Kemzeekse Judo Kwai heeft twee zwarte gordels en een provinciaal kampioen Zondag 2 oktober judo-tornooi in de Stekense Sporthal - Zwarte gordel Gino Vanacker Vijfde Judotornooi in Stekene Atletico Darts verplettert het Moleken II en blijft ongeslagen leider Drie gouden medailles voor Hamse Judoclub Zwarte gordel Gino Lossie Provinciaal kampioen Peter Beyltiens AC Lebbeke op Belgische 4 x 400 m dames halen zilver kampioenschappen Tiende veldloop in «De Kwakkel» Bomari-Ruiterfeest op Rijbaan Piet 32 - 30.9.1988 - De Voorpost Gino Vanacker kreeg zijn zwarte gordel officieel over handigd op 26 juni 1988. Hij was dus de allereerste Kemzekenaar die met 'n dergelijk "hoge onderscheiding" naar huis kwam. Tenminste indien we trainer André Serteyn (tweede dan) niet in aanmerking nemen. Zwarte gordel Vanacker is als Stekenaar zowat een inwijkeling in Kemzeke, waar hij aan de Stijn Streuvels- laan woont. Op 11-jarige leeftijd - negen jaar geleden was dat - werd hij lid van de klub toen een voetbal-makker hem vertelde hoe tof judo wel was. Gino ging mee naar de training en... meteen had hij de smaak te pakken. Lange tijd beoefende hij én voetbal én judo tot uitein delijk judo ging primeren. In de loop van de jaren doorliep hij alle gordel-kleuren van de regenboog om dan, na een langgerekte inspanning, uiteindelijk de 10 noodza kelijke "zwarte" punten te bemachtigen. Het nam inder daad nogal wat tijd in beslag omdat Gino ondertussen zijn legerdienst vervulde. En ons aller Belgisch leger is z'n werkgever geworden want hij is momenteel para-kom- mando van beroep. In Tielen. Van opleiding is Gino Vanacker een mekanieker doch het avontuurlijke, het fysieke trok hem meer aan. Mét het nadeel dat hij niet altijd beschikbaar is voor tornooien en zich niet altijd optimaal kan voorbereiden, want... het leger heeft z'n zonen nodig op de meest ongeschikte momenten. Gino Vanacker beschouwt het behalen van deze zwarte gordel evenwel niet als een eindpunt. Hij wil doorgaan, minstens tot de tweede Dan. We wensen het hem van ganser harte. Volgend jaar viert Judo Kwai uit Kemzeke zijn tiende verjaardag. In feite bestaat de klub in 1988 reeds 10 jaar want het was 1978 wanneer de klub werd gesticht. Pas het jaar nadien, in 1979 dus, sloot de klub officieel aan bij de nationale judo-federatie. En het is die datum die in aanmerking wordt genomen. De ruim 50 leden kijken natuurlijk reeds uit naar de feestelijkheden die rond deze verjaardag zullen worden georganiseerd. Daarover onge twijfeld meer ter gelegener tijd... Nu gaat alle aandacht van de Kwai-leden evenwel uit naar hun tomooi dat zondag 2 oktober doorgaat in de gemeentelijke sporthal aan de Stekense Nieuwstraat. Op het bijzonder interessante programma staan wedstrijden voor groene, blauwe, bruine en deze keer ook voor zwarte gordels. Zowel kadetten, beloften, junioren als senioren-heren komen op de mat. De wedstrijden voor kadetten en beloften gaan door in de voormiddag, deze voor junioren na de middag. De weging voor de jongsten heeft plaats tussen 9 en 9.45 uur terwijl de wedstrijden starten om 10.45 uur. Voor de junioren en senioren heeft de weging plaats tussen 11 en 12 uur terwijl de wedstrijden beginnen om 13 uur. Voor dit 5de judotornooi verwachten de mensen van Judo Kwai ongeveer 300 deelnemers. En die verwachtin gen zullen vrijwel zeker worden bewaarheid want... "De inschrijvingen lopen als een trein", aldus sekretaris Beyl- tiens vorig weekend. Alle geïnteresseerden zijn bijzonder welkom. DARTS GZK Darts seizoen Uitslagen 3de speeldag 't Moleken II - Atletico Darts 1-9 Stinny Boys - Den Beer I 1-9 Den Beer II - DC Grembergen 2-8 't Moleken I - De Corner 7-3 De Ton (2 pnt.) Klassement 1. Atletico Darts 6(27- 3) 2. Den Beer I 5(24- 6) 3. DC Grembergen 5(19-11) 4. De Ton 4(19-11) 5. 