Johan De Decker: mister 100 percent Leidersploeg handhaaft zich Basketbalkalender Stevig resultaat Eerste winstpunten weg* Geen thuisproblemen B.C. Zele ontvangt eerstenationaler St.-Truiden Okapi-jeugdoverzicht 87-88 De Aalsterse basketklub B.C. Ginz Een blitzcarrière in de Basketbalbond Winst zonder glans Tweede zege op rij Anja Wiertz in vedette Goede start en dan niets meer Winst in laatste minuten Thuisploeg te sterk Gebrek aan mankracht Taktische winst Zware cijfers 24 - 7.10.1988 - De Voorpost BASKETBAL Sportief Temse - Melsele 81-82 B.C. Zele Oxaco Met twee overwinningen uit vier wedstrijden staat Zele nu halfweg de klassering. De thuiszege met 19 punten ver schil is afgaande op de naakte cijfers hoopgevend. Degenen die de wedstrijd bijwoonden weten beter. Het vlot nog bij lange niet met het Zeelse ploegspel. De zege kwam er door de individuele uitschie ters van o.a. Hoste en De Brauwer in de eerste helft, Vermeersch op aangeven van De Pauw in de tweede helft en knalprestatie van een her boren Johan De Decker, naast de flauwe repliek van de tegenstander. De scoutingcij- fers zeggen daar alles over. De bezoekers scoorden am per 19 korven uit 68 pogin gen. Een vaststelling dat Ver meersch, die boven zijn tegenstander uit torende, zo moeilijk kan worden aange speeld. Hij kreeg over de 40 minuten maar de gelegenheid om 9 doelpogingen te onder nemen. Een efficiënter aan spelen van centerspeler Ver meersch zou de thuisploeg vroeger uit de problemen hebben geholpen. Na 14-10 moest de thuisploeg toezien hoe de bezoekers met 14-17 voorkwamen. Zele liet de zo ne varen en schakelde naar een manverdediging over met 24-17 als resultaat. Andy Ho ste, die de voorkeur kreeg''op Muller, in de basisvijf, dankte voor het vertrouwen met een 6 op 8 in de eerste helft. Hij eindigde zelfs met een vier op vier, zodat de kloof steeds groter werd. De Brauwer had in het begin van de wedstrijd de ploeg op gang getrokken. Het waren dus hoofdzakelijk persoonlijke inspanningen die aan de rust voor een 43-29 verschil. De bezoekers ondernamen te veel ongecontroleerde pogin gen in het begin van de twee de helft. Aanvankelijk waren die precies, zodat het verschil tot 49-40 verkleinde. Zele reageerde langs De Pauw, die de enige driepunter van de match aan Zeelse zijde lukte. Vermeersch mikte vier op vier en Johan De Decker, bleef de preciese afwerker. Via 55-42 en 62-48. De De cker lukte een 7 op 7 en 10 op 10 vrijworpen en op het score bord vertaalde zich dit in een 75-55 tussenscore. De match was weinig aantrekkelijk. De Scheidsrechters deelden in de malaise van de spelers. Aan de 10* minuut stond er een 3-0 foutenverhouding op het bord en uiteindelijk dit in 7-14 ver houding. Punten: Zele: 28 op 51 shots 22 op 31 vrijworpen en 1 driepunter. De Pauw 4-5, Stevens 0-4, Van den Bossche 0-0, Muller 3-5, De Brauwer 4-3, Hoste 12-1, De Decker 14-10, Ver meersch 6-8. Oxaco: P. Wouters 0-7, Spul- lemakers 5-0, Van den Bus- sche 11-9, Cornelissen 0-2, Laureys 8-8, G. Wouters 5-0, Van Loon 0-5. Beno Op de vierde speeldag kregen wij reeds een topper in twee de provinciaal. Melsele onge- klopt aan de leiding ging naar Sportief, ploeg met veel tem po en shotkracht. De sfeer bleek ideaal en beide ploegen speelden op het scherp van de snee. Een 13.