Niet onlogisch Avanti voelt zich bestolen V Handbalkalender H.K. Lokeren laat punt ontglippen Moeilijker dan verwacht Jeugdhandbal Brabo niet beloond Kampioen Hasselt domineert Anderlecht sterker 26 - 30.9.1988 - De Voorpost HANDBAL le nationale Olse Merksem - Avanti Na de verloren wedstrijd in Merksem was men bij Avanti niet te spreken over wat men noemde de schandalige wed strijdleiding. De Buggenhout- se ploegverantwoordelijken beweerden niet dat het Lim burgse scheidsrechtersduo partijdig zou gefloten hebben, maar zegden wel dat hun on kunde ervoor gezorgd heeft dat de wedstrijd in de tweede helft in het voordeel van de thuisploeg kantelde. Het draaide helemaal niet vlot bij de ploeg uit de bosgemeente. Orlowski scoorde bepaald moeilijk, miste tevens twee 7- m worpen maar toch behield Avanti een kans op de over winning tot op het ogenblik dat de scheidsrechters een on waarschijnlijke beslissing na men en na onderlinge discus sie twee Avanti spelers een 2'- straf aansmeerden. Met 4 veldspelers tegen 6 en uit con centratie gebracht door deze minstens eigenaardige beslis- 22-17 sing, verloren de Avanti spe lers elke greep op de wed strijd en in een minimum van tijd had Merksem in die pe riode een beslissende vijf- punten-kloof geslagen. De wedstrijd startte al tekenend voor de moeilijkheden waar mee Orlowski worstelt. Een 7-m worp werd gemist maar ondanks Merksem opteerde voor een bewaker bij de Pool hield Avanti goed stand en via 5-5 na 18' kon de wedstrijd nog alle kanten uit met een 9- 7 ruststand. De eerste 10' van de tweede helft leek Buggen- hout, onder impuls van Jaichi, in staat Merksem eronder te krijgen. Het werd 11-11 na 40' maar dan moesten Vlassen- root en Van Mol gelijktijdig naar de strafbank en 8' later leidde Merksem met 18-12. Meteen was de veer gebroken bij Avanti dat nog 20-12 ach ter raakte alvorens er op nieuw rust in de ploeg kwam. Het werd nog 22-17 na een wedstrijd waarin Buggenhout zeker niet overtuigde maar alle kansen ontnomen werd in het midden van de tweede helft. Avanti Buggenhout: Vinck, Moens, Vlassenroot 2, El Ha- fi, Megos 2, Maes, Jaichi 5, Marblic, Orlowski 5, De Maeyer, Van Mol 3, De Brouwer. Reserven Olse Merksem 21 Avanti Buggenhout 5 Een piepjong Avanti kon Merksem op geen enkel ogen blik bedreigen. De thuisploeg leidde aan de rust reeds met 12-2 en ook in de tweede helft kon Avanti nauwelijks voor enige repliek zorgen. Avanti Buggenhout: Vinck, Addad 1, Van Biesen, Ver- eecken, De Mayer 1, Ottoy, W. Vinck, Van Vaerenbergh, De Brouwer 3. EVA Heren 1' nationale Zat. 1/10 te 20.30 u. Avanti Buggenhout-Kortrijk 2' nationale A zat. 1/10 te 20.30 u. E.V. Aalst-Ajax Lebbeke 3e' afdseling zat. 1/10 te 18.30 u. H.K. Waasmunster-Lokeren 4' afdeling zat. 1/10 te 17 uur Robuco Buggenhout-Anderlecht zat. 1/10 te 19.45 u. Dedermonde-Groot Bijgaarden zond. 2/10: te 15.15 u. Zandvliet-Brabo Denderbelle Provinciaal zat. 1/10 te 15.45 u. Robuco Buggenhout 2 - Merchtem zat. 1/10 te 19.45 u. At. Temse-Evergem zond. 2/10 te 19.15 u. Berlare-Brabo