VW Hamme wordt een échte derdeklasser S.N.S. wint probleemloos kleurrijke match Eerste seizoensnederlaag Ledenaars geen bange wezels Flor is Verstraeten redt puntje Ondanks vroege voorsprong - VW Hamme wil punt uit Oostvlaams derby De Voorpost - 30.9.1988 - 19 VOETBAL Hamme - Roeselare 3-0 VW Hamme liet tegen het Westvlaamse Roeselare een goede indruk en kwam drie keer tot scoren. Vooral na de rust liet het lokale team zijn aanleg blijken, schakelde over naar een hogere versnel ling en dwong het nochtans fysisch sterke Roeselare tot de knieval. In feite had VW Hamme nog meer doelpunten kunnen scoren. Drie tot vier kansen werden onbenut gela ten. Langs de andere kant heeft doelman Johan De Wil de maar weinig moeten ingrij pen. Defensief liet de thuis ploeg zich zelden op een te kortkoming betrappen en vooral Paul Coucke als substi tuut voor Claudio De Paepe, die wegens militaire verplich tingen ontbrak, toonde zich sterk in de lucht. Vooraan etaleerde Stefan Ledens zich als een vaardige en beweeglij ke voetballer. Hij nodigde ge regeld zijn maats uit om een kombinatie op te zetten en werd bovendien auteur van een magistraal doelpunt waar bij hij de medewerking ge noot van Philip De Borger. Stefan Ledens heeft zich als flinke voetballer aangepast aan de principes van VW Hamme bij wie hij zich goed voelt en opkijkt naar de spor tieve leider die Willy Meers man is. "Ik meen dat we ons als een waardige derdeklasser lieten bewonderen, zo zegt Stefan Ledens. In de eerste helft kon het beter. De kombinaties verlie pen niet vlot en te vaak werd er in de lucht gevoetbald. Tij dens de pauze heeft Willy Meersman ons verzocht om andere principes te huldigen. Hij stelde voor om korter op de man te spelen, de bal snel ler weg te tikken en minder lang het middenveld te bezet ten. Dat was een taktische zet die meeval kende en tot een meesterschap heeft geleid, wat bezegeld werd met kan sen en drie doelpunten. Ik veronderstel dat de aanpas singsperiode nu achter de rug is en dat we in staat moeten zijn om ons als een waardige derdeklasser te manifesteren. Op technisch vlak moeten we voor weinig anderen het hoofd buigen. Ik meen dat we zelfs in dat opzicht tot de toonaangevers gerekend mo gen worden." Stefan Ledens voelt zich thuis in Hamme. Hij steekt het niet onder stoelen of banken dat hij in een midden terecht is gekomen waar spor tief aan flinke begeleiding wordt gedaan. Oefenmeester Meersman was uiteraard te vreden over de wedstrijd. "De eerste helft was niet naar mijn zin, maar daarna werd aan alle eisen voldaan, zegt Meersman. We zijn toen prima gaan voetballen en een nummertje dat we eerder tij dens een training hadden in gestudeerd heeft geleid tot een doelpunt. Het hoeft niet gezegd dat hierdoor het ver trouwen flink werd aange wakkerd. Met Roeselare had den we in geen geval met een zwakke opponent te maken. Ik zag de Westvlamingen re cent twee keer aan het werk en had de spelers gewaar schuwd dat ze het niet makke lijk zouden krijgen. Het feit dat we nu sneller kombineren heeft resultaten. Het is pre cies dat wapen dat wij moeten hanteren, zeker omdat we vaak te maken zullen krijgen met ploegen die wat betreft gestalte hun overwicht doen gelden. (e.g.) VW Hamme - Roeselare 3-0. De Borger zal na deze faze de bal bemachtigen, doorgeven naar Ledens en aan de basis liggen van een doelpunt vh) Sint-Niklaas - SV Bornem 4-0 VW Hamme - Roeselare 3-0. Pirelli duikt hier tussen drie tegenstanders door vh) VW Hamme begint te wennen als derdeklasser. Tot die vaststelling