Eendracht Bazel wint toptreffen VERDER OP DE DOOL Met veel geluk Luc Hey vaert maakt het verschil Knappe tweede helft Onderuit in de tweede helft Een versnelling hoger De Voorpost - 30.9,1988 - 21 VOETBAL In derde provinciale stond natuurlijk de topper Klein Laar-Eendracht Bazel centraal. Bazel trok daaropvolgende hoekschop in deze ontmoeting aan het langste eind zodat het alleenheerser is. Tweede grote uitschieter was stond Buytaert bij Bazel op- de heropstanding van Sportief Stekene. Dit ondervond Herleving Vrasene aan den lijve zodat het nieuw op de juiste plek om af een slechte beurt werd voor de Vrasense ploegen in het algemeen. Terwijl het derby tussen Sint- te ronden en zo zijn ploeg op Gillis-Waas en De Klinge door de bezoekers winnend werd afgesloten bevestigde het Sint-Niklase 1-2 te brengen. Excelsior de forme van vorige week en haalde nu een puntendeling bij een licht gehandicapt Red Na deze nieuwe opdoffer Star Haasdonk, dit evenwel zonder tot scoren te komen hetgeen ook de andere Sint-Niklase Klein Laar natuurlijk op zoek vertegenwoordiger, Gerda, overkwam maar dan op eigen veld tegen SK Overmere. Sensatie naar de gelijkmaker. En die eveneens onderaan de rangtabel waar Lokerse SV nu in een vierpunten wedstrijd werd afgetroefd kwam er ei zo na bijna onmid- door Sint-Pauwels en de thuisploeg de rode lantaarn overlaat aan Lokerse. Tot slot vermelden we dellijk na het Bazelse doel- dat White Star Sombeke zich bovenaan blqft ophouden na een nieuwe zege tegen Grembergen en punt wanneer Erik Schelfout dat Sint-Gillis-Dendermonde een tweede zege wist te behalen tegen Buggenhout. na voorzet van J.P. Boon krachtig naar doel kopte en strijd. SK Overmere daaren- verdere duur van de kompe- Bazelverdediger De Dijcker tegen was met de bedoeling titie. nog in extremis kon ontzet van de nul op het scorebord te ten. De tijd begon nu te drin- houden afgezakt naar de Wa- RS Haasdonk 0 gen voor KJein Laar en in een se hoofdstad. Achteraf gezien Excelsior 0 alles of niets offensief bracht tuurlijk na afloop meer dan is de Donkploeg daar volledig Ook in deze tweede thuis- thuistrainer Franckaert nog tevreden. Nochtans was de in 8eslaagd en wa"neer spit- beurt op rij heeft Red Star De Rop en Daman in om zo aanvangsfase volledig Lokers sen Temmerman en De Wilde Haasdonk niet de gewenste de aanval nog wat meer te getint en het mag een wonder een ietsje beter bun ka,mte puntjes thuis kunnen houden, steunen. Doch een klaarkij- - - konden bewaren zat er zo- Nadat eerder ook al FC Ger- kende Bazelse doelman Troch waar op de counter nog een da de Sterjongens een punt onderschepte elke thuisaanval bezoekende zege in. Dat men afhandig had kunnen maken zodat ook de poging van uit- Hendrik Staelens zelfs al aan lukte het nu Excelsior Sint- blinker Erik Schelfout in de het Donkmeer kent kon wor- Niklaas om na het onverwach- slotminuut zodat zijn ploeg den afgeleid uit het feit dat te sukses van vorige speeldag ook deze vierde wedstrijd Volleybal. VC Temse-Korttyk 3-0. Het thuisblok geklopt, bij de roodgelen eveneens een «foi»:*— Sint-Pauwels 2 Lokerse SV 1 Met de zege in deze vier puntenwedstrijd was men in Sint-Pauwelse kringen heten dat Sint-Pauwels niet genadeloos acbteruitgeslagen wordt toen Farrid onbegrijpe lijk miste voor de stand op 0-2 te brengen na een missertje van thuisspeler Van Goe- them. Want even voordien had Van