Lier verslaat Denderclub Aalst in finale Met slaande trom... Dynamica Buggenhout organiseerde «Beker van België» torbal Superprestige «Land van Waas» uit de startblokken Lebbeekse petanqueklub 'De 4 Heemers' officieel gestart Taktisch nog bijschaven 26 - 7.10.1988 - De Voorpost Flink wat drukte vorige week zaterdag in de Buggenhoutse sporthal «Vierhuizen», Van wanten weet. waar Dynamica Buggenhout de «Beker van België Torbal» organiseerde. Torbal is een Aanvankelijk was men ook balsport die by de visueel gehandikapten in ons land ruime belangstelling geniet, van plan de «Beker van Bei- Bewijs hiervan de aan deze «Beker van België» deelnemende klubs die afkomstig gië» voor dames te organise- waren uit: Mol, Namen, Hasselt, Luik. Brugge, Bergen, Brussel, Gent, Brugge, Antwerpen, Lier en uit Buggenhout zelf. Onze gids bij deze kompetitie was Pol Verest, voorzitter van de organiserende klub en een fervent aanhanger van de torbalsport. Dynamica Buggenhout Dynamica, aldus Pol Verest, bestaat tien jaar. Gegroeid uit de ruimere mindervalieden- sportvereniging «Dynamica», was de klub oorspronkelijk in Dendermonde gevestigd. pische discipline, wordt be twist op een terrein dat zowel in de breedte als in de lengte twee meter groter is dan het ren, maar vermits één van de kandidaat-deelnemers moest deelnemen aan een interna tionale ontmoeting in Duits land, werd van dat opzet afge zien. «,v.. vu uv De «Beker van België» 1988 derde foutbal wordt bestraft *erd ,'n de wacr^! gesleept gen. Fouten worden boven dien geïnventariseerd en de met een penalty. In dat geval wicht van land tot land va- Vandaar ook dat we negen rieert- Men ,is trouwens mo- seizoenen lang getraind heb- penteel bezig eenvormigheid ben in de Dendermondse Ab dijschool. Vorig jaar manifesteerde zich echter enkele problemen: een paar spelers vloeiden af en Lieve Meyers, de animatrice, kon zich ingevolge familiale omstandigheden minder dan voorheen voor de klub inzet ten. Daarom hebben we be roep gedaan op een vaste trai ner, Walter De Wolf uit Bug genhout. Meteen ook hakten we de knoop definitief door en verhuisden we naar Bug genhout, waar we nu weke lijks, op zaterdag van 14 tot 16 u. trainen in de turnzaal van de Gemeenteschool. Dy namica Buggenhout vormt midderwijl overigens een zelf standige vzw. Ikzelf ben voor terrein van de torbal. De bal mag slechts één speler het weegt 2 kg., hoewel dat ge- doel verdedigen. Het spreekt vanzelf dat tij dens de wedstrijden om abso lute stilte van de toeschou wers gevraagd wordt. door het trio uit Lier, dat in DARTS de finale wedstrijd Dender club Aalst met 2-1 versloeg. In de troosting haalde Ant werpen het van Noordzee Brugge. Op de vijfde plaats eindigde Gent, Brussel werd zesde. Dynamica Buggenhout eindigde tiende. Aan deze beker namen der tien van de vijftien aktieve klubs in ons land deel. Inder daad, een sukses. Pierre Van Rossem Nelbal. In Beveren werd een netbalkampioenschap georganiseerd. De winnende ploegen I werden ontvangen op het kasteel Cortewalle door de leden van het OCMW en de mensen I van het dagcentrum (Iv) in die reglementering te stop pen. Goalbal wordt als Olym pische discipline overal in de wereld gespeeld. Torbal daarentegen is uitge sproken Westeuropees van aard. Het terrein is 16 m. lang bij 7 m. breed. De volledige breedte van het terrein, aan beide zijden, wordt