't Moleken I 3(16-14) 6. 't Moleken II 3(12-18) 7. Stinnyboys 2(12-18) De Comer 2 (12-18) 9. Den Beer II 0(9-21) Programma 1 okt. 1988, 2de gesloten GZK kriterium in café 't Volkshuis, Dorp, Denderbelle, start 14 uur! 7.10: Atletico Darts - Stinnyboys 8.10: 't Moleken I - Den Beer I Den Beer II - De Corner De Ton - 't Moleken II DC Grembergen: vrij Iedereen in het noorden van het Waasland weet dat er in de Stekense deelgemeente Kemzeke een judoklub aktief is. Maar hoe de klub juist werkt, hoeveel leden er zijn, wanneer er getraind wordt en of het een goeie klub is... Dèt weten er blijkbaar weinig. En toch is Judo Kwai géén klein klubje dat zich voort sleept in de middelmatigheid. Zeker niet! Integendeel zelfs. Regelmatig wordt deelgeno men aan tomooien her en der én de klub zelf is zondag aan zijn vijfde inrichting toe. En dan zijn er nog de indi viduele prestaties van de le den zelf. Prachtige resultaten de laatste tijd zelfs. Zeg nu zelf: twee jonge judoka's die onlangs hun zwarte gordel haalden plus nog een jeugdige Oostvlaamse kampioen. Er zijn klubs die voor minder worden uitgeroepen tot "Sportklub van het Jaar"... 10 jaar Eind van de zeventiger ja ren werden in Kemzeke - voornamelijk onder impuls van mensen als Norbert Sme- kens en Leonard De Kind - enkele judo-liefhebbers sa mengebracht. Na enig overleg werd besloten om een judo- klubje op te richten met als thuishaven het café naast het gemeentehuis. Naar een naam diende niet lang te wor den gezocht want men noem de de klub zoals het lokaal, Judoclub Malmertus. Er werd een bestuur sa mengesteld en met enkele en- toesiaste judoka's ging men van start. Met André Serteyn als ideale trainer. De klub floreerde en het ledenaantal groeide. Nu en dan werd zelfs een goeie judo ka "ontdekt" doch over het algemeen ging het er lange tijd eerder gezellig-gezapig aan toe. Het was en bleef voornamelijk een vrijetijds besteding. De naam van de klub werd in de loop der jaren gewijzigd in "Judo Kwai Kemzeke" en momenteel heeft de klub ruim 50 leden. Inderdaad niet écht veel, doch genoeg zodat een individuele aanpak mogelijk blijft. Er wordt tweemaal per week "keihard" getraind én de leden-met-ambitie zijn vrij om nog elders bijkomende training mee te pakken. De laatste jaren kregen ook de resultaten wat meer kleur zodat Kwai Kemzeke een klub met aanzien werd. Niet in het minst door de vier suk- sesvolle tornooien die de klub tot hiertoe inrichtte. Momenteel wordt de klub gerund door voorzitter Dirk Van Raemdonck, sekretaris André Beyltiens, penning meester Leonard De Kind en bestuursleden Dolf Vanacker, Luc Buytaert, Norbert Sme- kens, Firmin Janssens en Ed dy Jacobs. Vruchten Bij het ontstaan van de klub en/of kort daarna wer den ook enkele jonge snaak jes lid. Omdat ze het voetbal len beu waren en/of er hun draai niet vonden. Of omdat hun papa nu eenmaal een ju do-aanhanger was of zélf judo beoefende. Van die "jongs- kes" vielen er natuurlijk heel wat weg. Bij gebrek aan échte interesse, niet lenig genoeg, te weinig tijd en noem maar op- Maar. er staken ook enke le talenten tussen. Jonge sna ken die aanleg hadden mits ze er "iets" voor over hadden Dit zag uiteraard (vooral) ook trainer Serteyn, die ze met kennis van zaken en (harde) liefde kneedde en vormde. En zie, pas nu plukt de klub de vruchten van de suksesvol- le opleiding en z'n intense jeugdpolitiek. En wat voor suksessen! Eind juni slaagde Gino Vanacker in z'n eksa- men tot het behalen van de zwarte gordel. De allereerste in Kemzeke én in de klub. Veertien dagen geleden haal de ook Gino Lossie een zwar te gordel. En alsof dat nog