Eerste punten voor FC Aalst bij leider Welle St.-Elisabeth brengt F.C. Meir in zevende hemel i R'JEK XKEP v'gnm Vierde Provinciale Dendermonde-Aalst Land van Beveren HI 22 - 7.10.1988 - De Voorpost 1CHÖÏHE* ,e&w6M.W OtKttS. Appels - R. Lebbeke 0-2. Appels-speler Roes struikelt, maar de Lebbekenaar kan hi nog ontwij'ken (vh) VOETBAL Van Couter. Na een uur spel kon Geert Carlier dan de sco re opdrijven nadat Ronny Willaert mooi voor de voor bereiding tekende. In de slot fase probeerde Appels nog wat te redden maar een erva ren Tonnelier in het Lebbeek- se doel hield zijn netten onge schonden in deze vlug te ver geten wedstrijd. SK Welle FC Aalst Groot feest in Aalst na deze opmerkelijke zege van FC dat als rode lantaarn de fiere lei ders uit Welle in eigen nest ging kloppen. Sekretaris Ver- vecken was na de wedstrijd wellicht nog vermoeider dan de 10 Aalsterse spelers die voor deze stunt zorgden. Niet minder dan drie maal moest de sekretaris voor ambulan cier spelen in de eerste twintig minuten van deze wedstrijd. Na vijftig minuten kon Ro land Noë afgevoerd worden met een gapende hoofdwon de. Zijn vervanger Jef Comë- lis stelde het gelukkig heel goed en kon even later in de tiende minuut aanschouwen hoe ongeluksvogel Eric Ca- trysse met eenzelfde hoofd wonde na een duel diende afgevoerd door de net terug- zijnde Vervecken. Patrick Roelandt die nu al met bibbe rende beentjes het terrein op kwam als vervanger van Ca- trysse kon op zijn beurt niet verhelpen dat Karei Holvoet, ook van FC Aalst, door zijn knie ging en als derde na twintig minuten spel diende te worden afgevoerd. Sekretaris Vervecken die zich na dit derde incident spoedde naar het Welle-ter- rein om eventueel nog een opdracht te vervullen kreeg dan uiteindelijk eens iets goed te zien. FC Aalst, zijn klub, scoorde met 10 spelers tegen de leiders uit Welle. Patrick Robberecht had het voorbe reidende werk gedaan en Jan Van Den Berghe was door de mazen van het Welle-net ge glipt om zo maar eventjes te scoren. Na deze sensationele eerste helft en waarbij iedereen ge spaard bleef van verdere kwetsuren probeerde SK Welle met verre en hoge bal len voor het bezoekende doel de vijfde doelman van SK Aalst te verslaan: André Van Paepeghem leek echter in een begenadigde dag en hoe hard zijn belagers hem ook be stookten, André hield stand. Samen met de jonge Aal sterse middenvelders Peter Van Bever en Jan De Weghe werd hij de held van de wed strijd. Bij Welle daarentegen Appels - R. Lebbeke 0-2. Ook deze vrijschop van thuisspeler Van Zande zal overg (vh) mism lokale Van der Meerssche kon deze bal nog voor do« Lutterzele-Wichelen 1-2. De zwiepen (vh) konden de oud-Aalst-spelers J.M. Verhast en Eddy Dhaes niet zo veel inbrengen in dit weerzien met hun oude klub die dan ook meer dan ver diend deze wedstrijd winnend afsloot, waarna het feest dat ruim twee dagen duurde kon beginnen. Terjoden 1 Berlare 0 In een gelijkopgaande par tij hebben beide toonaange vende klubs uitdeze reeks weinig hoogtepunten weten te verzamelen. Met veel mid denveldspel langs beide zij den werd de eerste helft dan ook een maat voor niets. Het zelfde scenario drong zich op tijdens de tweede helft tot thuisspeler Kerstens met het hoofd een inzenden van Troch kon verlengen waar door de leidersploeg meteen op voorsprong kwam. Berlare, dat duidelijk een punt aanstuurde tijden deze wedstrijd, probeenw dan in het slotkwartier noga bakens te verzetten thuisdoelman De Vroe bijzonder sekuur in het plulj wérk zodat de arsenalscoreqf het bord bleef. Marc Steveui ST.