Bastelaere er met BASKETBAL Hermes-UAA Etterbeek 59-66 deze reus steeds met drie be- ,.,U Cl mei lagers rond zich llcen in be- puntje uit de brand te slepen, het hoofd na hoekschop reeds dwang werd Eeh°«den. Jam- Bij Haasdonk zijn er wel 0-1 van weten te maken. mer fnoeg kondende a0 verzachtende omstandighe- Doch na deze goede Lokerse ™lü'l™ thuisspeler» de den. Want naast het feit dat aanvang zakte de ploeg lang- ™°r hun ploeg ook al De Beule maar op halve zaam maar zeker weg in h« jï" ?fmaken_ °?k al haddan k™ht kon aantreden net als wedstrijdverloop en kon de ^rankJ Dd Pn!cker en Steven De Jonghe ontbraken een zeldzaam beeld in deze wedstrijd (dw) DAMESVOLLEYBAL winnend kon afsluiten. Bij de thuisploeg had men natuurlijk een gelijkspel heel wat rechtvaardiger gevonden maar de nodige dosis geluk *71, «v ombrak de Kiein Laar pioeg Volleybaloverzicht Dames hiervoor. De derde kompetitiematch is voor Hermes weer een neder laag geworden. Een vroege 4- 17 (5e min.) voorsprong van de Brusselaars kwam er om dat de thuisploeg helemaal niet aan verdedigen dacht. Ook in rebound bleef Hermes deerlijk in gebreke en 10 mi nuten later was slechts weinig van de achterstand afge knaagd (22-29). Koeckelen- bergh en Bleyenbergh waren de enigen die scoorden en de onmondige groen-witten, die vanop afstand geen ring raak ten moesten met 28-34 naar de kleedkamers. Bleyenbergh had al een tech nische fout opgelopen en kol- lektief zag men helemaal niets meer. Na 30-34 incasseerde Hermes dan nog een 0-14 en even later moest Alain Van Goethem met fouten naar de bank (37-53). Phil Koeckel- berg kreeg het op de heupen met een vrijwillige fout en vijf minuten voor tijd startte Her mes met een press (44-58). Dit resulteerde in 59-66 eind cijfers tegen een zwakke tegenstander. Mentaal dient Hermes zeker opgelapt, want vanop afstand vindt niemand de ring en ook onderling kan het heel wat beter. Vander- meulen verdient zeker een vermelding en als verzachten de omstandigheid kan men de afwezigheid van Dirckx als pleister op de wonde inroe pen. Winstpunten voor Her mes zijn echter broodnodig. Punten: Hermes: Lintacker 2-9, Koe- ckelenbergh 12-2, Van Goe them A. 4-0, Van Goethem S. 0-6, Bleyenbergh 10-4, Pol- fliet 0-2, Vandermeulen 0-8. UAAE: Dupont 7-2, Dema- rets 4-7, Mert 10-4, Michiels 0-4, Van de Velde 3-2, Les- caut 4-5, De Vlaemynck 6-8. WEGA Panters Baasrode-Schaarbeek 60-53 thuisploeg zich meer en meer Vdn, u .;tec" vn[ bpei "a laten gelden. Vooral thuisspe- voorbereidend werk van de Ier Frank Jacob deed zich in ontembare Staelens de be- zoekende doelman kon het de goede zin opmerken. Na- dat hij voorbij het halfuur gevaar echter keren en net tmiKrinpIman lip Pplsm bijna de gelijkmaker wist te Ereklasse VC Temse 3 Kort rijk 0 u dVv"bod'8 was kond™ Voor mim2mum5300 volleybal- kendf en ze scoorden men wat aangetast en was het beide ploegen geen enkele liefhebbers hebben de Wase regelmaat van de klok. Leuvenhaege met kwetsuren aan de aftrap van deze derby. Hierdoor waren de automatis- WS Sombeke 2 SK Grembergen 0 In een eerste helft die volle- veel vertrouwen aan de derde set. Temse ging op zijn elan verder. Keyaerts, Flebus en De Ro teisterden het bezoe- thuisdoelman De Pelsmae- zoeken en tasten tot de goede opening vinden om het elkaar scoren was het dan op slag cker bleef hij onberispelijk kombinatie gevonden werd. lastig te maken. Veel