Herboren Lokerse haalt eerste zege binnen Counter in het slot Derde Provinciale I Sparta in het sukkelstraatje 20 - 7.10.1988 - De Voorpost tWWW) eerste poging voorlangs f terwijl een tweede maal do Troch bij de zaak was. even- juasM VOETBAL Grembergen - Stekene 0-1 Met amper drie punten uit vijf wedstrijden heeft SK Grembergen geen enkele re den om hoog van de toren te blazen. Doelpunten scoren blijkt momenteel de moeilijk ste opgave te zijn. Dat bleek ook vorige zondag aan huis tegen Stekene. De verrichting was nu ook wel niet om over naar huis te schrijven. Dat geeft ook voorzitter Herman Burghgrave toe. "We spelen echt niet zoals het hoort, zegt de Gremberg- se voorzitter. Nu is het langs de andere kant ook zo dat de bezoekers zich in geen enkel opzicht lieten gelden, maar aan één kans wel genoeg had den om eigenaar van de pun ten te worden. In de eerst ehelft zijn er pogingen geweest van Hans Burghgrave en van Gino Bae- ten. Ook Bert Vercauteren kanjerde op een gegeven ogenblik de bal in het zijnet. De bezoekers hebben zich geen enkele keer gevaarlijk aangesteld. We hoopten na tuurlijk in de tweede helft op beterschap. Bijna kwamen we aan de winst na een kopbal van Gino Baetens, Didier De- busschere heraam maar be sloot op de doelman. Mits een beetje meeval hadden we hier gescoord. Het is echter een vaststelling dat naast minder gunstige verrichtingen de bal op dit ogenblik echt niet rolt. Dat bleek overigens in vorig matchen ook al. Met nog drie minuten speeltijd voor de boeg zijn de bezoekers tot scoren gekomen na een on rechtstreekse vrije trap. Ik hoef niet te zeggen wat een koud stortbad dat voor ons wel betekende. We hebben nu drie punten na vijf wedstrijden en dat is echt te weinig. Eerlijk ge zegd, we hadden het ons voor de start van de kompetitie anders voorgesteld. Willen we een rol spelen, dan zullen er binnen de kortste keren pun ten moeten worden gewon nen. Resultaten zullen ook de publieke belangstelling ver hogen." (e.g.) Moerbeke-Kieldrecht 4-1. Deze Moerbekenaren wonnen met overtuigende cijfers (dw) Boonwijk - S. Moorsel 4-0. De mannen van de Boonwijk konden zich eens uitleven tegen I da Moorsel (vh) I va kli nii Buggenhout - Sombeke 0-2 Het gaat niet goed met Sparta Buggenhout. Er zit blijkbaar geen fut in. De trai nerswissel heeft tegen Sombe ke niet het verwachte effekt gehad. Na de nederlaag op Sint-Gillis-Dendermonde werd Willy Aerts als oefen- meester de laan uitgestuurd. In zijn plaats werd Eddy Bel- lon als voorlopige trainer aan gesteld. Wie hem gaat opvol gen is voorlopig niet geweten. Intussen aarzelen sommigen in Buggenhout niet om de Spartanen op de korrel te ne men. In de gemeente wordt gezegd dat de derde provin- cialer volgend jaar uitwijkt naar het Katholiek Sportver- bond. Achter die gezegden schuilen uiteraard andere fak- toren die overigens weinig met sport te maken hebben. In elk geval is het duidelijk dat Sparta in het sukkelstraat je zit. Tijdens de eerste helft kon de thuisploeg zich nauwe lijks manifesteren. Terwyl leider Eendracht Bazel 'eendrachtig' verder doet en nu Sint-Gillis-Waas opzij zette, ging alle aandacht meer onderaan de rangtabel uit naar S.V. Lokerse. De ploeg van Antoine De Nul had zich immers net voor de vijfde speeldag de diensten aangeschaft van Bob Hoogenboom, de ex-doelman van SC Lokeren. Dat het een schot in de roos werd ondervond Klein Laar Vrasene, tot vorige week nog medeleider. Nog