White Boys en VK Tielrode zij aan zij naar topper I Vierde provinciale Waasland KAV Dendermonde - SK Grembergen 5-2 De Voorpost - 7.10.1988 - 21 VOETBAL In vierde provinciale blijven voorlopig White Boys Sint-Niklaas en VK Tielrode het hoge woord voeren. White Boys won nu voor de vijfde achtereenvolgende maal tegen Verrebroek terwijl Tielrode net hetzelfde presteerde tegen Herleving Sinaai. De kalender wil nu dat beide konkurrenten nu zondag tegenover elkaar komen te staan aan de Puytvoet zodat de kassier alvast daar gewonnen is. Achter dit leidend duo komt dan zoals enigszins verwacht Heikant Zele postvatten. De Zeienaars wonnen ditmaal van Daknam en sluiten zo enigszins aan bij die top. Achter dit trio valt dan een diepe kloof, nog zo vroeg in de kompetitie. SK Lokeren is de eerste achtervolger dank zij een nieuwe zege tegen Rupelmonde en achter SK Lokeren volgt dan een groep die volgende ploegen herbergt: Eksaarde, Straatje Stekene, Kieldrecht, FC Moerbeke, Waasmunster en VK Hamme dat als nieuwkomer een eerste zege wist te behalen op het veld van Hoogeinde. Deze laatste ploeg verzeilt zo samen met Verrebroek naar de achterban terwijl we nog verder Rupelmonde, Sinaai, Meerdonk en Daknam aantreffen. Van deze laatste groep wordt wel vastgesteld dat de konditie met rasse schreden de hoogte ingaat zodat wellicht binnen enkele weken zy van zich zullen laten spreken. Sp. Waasmunster 0 E. Moerbeke 0 Sparta Waasmunster kan ach moeilijk doorzetten in deze kompetitie. Nu weer moest in een scoreloos gelijk spel tegen Moerbeke een punt prijsgegeven worden. In geen denderende partij trok Waas- gevolgde Seghers na amper twee minuten spel al de 1-1 scoren. Dit dan voor hen die iets te laat aan de Puytvoet verschenen. Deze regelmaat van scoren bleef, gelukkig voor ons, niet aanhouden en zo duurde het tot voorbij het halfuur alvorens er nog iets vermeldenswaard te noteren Jeugdvoetbal. De miniemen van Sint-Pauwels kregen een nieuwe outfit van sponsor Willy De Beleyr. Hij schonk het eerste truitje aan kapitein Rudy Meul terwijl trainer Pascal Thuy toekeek (Iv) munster aanvankelijk wel fel van leer maar de schoten van Patrick De Boom en Van Boxelaer werden door bezoe kende doelman De Braban der erg knap onschadelijk ge maakt. Moerbeke stelde daar tegenover een schot van aan winst Van den Durpel dat de paal trof terwijl ook Gerry Dieleman zich langs zijn beste zijde liet zien maar enkele kansen gewoon onbegrijpelijk wist te missen. Na de rust eenzelfde orde loos spelbeeld. Nu probeerde thuistrainer Walter Van Ha ver er evenwel wat spoed ach ter te zetten maar verder dan een gevaarlijke kopstoot van hemzelf en weer een goede poging van De Boom kwam de Heideploeg toch niet. De beste kans was dan zelfs nog voor Moerbeke dat langs Ger ry Dieleman alleen voor thuisdoelman Van Den Broeck verscheen, maar ook deze kans bleef onbenut. Zo bleef logischerwijze de blanco stand op het bord. Een stand waarvoor Moerbeke volgens hun zegsman voor de wed strijd had willen tekenen om wille van de afwezigheid van De Schepper en De Plukker die beiden gekwetst zijn. White Boys 5 E. Verrebroek 1 Sensationele start van deze wedstrijd toen na amper twee minuten tijd de bordjes al 1-1 wezen. De thuisploeg trapt af voor de opening van de wed strijd en het leder belandt bij Dirk Rooms. Deze zet krach- l|g naar het bezoekende doel waar Jo Thierens een eerste maal geklopt werd door Yves Van den Neucker, met het hoofd, terwijl elke thuisspeler rich afvraagt of een nieuwe doeltjeskermis