geheel in genomen door de doelen, lm30 hoog. Op dit terrein verschijnen twee teams van elk drie spelers, die om beur ten moeten proberen de bal - een halve kilo zwaar - waarin een belletje gevat zit, in het doel van de tegenstander te werpen. In verdediging spelen de spe lers elk op een mat, in de breedte van het veld 2m33, in zitter geworden, Walter De de 'en8te 1 m- zijn van Wolf, die zich als trainer met ë100' helang voor de oriënta- Iedereen gelyk voor de wet In de atletiek, zet Pol Verest verder uiteen, worden de vi sueel gehandikapten naar de graad van de handikap, on dergebracht in drie klassen: B1-100 blinden, B2-slecht- zienden, B-3 heel weinig slechtzienden. In torbal is het moeilijk der gelijk onderscheid te maken, omdat je over onvoldoende spelers beschikt om in deze diverse kategorieën een kom petitie op te zetten. Daarom neemt elke speler, kwa zien of minder zien, in dezelfde om standigheden aan de wedstrij den deel: de Federatie legde immers aan de spelers de ver plichting op een geblindeerde Het dartsgewest Land van zoals de eindlaureate seizoen Waas is weerom van start ge- 1987-1988 Janssens Bianca. partij te geven aan Wij- Wedstryduitslag: meersch Henri, Cogen Hun- gaan met het Superprestige Het zou tenslotte Bianca wor- fred, Leyn André, Claus Jo- initiatief, een regelmatig- den die overtuigend de eerste han en tenslotte Smet Filip in heidsconcours voor de Wase plaats voor zich nam ten na- de halve finale, dartsspelers en speelsters, dele van Bogaert Christ'l een De troosting werd afgewerkt Niet minder dan 12 verenigin- nieuwkomer dit jaar. Cecile tussen Smet Filip en De gen zijn aangesloten bij de Van Hal zou tenslotte de Clercq Patrick welke in eerst- Federatie Land van Waas en troosting winnen ten nadele genoemde zijn voordeel zou zullen dan ook dit jaar hun van Van Cauwenberghe uitdraaien, eigen wedstrijd organizeren in Hilde. het kader van dit regelmatig- Op een gedeelde vijfde plaats eindigden Van Acker Nancy, heidsconcours. Op zaterdag 1 oktober was Daltoncity St.-Niklaas als Leen en De Keyzer Jeanine. eerste in de rij aan de beurt. Bij de heren vielen er ook De finale tussen Famaey Har ry en Baetens Ronny zou De Cock Jeaninne, Antheunis spannend doch niet van het hoogste niveau worden. Bei de tegenstanders hadden blijkbaar last van het vertrou- Er werden 30 dames en 62 verrassingen. Freddy Claes- heren ingeschreven wat een sens, 2' vorig jaar, liet te snel wen ten opzichte van elkaar redelijk succes mag genoemd de teugels los terwijl zoon en twijfelden op de uitworp. skibril te dragen. Zelfs een worden. Alle favorieten wa- Stefaan een toch nog mooie 9* Na een 2-2 tussenstand zou hart en ziel inzet, neemt ook het sekretariaat voor zijn re kening. Belangstelling? Dynamica telt vijf visueel gehandikapten die tie van de spelers. De mid- denste van de drie matten ligt met de achterrand tien centi meter van de doellijn verwij derd, de matten van de beide 100% ziende houdt er dus geen enkel voordeel aan over. In den beginne bestond dit voorschrift niet, maar op ren zeker aanwezig en ieder- plaats meepikte. Wie wel tenslotte Baetens Ronny de een was benieuwd of de lau- góed vorderde was de lau- beslissende uitworp plaatsen, reaten van verleden seizoen al reaat 1987-1988 bij de heren nadat Harry op X20 kwam. onmiddellijk zouden bevesti- Famaey Harry. Hij werd het De eerste wedstrijd in het in de kompetitie torbal uitko- backs b8gen meer naar de men: Jos Martin (Baasrode), tegenstrevers toe, zodanig vraag van de beoefenaars zelf 8en en bun intenties kenbaar zwaarste programma toebe- kader van de Superprestige werd het ingevoerd. zouden maken voor het nieu- deeld in de selecties en diende Land van Waas werd aldus Gunther Mertens (St.