onderaan de rangtabel zien we dat Sint-Pauwels de goede prestatie van verleden week niet kon bevestigen en nu op 'den akker' van Overmere tenonder ging. Ook Sparta Buggenhout en SK Grembergen beten in het zand in eigen vesting tegen resp. WS Sombeke en Stekene Sportief. Herleving Vrasene en Red Star Haasdonk deelden verder broederlijk de punten en behoren tot de stevige middenmoot waartoe ook nog Klinge behoort dat aan de grens een puntendeling moest toestaan tegen Sint-Gillis- Dendermonde. Rest dan nog het Sint-Niklase derby Excelsior-Gerda, met een arsenalscore door deze laatste gewonnen na een gelijkopgaande wedstrijd. Door deze zege evenwel rukt Gerda op kousevoeten op naar de derde rang in de tabel, plaats die Staelens en Co niet zonder slag of stoot zullen afstaan. Voetbal. De reserven van Herleving Sint-Pauwels (Iv) "We hebben in feite open kansen afgedwongen, zegt klubleider Luypaert. Op het halfuur werden we gecoun terd na een misser in de ver dediging. Het doelpunt waar van Sanders de auteur werd, betekende natuurlijk een domper op de verwachtingen. Wie op beterschap hoopte na de rust, moest dringend zijn mening herzien. De bezoe kers toonden zich in die perio de de betere ploeg en het was dankzij flinke tussenkomsten van doelman Danny Verstre pen dat we niet zwaarder wer den toegetakeld. Het is in ieder geval de hoogste tijd dat er wat gaat veranderen wil het andermaal weer geen besten dig knokken tegen de degra datie worden. Het is nodig dat er binnen de kortste keren resultaten uit de bus komen, willen we een degelijke plaats in de algemene rangschikking nastreven." (E.G.) Eendracht Bazel 3 St.-Gillis-Waas 1 Theo Ruymbeke als oud- trainer van Bazel en Peter Vijt, die in het tussenseizoen het Bazelse doel wisselde om het bij Sint-Gillis proberen waar te maken, zagen dus heel wat oude makkers terug. Dit geeft aan een wedstrijd toch altijd een speciaal sfeer tje. De goede jonge ploeg van Ruymbeke liet zich zelfs tij dens de eerste helft niet inti mideren door de fiere leiders- ploeg uit Bazel. Na een kwar tier kwamen de mannen ut Sint-Gillis zelfs op voorsprong toen Janneke De Smet van de thuisklub de doorgebroken De Baere moest leggen in de grote rechthoek. Sammy De Munck zette de elfmetertrap feilloos om: 0-1 na 16 minu ten. De thuisploeg, die met een gealarmeerd was. mocht penaltyfoutje weer goed door keihard van buiten de grote rechthoek uit te halen en zo Peter Vijt een tweede maal het nakijken te geven in deze druk bijgewoonde wedstrijd. Wie dacht dat Sint-GUlis- Waas na de rust als een gesla gen hond in de Bazelse Park wijk zou ronddolen, kwam bedrogen uit. Het was juist de jonge én talentvolle klub uit Sint-Gillis die via knap coun tervoetbal op zoek ging naar de gelijkmaker. In de 51e min. had thuisdoelman Troch een eerste maal meeval toen hij oog in oog verscheen met De Vlaeminck, maar deze laatste door overhaasting te nonchalant afwerkte. In de 67e minuut twee kansen op rij voor de talentvolste bezoe ker. Conny De Loore zag zijn eerste poging voorlangs gaan terwijl een tweede maal Gui- tweede helft een verdiend ge lijkspel bezorgde. Klinge startte sterk en reeds in de tweede minuut was het bijna raak toen Van Vlierberghe een harde kopbal tegen de Dendermondse dwarsligger plaatste. Even la ter had de bezoekende doel man Van de Wiele alweer het geluk aan zijn zijde toen Mare Van Himste rakelings naast besloot. Na een eerste