-ELISABETH 3 K.W.B.O.L.V. A 0 Flinke prestatie van de thuis ploeg die K.W.B. er onder hield. Deze laatsten die ge woonlijk slechts éénmaal per seizoen verliezen moeten nu F.C. De Meir laten voorbij gaan in de klassering. K.W.B. fel verzwakt wegens het ont breken als pionnen Richard en Lieven Verhelst, Guido Smet, Marc Van Bogaert, De Vleeshouwer en Luc Ivens konden toch nog elf man bij eenbrengen om St.-Elisabeth partij te geven. St.-Elisabeth dan weer zonder Pierre Neels kon langs Peter De Maeyer in de eerste helft op hoekschop uitlopen en wanneer Benny Cloostermans even later op rondje buitenspel opnieuw mocht scoren voor de thuis ploeg was het vonnis geveld. In de tweede periode tikte Peter De Maeyer dan ook het derde thuisdoelpunt tegen de K.W.B. Netten. DEJAGER 1 VALENCIA 5 Het gaat de thuisploeg wat tegen dit seizoen. Nu ook weer moest de ploeg uit Tem- se met 9 spelers de wei in om Valencia partij te geven. Het was dan ook verrassend dat André Vermeulen van de thuisploeg als eerste tot sco ren kon komen na strafschop. Benny De Block en Danny De Kever zetten evenwel nog voor de rust de zaken weer recht voor de Beverse bezoe kers. Na de kampwissel kon F.C. De Jager dan wegens de numerieke minderheid niet meer aandringen en een on grijpbare De Kever dwarrelde van het ene doelpunt naar het andere terwijl Dirk Geleyn tenslotte zoals steeds het laat ste woord had. 'TSMISKE 6 SAEFTHINGE 2 Voor Saefthinge was het dui delijk te warm in de Smis want «Smid» Guido Buys ran selde vier doelpunten voorbij de Saefthinge doellijn. Aan de rust konden de bezoekers de stand nog enigszins in evenwicht houden (2-1) maar toen na de pauze Buys de medewerking kreeg van Cha- rel Francken en Patrick Van Cranenbroeck was de beslis sing natuurlijk vlug gevallen in deze partij die uitstekend geleid werd door ref. Gilbert Noens DE SNIJRS WERE Dl Rustig patijtje eenrichtings- voetbal. De Snijrs «sneden» meermaals door de verdedi ging van Were Di die ver zwakt was omdat de ploeg slechts 10 spelers kon verza melen bij de aftrap. Aan de rust hadden Luc Moorthamer (2) en Patrick De Rijcke dan ook al gescoord voor de thuis club terwijl na de rust Daniël Noens de 4-0 op het bord bracht terwijl een bezoeker dan maar op ongelukkige wij ze zelf voor de forfaitcijfers zorgde. SMOUTPOT 1 F.C. DE MEIR 2 Moeizame zege voor F.C. De Meir dat evenwel alleen aan de leiding komt in zondagaf deling 1. Tegen een zeer ver dedigend Smoutpot vondt de Meirvoerhoede aanvankelijk geen opening. Dit tot tegen stelling met de Smoutpotjes die de Meirdefensie wel wis ten te ontmantelen en langs Henri Bettens voorr 1-0 zorg den. F.C. De Meir vond dat tot laat in de tweede heli geen tegenzet op de goed ge sloten thuisverdediging. T« het 3 spitsen in het offensief smeet. Serge Deck, Dirk Ge leyn en Guy Staes trokken dan ook diepe sporen in 4 Smoutpot. Toen Danny Dt Bruyn logischerwijze voor dei gelijkmaker kon zorgfl moest de thuisploeg 4 Smoutpot zelfs tot op de t» dem ledigen want Serge Deö' kon op aangeven van Pete Beck de winningsgoal aante kenen in de 86ste min. van4 partij. F.C. HOUTEQUIET BOOMKW. DE WOLF Spannende wedstrijd waarilj de thuisploeg zich iets schoH vaardiger toonde dan de Be zoekers. Peter Schalkr opende voor de rust de sti bij de thuisploeg en wann Patrick Van Goethem e«t later aanvulde was de bes1*; j sing gevallen. Pas toen Pciaj I Schalkens er 3-0 van had ge-I maakt konden de Boomkwe-j kers de