Dit vind je allemaal in DEZE WEEK ELKE WEEK Natuur in al haar verscheidenheid centraal tema Egypte, geschenk der goden Vocaal-instrumentale u zyn valt maakt reis met Groep Spiraal in Dendermonde Aanbestedingen voor nieuw OCMW-rusthuis te Lebbeke Marco Bakker zingt te Zele voor de Indische Pater D'Silva DE NIEUWE VERMAGERINGSRAGE UIT AMERIKA EEN EIGEN SHOW VOORSANDRA REMER! HET MEEST SYMPATIEKE GEZICHT VAN DE BRT DE «FLYING DOCTORS» IN VOLLE AKTIE ofctabsfj MEUBELEN WIE vindL,t de SVMPATIEKSTE BBT-HKIIiid TE KOOP: rustieke salon met marmeren tafel, zeer verzorgde staat, prijs 35.000 fr. Tel. 054- Karel De Boeck in stadhuis te Dendermonde Tel 091-48.39 36 TE KOOP: antieke zware eiken vlaamse vestiairekast H. 2,2 m., B. 1,5 m. D. 0,50 m., 85 000 fr. Hollandse vitrine kast 60 jaar, Nog tot 9 oktober kan men in het stadhuis van Dendermonde in de Aymonszaal gaan kijken je Olm, H ,1,7 m, B.1,1 m., D. 0,5 naar de schilderijen en pentekeningen van de m 9.000 fr. Tel. na 5 u. 052- kunstschilder Karei De Boeck. In zeer sfeervolle 47.96.41 Van inleider Achiel Ver- beke, in Affligem en in een meiren, die tussen haakjes ondertussen verdwenen gezegd teveel eer werd Dendermondse galerij. aangedaan toen we hem Zijn werken zijn natuurge- kleuren bréngt hij wllndsohlppon, rtüïêveM en P"»»oveerden tot ere-bur- trouw weergaven van de J fv ij ger van Lebbeke (maar wat werkelijkheid en toch zijn TE KOOP: tweepersoonsslpk niarmes, naast een aantal pentekeningen al dan n0g j^an tornen ze de uitdrukking van wat Louis Philippe. Te bevr. tel. na 18 niet ingekleurd over pittoreske hoekjes van het Achiel), vernamen we wat in hem leeft. Zijn werk ver- u 770 64.93 Dendermonde van vroeger en nu. meer over de exposant Hij toont ook een evolutie. De TE KOOP-eetkamer in teajTmet Voor de opening van de- 14 kinderen en heeft bo- is een natuurmens in de kunstenaar wil al eens de uittrekbare tafel en 4 stoelen. 26 tentoonsteling. die een vendien een grote vrien- brede betekenis van het strikte natuurgetrouwe naaimachine Singer oud model, in veertigtal werken laat denkring. Hij is ook üd woord: hij houdt van de weergave verlaten en hier goede staat mi tel. 777 30 26 zien. was heel wat belang- van de Lebbeekse kunst- natuur en leeft naar en van en daar zijn persoonlijke 3836>-oc-vs stelling Karei De Boeck is kring "Als ich Can" en dat de natuur. Daarmee is Ka- toets eraan toevoegen TE KOOP: slaapkamer 2 perseen telg uit een gezin van verklaart een en ander rel De Boeck helemaal ge- Zonder daarin te overdnj- mahorue kleur, slechts 6 j oud - «- Bevr.: Blommaert, Roodborstjes laan 5. Zwijndrecht. Tel. 252 91 19 WENST U: ouderwetse of antieke meubels te verkopen? WENST U: oude of antieke kunst- en sier voorwerpen te verkopen? WENST U: een inboedel te verko pen? Bel dan éérst naar de ande ren en pas dèèrna naar ons... WU BETALEN MEER WEET U WEL! Tel. 053/21.02.69. Bij afwezigheid 053/70.36.04. TE KOOP: Chow-chows, Dober- manns, Pinksters, Teckels, Fox- Terriërs, Duitse staanders. Poe dertjes, Collies, Labradors. Tel. 03/774.15.60. 37 S62-OC TE KOOP: Yorkshires afstam ming Milmor, abrikozen poedels, ontwormd en gevaccineerd. Tel. 03/771.22.58. 