kwamen tal van voetballiefhebbers na afloop van de wedstrijd tegen het Westvlaamse Roeselare. Tijdens de tweede helft werd de opponent weggetikt door een team dat met snelle balwisselingen het overwicht afdwong, kansen schiep en tot scoren kwam. Eigenlijk had het eindresultaat ruimere afmetingen kunnen aannemen en behoorde een forfaitscore tot de mogelijkheden. "De zege heeft het vertrouwen aangewak kerd en precies dat was echt nodig, redeneert oefenmees ter Willy Meersman. Nu is het zo dat ik nooit aan onze mogelijkheden heb getwijfeld. Ik was wel behoedzaam in die zin dat een langere aanpassingsperiode en hiermee samenhangend minder goede resultaten een ongunstige invloed had kunnen uitoefenen op het moreel. Gelet op de huidige gang van zaken meen ik dat ik mij daarover geen zorgen meer hoef te maken. Wel zal iedere opdracht voorafge gaan moeten worden van een ernstige voorbereiding. Geen enkele wedstrijd wordt een makkelijke opgave. Zeker de match op Ninove niet, ik zag de Ninovieters aan het werk en hield er een goede indruk aan over. Het is een team met flinke individualiteiten en het beschikt als derdeklasser over sterke wapens. Vandaar dat we op onze hoede moeten zijn. Een winstpunt is uiteraard een belangrijk streven, wat niet inhoudt dat we defensieve principes gaan huldigen. Ieder een is beschikbaar en dat is een weelde. Momenteel hebben we spelers op overschot. Vandaar dat er een paar zijn die naast de prijzen vallen. Ze moeten zich niet als het "slachtoffer" beschouwen. Het is zo dat ik maar elf manschappen in lijn kan brengen daar waar we toch over pakweg vijftien evenwaardige voetballers beschikken." Een definitieve opstelling gaf Willy Meersman niet prijs. Hij maakte vijftien namen bekend. Daar is geen invallersdoelman bij. We menen dat Claudio De Paepe, terug van militaire maneuvers, niet dadelijk lid wordt van de kern. De gunstige verrichting van Paul Coucke die zich vooral als een sterke kracht 'in de lucht' manifesteerde kan men zomaar niet wegcijferen. Vandaar dat we de indruk hebben dat een geprezen en talentvolle voetballer die Claudio De Paepe is door de omstandigheden nog even op zijn honger zal moeten blijven. De Wilde, D'Hondt, Coucke, Verbustel, Nardus, Ver- meir, Geldof, Smet, Pirelli, Ledens, De Borger (De Paepe, Lenaerts, Van Der Stock). (e.g.) Eendracht Zele - 01. Charleroi 2-3 Ook deze vierde kompeti tiewedstrijd heeft Sportkring tot een goed einde gebracht. Tegen een nooit in het stuk voorkomend SV Bornem konden de cijfers zelfs nog hoger geweest zijn indien tij dens de eerste helft geen goe de doelman Van Roy en libe ro Vergauwen tussen de lij nen hadden gestaan. Na de rust, toen zowel Van Roy al eens mistastte en toen Ver gauwen vroegtijdig naar de kleedkamers moest, sloeg Sportkring ongenadig toe en liep uit tot 4-0, hetgeen voor Bornem gevleid mag ge noemd worden. Klaasjesdruk niet beloond Bij de thuisploeg verdween Daniel Maes uit de basis en in zijn plaats kwam Patrick Vinck, terwijl Eric Lacroix terug van de partij was na zijn schorsing. Door deze ver schuivingen nam Cornelissen plaats op de bank, plaats die hij vorige week diende op te zoeken na de pauze wegens zijn gebrek aan inzet. Van bij de aanvang plaatste de thuisploeg de bezoekers uit Bornem onder zware druk. Het bekende scenario blijft bij de Klaasjes trouwens suk- ses hebben. Mare Calleeuw dolt op links met elke tegen stander zoals op rechts Dirk De Wachter. De voorzetten die beiden echter voor de Bomemkooi dropten werden allen door ofwel libero