SIKIIKMIIWS 12 - 21.10.1988 - De Voorpost DOKTERS Aalst Dr. J. Fosselle, Parklaan 18, tel.: 70.09.63: vrijdag 21 oktober vanaf 20 uur, zaterdag 22 oktober de hele dag. zondag 23 oktober de hele dag tot en met maandag 24 oktober om 8 uur 's morgens, maandag 24 oktober en dinsdag 25 oktober vanaf 20 uur, woensdag 26 oktober vanaf 12 uur, donderdag 27 oktober vanaf 20 uur tot en met vrijdag 28 oktober om 8 uur 's morgens. Erembodegem en Erembodegem-Terjoden Dr. Derouck, Adv. De Backerstraat 27, Denderhoutem, tel. 054/32.35.35: zaterdag 22 oktober en zondag 23 oktober. Hofstade, Gijzegem Dr. A. De Boer, Steenweg naar Dendermonde 55 bus 2, Gijzegem. Tel. 70.33.55: zaterdag 22 oktober en zondag 23 oktober Baardegem, Herdersem, Meldert, Moorsel Dr. J. De Coster, Kloosterstraat 1, Moorsel, tel. 21.75.21: 22 oktober en 23 oktober Nieuwerkerken Dr. D. Paepe, Bremtstraat 116, Nieuwerkerken. Tel. 77.64.51zaterdag 22 en zondag 23 oktober APOTHEKERS van zaterdag 22 oktober om 9 uur tot zaterdag 29 oktober om Van Den Bergh, Raffelgemstraat 15, Aalst D'Haeseleer, Hoogstraat 50, Haaltert De Spiegeleer, Markt 13, Lede De Weghe, Opperstraat 266, Liedekerke TANDARTSEN De Spiegeleer, Arbeidstraat 6, Aalst, tel. 78.35.15: zaterdag 22 oktober van 14 tot 18 uur en zondag 23 oktober van 9 tot 12 DIERENARTSEN Dr. W. Beeckman, Immerzeeldreef 223, Aalst, tel. 70.15.34 (bij afwezigheid 21.37.57): zaterdag 22 oktober en zondag 23 oktober. Kalender Vrijdag 21 oktober: 14 30 u." maandelijkse kaartnamiddag. Bovenzaal café Den IJzer, Vlaanderenstraat, Aalst. Inl.: Fr. Van Moorter, tel. 78.10.09 en J. Schelfhout, tel. 77.53.46 (Vlaams Verbond voor Gepensioneerden Groot-Aalst) 20.00 u.: Kulturele avond "Van Eyck, het Lam Gods: het mysterie dat schoonheid heet", Kunstenaar Harold Van de Perre brengt er op drie schermen een weergaloze evokatie van het beroemde retabel "Het Lam Gods" uit de Sint- Baafskathedraal te Gent. Parochiezaal, Dekkersweg, Gijze gem. Inlichtingen: P. Lateur, Fatimawijk Gijzegem. (Davids- fonds Gijzegem) 20.00 u.: Spreekbeurt "Gidsen of beschermengelen" door J.A. Kleyn, Nederlands bekende paragnost. Zaal De Koornbloem, Grote Markt Aalst (Vriendenkring De Levensboom) Zondag 23 oktober 10.00 u.: jaarlijkse algemene vergadering van het Nationaal Verbond der Oorlogsinvaliden Lokaal 't Landhuis, Grote Markt 27, Aalst. Inlichtingen: J. Vermeiren, Moorselbaan 492, Aalst (Nationaal Verbond der Verminkte en Invalide Soldaten, afdeling Aalst) Maandag 24 oktober 20.15 u.: Konditie- en pre-skigymnastiek op muziek, Gymzaal Sint-Jozefscollege, Stoofstraat Aalst. Inlichtingen: G. Van Cleemput, tel. 78.06.34 :VTB-VAB Aalst) Dinsdag 25 oktober 20.00 u.: spreekbeurt "Islam" door Prof. Urbain Vermeulen, feestzaal van het Stadhuis, Grote Markt, Aalst (Davidsfonds Aalst-Centrum) Woensdag 26 oktober 19.00 u kursus Ballrooom- en Zuidamerikaanse dansen, 20 u. (tweede jaar) en 21 u (gevorderden). Zaal De Nieuwe Madeion, Grote Markt Aalst. Inlichtingen en inschrijvingen G. Van Cleemput, tel. 78.06.34 (VTB-VAB Aalst). Donderdag 27 oktober 14.30 u.: gezellig samenzijn. Bespreking "Bloso Blijf Fit Verblijf", in Brugge en in Oostennjk. Zaal De Koornbloem bij Gaston Van der Eist, Grote Markt, Aalst. Inlichtingen: L. D'Hondt, 21.02.79. (Vlaams Verbond voor Gepensioneerden Groot-Aalst). Zaterdag 29 oktober Van 17.30 tot 20.30 u. reuze mosselslag t.v.v. de ski-stage van de leerlingen van de Arendschool. Om 21 uur grootse playback-show. Ook op zondag 30 oktober van 11.30 tot 15 u. (V.O.L.A. Vrienden en