midden- de topper van de derde speel- van rusten toch raak toen hij ophtred^n zodat de ni^,onl°gl" Daarbij kunnen we dan nog veldspel met een opeenstape- d „eWOnnen Een geflopte de bezoekende tormatie' een bal kon intikken die door blanco score behouden melden dat beide doelman- ling van fouten en verkeerde t0®fr want Temse °as dPui. Voor het zestal van Temse Het resultaat van de Temse aan van was vernietigend voor de bezoekende formatie. Mathieu Michelet keihard naar het Lokerse doel werd getrapt en die door Thierens niet onder kontrole kon wor den gekregen. Na de rust bleek Lokerse niet meer in delijk te sterk voor Kortrijk verloopt alles naar wens en de dat tijdens deze wedstrijd toekomst wordt °Pbtnistisch voorzetten was hiervan het logische gevolg. Hetzelfde spelbeeld drong tegemoet gezien, zich op m de tweede helft tot had nen, De Roos van Haasdonk Ct en Peter Maes bij Excelsior, Stekene Sportief 4 een uitstekeode ^artlj speel. Vrasene den en ge begrijpt dat de zien op m ae tweeae nein tot had toegemeten gekregen De nu al jaren na elkaar blancoscore op het bord bleef Rudi Seghers kon uitbreken heeft kunnen vervullen De traditioneel geworden slechte tot de 90 minuten rond waren, en Sombeke weer zoals reeds Scheldemeisies namen onder staat om een vuist te maken f.tart ,van. S'eke,ne Sportief In de eerste helft kon Ex- ettelijke malen vooraf dit sei- impu|s van Jeen goed aanval- provinciale zodat de beste doelkansen hjkt defimtief achter de rug. celsior tekenen voor de beste ZOen op voorsprong knallen. lende Nadia Vanden Branden Zulte 3 zich voor hun doel situeerden. Met een klinkende zege tegen kansen langs Maes en Van Grembergen dat wat aan deze een puike start. In minder dan Nieuwkerken 0 Zo waren er open kansen Herleving Vrasene mag het Bossche maar "De Roos was achterstand moest doen geen tjjd stond er een jq-1 op 15-6, 15-4, 15-8. voor Van Duyse en De Beule va". t[a!"er. André paraat en toen dat één enkele kwam dan ook bijna aan de het bord. Temse pakte met De Waaslandse meisjes maar uiteindelijk diende te D Hams zich als herboren be- keer niet het geval was kon hij gelijkmaker maar toen dit veej bravoure de eerste deel- maakten de verplaatsing met worden gewacht tot een kwar- schouwen. Grote bezieler van op de steun rekenen van Fons geen doorgang vond was het zege. De tweede set verliep amper 7 speelsters. Ze brach- tier voor tijd alvorens Loker- deze wederopstanding mag de Bosman. thuisverdediger Johan Van r0mmelig. De Westvlaamse ten er dan ook al niet veel van se de doodsteek zou krijgen 'heilige Van den Branden De tweede periode was dan Gucht die in de slotminuut meisies konden aanklampen terecht. Er was amper sprake via Ivo Van Duyse die een genoemd worden. Met zijn volledig Haasdonk-getint. Sombeke toch nog een ruime tot jq-10 maar wanneer Van van een wedstrijd wanneer voorzet van Dirk De Beule magistraal getrapte vnje- en Stevelinck, Van der Jeugt en overwinning kon bezorgen in den Branden uithaalde werd men de setcijfers bekijkt, voorbij de bezoekende doel- hoekschoppen bracht hij de Geertsen belaagden nu ^op een ordeloze partij. het pleit beslecht. Flauwe wedstrijd zonder be- Marc Stevelinck De gastvrouwen begonen met zoekende tegenstand. ....n wist te deponeren. 