Abdel Jaichi als een TGV Sterk Ajax laat EV Aalst geen kans 16-jarige W. Roels blikvanger in Waas derby Handbalkalender Rubuco steeds met het maximum Squadra Lebbeke derbywinnaar Flinke weerstand De Voorpost - 7.10.1988 - 27 HANDBAL Heren le nationale 8.10: 20.30 u: 2e nationale 8.10: 20.15 u: 9.10: 16.30 u: 3e afdeling 8.10: 20.00 u: 9.10: 14.45 u: 4e afdeling 9.10: 8.15 u: 8.10: 20.30 u: 9.10: 16.30 u: Provinciaal f9.10: 15.15 u: 9.10: 19.40 u: 9.10: 15.15 u: 8.10: 17.10 u: Dames le nationale 8.10: 16.30 u: 2e afdeling 9.10: 19.00 u: 8.10: 16.45 u: 9.10: 13.45 u: Sasja-Avanti Buggenhout Ajax Lebbeke-Charleroi Kapekla-EV Aalst Lokeren-Uilenspiegel Stenant-Waasmunster Gr. Bijgaarden-Robuco Buggenhout HC Meise-Dendermonde Denderbelle-Desselgem EV Aalst 2-Robuco Buggenhout 2 Gr. Bijgaarden 2-Temse Denderbelle 2-Eeklo Merchtem-Berlare Ar. Hechtel-Nopri Lebbeke HV Peer-Robuco Buggenhout RB Dendermonde-Duffel Squadra Fem. Lebbeke-Zandvliet Handbal. Ajax Lebbeke ging op bezoek bij E.V. Aalst en kwam met de zege naar huis Handbal. E.V. Aalst-Ajax Lebbeke. Aalst in de aanval, (da) schikt. Over de wedstrijd zelf krimp gaf. Maar zaterdag wa- I Z£ nations «u*c Aolct /4ui/1aliilr in -ri i« rpn pr oppn pphtp nithlinkprc I liiuHww. E.V. Aalst-Ajax Lebbei heeft zich al georganiseerd (da) le nationale Avanti Buggenhout- Ap. Kort rijk 23-22 Avanti is zaterdag door het oog van een heel kleine naald gekropen. Gelukkig voor hen beschikten zij over «haze wind» Abdel Jaichi die tijdens een prangend wedstrijdeinde op een meesterlijke manier een verloren gewaande situa tie rechtzette. Maar dan nog mag Avanti van geluk spre ien dat Kortrijk een 7-m worp in de ultieme seconde op de paal zag stranden wat aeteen de thuisploeg een ge- fekspel bespaarde. Meteen is het duidelijk dat oiner-coach Noteboom zal aoeten toveren om Avanti in de eerste vijf te laten eindigen wat tnet het beperkte spelers- potentieel waarover hij be- sdiikt een onmogelijke op dracht lijkt. Mogelijk gaat het vlotter als L. Van Mol er wel bij is maar zaterdag bleek toch dat collectief spel ook dit seizoen er niet inzit bij Avan ti. Gestart met een zeer dege lijke L. Moens in het doel, leek Avanti nochtans in staat de bezoekers kansloos te la ten. Orlowski scoorde in het eerste kwartier vier doelpun ten en via 6-3 na 10' leidde Avanti met 9-5 na het eerste kwartier. Daarna verdween de Pool echter totaal uit de wedstrijd, wou via individueel spel toch forceren en Kort rijk, onder impuls van Soko- lowski als dirigent, begon aan de achterstand te knagen. Meteen werd het 11-10 aan de rust en Avanti kon enkel ho pen dat vooral Orlowski tij dens de pauze nieuwe energie kon opdoen. In de tweede helft, met Cinck in het doel, startte de thuisploeg veelbelo vend. Marblic en Orlowski zorgden voor 13-10 en on danks kort daarna nog maar eens geen gebruik gemaakt werd van een numerieke meerderheid en Orlowski zijn tweede 7-m worp miste werd het toch 15-11 langs de snelle Jaichi. Het werd nog 16-12 na 42' maar dan ging het totaal fout bij de thuisploeg. In een ruk nam Kortrijk de leiding over (16-17 na 49') en nu bleef Avanti konstant op achtervol gen aangewezen. Jaichi en toch nog eens Orlowski zorg den voor 18-18 en het duo Jaichi-Maes zorgden ervoor dat de ploegen nog steeds ge lijk stonden 2' voor het einde. Jaichi, op eigen initiatief als één-speler verschenen, onder schepte nog maar eens de bal en zorgde voor 22-21, Avanti liet zich kort daar na op tijd- spelen betrappen en Soko- lowski dwong een 7-m worp af waartegen Vinck deze maal geen verhaal had (22-22). Met nog 10 seconden te spelen kon de razendsnelle Jaichi echter opnieuw scoren (23-22) en toch was het nog niet gedaan. Avanti liet zich «vangen» door de slimme Sokolowski, verwaarloosde Kortrijk ver van het doel op te vangen, en de Poolse veteraan versierde nog maar eens een 7-m worp. Vinck nam toen een bijzonder autoritaire houding aan die de 7-m worp nemer duidelijk on zeker maakte en de bal pletste op het doelhout. De ontlading was tekenend bij Avanti. Avanti Buggenhout: Moens, Vinck, El Hafi 2, Vlassen- root, Megos 4, Maes 3, Jaichi 6, Marblic 2, Orlowski 7, De Mayer, De Brouwer. Reserven: Avanti Buggenhout-Ap. Kort rijk 15-16 Na een ganse eerste helft op achtervolgen te zijn aangewe zen rust 7-9 kwam Avanti langs De Brouwer voor het eerst op voorsprong 5' in de tweede helft (10-9). Kortrijk liep opnieuw weg (12-14) en doelpunten van Vereecken, De Mayer en De Brouwer konden de neder laag niet meer afwentelen. Avanti: Vinck, Moens, Had- dad, De Mayer 2, De Brou wer 6, Megos 5, Van Beve- ren, Ottoy 1, Vereecken 1, Van Vaerenbergh, Vinck. EVA 2e nationate EV Aalst-Ajax Lebbeke 8-21 Zoals duidelijk uit de uitslag naar voren komt, van een wedstrijd is er zaterdagavond nauwelijks sprake geweest. Bij Ajax zat men dan ook zowat in zak en as, niet alleen omdat het tegen Ajax totaal verkeerd liep, maar vooral omdat het vervolg van de kompetitie zich bijzonder moeilijk aankondigt. Het al beperkte spelerspotentieel is nu zo fel uitgedund dat men nauwelijks nog een valabele ploeg voor 2e nationale kan opstellen. Inderdaad, naast M. Bayens in het gips, lijkt De Ketelbutter op de «dool» want enig nieuws over de snelle linkerhoek speler heeft men niet en na een tiental minuten verloor Eendracht zaterdag ook Dany Bayens met een zware kniekwetsuur. Meteen ziet het ernaar uit dat ook tijdens de eerstkomende maanden Aalst zal moeten roeien met de beperkte mid delen waarover het nog be schikt. Over de wedstrijd zelf was Aalst duidelijk in zijn kommentaar: «Ajax speelde bijzonder sterk, beschikt te vens over heel wat schiet- kracht uit de tweede lijn ter wijl wij toch zo moeilijk sco ren». Inderdaad van de acht gescoorde doelpunten kwa men er nog vier uit 7-m worp! Bij Lebbeke uiteraard de stemming van de «grote da gen»: «EV Aalst gaf welis waar geen zwakke indruk maar onze ploeg lukte een voortreffelijke prestatie. Het ziet er naar uit dat het werk van trainer-coach J. Princen vruchten begint af te werpen. De mentaliteit in de ploeg is voortreffelijk, iedereen wil werken en presteren, collecti viteit wordt ons sterkste wa pen. Agneessens lijkt er bo venop te komen