niet genoeg was, kwam Pe tertje) Beyltiens - inder daad, de zoon van de sekreta ris - enkele tijd geleden naar huis met de titel van "Kam pioen van Oost-Vlaanderen". Zwarte gordels Twee zwarte gordels voor Judo Kwai uit Kemzeke in een paar maanden tijd. Onge looflijk bijna. Want wie iets van judo kent weet wat het behalen van zo'n zwarte gordel betekent. Het is het resultaat van vele jaren opleiding, inzet en wekelijkse - bijna dagelijkse - oefening. Na de witte gordel waarmee iedere judoka begint moet men achtereenvolgens een ge le, een oranje, een groene, een blauwe en een bruine gor del zien te bemachtigen. Voor die gordels moet men telkens z'n bekwaamheid bewijzen voor een jury. Pas dèn komt men in aan merking voor de zwarte gor del, de hoogste regionen op judokagebied. Om die zwarte gordel te halen moeten de judoka's 10 punten samen- sprokkelen in zogenaamde "zwarte gordeltornooien". In man-tegen-man-strijd met ge haaide en/of gereputeerde ju doka's. 't Zijn sterke benen die de weelde dragen kunnen, maar... 't moeten nog sterke re zijn die een zwarte gordel weten te behalen! Wanneer de "bruine" judo ka dan 10 punten heeft ge haald moet hij naar Zele - waar de Vlaamse Judofede ratie zetelt - om er zijn exa men af te leggen. Dit examen bestaat uit een reeks proeven tijdens dewelke de kandidaat- zwarte gordel moet bewijzen dat hij alle "judoknepen" on der de knie heeft. Wie dit alles tot een goed einde brengt, en geloof me, het is slechts een bijzonder klein percentage, mag uitein delijk de zwarte gordel dra gen. Een kleinood waarop él ke drager terecht fier is. En zo heeft Judo Kwai Kemzeke er (voorlopig) twee. Plus daarbij nog een provinciaal kam pioen. Judo leeft en floreert dus in Kemzeke. Wie interesse heeft in judo en/of meer wil weten over deze boeiende sport kan steeds kontakt opnemen met voorzitter Dirk Van Raem donck, Buitenstraat 54 te In het zaaltje achter café Malpertus wordt er door de leden van "Judo Kwai Kemzeke" onder de deskundige en entoesiaste leiding van gediplomeerd judotrainer André Serteyn elke vrijdagavond en zondagvoormiddag "keihard" getraind, (d.brol) 20.15 uur, de volwassenen 2780 Sint-Gillis (03/770.64.63) een zaaltje achter hun lokaal van 20.15 tot 21.30 uur en op of eens een kijkje komen ne- café Malpertus, Kemzeke- zondagvoormiddag: de vol- men tijdens de oefenstonden. dorp 27 te Stekene op vrijdag- wassenen van 10 tot 11 uur c Judo Kwai Kemzeke traint in avond: de jeugd van 19 tot de jeugd van 11 tot 12 uur. De tweede zwarte gordel van Judo Kwai Kemzeke komt uit Sint-Pauwels waar hij aan de Zandstraat 31 woont. Gino Lossie ontving zijn "kleinood" op 11 september 1988. Met z'n achttien jaar is hij meteen één der jongste zwarte gordels van het Vlaamse land. En ook de jongste zwarte gordel begon z'n sportieve loopbaan als voetballer bij de jeugd van Sint-Pauwels. De toen twaalfjarige Gino was een beetje ontgoocheld in de voetballerij en zocht een andere sport die beter bij z'n talenten paste. Vader Lossie wist van het bestaan van de Kemzeekse judoklub af en Gino trok naar Kemzeke om het als judoka te proberen. Spoedig bleek dat de jongen aanleg had. Dit zag ook trainer Serteyn en samen bouwden ze aan de loopbaan van de jonge Gino die entoesiast was over zijn nieuwe sport. Hij doorliep de kleurenreeks van de zwarte gordels zoals zovelen tot hij in 1987 echt doorbrak. Als bruine gordel ging hij dan ook - ondanks een onderbreking wegens ziekte en kwetsuur - suksesvol op zoek naar de 10 noodzakelijke "zwarte" punten om vervolgens te slagen in het examen voor de geviseerde zwarte gordel. Begin deze maand kwam dan de bekroning van vele en lange oefenstonden, inspanningen en opoffe ringen. Gino