3ft1»OC-VS TE KOOP: nest Dobermanns, van particulier, mat. prijs. Tel. bur. uren 31 42 72 TE KOOP: jonge Duitse Herders honden, geboren 17.8. Te bevr De Bock Mare, Kolkstr 74, Nieuwkerken, tel 776.81.50 TE KOOP: Pony 1.35 m, merrie 2,5 j., kleur: zwart, afst. Kei Due merrie leger Royal, met sulky 3 garelen en dekens pr. 45.000 F. Weg. stoppen v. ponykoersen, liefst paardevrienden. Z.W. Dek- kersweg 2, Gljzegem. TE KOOP: katjes, 2 mnd., worm- vrij, gevacc., zijn schootpoes/ kindvriend., gratis, marktkr vivi sect. z. onthouden, tel. dag 02- 641.35.72 - av. 054-50.20.37 TE KOOP: Nest Duitse Doggen. Kleur blauw, stamb. St. Hubert, geb. 29.9.'86. Tel. 03-775.88.68 «5S4-PC-LC-VS TE KOOP: twee jonge geiten, Togg en burgers Tel. 053- 6621.58 19B3&VS TE KOOP: Poedertjes abrikoos, zwart, zilvergrijs. York-Shire Ter riers, keesjes. D'Hooghe Gilbert, Ropstraal 42, Haasdonk. Tel. 03/ 775.99.54 TE KOOP: Mini Yorkshire-terriër pup, reutje. Bevr. Bootdijkstr. 61, Moerzeke. Tel. 052/47.36.15. Aansluitend op een buitengewone algemene le- denvergadring (19 uur), organiseert de Oudheid kundige Kring van het Land van Dendermonde op woensdag 12 oktober 1988 om 20 uur, in de Rey- noutzaal van het Dendermondse stadhuis, zijn jaar lijkse herfstvoordracht. Als onderwerp koos men ditmaal Egypte, het prachtige land aan de Nijl, met zijn eeuwenoude beschaving en zijn talloze kulture- le relikten. Gastspreker is Dr. Jean-Pierre De Bruyn, direk- teur van de kunstakademie te Hamme en docent kunstgeschiedenis te Antwerpen, Eeklo, Sint-Ni- klaas en Dendermonde. In de streek is hij goed gekend als auteur van het boek over de Dender mondse Schilderschool en als presentator van het programma "Stijl" (BRT). In 1987 bezocht hij met 150 van zijn studenten het land van de farao's waar hij veel diamateriaal verzamelde, ondermeer over de fameuze tempels van Luxor en Karnak, over de streek van Thebe met de Memnonkolossen en de tempel van Hatchepsut en over de bekende Vallei der Koningen. Hij zal ook een aantal unieke dia's verto nen (daterend ut 1922 en later) die een verslag geven van de ontdekking en de opgraving van het beroemde graf van farao Tuth-Anch-AmonOok de piramides staan uiteraard op het programma. Kortom, het belooft opnieuw een boeiende avond te worden. Toegang: leden 50 fr., niet-leden 70 fr konterfeit. ven. De laatste tijd waagt De kunstenaar is met de- Karei De Boeck zich aan de ze Dendermondse exposi- moeilijke discipline van tie niet nan zijn proefstuk bet pentekenen. Dat is een Dendermonde. Achiel Vermeiren leidde de tentoonstelling van Karei De Boeck in (foto Piet Hermans) toe. Hij liet zijn werk al nog ambachtelijke kunst- ningen brengen een reeks brengt de traditionele, he- Burgemeester Dierick eerder bewonderen in Leb- vorm te noemen. De teke- dorps- en stadsbeelden die felijke landschappen en genoot de eer de tentoon- een iconografische waarde stillevens, marines die veel stelling voor geopend te hebben. romantisme uitstralen. Hij verklaren. Hij noemde het belangrijk dat de bezoeker in kontakt kan treden met het werk van de kunste naar en dat de bezoeker zich zelf een mening vormt over het tentoongestelde werk. Men kan deze tentoon stelling nog gaan bekijken op vrijdag 7 oktober van 18 tot 21 uur en op zater dag 8 en zondag 9 oktober telkens van 14 tot 21 uur. Beslist de moeite waard. In het kader van de bouw van een nieuw O.C.M.W.