en Van Rans- beeck zal, nu hij gekazer neerd wordt in Peutie, ook kunnen trainen zodat de ploeg nog sterker zal worden. Zelfs de gekwetsten willen ondanks alles spelen, kijk maar naar kapitein De Bruyn die ondanks een zware vinger- kwetsuur tegen Aalst geen krimp gaf. Maar zaterdag wa ren er geen echte uitblinkers, Ajax speelde collectief een demonstratiewedstrijd». Over het wedstrijdverloop kunnen wij bijzonder kort zijn. De thuisploeg kwam nauwelijks in het stuk voor en ondanks doelman Mertens het onmogelijke deed om de schade te beperken, leidde Ajax reeds na 22' met 2-7. Vlotte kombinaties, voortref felijke afwerking en zeer so- lied in verdediging kon Ajax gaan rusten met 3-9 voor sprong. Ook in de tweede helft bleef Lebbeke een onge lukkig Eendracht overvleuge len. Het werd 4-12 na 39' en met nog 10' te spelen toonde het scorebord een 7-17 stand. Aalst verzette zich met de beperkte middelen waarover het beschikte maar die waren duidelijk onvoldoende om de afstraffing af te wentelen. Het werd -21 en bij Ajax ligt men er nu op gebrand om ook in een thuiswedstrijd aan de sup porters een «karton» aan te bieden. EV Aalst: Mertens, Van Pot- telberghe. Van Malderen, W. Bomon, Van Herreweghe 1, R. Bayens 1, R. Arijs, B. Arijs 1, Van der Borght 4, D. Bayens, K. Bomon, Van Nuf fel 1. Ajax Lebbeke: De Bruyn, Vermeir, De Proft 3, Van Ransbeeck 1, Luypaert, De Ridder 5, De Man 1, Agnees sens 4, Christiaens 4, Van Biesen, Verlinden 2, Moens 1. Reserven: EV Aalst-Ajax Lebbeke 7-17 Een moedige thuisploeg kon enkel tijdens de eerste helft gelijke tred houden met de Lebbeekse beloften. Rust 5-6. In de tweede helft domineer de Ajax totaal. EV Aalst: E. Van Malderen, Mertens, E. Van Goethem, R. Arijs 1, K. Bomon, Van Herreweghe 2, Steenhaut 2, r de Lebbeekse verdediging Rombout, Van Eyghem 1, Van Paepeghem, Bosman 2, Steemans. Ajax Lebbeke: Van Bosbeke, De Bruyn, Vlassenroot 1, Bosman, De Busschere, Ver- heyden 3, Cleymans 5, Paer- mentier 1, De Bruyn, De De cker, Moens 2, Coppens 4. EVA Handbal. Het fanionteam van E.V. Aalst (da) 4e afdeling Anderlecht- Robuco Buggenhout 18-24 Ook na de moeilijke verplaat sing naar de «smalle» Simo- netzaal in Anderlecht blijft Robuco onverslagen. En toch blijkt trainer-coach Trienpont niet helemaal tevreden. Trienpont beklaagt er zich over dat men zijn ploeg steeds belet «normaal» te handbal len. In Anderlecht werd Bug genhout nu echt potig belet zijn spel te ontplooien en tot overmaat van ramp raakte J. Brouillard ook nog gekwetst, wat hem zelfs in het hospitaal deed belanden. Zondagavond kende men nog de juiste diag nose niet maar het ziet er naar uit dat Trienpont met een we kenlange afwezigheid van Brouil lard zal moeten reke ning houden. Met het wegval len van de sterke achterspeler diende het taktisch stramien gewijzigd te worden en gedu rende de ganse eerste helft bleef het zoeken voor Robu co. Een goede start 1-3 na 6' ging daardoor verloren en via 5-6 na 18' raakte Bug genhout aan een 9-12 voor sprong aan de rust. Tijdens de pauze herschikte Trienpont dan zijn pionnen maar eerst lukte het