Een spannend verhaal van ups en downs Okapi Aalst Andy Hoste in vedette Eerste zege langs Mertens Late beslissing Scheve situatie rechtgezet Onverwacht verlies Tweede helft bevredigend Basketbalkalender Te vlug uitgeblust Sitters alleen Verder ongeslagen Moeizaam Tweede seizoenzege De Voorpost - 30.9.1988 - 27 BASKETBAL BBC Okapi is zeker niet de oudste basketbalklub van Aalst. Voorloper was BBC Eendracht Aalst, dat aktief was in de provinciale reeksen. Het was bij die wedstrijden dat enkele studenten van het Kon. Atheneum op het idee kwamen om ook een klub te stichten. Dat leidde tot de geboorte van het huidige BBC Okapi. In het najaar van 1949 werd Okapi officieel boven de doopvont gehouden en KORT NADIEN werd inge schreven bij de K.B.B.B. Aan het einde van het seizoen 51-52 promoveerde Okapi naar tweede provinciale. In het daaropvolgende seizoen werd de Aalsterse ploeg der de, na Hermes Sint-Niklaas en BBC Dendermonde. Veel ups en downs Ook voor Okapi was het be gin moeilijk. Vanwege de jeugd kwam er weinig of geen belangstelling en het was zeer moeilijk om de klub overeind te houden. Toen in 1953 het seizoen werd afgesloten met 0,25 fr. in kas, zag men het einde nabij. Toch lieten de laatsten der Mohikanen de moed niet zakken. Zij trok ken hun stoute schoenen aan en trokken al bedelend van deur tot deur. Die inzet werd beloond en men kon toch starten in het volgend sei zoen. Van 1954 tot 1957 had Okapi de wind in de zeilen. De ploeg slaagde er zelfs in om naar eerste provinciale door te stoten. Door veranderingen in de steeds groeiende basketbal- bond kon Okapi tijdens het seizoen 58-59 toch doorstoten naar vierde nationale, on danks een zevende plaats in de tangschikking. Helaas, na een seizoen de lagere regio nen van die reeks, keerde Okapi terug van waar het kwam. Het kon de degradatie niet ontlopen. Naar nationale Het verblijf in eerste provin ciale was van korte duur. Met bekende namen als Frans Van Driessche, Jozef Troch, Car los Corthals, Herman Van Keer, Frans Verhulst, Cissen Van Steen, Mare Comelis, Frank Van Parijs, Louis Pac- linck, Geert Bocqué, Jan De Neve en Willy De Bruecker werd de nationale poort defi nitief opengezet. Met deze puur Aalsterse kern slaagde Okapi erin om reeds in 64-65 kampioen te worden in vierde nationale. Naar binnen Van het buitenterrein op de Hopmarkt verhuisde Okapi naar de huidige zaal in de Burchtstraat. Hier beleefde de ploeg de mooiste ogenblik ken van haar bestaan. Reeds in het eerste seizoen was het raak. Frans Van Driessche zei toen: «Okapi doet een defintieve stap uit de anonimiteit in het Belgische basketmilieu». Met de aankoop van Jean Pottiez, de doorbraak van Hubert Troch en de ontluikende Oka- pi-jeugd stootte Okapi niet alleen door naar tweede na tionale maar behaalde boven dien een zilveren plak na ver lies tegen Royal IV. De buitenlandse periode Uit het buitenland werd ver sterking aangetrokken. Met de Tschech Krivy en de Ame rikaan Alton Dillard en het duo Van Driessche-Troch op de trainersbank, behaalde de ploeg een derde plaats. Het seizoen 68-69 staat nog steeds in de annalen als een absoluut rekord. Okapi had Krivy geruild voor Gert Kot en Susse D'Hoir aangewor ven. De kompetitie werd beëindigd zonder nederlaag en er werden dus 44 punten