-8 (5e min.) toonde de kwaliteiten van Sportief, maar na 19-20 (10e min.) waren het de leiders die de neus aan het venster sta ken. Becquet (Melsele) kwam toen in kontakt met Windey en beide spelers bleken ge kneusd. De Melsele guard moest afgevoerd worden naar het hospitaal en Windey kon trekkebenend verder doen. Toch wierp deze fase geen smet op de match. Er werd fair verder gekampt en half weg nam Melsele optie op de zege (29-39). De tweede helft ging Sportief in zone verdedi gen maar het duo Van Wau- we-De Cauwer zorgde voor 30-51 (4e min.). De thuis ploeg kon niets anders dan een press manoeuver inzetten en onder impuls van De Groep en een onhoudbare Windey kwam de achtervol ging tot stand. Van 48-63 (10e min.) naderde Sportief tot 63- 70 (15e min.). Melsele bleef wankelen en moest zelfs een 78-77 laten noteren op drie minuten van het slot. Windey moest echter met fouten naar de bank en dom balverlies besliste de match. Een onder vindingrijk Melsele won met het kleinste verschil en dankte dit aan het omzetten van de vrijworpen (17 op 24). Spor tief kwam slechts tot 11 op 34 en moest dus zelf een mea culpa slaan. Punten: Sportief: Vavourakis 9-10, Windey 10-19, Peter Muylaert 2-2, Govaerts 2-0, Busschaert 0-2, De Groep 6- 16, Gorrebeeck 0-2. Melsele: Becquet 8-0, Deyaert 2-4, Stout 0-6, Van De Vijver 8-8, De Schepper 8-0, De Cauwer 8-14, Van Wauwe 6-12. 3' afdeling heren: 20.15 u. (8/10): Panters Baasrode - Pitzemburg 17.30 u. (9/10): Haantjes Oudenaarde - B.C. Zele 4' afdeling B: 20.15 u. (8/10): Hermes-Waasland St.-Niklaas-Ginz Aalst 17.00 u. (9/10): Scheldejeugd Temse-Voso Oostende 1' Provinciaal: 20.15 u. (8/10): Hoger Op Gent-St.-Niklaas 18.00 u. (9/10): Wasocub Waasmunster-Lede 20.30 u. (8/10): Hemaco Dendermonde-Sleidinge 20.15 u. (8/10): Erpe-Mere - Tissac 2' Provinciaal 18.00 u. (9/10): Cibo Zele - Sportief Temse 18.00 u. (9/10): Moerzeke - Modu 20.30 u. (8/10): Eksaarde - The Tower 20.30 u. (8/10): Melsele - Erembodegem 20.30 u. (8/10): Bazel - Dendermonde 20.30 u. (8/10): Grembergen - Beveren 3* Provinciaal 16.15 u. (9/10): Waasland - Vlierzele 11.00 u. (9/10): Bolas Dendermonde - Terlindenboys Aalst 2' nationaal dames: 11.15 u. (9/10): B.C. Zele - Mercurius 1* provinciaal 16.15 u. (9/10): Batavo-Lokeren 2' Provinciaal 10.30 u.: Baasrode-Juventus Hemaco Dendermonde Erpe Mere In de eerste helft kon de thuisploeg met haar stevige verdedigingswijze de bezoe kers aanvallend uit hun ritme halen. Het waren de «oudjes» Van den Broeck - Bieseman, die voor de korven moesten zorgen. Versmessen - Van Liedekerke, gestuwd door hun enthousiasme liep tot 29- 37 uit, maar de bezoekers konden de schade aan de rust tot 33-37 beperken. In de tweede helft vond Erpe- Mere nooit goed zijn draai om de achterstand definitief weg te werken. Hemaco gebruikte zijn brede, jonge kern om de punten thuis te houden en kapitein Pat Van Lembergen, was aanvallend in een begena digde dag en de punten ble ven verdiend aan de Noord- Punten: Hemaco Dender monde: Pat Van Lembergen 4-19, Van Liedekerke 13-6, Sergeant 0-2, Versmessen 8- 11, Blancquaert 0-4, Plat- teaux 4-2, Goedgezelschap 4- 0, Vermeulen 0-4. Erpe-Mere: Mertens 5, Meu- leman 3, Callebaut 9, Van den Broeck 36, Bieseman 21. Wasocub - Melle Vogelboek: 103-80 De Zeelse derde nationaler ontvangt vrijdagavond, 7 oktober om 20u30 in sporthal VHVD Langeakker Zele de eerste nationaler St.