moei lijk kwartier goed te hebben overleefd kwam Sint-Gillis- Dendermonde langzaam maar zeker in de wedstrijd. Heyvaert gaf de eerste ge vaarlijke tegenstoot terwijl even later Aelens nog gevaar lijker thuisdoelman Ferket kwam belagen. Toch was het in deze periode dat Cantens op algemene aanval de thuis ploeg op voorsprong kon brengen. Tilley zette evenwel Voetbal. De reserven van Stekene Sportief (Iv) 4' \JHHk natuurlijk niet bij de pakken 'ff» I JB blijven zitten en na een half- dfc MÊF Mm uur lag de bal weer op de stip. m sÊÊÈi Nu wel in het voordeel van de t thuisploeg. Peter Buytaert Wm B werc* °P z'Jn beurt onderuit- ■I BBHfc,- «^ISi geaaid en het was topschut- ^K*T ESI ter Patrick Janssens die Peter 'r|Jy 9 Vijt op zijn beurt versloeg. Sint-Gillis-Waas, dat zeker VHBB technisch de evenknie was H van de thuisploeg, kreeg op ^B ÊBBMëSI een bijzonder ongelukkig mo ment, vlak voor de rust, een Atletiek. Luc Goddens won "Flanders Marathon" tussen tweede treffer te inkasseren. Grauwe en Beveren (Iv) Janneke De Smet maakte zijn Boonwijk - S. Moorsel 4-0. De Schroevers kregen in Sint-Gillis-Dendermonde een zware afstraffing (vh) De leidersploeg die dus ge durende het overgrote deel van deze tweede helft het hard te verduren kreeg kwam dan in het laatste kwartier goed weg toen ook achtereen volgens de ingekomen Rin- goet en De Wolf niet tot sco ren konden komen. Het was eerder gevleid dat de thuis ploeg in de 85e minuut een te zwaar vonnis velde over de moedige bezoekers. De kleine De Smet torende bij een vrije trap boven iedereen uit en kopte het leder tegen de staak. De altijd goed vol gende Patrick Janssens was er als de kippen bij om zijn ploeg het verlossende doel punt te schenken in deze aan gename wedstrijd, waarin nog Patrick Impens zijn opwach ting mocht maken tijdens de laatste minuten, ter vervan ging van Patrick Janssens, Klinge 2 Sint-Gillis-Dend. 2 In een eerste helft waarin Klinge zich technisch sterker toonde, kon het verdiend op voorsprong komen langs Can tens en Van Himste. Doch de beste man op het veld, bezoe ker Tilley, kon in zijn eentje nog vóór de kampwissel de Denderzonen in het spoor brengen van de thuisploeg en wat meer was, in de herne ming was het dezelfde Tilley die zijn ploeg gezien de goede eens na een kollektieve aan val, maar net voor de rust kopte thuisspeler Mare Van Himste de grensjongens weer op voorsprong. Na de rust zou de thuis ploeg verder doorgaan maar nadat Van Hauwermeiren in de 50e minuut een schot net over de dwarsligger had ge stuurd en Van de Wiele een persoonlijke poging van Jim my Van Gijsel had weten af te stoppen, kwamen de bezoe kers zich via hun nooit afla tende inzet steeds meer in het debat mengen. Vooral de ge vaarlijke Tilley bleek moeilijk aan banden te leggen. Het was deze Hugo Tilley die even voorbij het uur de Denderzo nen langszij kon brengen, zij het op de rand van buitenspel. Even kreeg de thuisploeg het lastig toen ook bezoekers Moens en Alens hun kans waagden maar de beste kan sen waren in de slotfaze nog voor de grensjongens. Nadat Magnus en Van Himste bijna Van de Wiele hadden kunnen verslaan verdiende vooral het schot van Lieven De Boey meer dan tegen de dwarslig ger te pletter te slaan. Zo dicht bij het einde had dit wellicht de beslissing kunnen zijn, maar tenslotte bleef het bij een billijk gelijkspel, waarmee beide ploegen wel licht beste tevreden mochten Lokerse SV 3 Klein Laar