Door weer en wind Toch een zege voor Paul Boel W.A. O.D.-Wielrennen BWCL- Wielrennen Bruno Geuens zet spurters een hak Bij onze O.V.W.B.-Veteranen Peter Sehoonjans ruim winnaar van «Trofee Mare Galle» Bart Peelmans eerste zege als junior 24 - 30.9.1988 - De Voorpost WIELRENNEN Zaterdag in Wetteren C- en D-reeksen Petrus De Landsheer en Dési- ré Sonck Willy Roels, zijn vrouwtje Marie-Josée, moeder Gaby en hun talrijke helpers had den het niet getroffen met het weer: een stormachtige wind en fijne motregen. Reeds van in de start demarreerde Staaf Sonck en meteen zat het spel op de wagen. Nooit zou het tempo nog stilvallen en ach teraan kregen we tal van gelo- sten. Petrus De Landsheer in zijn schik bij zo'n een (on- jweertje bleef maar tempo voeren en samen met hem scheidden ook Willy Roels. Alfons De Schepper, Désiré Sonck en Willy Van Der Ee- cken zich af. Voor Van Der Eecken ging het echter te vlug en hij viel terug in het pelo ton. Daaruit ontsnapten nog Johnny De Paepe. Pierre De Watiyes, en Paul De Wever, maar ze zouden er niet meer in slagen om bij de koprijders aan te pikken. Bij het ingaan van de laatste ronde kregen we vooraan nog steeds de vier leiders, Petrus De Landsheer ging echter zo geweldig te keer dat alleen Willy Roels zijn wiel kon houden. De Schepper en Sonck moesten eraf, maar ze konden toch voorop blijven. Dan volgden De Paepe, De Watines en De Wever. Ook Freddy Neyts en Richard Becké kwamen nog voor het peloton binnen, net als Georges Michiuels en Gustaaf Sonck. De spurt van het peloton ging naar Van Den Hoecke, voor De Clercq en Droesbeke. A- en B-reeks Bert De Leeuw en Johnny Dierickx Deze werd een zware slijta geslag, die reeds van in de eerste ronde de renners ver plichtte om het stuur onder aan vast te nemen. De jon gens in mindere vorm zo naar huis gewaaid en verder kon men spreken van een kom- pakt peloton. Na drie ronden kregen we reeds vier peloton netjes die nooit meer zouden samensmelten. Integendeel, vooraan kwamen de sterke jongens naar voren en er werd nog grote kuis gehouden. Johnny Dierickx, nog eens in zijn element, en Bert De Leeuw, een van de betere renners van het naseizoen, sloegen de handen in elkaar en fietsten voor wat ze waard waren. Achter hen de Martin boys Bruno Heyvaert en Theo Van Handenhove met Johnny Scheerlinck als waakhond (De Kletser), daarachter een groepje van acht renners en verderop nog tal van kleine groepjes, die meer en meer moesten afstappen. Vooraan kregen we een pracht van een koers met de twee koplopers en op een kleine honderd me ter het duo Heyvaert-Van Handenhove met Scheirlinck. Uiteindelijk bleven Dierickx en De Leeuw voorop en het was Dierickx die het haalde voor De Leeuw. Kort daarop won Scheirlinck de spurt voor de derde plaats, voor Hey vaert en Van Handenhove die leeggereden waren. Dan kwa men Vereerstraeten en Van Laethem nog afgescheiden binnen. Uitslag A-reeks: 1. Bert De Leeuw, 2. Heyvaert, 3. Vereerstrae ten, 4. Bloem, 5. Pauwels, 6. Pollet, 7. De Coorde, 8. Lau- reys, 9. Van Haute, 10. Tem merman. BWCL-Wielrennen. In Wetteren werd de A-reeks gewonnen door Bert De Leeuw, terwijl BWCL-Wielrennen. De renners van de Martinploeg kozen reeds hun uitrusting voor Johnny Dierickx de B-reeks won (xl) volgend seizoen bij Freddy Maertens (xl) BWCL-Wielrennen. Georges Michiels won in Okegem, maar ook André Mertens, en BWCL-Wielrennen. In Okegem won Eddy Van Der Meirssche de B-reeks. We zien hem Raoul Verbraeken kregen een trofee (xl) samen met Guy Bloem, Paridaens en Rudy Pollet (xl) B-reeks: 1. Johnny Dierickx, 2. Scheerlinck, 3. Van Han denhove, 4. Van Laethem. 