Oudleerlingen Arendschool). Sociaal Dienstbetoon Volledig gratis en zonder enige verbintenis. Lokaal links achteraan de dreef tussen de Kapucijnenkerk en 't Capucien- tje (hoek Sint-Jobstraat en Kapucijnenlaan) Woensdag 26 oktober van 18 tot 19 uur. Voorafgaandelijke afspraak is niet vereist. Inlichtingen: tel. 70.04.25. Verpleegkundigen Hilde Van Damme, Gentsestraat 46, Aalst, tel. 77.30.38: zaterdag 22 oktober en zondag 23 oktober. Verplichte avondsluiting Ter gelegenheid van de Sint-Maartensfeesten heeft het Colle ge van Burgemeester en Schepenen beslist een algemene afwijking voor het hele grondgebied van de stad toe te staan voor wat betreft de toepassing van de geldende beschikkin gen op de verplichte avondsluiting. Die afwijking geldt voor maandag 7, dinsdag 8, woensdag 9, donderdag 10 en vrijdag 11 november. Wekelijkse rustdag Ter gelegenheid van de Sint-Maartensfeesten heeft het Colle ge van Burgemeester en Schepenen beslist een algemene afwijking voor het hele grondgebied van de stad toe te staan voor wat betreft de toepassing van de geldende beschikkin gen inzake wekelijkse rustdag. Die afwijking geldt voor de periode van 5 t.e.m. 11 november 1988. De handelaars en ambachtslieden die, in toepassing van het K.B. van 28 juni 1960 een wekelijkse rustdag hebben gekozen, zullen tijdens de bovengenoemde periode hun winkel mogen openhouden. Veejaarmarkt Jaarlijkse veejaarmarkt op vrijdagvoormiddag 11 november 1988 op de Houtmarkt. Die jaarmarkt biedt zoals telkenjare een groot aanbod van jong vee en kalfvaarzen. Bij die gelegenheid wordt eveneens een prijskamp georganiseerd voor jongvee, kalfvaarzen, koeien en slachtvee. Wij vestigen er de aandacht op dat de verkopers en kopers van vee op de jaarmarkt er dienen op te letten dat bij ieder dier een juiste schetskaart en een geldig brucellose-attest dienen te horen. Zowel vóór, tijdens als na de jaarmarkt zal een strenge kontrole worden gehouden. Bij niet-naleving van het regle ment stellen zowel koper als verkoper zich bloot aan vervol ging- v.2.w. Recht en Administratie De kursus start in Netwerk, De Ridderstraat, op woensdag 9 november. De vereniging zonder winstoogmerk is de meest voorkomende organisatievorm in sociaal-kulturele sektor. j Maar een v.z.w. oprichten is niet zo vanzelfsprekend als het lijkt. Het is en blijft noodzakelijk regelmatig formaliteiten te vervullen. In deze kursus behandelen we o m. de oprichtings formaliteiten, juridische, administratieve en fiskale verplichtin gen. We bespreken begrippen als "rechtspersoonlijkheid", we onderzoeken taken en funkties van de "raad van beheer" en de "algemene vergaderint" enz. Een weinig inzicht en zorg voor enkele regelmatig terugkerende formaliteiten kunnen ons behoeden voor onaangename verrassingen. Centrum Netwerk, De Ridderstraat 28, Aalst. Start woensdag 9 november en de kursus loopt over 4 weken, telkens te 20 uur. Prijs: leden van Netwerk 1.000 fr., niet-leden 1.250 fr.. Aankoop syllabus 150 fr. niet inbegrepen. Inschrijven op voorhand is nodig en op het nummer 79.89.81 van het Netwerksekretariaat. Bijdrage te storten op bankreke ning 001-0987137-44 van Centrum Netwerk. Lesgever: Mare Vanden Ameele en Harrie Houben (DPKW) E.E.G.