Denderbelle 2 Dames 2' afdeling zat. 1/10 te 14.30 u. Robuco Buggenhout - Squadra Lebbeke zond. 2/10 te 14.30 u. E.V. Aalst - R.B. Dendermonde EVA 2e nationale Ajex Lebbeke - Kapekla: 17-17 Ajax Lebbeke heeft tijdens de laatste seconden een punt zien verloren gaan toen Ka pekla op vrijworp een al bij al niet onlogische 17-17 stand op het scorebord bracht. Meteen is het duidelijk dat Ajax nog niet het niveau haalt dat van hen verwacht werd vóór de kompetitiestart, de ploeg draait nog niet optimaal en enkele spelers lijken nog op zoek naar hun beste vormpeil. Kapekla toonde zich zaterdag een moeilijk te manoeuvreren geheel, dat beslist over heel wat kwaliteiten beschikt maar door een rumoerige coach op gepept nog als eens te vlug naar de noodrem grijpt. De wedstrijdstart verliep noch tans veelbelovend voor de thuisploeg die na 4' met 2-0 H.C. Lokeren - Maasmechelen: 18-18 Bij Lokeren was men zater dagavond duidelijk ontgoo cheld. Tegen het weliswaar sterke Maasmechelen had men een punt laten ontglip pen, want 8' voor het einde leidden de Waaslanders nog met 17-13 en niets liet ver moeden dat de zege hun nog zou ontglippen. Maar in die slotfase ging het duidelijk ver keerd. Er werd plots opval lend veel balverlies geleden,, waardoor de bezoekers kon den terugkomen en zelf wer den twee open doelkansen niet oenut, zodat Maasmeche len enkele seconden voor het einde kon gelijkstellen en on verwacht een puntje afsnoe pen van de thuisploeg. H.C. Lokeren beschikte nochtans voor de eerste maal dit seizoen over zijn volledige kern. L. Van Cauwenberghe was er opnieuw bij en K. Versele lijkt de naweeën van zijn knie-operatie goed te hebben verteerd. Een vlotte Lokerse start resulteerde in een 6-3 voorsprong, na een kwartier maar dan werd de Lokerse defensie regelmatig gerold in één tegen één situa ties die resulteerden in 7-m worpen en 2'-straffen. Zo werd het 8-6 na 22' en aan de rust was alles te herbeginnen voor de thuisploeg. Rust 8-8. Het eerste kwartier van de tweede helft leek Lokeren or de op zaken te zullen stellen. Met treffers van Verhofstadt en Versele werd het 10-8 en via 15-11 na 47' leidde de thuisploeg met 17-13 8' voor het einde. L, Bocklandt, op assists van P. Verguit, had met drie opeenvolgende tref fers een kloof geslagen. Maar zoals wij reeds schreven, toen liep het plots verkeerd bij de thuisploeg, die onverwacht nog bijgebeend werd door de Limburgers en meteen een punt prijsgaf. Volgende zaterdag in het der by tegen Waasmunster, wil men dit niet nog eens mee maken. H.C. Lokeren: Van Vaeren bergh, Smet, Bocklandt 4, Versele 3, Lenaerts 2, Ver hofstadt 4, Van Hille 3, Van Cauwenberghe 1, Van Den Berghe, Van Driessche, De Bruyn. Reserven: H.C. Lokeren 18 Maasmechelen 10 Duidelijk overwicht van de thuisploeg die aan de rust reeds leidde met 10-3. In de tweede helft werd wat gas teruggenomen maar de over winning stond toen reeds lang vast. H.C. Lokeren: Smet, Aerts 1, Picquer 1, Van Driessche 2, Van Den Bergh 5, Van De Velde 1, De Bruyn 5, Vermei- ren 2, Gokbulut 1. 