gepuurd uit 22 wedstrijden met een doelgemiddelde van 105-75. De steile opgang van Okapi werd dan beloond met een plaats in eerste nationale. Het heden In het seizoen 84-85 werd de degradatie nipt vermeden, ondanks een reeks mooie overwinningen. Ook de voor opgestelde plaats in het daar opvolgende seizoen (85-86) werd niet bereikt. Heelwat kopzorgen dus voor de ver antwoordelijken. Er werd dan druk gesleuteld aan de ploeg. Ook voor 87-88 had Okapi bepaalde doelstellingen voor ogen. Nieuwkomers waren De Neve, De Vreught en Beimaert. Net als de nieuwe Luchtbal-BC Zele 58-72 Tegen één der zwakke broer tjes uit de reeks, Luchtbal, heeft BC Zele meerdere pun ten kunnen halen. De oppep per kwam uit een onverwach te hoek. De gevestigde namen of de vedetten werden ge stuwd door een 18-jarige be loftevolle speler Andy Hoste. Hij verving met allure en veel zwier de aan de vinger gewon de (breuk) Hector Ver- meersch. Met veel lef en klas se boog hij de 9-6 achterstand in een 11-27 voordeel om aan de 13e minuut. Centerspeler Hoste kon vooral op de steun rekenen van Johan De Brau- wer om de goede uitgangspo sitie te verruimen tot een 20- 37. In de tweede helft pro beerde de thuisploeg de wed strijden te doen kantelen. Ze kwamen steeds dichter en 45- 52 aan de 13e minuut bete kende niet veel goeds. Het werd nerveuser in beide kam pen. Zele greep naar Jan Van den Bossche als rustbrenger. De Decker die de regelmatig- ste Zeienaar was, deed ook nu in de moeilijke momenten zijn duit in het zakje. Het was vooral Muller die de thuis ploeg nerveus maakte en scoorde. Een betekenisvolle zege en de start van een kam pioenschap waarvan veel werd verwacht. Punten: Luchtbal: Van Looveren 10, Ottevaere 15, Gestels 8, Driessen 8, Maes 7, Mertens 7. Zele: Muller 4-15, Ver- meersch 0-0, De Pauw 0-0, Hoste 16-2, De Decker 6-8, Stevens 3-6, De Brauwer 8-0, Van den Bossche 0-4. BENO Basketbal. Okapi-Mercurius 109-95. Handig omspeelt Schmitt de bezoekers om zijn doelpoging tot een goed einde te brengen (da) Scheldejeugd Temse-Ginz Aalst 77-61 Met een stugge mandekking liep Temse naar 7-4 uit (4e min.) maar een time-out van Ginz zette orde op zaken. Ravijts zorgde voor een 0-9 en nu was het de beurt aan de thuisploeg om voor wijziging te zorgen (7-13). Verspecht werd ingebracht met succes (2 op 2), maar Lievens was in die periode onhoudbaar (13-21). Toch zochten de bezoekers teveel de driepunters op en dit was niet altijd raak. Van Lombergen met een 3 op 3 bracht de ploegen echter op nieuw gelijk (26-26). Toen al kon men vaststellen dat Tem se koliektiet heel wat boven zijn tegenstander uitstak. Mertens vanop afstand zorgde voor 37-32 rustcijfers, en die zelfde speler zorgde heel vlug na de hervatting voor de defi nitieve beslissing. Zonder missers bracht hij de scheeps bouwers op 45-34 (3e min.) en hoe Ravijts ook sleutelde aan de ploeg het mocht niet ba ten. Dichter dan 51-43 (na een 0-7) kwamen de Aalste- naars niet meer. Van den Steen zorgde nog even voor spanning (9e min.) maar een nieuwe sprint van 53-49 naar 62-50 (12e min.) liet Ginz op zijn adem trappen. Mertens met drie driepunters kon niet aan banden worden gelegd door Elias en meteen werd deze routinier de matchwin naar voor zijn team dat in Bredael-Pelgrims echte klub- spelers