Ver gauwen of door doelman Van Roy met sukses ontzet. Toen Peter Quintelier na 20 minuten aanstalten maakte om zijn solo van een week voordien een verlengstuk te geven, veerden de ca. 2.000 thuissupporters al hoopvol recht maar nu strandde Peter op de dichtbevolkte Bomem- defensie. Een defensie die met alle middelen de thuis ploeg van de openingstreffer probeerde te houden. In de 26e minuut moest men Joris Cornet al voor de vijfde maal onderuit halen aan de rand van het zestienmetergebied. Joris zelf gaf een pasje naar Gino Nijs die met een atoom schot de rechterkruising scheerde. Enkele minuten later no teerden we dan het eerste Bornemse "gevaar". Een hoekschop, door Janssens af gedwongen maar daar bleef het bij. Trouwens de ploeg van René Mucher kon zich met deze opstelling niet door zetten, De rondbuikige Frank Noliet die als draaischijf op het middenveld wordt uitge speeld, komt eerder over als een zwaargewicht-bokser. Mucher zelf neemt dan nog het meeste werk voor zijn rekening en dat is maar goed ook want de enkele flits die zwarte parel Lofombo laat zien op het einde van elke speelhelft, kan nooit de weeg schaal doen overhellen naar de kant van Klein-Brabant. Voor Sportkring natuurlijk een gemakkelijke prooi, dit Bornem dat in de 39e minuut aan de openingstreffer ont snapte toen Joris Cornet niet bij een strakke voorzet kon van Erik Lacroix, nadat libero Nijs weeral voor de voorbe reiding had gezorgd. Tegen alle logika in kwam dan Bor nem op slag van rust nog aan een gevaarlijke counterkans toen Anthonissens plots vrij onverwacht tussen twee thuis- spelers in balbezit kwam en krachtig afdrukte op de vuis ten van Rudi Van Raem- donck. Het terugspringende leder kon al evenmin door de gevolgde Haentjens onder kontrole gekregen worden zo dat deze eerste helft met de blanco stand werd afgesloten. SV Bornem direkt k.o. Na de pauze hield thuistrai- ner Theunis het voor bekeken en kwam de kopbalsterke Cornelissen in de basis omdat Sportkring op dit punt wel licht iets tekort kwam. De Bornemlibero hield aan zijn tweede helft echter maar één minuut plezier over want toen Joris Cornet nog maar eens de rood-gele defensie te vlug af was geweest restte Vergau wen niets anders dan de kwik zilveren Joris neer te leggen voor de grote rechthoek. Ter wijl elkeen zich verwachtte aan een gele sanktie trok ref Ottevaere plots rood uit zijn bovenzakje en meteen stond Bornem met 10. Kwam daar dan nog bij dat de toegekende vrije trap door Dirk De Wachter onder een verraste Van Roy werd binnengetrapt zodat het nog een dubbele tegenslag werd voor Bornem Vijf minuten later stond de thuisploeg reeds met 2-0 aan de leiding. Dirk De Wachter wandelde zijn rechterflank af en trapte gestrekt naar doel, waar Van Roy enkel nog de bal kon afweren in de voeten van Joris Cornet die nummer twee tegen de touwen jaste. Nog enkele minuten later was Lacroix bijna aan de derde thuisgoal toe, maar zijn schot belandde net over het doel. Voor trainer Mucher het te ken om de buitenspeltaktiek toe te passen. Met deze in greep kon SV dan toch een kwartier lang de thuisploeg aan banden leggen en zelfs langs het duo Janssens-Haent- jens aan enkele waterkansjes geraken terwijl ook Anthonis- sen onbegrijpelijk naast kopte na een beoordelingsfout van Rudi Van Raemdonck in het thuisdoel. Met nog een kwar tier te spelen kwamen de ploegen naast elkaar voor wat het spelerspotentieel betreft. Patrick Vinck, die in de eerste helft al tegen een gele kaart opbotste legde nu totaal on nodig Verrept neer