3' afdeling Opglabbeek - H.K. Waasmunster: 18-19 H.K.W. is slechts nipt met de maar het wou echt niet vlot- leidde langs De Ridder en hakken over de sloot geraakt ten bij H.K.W. dat nu vrijwel Agneessens. Maar via een on- tegen een verrassend Opglab- bestendig op achtervolgen oplettendheid in de Ajax de- beek dat het grootste gedeelte bleef aangewezen. Het werd fensie - dit zou nog voorko- van de wedstrijd aan de lei- 14-12 en als Borgers dan na men en een gelukstreffer ding stond. De Waaslanders driekwart wedstrijd dan toch stelden de bezoekers gelijk na hebben het zichzelf duidelijk raak trof, kon H.K.W. op- T (3-3) en vanaf dan verliep Handbal. Frank De Ridder moeilijk gemaakt door zwak nieuw aansluiting krijgen. Zes de wedstrijd totaal gelijkop- scoore{e zes punten tegen af te werken en er was een minuten voor het einde stelde gaand. Langs FDe Ridder Fapleka gb grootse W. Roels nodig om Van Damme voor de eerste nam Ajax wel regelmatig orde op zaken te stellen. Ook maal opnieuw gelijk (17-17) voorsprong (6-4, 8-6) maar reddingen van doelman De E. De Vlieger moest het on- en meteen kwam men in een telkens kon Kapekla aanslui- Bruyn nodig om de thuisploeg derste uit de kan halen en vrij spannende eindfase te- ten. Zo scoorden de bezoe- toe te laten met een 8-8 score samen met de jonge Roels recht. De vrijworpen van Op- kers nog tweemaal tijdens de te gaan rusten. In het begin zorgde hij ervoor dat het toch glabbeek, hun sterkste wa- laatste 5' van de eerste helft van de tweede helft zag het een zege werd in het verre pen, werden nu wel afgeblokt en er waren nog een paar even niet zo best uit voor Limburg. Het begon niet en het was Sanders die de 19e te spelen leek Ajax toch de zege te zullen grijpen. Tien seconden voor het einde viel toen het definitieve verdikt. Kapekla benutte een vrijworp om over de Ajax-muur de i Lebbeekse doelman kansloos te laten en meteen stonden de j 17-17 eindcijfers op het score bord. Ajax Lebbeke: De Bruyn, Vermeiren, De Ridder 6, Ag neessens 1, Luypaert 2, Van Ransbeeck 3, Verlinden 1, De Man 3, De Proft 1, Van Bie- sen, Christiaens, Mo Kadetten H.K. Waasmunster 35 Gent 16 Probleemloze zege voor de thuisploeg die trainer-coach P. Dauwe toeliet te gaan ex perimenteren. Aan de rust leidde H.K.W. reeds met 17- 10. H.K. Waasmunster: G Maes, Temest 4. Verhelst 1, Ver meulen, De Groote 12, De Graeve 5, Baert 3, De Meerschman 3, Desseaux 5, Loter 1. Van Uden 1. Pupillentomooi Het eerste pupillentomooi, georganiseerd door het P.K.O., werd enigszins ont sierd door het feit dat twee ploegen aantraden met spe lers die de leeftijdsgrens had den overschreden. In de toe komst is men dan ook van plan hieraan strenger de hand te houden. De uitslagen H.K. Waasmunster-Dessel- gem 6-13 Gent-Avanti Buggenhout 6-5 Lokeren-H.K. Waasmuns ter 2-5 Desselgem-Gent 4-10 Avanti-Lokeren è?