Bob Boon Singers - Shakexpearment - Nieuw Belgisch Kamerorkest "Een dorre bodem vruchtbaar maken" «Vast als eik» met «een vreemd koppel» Bram Vermeulen brengt "Rode Wijn» in De Werf A.-M. Van Hoorick exposeert te Antwerpen Teater Antigone speelt Van Den Broecks «Tot Nut van 't Algemeen» te Herzele Bericht van uw energiemaatschappij De Voorpost - 21.10.1988 - 11 Kuituurcentrum De Werf Aalst: 24 - 30 oktober Koormuziek, jong teater en klassieke muziek voor blaasorkest: dit alles kan u volgende week gaan beluisteren en bekijken in het Kuituurcentrum De Werf. Donderdag 27.10: Bob Boon Singers Vijfentwintig jaar gele den, in 1963 dus, startte Bob Boon zoon van de legendarische direkteur van het toenmalige NIR., met een koor dat zich voor al zou toeleggen op de be werking en de uitvoering van volksliederen in de meest diverse stijlen. Het was de tijd dat het volks liedgenre vooral beoefend werd door «volkszangers» in het dialekt. Bob Boon wou aantonen dat zoiets ook in een algemeen Ne derlands kon. Sinds hun suksesvol debuut tijdens het Noordzeefestival bouw den ze een fris en geva rieerd programma op waarmee ze ook af en toe te gast waren (en nog steeds zijn) in radio- en televisie programma's Of hun repertoire en hun uitvoeringspraktijk nog steeds even fris en bij de tijd zijn als 25 jaar gele den, kan u op donderdag 27 oktober om 20 uur in De Werf vaststellen. Het is een kooravond, georgani seerd door het ouderkomi- té van het Sint-Jozefskolle ge. Vrijdag 28.10: «Sha kexpearment» door Le Jeune Moon Le Jeune Moon is een jon ge theatergroep gestart door Mare Van Overmeir en Roberto De Jonge, die beiden ervaring opdeden bij de (door sommigen) te hoog geprezen Jan Fabre Zoals wel meer gebeurt bij bij onze jonge «teater»-ma- kers, verwerkte dit duo tekstfragmenten uit zes stukken van William Sha kespeare op een eksperi- mentele manier. Theater- liefhebbers zullen zeker delen herkennen uit «A de nieuwste opera's te spe- Midsummermght's len. Het meest geliefd wa- Dream«King Lear», ren de harmoniebewerkin- Hamlet»«Romeo and Ju- gen van zeer bekende wer- liet», «Richard m» en «The ken, zoals fragmenten uit Tempest». Op deze manier opera's van Mozart, orato- willen ze een dimensie toe- ria van Handel of simfonieé voegen aan wat de grote van Beethoven. Ze werden William te vertellen had... niet zelden door de kompo- Shakexpearment» heeft nist zelf herschreven en de bedoeling magisch werkten de popularizering theater te zijn, dat uit flar- van deze komposities in de den realiteit en fïktie een hand. Ook een aantal droom spint, waarvan men I9de-eeuwse komponisten weet dat het een droom is, namen dit genre over (o.m. maar die onherroepelijk Mendelssohn, Gaurod, blijft fascineren, angst Milhaud, Strawinsky, Hin- aanjagen, konfronteren demith...) en zelfs een aan- met de kanten van zichzelf tal hedendaagse die men het best kent en komponisten zoals J. toch het minst wil zien. Frangaix, W. Egk en H. Kortom, «een cynisch spie geltje aan de wand». Zaterdag 29.10: Blazers van het Nieuw Belgisch Kamerorkest Op 7 november 1985 debu teerde in de Singel te Ant werpen een nieuwe orkest formatie met een koncert in het kader van het Festi val van Vlaanderen. Pu bliek en kritici, ook wij, waren enthoesiast over de nieuwe boreling. Stichter- dirigent is Jan Caeyers (°1953), zelf muzikant én musicoloog. Het ensemble telt ca. 40 leden (gemiddel de leeftijd 26 jaar), allen talentrijke professionele musici; het kruim van on ze Belgische jonge muzi kanten eigenlijk. Sinds 1 januari van