Vrasene 0 Lokerse blijft toch wel het buitenbeentje in het provin ciale voetbalgebeuren. Nadat het zelfs Georges Anthuenis kon strikken om de aftrap te geven een week voor de ge meenteraadsverkiezingen was het tweede grote nieuws op Lokerse het feit dat niemand minder dan Bob Hoogen boom samen met André Van Driessche de trainingen zal leiden in de toekomst. Was deze overeenkomst slechts vrijdagavond laat in kannen en kruiken, dan was er zon dagnamiddag reeds een ander Lokerse te zien tegen Klein Laar uit Vrasene, dat toch tot voor deze wedstrijd aan de leiding had gestaan terwijl de thuisploeg nog puntenloos on deraan de tabellen bengelde. Samen met de heroptredende Wim Waegeman en Dirk Ca- trysse heeft de herschikte Lo kerse ploeg er een ware de monstratie van gemaakt naast de autostrade. Wellicht lag de herschikking van enkele pion nen aan de basis van deze wederopstanding. In de eerste helft kon een zwak spelend Klein Laar nog gelijke tred houden met de thuisploeg waarbij blijkbaar iedereen zich in een begenadigde dag bevond. Doch na de rust brak de veer bij de bezoekende klub, toen Costa Vervaet nog eens tapte uit het oude vaatje. Op voorzet van Dirk De Vos kon Vervaet in de vlucht doel man Vriesacker een eerste keer verslaan. Even later ver trok hij voor een solo die eindigde achter de rug van de Vrasense doelman. Een kwartier voor tijd was het Lieven De Keyzer die met een enig mooie solo de ruime eindcijfers op het bord bracht voor Lokerse. Een Lokerse ploeg die in deze wedstrijd zeker zoveel had laten zien als in de voorbije vier wedstrij den samen. in de ploeg, probeerde in de eerste helft gewoon stand te houden tegen de gevaarlijke Gerda-ploeg. Deze was dan ook geregeld te zien in de buurt van Peter Maes, die met enkele geslaagde tussenkom sten en enkele mirakelsaves zijn doel ongeschonden kon houden op pogingen van Jan Van Acker en Van Spittael. Positief bij de thuisploeg was ook het feit dat de jonge Ste fan Audenaert (17) zich aan vallend wist door te zetten. Franky De Pelsmaecker in het Gefdadoel had heelwat moei te toen Audenaert een num mertje opvoerde en krachtig besloot. Met een blancostand werd de eerste periode logi scherwijze besloten mede doordat een weeral knappe Martin Van Daele op gepaste manier de gevaarlijke Ger- daspits Hendrik Staelens uit de wedstrijd kon houden. Begin tweede helft een ge weldige start van de thuis ploeg die zich weer langs Ste fan Audenaert probeerde door te zetten, maar de jonge overmoed van de thuisspeler bracht met zich mee dat ook een tweede grote thuiskans naast het Gerda-doel dwarrel de. Naarmate de wedstrijd vorderde werd Gerda meester en drong Excelsior met de rug tegen de muur. Met nog een kwartier te spelen viel zoals beschreven het doelpunt van de groen-witte reus Staelens, Excelsior probeerde in de korte tijdsspanne die restte de bakens nog te verzetten maar de zelfs mee opgerukte Mar tin Van Daele, die aan een prachtseizoen bezig is bij Ex celsior, zag zijn schot rake lings naast belanden. Logi scherwijze kwam Gerda dan nog bijna aan een verdubbe ling van de stand toen de Excelsiorverdediging haar stellingen gehalveerd had, maar de counters van Staelens en Van Spittael misten preci sie zodat de arsenalscore op het bord bleef. Excelsior FC Gerda In een wedstrijd die bijge woond werd door meer dan 500 toeschouwers waaronder natuurlijk een hele horde po litici die ook in de beste kon- ditie dit