Lossie loopt momenteel school aan het K.T.A. te Sint-Niklaas waar hij z'n laatste jaar schrijnwerkerij afwerkt. Daama wil hij eventueel nog verder studeren tot hij het diploma van praktijkleraar op zak heeft. Om zijn konditie scherp te houden loopt hij regelmatig min of meer lange afstanden én doet hij aan power- training. Ook hij wil duidelijk nog doorgaan De jongste "crack" van Judo Kwai Kemzeke heet inderdaad Peter Beyltiens. Peter is pas 14, woont in Sint- Gillis en kwam als 7-jarige in de Kemzeekse judoklub terecht. Niet omdat vader André reeds in de klub was, want de huidige sekretaris van de klub volgde inderdaad pas later zijn zoon richting Kemzeke... Peter Beyltiens is graag bij Judo Kwai. Hij vindt dat er een toffe sfeer heerst en de jonge judoka is dan ook zinnens om er te blijven. Ondanks het feit dat er in zijn eigen woonplaats nu wél een judoklub is. Die was er niet wanneer hij als zevenjari ge met judo begon. Peter is momenteel blauwe gordel en veertien dagen geleden vocht de jonge karateka zich in de kategorie "-52 kg." in de Oostvlaamse kampioenstitel. Dit tijdens de provinciale selektiewedstrijden voor de nationale kam pioenschappen. Vorige week eindigde hij dan tweede in de regionale, alle Vlaamse provincies samen dus, wedstrij den door 3 van z'n 4 kampen te winnen. Met die tweede plaats is Peter meteen geselekteerd voor het Belgisch kampioenschap, tijdens hetwelke de vier beste Vlamingen en de vier beste Walen het onder elkaar uitmaken wie nationaal kampioen wordt. Peter - die voor de fysieke konditie nog loopt en ook graag zwemt - hoopt om tijdens het Belgisch kampioen schap dat doorgaat op 15 oktober op het podium te mogen postvatten. Bij de eerste drie dus. Als dat zou kunnen... We duimen natuurlijk voor Peter! In het laatste weekend heeft de Hamse Jitsu Kwai deelge nomen aan de provinciale kampioenschappen voor vrouwelijke judokas en voor de mannelijke jeugdreeksen. Voor de Hamse judoclub Jit su Kwai waren hiervoor zes deelnemers aangewezen. Filip en Cindy De Pauw-Water schoot bij de kadetten, Kurt Verbeke en Michel de Dob- belaere bij de beloften en bij de dames meer dan 18 jaar was het Ingrid Smet en Kris- tien De Sterck. Filip De Pauw-Waterschoot moest zich na een hardnekki ge tegenstand gewonnen ge ven tegen sterkere en ook wel zwaardere concurrenten en miste dan nog op het nipper tje de herkansingen. Zijn zuster Cindy nam hier voor weerwraak door op een duidelijke wijze de provincia le titel te veroveren. Datzelf de werd even later nagedaan door Kristien De Sterck die ondanks haar overgewicht in een zwaardere reeks (meer dan 72 kg.) diende uit te ko men doch ontegensprekelijk domineerde. De derde gou den plak voor de Hamse dele gatie werd veroverd door Mi chel De Dobbelaere, die rus tig na drie overwinningen de finale bereikte, waar hij een zware strijd diende te leveren tegen Tom Kerwijn uit Aal ter, de vaandeldrager in deze kategorie. Toen aan het einde van de wedstrijd geen van beiden enig voordeel had kunnen laten optekenen werd de technisch sterkere Michel aangewezen als de nieuwe provinciale kampioen. Een mooie bekroning voor deze harde trainende judoka. Dc eeuwige pechvogel, Kun Verbeke, vorige zondag nog goed voor twee punten op Shiawedstrijden, werkte zich prachtig tot in de halve fina les, waar hij op de nationale kampioen Carl Christiaeu botste, de duimen moest leg gen en dan voor de derde plaats verrast werd door de Lokerense Gespière met ee» onverwachte klem Tijdens de onlangs te Duffel georganiseerde Belgische kampioenschappen aflossing alle kategorieën, slaagden twee Lebbeekse kwartetten erin uitstekende resultaten te be halen. Vestigde een heren team over de 4 x 800 m een nieuw