5. De Winne, 6. Van Der Ee cken, 7. Van Der Helst, 8. Van De Meirssche, 9. Ne vens, 10. Sterckx. C-reeks: 1. Petrus De Lands heer, 2. Roels, 3. De Schep per, 4. De Paepe, 5. Dewati- nes, 6. De Wever, 7. Neyts, 8. Becké, 9. Michiels, 10. Sonck. D-reeks: 1. D. Sonck, 2. Van Den Hoecke, 3. Droesbeke, 4. Mertens, 5. Van Varen- bergh, 6. De Moor, 7. Love- rie, 8. Boone, 9. Daem, 10. De Rijbel. Zondag in Okegem C- en D-reeksen Georges Michiels en André Mertens Dertig ronden over een zeer bochtig parcours met en start la Pélissier, zonder Staf Sonck maar met Paul De We ver als gangmaker. Wie ach teraan zachtjes wou vertrek ken moest zich al reppen om nog vooraan te geraken. An deren waren er na vijf rondjes al aan voor de moeite. Voor aan kregen we een sterke kopgroep van 19 renners, maar niet voro lang want na tien ronden ging Georges Mi chiels er vandoor. Twee ron den later pikte Paul De We ver op zijn eentje aan en nog enkele ronden later het duo Verbraeken-Colman. Meteen vier leiders en een peleton dat steeds op 20 sekonden bleef hangen. Op vijf ronden van het einde probeerden Willy Roels en Lucien Mussche de kloof te overbruggen, maar ze bleven op een tiental sekon den hangen. Ondertussen re den de vier leiders naar de eindmeet toe en het was Georges Michiels die van ver zijn medevluchters verraste en knap won voor Roger Col man, Verbraeken en De We ver. Dan arriveerde het duo Roels-Mussche, gevolgd door Petrus De Landsheer. De spurt voor de D-zege was ver rassend. André Mertens zette de noeste werkers in hun hemd en won voor de ontgoo chelde Jozef Boone. A- en B-reeksen Rudy Pollet en Eddy Van Der Meirssche Het werd een spetterende ra ce met een onverwachte ont knoping. Reeds van bij de start werd hard gereden en enkele moesten al lossen. We kregen dan ronden lang een felle strijd tussen twee pelo tonnetjes. Uiteindelijk kon eerste Claude Heuninck en enkele renners aansluiten en dan de rest. Vooraan had Guy Bloem ech ter de situatie doorzien en hij ging er alleen vandoor. Na een ronde wipte Scheerlinck tot bij Bloem. Later kwamen daar nog vier renners bij: Ru dy Pollet, Wilfried Paridaens, Eddy Van De Meirssche. en August Van Laethem. Met een zes leiders en het peloton volgde tussen de 30 en 45 sekonden. Daaruit probeer den heel wat renners weg te geraken, maar ondertussen gingen ze vooraan de laatste ronde in. Eerst was Guy Bloem er nog eens vanonder gemuisd en bij het ingaan van de laatste ronde had het duo Scheirlinck-Paridaens een 70 meter voorsprong. August Van Laethem fietste echter zo hard dat hij erbij kwam in het zicht van de meet. De uitge kookte Van De Meirssche, de man van de laatste kilometer, sprong zonder dralen weg van zijn rivalen, recht naar de bloemen. Van een «surprise» gesproken. Pollet werd win naar van de A-reeks, voor Bloem en Paridaens. De spurt van het peloton werd zonder problemen gewonnen door Bruno Heyvaert. Uitslagen: A-reeks: 1. Rudy Pollet, 2. Bloem, 3. Paridaens, 4. Ryde, 5. De Leeuw, 6. Van Der Eecken, 7. Laureys, 8. Hey vaert, 9. Pauwels, 10. Van Den Abbeele. B-reeks: 1. Eddv Van De Meirssche, 2. Van Laethem, 3. Scheerlinck. 