weer niet zo best omdat de thuisploeg een nor male spelontwikkeling belet te. Het werd 14-16 na 43' maar Asaert hield in al dat geweld het hoofd koel en daarna begon De Vuyst, re gelmatig vrij gespeeld op de linkerhoek, aan een recital. Tussen de 47e en 54e minuut trof hij vijfmaal raak en nu was Anderlecht eraan voor zijn moeite. Het werd 17-22 3' voor het einde en een duide- Dameshandbal 2e afdeling lijk beter Robuco won ver diend met 18-24 cijfers. Toch wil Trienpont dat er nog meer uit zijn ploeg komt en hij hoopt voor de jaarwisseling de nodige trainingsarbeid te hebben verricht om dan opti maal te gaan presteren. Robuco Buggenhout: Man- naert, Van Hecke, Asaert 5, Hertsens, De Troch 4, Brouil lard 1, D. Mannaert 1, Verhe len 1, Moyersoons 1, De Vuyst 10, Sl. De Swaef, P. De Swaef 1. EVA Robuco Buggenhout- Squadra Lebbeke 13-16 Na een aarzelend seizoenbe- gin heeft Squadra zaterdag in Buggenhout getoond dat het ook anders kan. Met Guns op de linkerhoek, Van Cauwen- berghe op de pivot plaats en Quarin de volle zestig minu ten in het doel werd de thuis ploeg geen kans gelaten en aan de rust leidde Squadra met 6-9. Ook in de>. tweede helft had Robuco geen ver weer tegen het vlot spelende Squadra dat zijn beste wed strijd van het seizoen speelde. Via Bouwmeester kon Robu co weliswaar aanklampen maar Squadra echt gaan be dreigen zat er nooit in. Zon dag krijgt Lebbeke het sterke Zandvliet op bezoek en in dien de ploeg van trainer- coach D'Hanis dan kan beve stigen belooft het seizoen 1988-'89 nog mooi te worden. Rubocu, zonder A.M. Bleyaert, die haar handbalbe drijvigheid heeft gestaakt, moet dan naar het Limburgse Peer waar hen opnieuw een moeilijke opdracht wacht. 3e afdeling HK Waasmunster- HC Lokeren 17-18 Het Waaslandse derby tussen HK Waasmunster en HC Lo keren heeft de verwachtingen ingelost, een zeer degelijk spelpeil, spankracht en wisse lende situaties met een ont knoping tijdens het adembe nemend wedstrijdslot. Dat HC Lokeren na het eindsig naal een gat in de lucht sprong bewijst hoe moeilijk zij het hebben gehad. Daarvoor zorgde de 16-jarige W. Roels, die echt alles heeft om een hele grote te worden. Als die jongen, zoals nu, dezelfde in spanningen blijft leveren voor zijn sport en verder evolueert in gunstige zin is een nieuwe vedette op komst. Wij durven dit schrijven omdat W. Roels de indruk geeft met zijn beide voeten stevig op de grond te staan en het gevoor voor een «dikke nek» onbestaande lijkt. De overwinning van de bezoekers lijkt ons niet onlo gisch. Een zwakke 10' in de tweede helft niet te na gespro ken, toonde Lokeren zich col lectief het sterkste geheel, ook al omdat HKW zonder De Bode op rechts onbestaan de was in aanval. De wed strijd startte al bijzonder slecht voor de thuisploeg. De Vlieger, de ganse eerste helft op de bank, zag zijn verdedi ging flateren en in die periode deelde ook doelman Van Renterghe in de malaise. Roels kon zijn ploeg toch nog in de wedstrijd houden tot de 8e minuut (4-4) maar Verhof- stadt en een verrassend goede Verguit zorgden voor 5-10 na 22'. Gelukkig voor HKW