-6 H.K. Waasmunster-Gent 6-14 Desselgem-Avanti 7-10 Lokeren-Gent 0-13 H.K. Waasmusnster-Avan- ti 7-8 Lokeren-Desselgem Rangschikking I. Gent 2. Avanti 3. Desselgem 4. H.K. Waasmunster 5. Lokeren slecht voor H.K.W. dat met treffer voor H.K.W. aante- drie treffers van Roels 0-3 kende. voor geraakte maar als de Meteen had H.K.W. een thuisploeg na 17' zijn eerste moeilijke situatie toch recht- treffer lukte was het duidelijk getrokken. dat het ontbreken van de ge- H.K.Waasmunster: Van Ren- kwetste De Bode zijn sporen terghem, Roels 9, Borgers 2, naliet in het H.K.W.-aanvals- Leunis 1, Sanders 1, Van Me- spel. Heel wat assists van le 1, Van Damme 3, Gijssels, Roels werden riiet benut door De Meerschman, De Vlieger zijn ploegmaten en als een tot 2. dan toe efficiënte verdediging ook al ging flateren raakte ^esein'ei|1: Opglabbeek 7-5 voor na 27'. „p*ra,,, De Vlieger kwam toen op het HK- Waasmunster 12 terrein om zijn ploeg op het Gelijkopgaande wedstrijd die veld te organiseren en met naar het einde toe overhelde een treffer en 7- worp omge- in het voordeel van de thuis- zet door uitblinker Roels, ploeg. Rust 7-7. Voor H.K. werd de schade aan de rust Waasmunster scoorden beperkt tot 8-7. Onmiddellijk Berckmoes 4, De Meersch- na de rust sloeg het duo man 6, Leunis 1Gijssels 1 Roels-De Vlieger opnieuw EVA toe, het werd 10-10 na 35' 4e afdeling Brabo Denderbelle - Robuco Buggenhout: 14-15 Reserven .Ajax Lebbeke Kapekla Handbal. Bart Van Rans Ajax. Ondanks een numerie ke minderheid nam Kapekla voor het eerst voorsprong (8- 10) en coach Princen bracht toen de aan de arm gekwetste Van Biesen toch in, om zijn defensie te versterken. Ge lukkig voor Ajax kende J. De Man toen een voortreffelijke periode en met drie opeenvol- gende treffers en één rake bëéck met drie'treffers tëgm worp van F. De Ridder, leid- bapleka (gb) de Lebbeke opnieuw met 12- 10 na 38'. Maar opnieuw Geanimeerde wedstrijd waar- doorboorde Kapekla het een- in Ajax vrijwel de ganse eet- trum van de Ajax verdediging ste helft op achtervolgen aan- en na 47' was alles te herbe- gewezen bleef. Rust 5-7. Mid- ginnen (14-14). Als Vermei- den de tweede helft kwam ren dan een 7-m worp redde Lebbeke dan gelijk (8-8) en en Luypaert en Van Rans- via 8-9 konden Cleymans en beeck Ajax op 16-14 brach- Moens de zege nog in Lebbe ten, leek het pleit beslecht, ke houden. Maar opnieuw ging de Leb beekse verdediging in de fout en samen met nog maar eens balverlies resulteerde dat in 16-16 minder dan 3' voor het einde. J. De Man versierde Handbal. Johan De Man 'oen ee" worp koelbloe- scoorde driemaal ?ig omgezet door Van Raos- Kapleka (gb) beeck en met nog 42 seconden Ajax Lebbeke: Van Bosbekc I Van Rossem, M, Vlassenral 1, G. Bosman, G. De Bus- schere, F. Verheyden 1. Cley-1 mans 2, Coppens 5, Maes-1 schalck, Parmentier, De De-' cker, Moens 1. EVA! 6-6 Een verrassend sterk Brabo telde Brabo steeds twee doel- heeft in de slotfase een wen- punten voorsprong (14-12) kende zege prijsgegeven na maar zag dan Van Keer voor Up r| si pop rif vnlf cfi I een derby waarin alle ingre- een onvrijwillige fout een 2' ^vlIUI Cl V-I 11 ▼till' 3111 diënten aanwezig waren om straf krijgen die zwaar