4. Van Der Helst, 5. De Winne, 6. Van Der Eecken, 7. Nevens, 8. De Gent, 9. Sterck, 10. Van Han denhove. C-reeks: 1. Georges Michiels, 2. Colman, 3. Verbraeken, 4. De Wever, 5. Roels, 6. Mus- sche, 7. De Landsheer, 8. De Backer, 9. Becké, 10. De Schepper D-reeks: 1. André Mertens, 2. Boone, 3. Van Den Hoe cke, 4. Van Vaerenbergh, 5. Sonck, 6. Wauters, 7. Van Impe, 8. Tenckeré, 9. Lovery, 10. Duym. Volgende wedstrijden Zaterdag 1 oktober in Zotte- gem, Godveerdegemstraat 4 Zondag 2 oktober in St.Lie- vens-Houtem, Dries, café Sportief. Profs in Stekene De organisatoren van deze 63ste grote prijs Roggeman hadden alle redenen om de glimlach van de grote dagen op te zetten. Deze organisatie is dan wel niet meer de laatste profkoers van het Waasland sinds de komst van de grote prijs Raymond Impanis maar toch blijft deze wedstrijd nog steeds geliefd bij de renners. Daarom wellicht ook dat liefst 89 broodrenners aan de start verschenen in de Wase ge meente om gedurende deze wedstrijd te wedijveren voor hun beleg. Marathon-ontsnapping Veel deelnemers geeft echter nog altijd geen garantie voor een spetterend koersverloop. Het grote deel van dit koers- verhaal kwam dan ook op naam van een drietal renners, die gedurende bijna de hele duur van de profkoers aan de leiding wisten te fietsen. Leon Boelhouwers, Adrie Kools en Gino De Backer kwamen in de derde van de dertien af te leggen ronden immers in de spits van het gebeuren en na dat zij een maximale voor sprong hadden opgebouwd van om en bij de 5 minuten 50 seconden, vond het peloton het maar welletjes en onder impuls van de in ons land verblijvende Systeme U-ploeg werd een eerste serieuze tegenaanval op touw gezet vanuit de groep. Toen de voorsprong van het trio dan nog slechts 2 minuten bedroeg op enkele ronden tijds was de genadestoot kort bij. Toch bleven de drie moe digen vooraan alles geven zo dat de overname van de macht er niet kwam zonder slag of stoot. Ronny Vlassaks en Patrick Roeiandt moesten er worden bijgehaald om de definitieve hergroepering tot stand te brengen. Geuens met ultieme uitval Inmiddels waren we wel al gevorderd tot in de elfde ron de zodat de kandidaat-win naars zich nu met bekwame spoed naar de voorwacht be gaven. Johan De Vos en Wil lem Wijnant waren samen met Kleinsman en Vanhae- rens de eersten die uitzicht kregen op de goede ontsnap ping maar onder impuls van een alweer sterk rijdende Vlassaks kwam alles in de laatste ronde nog maar eens samen. Het was dan een werkelijk verbluffende Vlassaks die zelf aan de basis lag van de goede trein die met enkele seconden voorsprong als eerste de aan komst zou bereiken. Maakten eveneens deel uit van het goe de compartiment: Bruno Geuens, Philippe Van Voo- ren. Frank Van de Vijver, Rudy Rogiers en de plaatselij ke favoriet Danny Janssens op zoek naar eerherstel na zijn verwijdering uit de Sigma-ploeg. Janssens probeerde het dan ook ettelijke malen tijdens de laatste ronde maar toen hij telkens werd gegrepen waag de Limburger Bruno Geuens zijn kans. De aarzeling die toen ontstond in de verbrok kelde kopgroep, was genoeg voor de man uit Houthalen, om meteen naar zijn derde seizoenszege te rijden voor Filippe Van Vooren die op 4 seconden tweede werd vóór uitblinker Ronny Vlassaks, Van de Vijver, Rogiers en de leeggestreden Janssens, die zesde werd. Achter hem won Eddy Van Hoof de spurt van de geklopte bende voor Wim Van Eynde. De uitslag: 1. Bruno Geuens (Houthalen) de 147 km. in 3u30', 2. Filip Van Vooren op 4", 3. Ronny Vlassaks, 4. Frank Van De Vijver, 5. Rudy Rogiers, 6. Danny Janssens op 10", 7. Eddy Van Hoof op 15", 8. Wim Van Eynde, 9. Henry Dorgelo (NI.), 10. Johan De vos. Mare Stevelinck Zaterdag in Wachtebeke A-reeks Bij een weer, te slecht om er een hond door te jagen, wer den 30 renners de baan opge stuurd voor 60 km. Elke ron de waren er talrijke premies te verdienen. Van bij de start ging