GRATIS TIP PW en VD gaan Aalst besturen s Grootste eiertapilt ter wereld In Keizershallen Weekblad van Dender - Burme en Sebeldestreek E Teledienst inventariseert Aalsterse Zelfhulpgroepen Direkteur stadsadministratie nam afscheid Anny De Maght eerste vrouwelijke burgemeester OW port vi Inema ;rde rdenfc "innen oorn rdryd. sen (p Het baarde dan ook wel enige verwarring dat toen verleden zondagnacht rond 23 u. de uitslag ge kend was dat akkoord noch ontkend noch beves tigd werd. «Wachten tot we alles nauwkeurig we ten, ook de voorkeurstem men» werd ons gezegd door verantwoordelijke politici. Met drie partijen die elk voor elf zetels be schikken kan men inder daad alle kanten uit. Een alternatief initiatief van een of andere partij was dan ook niet ondenkbaar. De CVP zou aan de SP extra-interessante voor waarden hebben geboden om mee de boot te kunnen instappen doch het voor opgesteld akoord bleef duidelijk primeren. De VD werd hiervan uiteinde lijk de dupe want moest inbinden ten opzichte van de SP die een aanlokkelijk alternatief kon in petto houden. Het werd dan ook ander half uur na middernacht vooraleer het akkoord werd bevestigd. In de drie betrokken lokalen, «Volkshuis», «Graaf van Egmont» en «Land van Riem» waar het akkoord gelijktijdig werd geaffir meerd was er dan ook ge juich. Anny De Maght, die als eerste dame te Aalst de burgemeesters- sjerp mag omgorden werd dan ook in de bloemen gezet. Naar ons werd gezegd werd in het akkoord niet gesproken over benoemin gen van een stadssekreta- ris en volgend jaar van een stadsontvanger. Zorgen voor later. De onderhandelaars voor Aalst. Nooit was er een overrompeling in de kiesburelen, waar alles vlot verliep (a) Pent -■tl. m de drie partijen die Aalst en Oscar Redant en voor gedurende zes jaar gaan de Vrije Demokraten besturen waren voor de SP Ghisleen Willems, André- Marc Galle, Edgard Emiel Bogaert, Ann Hooghuys, Freddy Pijck Borms, Jos Van Landuyt en Eddie Monsieur. Voor en Pierre De Poorter, de PW waren dat Annie Men zou zich beperkt heb- De Maght, André Doorns ben tot het verleden van de tien mandaten. De SP krjjgt er 5 waaronder een het voorzitterschap van het OCMW. De PW vier waaronder het burgemees terschap voor Anny De Maght en de VD één sche penzetel en misschien een Aalst. Zo dat zit er weer op. gaat nu huiswaarts (a) half voorzitterschap van het OCMW. Ghisleen Willems kan inderdaad wegens onverenigbaarheid niet in de gemeenteraad zetelen. Het nieuw stadsbestuur zou reeds een aantal opties De stem is uitgebracht en het plannen. O.m. het optrek ken van de personenbela sting met 1% en het ver minderen van de te lood zware druk van de perso neelskosten die tot op on aanvaardbare hoogte wa ren gestegen. Help verstandelijk gehandicapten 6 jar !p«M van 91 5 jaar.i u30.Pl Inlicht «ui IJl liet), I» ir. Aalst. Jasje dicht, pasje weg, het is achter de rug (a) Ook een aantal handelaars uit de Geraardsbergsestraat en omgeving willen een gooi doen naar een wereldrekord. Een gooi dan met eieren. Met liefst 75.000 gekleurde gekookte eieren wordt in de Keizershallen te Aalst een tapijt gelegd. U kan het komen bezichtigen op zaterdag 3 en zondag 4 december eerstkomend. Deze prestatie gebeurt ten voordele van de Nationale Vereniging voor Hulp aan Verstandelijk Gehandica pten, afdeling Aalst. Met de winst zal een speel-o-teek worden opgericht met specifiek speelgoed volledig aangepast aan de mogelijkheden van deze gehandicapten. Aalst. Mevrouw De Maght wordt de nieuwe burgemeester van Aalst (a) Teledienst-Aalst herwerkt de inventaris van de zelfhulpgroepen in en rond Aalst. j In 1982 werd door Teledienst een kaart uitgegeven waarin naast de organisaties in de welzijnssector die werken met vrijwilligers, ook een overzicht en een bondige beschrijving werd gegeven van de in de regio Aalst actieve zelfhulpgroepen. Het eerste deel van deze kaart werd reeds herwerkt en heruitgegeven en bevat een overzicht en beschrijving van de in Aalst actieve welzijns organisaties