begonnen is geven de spelers van Verre- broek daar al direkt gepast antwoord op. Een nonchalant uitverdedigen van Peter Gil bert brengt Verrebroek plots in de aanval en nadat het eder eerst al tegen de dwars- ngger belandde kon de goed viel. Dat was een schot van Vereecken tegen de staander van de Verrebroekse kooi. Voor Verrebroek dat hier goed wegkwam was het even wel maar uitgesteld want in de 35e minuut kon thuisspeler De Roeck een ideale voorzet geven richting Peter Glibert en meteen was het 2-1. En nog voor de rust kon de thuis ploeg de kloof verder uitbou wen toen op aandringen van Dirk Rooms bezoekend doel man Thierens in de fout ging en de logische strafschop keu rig omgezet werd door Peter Glibert: 3-1. Na de pauze dan toch weer een licht aandringen van Ver rebroek langs Seghers en Lar- dinoit maar de thuisdefensie liet zich evenwel nu niet meer verrassen. Spijtig was wel dat een erg nonchalant leidende scheidsrechter Saadouni be zoeker De Maeyer vroegtijdig naar de kleedkamers zond voor twee 'pekekzonden'. Hierdoor kreeg White Boys het gemakkelijk want in de 55e minuut kon Yves Van de Neucker die weer prima op dreef lijkt, een knap vierde thuisdoelpunt scoren op voor zet van Peter Glibert terwijl enkele minuten later alweer Van de Neucker op hoek schop de bal in één tijd voor bij Thierens knalde waardoor de 5-1 eindcijfers meteen op de tabellen konden ingeschre ven worden. Dit ondanks nog herhaalde doelschoten op de paal en lat van ondermeer Van de Neucker en Rooms voor de thuisploeg die zo met vertrouwen het toptreffen ingaat. SK Kieldrecht WS Meerdonk Bij een zwak spelend Kiel drecht heeft White Star Meer donk uiteindelijk verdiend een punt kunnen meepakken. De thuisploeg kwam wel na een tiental minuten eerst op voorsprong langs Luc Ver- plancke nadat Pascal Van Raemdonck voor de voorbe reiding tekende maar na deze vlugge opening vergat Kiel drecht de klus af te maken. Hierdoor kon Meerdonk ver diend aan de gelijkmaker ko men net voor het afsluiten van de eerste helft langs Smet die een vrije trap via het been van thuisspeler Van Raemdonck in de thuisnetten werkte. Na de pauze dan toch wat druk van de thuisploeg dat in eerste instantie langs Joris De Witte niets meer opleverde dan een kopstoot tegen de dwarslig ger. Meer suksesvol was even wel de poging van Benny Clayé die op aangeven van Gunther Geleyn toch Frans- sens in het Meerdonkdoel kon vrslaan. Kieldrecht dat nu terug alle troeven in handen had om deze wedstrijd winnend af te sluiten werd even later dan opnieuw van de kleine voor sprong beroofd door de niet aflatende Meerdonkenaren. Patrick Peeters van de thuis ploeg kwam.immers bij een uitverdedigen zo in de proble men dat hij bezoeker Smet aanspeelde. Dirk aarzelde na tuurlijk niet om thuisdoelman Buytaert voor de tweede maal te verelaan en zo zijn ploeg een verdiend gelijkspel te be zorgen. Al kwam dit dan nog ernstig in gevaar toen Benny Gayé een kwartier voor tijd een strafschop mocht nemen toen hijzelf in de grote rech thoek werd onderuitgehaald. Clayé trapte naast het Meer donkdoel... Even later op nieuw protest bij de thuis ploeg toen het Roel Wezepoel onderuit zag schuiven op de zelfde plaats maar nu vond scheidsrechter Heerwegh het welletjes en verwees beide elftallen naar de kleedkamers met de gelijke stand als eind- VK Tielrode 2 Herleving Sinaai 1 't Waren drukke tijden voor gelegenheidsambulan cier Jaak De Keyzer van de plaatselijke klub want liefst drie maal op deze 90 minuten moest de "vader" van VK Tielrode