door- j J 1» ]Pi de sterk meelevende suppor- woog in de eindafrekening. in tweeae neut ters te boeien. De talnjke Hertsens zette inderdaad een toeschouwers zorgden voor 7-m worp om (18-17) en met heel wat animo rond het ter- nog 1' te spelen maakte Flémalle - E.V. Aalst: 20-12 onthaal wacht in de Rozen- rein en «underdog» Brabo Asaert gelijk (18-18). Op- dreef, verraste vriend en tegenstan- nieuw ging Brabo dan te on- opvallende prestatie moesten zij nochtans de wet van de sterkste ondergaan, zodat de rust aanbrak met een 64 score. Het werd zelfs 11-71 De snaken van Robuco Buggenhout (vh) ivjv.uiau der door vanaf het wedstrijd- besuisd op doel besluiten, een w V»06* C[ ®en - begin het de «would-be» kam- leed daardoor balverlies 30 meppe is E.V. Aalst er met in E.V. Aalst: Van Pottelberghe, maar een gemotiveerd spe- pioen lastig te maken. Na een seconden voor het einde en 8es'aa8^ de ''Jn door te trek- Mertens, G. Van Malderen 5, lend Eendracht dacht niet aan gelijkopgaand begin (4-5 na Robuco kon in het eindsig- ken legen een weliswaar knap W. Bomon, R. Bayens, B. kapituleren, ging in de achter- 16') leek het er even op dat naai nog een vrijworp afdwin- spelend Flémalle Kon tijdens Anjs 1, Van Nuffel 1, Van volging maar strandde uitein- Brabo toch zijn favorietenrol gen Hoe die laatste worp na eerste helft de prestatie Der Borght 4, D. Bayens 1, delijk op één doelpunt. E.V. zou kunnen waarmaken, het eindsignaal door de Brabo n°g aanvaardbaar worden ge- K. Bomon, M. Bayens. Aalst speelde met Mertens, Langs Asaert en Troch werd muur ging wist ook vrijwor- noemd, in het tweede wed- E. Van Malderen, P. Van het 4-7 6' voor de rust maar pnemer Asaert niet, maar de sfnjdgedeelte kreeg men Goethem, Van Nuffel, K. B» een knap spelend Brabo begaf bal verdween achter een ver- slechts een schim te zien van m0n, Steenhaut, Van Der niet en langs Van Den Ab- bouwereerde doelman Uyt- van yonge Borght, Amelinckx, Van Ey- beel, Hendrickx en Van Keer tersprot en bezorgde Robuco sPeeIdag' De Eendracht-doublures ghem, T. Wellekens, Bosman werd het nog 7-7 aan de rust. nog totaal onverwacht de vol- speelden een erg verdienste- en J. Steemans. Ook in de tweede helft kon le buit. Aalst, zonder De Ketelbutter jjke wedstrijd in Rémalle. EVA Buggenhout geen greep op de Brabo Denderbelle: Uytter- maar met de wederoptreden- Na een goede start (U-2 na wedstrijd krijgen. Het werd 9- sprot, D. Van Goethem, Dirk de Van Nuffel, had wellicht er 9 na 38' en na een steriele Van Goethem 2, P. Vermeir een andere wedstrijd van kun- periode waarin Robuco zelfs 2, E. Van Keer 3, Walrae- nen maken, indien het in de -eerste helft iets meer geluk had gekend. Ondanks het niet helemaal vlot draaide hield Eendracht evenwicht op het scorebord (2-2 na 7', 5-5 na 20') en tegenslag in de af- Vuyst was buiten met 3x2'en Hertsens 5, P. Mannaert, werking lag aan de basis van ,N„ N 0 6' voor hot einde leidde de Verhelen, De Vuyst 2, Sr. De de 7-6 achterstand aan de N Hasselt - Nopri Lebbeke: 21-8 thuisploeg zowaar