Svelta verdiend winnaar tegen KSV DZO-Zwemfeest bracht prestaties op hoog niveau Bert De Lamper van Temse Onrechtvaardig Omer Janssens van Melsele Verdiende zege De Voorpost - 7.10.1988 - 17 Het moet lang geleden zyn dat er in eerste provinciale Oost-Vlaanderen nog een topper is geweest tussen twee sterke Wase elftallen. Voor Temse evenwel klopt het woord "elftal" niet helemaal met de geest van de wedstrijd want reeds na een kwartier werd de Scheldeploeg met 10 gesteld door ref Weytens, toen Frank Van Buynder, de draaischijf bij Temse, wegens een tweede gele kaart vervroegd de kleedkamer mocht opzoeken. Het hoeft natuurlijk geen betoog dat dit feit de verdere duur van de wedstrijd bepaald heeft en dat de scheepsbouwers zich bekocht voelden door deze ingreep. Toch zal KSV moeten toegeven dat Svelta Melsele als een sterk geheel naar buiten kwam en dat het ondanks de jeugdige ploeg een sterke indruk heeft gelaten. Melsele-Temse 2-0. Een schaarse kans voor Temse in beeld. Rodrigo gaat afdrukken (Iv) Luc Van Mieghem aiet te stuiten Nog voor de wedstrijd lach te het Svelta-bestuur met op kop sekretaris Jos Aps de tan- i bloot want niet minder dan 800 betalende toeschou wers verdrongen zich rond het Svelta-terrein om deze "Wase schok" van dichtbij mee te maken Bij Svelta ontbraken Mare Bosman en Luc Maes op het appel terwijl bij KSV Luc Martens verstek moest /aten gaan. Bij Temse kwam zo Hubert Verbeke terug in de ploeg terwijl bij Svelta Heerman en Seghers aan de aftrap kwamen. Temse opende sterk en am per twee minuten ver was de eerste kans al voor Guy Ro drigo die een voorzet van Pa trick Waem niet onder kon- trole kon krijgen. Na een tiental minuten Temse-over- wicht werd het stilaan duide lijk dat de gevaarlijkste aktie zich op de KSV-helft zou af spelen gedurende deze eerste periode. De Temse-defensie, die zo sekuur was in de vorige partijen, stond nu plots op wankele benen. Een slechte terugspeelbal was het logische gevolg en gelukkig voor Tem se kon Dirk Smet niet voorbij doelman Smits geraken. De zenuwen die al zo ge spannen stonden trilden nog harder bij K.S.V. en Frank Van Buynder had hiervan In het Temse-kamp was de sportieve baas niet te spreken over de leiding van het arbitrale trio. "In de eerste helft houdt de grensrechter zijn attribuut steeds omlaag, zelfs bij de buitenspelpositie waarin Luc Van Mieghem vertrok voor de openingsgoal. Dit nadat bij ons Frank Van Buynder met de zwaarste sanktie getroffen wordt, terwijl bij de tegenpartij Jaak Waegemaeckers mag schoppen naar al wat beweegt en in de tweede periode zelfs mag natrappen en daarna nog Volckerick in de maagstreek trapt. Nee, als dit een der betere scheidsrechters is in eerste provinciale dan weet ik het niet meer, aldus Temse- traincr De Lamper Tot overmaat van ramp ligt toch iemand van ons in de kliniek (Kurt Migom) met een zware blessure. In de tweede periode dan, waarbij van enig Melseels aanvalsspel geen sprake meer was, nekt dezelfde grensrechter ons door nu toch plots te staan molenwieken met zijn vlag. Ondanks onze minderheid hebben we toch geprobeerd in deze moeilijke omstandigheden om er aanvallend uit te komen en ei zo na halen we bijna een punt hetgeen toch aangeeft dat dit Temse echt wel meer kan dan veronder steld wordt. Spijtig genoeg moeten we nu in de moeilijke periode die komt waarschijnlijk ook Kurt Migom missen terwijl Frank Van Buynder een schorsing wacht. Voor het geval Volckerick zijn we in beroep gegaan omdat we vinden dat voor-zulk een "gewone" overtreding die in een wedstrijd met tientallen gebeuren de rode kaart en de daaraan gekoppelde drie weken durende schorsing een te groot vonnis is. Wat voorbij is, kan niet meer achterhaald worden en daarom gaat onze aandacht uit naar zondag waar we op eigen terrein KV Ertvelde partij moeten geven. Ertvelde, eveneens