de plaatselijke kli niek opzoeken om een van zijn spelers (waaronder zoon Franky) af te voeren voor ver der onderzoek. Gelukkig bleef in de eerste helft ieder een op post en kon VK Tiel rode uit een prachtig halfuur voetbal een enig doelpunt scoren langs Ronny Meyntjes. Doelpunt waarbij de hele ploeg van Tielrode minstens éénmaal de bal had aangetikt zonder dat een bezoekend speler wat weerwerk kon ver richten, terwijl de thuisploeg dan verder het uitbouwen van deze voorsprong vergat kon Sinaai even voorbij dit eerste spetterende halfuur aan de gelijkmaker komen toen bij een misverstand in de thuis- verdediging tussen Frank Van Geysel en Alain Willaerts be zoeker Braem hiervan dank baar gebruik maakte om zijn ploeg op gelijke hoogte te tillen. Sinaai ging dan fors door na de pauze en amper één mi nuut ver kwam thuisdoelman Malfliet goed weg toen dezelf de Braem van de Tinelploeg juist naast de staander be sloot. Bij deze fase begon dan ook het werk voor Jaak De Keyzer wanneer Frank Van Geysel zich kwetste aan het hoofd en vervangen diende te worden door Dirk Elewaut. Nauwelijks terug van de kliniek was De Keyzer senior nog net getuige van de val van De Keyzer junior, zijnde Franky die met een hersen schudding diende afgevored. Broer Yvan, die moeilijker ten gronde te richten is, zette zich dan tussen al dit onschul dig geweld evenwel door en kon een kwartier voor tijd Carl De Wilde bereiken die meteen V.K. nog op voor sprong kon brengen na al de ze tegenslag. V.K. was nog niet aan het einde van de kruistocht. Want Jaak De Keyzer die nu reeds een abon nement genomen had in de Temsese kliniek mocht inder daad rond de 80e minuut al weer richting Temse toen Alain Willaert met een ver zwikte enkel diende afge voerd te worden. V.K. dus de laatste tien minuten met 10 maar die werden probleem loos en zonder verdere slacht offers afgewerkt. Voor Wil laert zal er allicht geen spelen bij zijn tegen White Boys en voor De Keyzer en Van Gey sel zal het bang afwachten worden voor het duel tegen de medeleiders. Straatje Stekene 0 Eksaarde 3 Met een verbluffende Erik Broekhoven bij Eksaarde tus sen de lijnen kon de ploeg van trainer De Pauw niet veel ge beuren bij een zwak spelend Straatje Stekene. De eerste periode kon de thuisploeg via Spaerkeer nog enigszins wat weerwerk verrichten maar toen was reeds duidelijk dat Eksaarde een moeilijk te ne men vesting zou worden. Rond het halfuur kwam daar van de bevestiging toen be zoeker Geert Nimmegeert de stand wist te openen op voor zet van Christiaan De Cock. Straatje probeerde dan op nieuw langs Luc Audenaert de bakens te verzetten maar Eksaarde-doelman Yvan Van Driessche toonde zich nu ook weer oppermachtig. Na de pauze bleef Eksaarde het hoge woord opeisen en uitblinker Erik Broekhoven maakte er met een fantastisch vluchtschot 0-2 van terwijl Chris De Cock even later met een solo-poging de 0-3 eind cijfers op het Stekense bord plaatste. Door deze Eksaard- se zege wordt ook meteen duidelijk dat de ploeg uit de Kanondreef stilaan haar plaats weer komt opeisen vooraan in de rangtabel, plaats waar de rood-witten ook horen te staan. SK Lokeren 2 01. Rupelmonde 1 In geen al te denderende wedstrijd is SK Lokeren er dan toch in geslaagd om beide punten thuis te houden tegen een zich knap verwerend en met veel inzet spelend Olym- pia Rupelmonde. Een snel en hard spelend Rupelmonde kwam met de jonge ploeg zelfs rond het halfuur als eer ste op voorsprong in deze wedstrijd toen een vrije trap van Bert Canfeyn met het hoofd