Liefhebbers sporten zo Voorzitter inspireert Bauwens tot hattrick voor Leeuwerik B V.K. Trappen Steels - L.V.K. Ankerhof: 1 - 0 Walivo's wedstrijd van de week m M.T.S.A.-Digest Eendrachtig (ge)-Sport tegen Ruilare Tornooi Stad Lokeren Wase marktkramers voetbalden... 30 - 7.10.1988 - De Voorpost Voor het eerst in de 15-jarige klubgeschiedenis is L.V.K. Ankerhof uit Sint-Niklaas, bij Walivo nu ook een zaterdagse tweede klasser geworden. Zo wel in alle stilte gepromo veerd als vijfde uit de derde reeks en blijkbaar, heeft de zoveelste instelling der reek sen hiertoe ook bijgedragen. Voor L.V.K. Ankerhof ech ter een belangrijke wijziging en met een duidelijke aanpas sing als gevolg. Het werden ook al een paar afgetekende nederlagen en het enigste po sitief resultaat, werd de drawn bij de toenmalige reeksleider F.C. Lepoldstad uit Sint-Ni- klaas. In de rangschikking staat L.V.K. Ankerhof dat tot nu toe nog geen nieuwe spe lers aantrok, op een gedeelde laatste plaats. Het bijzonder ste voor die ploeg wordt van zelfsprekend het behoud en in dit verband, werd er al aan de verdediging gesleuteld. Op het eerste zicht zelfs met suk- ses want op V.K. Trappen Steels in Belsele, werd vorige zaterdag slechts één doelpunt toegestaan. Echter voldoende voor een nieuwe nederlaag want L.V.K. Ankerhof, heeft er ook niet geskoord. Proble men genoeg dus voor de klub- coach en die waren er ook al door de onstabiliteit van het klublokaal. De geel-blauwen van L.V.K. Ankerhof zijn nu voorlopig te gast bij Leo Van Brande in café De Kleine Ster aan de Kleine Heymelinckx- straat in Sint-Niklaas. On danks een minder gunstige klassering werden er toch nog een aantal sponsors aange trokken. Sinds vorige zater dag speelt L.V.K. Ankerhof met de nieuwe uitrustingen geschonken door garage Ron- ny van den Houten Schoen in Sint-Niklaas. Voorlopig dus nog zonder sukses en mede door de jongste overwinning, is V.K. Trappen Steels thans naar de top van de rangschik king geklommen. Ook al om dat F.C. Leopoldstad met V.V. Eendracht toen verloren en voor de ploeg uit Belsele, betekende die nieuwe winst ook de bevestiging van een uitstekende kompetitiestart. Nochtans werd de spelerskem in aantal afgezwakt en bij de veertien, zijn er dan nog drie nieuwelingen: Mario Raem- Liefhebbersvoetbal. FC Trappen Steels, voor Walivo's wedstrijd van de week (dw) donck. Geert De Baer en Erik De Vlieger welke de aanpassingsperiode bij V.K. Trappen Steels, blijkbaar al hebben verteerd. Het rende ment van de ploeg werd trou wens ook duidelijk opgedre ven en ondanks de zeer gun stige situatie, blijft het team van voorzitter René De Baer nog met de beide voeten op de grond. Een goede midden moter worden is daar het pa rool en meteen wordt er ook het sportieve centraal gesteld. In alle geval wordt het een beter kampioenschap dan tij dens het vorige seizoen, toen V.K. Trappen Steels er als debutant amper het behoud kon verzekeren. Voor ons is het nu ook duidelijk een bete re reeks; stelt de Belseelse klubvoorzitter en de reeds be haalde resultaten, hebben het zelfvertrouwen bij V.K. Trap pen Steels flink aangescherpt. Met deze ingesteldheid werd ook L.V.K. Ankerhof aange pakt en de plaatselijke ploeg, nam een vrij vlugge start. De gasten werden er een