-Gillis), Willy Van Lancker (Dender- echter dat de achterste hoe ken de voorste hoekpunten De mindervaliedensport kent achtereenvolgens af te reke- afgerond met mooie wedstrij- monde), Gunther Van Der van de centra'e mat ra^en- Troost (Wolvertem) en ikzelf. Ben Je in de aanval- dan maê In bepaalde centra zijn echter Je recbt0P 8aan staan en "'t'0" grotere klubs aktief, die drie, P€n tot de meterlijn: zes een heel ingewikkelde struk- B'J de dames lieten Greet nen met: Weemaes Yoeri, De den en een glimp van de in- tuur. De VLG (Vlaamse Liga Vercauteren en Linda Van Waele Robby (Kamp. v. Bel- tenties van bepaalde spelers Vnmnan JL- Ie 1000 D\ C„,a> n,rii. LI,... zelfs vier ploegen in kompeti tie inzetten. Deze kompetitie wordt, inge volge het feit dat de wedstrij den effektief slechts tweemaal vijf minuten duren, ook in tomooiverband betwist. Kwestie van verre verplaat- meter voor de doellijn be vindt zich nl. een lijn die de spelerszone begrenst. Boven die lijn, net als boven de mid dellijn en de zes meterlijn op de andere speelhelft, is op een hoogte van 40 cm een touw of elastiek gespannen, voorzien singen ook de moeite waard va" belletjes. De bal moet te maken. Dynamica Buggen- louwen heengaan, hout telt momenteel één ordt bet touw geraakt, trapt ploeg die uitkomt in tweede een speler mej^de^voet over nationale. Torbal de lijn, of wordt het touw met een been geraakt, of de bal raakt voor het eerst de grond Neen, weerlegt Pol Verest on- over de middellijn, heeft men ze veronderstelling. Torbal is een «foutbal» geworpen, die niet de enige georganiseerde bestraft wordt met een «fout- balsport die visueel gehandi- worp». De speler die in de kapten kunnen beoefenen. Er bestaat nog een balsport die er goed op lijkt: goalbal. De ze sport, overigens een Olym- voor Gehandikaptensport) vormt het overkoepelend or gaan en daaronder heb je, naargelang de aard van de handikap, een aantal deelcel- len. Dynamica Buggenhout maakt deel uit van de BSVG, de Belgische Sportfederatie voor Visueel Gehandikapten. In de kompetitie die deze fe deratie organiseert komen de mannen in vier nationale af delingen uit, de dames in één. Let wel, aldus Pol Verest, het reglement laat toe dat een dame deel mag uitmaken van een herenploeg. Die dame mag zelfs een valiede zijn. Beker van België Deze «Beker van België> waarvoor elke klub slechts één ploeg mocht afvaardigen, ,„,.6W verliep zowel op het organisa- tës'®Èdëgêm met «4,"weid men van'die foutwoni uit, zijn ï,™'00® °aar huiS «esPe<;,d! oloeumaats moeten d,., met JP wiel.t)B- Een bewijs De match kende een sensatio- dat Dynamica Buggenhout neel begin. De eerste Dender- Kampen, respectievelijk 3' en gië 1988 B), Smet Chris, Huy- en speelsters, 2' verleden seizoen, al vlug de gens Jean en De Clercq Pa- DAMES: 1. Janssens Bianca, De Meir Beveren: 10 punten. 2. Bogaert Christ'l, Koe wacht. 3. Van Hal Cecile, Daltonci ty St.-Niklaas: 7 punten. 4. Van Cauwenberghe Hilde, Sportarena Hamme: 7 punten. 