eer redden. tit Nog slechts twee leiders blijven over na de vyfde konfrontatie in deze reeks. Terjoden kon in de topper tegen Berlare zich verder laten gelden en de Donkjongens nu op vier punten dnwen terwyl ook Wichelen kon overtuigen bij Lutterzele waardoor de ploeg van trainer Bellon eveneens aan het commando blijflt in deze reeks. De prestatie van deze speeldag kwam nochtans van het bescheiden FC Aalst dat als rode lantaarn het licht eens ging opsteken bij leider Welle en meteen met de volle buit terug richting Aalst kon. Deze prestatie krijgt nog meer glans als men weet dat ruim een uur met tien spelers diende afgewerkt te worden omdat liefst drie Ajuinen gekwetst geraakten en dienden afgevoerd. Welle wordt nu bovenaan bijgehaald door Oudegem dat won, zondre meer, van Boonwijk terwijl ook Rapide Lebbeke weer stilaan komt aansluiten na een nieuwe winstbeurt op het veld van Sparta Appels waar tegenwoordig heel wat appels van de kast vallen. Merk ook de opwaartse trend op van Opstal dat na een nieuwe zege tegen Schoonaarde stevig in de middengroep komt plaatsnemen net als Baardegem trouwens dat het zwakke Schroevers Moorsel een nieuwe draai om de oren gaf. Nog onderaan verdeelden Herdersem en Opdorp de punten zodat hun plaats in de klassering nagenoeg dezelfde blijft als een week geleden. Schroevers Moorsel 0 3 Lutterzele 1 SK Wichelen 2 In een gelijkopgaande wed strijd heeft leider SK Wiche len dan toch beide broodnodi ge punten in de wacht kunnen slepen. Via de erg gevaarlijke jongens als een Verheugen en zeker ook Fruythof zorgde Wichelen dan ook direkt voor gevaar in het thuiskamp. Toen Rudy Moyens dan bij Lutterzele in de fout ging strafte de altijd opzittende Verheugen dit af en zette Wi chelen meteen op rozen. De thuisploeg die niet de bedoeling had om zich zo snel gewonnen te geven kon nog voor de rust langs Alain Ver- beke op aangeven van Steven Reid langszij komen in deze aantrekkelijke wedstrijd, druk bijgewoond door een en- toesiast supporterslegioen. Na de rust zou Lutterzele dan zelfs op zoek gaan naar een voorsprong maar ondanks het mee oprukken van libero Frank Van Beveren bleef de stand gelijk. En wellicht lag dit mee oprukken zelfs aan de basis van het thuisverlies want een snelle tegenstoot van Wi chelen bracht Fruythof in sco repositie wanneer Verheugen natuurlijk als fourier had ge fungeerd. In de slotfase zette Lutterzele dan alles op alles doch verder dan een schot tegen de paal van Marc Rom- baut en een aandringen van Van Borsbeke kwam de Den- dermondse ploeg niet meer. Herdersem 1 Opdorp 1 Herdersem, dat het best ge start was in deze wedstrijd langs Marcoen Filip en Hey- vaert kon in de beginfase niet besluiten. Hierdoor kwam Opdorp wat meer in de wed strijd maar ook de ploeg uit Buggenhout was besluiteloos. Een foutje achteraan bij Op dorp bracht dan net voor de rust toch Bart Heyvaert in scorepositie en meteen mocht de thuisploeg met winst de rust in. Direkt na de rust zocht Herdersem naar de ver dubbeling van de cijfers maar zowel Louis De Cock als Bart Heyvaert zagen hun poging door de dwarsligger gestuit. Halverwege de tweede helft kon Opdorp dan via een om streden strafschop van De Braeckeleer op gelijke hoogte komen van de thuisploeg. Herdersem kon deze opdoffer moeilijk verwerken en er was nog een goede Luc Nillis no dig in het thuisdoel om twee gevaarlijke Opdorp-counters suksesvol af te stoppen. De thuisploeg blijft in het sukkelstraatje gestationeerd. In een gelijkopgaande eerste helft leken er in eerste instan tie geen doelpunten aan te pas te komen. Tot Bert Saerens van de bezoekers onderuit werd gehaald in de grote rechthoek en hijzelf de penal ty zelf omzette. 