beetje door verrast en door V.K. Trappen Steels, werden de eerste offensieve maneuvers met snelle balwisselingen uit gelijnd. Technisch verliep het daarbij ook allemaal behoor lijk en alleen in de zone van de waarheid, werd er telkens gestruikeld. Het werd ook echt spannend als de bezoe kers aan het hoge tempo zou den aanpikken en bijzonder geestdriftig, het evenwicht konden herstellen. De lokale verdediging werd toen ook meermaals bedreigd zodat L.V.K. Ankerhof, tenslotte nog de meest gevaarlijke ploeg werd. Vooral als na het eerste kwartuur V.K. Trap pen Steels de juiste pedalen kwijt raakte en van die gele genheid maakten de bezoe kers gebruik om met een niet onaardig voetbalspal de teu gels over te nemen. Toch ont brak langs weerskanten de nodige punch om het resultaat te forceren en op de Belseelse grasmat, waren er slechts wei nig opwindende momenten te noteren. Alleen een uitste kende vrijschop van Gert Van Broeck van L.V.K. Ankerhof werd hierop een uitzondering en ook een vluchtschot van Jos Thijs langs de andere kant, kon voor de lokalen als noemenswaardig doelgevaar worden beschouwd. Voor de rest waren de kansen eerder schaars te noemen in een dui delijk afgezwakt spelpeil. Nochtans werd het een zeer sportieve match met weinig overtredingen en naar het ein de toe van de eerste helft, werd er door L.V.K. Anker hof nog gemeend naar de winst gegrepen. Telkens langs een sterk spelende Gert Van Broeck en de eerste bezoe kende kogel, werd door doel man Kris Maes uitstekend ge weerd. Kort voor de rust sloeg dan een nieuwe raket van diezelfde Van Broeck te gen de paal te pletter en V.K. Liefhebbersvoetbal. FC Ankerhof met nieuwe uitrusting (dw) Trappen Steels, kroop toen door het oog van de naald. Na de rust waren de twee ploegen gewijzigd en aanvankelijk, zou L.V.K. Ankerhof het meest aandringen. Voor de bezoekers werd een misver stand achteraan fataal en als doelman Van der Vonder de bal niet helemaal onder kon- trole kreeg, werd deze tekort koming door Mark Beniers genadeloos afgestraft (1-0, 53' min.). Na dat doelpunt zou L.V.K. Ankerhof duidelijk de offensieve kaart trekken en de lokalen, werden tijde lijk in verdediging gedrongen. Echter zonder noemenswaar dig doelgevaar en bij enkele scherpe tegenstoten van V.K. Trappen Steels, werd het voor de bezoekende kooi zelfs nog gevaarlijk. Toen skoorde Ma rio Raemdonck trouwens ook maar dat doelpunt, kwam niet op het bord. Door scheids rechter Ludo Van Steelant werd toen een buitenspel stand gesignaleerd en zodoen de, bleef het bij die magere 1- 0. In enkele minuten tijd zou den de beide ploegen ook nog wisselen en met nog ruim twintig minuten voor de boeg, was alles nog mogelijk. On danks de wederzijdse inspan ningen zouden L.V.K. An kerhof en V.K. Trappen Steels waarbij klubsekretaris Patrick Bijnens door familiale omstandigheden tijdelijk heeft moeten afhaken, niet helemaal kunnen overtuigen. De nodige stootkracht ont brak duidelijk in een weinig denderende match, waarin tenslotte nog tweemaal geel werd getrokken: Alain Thi- baut van L.V.K. Ankerhof en Erik De Vlieger van V.K. Trappen Steels werden toen de schuldigen en voor de rest, was er niet veel spektakel meer te bekijken... De ploegen: V.K. Trappen Steels: Kris Maes, Etienne