zodat hij met een nieuwe gele onder scheiding bezoeker Vergau wen mocht volgen richting douches. Met tien tegen tien kregen we dan aanvankelijk nog en kele vervangingen zodat bij Sint-Niklaas Hans Everaert in de ploeg kwam voor Calleeuw en bij Bornem Peter Van Mieghem werd ingehaald voor Janssens. Veel verander de dit alles niet aan het spel- beeld dat nog steeds Sint-Ni klaas getint was. Dit kwam dan weer tot uiting in de laat ste tien minuten van deze wedstrijd toen de Waaslan- ders nog tweemaal scoorden. Eerst was er een onnodige strafschopfout gemaakt door doelman Van Roy op Joris Cornet. Dirk De Wachter zet te de elfmetertrap hard en feilloos om terwijl twee minu ten voor tijd de zwakte van de bezoekers nog maar eens tot uiting kwam toen Joris Cornet gestuit werd door Van Roy maar de slecht uitverdedigen de bezoekende ploeg het le der verspeelde aan Carl Cor nelissen die zijn sportieve wraak nam door nummer vier voorbij een onthutste keeper te trappen, waardoor het doelpuntentotaal van de fiere leidersploeg op 12 werd ge bracht. Met nog geen enkele tegengoal blijft Sportkring na tuurlijk torenhoog in derde afdeling staan, plaats die het met heel wat overgave en ka rakter zal verdedigen tot het uiterste. Ondanks een evenwichtige eerste helft kreeg de Zeelse derdeklasser zijn eerste ne derlaag te verwerken. Twee knappe Waalse doelpunten vlak na de rust sloegen de lokale illusies stuk in amper twee minuten tijd. Veertien dagen terug kenden de Zeie naars de nodige meeval om Francs Borains van zich af te houden. Dat tikkeltje geluk ontbrak hen nu om Olympic Charleroi in extremis nog een punt afhandig te maken. Door een dekkingsfout in de verdediging werd de thuis ploeg vrij vlug op achtervol gen aangewezen. Toch lag een onzekere doelman Coli- net aan de basis van een ver diende gelijkmaker Met doelkansen voor Calvo ener zijds en Vervaet anderzijds bleef het bij de rust bij een logische gelijke stadn. De wedstrijd kantelde na twee dolle Waalse minuten. De Zeelse forcing leverde een reeks doelkansen op. Het ver lossende doelpunt bleef ach terwege ook al belandde Dirk Van Renterghems reuzekans centimeters naast de Waalse doelmond. In de slotfaze ver kwanselde Menyhart op zijn beurt een vierde Waalse tref fer. Het doelpunt van Frank Van den Broeck viel echter te laat om de Zeienaars nog langszij te brengen. Zonder Jan Goossens en Filip Plae- tinck verloor Eendracht aan kwaliteit tussen de lijnen. Eendrachttrainer Etienne De Wispelaere beschouwde hun afwezigheid niet als de oor zaak van dit eerste verlies. "We krijgen te gemakkelijk een doelpunt binnen, aldus de Gentenaar. Zes in de laatste twee wedstrijden is teveel. Anderzijds vielen de Waalse treffers telkens op een onge schikt ogenblik. Daardoor waren we telkens op achter volgen aangewezen. Overi gens op een nederlaag had ik niet gerekend. Toch ontbrak ons wat geluk om een punt uit de brand te slepen. De inzet bij de spelers was aanwezig en de vervangers hebben mijn inziens hun taak naar behoren vervuld. Nu we verloren heb ben rest ons maar één zaak: een punt halen bij Menen op Joost Arens De Ledenaars, die allesbe halve goed van start gingen in deze kompetitie, dienden nu met een bang hart naar Brus sel te trekken. Na drie wed strijden puntenloos en... de reis naar Union. Je zou van minder even slikken. Wie echter dacht dat Lede een bang gelaat zou laten zien had het fout. De Oostvlamingen trokken meteen van leer met de leuze "aanvallen is de bes te verdediging" in het achter hoofd. Wat in vorige