-rustoord te Lebbeke, heeft gemeen schapsminister Jan Lenssens zijn goedkeuring ver leend om over te gaan tot de aanbesteding van de bevloeiingswerken. Deze werken werden geraamd op 16.437.859 fr. Tevens werd de procedure gestart om een toelage van 2.981.000 fr. op de begroting vast te leggen, voor de installatie van een keuken in het nieuw OCMW-rusthuis. Samen met de subsidiëring van 3.355.000 fr. die in de maand augustus werd vastgelegd voor het dossier "binnenbepleistering" werd hiermee de start gegeven voor de afwerking van de nieuwbouw van een rustoord dat plaats zal bieden aan 90 bejaarden. vooral de warmte op van van de warme en toch helle het koloriet, de inbreng gele en okerachtige kleu- van het licht. De struktuur ren die aan zijn schilde- van zijn laatste schilde- rijen een heel aparte ge rijen is heel wat steviger voelssfeer geven. Ook zijn geworden vergeleken bij interieurs ademen de rust de beginperiode, een goede en de vredigheid uit die 15 jaar geleden. men ook bij de kunstenaar Karei De Boeck is met- zelf aantreft. Karei De een een stuk eigentijdser Boeck is immers een aan- geworden waarmee niet minnig man, de rust en Bij de start van het werk- werd het repertorium uit- gezegd is dat hij een mo- kalmte, de vredelievend- jaar 1988-1989 bracht het gebreid en werden er naast dernistisch schilder is. Hij heid i Davidsfonds een vernieuw- volksliederen ook ever- de, veelkleurige keuzebro- greens (van de Compag- chure uit. Liefst 58 moge- nons de la Chanson tot de lijkheden zijn er om uit het Beatles...), music-hall- gevarieerde en interessan- nummers en Weense melo- te aanbod van boeken, pla- dieën in het programma ten en CD's een keuze te opgenomen, maken. Hierin zitten wer- Men ervaart de eigen stijl ken van F. Timmermans, van Spiraal in de wijze Multatuli, H. Tierlinck, W. waarop de dirigent-aran- Spillebeen, H. van Daele, geur de stemmen met het A. van Wilderode, G. Ge- orkest combineert tot een zelle, G. Durnez, M. Cools, eigen geluid, een eigen het Gents Madrigaalkoor, «sound». Ondersteund S. Deriemaeker, om er door een licht en geluids- slechts enkele te noemen, regie bracht Groep Spiraal Wie 4 nummers aanvraagt reeds talloze keren zijn ontvangt het gratis ge- programma's en bouwt het schenkboek met het mooi- zijn repertorium kwalita ste uit het poëtisch oeuvre tief verder uit om met mu- van Paul van Ostaijen. zikale vreugde een vitale Davidsfonds Dendermon- boodschap aan zijn publiek de opent het werkjaar met te brengen, de Groep Spiraal die ons Deze vocaal-instrumentale meeneemt op een vocaal- reis heeft plaats op 7 okto- instrumentale reis. Groep ber om 20.30 u. in het Spiraal werd in 1970 opge- Stadhuis te Dendermonde richt in Ninove en bracht Kaarten kunnen in voor- aanvankelijk vooral be- verkoop besteld worden werkingen van internatio- via telefoonnummer 052/ Dendermonde. Luisteren naar wat de inleider te vertellen heeft (foto Piet Hermans) nale volksliederen. Al vlug 21.48.51. De Kredietbank biedt zijn kliënte de mogelijkheid om via telekommunikatie allerlei informatie in te winnen met betrekking tot bankproduk- ten. De 1001e aansluiting op dit Tele KB Systeem is de Firma E5 Mode uit Sint-Ni- klaas. TV-EKSPRES Een paar weken geleden berichtten we u over het bezoek dat de Indische Pater D'Silva bracht aan zijn Vlaamse weldoeners te Zele en te Buggen- hout-Opstal en aan de Europese Gemeenschap te Brussel. De Zeelse vrienden van Pater D'Silva laten het hierbij niet. Zij organiseren op 14 okto ber, volgende week vrijdag dus, om 20.30 uur in de Sporthal te Zele een grootse showavond met o.m. niemand minder dan Marco Bakker. De meest gedetailleerde, volledige en overzichtelijke programma-informatie van alle TV-zenders Een massa boeiende rubrieken Jos Ghysen Louis De Lentdecker Sport op TV Films van de week 'Horoskoop Videotips Pop Aktueel Suske en Wiske Het Kijkertje Puur Natuur Autorubriek Expres-berichten Wie Schrijft Die Blijft. Een handige radio-gids Drie kruiswoordraadsels WEKELIJKS TE WINNFM Het werk van Pater