Heyndrickx, Walter Thijs, Kris De Baer, Omer Orhan (46e min. Fran cois Thijs), Luk Smet, Mat- thynssens (29* min. Gerrit Van Langenhove), Jos Thijs, Erik De Vlieger, Mario Raemdonck en Mark Beniers (Geert De Baer). L.V.K. Ankerhof: Francois Van Den Vonder, Eddy Pau wels, Herman Van Gaever, Alain Thibaut, Kinsabil Ed dy, Marcel Beeldens (46' min. Guy Van De Sompel), Gert Pannier, Patrick Piessens, Dirk Peeters (55' min. Henk Stroobandt), Gert Van Broeck en Gerrit Van Over loop... Roger Van Laere OC Aalst zorgde voor de verrassing door titelkandidaat Excelsior met 3-0 cijfers te kloppen. In deze spannende en sportieve wedstrijd toonde de thuisploeg zich over gans de lijn de betere. J. Ten Buy- ser, die werd overgenomen van Blauw-Wit, zorgde voor 2 goals. L. D'Herde maakte de 3-0 eindstand rond. De bezoe kers konden geen tegenzet vinden om de mannen van OC Aalst in verlegenheid te brengen. Edo won met dezelfde cij fers op het veld van Alexander. De thuisploeg speelde nochtans een pracht- wedstrijd, maar kon de Edo- doelman niet verschalken. De bezoekers lieten zich echter niet onbetuigd en vonden de lokale defensie in gebreke zo dat ze tenslotte met 0-3 wonnen. AZ 77-Waterval was een wedstrijd om snel te vergeten en werd gespeeld zoals de uitslag laat vermoeden: 0-0 over gans de lijn. Blauw-Wit zorgde na een mindere periode met twee ne derlagen op rij opnieuw voor een zege. Maar Melckebeek- vrienden leek bijzonder zwak: 3-1. A. De Man en J. Van Geert (2) zorgden voor de thuiszege. In een laatste of fensief konden de Ledenaars de eer redden. Giwo was de betere ploeg op Camu maar speelde zichzelf in de vernietiging door te fa len in de afwerking. Opportu nist J. De Man (2) kon dat wel voor de thuisploeg zodat het een gevleide 2-0 zege werd voor Camu. Endoka moest met het kleinste verschil de punten aan Snas geven. Ph. Helin zorgde voor het enige doel punt: 0-1. Octopus kan het rendement van vorig seizoen maar niet bereiken en moest nu de zege laten aan R. Espagnol, ook al met het kleinste verschil, 0-1. De Spaanse treffer werd ge scoord door Pedro Rivera. Zowel Breughels als Bam boe gingen op zoek naar de zege. Het was uiteindelijk Bamboe dat het haalde met 1- 2. De Pelsmaecker en De Paepe zorgden voor de 0-2 ruststand. In de tweede helft maakte de thuisploeg vanop de strafschopstip de aanslui tingstreffer langs B. Bauwens. De Kring verpletterde Witte Paard Oordegem met 7-0. Van Nieuwenborgh (3), J. Van Hese (2) en C. De Wael (2) zorgden voor deze ruime winstmarge. Leeuwerik A verloor op het veld van Dressel een kostbaar punt: 1-1. J. Timarcha-Onder den To ren 2-2. De bezoekers ver kwanselden een resem doel kansen, maar kwamen toch 0- 2 voor langs M. Van Nuffel en C. Misotten. Toch konden de mannen van Herman Van Molle die scheve situatie nog rechtzetten langs C. Locke- feer en K. Baro, zodat men uiteindelijk de puntendeling kon rechtvaardigen. Leeuwerik B behaalde zijn eerste seizoenszege met 3-0 tegen Zandput. Door het we- deroptreden van voorzitter N. Osselaer bezit de ploeg meer spankracht en won verdiend. G. Bauwens lukte een hat trick. De topper in tweede afde ling was ongetwijfeld R. Spor- tief-Groen-Wit. Het werd een machtsvertoon van beide ploegen met schitterend en sportief