weekend uit de (stem)startblokken willen schieten, kon Excelsior de lijn der verwachtingen niet hele maal verder trekken. Het heeft er voor de jonge groen zwarte ploeg naar uitgezien dat het beoogde puntje er zou gekomen zijn, was daar niet de 'beul van Laarne' geweest. Hendrik Staelens, een reus van een jongen, wierp een kwartier voor tijd nog maar eens zijn gewicht in de wed strijd en meteen was thuis doelman Peter Maes geklopt. Excelsior, dat het moet hebben van de kollektiviteit Herl. Vrasene 1 RS Haasdonk 1 Beide ploegen missen nog altijd een aantal basisspelers en dat is natuurlijk te merken aan het spelpeil. Toch was deze strijd tussen de gebroe ders Van der Jeugt een spor tieve bedoening ondanks de uitsluiting van thuisspeler Benny De Jonghe in de twee de helft met twee gele kaar ten, Luc Van der Jeugt nam in de eerste helft de leiding in deze wedstrijd toen hij in een solopoging Haasdonkdoel man De Roos op de korrel nam en deze de bal niet klem- vast kon houden, zodat Luc Van de Vijver er als de kip pen bij was om Herleving op voorsprong te brengen. Nadat Luc Van der Jeugt nog een kans had gekregen in de slot fase van de eerste periode werd bezoeker Steven De Jonghe nog getrakteerd op een gele kaart. In de tweede helft nam Erik Van der Jeugt weer de boven hand bij de bezoekers want amper gestart kon hij Gun- ther De Cleene lanceren die Verté in het thuisdoel op zijn beurt versloeg. Haasdonk ging na dc geld maker opnieuw in de aanval, maar een groot aantal kansen bleef aan de grijparmen kle ven van thuisdoelman Verthé, die nogmaals zijn kunde liet opmerken in deze wedstrijd waarin Benny De Jonge ver vroegd naar de kleedkameti verdween nadat hij zijn twee de gele kaart had opgelopa. Bij Vrasene waren in het slot- offensief De Maere en Va» der Linden nog kansrijk maai de juiste richting was er niet bij zodat de bordjes in even wicht bleven tot aan het laat ste fluitsignaal. Overmere Sint-Pauwels Het werd zeker geen hoog staande partij 'op den akker' te Overmere. In de eerste helft had Sint-Pauwels daat blijkbaar meer last van dan de thuisploeg want reeds na een 20-tal minuten kwamen de Donkjongens op voorsprong langs Luc De Mets die een aanval van Freddy Christiaens mooi met het hoofd wist af te ronden, voorbij Sint-Pauwels- doelman Gino Van den Bos sche. En dat De Mets zici blijkbaar in dit polderland schap in zijn element voelt, faocht blijken uit het feit dat hij even later weer doorhee! de Pauwelse defensie slalom de. Enkel een foutief optre den van de Waaslanders koe De Mets stuiten maar een strafschop werd wel overge houden uit deze solo. Benm Klein, altijd groot in deze om standigheden, zette keurig de elfmetertrap om: 2-0 na 3- minuten. Bij de Donkboys dacht ma natuurlijk dat het gebeurt was en hoe trainer Michids nog tijdens de pauze elkea verwittigde dat de buit zek« nog niet binnen was, toch lie ten de thuisjongens zich han-: gen tijdens de tweede perio-j de. Er was gelukkig voor dij thuisploeg doelman J.P. Wau- ters die in een uitstekende forme steekt want hij slaagde er in zijn eentje in om de bezoekende aanvalsgolven i» te dijken. Toch moest Wauter zich gewoon gewonnen gevet bij een vrije trap van Franl Jacobs die via een thuisbeei voorbij hem waaide waardoe» Sint-Pauwcis toch nog gevaar lijk kwam opzetten. Gelukkö herpakte de thuisploeg ziel zodat beide punten aan hts meer bleven. Marc Stevelinc»

De Voorpost | 1988 | | pagina 20