-Truiden. Zele begint de thuismatch met 20 punten voorgift. In het verleden bewezen de Zeienaars dat ze fel gemotiveerd een bekermatch kunnen aanpakken. Meerdere eerste klassers sneuvelden te Zele. Een knalprestatie, zou een stimulans zijn om in de kompetitie hard door te zetten. De Kanaries zijn echter geen gemakkelijke tegenstanders. Ze wonnen vorige week nog te Beringen met sprekende 81-121 cijfers en bewezen geen schrik van een verplaatsing te hebben. Het wordt in ieder geval de moeite om de Zeelse repliek te kennen tegen de Amerikanen Mudd - Lott en topscorer Sneyers. BENO Dendermonde De Dendermondse kracht is afgestemd op een rendabele aanval. De late toevoeging van Bulteel aan de kern is daar niet vreemd aan. Eksaar de, is misschien wel de zwak ke schakel in de reeks. Tot de 6e minuut 10-7 konden Tolle- naere en Willems voor even wicht zorgen 10-7. Het ver schil viel er tussen de 14de minuut 29-19 en de 18de mi nuut 41-26. Tot de rust druk ten Bulteel en Coeckelbergh door tot een 50-28 voor sprong. De bezoekende in spanningen van Pauwel en Schatteman waren onvol doende om de thuisaanvallers af te remmen. Piron, Wil- lockx, Goossens speelden zich in de kijker en met 59-37, 75- 52 en 81-65 lag de weg naar een afgetekende zege open. Punten: Dendermonde: Coeckelberg 16-9, Piron 2-11, Van den Breen 24, Goossens 64, Wil- lockx 4-8, Van Keer 0-3, Bul teel 20-8. Eksaarde: Tollenaere 104, Schatteman 4-6, Pauwels 0- 12, Willems 6-14, Vervaet 6- 3, D'Herdt 2-3, Fruitier 0-2;- BErtO Na veel voorbereiding is Wa socub erin geslaagd zijn eerste overwinning in de wacht te slepen. Een 22-22 (10e min.) liet Melle wel in de match komen, maar dat vond zijn oorzaak in de ondervinding van Verspeeten en de re boundkracht van Van Oost. Wasocub bleek echter beter als ploeg en Van Damme- Zaman-Bruggen waren de schutters van dienst, in eigen helft was het overwicht gro ter. Zaman-Bruggen, bleken onhoudbaar en Melle hield het bij persoonlijke pogingen. Van 70^60 (10e min.) werden de bordjes naar 84-71 ge bracht en van dan af was Vo- gelhoek een geslagen ploeg. De winst was voor Wasocub binnen en de voorbereiding der laatste weken was hieraan niet vreemd geweest. Punten: Wasocub: Bruggen 30 p., Hofman 2 p., Gerlo 9 p., Zaman 31 p., Cosijns 2 p., Van Damme 18 p., De Kimpe 8 p. Melle Vogelhoek: Doubels 11 p., Verspeeten 21 p., Van Oost 18 p., Vander Heyden 10 p., Van Achter 1 p., De Groot 17 p. WEGA Zoals voor elke sportklub is de jeugd van Okapi van le vensbelang voor het voortbe staan van de klub. Een ideale ploeg is immers nergens te koop en daarom zijn de eigen spelers van goudwaarde. Dat kan alleen maar volgehouden worden als er een grote inzet is van de ouders en de jeugd- verantwoordelijken. Weinigen beseffen hoeveel energie er besteed wordt aan de jeugd. Er zijn niet alleen de wekelijkse trainingen, maar ook de kompetitie en bekerwedstrijden met alles wat daarbij koimt kijken zoals het vervoer van spelers en afgevaardigden, het onder houden van de uitrusting en- zomeer. In het voorbije seizoen telde Okapi zeven jeugdploegen in de kompetitie: reserven, Fi- bajuniores, provinciale kadet- ten, miniemen, pupillen en benjamins. Voor het eerst was er ook een mikroben- plocgjc. Provinciale mikroben: (79-80) De coach is Augustin Van De Veken. Volgende spelertjes eindigden als vijfde in hun reeks: Tim Acke, Koen De