2-1. bezoekende ploeg meermaals Het verwachte slotoffensief 'n. ver)varr'ng- Samen met Pa- van Lokerse bleef zelfs na dit trick Merckx en Stefan Ver" tweede thuisdoelpunt ver- couteren die het middenveld hun beurt Peter Maes in het Excelsiordoel maar ook deze jonge doelman had zich prima hersteld na de wat mindere wonderlijk uit zodat de zege voor hun rekening namen en periode tijdens het begin van als verdiend mag beschouwd v00raan een opmerkelijke deJcompetitie. worden voor Sint-Pauwels. Ronny De Smedt bracht dit Sportief Stekene fris en be koorlijk spel op de mat waar uit blijkt dat met de wit-gelen nog rekening zal moeten ge houden worden tijdens het KL Vrasene 1 verdere verloop van deze Eendr. Bazel 2 kompetitie waarin blijkbaar Ongetwijfeld de topper in DAMESHANDBAL St.-Gillis-Waas 1 SK Klinge 4 Dit derby, dat heel wat sup porters op de been bracht kreeg met Klinge wel de ver diende winnaar maar de cij- Zo bleef de stand dus on aangeroerd en verliest Haas donk in twee derby's evenveel punten. Sint-Gillis-Buggenhout 1-0 Het derby tussen Een- Sigivok 1 VK Aalst 3 15-0, 6-15, 4-15, 6-15. De grensmeisjes speelden aanvankelijk in de eerste set zonder al te veel fouten te maken. Maar vanaf de tweede faze was Aalst niet meer te stoppen. Sigivok blunderde in scoren gekomen. Na een de verdediging. Aan het net kwartier vertrok een voorzet was het Aalst, dat stukken bij Wim Alens die bij Luc maak,e ™et Mttsmoeihjke Als er aan de 3e min. 2-2 op het bord stond was dit een eerste vingerwijzing dat er aanvallend weinig zou te bele ven vallen. De twee ploegen demonstreerden voluit het onderdeel «balverlies», dat bij alle trainers met een zwar te kring staat omlijnd. Panters opteerde voor een manverde diging om de bezoekers in de greep te krijgen en de snelle aanval te kunnen spelen. Baasrode lag overhoop met het organiseren van een stevig scherm dat hen reboundover- wicht moest geven. Minder balbezit betekende minder doelpogingen en die werden dan nog slecht benut. Geluk kig, en dat is meestal in de moeilijke momenten, Geert Moens, die de eerste helft met een 6 op 8 uitpakte en voor een 22-15 voorsprong zorgde. Op dat moment miste De Vos enkele inlopers waardoor er geen definitieve kloof kon ge slagen worden. De bezoekers kregen door het zwakke Pan ters vertoon de kans om aan de rust op gelijke hoogte te komen. 28-27. De eerste vijf minuten van de tweede helft kreeg de thuisploeg geen vat op Cariat 4 op 5, zodat het 33- 33 werd. De Vos en Ver- meersch scoorden driepun ters, waardoor de thuisploeg een kloof sloeg, die aan de 10e minuut 47-38 bedroeg via goed pivotwerk van Velde- man en Verstappen. Paniers kon niet doordrukken, in tegendeel het bezondigde zich opnieuw aan vier balverliezen en een 0 op 4 shot. Een ideale gelegenheid voor Schaarbeek om terug te komen tot 49-48. De spanning begon dan pas. Geert Moens met vier fouten op de bank kwam terug en hij kon uiteindelijk meehelpen om 56-51 te scoren. De thuis ploeg had zijn lesje nog niet geleerd. De bal werd nog maar eens drie keer buitenge- worpen, maar de tegenstan der was zo zwak dat Baasrode de punten toch thuishield. Punten: Panters Baasrode: 25 op 59, 6 op 11 vrijworpen en vier drie punters. Vermeersch 0-3, Verstappen 2-6, De Vos 7-6, Moens 13-9, Esseldeurs 2-2, Veldeman 4-6, Stevens 0-0. BENO «uuiuni maai uv lij 'UIA hjjjwi avn ujl Willi zwCIlS LUC Uil LuUL fers waren door onze zegsman fe",enKele ploe.8 Z1C" als. de deze n°g Jonge kompetitie, dracht Sint-Gillis en Sparta Heyvaert