partijen niet lukte, ging nu wel. De eerste vermeldenswaardige aanval van de bezoekers was meteen voldoende om de sco re te openen. Zes minuten waren er amper gespeeld toen de vlijtige Baten scoorde. En of het hem plezierde! Die goede start wisten de Lede naars aan te houden. Union had het lang niet gemakkelijk om langszij te komen. De Brusselaars trokken wel koortsachtig in de aanval maar wisten hun kansen niet te verzilveren. Thibaut miste tot twee keer toe een wenken de mogelijkheid. Voor het overige was Moyson ook pa raat. De Leedse aanwinst is werkelijk zeer goed van start gegaan en maakt het Vijt al vast niet gemakkelijk om in de basiself terug te keren. Overigens is Mare nog lang niet hersteld van zijn fractuur opgelopen tegen Roeselare, vorig seizoen nog. Union, dat dit seizoen nog niet verloor, zou er warempel bij gaan wanhopen zijn. Dit zeker na pakweg twintig minuten spel toen Thibaut wel scoorde maar het doelpunt terecht werd afgekeurd wegens bui tenspel. Dame Fortuna was Union - Lede 1-1 Lede alvast goed gezind, doch enkele minuten voor inruk ken sloot ze even de ogen. Sanchez kon de gelijkmaker netten na voorbereidend werk van Voets en Priem. De rust stand werd meteen de eind stand. Niet dat er in de twee de helft niets meer te beleven viel, maar de angst om te verliezen werd nu voelbaar. Voor Lede was het puntje alvast graag meegenomen. Dit om het vertrouwen alvast wat op te vijzelen voor de komst van Bergen. Misschien wel een gelegenheid om het puntentotaal wat aan te dik ken en zo uit de bedreigde zone van de klassering weg te klimmen. Met één op acht lijkt Lede wel genoodzaakt om te winnen en zal het de overwinningen aan elkaar moeten rijgen om veel vrijer te kunnen ademhalen. Scheidsrechter: Van Nijlen Lede: Moyson, Asselbergs. Baten, De Winne, Eeck- haudt, Gollière, Corthals, Moortgat, Vandenstockt, Van Cauter en Vleys. (g.d.t.) SV Temse-St.-Lievens-Houtem 1-] In een gelijkopgaande wed strijd, waarin het bezoekende kamp het middenveld volledig onder kontrole hield geduren de de hele duur van de wed strijd, hebben beide ploegen de punten gedeeld. Voor Temse is het reeds de tweede maal dat het thuis een puntje moet prijsgeven tegen een mindere tegenstander. Nu werd het zelfs nog harder knokken geblazen toen be zoeker Penneman de gasten na de rust op voorsprong had welen te brengen terwijl Tem se slechts in de slotfase langs een verdienstelijke Verstrae ten langszij kon komen. Rodrigo mist van dichtbij Temse wilde zoals gepland van meetafaan zijn stempel op het wedstrijdverloop druk ken maar de bezoekende ves ting bleek niet in te nemen. Rodrigo en Waem waren wel als eerste aanvallers op post maar de bezoekers hadden niet de intentie van zich in te graven en via een goed spe lende Mare Verbelen op het middenveld kwamen zij er ge regeld uit langs Penneman en Dang Ming. Na een kwartier spel evenwel de eerste grote thuiskans langs Guy Rodrigo die een voorzet van De Wilde met de voet voorbij de bezoe kende doelman wilde plaatsen in plaats van met het hoofd. Hierdoor verdween het leder hoog over de bezoekende kooi. Sint-Lievens-Houtem replikeerde gevat en van Ver belen ging het nog maar eens naar Dang Ming die echter thuisdoelman Smits op zijn weg vond met een kamikaze tussenkomst. Na Sint-Lievens-Houtem was het weer de beurt aan Temse om in deze gelijk op gaande eerste helft wat te lo- Zottegem-Svelta Melsele 3-3 Na twintig minuten spel stond Svelta Melsele reeds op rozen op het veld van SV Zottegem want na zo'n korte tijdsspanne leidden