titelkandidaat, moet overwon nen worden, zoveel is duidelijk. En wij zullen dat doen met een sportieve revanche, reken daar maar op...", aldus een verbolgen Temse-trainer De Lamper. (m.s.) blijkbaar het meeste last want een te late tackle op Gunther Heyrman leverde hem een eerste gele kaart op. We speelden amper 14 minuten. Svelta liet zich hierdoor aller minst uit het lood slaan en amper één minuut later moest de klaarkijkende Hubert Ver beke het leder van de lijn wegkoppen toen Smet via een karambole zijn schot bijna be loond zag. Dat echter ook bij Svelta niet iedereen even koelbloe dig was ondervond Floris Ver- straeten van Temse aan den lijve, want ook voor Mare Van Strijdonck wachtte een geel karton. De échte derby- sfeer was dus aanwezig en bij een volgende tackle, amper een minuut later, haalde Van Buynder Patrick Poppe on deruit. Deze ingreep leek op nieuw voldoende voor Wey tens om een geel karton te tonen zodat de talentrijke Van Buynder zich meteen mocht gaan opfrissen. Bij Temse was de koncen- tratie nu natuurlijk ver te zoe ken en daarvan maakte Luc Van Mieghem dankbaar ge bruik om op rechts alles en iedereen uit het wiel te spur ten (ook Frank De Wilde) en met een hard en onhoudbaar schuin schot doelman Smits van Temse te verslaan zodat de aardbeijongens een feestje mochten bouwen. Na deze dubbele tegenslag probeerde Temse zich toch wat te organiseren maar nadat Kurt Van Migom voor enig gevaar had kunnen zorgen, moest hij met een zware en kelkwetsuur naar de kant ge haald en vervangen worden door Wendell Storms. Met Storms op het veld stonden er drie ex-Melsele-spelers tussen de lijnen voor Temse. Naast Storms behoorden vroeger ook Waem en Smits tot de formatie van Jos Aps. Deze nieuwe tegenslag bij Temse liet diepe sporen na want na dat Luc Van Mieghem nog een aantal keren spurtles had gegeven op rechts kon Rudy Peersman op slag van rusten thuisspeler Jaak Waegemae- kers nog enkel foutief stuiten in de grote rechthoek. Wey tens wees natuurlijk naar de stip en van hieruit knalde Dirk Smet de thuisploeg op een komfortabele 2-0 voor sprong. Bezoekend overwicht niet beloond Het zag er voor de thuis ploeg dus rooskleurig uit toen de tweede helft begon. Met 2- 0 op het bord en tegen 10 tegenstanders had ze al voor hetere vuren gestaan. Toch heeft Svelta tijdens deze tweede periode het initiatief aan de bezoekers uit Temse moeten laten. Op uitzonde ring van een waterkansje van Dirk Smet in de beginfase van deze tweede periode bracht de thuisploeg er niets meer van terecht. Er was büjkbaar te veel met de krachten ge woekerd tijdens de eerste helft zodat trainer Janssens zijn pionnen moest herschik ken, waardoor Dirk Smet steun kwam bieden in het middenveld terwijl Van Strij donck naar de kant werd ge haald en de jonge Van Raem- donck voor de leeuwen werd geworpen. Na enkele catch- nummertjes tussen Waegema- kers en Patrick Van de Vel, die beiden een gele onder scheiding opleverde, al mocht het natrappen van Waegema- kers door ref Weytens wel zwaardre bestraft zijn, kwam Temse via de in de ploeg gekomen Jan Pieters gevaar lijk opzetten voor het Svelta- doel. Terwijl de thuisploeg er niets meer van bakte eigende Temse zich kansen toe langs Luc Volckerick die door trai ner De Lamper mee de vuur linie werd ingestuurd in een alles of niets poging. En ei zo na kwam Luc met nog een kwartier te spelen aan de aan sluitingstreffer maar zijn schot ging net over het doel van thuisdoelman Van Gheem. Een vrije trap van Peersman die met moeite door Van Gheem gepakt werd en nog een loeier van dezelfde Peersman, die enke le centimeters naast de krui sing voorbijzoefde, maakten deel uit van het slotoffensief van een op volle toeren draai end Temse. Een offensief dat strandde met een harde knal van Frank De Wilde op de paal in de slotminuut van deze pittige derby, die in