-premies voor zoogkoeien In toepassing van de EEG-verordeningen wordt voor het verkoopseizoen een kommunautaire premie voor het aanhou den van zoogkoeien toegekend, zijnde 1.201 fr. per zoogkoe. Als zoogkoe worden de runderen beschouwd die tenminste éénmaal hebben gekalfd en die niet behoren tot een melk veeras. Slechts de producent met als hoofdberoep landbou wer komt voor de premie in aanmerking, hiervoor dient hij minstens 50% van zijn totale arbeidstijd aan zijn landbouwbe drijf te besteden en moet hij bovendien 50% of meer van zijn globaal inkomen verwerven uit dit bedrijf. Diegene die nog melk produceren komen niet in aanmerking. De formulieren voor de aanvraag van deze premie zijn ter beschikking van de producenten bij de Regionale Bureau's van de Nationale Zuiveldienst, de Veeteeltconsulenten en de Rijkslandbouwkundige ingenieur Indienen: aangetekend ten laatste op 31 oktober 1988 bij het Regionale Bureau van de Nationale Zuiveldienst te Melle. Bijkomende inlichtingen: dienst land- en tuinbouw stad Aalst, 77.11.11, post 211. Al-Anon Voor familie en naastbestaanden van drankzuchtigen maan dag 24 oktober om 20 uur, Gildenhuis, Kerkplein Erembode gem. Schriftelijk Postbus 44, Erembodegem. Deze week in Netwerk Vrijdag 21 oktober te 20u30 Preddy Show met "Aus Teufel komm raus". Toegang: voorverkoop 280 fr., ingang 350 fr Organisatie: Netwerk. In de reeks niet te missen Aalsterse revues: Het Best uit Duitsland. Preddy Show: "Aus Teufel, kom raus". Aalst heeft een stevige reputatie op het gebied van revues. Naast verschillende karnavaleske revues hadden we de jongste tijd heel wat travestiegebeurens van de betere plank. Aus Teufel komm raus" wordt u gebracht door de bekendste Duitse kabaret- groep, de Preddy Show Company, de vijf akteurs (hoeveel man, hoeveel vrouw raadt u zelf maar) beschikken over een verbluffend verkleedtalent en brengen in een universele taal een playback-gebeuren van de beste kwaliteit. Nergens speelt taal een barrière. Het verhaal is eenvoudig: de beginscène vormt de begrafenis van Hermann, een geboren verliezer. Zijn leven heeft hij pech gehad tot hem tenslotte niets meer restte dan een trieste zelfmoord. Gustav Mephisto was er natuurlijk als de bliksem bij om zijn zieltje te redden... De gespeelde situaties zijn zo ironisch duidelijk dat we gerust kunnen samenvatten: er wacht een duivels plezier. Karnaval-Prondelmarkt Op zaterdag 22 oktober e.k. zal op de Grote Markt te Aalst vanaf 14u30 een karnaval-prondelmarkt doorgaan. Alle Aal sterse kamavalgroepen kunnen hieraan deelnemen. Teledienst en Centrum voor Levens- en Gezinsvragen Withuisstraat 3, 9300 Aalst, tel. 053/77.61.61 Openingsuren: maandag tot vrijdag van 9u30 tot 12u30 Maandag 14 tot 18 u en 18 tot 23 u (op afspraak), woensdag van 14 tot 19 u. en van 19 tot 21 u. (op afspraak), vrijdag van 14 tot 17 u. Buiten de openingsuren op afspraak. Filiaal (enkel Teledienst): Botermelkstraat 177, 9300 Aalst, tel. 053/78.35.35, openingsuren: maandag, woensdag en vrijdag van 10 tot 12 en woensdag van 14 tot 19 u. De dienstverlening is gratis. Vnjwilligersdienst (Teledienst): je wenst iets te doen voor anderen, je kan geen beroep doen op vrienden, buren of familie en wenst een vriendendienst (boodschap, thuiswacht, een gezellige babbel,...). Ombudsdienst (Teledienst): je wenst informatie waar je best terecht kan met een bepaalde vraag, je wenst inlichtingen i.v.m. sociale voorzieningen, financiële moeilijkheden, huur wetgeving; je wenst steun om je recht op bepaalde voorzienin gen te laten gelden. Dienst levens- en gezinsvragen: je wenst een gesprek i.v.m. je relatie met je partner, je ouders, je kinderen; je voelt je alleen gelaten, depressief en niet begrepen; je hebt juridische vragen (echtscheiding,...). CSO-Aalst Centrum voor Levens- en Gezinsvragen, Centrum voor Ge boorteregeling