voetbal. De doelman nen speelden zich in de kijker en lieten hun netten onge schonden. Aan de rust was het dus 0-0. Amper had de scheidsrechter de tweede helft op gang gefloten of de groen witte doelman moest zich ge wonnen geven op een schot van E. Gallé. Wat de leiders ook nog probeerden, ze leden de eerste nederlaag van het seizoen. Vrij Denderleeuw-Bartan werd 1-1 na een sportieve wedstrijd, waarbij ref. Van Schuylenbergh geen last had met de spelers, maar wel met Bartanvoorzitter Johnny Die- rickx, die erg humeurig langs de lijn liep. Gelukkig deden de spelers niet mee. De voor zitter werd dan ook door de scheidsrechter de levieten gelezen. Houtmarkt-De Zwaan werd een spannende wedstrijd, waarin de leiders zeker geen overschot hadden tegen de goed kombinerende thuis ploeg. In de 15' minuut ging R. De Meyst op de solotoer en rondde suksesvol af, 1-0. Amper vijf minuten later werd het 1-1 langs B. Klein, die een schitterend genomen vrijschop binnentrapte. Met deze stand werd er gerust. Na de rust was de thuisploeg on verdiend op achterstand ge raakt na een licht toegekende vrijschop, omgezet door Van Hauwermeiren, 1-2. De thuis ploeg zette zich vlug over de ze opdoffer heen en ging op zoek naar de gelijkmaker. Die kwam er ei zo na toen I. Van Mieghem de dwarsligger raakte, maar niet scoorde. Een gelijkspel ware billijk ge weest maar de leiders kwa men ongeschonden uit de konfrontatie, 1-2. Baccara won verdiend maar toch moeizaam tegen Galop, dat goed weerstand bood. T. De Breucker en D. Boeykens zorgden voor een nipte 2-1 zege. Mijlbeek boekte een eerste seizoenszege tegen Pie Boys en nog wel met vijf treffers. R. Philips, P. Lagrou, R. Se- gers en C. Philips (2) zorgden voor deze vlotte 5-1 zege. Cobilas ging in de tweede speelhelft letterlijk kopje on der tegen Reynaerds uit Erpe Onder impuls van spelmaker D. Van Cauwenbergh zorg den Van Lippevelde (2) en G. Erou voor de 1-3. J. De Mees ter redde de eer. Blauwe Vlam kon pas in het laatste kwartier de volle buit binnenhalen tegen Brughuis. De bezoekers boden heelwat weerstand maar gingen naar het einde toe fysisch ten on der. Y. De Witte (2), A. Lion en G. D'Haese legden de 4-2 cijfers" vast, In de zondagafdeling lost Amapola de rol. Het verloor verdiend van een goed spe lend Star Boys, dat zich in alle rangen de betere toonde. P. HeUinckx (2) zorgde voor de suksesvolle zege, 2-1. Park doet het goed in de zondagkompetitie en het hield titelkandidaat Rode Roos in bedwang met gedeel de punten. Er mag wel gezegd worden dat Rode Roos een slechte wedstrijd speelde, 0-0. Pano verdiende zeker een gelijkspel tegen R. Familial, maar kreeg tien minuten voor tijd het deksel op de neus. Slecht uitverdedigen van de thuisploeg besliste over de winst, 0-1 langs F. De Backer. Koszen pakte zijn eerste punten op het terrein van Po- reistoempers met 1-3. Einde lijk zegden de supporters want hun ploeg speelt zeker niet onaardig. In de vorige konfrontaties kon ze echter niet scoren. Sportkring verloor verdiend op eigen veld tegen het Spaanse Sunset met 1-2. P. De Waele en J. Navarro maakten er 0-2 van. R. Eve- raerts bracht de stand op 1-2 uit strafschop. Gipak-Adelaars was een spannende wedstrijd, waarna de thuisploeg de puntjes met 4-3 in eigen huis kon