen tegen de over macht moest ook hij weer plooien. Nog steeds zonder Guy Francois maar ook zonder Peeraer, hij ziet het op Freet- hiel niet meer zitten en wil weg, zonder Fairclough, wou vroeger al weg maar moest noodgedwonen in het Waas land blijen, en zonder Buyens, de supporters vragen zich af wat er met hem ge beurde, kon SK Beveren maar moeizaam het eerste halfuur volmaken. Charleroi startte immers met voorbeel dig pressingvoetbal en spelbe- palende figuur Patrick Gorez trok alle registers open tegen zijn vroegere ploegmaats. Be veren werd van her naar der gespeeld maar de pogingen van Beugnies en van Mom mens strandden op een voor treffelijke doelman Dirk Rosez. Even voor rust kreeg Char leroi trouwens waar het over duidelijk recht op had. Pfaff beoordeelde een nieuwe voorzet van Raymond Mom mens verkeerd en hij stuurde het leer voorbij een wanhopig vechtende Rosez. De stand had bij rust al veel duidelijker in het voordeel van de thuis ploeg kunnen oplopen. Ook na de rust kon Beveren nooit voet naast het Waalse mid denveld plaatsen en de druk van de Karoliners op het doel van Rosez werd onmiddellijk weer groot. Beveren stond met het zweet in de klamme handen en Beugnies werd door Volckerick niet volledig volgens de regels van de bal gehouden in het strafschopge bied. De strafschop werd door strateeg Gorez zelf voor bij Rosez geschoten. Charleroi had toen blijk baar genoeg van het zware werk en de ploeg ging behou dender spelen. Beveren kreeg vanzelf het middenveld voor de voetbalschoenen gescho ven maar gevaar konden de geelblauwe voetbalgoden daar toch niet uithalen. Al leen Eric Viscaal kon even de neus aan het venster van doel man Matthijssen steken. De Nederlander stond echter te geïsoleerd in de spits om echt gevaarlijk te worden. De nieuwe nederlaag va Beveren, na de hoopvofc puntenwinst tegen Racing Mechelen en Beerschot toont nog maar eens de zwakke plek van het elftal: de verde diging speelt het ganse sei zoen al op peil maar voorin j blijkt, op uitzondering van Viscaal, voorlopig niemand in I staat doelpunten te maken. Winnen gaat dus moeilijk en, na een tegendoelpunt lijkt dij hoop op een aansluitingstref-l fer ook erg klein. Wie haali geel en blauw uit de penarie? I Hugo Aerts Aalst staat zondag a.s. voor de zware verplaatsing naar Berchem. De grote vraag die men in de Dirk Martensstede zich stelt luidt: "Zijn de Aalsterse troepen volledig her steld van de zware klap die ze inkasseerden tegen Boom?" Trouwens, dat nieuwe thuisverlies leidde tot het ontslag van oefenmeester Ned Bulatovic, die verder nog dient uitbetaald te worden gedurende zes maanden ingevolge zijn kontrakt en aan wie wordt verweten dat hij het juiste kontakt miste met de spelersgroep. In afwachting dat een nieuwe oefenmeester wordt aangeworven, hierbij wordt de naam genoemd van Gaston Vander Eist, heeft de adjunkt-trainer Eddy Everaert de moeilijke taak op zich genomen de stukken te lijmen en de ploeg gevechtsklaar te maken voor de uitwedstrijd tegen Berchem. Het wordt dus weer opstaan, na vallen. Of op het Rooyen te Berchem nu plots een geherwaardeerd team op de voet balwei zal verschijnen blijft een open vraag. In het verleden kon Eendracht in dat stadion weinig of niets oprapen. Wordt zondat a.s. met de traditie gebroken? "We reizen naar Berchem af, niet als geslagen honden maar met een ploeg die bereid is tot het uiterste te gaan om het tij te doen keren. Ik heb in de loop van de week de spelers op hun plichten gewezen en ik hoop dat ze hieruit de nodige wijze lessen hebben getrokken", zegt voorzitter Van de Waeter. Voor wat de samenstelling van de ploeg