en Seksuele Opvoeding. Cumontstraat 3, 9300 Aalst, tel. 053/21.75.13 Openingsuren: elke voormiddag van 9 tot 12 u., maandag van 14 tot 17 u„ dinsdag van 13 tot 22 u woensdag van 13 tot 18 u van 20 tot 22 u. donderdag van 13u30 tot 20 u., vrijdag van 13 tot 19.30 u. Medische raadplegingen op afspraak op woensdag van 14 tot 17 u. en op vrijdag van 17 tot 19 u. Vrouwenwerking CGSO. Juridische raadplegingen op afspraak, sexuologische raadple gingen op afspraak. Je kunt met allerlei problemen terecht op het C.G.S.O. Relatieproblemen, (echt)scheiding, opvoedingsproblemen, partnerkeuze, eenzaamheid, depressie, seksuele problemen, ongewenste zwangerschap, geboorteregeling,... Maar je kunt ook terecht bij ons voor zwangerschapsbegelei ding, voorbereiding op de geboorte, voor een boek, een brochure, een dia-reeks of een video. H.A.K. Hulp-, Advies-, Kontakt- en Informatiecentrum Sint-Martensplein 2, 9300 Aalst, tel. 053/70.38.88 Openingsuren maandag van 9 tot 24 u., dinsdag van 9 tot 17 u., woensdag van 9 tot 24 u.t donderdag van 9 tot 24 u., vrijdag van 9 tot 24 u., zaterdag van 19u30 tot 01 u.. zondag van 19 tot 23 u. Erkend Jongeren Informatie en Adviescentrum Er zijn tal van redenen waardoor je het soms moeilijk krijgt: thuis hou je het niet meer uit; je denkt aan alleen gaan wonen; je zit met jezelf in de knoop; je zoekt iemand om mee te praten; je hebt vragen rond onderwijs, werkloosheid, huurwet, echtscheiding, seksualiteit, drugs, rechten van minderjarigen, leger- en burgerdienst. We zoeken samen met jou naar mogelijkheden om eruit te geraken. Niet dat wij zomaar een antwoord kennen, of in jouw plaats beslissen. Alle hulp is gratis, je hoeft je naam niet te zeggen. We nemen geen kontakt op met anderen als je dit zelf niet wilt. Wegeniswerken kruispunt Kattestraat, Esplanadestraat en Vrijheidsstraat Op maandag 17 oktober 1988 werd het voormeld kruispunt volldig afgesloten voor het doorgaand verkeer. De werken Lesgever: Rozette De Herdt. zullen vermoedelijk een volledige week in beslag nemen. Omleiding via de Dirk Martensstraat, Schoolstraat, Vredeplein en Ridderstraat, waar de rijrichting gedurende deze periode zal omgekeerd worden zodat het verkeer de Kattestraat via deze weg kan bereiken. Sluitingsdagen Het stedelijk zwembad zal gesloten zijn op dinsdag 1 novem ber (Allerheiligen), woensdag 2 november (Allerzielen), vrij dag 11 november (Wapenstilstand), zaterdag 12 november (van 13 tot 18.30 u), zondag 25 december (Kerstmis) en maandag 26 december (2de kerstdag). Spaarkas De Zwierders Op zaterdag 22 oktober 1988 van 15 tot 21 u en zondag 23 oktober van 11 tot 17 u. Derde Mosselslag. Plaats: Café De Kezzel, Langestraat 180, 9300 Aalst. Prijs: 250 fr. Voorver koop 100 fr. Vlaamse zwemweek De Vlaamse Zwemweek wordt op nationaal niveau te Aalst geopend op zaterdag 12 november te 20 u. in het stedelijk zwembad. Te 20 u. verwelkoming door burgemeester Maurice De Kerpel waarna openingstoespraak door nationaal voorzitter van het I.S.B. E. Roelandt en doorknippen van het lint door minister Patrick Dewael. Daarna demonstraties door Aalsterse zwem verenigingen en te 22 u. slotwoord door schepen voor Sport, Jeugd en Vrije tijd Gilbert Bourlon. Jebron Tot ons groot spijt moeten wij meedelen dat de jongerenaktivi- teit «Sportkaffee» niet doorgaat op 27/10/88. Zij wordt ver schoven tot na de paasvakantie. De juiste datum zal later gemeld worden. Tiende Vlaamse Zwemweek opent In Aalst De Vlaamse Zwemweek kent haar nationale opening in het stedelijk zwembad te Aalst. Deze