terechtkwam. Hij °Pslagen- Een uitstekend de niet in verhouding met het Kloppen konkurrent laat tussen twee onverwachte Buggenhout is bijwijlen uitge- deponeerde de bal in doel. De buut van de Aalsterse geleverde spel van de thuis- aall ,ou)ve"' ploegen. Een blitzstart van de groeid tot een bitsige partij, Bueeenhoutse keeper Ver- ploeg. In de eerste periode Herleving zich Bazelse bezoekers bracht hen Daar lagen andere aspekten strepen kon onmogelijk die konden beide ploegen geen P,ez? -^aar naar slacht" al dadelijk ongekende moge- aan de basis van. Het feit treffer verhinderen, In de afstand nemen van elkaar wat ,want f_erate j'ikheden toen Janssens kon ondermeer dat Willy Aerts tweede periode was er aan- inknnnpn vnnr Hf iiiltnmpnrlf o:_» meisjes. Tweede provinciale VC Temse 3 Rumbac Waasmunster 0 ook niet verwonderlijk was na rUv lïn' l^opp®n v00r de ultk°m_ende trainer was in Sint-Gillis en nu vankelijk evenwicht maar na het middenveldspel dat bij SedJe echter Vande Wide Vnesackers "adat Rud'Stuer het bewind in Buggenhout een kwartier kwamen de be- De reservewedstrijd werd vrij beide ploegen blijkbaar hun 8 "d ™.or de voorbereiding had ge- voert. Langs de andere kant zoekers meer in de match. Zij gemakkelijk gewonnen door favoriete taktiek naar buiten op Zljn eg ond' f®.kend- De thuisploeg natuur- dan Jaak Leemans. Hij was trokken uiteraard op zoek de thuisploeg met 3-0. De bracht. Even voorbij het halfuur lijk wat aangeslagen door dit vorig jaar de trainer van Bug- naar de gelijkmaker maar wij setstanden waren: 15-9, 15-3 Dc stilte die er heerste in de dan was het meteen al raak openingsoffensief van de genhout cn verhuisde intussen hebben in die periode goed en 15-lu eerste helft werd dan plots voor de thuisploeg. Van Pas- ploeg uit Bazel moest dan naar Sint-Gillis. uitverdedigd. Echt moeilijk De bezoeksters misten bij de toch verbroken door de thuis- cal Merckx ging het in één tijd enkele ogenblikken het mitia- Tenslotte waren er de hebben we het niet gehad en hoofdwedstrijd drie ploeg die langs Dirk De Baere naar Ronny De Smedt die op tief volledig aan Bazel laten broers Tilley die nu allebei lid algemeen bekeken meen ik basispionnen, zodat Rumbac op hoekschop voor 1-0 kon zijn beurt Noël Van den waarbij de jeugdige Adn De Van Sint-Gillis zijn maar oor- dat we een verdiende zege onvolledig en te zwak uitviel zorgen, Klinge besefte plots Branden aanspeelde die Ver- Winter eens te meer een spronkelijk van Buggenhout hebben behaald. Met vier voor een goedspelend Temse. dat er wat moest veranderen tée meteen kansloos liet. En hoofdrol van betekenis bij afkomstig zijn. punten uit evenveel wedstrij- Temse liep in de eerste set uit in het spelbeeld en het was net voor rusten mocht de Vra- opeiste. Samen met Stuer en Klubleider De Backer van den zijn we bepaald niet onte- tot 3-0, dank zij De Roeck die langs Marc Van Himste, die sense doelman zich alweer Janssens was De Winter im- Sint-Gillis meent dat zijn vreden. Het is er nu om te met keiharde opslagen Rum- niet lang na deze openingtref- omdraaien toen een verbluf- mers bij de bedrijvigste spe- ploeg tijdens de eerste helft doen om komende zondag op bac in verlegenheid bracht, fer de gelijkmaker kon netten fende Noël Van den Branden 'e.rs in deze beginfase. Eens de betere formatie was. "We het veld van Klinge overeind Nadat Temse tot 9-3 was uit- dat de