Mol, Tom De Neve, Kevin De Troyer, Thierry Goemae- re, Ward Muylaert, Kevin Pi- ro, Steven Van Buggenhout, Lennie Van De Keere. Tho mas Van De Vondel, Van Hee, Kevin Van Hove, Hans Van Langenhove en Tim Vinck. Provinciale benjamins (77-78) Gunther Cornand is de coach van Guy Allaert, Kim Bulté, Steven Claus, Steven De Veylder, Pieter Drabbe, Egon Goethals, Garcia David Mendez, Chris Ringoir, Koen Sonck, Andy Van Belle, Da vid Van De Maele, Robby Van Der Veken. Zij eindigde op de tiende plaats. Provinciale miniemen (73-74) Coach is Yvan Hellinckx. De spelers: Pieter Callebaut, Luc Crabbe, Christophe De Bruyn, Renzo Fosco, Philippe Francois, Nick Ketels, Xavie Van Der Planken, Joost Van De Vondel, Tom Van Leu ven, Tom Van Lierde, Kevin Veillefon en Sven Veldeman. Deze ploeg werd achtste. Provinciale pupillen (75-76) Vele van deze spelers treden ook aan bij de benjamins. Coach is ook Yvan Hellinck. De spelers: Pieter Callebaut, Luc Crabb, Philippe Francois, Ron Goossens, Xavier Van Der Plancken, Joost Van De Vondel, Tom Van Lierde, Andy Van Nuffel, Kevin Veil lefon en Fabian Wauters. De ze ajuintjes werden gekredi- teerd met een achtste plaats. Fiba-Juniors (69-70 Coach Frans Verhulst kan kiezen uit volgende spelers: Filip De Backer, Geert De Mol, Wim De Neve, Alain Helckenrath, Kurt Parewijck, Sandy Plas, Wouter Tack, Alain Van Langenhove, Ser ge Van Langenhove, Mark Van Lierde en Gary Van Overstraeten. Zij eindigden op een puike tweede plaats. Provinciale kadetten (71-72) Eddy Verspeeten behoolde met volgende spelers een tweede plaats na Hemaco Dendermonde: Tom Braem, Yves De Waegeneer, David D'Haeseleer, Didier Gailly, Frank Goossens, Kevin Hem- meryckx, Bart Temmerman, Steven Van Daele, Geert Van Den Eynde, Johan Van Der Veken en Christophe Ver- heyen. Reserven In deze reeks kan coach Eddy Verspeeten beschikken over Wim De Neve, Alain Devos, Bart D'Haese, Kurt Pare wijck, Sandy Plas, Wouter Tack, Joeri Van Den Steen, Serge Van Langenhove en Gary Van Overstraeten. Deze reservenkompetitie kende een onregelmatig verloop. Er waren immers zes ploegen die niet inschreven. Daardoor konden er slechts veertien wedstrijden gespeeld worden. Zo gingen er twaalf weekends verloren. Okapi behaalde de vierde plaats. Deze ploeg startte als liefheb- bersklub in het Aalsters Lief- hebbersverbond onde de naam «De Hoorn». Het bleef vrij windstil rond deze spor ters tot in het seizoen 85-86. Dan gebeurde er een grondi ge koerswijziging. Het klubje ontpopte zich tot een vol waardige vereniging en van dan af maakte «Berger du Nord» deel uit van de K.B.B.B. De eerste schreden werden gezet in derde provin ciale Oost-Vlaanderen. Blijk baar volgen de basketters van nabij de mode want de klub werd onlangs omgedoopt in «B.C. Glinz». Schot in de roos De droom van elke klub werd waarheid. Al direkt werd Glinz kampioen en het daar opvolgende seizoen was het weer hetzelfde, tot verbazing van velen. Hoe hoger op de ladder, hoe moeilijker de tegenstanders. Daarvan waren de Ajuinen zich terdege bewust. Dit sei zoen treden zij aan in vierde klasse en dat betekende de entrée van drie nieuwe spe lers: Ludwig Lievens, Joeri Van den Steen en Guy Troch. Zowel bestuur als spelers zijn het eens. De ploeg zou moe ten eindigen in de midden moot van de reeks. Volgens secretaris Eric De Swaef en voorzitter Etienne De Neve