het er keihard aantoe. De ene demarrage volgde op de andere en de eerste pre mies waren voor Frans Brou wers. In de tweede ronde de marreerde hardrijder Robert Gobert en die kreeg Jos Ver bist mee in zijn wiel. Toen de kloof 100 m was, wipte DAB- renner Paul Boel tot bij de leiders. Alleen de sterk rij dende Paul Vervliet kon dit trio nog vervoegen, de rest was gezien. Zij bouwden hun voorsprong uit tot één mi nuut. Achteraan was alles uit eengevallen. De eerste ach tervolgers waren Georges Ge- ry, Frans Brouwers en Ro- main Baert. In de laatste ron de probeerde Robert Gobert er alleen vandoor te gaan, maar Paul Boel ging hem tel kens halen. Met vier gingen zij op de meet af, waar Paul Vervliet gemakkelijk won voor Josverbist. Paul Boel was derde, Robert Gobert vierde en Georges Gery vijfde. Uitslag 1. Paul Vervliet, 2. Jos Ver bist, 3. Paul Boel, 4. Robert Gobert, 5. Georges Gery, 6. Frans Brouwers, 7, Romain Baert, 8. Marcel Van Ael- boom, 9. Carlos De Clerck, 10. Willy Bouckaert. B-reeks 35 B-renners vertrokken voor vijftien ronden. De weergo den waren met de renners, want de hemelsluizen werden voor een uur dichtgedraaid. De gevreesde Victor Wartel was niet aanwezig en dat was een buitenkansje voor de an deren, om ook eens de bloe men mee naar huis te nemen. Het werd een ware afvallings- wedstrijd. In de vijfde ronde vormde zich een kopgroep van 12 renners met o.a. de DAB-renners Louis De Boeck en Gerard Gevaert. De rest kon het vergeten. De wedstrijdleider deed vele ren ners vroegtijdig stoppen, om dat hun achterstand te groot was geworden. Het was de Nederlander Piet Marchand die het pleit won, voor Louis De Boeck en Pierre Rijcke- waert. Uitslag 1Piet Marchand, 2. Louis De Boeck, 3. Rijckewaert, 4. Verhelle, 5. Buyst, 6. Gerard Gevaert, 7. De Pauw, 8. Ma rien, 9. Van Hul, 10. Van Renterghem, Zondag in Sleidinge A-reeks Paul Boel uit de Dender- mondse DAB-ploeg zou terug aanknopen met de zege in deze Grote Prijs Marcel Van Durme. In de eerste twee ron den viel er niet veel te note ren. Er waren wel tal van ontsnappingen, maar alles kwam terug samen. In de der de ronde ging Robert Gou- bert er alleen vandoor, maar kreeg het gezelschap van de Nederlander Jan Maes. Toen ze 15 sekonden voorsprong hadden, wipte Paul Boel tot bij het duo. In de vierde ron de hadden de drie koprijders al 50 sekonden voorsprong. Paul Vervliet trachtte op zijn eentje het gat te dichten, maar het lukte hem niet. Het peloton was stilgevallen. In de zesde ronde bedroeg de ach terstand al 1'50". Aan de meet toonde Paul Boel zich de snelste voor Jan Maes en Robert Goubert. Etienne Ro- lus, die het peloton nog kon verschalken, werd vierde en Frits De Vos won de sprint voor de vijfde plaats. Uitslag 1. Paul Boel, 2. Maes, 3 Gobert, 4. Rolus, 5. De Vos, 6. Lampaert, 7. Bekaert, 8. Van Landschoot, 9. Van Craeynest, 10. Bouckaert. B-reeks Vijftig renners moesten acht ronden afleggen van zeven ki lometer. De eerste ronde werd in gesloten gelederen af gelegd. In de tweede ronde konden Victor Wartel en Je rome Wille zich afscheiden, maar in de derde ronde kwam het peloton terug aanpikken. In de vierde ronde kreeg War tel pech, maar hij kon zijn plaats terug innemen in het peloton. In de vijfde ronde ontsnapten zeven renners, waaronder de DAB-ers Louis De Boeck en Gerard Ge vaert. Alles kwam echter te rug samen. In de zevende ron de was het gebeurd. De groep WAOD-wielrennen. Paul Boel behaalde in Sleidinge zijn vijfde zege (xl) viel uiteer, ir. twee stukken en een twintigtal renners gingen de laatste