5. Van Acker Nancy, Oud Gelaag St.-Niklaas: 6 punten. De Cock Jeanine, St.-Ni klaas. Antheunis Leen, Daltoncity, St.-Niklaas: 6 punten. De Keyser Jeanine, Flamingo Hamme: 6 punten. HEREN: 1. Baetens Ronald, Daltonci ty St.-Niklaas: 10 punten. 2. Famaey Harry, Flamingo Hamme: 8 punten. 3. Smet Filip, De Vuurpijl St.-Niklaas: 7 punten. 4. De Clercq Patrick, Sporta- beugels los en verloren hun trick om tenslotte aan te tre- eerste partij. Cecile Van Hal, den in de finale. Zijn tegen- Sportarena te Hamme op za- gedeelde derde plaats verle- stander zou Ronny Baetens terdag 29 oktober 1988 te den seizoen, beet door en be- worden (4* verleden seizoen), 15.00 uur aan de Kapelle- reikte de halve finales', net deze diende achtereenvolgens straat 85 te 9160 Hamme. RUGBY Dendermondse Rugbyclub-R.C. Luik 30-8 De volgende wedstrijd wordt rena Hamme: 7 punten, georganiseerd door dartsklub 5. Huygens Jean, Flamingo Hamme: 6 punten. Van Cleemput Gunther. De Pauw Peter en Claus Johan. Hoogste uitworp heren: Huy gens Jean 132, dames: Van Kampen Linda 117. 180 worp: Smet Filip. Room- an Robert en Cogen Hunfred. PLOEGENCOMPETITIE 1988-1989 Op vrijdag 28 oktober 1988 start de ploegencompetitie Land van Waas weer met 2 reeksen van 7 ploegen. Volgende clubs nemen deel aan deze competitie: - Daltoncity St.-Niklaas (3 ploegen) - Oud Gelaag St.-Niklaas (2 ploegen) - Schuttershof St.-Niklaas (2 ploegen) - Flying Arrow Nieuwkerken (2 ploegen) - De Zwaan Haasdonk - Flamingo Hamme - Sportarena Hamme - Breughel Temse - Lolly Boys Stekene. Clubs en personen welke in teresse betonen voor het Ge west Land van Waas en/of de manifestaties die zij organise ren, kunnen steeds terecht op het Gewestelijk Secretariaat, A. De Batslaan 30 te 2690 Temse of op het nummer 03/ 771.49.39 (Baetens Ronald). Mare Stevelinck fout ging moet er bij het ne- De thuisspelers hebben niet lang gewacht om te tonen dat ze in de hoogste klasse hun mannetje zullen staan. Luik, vorige week winnaar op Ru- ploegmaats moeten dus met z'n tweeën het doel verdedi- PETANQUE Zowat dertig petanquelief- hebbers waren present op de officiële ingebruikname van de petanqueterreinen van PC 'De 4 Heemers'. Sportsche- pen Germain De Ridder nam de openingsworpen voor zijn rekening en slaagde erin, tot eenieders verwondering over igens, driemaal de bal zeer dicht bij het mikballetje te laten belanden. Voorzitter Marcel Van den Steen verwelkomde bij de re ceptie sportfunktionaris Ab- beloos en een tweetal voorzit ters van Lebbeekse petanque- klubs. Een speciale attentie kreeg Jef Verheurstraten: hij zorgde voor de aanleg van de terreinen. Frans Levefer had het bij de Petanque. Voorzitter Marcel Van den Steen van "De 4 Heemers" mag zijn kunde tonen inschrijvingstafel wel even (gb) moeilijk bij het binnenbren gen van de eerste uitslagen, omdat er gespeeld werd in 'doubletten', met individuele klassering. Na drie ronden, bij loting en een kwart en een halve finale werden volgende uitslagen genoteerd: 1. Robert Van Overloop-Jur- gen De Loose 2. Hugo Walraevens-Oscar Cooreman 3. Alfons Abbeloos-Frans Thomas 4. Pierre Van der Veken- Fran^ois De Mol 5. Henri Weets-Germaine Perremans 6. Dirk De Beys-Alfons Cooreman 7. Jef Verheirstraeten-Johan - "*J. Leys "i'"'W',s t 8. Germain Rottiers-Gaby petanque. P.C. "De 4 Heemers". De ballen liggen er zo voor 't rapen (gb) De Smedt. mondse aanval bracht de bal Rik Cassier kon omzetten en 4'afdeling na een reeks zuivere passes meteen was de eindstand be- Alfa Sint-Gillis-Malmedy: 50- bij W. Vermeulen, die er wel kend: 30-8. wat tijd voor nodig had om over de doellijn te geraken en Een oververdiende zege voor te drukken: 4-0. De place- de thuisploeg, die in elk on- kick werd gemist. Luik, even derdeel de beste was. Toch verrast, nam onmiddellijk de werd er nog teveel onnodig eerste kans waar om, ook balverlies geleden, iets wat langs de vleugel, gelijk te stel- tegen snellere tegenstrevers len: 4-4. Méér zelfs, op een zeer zwaar zou kunnen afge- missen van C. Michem die straft worden. Paul Van de een ver ontzette bal niet zui- Putte, die op de zo moeilijke ver kon bemachtigen, lukte nr. 10 (opener) speelde, zal Luik een tweede try: 4-8. Van toch zelfzekerder moeten zijn een koud stortbad gesproken! bij het opvangen van verre D.R.C. liet er geen gras over passes en sneller moeten groeien en het pack, in balbe- doorgeven aan de centers, zit dicht bij de doellijn, ge- Toch zijn we ervan overtuigd raakte er goed gegroepeerd dat daarin spoedig beterschap over en langs Luc Macharis zal komen. Zijn inzet en werd opnieuw gescoord: 8-8. krachtdadigheid bij Dendermonde begon te druk- balbetwistingen staan buiten ken en Luik geraakte nog kijf en hij bezit een shot dat moeilijk uit het eigen kamp zeer ver draagt. Toch ook niet 10 De tweede opeenvolgende ze ge voor Alfa. Malmedy werd onder de voet gelopen. Andy Wauters maakte er als center al snel 4-0 van, na een mooi opgezette aanval. Mario Min- nebo wachtte niet om even later een tweede try te luk ken: 8-0. De Denderjongens bleven doorjagen en Malme dy zag alle kleuren van de regenboog. Steven Goubert - in konstante vooruitgang -, Charles Sluys, heroptredend na kwetsuur en nog eens Wauters verhoogden de score tot 28-6. We zouden bijna vergeten dat Malmedy onder tussen ook een try had gelukt. Rony Lauwers - hoe beweeg lijk is die toch! -, Sluys en Minnebo brachten ook nog try's van goede kwaliteit. Malmedy, totaal van de kook, moest machteloos toezien hoe bij rugby het teamwork het eerste wapen is tot sukses. Een prachtige overwinning voor de Alfajongens die ons vast en zeker een spetterend seizoen gaan bezorgen. FVdV Beker van België - Eerste ronde Dendermondse Rugbyclub Shape 34-12 Dendermondse, eersteklas- zijn pack een paar malen bij Bij een line-out (ingooi aan de zijlijn) gaf Macharis een verrassende pass aan de goed gelanceerde Rudy Wouters, die in kracht over de doellijn ging en drukte: 12-8. De pla ce-kick werd omgezet en DRC kwam 14-8 voor. Op eenzelfde snel tempo werd de tweede helft begon nen en Dendermonde kreeg de kans om de driekwarten aan het werk te zetten. Op een mooie opening naar Pier- vergeten dat DRC nog steeds niet over de sterkste opstel- ling beschikt. Het viel ook op Shape uit Casteau. j j j i tiPBn pnlrpl nopnhlil dat de spelers van de derde lijn steeds beter hun taak be ginnen te begrijpen: onder steunen van de centerspelers, zowel in aanval als verdedi ging. Goed zo! Scheidsrechter De Bièvre had het niet moei lijk met twee korrekte ploegen. ser, moest 12 punten voorgift prachtige doorbraakfazen. toestaan aan derdeklasser Op weer zo'n doorbraak langs HBH het pack, gaf Simons de bal Geen énkel ogenblik hebben gepast aan Andy Wauters