die werken met vrijwilligers. Deze kaart wil alle kandidaat- vrijwilligers wegwijs maken in het aktuele aanbod van de Aalsterse welzijns-organisaties. Daarnaast wil men nu ook het overzicht aktualiseren van de in de regio Aalst aktieve zelfhulpgroepen. De bedoeling is om al deze zelfhulpgroe pen te bundelen in een brochuïe waarin de naam, contactadres, doelgroep, doelstellingen, werking^ bereikbaarheid,.;.van deze zelfhulp groepen wordt vermeld. Het wil een handig werkinstrument zijn voor de mensen uit het werkveld, mogelijke doorverwijzers en alle geïnteresseerden. Zelfhulpgroepen die wensen opgenomen te worden in deze inventaris kunnen kontakt opnemen met Steven Saeys op Teledienst v.z.w., Withuisstraat 3 te Aalst. Tel. nr. 053-77.61.61. De vermelding is volledig kosteloos, en de publicatie is gepland voor begin 1989. Hoe het begon De bal ging eigenlijk aan het rollen ter gelegenheid van de prijsuitreiking van de door de ekonomische dienst georganiseerde eta lagewedstrijd. Danny Boudaer, voorzitter van de huidige werkgroep, lan ceerde er tussen pot en pint, zijn lang gekoesterde droom om met een stunt uit te pakken, voordat hij in het voorjaar van '89 zijn Aalsterse vestiging ruilt voor een riante zaak aan de kust. Daar hij ook met eieren had gewerkt voor zijn suksesrijke deelname aan de etalagewedstrijd, lag het idee voor een reu- ze-eiertapijt voor de hand. Wie mee aan tafel zat werd zonder tegenspraak tot mede-organisator ge bombardeerd en de wagen ging aan het rollen. Al onmiddellijk kwamen konkrete vragen ter spra ke: waar zal het tapijt ge legd worden en wanneer? Er werd lang geopteerd voor 11 november, omdat de Aalsterse jaarmarkt hoe dan ook veel volk op de been brengt. De rela tief korte voorbereidings tijd en het feit dat op dat ogenblik nog geen ge schikte zaal was gevonden schrikten sommigen echter af, zodat het opzet met een maand werd verscho ven en uiteindelijk voor zien werd voor het week einde van 3 en 4 decem ber. Bijkomende reden voor het uitstel was dat de aanvraag voor opname in het rekordboek tenminste twee maand van tevoren moest gebeuren. Een gevende hand met een ei erin! Op de eerste echte werk vergadering werden ook de eerste konkrete afspra ken gemaakt. Misschien zat de pre-elektorale pe riode er nog voor iets tus sen, dat vrij vlug de mede werking van het stadsbe stuur werd bekomen. Die bestaat erin dat een ge deelte van de Keizershal len ter beschikking wordt gesteld en dat het zand, waarop het tapijt wordt uitgelegd, zal worden aan gevoerd. Een betere ruim te was natuurlijk moeilijk denkbaar. Het eerste ont werp dat ter sprake kwam, werd meteen op algemene instemming onthaald: een gevende hand met een ei erin, zou dt basis vormen van het tapijt, dat uit acht kleuren zal bestaan en waarin ook het embleem van de begunstigde vereni ging zal worden verwerkt, naast de tekst 'Aalst 1988'. Sponsoring Aanvankelijk was het de bedoeling alleen maar lege eierdoppen in het tapijt te verwerken en die te laten kleuren door schoolkinde ren. Een milde sponsor was zelfs al bereid gevon den om de verf te leveren. Voor de verwerking van de dossiers, waarvan het uitblazen op zichzelf al een reuze werk is, was niet di- rekt een oplossing voor handen. Maar door be middeling van de nationa le dienst voor de afzet van land- en tuinbouwproduk- ten, werd tenslotte geop teerd voor hardgekookte eieren, die in de gewenste kleur zullen worden gele verd en bovendien het voordeel hebben dat ze in hun geheel kunnen wor den verkocht. Het is pre cies die verkoop die het nodige geld in het laatje moet brengen voor de vooropgestelde speel-o- theek. Voor de aankoop van de eieren, toch geschat op zo wat 250.000 frank, werd een beroep gedaan op fir ma's en handelaars om als sponsor op te treden. Mocht de aankoop op die manier volledig gefinan- cieerd worden steun is nog welkom op de speciale rekening Eiertapijt 645- 5935552-60 en een fiskaal attest kan worden afgele verd vanaf 100 frank dan kan de opbrengst