0-1, 40'. Even later was de wedstrijd dan beslist toen dezelfde Bert Sae rens op voorzet van Van Ren- terghem de stand wist te ver dubbelen, 2-0,44'. Na de pau ze eenzelfde scenario, de thuisploeg goed voetballend maar eens in de zone van de waarheid blijven de kanonnen monddood, terwijl de bezoe kende ploeg via Aendekerk en Van Renterghem wel ge vaarlijk wist te zijn, was het Geert Beck die met een ge strekt schot na vrije trap van Bert Saerens de ruime winst cijfers op het bord bracht. Oudegem 1 Rac. Boonwyk 0 Zeer gevleide zege van de thuisploeg die omzeggens in het stuk niet voorkwam. Voor Boonwijk wilde het leder ech ter niet rollen en toen dan ook nog thuisdoelman De Vroe na een sterke prestatie geholpen werd door paal en lat viel het loodzware verdikt voor Boon wijk na een goede wedstrijd. Vooral Christiaens was bij Boonwijk de geluksfee blijk baar ontrouw geweest want drie onbegrijpelijke missers brachten zijn ploeg niets bij. Dit tot tegenstelling van de thuisploeg die aan één aktie in deze wedstrijd genoeg had om de volle buit binnen te graai en. Hans Hofmans tekende hiervoor op aangeven van J.P. Van den Houwe, pracht- doelpunt, dat wel. Maar voor Boonwijk was dat maar een schrale troost want ook in de tweede helft bleef de ploeg aanvallen langs Van Parijs (op de lat) en Erik De Wan del (tegen De Vroe) terwijl ook de staander het nog hard te verduren kreeg. De cijfers veranderden evenwel niet meer, vandaar deze gevleide thuiszege. Appels - R. Lebbeke 0-2. De Lebbeekse doelman kon zijn kooi van doorboring behoeden, ondanks de aandringende Van Zande vh) Lutterzele-Wichelen 1-2. Ondanks de inspanningen van Van Borsbeke kon de thuisploeg het niet halen tegen een goed draaiend Wichelen (vh) Appels - R. Lebbeke 0-2. En toch kwam Appels dicMtnj een aoeipum muur van Raes strandde op de paal (vh) Schoonaarde 1 Opstal 2 Schoonaarde blijft met het wegblijven van gekwetsten zoals Erwin Van de Couter, Toon Van Cauter en J.P. Van den Abbeele op de sukkel- toer. Het moeilijk tot scoren komen kwam daardoor eens te meer tot uiting. Toch was het eerste doelpunt wegge legd voor de thuisploeg langs Marc Van Hauwermeiren maar nog voor de rust konden de bezoekers gelijkmaken langs Koen Callaert. Na de rust bleef Opstal dan de betere ploeg in deze wed strijd en had thuisdoelman Frank Roelandt handen en voeten vol om de bezoekers af te houden. Toch moest de onfortuinlijke doelman zich diep in de tweede helft nog maals gewonnen geven op een doorbraak van Omer De Feyter. Schoonaarde trachtte de bakens nog te verzetten maar verder dan het doelgebied van Opstal geraakte men niet meer. Sparta Appels 0 Rapide Lebbeke 2 In een slechte wedstrijd met schaarse hoogtepunten heeft Rapide Lebbeke als minst slechte ploeg beide pun ten weten te behalen. Het meest positieve waren dan ook deze punten zoals in het bezoekende kamp werd mee gedeeld. In de eerste helft die dan ook holderdeboldervoet- bal bracht lukten geen van beide ploegen tot scoren te komen. Na de rust kwam bij de bezoekers Van Damme in de ploeg i.p.v. Van Puyvelde en dat bleek meteen een goede zet te zijn want plots begon Rapide wat beter te combine ren. Benny Rogiers was de eerste die hiervan de suppor ters attent op maakte met een doelpunt op aangeven van

De Voorpost | 1988 | | pagina 22