die de Shape-militairen de indruk zijn eerste match met de eer- kunnen geven de Dender- ste ploeg betwistte. Zonder Reserven: son, dubbelde C. Michem, gaf DRC-Luik: 54-10 een goede pass aan W. Ver- Het hoeft geen betoog dat de meulen en die lukte een nieu- DRC-ers deze wedstrijd goed we try: 18-8. Pierson ging in handen hielden. Luik kon even later als een tank door alleen zijn moed opbrengen de Luikse verdediging, maar en enig weerwerk bieden. Pe- de beslissende pass was onzui- ter Van de Putte, in een goe- ver en de kans was verkeken, de dag, stelde de drie-kwart- Even later weer sukses voor spelers in staat om flinke aan- de thuisploeg, toen Rik Cas- vallen op te bouwen. Ook zijn sier een prachtige schijnbewe- goed geplaatste schoten naar ging uit zijn mouw schudde, de zijlijn, die steeds enorm twee Luikenaars in de wind terreinvoordeel opbrachten, zette en alle ruimte had om wierpen vruchten af. Eric een bal tussen de palen te D'Hooghe als full-back toon- drukken: 22-8. Rik zette de de zich steeds paraat om bij convertie om en 24-8. de centers aan te sluiten en zo Nog was het niet gedaan, numeriek voordeel te krijgen Gerd Van den Steen, op de bij de aanvallen. Dc Luike vleugel spelend, schudde zijn naars konden hiertegen wei- tegenstrevende vleugelverde- nig inbrengen. De score liep opmerken. Patrick Scrivens, diger af, bediende de goed dan ook zeer hoog op: 54-10. technisch een der allerbesten ingevolgde Jo Vertongen die Daarbij waren enkele try's bij DRC, plukte een rekor- alweer een try lukte: 28-8. van zeer goede kwaliteit. daantal ballen en leidde zelfs mondenaars in gevaar brengen. D.R.C. nam van bij de start de teugels in handen en Shape moest met man en macht verdedigen. Toch ge raakte het DRC-Pack over de doellijn en Suys en Dieleman drukten samen de eerste try: 4-12. Een tweede try liet niet lang op zich wachten toen Wieter Vermeulen door de Shape-verdediging slalomde en de goed gevolgde Jo Ver tongen de kans waarnam: 8- 12. Cambier miste de vrij ge makkelijke omzetting. Dan opnieuw een staaltje van Wie ter Vermeulen, die drie tegenstrevers uit de weg ging en prachtig kon scoren: 12-12. Cambier plaatste deze keer binnen en 14-12. Een fraai opgezette drie kwart-aanval, zag de bal zui ver van man tot man tot bij Gerd Van Steen gaan en die liet de kans niet liggen: 18-12. De Dendermondse voorwaartsen lieten zich voor al aan de line-out inworpen aarzelen ging Wauters op de trylijn af en scoorde! 22-12 Cambier zette binnen en 24- 12. Bij een flink opgezette aanval kreeg Jo Verbruggen de bal in bezit en liet er geen gras over groeien om er 28-12 van te maken. Shape was nu leeggespeeld en Gerd Van den Steen rende de hele Sha pe-verdediging overhoop. Opnieuw was Jo Vertongen present om de bal over de lijn te drukken. Cambier lukte ook de laatste convertie en meteen lag de eindstand vast: 34-12. Een zeer goede wed strijd voor Patrick Scrivens en Jo Vertongen. Taktisch werd er nog te veel geflaterd om van een goede wedstrijd te gewagen. Daar door zit DRC meteen al in de tweede ronde van de Beker. Volgende zondag, voor de derde wedstrijd van het kam pioenschap, reist DRC naar Anderlecht. Dit wordt voor waar een wedstrijd op het scherp van de snede. Ander lecht wil absoluut winnen en voor ons is D.R.C. zeker niet kansloos, dat belooft! FVdV

De Voorpost | 1988 | | pagina 26