grensjongens hun aan- nu Rudy De Jongh aanspeel- dit eerste bezoekende kwar- zijn in die periode ook tot te blijven." (e.g.) gelopen, kon Waasmunster de achterstand milderen tot 9- 7. Wanneer Temse echter even gas gaf, kon het via 12-7 en 14-9 na twee setballen uit maken. Rumbac kapitein Van de Vel de kon haar ploeg naar een 0- 4 leiden. De strijd was gelij- kopgaand tot 7-7P,dertisse, was Van Haver ingevalen voor Hof (6-7) maar Waas munster kon geen stand hou den. De bezoekende ploeg 2' afdeling loop naar de zege namen. de die De Smedt zag vrijstaan l'er was overgewaaid kon Al duurde het toch nog tot waardoor het natuurlijk vlug R'e'n Eaar z'cb langzaam een kwartier voor tijd alvo- 2-0 stond voor de thuisploeg. maar zeker losrukken uit de rens Lieven De Boey de oran- Bij het begin van de tweede omknelling en via de opruk- jehemden op voorsprong kon helft probeerde Herleving kende Er'k Schelfout en Mare brengen met een vrije trap. Vrasene de bakens te verzet- ^an Eo° voor bet eerste Een slecht onzetten bij de ten langs Van de Vijver en De thuisgevaar zorgen, thuisploeg die dan op zoek Jonghe maar meer dan probe- En toen n08 ev®n later ^er" was gegaan naar de gelijkma- ren zat er voor de moedige Stremersch zich met de Squadra Lebheke - Mylène Gent: 10*10 ker bracht acht minuten voor bezoekende ploeg niet in. zaak kwam bemoeien kwam tijd opnieuw Marc Van Him- Doelman Verté van zijn kant Bazeldoelman Troch goed Squadra heeft op een onbe- na 38' en toen gebeurde het. ste in scoringspositie terwijl zag naarmate de wedstrijd we8 toen bet schot van Stre- grijpelijke manier nog een Dirk Van Vlierberghe in de vorderde zijn aktiviteiten ven- mersch via de paal terug in puntje verspeeld tegen Mylè- wel'icnt iets overmoedig ge- slotminuut nog het te harde meerderen. En nadat zijn het veld sloeg Nog voor de ne Gent, nadat gedurende 38' ^orden^«9" «as «- diende het onderspit te delve- vonnis voor de thuisploeg vel- ploegmaats Verley en Ver- rust dan wist de thuisploeg de bezoeksters er nauwelijks 1™dr uem voeioe aan oat de door nummer vier tegen de couteren nog tevergeefs de deze druk beloond door een aan te pas kwamen. Tijdens ^uad|a meer «araame» Na vijf rotaties in de derde set touwen te jassen. aansluitingstreffer achterna- gelijkstellend doelpunt van een uitstekendwrste kwartier XPL0inLnHnminfrPn wezen de bordjes nog altijd 3- GREMBERGEN 91 EREMBODEGEM 64 De eerste seizoenzege werd bij de thuisploeg pas in de tweede helft in vaste vorm gegoten. Met 10-6 aan de 5e min. bleef Grembergen tot de 10e min. 19-16 aan de leiding. Schellinck en inzonder Barrez zetten de thuisver- dediging onder grote druk en het ging in een ruk naar 19-22. Voor Erembode- gem een stimulans om aan de rust de leiding te be houden met 31-33. In de tweede helft klampten de bezoekers tot 50-48 aan en toen waren er 9 minuten gespeeld. Het samenspel tussen het broederpaar Van Doorslaer verliep ideaal, Bart bleek de idea le fourier voor Jen en Grembergen was gelan ceerd met 58-48. Een be zoekende terugkeer kwam er niet. De Kimpe, Ver meulen en Jo Van Wam- beke, liepen naar 65-50 uit en de weg naar een afgete kende zege lag open. Het werden forse sprongen met zelfs 78-57. In de slot minuten kwam Jan Thiré op de proppen. Hij lukte de acht laatste punten en voor Grembergen bete kende dit een uitgespro ken eerste overwinning. Punten: Grembergen: Jo Van