de aard beijongens immers met 0-2. Enkele misstappen in de Svel- taverdediging lieten echter toe dat de thuisploeg nog voor de rust gelijk kon stellen zo dat na de pauze opnieuw alles te herdoen was in een wed strijd die Svelta nooit uit de handen had mogen geven. Na 7 minuten werd Luc Van Mieghem door de plaat selijke doelman onderuit ge haald in de gevaarlijke zone en Dirk Smet bracht Svelta meteen op 0-1, door straf schop. De thuisploeg amper goed en wel hersteld van deze opdoffer kreeg nog een twee de uppercut toen Luc Maes een inzenden van dezelfde Van Mieghem in twee tijden voorbij Van de Velde kon deponeren. Svelta dus goed en wel op weg naar een riante zege zoals SV Temse het hen een week eerder had voorgedaan bij datzelfde Zottegem. Doch al dadelijk bleek dat de Waas- landse verdediging op slappe benen liep en juist daarvan maakte de thuisploeg gebruik om nog voor de rust aan de gelijkstellende doelpunten te geraken. Na de rust kon Mel sele dan toch weer langs Jaak Waegemaeckers opnieuw op voorsprong komen toen hij met een harde schuiver de thuisdoelman verraste. Van Mello kon evenwel als gevaar lijkste thuisspeler amper een tiental minuten later opnieuw zijn ploeg langszij brengen en ditmaal voorgoed. Want hoe Melsele ook nog uitstekende scoringskansen kreeg via Dirk Smet en Jaak Waegemaec kers, het bleef bij dit billijk gelijkspel dat gezien het spel- beeld door beide ploegen werd geapprecieerd, ook al betreurde Svelta dat Mare Bosman wegens kwetsuur de ze partij niet had kunnen meemaken. Nu zondag komt Svelta aan huis uit tegen SV Temse. Dit Waaslands onderonsje wordt nen. Doch op een verre uit trap van Smits misten zowel Waem als Rodrigo met het hoofd. De beste kans in de eerste helft was dan ook voor K.S.V. toen Rodrigo Frank Van Buynder lanceerde maar de Temse-draaischijf zag ook zijn schot gestuit door doel man Van Den Broecke. Verstraeten op de valreep Kort na de rust werd het stil in het Temse-stadion toen de beweeglijke Vietnamees Dang Ming Penneman kon lanceren en deze zonder dra len thuisdoelman Smits voor het eerst in deze kompetitie het nakijken gaf. Temse, dui delijk aangeslagen door deze opdoffer, mocht nadien van geluk spreken toen ref Eecke- man de alweer doorgebroken Penneman terecht een gele kaart onder de neus duwde voor een vermeende duik in de strafschopzone na een duwfout van Volckerick. Ge leidelijk aan herstelde K.S.V. de schade en kwam het nu toch zoals een titelkandidaat het past postvatten voor het doel van SLHoutem. Tevens had trainer De Lamper geop teerd voor een offensiever Temse door Jan Pieters in te brengen in de plaats van De Wilde. Meteen kreeg de Tem- se-aanval heelwat meer arm slag en met Guy Rodrigo nu in punt, terwijl op de flanken Waem en Pieters fungeerden, werd het nog een warm half uurtje voor de bezoekers. Uit de hele resem kansen die Temse kon afdwingen kon alleen maar Floris Verstrae ten de juiste opening vinden in de 81e minuut. Patrick Waem had zich op links vrijgespeeld en trok de bal strak voor doel waar Ro drigo verrassend verlengde tot bij Jan Pieters die op zijn beurt schuin voor trok waar zoals reeds gemeld Floris Ver straeten maar voor het intik ken had. Op deze manier kwam de gelijkmaker toch nog op het bord. Een juiste weergave van deze wedstrijd. (m.s.) plots een topper in de hoogste tweede plaats. De kassier provinciale afdeling wam bei- doel cr dl]s bcst aan cen extra de ploegen hebben zes Dunten i0ket te openen, en staan op een eedeelde (m s

De Voorpost | 1988 | | pagina 19