dit jaar is in de schoot van het Nieuw Belgisch Kameror kest een blazersensemble aktiefHet ontstond vanuit de idee om een belangrijke kamermuziektraditie te rug op te nemen die in de tweede helft van de 18de eeuw veel sukses kende in de vorm van harmoniemu- ziek. Om de urenlange banket ten, waarmee in die tijd de adel zijn dagen vulde, een feestelijk karakter te ge ven, werden blazersensem bles aangetrokken om be kende 18de-eeuwse mu ziek en bewerkingen van Sutermei8ter voorzien het harmonierepertoire van nieuwe, originele werken. Tien jonge solisten die tot de beste musici van het land behoren, zullen o.l.v. dirigent Jan Caeyers een zeer mooi maar weinig ge hoord repertoire aan het publiek vooretellen: .Sere- komen het K^uurcen- nade nr. 11 m Es, KV 375» van Mozart, «Sept danses d'après «Les Malheurs de Sophie» van Jean Fran- In de Werf te Aalst is er op 29 oktober een optreden van het Nieuw Belgisch Kamerorkest, met dirigent Jan Cayers. gsAx, «Rondino is Es, WO 25» van Ludwig van Beet hoven en «Petite Sympho- nie» van Charles Gounod. Toegangskaarten voor de ze drie avonden zijn te be- Bram Vermeulen, vooral bekend als partner van Freek De Jonge in de Neerlands Hoop in Bange dagen, maakte dit jaar zowat de beste Nederlands talige elpee. Geheel komform aan de «mannen- hebben-ook-gevoelens» trend slaagde hij en produ cer Boudewijn De Groot erin een mooi geheel te maken. In zijn eigen, kwetsbare stijl heeft hij het over de relatie tussen individuen, liefde, onmacht, goede bedoelingen en pijn. De elpee «Rode Wijn» werd dan ook een sukses. Vermeulen brengt op 31 oktober (aanvang 20u30) in de grote zaal van het Aalsters kultureel centrum De Werf zijn liedjesprogramma uit de «Rode wijn»- elpee. In deze lawaaierige tijden zijn de emoties die hij aan zijn piano ontrukt bijzonder aangenaam, rustig zonder te berusten. De avond wordt georganiseerd door en t.v.v. De Weide. Kaarten 200/250 fr. zijn te verkrijgen in 't Koerken, Netwerk, De Nieuwe Madeion en platenwinkels Discover (Dendermonde) en De Center (Aalst). Reservaties bij Netwerk 053-78.89.81. Inlichtingen 052-21.53.05 trum De Werf, Molenstraat 51, Aalst, tel. 053/ 76.13.11. l. Een revolutionaire techniek De renommée van stadsgenote Anne-Marie Van Hoorick, dochter van Bert, overstijgt duidelijk de regio. In november stelt ze inder daad haar werk tentoon in de foyer van het Nieuw Ensemble Raam theater, Lange Gast huisstraat 26 te 2000 Antwerpen. Op de vernissage op zaterdag 19 november is BRT-radiomedewerker René Van der Spee- ten uit Herdersem inleider. Die dag heeft er in het theater om 20 u een voorstelling plaats van "Teibele en haar duivel" van I.B. Singer. Ge zien het sukses is reservatie noodzakelijk. Bel 03/233.91.48 of 49 tussen 10 en 16 u. (iuH.) paciteit en de aeratie. Het rale voeding, waardoor al- mengsel beschermt plan- le planten in him eerste ten tegen waterstress en groeistadia gestimuleerd Ruim driehonderd geïnteresseerde toehoorders he™idert de arming van worden. Traag werkende - - gezonde wortelsystemen meststoffen zorgen voor door de bodem luchtiger te een regelmatige toevoer van voedingselementen en een interaktie met de sa- waren verleden maandag in het kultureel cen trum De Werf present voor een voordracht met diavoorstelling door professor dr. Whn Van Cot- zijn apeolfleke them van de Gentse Rijksuniversiteit. Een orga- - - - - nisatie van de BBL die deze voordracht kaderde in brandend aktuele noden. menstelling verbetert Ter- mengestelde meststoffen, raverde de bodemkwaliteit De