plechtigheid wordt voorbe reid in de gebouwen van het Oostvlaams Provinciaal Bestuur op woensdag 26 oktober te 11 u. met verwelkoming door deputée A. De Mol en een overzicht en historiek «Tien jaar Vlaamse Zwemweek» door nationaal voorzitter van het Insti tuut voor Sportbeheer E. Roelandt. De Aalsterse schepen Gilbert Bourlon belicht de nationale opening te Aalst en over de Vlaamse Zwemweek heeft de voorzitter van de kommissie ad hoe het dan meer speciaal. Voorzitter Instituut Sportbeheer Oost-Vlaanderen, I. Van der Cam, heeft het dan over de evenementen in de provincie. Dichters gezocht Het Onafhankelijk Radiofonisch Gezelschap «Orage» dat onder stimulans van Aalstenaar Patrick Bemauw musicals, luisterspelen, verhalen en documentaires realiseert, die via niet-openbare radio's kunnen worden uitgezonden, zoekt dichters. Op vraag van vrije radio's wil Orage inderdaad starten met een poëzieprogramma dat wekelijks zou worden uitgezonden. Om te beginnen door radio Malaika Zele. Ongepubliceerde poëzie is dan ook zeer welkom. Men beperkt het aanbod goed tot bundels of cycli rond een bepaald thema die tevens goed zijn voor een uur uitzending. De gepresenteerde poëzie moet aangepast zijn aan de radiofonische eigenheden en graag ook muzikaal onder steund zijn. Desgewenst moet de dichter niet zelf het eigen werk voordra gen. Dichters wiens werk wordt aanvaard worden vergoed volgens de vigerende Sabamnormen. Lidmaatschap van Sabam is dan ook een vereiste. Inzendingen te sturen naar Patrick Bernauw, Brusselbaan 296 te 9440 Erembodegem-Aalst. Tel. 053/78.30.10. Helrmanmozïek De kunstgalerij New Reform van Roger D'Hondt werd vorig najaar in het zonnetje gezet door CSC De Rank. Aan de stad werd toen een merkwaardig mozaïektapijt aangeboden dat bestemd zou zijn voor het voetpad op het Keizerlijk Plein, voor de omgeving van kultureel centrum De Werf of gewoon op het verkeersvrije gedeelte van de Grote Markt. Het is een rnozaïe kpatijt met konstruktivistische opbouw en hevig kleurenpalet. Een jaar na de schenking verneemt CSC De Rank nu dat bewust mozaïektapijt mag worden aangebracht op de Grote Markt tussen het standbeeld van Dirk Marlens en het gebe dshuisje van het Belfort. Muzikale Avond Willemsfonds De Willemsfondsafdeling Aalst brengt op vrijdag 28 oktober in de feestzaal Van Innis van de Generale Bank, Nieuwstraat 20 een grote muzikale avond met volgend programma: 1ste deel De Koninklijke Harmonie St. Cecilia uit Hekelgem. onder leiding van P. Weemaels 2de deel. De Aalsterse Big-Band. onder leiding van Od. Mortier, opvolger van O. Boone Toegangsprijs: 250 F. Voorverkoop en leden 200 F. Voorverkoop kaarten: A. De Wolf, St. Jozefstraat 17, Aalst, tel. 053/21.39.91 «Graag van Egmont» Grote Markt 1Aalst - Tel. 053/77.56.74. Ook bij alle bestuursleden. Colloquium Vrijwilligerswerk In Vlaanderen te Aalst Het samenwerkingsverband van Zuidoostvlaamse verenigin gen «Regio 86» organiseert in De Werf te Aalst op zaterdag 19 november een colloquium over het vrijwilligerswerk in Vlaanderen. Plenaire zitting in de voormiddag met historische schets van het vrijwilligerswerk in Vlaanderen door Sylvain Van Lebbeke, als ondersteuning van zijn toekomstvisie. Meer konkreet geeft Harrie houben vanuit de praktijk van elke dag zijn kijk op de problemen en de mogelijke oplossingen. In de namiddag volgen debatten per sektie. Inschrijven door storten van 200 fr (400 fr met lunch) bij Netwerk, De Ridderstraat 36 voor 10 november a.s. Dallas anders bekeken In De Werf in vergaderzaal 1 en 