de eerste helft reeds in een beslissende plooi was gestreken. Svelta Melsele: Van Gheem, Piessens, Gerin, Van Mieghem, Janssens, Poppe, Smet, Waegemaekers, Van Strijdonck (Van Raem- donck), Heyrman en Seghers. Temse: Smidts, Van de Vel, Volckerick, Peersman, Migom (Storms), Van Buyn der, Verbeke (Pieters), Ver- straeten, De Wilde, Rodrigo en Waem. Toeschouwers: 800 Geel: Van Strijdonck, Wae gemaeckers, Van de Vel en Storms Rood: Frank Van Buynder (2 x geel) Marc Stevelinck Melsele-Temse 2-0. Twee uitblinkers in aktie: Luc Van Mieghem Melseleen Floris Verstraeten (Temse) (Iv) Melsele-Temse 2-0. Thuisspeler Piessens ontzet de bal voor a Rodrigo (Iv) aanstormende Waem en Het zwemfeest dat de Den- dermondsc Zwemvereniging Olympos elk jaar begin okto ber organiseert, is eens te meer een sukses geworden. Met 240 zwemmers uit 14 ver schillende klubs kon een ge varieerd en goed gevuld pro gramma aangeboden worden. Wat de eigen inbreng betrof was het een uitstekende gele genheid om eens iedereen aan het werk te zien, ook de nieu welingen die de groep zijn komen vervoegen, want ze waren er allemaal, voor hen was het de eerste kennisma king met de kompetitie. Een juiste evaluatie van de uitslagen was niet altijd even eenvoudig, omdat meerdere zwemmers uitkwamen in een hogere kategorie met behoud van hun A-, B- of C-status. Zodat het behaalde klasse ment niet zoveel betekent, maar de individuele prestatie des te meer. Globaal geno men mag DZO fier zijn op zijn deelnemers, die stuk voor stuk hun best gedaan hebben en meerdere prachtige resul taten hebben laten noteren. Te beginnen bij de eendjes, waar de meisjes nu sterk ver tegenwoordigd zijn met racy Poppe, Kim Buggenhout, Ka ren D'Hondt, Hilde Van He- cke en Griet De Wit. Leergeld moet iedereen betalen, maar de hoop leeft. Voor,podium plaatsen zijn zij één of andere dag wel klaar. Bij de jongens wordt gere kend op Willem Vanderhey- den, dier uit het goede hout gesneden is en nog aange naam kan verrassen. Wat Tim Rijckmans betreft, kan alleen maar gezegd worden dat hij zich nogmaals de beste van het ganse lot heeft getoond met een verbetering van zijn persoonlijke beste tijden er boven op. De meisjes-benjamins waag den zich aan een schoolslag wedstrijd over 200 m, waarin Sarah Moens een op vallende prestatie afleverde door be slag te leggen op de tweede plaats bij de B-zwemmers en Wendy Roelandt even opmer kelijk met een tijd van 3.04 slechts twee luttele sekonden verwijderd bleef van de er kenning als «jonge haai», al is de gelijkenis niet direkt merk baar, want ze lijkt meer op een meermin. Ook in de vrije Bij de juniores en de seniores verschenen Marnick De Paepe en Stefaan Verbruggen op nieuw ten tonele nu het sei zoen der doortochten defini tief voorbij is. Uit een vlugge optelling bleek dat deze kna pen de voorbije zomer al een heuse marathon achter de rug hebben. Alles samen legden ze meer dan 42 kilometer af. Dat de konditie er nog steeds is, bewezen ze op een overtui gende manier injiun wedstrij den over 100 m dolfijn, schoolslag en vrije slag. Bart Vercauteren (tweemaal der de) en Sven Vekemans (2e en 4e) mochten zeker niet ont breken, maar echt outstan ding was Geert Van Gucht, die driemaal de hoogste trap van het podium mocht be klimmen; een onmiskenbaar talent en het zal velen pijn doen als hij de zwemsport vaarwel zegt. In de aflossingswedstrijden moest de miniemenploeg van de meisjes het maar nipt af leggen en werd dus tweede, terwijl bij de heren alle hoop gevestigd was op de A-ploeg, die de overwinning op zak, gediwkwalificeerd werd door een strikte, maar terechte toe passing van het reglement. De B-ploeg redde dan maar de meubels door beslag te leggen op de derde plaats. De C- en D-ploegen waren erg verdienstelijk maar in de strijd van David tegen Go liath moesten ze hun meerde ren erkennen. Een apotheose mocht op dit geslaagde zwemfeest niet ont breken en hoofdtrainster van DZO, Sabine Pauwels, werd na afloop van de wedstrijden met veel overtuiging het wa ter ingekieperd. De badmees ter van dienst sprong haar onmiddellijk achterna, be zorgd als hij was, dat ze mis schien niet kon zwemmen. (O.R.) Zwemmen. D.Z.O.