met 13-11. Swaef, P. De Swaef 1, F. fust- _N_a die eerste periode geen voordeel kon halen uit vens, Van Der Jeught 1, Hen een 4 tegen 6 situatie was het drickx 4, Van Den Abbeel 1, Bosteels die Brabo voor het Bosteels 1, R. De Smedt. eerst aan de leiding bracht Robuco Buggenhout: Man- (10-9 na 46'). Nu kreeg Robu- naert, Van Heek, Asaert 4, co het echt moeilijk. De De Troch 1, Brouillard 2, Dameshandbal 1' nationale Drie minuten voor het einde Mannaert. had E.V. Aalst gerust een Landskampioen Hasselt bleek bleek Nopri in staat meer aan-1 paar doelpunten voorsprong zoals verwacht, te sterk voor valskracht uit te stralen wal kunnen tellen. Maar in de een degelijk Nopri en het ziet resulteerde in 5 treffers in die tweede helft gebeurde het er naar uit dat de Limburgse laatste 30'. Het werd uiteinde- dan, Eendracht bracht er he- ploeg opnieuw het kampioen- lijk 21-8 maar positief noemt lemaal niets meer van terecht, schap gaat domineren. Zon- men bij Lebbeke het weder-j Jeugdhandbal. De jeugd van Avanti Buggenhout (vh) Anderlecht - H.B.C. Dendermonde: 22-14 H.BX. Dendermonde zon- 20' maa, kn de rust kon de e„ na dnekwaft wedstrljd dag b]«k de ploeg in elk optreden van A. Seghers en der he tno Grrjp - De Smet - «hade bepe k worden tot 12- moch, Eendrach, reeds c>„ 8al klaar voor de C-Wereld- als A. De Treek er O*. Hoorelbeke, maakte geen 8^ Ook in het begin vanide knds make„ over de wed. kampioensch waaraan enkele weken ook nog bij is, kans tegen een sterker Ander- tweede helft hreld Dender- «„jd. Flémalle leidde me, 13- het merendeel vïr de Hasselt- komt er opnieuw aanvalt- ar;:?' SST1." 8 en Aalsl sh'lic er maar «speelsters deelnemen in de kracht bij in de tweede lijn. den kon gebracht worden. De DecI (15-10) maar opnieuw niet in de doelkansen, die er Belgische shirt. Nopri speelde ploeg van het trainersduo Van moest het dan buigen voor de rege|matig waren, te benut- nochtans een erg sterk Verste Nopri Lebbeke: Van Langen deXrinnen'11 Zt' Ze vS 17 2 ten Zo werd het zelfs 16-9 8' kwartier en met een voorbeel- hove. De Backer, Hermant, digde ach binnen hun moge p g. 17 12 na 40 ging voor het einde en uiteindelijk dige M. Van Langenhove in Van Damme 2, Terroir 1. fers a) moesl E^d™1» vrede 3C- hel doel werd in deze periode Bleyaert 3. Van Handenhove. «Si.kLfririn HRT c™, men met een 20-12 nederlaag, gelijke tred gehouden, met de De Rijcke, Van Boxelaer. schade kunnen beperken te- H.B.C Dendermonde: Cop- De Aalsterse spelerskern be- thuisploeg. Daarna lukte het Anné, Segers 2. gen d,t Anderlecht. Vijf mi- pens. De Schaepdnjver L. goed dat^r deae maal J, me.t om dc s„e||e 8 nuten hield hLB C sland (2- Renterghem 4. Van gefaa|d was en wil zjch zater- tegenaanvallen op le vangen 2 maar dan begon de thuis- Steen, Van Geel 1, Me ckx 4, dag tefe, reVancheren legen en Hasselt leidde met 11-3 ploeg aan de urtbouw van zijn Wesemael 1, Boute,lie 4 Ajax Lebbeke dat een vuna aan de rust. In de tweede helft voorspronE-Het werd 11-5 na Impens. fcVA

De Voorpost | 1988 | | pagina 26