door de R.U.G. ont- en moet er minH^r fre- wikkelde techniek mag kwent gesproeid worden. dan °°k verdiend revolu- Dat betekent dus een veria- tionair genoemd worden, ging van de werkingskos- Men kan er een Sahelbo- ten, een betere bevochti- dem mee d°en vruchtbaar ging en het vermijden van worden door het bundelen mogelijke schade door wa- van de wateropslorpende op. elementen (polymeren), wat Toneel te Hofstade bles, geluidsinstallatie, toneeldoeken enz.) waarvan ook talrijke produktie het Parochiaal Centrum verenigingen uit de re- V.A.E. «Een te Hofstade. gio reeds gebruik ge- van Reservaties bij William maakt hebben. Neil Simon in een regie Guns, tel. 053/77.67.67 .Jaarlijks zijn er twee Als brengt vreemd koppel» In tal van ontwikke- ze metode is een element lin galanden is droogte im- van de strategie tegen vor mers één van de grootste woestijning en hongers- problemen waarmee in- nood. Akties en giften van boorlingen te kampen heb- buitenuit kunnen, hoe ben. De Plantkundige Af- heilzaam hun resultaten deling van de R.U.G. heeft ook kunnen zijn, uiteinde een speciale metode ont- lijk toch dé oplossing niet wikkeld, de Terraverde- brengen. Die moet inder- metode, waarbij een spe- daad komen van de men- ciale mengeling planten- sen ter plekke en het is aan groei mogelijk maakt bij ons om hen de middelen te een minimum aan neer- schenken en de know how slag of besproeiing. Maar om de strijd tegen desetifi- ook in Westeuropese lan- katie met reële kans op sla- den biedt deze metode heel gen aan te gaan. wat voordelen. te^ded9dSdk3en"e Terraverde mengsel toehoorders en kijkers Terraverde is een kennis mairen met resulta- mengsel van superabsor- ten behaald in diverse berende polymereen, Westafrikaanse Sahel-lan- traagwerkende meststof den, Senegal, Guinea, fe» en minerale en organi- Kaap Verdië, Burkina Fas- sohe groeistimulatoren so en noem maar op. De samenstelling van het Ze kregen daarenboven mengsel moet inderdaad een paar staaltjes mede aangepast worden aan de waarmee ze naar believen behoeften van de bodem en experimenten konden wa- aan de omstandigheden gen, bijv. in bloempotten van bet milieu, om zich van de degelijk- Ingewerkt in zand of een heid van de Terraverde- ander bodemtype verhoogt metode te vergewissen. De- de Terraverde de waterka- I s.m. de VTB-afdeling volkstheater, toegankelijk Ressegem-Borsbeke en Mi- en genietbaar voor een terstress, .r brengst ten goede komt. £he dermate het vocht vast- Terraverde zorgt ervoor houden dat planten zelfs dat planten een evenwich- bij maandenlange droogte tige voeding krijgen. De bi leven kunnen worden samengestelde meststof- gehouden, fen spelen een klassieke (l.h.) rol van starter in de mine- van E. Van Herre- weghe. «Een vreemd koppel» brengt het verhaal van twee vrienden die door de omstandigheden van het leven verplicht zijn tijdelijk samen te wonen. Oscar, de sloddervos, en Felix, de poetsma niak, kunnen het ech ter onmogelijk met el kaar vinden. De steeds toenemende wrijvingen leiden tot een breuk van hun jarenlange vriend schap. «Een vreemd koppel» heeft op het eerste ge zicht een tragische on dertoon maar de spitse en sterke dialogen doen het uitgroeien tot een V.A.E. werd opgericht tussen 18 en 19.30 u. grote produkties met vanaf 23 oktober en el- minimum vijf opvoerin- ke zondagvoormiddag gen. Tevens geeft de van 11 uur tot 12 uur in vereniging jongere het lokaal van de vere- acteurs de kans om er- niging. varing op te doen door Op 28 januari 1989 het opvoeren van een- brengt V.A.E. een