heeft ontdekt. Punten: Temse: Pelgrims 3-7, Gillis 2- 2, Bredael 9-8, Mertens 8-21, Van Lombergen 10-0, Ver- specht 4-4. Ginz: Ravijts 6-9, Lievens 16- 9, Van den Steen 0-7, Elias 6- 0, D'Herdt 4-3, Heyvaert 0-0. WEGA Basketbal. Okapi-Mercurius 109-95. Van Impe en Philips speelden Mercurius gewoon van het terrein in de eerste helft. Het stond toen 59-37 (da) coach Frans Verhulst hoopte in Brussel werden beslecht. De volgende speeldag won iedereen tijdens vorig seizoen In de tweede ronde mocht Zele op verplaatsing naar een eervolle plaats binnen de men thuis ook viermaal de Kortrijk met één punt ver- eerste vijf te halen. vlag uitsteken, opnieuw werd schil. Okapi verloor opnieuw Overzicht 87-88 ^n uitwedstrijd gewonnen te- tegen Rubo (67-59). In de De bestaande basisvijf, Gust gen Kortriik- Verder speel- derde speeldag moest Okapi Cornand. Paul De Geest, den drie sleutelwedstrijden het opnemen tegen Zele. Het Chris Philips, kapitein Dirk een belangrijke rol: verlies werd een opwindende wed- Schellinck en'Pat Van Impe, met één Punt °P Aarschot, strijd voor zowel spelers als werd aangevuld met drie ei- met dr'e °P Beringen en met supporters, maar Okapi won gen jongeren: Bart D'Haese, v'er °P Turnhout. Toch dient met 81-84. Wim De Neve en Joris Van aanëest'Pt dat Okapi de das Rubo Niel diende echter Den Steene. Als trainer- wercl omëedaan in de thuis- klacht in voor de wedstrijd op coach werd beroep gedaan op matc'ien, waarvan ook enkele Zele en die ontmoeting werd de Aalstenaar Frans Verhulst zeer n'Pte ver'iescijfers moes- overgedaan in Brussel met 62- en assistent-coach Eddy Ver- ten 8enoteerd worden. Begin 64 als uitslag in het voordeel speten. De kompetitie ging maart werd coach Verhulst van Rubo. Daardoor moesten van start op 12 september met bedankt en vervangen door de twee Oostvlaamse ploegen een uitwedstrijd op Leuven, ^dy Verspeeten. De laatste een testwedstrijd spelen met Het werd tevens een eerste wedstrijd verloor Okapi op het behoud als inzet, nederlaag. Na de tweede wed- Mercurius, zodat het de eind- Na een zware thriller trokken strijd kwam de eerste ver- f.onc'e.met v'er voor de afda- J" A zwakking. Kapitein Dirk g niet 'con ontl°pen- Schellinck werd uitgeschakeld Eindronde tweede daler door een aanslepend knie- De kandidaat-dalers waren letsel. Okapi, Kortrijk, Zele en Ru in de eerste ronde werd thuis bo Niel. Toch werd het eind viermaal gewonnen en één- goed-al goed. maal op verplaatsing. Dat was In de eerste speeldag won dan nog bij toekomstig kam- Zele tegen Rubo, maar Okapi pioen Sijsele, na een woelige verloor op eigen veld tegen eindfase waarvan de gevolgen Kortrijk (86-87). Gentson-Hemaco Dendermonde 62-58 In de laatste minuut toen bij 60-58 nog alles mogelijk was, kreeg Versmessen een vrijwil lige fout aangesmeerd. De twee vrijworpen werden door De Leu gemist, maar in de rebound kon Schepens de be slissende korf scoren. De tijd was te kort voor de college- ploeg om nog tegen te reage ren en de inspanningen van de laatste tien minuten gingen verloren. In de eerste helft voelde de thuisploeg besten dig de hete adem van de tegenstander in de nek. De Leu had in Blancquaert aan vallend een waardige tegen hanger, zodat er nooit echt afscheiding kwam 12-8, 18-15 en 24-24. Met een