houden langs H. Persoons, G De Bruecker, S. Heuvinck en G. Meert. Langs de kant van Adelaars was men diep ont goocheld. Rangschikking M.T.S.A. 1' afdeling 1. Edo 4 3 0 1 14 4 7 3* afdeling 2. Camu 4 3 0 1 9 4 7 1. De Zwaan 4 4 0 0 16 2 8 3. R. Espagnol 4 2 0 2 7 4 6 2. Hofstade 320 1 9 65 4. Excelsior 4 2 11 4 5 5 3. Reynaerds 3 2 0 1 6 3 5 5. Snas 4 2 11 4 2 5 4. Baccara 4 2 20 3 3 4 6. OC Aalst 4 2 2 0 6 6 4 5. Blauwe Vlam 3 2 10 8 4 4 7 Blauw-Wit 4 2 2 0 7 5 4 6. Houtmarkt 4 2 2 0 13 5 4 8. Endoka 4 2 2 0 5 5 4 7. Brughuis 4 2 2 0 6 10 4 9. Alexander 4 2 2 0 5 6 4 8. Animalia 4 112 9 8 4 10. Giwo 4 12 1 7 7 3 9. Mijlbeek 4 12 1 5 5 3 11. Waterval 4 12 1 5 6 3 10. Pie Boys 3 12 0 4 8 2 12. Octopus 4 13 0 4 8 2 11. Cobilas 4 13 0 4 9 2 13. AZ77 4 0 2 2 4 8 2 12. Groendal 4 1 3 0 4 14 2 14. Melckebeek 4 0 4 0 2 9 0 13. Galop 4 0 4 0 2 12 0 2* afdeling Zondagafdeling 1. De Kring 4 3 0 1 12 1 7 1 Nieuwe Wijk 4 4 0 0 28 2 8 2. Groen-Wit 4 3 10 9 3 6 2. R. Familial 4 4 0 0 11 18 3. Onder den T 4 2 0 2 9 6 6 3 Rode Roos 4 3 0 1 13 5 7 4. R. Sportief 4 2 0 2 8 5 6 4. Amapola 4 3 1 0 26 4 6 5. Leeuwerik-A 4 2 1 1 10 7 5 5. Gipak 4 2 11 8 10 5 6. Bartan 4 10 3 8 5 5 6. Star Boys 4 2 2 0 9 9 4 7. Bamboe 4 2 1 1 10 6 5 7. Sunset 4220 6 64 8. Dressel 4 112 6 5 4 8. Park 4 12 1 5 4 4 9 J Timarcha 4 1 1 2 10 7 4 9. Sportkring 4 2 2 0 7 11 4 10. Denderleeuw 4 121 4 7 3 10. Pano 4 1 3 0 8 10 2 11. Leeuwerik-B 4 12 1 5 5 3 11. Koszen 4 1 3 0 3 14 2 12. Zandput 4 1 3 0 5 12 2 12. Adelaars 4 0 3 1 6 14 1 13 Breugels 4 0 4 0 4 12 0 13. Sportief 81 4 0 3 1 2 32 1 14. Witte Paard 4 0 4 0 2 21 0 14 Poreistampers 4 0 4 0 3 13 0 F.C. OUDE SCHUUR 2 ALTERNATIEF 3 Rampzalige start voor de thuisploeg want na een bui tenspel doelpunt konden de bezoekers verder uitlopen langs vrij trap en een foutje achterin van Jos Oosterlinck. Met 0-3 aan de rust probeerde de thuisploeg dan de bakens toch te verzetten en aanvan kelijk gaf men de indruk daar in te zullen slagen. Eddy Lau- reys bracht de Oude Schuur weer in volle daglicht met twee treffers en het was dan ook spijtig te noemen dat het gelijkstellende doelpunt van De Wolf afgekeurd werd we gens onverklaarbare redenen. De beste kans was dan zelfs achteraf nog voor Kris Loyez maar ook hij kon de gelijkma ker niet netten. PRIOR 4 F.C. DAKNAM 0 Twee gehandikapte ploegen hebben er toch het beste van proberen te maken. Daknam kon slechts beroep doen op een 10-tal spelers terwijl de thuisclub jongens als een Erik Krijgsman, Marc Van Boxelaer, Eddy De Pauw en andere Willems'en naast de kant moest laten. Het was dan ook niet verwonderlijk dat de rust een blanco scorebord toonde. Na de rust verbrak evenwel Alain Rombaut de stilte en samen met Erwin Temmerman (2) knalde Rom- bout nadien nog de ruime winstcijfers bijeen in deze sportieve wedstrijd. F.C. UILEN 0 F.C. VOORUIT 3 Verrassende nederlaag bij de thuisploeg. Bij de Uilen kon men alleen in de beginfase langs Van Eetvelde en Cal- laert enkele kansen verzilve ren maar toen dat niet lukte kwam bij de bezoekers Guy Van Der Straeten de lakens uitdelen. Met twee zelf ge scoorde doelpunten als toe maatje zette hij zijn ploeg «vooruit» in het wedstrijdver loop zodat de fiere thuisploeg moest inbinden. Vooral om dat te weinig