betreft bestaan er serieuze twijfels rond het optreden van Luc Limpens (zwaar verkouden) en Godfried Moortgat i (lieskwetsuur). (abl) E. Aalst-Boom 0-2. Noch D'Delema, noch Chunga, noch Raes konden bevestigen tegen Boom (da) 1' Nationale Warcgem-Lokeren (Schelings, 1.10, 20.00) Beveren-Kortrijk (Van Driessche, 1.10, 20.00) 2' Nationale Berchem-E. Aalst (Romain) 3* Nationale J. Ledc-Bergen (Huyghe) Ninove-VW I-lamme (Bosschaerts) Fr. Borains-Sint-Niklaas (Heptia) Menen-E. Zele (Bechtholt) 1* Provinciale SK Aalst-Zultse (Mejor) SK Lebbekc-KAVD (Van Damme) Melsele-Tcmse (Weylens) E. Meldert-Waarschoot (Van Exterghem) 2' Provinciale Kemzeke-SLV Zelzate (Verstraeten) Robur-Wiezc (De Mesmaecker) Kallo-Mellc (Santon) Baasrode-Kruibeke (Vercautercn) 3' Provinciale D Gijzegem-TK Meldert (De Groeve) Bambrugge-Doggen (Vercruyssen) Erpe-Herzele (Backaert) Serskamp-Kerksken (Lambrechts) Erembodegem-Schellebellc (De Decker) Aaigem-Burst (Moons) Hofstade-W. Moorsel (Van der Stylen) 3' Provinciale E Bazel-Sint-Gillis-W. (Van Bogaert) Lokerse-Klein Laar (Teugels) SK Overmcre-Sint-Pauwels (Coppens) Excclsior-Gerda (Melckebceck) Vrascne-Haasdonk (Roelandt) Grembergen-Stekcne (Weyn) Buggenhout-Sombeke (Maes) Klinge-St.-Gillis-D. (De Wilde) 4' Provinciale D Edixvelde-Smetlcde (Verhocye) Westrem-Erondegcm (Van den Berghe) Merc-Vlierzele (De Bosscher) Oordegem-Ede (Paul) 4' Provinciale G S. Moorsel-Baardegem (De Beelde) Oudegem-Boonwijk (Van Lombergen) Herdersem-Opdorp (Marchand) Schoonaarde-Opstal (Ruyssinck) Lutterzele-Wichelcn (Siccard) Appels-R. Lebbeke (Van Hoey) Terjoden-Berlarc (Van Boven) Wellc-FC Aalst (De Bolle) 4" Provinciale H Waasmunster-FC Moerbeke (De Middelaer) Straatje-Eksaarde (Reyniers) SK Lokeren-Rupelmonde (Pacqué) White Boys-Verrebroek (Saadouni) Tielrode-Sïnaai (Boone) Hoogeinde-VK Hammc (Dillis) Heikant-Daknam (Mollaert) Kieldrccht-Mecrdonk (Hccrwcgh) WTemse-St. L.-Houtem t "WF 2' provinciale ''j£ 4, Kruibeke-Kallo J#-' 1, St. Kruis-W.-Robur mm Meulestede-Kemzeke Wippelgem-Baasrodc V// /y/ypzmmm, 'rf/,3'provinciale D W'//"f A y 'Y y v W. Moorsel-Aaigcm Burst-Erembodegem E. Aalst-Boom 0-2. Moortgat, sukkelend met een lieskwetsuur, kwam tegen Boom po^cmGyzegemamP minder aan zijn trekken (dw) TK Meldert-Nieuwerkcrken Hcldergem-Hofstade Kerksken-Erpc 3' provinciale E 2-1 R. Lebbekc-Lutterzele Wichelen-Schoonaarde 1' nationale Sombcke-Grembergen 2-0 Opdorp-Oudegem Charleroi-Beveren 2-0 Stekene-Vrasene 4-0 Boonwijk-S. Moorsel Lokeren-Antwerp 2-2 Haasdonk-Excelsior 0-0 Baardegem-Wellc 2' nationale St.-Pauwels-Lokerse 2-1 FC Aalst-Terjoden E. Aalst-Boom 0-2 Klein Laar-Bazel 1-2 Opstal-Herdcrsem 3' nationale St. Gillis-W.-Klingc 1-4 4' provinciale H St.-Niklaas-Borncm 4-9 St. Gillis-D.-Buggenhout 1-0 Daknam-Hoogeinde VW Hamme-FC Roeselare 3-0 Gerda-SK Ovcrmere 0-0 VK Hamme-Tielrode Union-J. Lede 1-1 4' provinciale D Sinaai-Whitc Boys E. Zele-OC Charleroi 2-3 Ede-Mere 2-1 Rupelmonde-Straatje 1' provinciale Woubrechtcgcm-Edixvclde 3-2 Eksaardc-Waasmunster KAVD-SK Aalst 1-1 Strijpen-Oordegem 0-1 Moerbeke-Kieldrecht Zottegem-Mclselc 3-3 Erondegem-Grotcnbergc 3-2 Mccrdonk-Hcikant Ertvelde-SK Lebbeke 1-0 4' provinciale G Verrebroek-SK Lokeren SV G'bergcn-E. Meldert 3-2 Bcrlare-Appels 1-0 KAV Dendermonde Philip Seghers hervatte de trainingen maar treedt voor lopig niet aan met de basis. Kambala komt pas zondag middag thuis van een huwe lijksreis naar Griekenland. De ploeg: Van Meirvennf. Moens, Cooreman, Jacobs, De Schrijver, Van Bogaert Kambala, Lebrun, De Ru)" ter, De Baere, Van Nieuwen- huyse (Putseys, Van De Per- re, Laureys)

De Voorpost | 1988 | | pagina 18