wordt het een spannend en avontuurlijk seizoen voor hun jongens die. nog steeds de sport als hobby bedrijven. De kern Alle spelers zijn van Aalsterse oorsprong en dan vooral van toploeg Okapi, een goede en harde leerschool, waar de meesten hun broek versleten hebben. Patrick De Smedt 4, kapitein, Umberto Ravijts 5, Ludwig Lievens 6, Joeri Van Steen 7, Walter Meuleman 8, Mare Elias 9, Yves Van Langenho ve 10, Iwein D'Herdt 11, Jean-Paul Heyvaert 12, Car los De Saedeleir 13, Herman Van Keer 14 en Walter Van Cromphout 15. Reserven: Guy Troch, Mare Sterck, Danny Huylebroeck en Johan Houtman. Dirk De Schaepdrijver is de coach en BC Ginz speelt haar thuis wedstrijden in de Okapizaal, Burchtstraat te Aalst. DA Maldegem - Lokeren 55-66 Lokeren haspelde zijn eerste verplaatsing af naar Malde gem op een minder goede manier. De eerste helft kre gen wij voordeel voor de Dur- meploeg. Een 4-13 (6e min.) werd omgezet in 16-27 voor sprong (16e min.) en de goed afwerkende bezoekers toon den wat ze in hun mars had den. Kwam daar nog bij dat topschutter Antheunis nog niet aanwezig was, en het klasseverschil zegt genoeg. Na de rust (24-37) bleef Loke ren slechts drie minuten op peil (28-45). De concentratie bleek zoek, en Maldegem kon van zijn slappe borden ge bruik maken om tot 4345 (6e min.) bij te komen. Deze ma laise duurde nog tot de 15e min. (49-58) maar dan had Lokeren al 9 van zijn 10 toe gekende vrijworpen omgezet. Het Maldegemse gevaar Lon- neville zweeg en de bezoekers konden de laatste minuten de wedstrijd kontroleren. Met slechts 25% shot de tweede helft werd het echter een zege zonder glans. Punten: Lokeren: Vion 9 p., De Nul 18 p., Vermaere 18 p., De Wilde 7 p., De Groote 14 p. WEGA Excelsior - Scheldejeugd Temse: 76-93 De zege tegen Ginz had Scheldejeugd gesterkt en na 11-7 (5e min.) waren het Van Lombergen-Bredael die een 18-16 stand omtoverden in 18- 25 (12e min.). Kollektief was Temse bij de zaak en met vlot samenspel en goede afwer king kwam een 33-50 voor sprong op de bordjes. De winst was binnen en de bezoe kers vergenoegden er zich toe om de match te kontroleren. Oordeelkundig werd Bredael uitgespe en ook Van Lomber- gen bleef zijn vormpeil de monstreren. Het werd dus een gemakkelijke winst tegen de hekkensluiters, die enkel in Sladden een gevaarlijk schutter hadden. Punten: Excelsior: Haeck 0-2, Van der Eist 1-0, Van der Auwera 12, De Mulder 10-6, Van Gorp 6-6, Van Moer 2-0, Sladden 6-17. Temse: Bredael 12-14, Pel grims 7-7, Verspecht 2-0, Van Lombergen 14-10, Mertens 7- 4, Gillis 8-4, Boeykens 04. WEGA Bazel - Grembergen 87-85 De thuisploeg kon tegen Grembergen nooit zijn tempo in de wedstrijd brengen. De Bazelse ploeg ging in op het spel van Grembergen en met trekken en sleuren stond er na 15 minuten een 28-26 op de bordjes. De gebroeders Van Doorslaer hadden in Putte- man hulp in de afwerking en zo stond Grembergen verras- Oostakker Beveren Beveren is aan zijn tweede opeenvolgende nederlaag toe. Het bezoek aan Oostakker bleek helemaal geen klus te zijn. Bontinck trad wederop en Beveren had te weinig schutters in huis om te win nen. Een 37-31 ruststand gaf nog mogelijkheden, maar de tweede periode was Bontinck onhoudbaar. Snoeck dirigeer de Oostakker naar een afgete kende overwinning en de Gentenaars zullen op dit peil een gevaarlijke concurrent zijn voor leider