verlengd werd door Kris De Laet. SK Lokeren, verrast door dit openingsof fensief van de Mercatorjon- gens, probeerde dan nog in de eerste helft om de zaken recht te trekken maar een ook al uitstekende Wim Brijs in het Rupelmonde-doel verijdelde de kansen die Mare Van der Haegen bij de thuisploeg kon vereieren. Zelfs al verschenen ze eens oog in oog met elkaar. Was de eerste helft volledig Rupelmonde getint dan mocht de thuisploeg wel aan spraak maken op het veldo- verwicht in deze tweede helft. Na amper twee minuten ver te zijn in deze tweede periode kon SK dan ook de bordjes weer in evenwicht brengen langs Marc Van der Haegen toen hij al dan niet in buiten spelstand mocht doorgaan na voorzet van Mare Annaert. Rupelmonde, wat aangesla gen door deze opdoffer, kreeg even later een tweede opstoot te verwerken. Even voorbij het uur voerde Hans Thibeau immers een nummertje op dat hem tot voor Brijs bracht maar de Rupelmondse goalie wou in eerste instantie niet wijken. Het afgeweerde schot kwam echter ongelukkig voor Brijs bij Van der Haegen die natuurlijk niet aarzelde: 2-1. Toch bleef Brijs knap akte- ren en zelfs toen zijn ploeg tot 10 herleid werd door ref Pac- que toen deze Patrick De Smet vervroegd de kleedka mers instuurde. Zo redde Brijs in eenzelfde fase drie gemaakte doelpunten op po gingen van achtereenvolgens Van der Haegen, Thibeau en Apers. In de slotfase werd thuisspeler Erik De Fré dan nog ten onrechte door de zwakke scheidsrechter naar de kleedkamers gestuurd (1 boeking en één gele kaart) maar de stand wijzigde niet meer zodat de punten in Lo keren bleven. Rupelmonde, dat zeker een puntje verdien de met deze piepjonge ploeg zal wellicht vanaf deze spel- week terug beroep kunnen doen op Johan De Clercq zo dat ook de hemel boven Olympia wat kan opklaren. Jeugdvoetbal. De "duiveltjes" van Hofstade waren allen present voor de foto. Julien Paerewijck en zijn assistent hebben het niet gemakkelijk om dit jong geweld in toom te houden (da) na de wedstrijd van vriend en Kindt bereiken die zag net als en via een verdediger zijn tegenstander een zéér goed bij de eerste treffer Jo Van achter zijn naam vermeld Eetvelde vrij staan en nu was kreeg, stopte dan achtereen- Mariman in het Daknamdoel volgens enkele gevaarlijke geklopt, schoten van Marc Van de Vel- Nadat Mare Dhollander de en nogmaals Jo Van Eet- dan begin de tweede helft nipt velde ter voorkoming van de zijn poging over het Daknam- 2-0. doel zag belanden werd de Dat werd het tenslotte toch jonge Henk Mariman een voor de rust want Marc Van derde maal verslagen toen de Velde bouwde op rechts Etienne Casteleyn vanop gro- een aktie op en kon Erik te afstand een raket afvuurde schot in doel zag belanden. Deze afschamper zorgde dan meteen ook voor de einduit slag al verdiende de poging van thuisspeler Van Britsom meer dan naast het Lokerse doel te belanden. Bij Daknam gaf men "een drachtig" toe dat de winnende ploeg zeker bij de titelkandi daten behoort in deze reeks. Marc Steveunck JEUGDVOETBAL Hoogeinde VK Hamme Scheidsrechter John Dillis nam op Hoogeinde de hoofd rol voor zich. Terwijl de be zoekers uit Hamme een schot van Verechaffelt uit het doel- vlak hielden met de vuist had de ref dit toevallig niet gezien terwijl hij even later de fout van "Herbie" Verechueren in de grote rechthoek wel be- strafste met de zwaarste sanktie. Hierdoor werd het vonnis in deze zwakke wedstrijd te groot en kreeg Hoogeinde wellicht iets te weinig waarop het recht had. Na een aan- vangsperiode vol