achterstand van 31-28 aan de rust bleef Hemaco nog kandidaat voor de overwinning. In de tweede helft verging het de bezoekers aanvankelijk minder goed en via 40-31 stond er halfweg de tweede helft nog 49-36 op het bord. Een kollektieve Dendermon de inspanning bracht met 56- 49 nog spanning tot 60-58, maar dan begaven Versmes- sens zenuwen. Punten: Gentson: De Leu 10-6, Sche pens 2-9, Sadoui 3-2, D. De Weerdt 6-0, G. De Weerdt 6- 12, D'Haese 0-2, Van der Hoeven 4-0. Hemaco Dendermonde: Van Lembergen 4-2, Van Liede- kerke 0-6, Sergeant 6-4, Ver smessen 6-4, Blancquaert 12- 8, Platteaux 0-4, Vermeulen 0-2. BENO Melsele-Dendermonde 95-85 de Ajuinen in Brussel het la ken naar zich toe met 84-87. Okapi betreurt echter dat de Zeelse vrienden de degradatie niet konden vermijden en hoopt het snel terug te zien in tweede. De Aalstenaars gaan immers liever uit spelen, naar Zele dan naar Luik, Limburg of de Westhoek. DA Beveren-The Tower 70-73 Beveren dat reeds twee we ken op volle toeren draaide moest deze keer de wet van de sterkste ondergaan. Een vroege achterstand van 12-18 (10e min.) bleef de ganse eer ste helft doorwegen. De to- renploeg met De Troyer en spelmaker Vandendriessche als afwerkers bleken te sterk. De 28-40 rustcijfers waren verdiend al dient gezegd dat Jo Maes bij Beveren was uit gevallen met voetkwetsuur. The Tower begon met drie doelpunten op rij van De Troyer maar kreeg dan met foutenlast af te rekenen. Be veren moest wel reageren want na 10 minuten (41-56) beval coach De Pauw een press die voor een 16-0 zorg de. De bezoekers verloren het noorden, want twee minuten voor tijd stond Beveren al aan de leiding. Toen kreeg Ver- straeten een vrijwillige fout en blunderden de scheids rechters dermate dat de thuis ploeg op 70-72 kwam. Er werd voorbehoud aangete kend omdat de verkeerde spe ler de vrijworpen mocht ge ven en in een woelig wedstrij deinde werd voorzitter Bries Van Beveren nog uitgesloten. Een streep door de Beverse rekening dat de punten zo voor het grijpen had. Punten: Beveren: Van Loo 18 p., Goeman 18, Schmitt 7, Van Dosselaer 7, Verstraeten 11, De Pauw 9. The Tower: Thijs 12 p.. De Troyer 20, Deckmijn 12, Van den Bremt 4, Vandendries sche 19, Van Nuffel 6. Waasland-Terlindenboys 52-76 le provinciaal dames 16.45 u: Vovka-Aurora Zele 19.30 u: (1.10): Oostakker-Lokeren le provinciaal heren 20.30 u: (1.10): Lede-Tissac 20.15 u: (1.10): Juventus-St. Niklase 20.30 u: (1.10): Hemaco Dendermonde-Erpe-Mere 18.00 u: Wasocub-Melle Vogelboek 2e provinciaal 16.00 u: Dendermonde-Eksaarde 18.00 u: Erembodegem-Moerzeke 15.45 u: Oostakker-Beveren 15.45 u: Sp. .Temse-Melsele 20.30 u: (1.10): The Tower-Cibo Zele 20.30 u: (1.10): Bazel-Grembergen 3e provinciaal 20.00 u: (1.10): Maldegem-Lokeren 18.00 u: Terlindenboys Aalst-Lochristi 15.00 u: Assenede-Waasland Terlindenboys moest slechts 10 minuten (5-21) wachten om de waarde van Waasland vast te stellen. Aanvallend bleef de thuisploeg inderdaad in gebreke en enkel De Jon- ghe kwam tot scoren. Het werd dus een krampachtige eerste helft met Lenoir-Bel- lon als afwerkers. Na de appelsientjes (19-35) verging het Waasland heel wat beter. Er werd beter verdedigd en het taktisch bord kwam nu en dan tot zijn recht. Coach Aerts kreeg wel twee verma ningen, maar hield