Melsele. Be veren van zijn kant mist dui delijk een afwerker om tot de top te horen. Punten: Oostakker: Van Waes 6, Bontinck 33, De- fraigne 15, De Kesel 12, Van der Straeten 3, Ackerman 5, Snoeck 4. Beveren: Goeman 16, Van Loo 14, Schmitt 9, De Pauw 6, Verstraeten 6, Luyckx 9. WEGA send op 36-40 winstcijfers. De tweede periode kregen wij eenzelfde spelbeeld. Bij Bazel zochten verschillende spelers naar de gewenste vorm en Jan Van Doorselaer bleef scoren. Na 10 minuten noteerden wij 55-58 en Grembergen had zelfs een 10-puntcn voor sprong bijeen gespeeld. De Brucker zette echter de zaken recht (74-71) en de laatste drie minuten kwam Bazel met een press op winst. Van Dam me was in de slotfase de bepa lende figuur, maar Bazel kon geen triomf kraaien. Daar voor was de tegenstander te zwak en de winst te miniem geweest. Punten: Bazel: Vercauteren 2-3, Van Damme 8-15, De Brucker 10-19, Borghgraef 0- 2, Van Renterghem 6-2, Bols- sens Werner 6-6, Verschoo- ren 2-0, Bolssens Peter 24. Grembergen: Van Doorslaer B. 5-0, Van Doorslaer J. 8-14, Vermeulen 7-3, Heirwegh 0- 8, Van Wambeke 3-1, De Kimpe 7-8, Putteman 7-11, Tiré 3-0. WEGA Osiris Denderleeuw Panters Baasrode De bezoekers schoten langs De Vos en Moens goed uit de startblokken en via 11-16 werd er aan de 10" minuut maximaal 15-26 genoteerd. Tot dan toe verliep alles ge smeerd voor Panters. Osiris was wel verrast maar niet aan geslagen. De bezoekende aanval werd gestoord omdat De Moor een agressieve pres sing op Esseldeurs hanteerde. Ondanks hun lengteoverwicht kwamen de bezoekers in de aanvallende rebound niet voor. Met twee driepunters zorgde Van der Kelen er voor dat bij het begin van de 13' minuut de thuisploeg op voor sprong kwam 27-26. Van dan af onderging Panters het spel en aan de rust stond het 45-39 achter. In Pigeon - Crabbé heeft Denderleeuw een stevi ge ruggegraat, waarop de jeugd kan terugvallen. Na 59- 53 werd het verschil steeds groter met maximaal 66-53 halfweg de tweede helft. In de slotfase trachtte Panters met een press nog dichterbij te komen. Dit lukte maar ge deeltelijk. Ondanks het top scorers statuut van Moens kwam Baasrode niet meer in aanmerking voor de overwin ning. Panters miste de aan de voet gekwetste Vermeersch. Punten: Osiris Denderleeuw: Pigeon 6-16, Casteleun 4-0, Roelandt 4-4, Crabbé 8-8, Van der Ke len 15-6, De Moor 8-5, Panters Baasrode: Verstap pen 4-9, De Vos 12-7, Moens 14-16, Esseldeurs 3-0, Stevens 0-0, Veldeman 64, Goossens O-l. Beno Zele heeft het minder gunstig resultaat op verplaatsing bij Fléron met een klinkende overwinning uitgewist. De twee punten zege werd nu een kleine 50 punten succes. De stimulans dat de titel een haalbaar kaart is, kwam er met de midweekmatch tegen eerste nationaler Waregem, dat in VHVD met een drie punter verloor. De kennisoverwinning kwam er voornamelijk door het bij zonder sterk presteren van Anja Wiertz. De B.C. Zele centerspeelster was gemoti veerd en demonstreerde dit met een 11 op 19 shot en 16 rebounds. Spijtig voor Zele was Christia Vergeylen aan vallend minder geïnspireerd met een 0 op 11, maar onder scheidde zich dan met 5 inter cepties. Naast Wiertz was Conny Van den Bossche goed voor een twintiger en deden Hilde Van Boxelaer en de na ziekte heroptreden Boute aanvallend hun duit in het zakje. Ruststand: 39-18. Punten: Vergeylen 3-3, Van den Bossche 11-10, Van Boxelaer 8)7, Martens 0-6, Boute 1-6, Hermans 0-2, Wiertz 16-8, Kochuyt 0-2. 