middenveld spel een eerste grote kans voor Hoogeinde langs Bruno Verechaffelt maar bezoekend doelman Quintelier werd bij gestaan op de lijn voor zijn verdedigers, terwijl even later De Keeremaecker de dwars ligger trof mocht VK Hamme zich gelukkig achten bij de blanco-ruststand wanneer ook even later Moerloos van dichtbij miste. In de tweede helft dan di rekt gevaar van VK Hamme wanneer thuisdoelman Ver- heecken de bal loste en na tuurlijk Guy Quintelier er als de kippen bij was. Verheecke herstelde zich echter knap en verhinderde de achterstand voor zijn ploeg. Nadat Erik Hoof dan voor de thuisploeg ook al enkele keren dicht bij de openings treffer was geweest had een schot van Verechaffelt in de 52e minuut dan toch de goede richting. Een bezoekende hand besliste er echter andere over en toen ref Dillis net een andere hoek uitkeek stond Sint-Gillis natuurlijk op zijit kop. Zeker toen even later VK Hamme wél een strafschop kreeg toen Verechueren de kwikzilveren Quintelier in de grote rechthoek onderuit moest halen. Quintelier zette de strafschop om en dat be sliste over winst en verlies in deze partij. Nadat thuisspeler Guy Van Duyse nog geel kreeg wegens handspel bleef de thuisploeg door dit onrecht verder zwal pen en kon het geen vuist meer maken in het verdere verloop van de wedstrijd. Heikant Zele 3 VK Daknam 0 Daknam begon sterk aan deze wedstrijd en er was een klaarkijkende Heikantverde diger Herman Van Driessche nodig om het Daknamschot van de lijn te keren toen doel man De Maersschalck geklopt leek. Deze felle aanvang kon een sportief spelend Daknam echter niet volhouden en het moest dan ook voor het ver dere verloop van de wedstrijd het initiatief overlaten aan de thuisploeg die er een rustige wedstrijd van maakte. Hei kant nam suksesvol over van Daknam in de 11e minuut langs Jo Van Eetvelde die een aktie van Erik 't Kindt wist af te ronden. De jonge Daknam- doelman Henk Mariman, die Deze steeds zeer geladen derby werd ogenschijnlijk probleemloos gewonnen door Dendermonde, maar dit is slechts gedeeltelijk waar. De eerste helft speelden de KAVD-miniemen zoals het publiek dit van hen gewoon is: oogstrelend voetbal, tech nisch hoogstaand met bijwij len overrompelende één- twee-akties wat resulteerde in een 4-0 ruststand met rechts buiten Segers als goalgetter. Zelfs een hevige Grember- gen-fan liet zich tijdens de rust spontaan ontvallen: "Als men dit ploegje bij elkaar houdt, speelt KAVD over 10 jaar nog eens in derde klasse". Maar na de rust veranderde het spelbeeld. Een nooit ge ziene 30-meterknal voor een miniem van De Maesschalck en nadien een penalty, bracht de stand plots tot 4-2. Grem bergen begon te hopen en bleef goed aandringen, terwijl de klassieke KAVD-automa- tismen zoek waren tot het moment dat Frank Magerman rust bracht via een puik vijfde doelpunt. Voor het publiek dat houdt van mooi jeugdvoetbal valt te vermelden dat de KAVD-mi- niemenploeg zijn tweede wedstrijd speelt in het kader van de "Belgian Young Cup" op woensdag 12 oktober 1988 om 16 uur op het B-terrein van KAVD te Grembergen. De tegenspelers zijn de minie men van de Waalse bevorde- ringsploeg Lignette. Jeugdvoetbal. De miniemen van KAVD met hun trainer. Deze gasten schopten reeds een merkwaardig aantal doelpunten bijeen en deden nu Grembergen de das om (foto P. Hermans) Jeugdvoetbal. De miniemen van SK Grembergen leden in Dendermonde hun eerste nederlaag (foto P. Hermans) Jeugdvoetbal. De mikroben van SK Oudegem (foto P. Hermans)

De Voorpost | 1988 | | pagina 21