AAA^AZINt r Weekblad van Dendtr- Briljante Toekomst in diamanten Huis Aktie Leefmilieu Erpe-Mere maakt balans op Tien Jaar Prentkaartenklub Aalst Poster voor Georgette Meert seiiMiiiriü V oi* V' Voor wie iets beter zoekt j WD UmBGRGen De Voorpost VRIJDAG 30 SEPTEMBER IBM 41 JAARGANG NR. 38 - 40 F GRATIS TIP Verleden zaterdag was het in Baardegem briljant en diamant geblazen. De toneelgilde Hoop in de Toekomst vierde haar briljanten jubileum want opgericht in 1923 en Samenwerkende Maatschappij Ons Huis haar dia manten viering. Bindteken tussen beide verenigingen is ex-gemeentesekretaris Henri Joosten die erevoorzitter is van Hoop in de Toekomst en voorzitter van SM Ons Huis. De historiek van beide verenigingen loopt trou wens duidelijk parallel. Buiten de toneelgilde zorgt SM Ons Huis echter nog voor onderkomen van een tiental andere vereni gingen waarvoor via de in komsten van het café gra tis de akkomodatie, ver lichting en verwarming ter beschikking stelt. Voorzitter Wilfried Blin deman stelde dat noch de oorlog, noch de krisis, noch de opkomst van de televisie de Baardegemse jubilerende toneelkring klein kreeg. Uiteraard wa ren er hier ook ups and downs doch daaraan werd steeds een mouw gepast. O.m. via verjonging en nieuw bloed en entoesias- me. Het geheim van het sukses van deze landelijke toneelgroep die de meeste collega's in de andere deelgemeenten zag teloor gaan schuilt in de vriend schapsbanden die de leden met mekaar verbinden. Werf-Kultureel Centrum Goliath en David. Kui tuurschepen Chris Borms stelde dat Ons Huis een mini-kultureel centrum avant la lettre is. Wat «De Werf» is voor de regio, is «Ons Huis» voor Baarde gem. Ze overhandigde dan ook aan Wilfrien Blinde man een herinneringspla ket van de stad en kreeg, U raadde het reeds, snij bloemen terug. KI. Niet voor niets is Baardegem een van de hoeksterren van de snijbloementeelt in de regio. Dirk Verspecht Blikvanger van de jubi leumviering wordt uiter aard de reeks opvoeringen van «Dirk Verspecht». Een treurspel dat Baarde gem terugplaatst in de pe riode van de Brabantse Omwenteling doch dat door regisseur Luc Schoonjans werd aange past aan eigentijdse toe standen en noden met ver wijzingen naar oorlog, ma nipulatie en kollaboratie. De viering werd ingezet met een dankeucharistie- viering, een optocht achter de Koninklyke Harmonie Sint-Cecilia en in de zaal opgefleurd door het Her- dersems klarinettenkwar- tet en een merkwaardige tentoonstelling met foto's, oude dokumenten en heel wat attributen die het rei len en zeilen van Hoop in de Toekomst tekenden. Hoogstraat 28 Aalst Tel. 053/21.23.22 Huwelijkslijsten Porselein geschenken Meubelen en decoratie Aan de hand van een milieuprioriteitsnota, in 1984 aan het College van burgemeester en schepenen gericht, maakt ALEM nu de balans op van de al dan niet opgeloste milieuproblemen. In het rapport vraagt men zich af of er in Erpe-Mere wel een politieke wil aanwezig is om naar een oplossing te zoeken want uit de ervaring is gebleken dat er maar sporadisch een efficiënte aanpak merkbaar is by het gemeentebestuur. Nochtans vindt het bestuur dat er een kordaat optreden noodzake lijk is op gebied van milieuzorg maar dat er sinds de oprichting van hun vereniging maar weinig merkbaar is. de die Aalst. Een massa volk kwam in Baardegem kijken naar de overzichtstentoonstelling 65 jaar Hoop in de Toekomst 200.000 fr. voor anders-validen PTentkaartenklub Aalst bestaat tien jaar. By de aanvang van het jubileunyaar kon driemaandelijks tijdschrift vooratter Danny Denayer verleden vrijdag in «De Borse van Amsterdam» vier checks was en organiseert in de- HUJuji'iV u,lrf.iken 8811 Aalsterse instellingen voor anders-validen. Een geste cember en juni telkens een v j I I °P pryS Werd geste,d- Voor de '"stellingen wellicht «een peulschil», ruilbeurs die ook interna- oor de Prentkaartenklub het resultaat van jarenlange werking en gedegen inspan- tionaal burgerrecht heeft ngen" verworven. Prentkaarten- Aanvankelijk maakte de van deze op 18 februari Valeer De Pessemier Jo- AaIsl hae,t haar fra' Prentkaartenklub deel uit 1979 gestichte klub waren zef De Luyck, Denis De *"onele data ,wllkt van postzegelkring Phila- o.m. voorzitter Danny De- Mol, Arthur De Vogeleer, jen'vü"1 Fw fit H rj telia Alosta doch gevreesd nayer, ondervoorzitter en Eddy Merckx. Lucovic j duidelijk werd dat de Prentkaarten- materiaalmeester Mark Viersé en Gertnain uit de "aar- ""ft Tn gCap" Hub in deze veel omvat- Schockaert, sekretaris- Albrechtlaan. precieerd. Wat haar voor- tende vereniging in het ijle penningmeester en rech- De klub heeft een maand 7? ,Zljn zot, zweven. Er werd dan terhand van de voorzitter blad ™t aanvankelHk ?en ^11 u a" u" a nok geopteerd voor een aanvankelijk een <je klubleden binden. zelfstandige vereniging en Aalst groeide uit tot de grootste prentkaartenve reniging van Vlaanderen en tot tweede van België na Charleroi. Prentkaar ten werden ondertussen erkend als waardevolle do kumenten voor de historie en ook het Aalsters stede lijk archief