1 BENO Wikings Kortrijk - Hennes 66-55 Tissac liet zich de eerste mi nuut vangen aan de kunde van Pat Van Impe en maakte onmiddellijk vier fouten op de thuisspeler. Toch kon Le de hiervan niet profiteren, want de moeilijk te hanteren Gentenaars bleven op winst (13-14) na 12 minuten. Tissac speelde agressief een man-zo ne en Goeman Van Boven werden kompleet uit de match gespeeld. De 28-30 rustcijfers waren verdiend voor de bezoekers en Lede vond nooit zijn draai in die eerste helft. Na rust bleef De- munnynck alle rebounds weg- grabbelen en Tissac ging naar 36-46 (8* min.) G. Van Dries- sche ging nu Van Impe bij staan in de afwerking en er kwam weer evenwicht in de match. (47-48) De topper bleef spannend tot 55-54 (17' min.) maar een time-out van Tissac bracht de beslissing. Coach De Pauw zorgde voor rust en de Gentenaars met Jacobs in vedette kwamen op minieme winst. Lede kon niet meer reageren en liet de laat ste seconden de kans op een verlenging liggen. De Gente naars staan nu alleen aan de leiding, maar Lede moet niet wanhopen, want er zit beslist heel veel cohesie in de ploeg. Punten: Lede: H. Van Dries- sche 4, G. Van Driessche 21, Mertens 7, Van Impe 17, Hel linckx 4, Van Boven 2, Goe man 0. Tissac: Van de Velde 6, Ri- gelle 16, Van Trappen 7, Ja cobs 16, Demuynck 12, Gor- leer 2. WEGA Op Kortrijk heeft Hermes zijn vierde opeenvolgende ne derlaag geleden. Het moet ge zegd dat verzachtende om standigheden kunnen inge roepen. Dirckx, Alain Van Goethem en Marin waren niet van de partij. Toch slaagden de bezoekers erin om langs Lintacker een 10-tal punten uit te lopen. Wikings kwam terug tot 12-14 (10e min.) maar de twee ploegen bleken bijzonder steriel. Met veel in zet slaagde Hermes erin de eerste helft zelfs met een voorsprong af te sluiten (29- 30), maar het begin van de tweede helft bleek beslissend, Delagrange was de schutter van dienst die voor 50-39 (10e min.) zorgde. Met te weinig mankracht kon Hermes niel meer terugslaan. Koeckelen- bergh werd uit de wedstrijd gehouden en de Waaslanden moesten in een nieuw verlies berusten. Punten: Kortrijk: Delagrange 6-12, Lambrecht 4-3, Poppe 24, Van Heuckelom 2-0, Lambrecht C. 4-0, Vauterio 0-5, Mattelaere 0-0, Delbare 4-6, Bruneel 7-7 Hermes: Lintacker 6-2, Stef.i Van Goethem 0-3, Koecke-4 lenbergh 8-4, Polfliet 4-0, Bleyenbergh 8-14, Vander- meulen 4-2 WEGA Assenede - Waasland 77-37 Waasland zonder Thiron-Van Avermaet kon slechts 5 minu ten (6-4) stand houden tegen een thuisploeg die qua gestal te boven hen uitstak. Tien minuten later had Ongenaet al voor 22-13 gezorgd en half weg (35-17) was de nederlaag al een feit. De tweede periode verging het bezoekers van kwaad tot erger, want nie mand vond de gepaste ope ning. De afstandsworpen wer den gemist en Assenede liep na 17 minuten uit tot 71-31 zodat het klasseverschil dui delijk op het bord kwam. Ce- lie de man met ervaring werd topschutter terwijl Waasland enkel een voldoende kon ge ven aan Ronnie Elinck. Punten: Assenede: Ongenaet 10-4, Stuyvaert 6-1, Heyerick 3-2, Van Leuven 4-10, Van Der Sijpt 8-2, Celie 4-13, Bot- telberghc 0-6, De Walsche 0-4 Waasland: Wante 3-4, De Jonghe 3-2, De Maere 4-2, De Pauw 3-4, Elinck Ronnie 4-6, Vercauteren 0-2 WEGA

De Voorpost | 1988 | | pagina 24