dieptegang in het spel vertoond werd waar door F.C. Vooruit nooit meer in de problemen kwam. RUILARE 0 EENDRACHTSPORT 9 Ruilare blijft toch wel de goe de met de minder goede pres taties afwisselen. Nu weer was de laatste zin aan de orde en het was dan ook een koud kunstje voor Eendracht Sport om «eendrachtig» deze zege in de wacht te slepen. Mario Van Brussel en Jorgé Paz luidden het festival in en aan de rust wezen de bordjes 0-3. Na de pauze dikten Freddy Schietekat (3) Dirk Forme- stijn en Johny Wittock verder aan zodat de monsterscore een feit was voor eendracht Sport waar men er nu van overtuigd is er terug bovenop te zijn. NIEUW SLACHTHUIS 4 F.C. DE JOS 1 De Jos had een slechte dag en daarvan profiteerde de thuis ploeg natuurlijk van om het pleit te beslechten. Al dient gezegd dat de bezoekers on danks het wat minder preste ren toch stand hielden tot 10 minuten voor tijd. Tot dan was het immers 1-0 geworden langs Dirk De Schrijver. Maar in de slotfase konden thuisspelers Farrid, Dirk De Schrijver en Erik Goessens de ruime winst nog netten alvo rens De Jos de eer kon redden. MODERNE 1 T' BULKEN 2 In een gelijkopgaande en sportieve westrijd kwam de bezoekende ploeg het eerst op voorsprong. Langs Luc Van Der Jeugd. Na de rust evenwel kon Moderne lang szij komen langs Kris Mette- penningen maar uiteindelijk ging de zege toch naar t' Bijl ken door een doelpunt van Guy De Wilde een kwartier voor tijd. Mare Stevelinck Onlangs waren de voetbal lende Wase Marktkramers weer te gast in Nederland. Tegen de collega's werd voor de negende maal de internationale derby ge speeld en zoals alle vorige, werd het vrij boeiende en aangename wedstrijd. Voor de Waaslanders be gon het nogal uitstekend en reeds na een viertal minuten, skoorde Van Den Durpel al het eerste doelpunt (0-1, 4e min.). De Zeeuwse Nederlanders zorgden ook voor spekta kel en met een knappe kopstoot van Frank Hae- rynck, stonden de ploegen terug gelijk (1-1, 13e min.). Vijf minuten later werd er weer geskoord: een vrijschop van René Aelbrecht werd door Al- bert Meganck met het hoofd verlengd en de Bel gen, konden nogmaals jui chen (1-2, 18e min.). De reakties van de lokalen bleven echter niet uit en met een own-goal van Ronny Moreels, was alles terug te herdoen (2-2, 30e min.). Na de Nederlandse thee pauze sloegen de Wase Marktkramers weer toe langs een bijzonder schot- vaardige Albert Meganck (2-3, 44e min.). Niet lang daarna werd de bezoeken de voorsprong nogmaals opgedreven en voor de Zeeuwen, zag het er toen bedenkelijk uit (2-4, 47e min.). Langs die kant wer den de inspanningen ver dubbeld en in twee minu ten tijds, werd er door de Nederlanders evenveel skoord (4-4, 56e min.). Dc derby onder een goede lei ding kon nu ook weer alle kanten uit en langs Ronny Moreels, stonden de Bel gen na een uur terug aan de leiding (4-5, 60e min.). Het doelpuntenfestival werd daarbij echter nog niet afgesloten en kort voor het einde, werd een afstandschot van Alei Schaut weer suksesrijk voor de Nederlandse marktkramers (5-5, min.). Daarbij bleef hel trouwens en de volgende internationale derby tus sen de Wase en de Neder landse marktkramen- wordt straks gespeeld de terreinen van de Mees- terstraat in Nieuwkerken.

De Voorpost | 1988 | | pagina 30