kwam Borgers toen op de proppen en met veteraan D'Hanis in het doel kwam HKW toch opnieuw in de wedstrijd. Met twee 7-m wor pen van Roels kon de thuis ploeg de schade aan de rust beperken tot 9-12. In de twee de helft, nu met De Vlieger op het terrein en Van Renter ghe m opnieuw in normale doen, werd er evenwicht in het spelbeeld gebracht. Er was zelfs een zeer goede doel man Van Vaerenbergh nodig om Lokeren op voorsprong te houden (13-15 na 42'). Lokeren plaatste toen nood gedwongen een mannetje op Roels maar nu was het Bor gers die aan het kanon ver scheen. Lokeren was de greep op de wedstrijd verloren en via Borgers en Roels kwam HKW voor het eerst aan de leiding na 55' (17-16). Verse- le, knappe wedstrijd, stelde gelijk en als HKW nog een open kans miste in de eindfa se was het Lenaerts die 3' voor het einde de eindcijfers vastlegde. De thuisploeg ver speelde de laatste kans op een gelijkspel door balverlies te lijden in de laatste minuut. Voor Waasmunster scoorden: Roels 10, Borgers 6, Van Damme 1. Dat Lokeren kom- pleter was valt op te maken uit het aantal spelers die scoorden: Versele 5, Verguit 3, Verhofstadt 5, Van Hille 1, Lenaerts 2, Van Cauwenber- ghe 1, Bocklandt 1. Reserven: HK Waasmunster-HC Loke ren 9-11 Gelijkopgaande wedstrijd 5-5 aan de rust, 9-9 enkele minuten voor het einde die overhelde in het voordeel van de bezoekers. HK Waasmunster: Fl. D'Ha nis, Ternest, De Meersch man 2, Willaerts 1, Berckmoes, De Clercq 1, Leunis 3, Thierens 2, Du Tré. HC Lokeren: Smet, Aerts 1, A. D'Hanis 2, Van den Be- rghe 6, De Proft, Van Dries- sche 1, De Bruyne, Van de Velde, Kesteleyn 1, Gok- bulut. EVA Zandvliet-Denderbelle 22-18 Ook tegen die andere «would- be» kampioen Zandvliet heeft Brabo meer gedaan dan zich verdedigt. Meteen is het dui delijk dat het pas gepromo veerde Brabo geen proble men mag kennen om zich te handhaven en de «nieuwe» ploeg kan beslist nog groeien, waI perspectieven opent voor de toekomst. Het was Brabo dat verrassend sterk uit de startblokken kwam en de thuisploeg meteen op 0-4 plaatste. Zandvliet liet echter met begaan, kwam terug tot £4 maar een knap spelend Brabo nam opnieuw een 4-7 voorsprong 8' voor de rust. Op 7-9 liet Denderbelle zich echter verrassen door enkele break-outs zodat Zandvliet aan de rust leidde met 10-9. Vrijwel de ganse tweede helft bleef Brabo dan op achtervol gen aangewezen. Met nog 4' te spelen was Denderbelle er in geslaagd opnieuw op gelij ke hoogte te komen met de thuisploeg (18-18) maar ging dan te onbesuisd aanvallen wat hen duur te staan kwam. Zandvliet twijfelde niet om de plots falende Brabo-verdedi- ging voor voldongen feiten te stellen en het werd 22-18. In ieder geval bij Brabo was men niet ontevreden al besefte men wel dat er, net als tegen Rubocu Buggenhout, meer inzat. Voor Denderbelle scoorden: D. Van Goethem 7, Van Keer 1, Walraevena 3, Hendrickx 7. EVA Handbal. Waasmunster-Lokeren 17-18. Thuisspeler Ghijssels scoort op een fraaie manier vh) Waasmunster-Lokeren 17-18. Borgers (W) omzeilt zijn tegenstanders en scoort (vh)

De Voorpost | 1988 | | pagina 27