-zwemmer apart (arch.) slag waren de goed op dreef, maar daarin viel de konkur- rentie wel iets zwaarder uit. Bij de jongens in deze katego rie waren er verdienstelijke resultaten van Steven De Schutter, Sve Van der Stock en Sven D'Hondt bij de C- zwemmers, telkens in een lOOm-schoolslag en 100 m vrije slag-wedstrijd. Steve Claessens en Filip De Boeck waagden zich zelfs in het duel der groten voor 100 m dolfijn, zonder medaille winst weliswaar, maar toch een prestatie om je hoed voor af te nemen. Een troost kre gen ze toch met hun tweede plaats in vrije slag voor Steve en ook een tweede plaats voor Filip in rugslag en dat bij een eerste optreden na een inakti- viteit van een achttal weken, een «harde» zo te zien. Bij dc meisjes-miniemen kon den Mirel Huau en Cindy Phi lips, voor medaillewinst zor gen met prestaties op een zeer hoog niveau, waar ook Sabri- na Van Extergem en Tinneke Van Kerckhoven (bij de da- Geert Van Gucht, een klasse mes notabene) weerden zich flink. Elsie Leys, een nieuwe linge, misstond niet in het selekte gezelschap. Alle begin is moeilijk, maar zij is vastbe raden zich op hetzelfde ni veau te hijsen. De jongens-miniemen kwa men al even flink uit de verf. Filip De Bisschop bleef in zijn eigen kategorie en oogstte verdienstelijk een medaille in 100 m vrije slag. Voor Bart Uyttersprot scheelde het wei nig bij de B-zwemmers en ook in de schoolslag wist hij zich goed te klasseren in de ge mengde kategorie, samen met Alex D'Hooghe en Jurgen Van Hecke. Bart De Clercq en Mario Van Hecke verdedigden het thuis front bij de kadetten. Met een nochtans mooie fijd in de vrfje slag viel Bart net naast het podium, maar hjj nam spor tief revanche in de schoolslag, waar hij als eerste eindigde. Mario zou dat voorbeeld maar al te graag volgen en zoals hg zich nu inspant lukt hem dat nog wel. "Ik denk dat we tegen de miljoenenvoorhoede van Temse een verdiende zege gepakt hebben, begon Svelta- trainer Janssens na de wedstrijd zijn betoog. Met een jonge ploeg als deze waarbij ik dan speciaal de jongens bedoel als een Piessens (18), Van Raemdonck (17), Heyrman (19) en Marc Janssens (21) hebben we vooral in de eerste helft bewezen dat we niet ten onrechte hoog in de klassering te zoeken zijn. Tegen Temse hebben we in de eerste helft buiten onze twee doelpunten ook nog twee "gemaakte" doelpunten zien ontzetten, Als ge daartegen over de kansen bekijkt van Temse kan ik niet anders zeggen dan dat we verdiend gewonnen hebben. De oorzaak van de terugkeer van Temse in de tweede helft is te zoeken in het feit dat onze jonge ploeg het tempo fysisch niet meer aankon. Dat was trouwens de reden waarom ik Marc Van Strijdonck diende te vervangen en Dirk Smet, die toch weegt op een verdediging, moest terugtrekken naar het midden. Dit was dan ook weer onrechtstreeks het gevolg van het feit dat ik hier jongens moet missen als een Marc Bosman, Luc Maes en ook nog altijd Kenny Van Spittael die slechts volgende week terug kompetitieritme kan opdoen bij de invallers. Deze overwinning stimuleert ons natuurlijk om op de ingeslagen weg verder te gaan en nu zondag in een nieuwe topkonfrontatie op eigen terrein Aalter te probe ren terugwijzen. De mentaliteit in de ploeg is goed en zoals je ziet beschik ik over 15 evenwaardige spelers die het voetbal in de hoogste provinciale reeks aankunnen", aldus een gelukkige Omer Janssens die net als met Kallo vorig jaar nu ook met Svelta Melsele hoge ogen gooit. (M.S.) Svelta Melsele - KSV Temse 2-0

De Voorpost | 1988 | | pagina 17