zijn ploeg in goede banen. Misschien als speler-trainer Aerts zelf de schoenen aanbindt, wordt Waasland nog een reuzedo- der. Terlindenboys bleek de ze keer te sterk uitgebouwd en de Aalstenaars die vorig seizoen nog in tweede provin ciaal opereerden zijn goed voor een dichte ereplaats. Punten: Waasland: Elinck P. 1-0, De Pauw 2-3, De Jonghe 8-2, Wante 2-4, Elinck R. 2-6, Thiron 4-5, Vercauteren 0-4, De Maere 0-2, Van Avermaet pens 2-5, Bellon 10-10, Claes- J5 sens 2-9, De Graaf 0-4, Ver- Terlmdenboys: Bonner 6-0, beken 0-2. D'Herdt 7-1, Lenoir 8-7, lm- WEGA Cibo Zele-Oostakker 59-72 Cibo Zele nog altijd zonder Paul Van Damme, maar toch met een op halve krachten spelende Peter Moens kon met Oostakker, eveneens nog ongeslagen gedurende 20 mi nuten gelijke tred houden. Na 6-6 kende de thuisploeg twee spektakulaire minuten, door vier opeenvolgende drie punters te scoren: drie van Permentier en één van Heir- wegh. Voor de thuisploeg was dit een goede uitgangspositie om langs Peter Moens tot de 15e minuut voorop te blijven 31-26. Oostakker kwam in de match en aan de rust stond er 34-36 op het bord. In de tweede helft bleef Cibo tot 43-45 aanklampen, maar dan was de brandstof op. De Cibospelers vergeten in de loop v d. week naar de trai ningzaal in te slaan en dat wreekt zich tegen sterke kon- kurrenten. De reden waarom Cibo meestel niet verder komt dan een plaats in de middengroep. Ook dit keer ging het van 44-51 naar 51-62 en wat nerveus gedoe bracht hen niet verder dan 55-70, achterstand. Punten: Cibo Zele: Peter Moens 9-5, De Maesschalck 0-9, Permen tier 11-2, Goetmaeckers 5-2, Colman 0-3, Ivan 4-4, Heir- wegh 5-0. Oostakker: De Kesel 3-0, Van Waes 7-12, Alluvn 6-4. Bontinck 12-18, Defraigne 8- BENO Melsele kende een matig begin. Eer de studieronde voorbij was konden de niets missende bezoekers van 2-9 naar 9-17 (8e min.) uitlopen. Dan kwam Mel sele met Van Wouwe on der stoom. Een driepunter bracht leven in de thuis ploeg en in één ruk ging Melsele naar 20-22. Het tij was gekeerd ook al bleef Dendermonde uit alle hoeken raak mikken. Het grootste verschil voor rust werd nog 32-42 maar weerom speelde duiveltje Van Wouwe ridder of mis. Hij zette Melsele op 44-47 rustcijfers zodat de wed strijd nog alle kanten op kon. De tweede periode was het Goossens die nog voor vuurwerk zorgde (56- 56) en dan kwam de matu riteit van Melsele naar voor. De Cauwer-Becquet maakten bij 67-63 (10e min.) een vracht punten en samen met topschutter Van Wouwe (zes driepun ters) maakten zij het ver schil. Verdiende zege van de thuisploeg die ongesla gen aan de leiding blijft. Punten: Melsele: De Cauwer 31 p., De Schepper 8, Van Wou we 29, Deyaert 8, Bccquet 14, Van Goethem 2, Van de Vijver 3. Dendermonde: Goossens 26, Coeckelbergh 12, Bul- teel 13, De Cock 10, Van den Breen 2, Willockx 16. WEGA BBC Lokeren-Vlierzele 74-60 Lokeren begon eerder zenuw achtig aan de match. Na een 7-2 voorsprong (4e min.) kwam spelmaker Citters met vier driepunters op rij roet in het eten gooien. Vlierzele stond op 13-20 (8e min.) en het duo Vermaere-De Groot ging in de achtervolging. Tien minuten later was de kloof gedempt (31-27) en trapte Vlierzele al op zijn adem (rust 39-32). De tweede helft ging Lokeren rommelig van start met slech te afwerking