nog akters, jeugdstukken te bepalen eenakter en het inrichten van to- waarmee opnieuw deel genomen wordt aan het Interprovinciaal Eenak ters tornooi. In maart 1989 volgt de tweede grote produktie. In een regie van Fons Vinck brengt V.A.E. «Liefde half om half» van Alan Ayckbourn. Verdere inlichtingen volgen later. De vereniging waar lachsucces. Geen goedkoop succes echter maar een stuk vol war me menselijkheid, met in 1937. Na een onderbreking van twee jaar werd op nieuw gestart in 1960. voor iedereen herken- Het aantal werkende le- bare situaties die, door den bedraagt momen- de luchtige toon waarop het geheel gebracht wordt doorlopend gees tig overkomt, een stuk ook dat bijwijlen om stilte vraagt en ont roert. teel ca. 45. Het bestuur bestaat uit een voorzitter, een se cretaris, een penning meester en een afge vaardigde van de vier werkgroepen (toneel, P.R., techniek en lokaal). Het eigen lokaal is ge vestigd te Hofstade, Dorp 4. Erik Meuleman, Hugo Opvoeringen grijpen Roels, Kris De Smet, plaats in het Parochiaal De Cast Regie; Erwin Van Her- reweghe Acteurs; William Guns, Erik Van Gijsegem, °irk Daelman, Ann Daelman en Myriame Arijs. Opvoeringen: zaterda gen 5, 12 en 19 novem ber. vrijdagen 11 en 18 november telkens om 20 uur en zondag 20 november om 19 uur in Centrum te Hofstade. V.A.E. is lid van het K.N.T.V. en sinds 1988 gerangschikt in de 2de kategorie (provinciale klassering). De vereniging beschikt over een uitgebreid technisch arsenaal (projectoren, pratica- neelcursus8en. Voor de grote produkties wordt telkens beroep gedaan op een gastregisseur (sinds 1980: F. Vinck, L. Siau, P. Sonck, W. Guns, E. De Corte, R. De Wilde, E. Van Herre- weghe). Inkomsten komen voor namelijk uit de op brengst van de opvoe ringen en het uitbaten van het lokaal als café tijdens de twee kermis sen. Plus natuurlijk de stads- en provincietoe lagen. Publiciteit wordt ge voerd via affiches, strooibriefjes, uitnodi gingen (ongeveer 250 adressen buiten de ge meente), publiciteits- borden (Hofstade en Gijzegem), radio (BRT 2 en vrije radio's) en de geschreven pers. Het komend toneelsei zoen Gezien de aard en de ingesteldheid van ons pubhek, kiest V.A.E. voornamelijk stukken uit het betere lichte re pertoire: komedies, thrillers, toneelspelen die voor het publiek herkenbaar zijn. Wij trachten aan kwali teitsverbetering te doen maar tevens het aantal toeschouwers op te voe ren. Uit de reservaties dat ons pubhek voor ca. 50% van buiten Hofsta de komt. Wij menen dat wij met ongeveer 600 toeschouwers uit Hof stade het verzadigings punt bereikt hebben. Daarom willen wij voor namelijk mikken op de potentiële toeschou wer uit de regio. In Gijzegem werd reeds publiciteit gevoerd en aan kaartenverkoop ge daan, hetgeen een hon derdtal reservaties ople verde. Wij zijn echter van oor deel dat wij nog heel wat toneelliefhebbers uit de andere (deelge meenten kunnen aan trekken. Wij bieden hen degelijk verzorgd to neel en een prima ac commodatie. Daarom doen wij een beroep op de media en vooral de geschreven pers, om VAST ALS EIK nog meer bekendheid te ge ven in de streek. Wat wij immers nodig heb ben is het toespelen van informatie naar de toe schouwer voor de op voeringen Een foto in de krant, acht dagen na datum, kan misschien de ijdelheid van een paar acteurs strelen maar draagt in generlei mate bij tot het informe- Aalst. Kwis is steeds van de partij wanneer het stadspop- ren van de potentiële penteater ergens te gast is. toeschouwer. Mis- schien heeft VAST ALS EIK het hoogste