klubrekord, dan deden de dames het nog stukken beter. In de 4 x 400 m-wed- strijd behaalden ze immers een zilveren medaille en hun tijd 3.55.1 is één van de sterkste tijden ooit gelopen door een Belgische dames- ploeg. Met deze tijd verpulverden ze overigens hun eigen klubre kord (4.01.2), gevestigd op 8 mei van dit jaar. Op het Bel gisch kampioenschap werden de dames voorafgegaan door Darinc club Leuven (3.53.3); AC Meetjesland eindigde derde in een tijd van 3.57.0. Het eksploot werd gereali seerd door Ghislaine Van Praet (31), houdster van heel wat AC Lebbeke-klubrekords en een sterke startloopster bovendien; door Marleen Buys, (21), de jongste van het viertal, studente vertaler-tolk, die in de kampioenschapsrace zeer sterk voor de dag kwam en een nieuw persoonlijk re- kord vestigde; door Ria Ber- tels (25), voetbalster bij eerste nationaler Herentals, interna tionale in de voetballerij bo vendien; maar steeds paraat om aflossingen te lopen, ook na een voetbalwedstrijd en door Linda Berghman (24), vorig jaar internationale op de 400 m en onlangs vijfde tijdens de Belgische kam pioenschappen over de 800 m. Een beresterke AC Lebbeke- ploeg! Het herenteam over de 4 x 800 m bestond uit Kristof Van Damme, Guy Schockaert, Andy De Tobel en Martin Claessens. Met een tijd van 7.55.17 eindigden ze achtste, maar vestigden ze tegelijk een nieuw klubrekord. Ligt het pisteseizoen achter de rug, kondigen vanzelfspre kend de veldloopwedstrijden zich aan. Op zondag 2 okto ber organiseert AC Lebbeke, ter gelgenheid van Halt-ker mis, in de buurt van Heizijde- station te Lebbeke. voor de veertiende maal veldloopwed strijden. In deze wedstrijda kunnen alle kategorieën v* benjamins tot veteranen d» i mes en heren aan de slag De eerste start wordt gegeva te 14.30 u. Ter gelegenheid van de 100ste Kwakkelkermis organiseert het plaatselijke kermiskomitee op zondag 2 oktober alweer een veldloop in de wijk. Alle sportievelingen worden verwacht voor deze 10de veldloop van de Kwakkel, namelijk de «Grote Prijs Gemeentekrediet» - Hugo Meersman uit Sint-Pauwels. Er worden liefst 13 reeksen gelopen voor jongens ea meisjes: zowel voor benjamins, pupillen, miniemen, ka detten, scholieren, junioren, senioren als veteranen. Deel nemers dienen in te schrijven tussen 13 en 14 uur. Alle deelnemers ontvangen een prijs in natura terwijl er trofees en medialles zijn voor de eerste drie van elke reeks. Eerste start om 14 uur. Diezelfde zondagnamiddag is er ook een grote kinder happening met onder meer springkasteel, mastklimmer viskraam, tekenen op reuzeborden enz. Tussendoor zal de fanfare van Sint-Pauwels met het majorettenkorps door de wijk paraderen, terwijl er vanaf 15 uur doorlopend animatie is in de tent met lustige deuntjes op het hamondorgel. TenT PAARDENSPORT Op zondag 9 oktober in de namiddag na de verkiezingen* vanaf 15 u. geeft Bomari (Bond van manègehouders en rijscholen) een fijne demonstratienamiddag in alle nvest gangbare ruitersportdisciplines. Uitgekozen werd Rijbaan1 Piet, lid en tevens gelegen in Oost-Vlaanderen, sportpro-, vincie van het jaar, terwijl Dendermonde zelf ook piloot gemeente is voor de sport in 1988. Onder het motto «Paardrijden vroeger en nu», van het klassieke hogeschoolwerk, werk tussen de palen, spelen te paard, carroussels, stunts en aangespannen rijden tot een echte kamelenrace in drie manches. Een echte ontspanningsnamiddag voor de ganse familie. De shows hebben plaats in de overdekte rijbanen, het zitten is erg gemakkelijk en de volwassenen betalen 120 fr. als toegangsprijs. Kinderen van minder dan twaalf krijgen gratis toegang. Reservatie is mogelijk bij Rijbaan Piet, tel 052-21.42.21.

De Voorpost | 1988 | | pagina 32