tot gevolg. Vlier zele voelde mogelijkheden na 10 minuten (52-49) maar het uitvallen van Citters voor fou ten doofde het bezoekende vuur. Lokeren ging langs An- theunis-De Groot gemakke lijk van zijn tegenstander weg en kon opnieuw vlaggen. Punten: Lokeren: De Nul 10 p., An- theunis 16, Vermaere 15, De Wilde 8, Dieleman 2, De Groot 22. WEGA St. Niklase-BBC Lede 59-72 Fleron-GC Zele 42-44 De Zeelse favorietenploeg kreeg een eerste verwittiging bij Fléron Een moeilijke uit wedstrijd met de genoegdoe ning dat er uiteindelijk geen puntenverlies werd geleden. Aanvallend was er weinig te beleven. Na 3 minuten 2-4. Het duurde tot de 9e minuut vooraleer Zele tot 9-12 kwam. Daarna verliep het minder goed voor de Zeelse meisjes die plots op een 21-14 achter stand keken. Anja Wiertz en Vergeylen slaagden er in om aan de rust de schade tot 27- 25 te beperken. In de tweede helft kenden de bezoekers tussen de 2e minuut (29-27) en de 5e minuut (29-36) een iets betere periode. Van Boxelaer kon de kleine voor sprong tot het einde op het bord houden en Zele blijft ongeslagen mee op kop. Punten: Zele: Vergeylen 6-4, Van den Bossche 4-2, Van Boxelaer 4- 8, Martens 4-2, Wiertz 7-3. BENO De thuisploeg met heel wat gekwetsten in zijn rangen liep wel even uit naar 7-2 (5e min.) maar dan vond Lede het gewenste tempo. Goeman werd aangespeeld (7-12) en Pat Van Impe bleek in een goede dag te zijn. Zonder veel vertoon kon Lede naar 25-30 rustcijfers uitlopen en enkel Sauviller zorgde voor tegengewicht. De tweede helft werd het verschil uitge diept van 34-44 (5e min.) door een niet meer aflatende Van Impe. De Klaaskens speelden na 51-64 een manverdediging, waartegen de Leedse schut ters zijns gelijke niet vond. Lede troont nu met Tissca op de eerste plaats zonder ver- liespunten, terwijl de Klaas kens zes weken na elkaar op verplaatsing moeten gaan. Na een slechte eerste ronde kan dan Luk Willaert worden ge recupereerd en dat kan de Klaaskens meer stevigheid ge ven onder de borden. Vijver 2. Punten: Lede: H. Van Driessche 3 p., SNBC: Sauviller 21 p., Go- G. Van Driessche 3, Goeman vaert 8, Debbaut 10, Corrijn 21, Hellinckx 5, Van Impe 30, 4, De Poortere 14, Van de Mertens 2, Van Boven 2. Silaba Zelzate-Sportief Temse 80-82 De nieuwkomers in tweede provinciaal lieten langs hun routiniers Windey-Vavoura- kis al in hun kaarten kijken (13-23), maar Zelzate liet niet begaan. De Grijze en Ramen zorgden heel vlug voor even wicht (25-23) zonder dat Sportie scoorde en van dan af moest een kollektief goede bezoekende ploeg in een zij- aan-zij naar de rust toe gaan (41-43). De tweede helft kon Silaba op een schitterende Sintobin rekenen. Na 10 mi nuten stond een 64-60 op de bordjes, maar verder lieten de bezoekers het niet komen. Het werd een spannend wed- strijdslot dat bij 79-79 zijn ontknoping kende. Vavoura- kis scoorde met een driepun ter de verlossende punten en Zelzate kon in de tegenaanval slechts één vrijworp omzet ten. Na een krampachtige tweede helft proefde Sportief zijn tweede zege in de nieuwe reeks. Punten: Silaba: De Grijze 11-7, Ver- vaet 8-0, Raman 12-12, Ver speeten 2-5, Sintobin 8-15. Sportief: Vavourakis 13-8, De Groep 6-8, Heene 2-0, Muy- laert P. 6-12, Muylaert B. 6-6, Windey 10-5. WEGA

De Voorpost | 1988 | | pagina 27