aantal MjSSÏe eXDO toeschouwers van r Groot Aalst maar wij te Nieuwerkerken Ons Klantenburo te Dender- zijn van mening dat monde is nu in volle werking stilstaan achteruit gaan De missiewerkgroep van de Zusters van Maria te Brakel en rn.et 9root sukses. betekent. Tevens menen stellen te koop en ten toon in de vrije basisschool Molenstraat Getuige hiervan zijn het groot wij dat sommige pro- 1 Nieuwerkerken. aantal bezoekers en de gun- - - - - Allerhande sier- en nehmiksvnnrwemen uit de verschillende klant. Om U beter te kunnen dienen lac Herzele organiseert de breed publiek. Het vertelt kulturele vereniging Gam- over Dom i en Bonneure die ma een tea tervoorstelling zijn pensioenjaren niet in de zaal van de Gemeen- kneuterig voor het televi- telijke Basisschool, Tuin- siescherm wil doorbren- wijk 2 te Herzele. Teater gen. Hij wil niet uitgeteld Antigone uit Kortrijk zet zijn en heeft gelukkig vol- er het toneelstuk «Tot Nut doende fantasie overge- van 't algemeen» van Wal- houden om aktief te blij- ter Van Den Broeck op de ven. Dit tot grote ergernis planken. van zijn vrouw, zijn zoon- Walter Van Den Broeck, carrièrejager en zijn één van onze hedendaagse schoondochter. Hij bouwt Vlaamse suksesschrijvers, dag aan dag aan «zijn» to- is het best gekend door ren in de tuin, «zijn ver zijn toneelstuk uit 1972 zetsmonument» tegen de «Groenten uit Balen». In- beknotting van zijn vrij- tussen volgden diverse ro- heid. Als tegengewicht mans, toneelstukken en groeit er een echte vriend- T.V.-spelen, o.m. in 1979 schap tussen hem en zijn «Tot Nut van 't Algemeen»kleindochter, dat in 1981 de Prijs van de Toegangskaarten kosten Vlaamse Provincies kreeg, in voorverkoop 100 BF Van Den Broeck is een voor studenten-leden en observator van mensen houders van een +3-Pas, met hun dagelijkse proble- 150 BF voor leden, 200 BF men. Hij is erg maatschap- voor niet-leden en de pijbewust, stelt de warme avond zelf betaalt men 250 menselijkheid tegenover BF. Kaarten kunnen gere de harde lijn van suk- serveerd worden tel. op nr. sesboy8, bureaukraten en 053-62.56.59. Deze teater- gevestigde autoriteit. Hij avond wordt georgani- treft met zijn spontane seerd m.m.v. de Dienst maar scherpe taal die ge- Volksontwikkeling van kruid is met humor of bit- het Ministerie van de tere ironie. Voortdurend Vlaamse Gemeenschap en moet de toeschouwer aar- het Noordstarfonds uit zelen tussen lachen of Gent. huilen. «Tot Nut van 't Algemeen» L- is een herkenbaar stuk Klantvriendelijke openlnge- missieposten. De opbrengst van deze tentoonstelling evenals de cafetaria is volledig voor de missies. 4. Uiterste zorg voor uw vei ligheid Om U nog beter van dienst te kunnen zijn hebben wij sinds 1 september onze openings uren aangepast. MET EEN GLIMLACH van maandag tot en met don- dikwijls uit een verge- wo oaioiai ia 10 'UitwOiy vuui uo 111193100. 1 lijkbaar repertoire en De Expo is open vrijdag 28. zaterdag 29, zondag 30, maandag zorgen wij voorderdag van vergelijkbare kwa- 31 oktober. 1Een vriendelijk onthaal 8 u. -12.30 u. en 14 u. -16 u. liteit, meer in het dag- Op zaterdag 29 oktober wordt er op de parochie ook een 2. Een volledige en vriende- vrijdag licht geplaatst worden inzameling gehouden van oude kledingstukken en niet bederf- lijke informatie dan produkties uit de bare eetwaren. Zet Uw zak gerust aan de deur, vrijwilligers 3. Een volmaakte dienstver deelgemeenten. s komen ophalen vanaf 14 uur. lening 12.30 u./14u.-17u. Tragel 8, 9300 Aalst Tel. 053/78.97.69

De Voorpost | 1988 | | pagina 11