heeft dat - vol gens Denayer nogal laat tijdig ingezien. Waar aanvankelijk gewoon alle vindbare prentkaarten werden verzameld werd geleidelijk overgeschakeld naar thematische verzame lingen. Zo gaf de Prent kaartenklub Aalst een 12- delige reeks uit gewijd aan karnaval. Met de op brengst van deze reeks waarvan de 600 series aan 100 fr. aan de man konden worden gebracht was een basis gelegd voor een phi- •antropische geste waarbij dan echter nog diep in de klubkas moest worden getast. Pioniers Mannen van het eerste uur Aa,s' De Pren{kaartenklub overhandigde aan vier instellingen een cheque (a) Illegale storten Op dit vlak verwijst men naar de illegale uitbating en niveauwijziging in een natuurgebied aan de Egemstraat te Ottergem waar een autokerkhof de omgeving ontsiert. Na ge sprekken met schepen H. Mallefroy heeft ALEM herhaalde inspanningen Checks Onder applaus overhan digde voorzitter Danny Denayer dan reuzegrote checks elk ter waarde van 50.000 fr. aan Albrecht De Vos van Don Bosco, aan Maurits De Wit van Le vensvreugde aan Herman Leemans van het Ribso en aan Jan Van Neck van de Beschuttende Werk plaatsen. geleverd en na een gerech telijk onderzoek bekomen dat aan de betrokken uit bater één jaar tijd gegeven werd om tot het herstel van het terrein in zijn oor spronkelijke toestand over te gaan. Het schepencolle ge werd trouwens gemach tigd om na die termijn het vonnis van ambtswege te doen uitvoeren. Tot op de dag van vandaag is daar nog niets van terecht geko men en of de gemeentelij ke overheid in dit verband initiatieven wenst te ne men is een andere kwestie. Daarenboven verwijt ALEM aan het bestuur "een gebrek aan initiatief waar het betreft de illegale dumpplaatsen van steen slag en allerhande rommel en dit zelfs in natuurgebie den volgens het gewest plan". Nochtans heeft het gemeentebestuur herhaal delijk beloofd maatrege len te zullen nemen maar resultaten hiervan zijn niet te merken. Het lakse op treden werkt nog meer sluikstorten in de hand. Daarom suggereert ALEM dat aan de bevol king de mogelijkheid moet geboden worden hun moeilijk te behandelen af valstoffen, met het oog op recyclage ergens samen te brengen. De gemeente heeft wel oren voor dit probleem maar de inplanting valt niet in de smaak van de milieugroep. Nochtans stelt deze vereniging ge schikte terreinen voor - langs het industrieter rein - en verwerpen de in planting in de omgeving van het administratief cen trum Steenberg want "daar zou het "container park dan vlakbij de nieuw uit te bouwen rekreatiezo- ne gelegen zijn". Rekreatie in Steenberg Er is alleszins al enig overleg geweest tussen ALEM en het gemeen tebestuur, dat vertegen woordigd was door sche pen H. Mallefroy. Hieruit vloeiden positieve ge sprekken voort want er werd instemming gegeven voor een evenwichtige uit bouw van deze rekreatie- zone waarbij groene ruim ten voor stille wandelre- kreatie zouden afgewisseld worden met niet overdek te sportterreinen. Volgens ALEM kunnen de sport- aktiviteiten die een over dekte konstruktie behoe ven ingeplant worden op de terreinen van het be staande sportkomplex te Mere waar nog meer dan voldoende ruimte voor handen is. In de aanleg van groene ruimten op het domein Steenberg zien zij niets dan kanten waarbij de natuurliefhebber zich erg gelukkig zou achten aangezien de verregaande staat van verloedering waarin de meeste natuur gebieden al die jaren ver keren. In mei 1988 werd ALEM bij het schepenkol lege uitgenodigd om sug gesties te formuleren in verband met een voorstu die om van Steenberg een rekreatiedomein te ma ken. Doch een paar weken na deze kontaktvergade- ring stelde ALEM vast "dat men reeds begonnen was met de aanleg van een voetbalterrein en dixit schepen Mallefroy, er reeds subsidies aange vraagd werden voor een overdekte sporthal uitge rekend op de plaats waar volgens de vooropgestelde voorstudies een ligweide gepland was." Dit doet ALEM besluiten dat "der gelijke gang van zaken laat vermoeden dat het sche pencollege zich weinig Vrijdag 30 september om 20.00 uur mag Georgette Meert, Tinnehoek 11 te Moorsel in taverne Stad Geraardsbergen op het Stationsplein te Aalst onze septemberposter in ontvangst nemen. Zij is immers de winnares van deze wedstrijd van deze maand. De poster is zoals steeds getekend door de Aalsterse kunstenaar Herwig Van Holsbeeck en wordt overhandigd tijdens een kleine, echt gezellige receptie. Volgende maand is er weer een poster te winnen. Wat u moet doen om in aanmerking te komen voor het winnen van de originele poster is gewoon onderstaande bon degelijk ingevuld vóór 17 oktober terug sturen naar Posterwedstrijd, Redaktie De Voorpost, Oude Vest 34 te 9330 Dender- monde. De poster zal op het einde van de maand oktober worden overhandigd aan de winnaar die door de gebruikelijke onschuldige hand uit de inzendingen zal geloot worden. Bon vóór 17 oktober 1988 terugsturen naar: Posterwedstrijd, Redaktie De Voorpost, Oude Vest 34, te 9330 Dendermonde. Naam: Postnummer: Telefoon:

De Voorpost | 1988 | | pagina 1