ronde in met 20 sekonden voorsprong. In een langgerokken spurt was het Wartel die het haalde, voor Charles De Clerck en Louis De Boeck. Uitslag 1. Victor Wartel, Clerck, 3. Louis De Boeck, 4. Van Loveren, 5. Rijckewaert, 6. De Rocker, 7. Gerard Ge vaert, 8. De Boer, 9. Verhel le, 10. Poppe Tom Steels 10 p., 10. Pascal te 7 p., 15. Jerry De Reuse, Debbout en Kurt Dhont 4 I D'Hondt, Garry D'Hauwe en Peter De Vos en Mario Rot- punten Steven Verheuen 9 p., 13. saert 5 p., 18. Olivier Braet. (G.D.T.) I Dirk Boriau en Paul Van Hyf- Jeroen De Backer, Mario De trofee Mare Galle 1988 voor nieuwelingen wordt vrij dag 30 september uitgereikt te Aalst. In de Feestzaal van het Volkshuis, op de Houtmarkt zal Peter Sehoonjans deze eer te beurt vallen. Hij totaliseer de 31 punten en eindigt daar mee voor Jurgen Grijp en Frank Redant. Hier volgt al vast de volledige uitslag van dit jaarlijkse regelmatigheids- criterium. 1. Peter Sehoonjans 31 p., 2. Jurgen Grijp 25 p., 3. Frank Redant 24 p., 4. Johan Claeys 23 p., 5. Gunther Penne 19p., 6. Peter Vettenburg 18 p., 7. Steven Henderickx 16 p., 8. Johan De Geyter 11 p., 9. Gezien de zeer slechte weers omstandigheden met regevla- gen en wind daar in Relegem was er voor deze wedstrijd minder belangstelling van renners en publiek. Daardoor was de C-reeks niet vertegen woordigd en moest men start ten met minder deelnemers. In de A-reeks waren deze keer de Italianen de besten. Ze bezetten de eerste twee plaatsen, voor nieuwkomer De Wit junior. In de B-reeks blonk opnieuw Pierrot De Wit uit. Na een ganse koers aan de leiding te hebben gereden, ontsnapte hij in de voorlaatste ronde. Zijn ploegmaat Guy Waer- Hoewel hij tot vorig week end heeft moeten wachten om een eerste zege als junior bin nen te rijven, heeft Bart Peel- man zich al behoorlijk weten te manifesteren. Op 14 juli werd hij junior en geen enke le keer werd hij uit de wielen gereden. Er zaten bovendien een aantal ereplaatsen in. In Bug- genhout behaalde hij een tweede zege en in Zellik een derde plaats. Vorige zondag te Baasrode werd het een schot in de roos. "Het deelnemersveld was niet groot, wat niet wou zeggen dat er niet snel werd gere den", zegt Bart Peelman. "Laat in de wedstrijden ble ven zeven renners in de spits rijden. Ik behoorde tot dat groepje. Bij een laatste pre miespurt probeerde ik er van onder te muizen. Dat lukte zomaar niet. Marc Van Box- tael en Kurt Van Hoey spron gen mee. Met drie zijn we tot het einde voorin gebleven. Ik dacht dat het in de spurt ge makkelijk zou gaan. Dat leek er aanvankelijk op maar in de laatste meters voor de streep kwam Van Hoey mij nog flink bedreigen." Waarschijnlijk is Bart Peel man komend weekeinde aan zijn laatste wedstrijd toe. Tij dens het winterseizoen wijkt hij uit naar de Gentse wieler baan. Als voorbereiding op een kompetitie waarin hij als junior beslist zijn man wil staan. (e.g.) zegger, die licht ongesteld was, werd nog derde. Bij de meer dan 7ü-jarigen I was het opnieuw Eugeen Bee- len die met de palm ging lo- I pen. Hij had 30 sekonden voorsprong op spurter Omer Van Molle, die met zijn 85 kilo's bij de hevige windstoten voet aan de grond moest zet ten op het plaatselijk bergje. Ook Jozef Van Boeckel reed mooi de koers uit, nadat hij enkele maanden niet aktief was geweest. Uitslagen: A-reeks: 1. Antonio Cecchi- nato, 2. Giuseppe Sallesse, 3. Junior De Wit, B-reeks: 1. Pierrot De Wit, 2. Yvan Donnay, 3. Guy De I Waerzegger D-reeks: 1. Eugeen Beelen, 2. Omer Van Molle, 3. Jozef Van Boeckel.

De Voorpost | 1988 | | pagina 24