D'Silva na. Later ook te München Priester D'Silva is een In- H. Hotter en bij O. disch priester die, vooral Kraua te Londen. In de zo- onder invloed van kardi- mer van 1967 debuteerde naai J. Cardijn, iets onder- tijdens het Holland Fes- neemt voor de kansarme tival in de «Qrfeo» van jeugd van z^n land. Zijn Claudio Monteverdi. Hij eerste bezoek aan ons land won verscheidene prijzen had plaats in 1957 tijdens 111 binnen- en buitenlandse de Rome-bedevaart van de wedstrijden, b.v. in s Her- K.A.J., met een verblijf togenboech, München en van ongeveer vier weken Hio de Janeiro, in onze streek. Nadien Het grote pubhek kent startte hij, nu meer dan 20 waarschijnlijk Marco Bak- jaar geleden, zijn eerste ker van zÜn televisiepro- groot projekt. nl. de «Jo- gramma's met populaire seph Cardijn Technical operette- en andere mu- School» in Bombay. ziek Zijn veelzijdig talent Bijna 10 jaar geleden bestrijkt echter een ruimer startte hij, op vraag van domein: opera, musical, zijn aartsbisschop, een gospelsongs, liederen van tweede projekt, nl. J.C.T.8.-°-m- Schumann, Schubert II in Gorai. Voor dit pro- ea' en de grote Bachpas- jekt is er goede hoop op 8168 en oratoria. Zijn bun een financiële tussen- deling van «charme, komst in het kader van de warmte en talent» brengt ontwikkelingssamen- menig muzikaal hart in werking van de E.G. On- vervoering; ondeugend- der meer hiervoor was hij heid, tederheid, vurige de voorbije dagen opnieuw hartstocht en poëtische in ons land. Niet alleen Marco Bakker, er is meer! onze Vlaamse en Neder landse populaire dames- Op vrijdag 14 oktober is er bladen, weat natuurlijk in de Zeelse Sporthal ech- dat Marco een Nederlandse ter nog meer te beleven en zanger is én dat hij de hu- te genieten. Marco Bakker dige levensgezel is van wordt er o.m. omringd Willeke van Amelrooy. door Ellen van Haaren, de Maar er is meer! De nu 50- rijzende ster in de zangwe- jarige Nederlandse (°Be- rcld, dc tweede Deutekom. verwijk, 8'februari 1938) Ze wordt trouwens door lyrische tenor studeerde Christine Deutekom ge zang aan het Amsterdam- coacht! se conservatorium bij Coby En dan is er nog het orkest Riemersma en Ruth Hor- van Nico van de Linden, Zele. Marko Bakker komt naar Zele zowat de vaste begeleider van Bakker maar ook van tal van andere bekende ar tiesten. Maar ook de eigen artiesten worden niet ver geten: op het programma staat immers ook de Zeelse dans- en ekspressiegroep Koreo Piko, die in dit ge zelschap zeker niet uit de toon zal vallen! Zij dansen op muziek van zowel Glen Miller, Strauss, Rossini als Vivaldi; een rijke variatie dus en alles met schitte rende kostuums en sprookjesachtige belich ting. Ze zijn «maar van Ze le» maar traden toch reeds meermaals op in binnen- en buitenland: 8ion, Pal- ma, Nijmegen, Lüden- scheid, Wiesbaden, Loret- to, Glasgow en Rome. Wie deze prachtige muzi kale en showavond wil bij wonen, zal niet alleen een heerlijke avond beleven maar tevens zijn steentje bijdragen tot «ontwikke lingshulp die direkt zonder administratieve vergoedingen en dito koe ten bij de betrokkene» terechtkomt. Kaarten kos ten in voorverkoop 350 fr. en 450 fr., aan de kassa 400 en 500 fr Deze tickets kunnen besteld wordan op volgende verkooppunten: Sporthal V.H.V.D., Lange Akker, Fonoplaten De -Vriendt, Centrum; Kapsa lon Oasis, Dr. Armand Ru bensstraat, Etrian, Shop- pingoenter, Bloemekee, Kouter; Kantoren BBL en Ticket Info (tel.: 052/ 47.82.48). TV-Ekspreseen boeiend blad om steeds bij je te hebben

De Voorpost | 1988 | | pagina 10