van de verkoop netto worden affiche werden getekend. Met deze affiches zal in de Keizershallen een ten toonstelling worden opge zet, maar de door de kin deren aangekochte eieren worden op maandag 5 de cember in de deelnemende scholen afgeleverd. Intussen is de verkoop van de kaarten al volop aan de gang, terwijl de initiatief nemers nog wekelijks ver gaderen om praktische re gelingen uit te werken. Het is immers ook hun bedoeling om zoveel mo gelijk volk naar de Kei zershallen te lokken. Tot nu toe mochten ze voor het ontwerp van het tapijt, de affiches en de kaarten. rekenen op vele bereidwil lige mensen. Ook voor de praktische uitwerking zal nog op hulp van anderen beroep dienen gedaan. Hun enige hoop is dan ook dat de kaartenverkoop een sukses wordt en dat de bezoekers in groot aantal naar de Keizershallen zul len afzakken op 3 en 4 december. Daar wacht im mers nog een verrassing: wie precies kan raden hoe veel eieren in het tapijt werden verwerkt, maakt kans op een lang weekend in Zuid-oost Engelend, al les erop en eraan, naast enkele andere prijzen. LH Eieren worden verkocht Eerst was eraan gedacht i de eieren te verkopen te- gen 5 fr per stuk, uitein- dewlijk werd een verkoop- j prijs van 100 fr per kaart i vooropgesteld. Die kaart geeft niet alleen recht op toegang tot de Keizershal len, maar ook op tien eie- ren, die vanaf zondagna- middag om 16 uur mogen j worden meegenomen. De vaste verkooppunten van de kaarten zijn j D'Hoeve, Geraardsberg- j sestraat 64, Aalst, Norge, Geraardsbergsestraat 76, 1 Aalst, De Toren, Waterto- renstraat 9, Aalst, Altea, j de Bethunelaan 82, Aalst en Lina, Oostdorpstraat 143 in Mere. De organisa toren hopen echter op nog andere verkoopspunten bij sympathiserende han- delaars. Voor de lagere scholen wordt een speciale aktie gepland. Op de direkties wordt een beroep gedaan om de kinderen een brief- j je mee te geven met uitleg over het opzet. Ook wordt hun de kans gegeven om een of meer eieren aan te kopen. Daartoe schrijven ze zelf hun haam in één van de ongeveer twintig eieren, die op een kleine I Met ingang van 1 oktober 1988 ging mevr. Maria De Coninck, nu eredirekteur in de stadsadministratie, en eregemeente-ontvanger van Nieuwerkerken, met pensioen. Mevrouw De Coninck kan terugblik ken op een rijk gevulde, indrukwekkende loop baan. Vanaf 1942: tijdelijk bediende bij het gemeentebe stuur van Nieuwerkerken. Na de tweede wereldoorlog: verantwoordelijke voor de ravitaillering. In 1950: benoeming tot administratief bediende in J vast verband. In 1963: benoeming tot gemeenteontvanger, na het behalen van het diploma van 3 jaar bestuursweten schappen. In 1975: benoeming tot gemeentesekretaris, maar die benoeming werd spijtig genoeg door de Gouver neur niet meer goedgekeurd in het vooruitzicht van de fusie van de gemeenten. In 1977: herbenoeming, na de fusie, tot bureauchef. In 1984: bevorderd tot afdelingschef en tenslotte, als kroon op het werk, de bevordering tot direkteur vanaf 1.1.1988. Mevrouw De Coninck ontving daarbij ook nog twee onderscheidingen: de Gouden Palmen in de Kroon orde en het Burgerlijk Kruis le Klasse. Zij was één van de eerste vrouwelijke gemeentebe dienden en één van de allereerste vrouwelijke gemeenteontvangers. Zij is ook de éérste vrouwelijke direkteur bij het stadsbestuur van Aalst. Ter gelegenheid van een receptie, die zij haar collega's aanbood, werd eredirekteur De Coninck in de bloemetjes gezet. NR. 40 - 40 F VRIJDAG 14 Reeds vele maanden doet het gerucht de ronde dat de SP, de PW en de VD een koalitieakkoord zouden hebben gesloten. Een bewering die nooit formeel werd toegegeven of gelogenstraft. Conditio sine qua non zou uiteraard zijn dat dergelijk samengaan mathematisch mogelijk zou zijn. Wat betekent dat er een liefst komforta- bele meerderheid erdoor zou worden bereikt. Dat is inderdaad het geval. Met 11 zetels voor de SP, 11 voor de PW en 3 voor de VD komt men aan 25 wat vier zetels meer is dan 50%.

De Voorpost | 1988 | | pagina 1