Wambeke 5-7, Tom Van Wambeke 4-0, Bart Van Doorslaer 2-8, Thiré 0-8, Vermeulen 4-9, Jan Van Doorselaer 9-13, De Kim pe 8-14. Eembodegem: Schellinck 6-4, Vermoesen 2-7, Hey- man 3-2, Barrez 12-12, De Vuyst 4-4, De Jongh -2, Triest 6-0. Beno liepen was het de beurt aan de 0 ingekomen Gekhiere om de FC Gerda SK Overmere 0 thuisploeg verder op het zege- Voor het eerst eigenlijk in Pad te helpen nadat Ronny deze kompetitie heeft FC De Smedt nu voor het voor- Gerda een overwicht kunnen bereidende werk had ge- afdwingen gedurend de wed- zorgd. In de slotminuut dan strijd, nadat het vorig week- knalde thuisspeler Rudi De end slechts een tiental minu- Jongh nog op de staander en ten aan de ster in Haasdonk Ronny De Smedt kon in de de kop even boven water had herneming alsnog voor 4-0 kunnen steken namen de zorgen hetgeen de thuisploeg thuisspelers nu van meetaf moet toelaten zich als gelan- instantie door Vriesackers in voor de thuisploeg in de weg aan het initiatief in deze wed- ceerd te beschouwen voor de hoekschop geduwd maar de te zullen staan. Het werd 10-5 Schelfout die op "aangeven werden de «Stroppen» van sters die gingen domineren. 0 aan Na hee'| wat-ba|wjsse. van Wim Heyndnckx van bui- het kastje naar de muur ge- Lebbeke scoorde geen enkel lingen wezen de bordjes op 6- ten het zestienmetergebied speeld, door een ontketend d„c|p„n, meer en Gent stelde 2. De gasten kwamen nog krachtig uithaalde zodanig dat Squadra dat met 5-0 ging lei- nog verrassend gelijk na een terug tot 8-8, om daarna tot 8- Troch geklopt was. den. In het tweede gedeelte wedstrijd die aan Squadra 2 uit te lopen. Temse kwam Ook inde tweede helft trok van d,e eerste heltt ging het lans<. ,ijd nict kon omsnap. terug, dankzij de inbreng van Klein Laar het laken naar zich dan weliswaar al iets minder pen yoor gquadra sc00rden: Meersman voor Rooms (8- toe Toch waren het weerom vlot maar met een 7-1 rust- s. Van Den Broeck 4, H, Van 12). Coach Nieuwjaars (Rum- de gasten die voor een doel- stand zag het er bijzonder Hoven 2, A. Van Hove 2, bac) had ondertussen een punt konden zorgen. Een goed uit voor de thuisploeg. Bosteels 1, Luypaert 1. dubbele wissel met Hofman vrije trap vanop links door De Ook ,n het begin van de twee- EVA en Van Haver doorgevoerd. Winter getrapt werd in eerste de helft leek mets een zege Bij Temse kwam De Vriendt nog even de Keersmaecker vervangen. MOERZEKE 83 BAZEL 67 De vernieuwde constella tie van de ploeg betekent dat Moerzeke voluit het wapen van de snelheid moet hanteren. Het heeft daarvoor een voorbestemd duo in de terug gekeerde Eric Van Moey van aan winst Steeman. In de thuismatch tegen Bazel was dit vlug vast te stellen op het scorebord als 9-10 aan de 6e min. werd omge toverd in een 25-14 voor deel. Verstappen - Verbe ken bleven baas in de re bound én kondert Moer- zeekse snelle wegen op gang brengen. Aan de rust met 47-28 was de winnaar gekend. Geen lokale verzwakking in de laatste 20 minuten. Werner Bolssens en Van Damme probeerden Bazel in de match te krijgen maar het lukte niet. Met 61-42 in de 8e min. en 71- 53 na 12 min. konden Van Riet - Van Hautte het ver schil op het bord houden. Punten: Moerzeke: Steeman 23, Verstappen 2, Van Loeu 33, Verbeke 5, Van Riet 10 Bazel: Werner Bolssens 14, Peter Bolssens 3, Borggraef 4. Van Renter- ghem 9, De Breucker 9, Van Damme 19, Huvghe 9.

De Voorpost | 1988 | | pagina 21