2 op zaterdag 22 oktober van 14 tot 17 u. en op maandag 24 van 19 tot 22 u.: «Dallas anders bekeken». Kursusgeld: 250 F. Over dat fenomeen «Dallas» heeft Centravoc (Centrum voor Arbeiders Vorming en Cultuurbeleid) een boek gemaakt met als titel «In het begin was er Dallas Bedoeling ervan is de kijker selectiever, bewuster en kritischer te laten kijken. Naast het boek werd er ook een videomontage gemaakt. Op de cassette staat naast de montage «Dalles anders beke ken», tevens een montage over de beeldtaal. Bij deze montage hoort tevens een begeleidersmap met methodische en didactische richtlijnen voor het werken met groepen. Jan Verachter, mede-samensteller van het boek komt per soonlijk naar Aalst om het boek, de video en de begeleiders map voor te stellen en bruikbaar te maken voor begeleiders- (sters) in het jeugd-en volwassenenvormingswerk. Atelier Bewegingstheater In De Werf op zaterdag 22 en zondag 23 oktober telkens van 9 tot 12 en van 14 tot 17 u. in de balletzaal «Atelier Bewegings theater». Kursusgeld: 750 F. Amateurtoneel is meer dan teksten van buiten leren. Amateurtoneel is meer dan figuren nabootsen. Amateurtoneel vergt ook aardig wat fysische inspanningen. Enige training hierrond is dan ook nodig. Tijdens de atelier-tweedaagse zal er gewerkt worden naar het verbinden van «Techniek» met het «weten» van dat moment. Dit «teken» wordt getransformeerd tot een thema. Een thema dat zal dienen als basis voor meerdere improvisa- 14 en 21 december en 11, 18 en 25 januari telkens van 19 tot 22 u. Kursusgeld: 600 P. Voor velen is de dag dat men met pensioen gaat een grotere overgang dan men zich had voorgesteld. Het vooruitzicht vrij te zijn, precies kunnen doen wat je wilt en wanneer je wilt, trekt velen aan. Daardoor staan zij te weinig stil bij de grote veranderingen: door wat vervangt men de beroepsactiviteit (desnoods na 2 jaar als vele karweitjes geklaard zijn, of in de winter)? Hoe deelt men de dag in? Leven met een verminderd inkomen? Nieuwe afspraken maken tussen man en vrouw? Nieuwe contacten zoeken? Leven met minder waardering? Velen kijken verlangend uit naar de positieve kanten van pensionering. En de vraagte kens... liever niet te veel aan denken. Velen maken de overgang dan ook niet zonder problemen. Lesgever: Joris Desnoeck, medewerker Nationaal Instituut Voorbereiding Op Pensioen-Brussel. Verantwoord speelgoed A.s. donderdag 27 oktober van 20 tot 23 u. in studio De Werf kursus «Verantwoord speelgoed». Kursusgeld: 200 F. Dit educatief programma staat open voor iedereen maar richt zich vooral tot ouders en opvoeders. Lesgever: Daan Rau, directeur vzw. Amarant-Centrum voor artistieke confrontatie. Theaterbellchtlng In de theaterzaal en in de schouwburg van De Werf op zaterdag 29 en zondag 30 oktober, telkens van 9 tot 12 en van 13.30 tot 17 u. Kursusgeld: 1.250 F. Het programma omvat 3 delen: 1. Wat is licht? - Soorten lampen en spiegels - Soorten projectoren en lenzen - Toebehoren - Ster- en driehoekscha keling - basiswerking van een lichtorgel en een dimmer. 2. Verschil tussen BE-lichten en VER-lichten - Invalshoeken van licht - Het lichtconcept - Een lichtplan - Kleuren en kleurmenging. 3. Belichting van het speelvlak: voor-top-tegen-Strijklicht of balletlicht - Voetlicht - 3-puntsbelichting - Belichting van decor en horizon - Speciale lichteffecten - Minimale belichting op 12 kringen van 2 KW. Lesgevers; medewerkers van B.A.S.T.T. «De Vrek» van Molière In De Werf Schouwburg zaterdag 22 en zondag 23 okt. 20 uur. NTG. De jonge regisseur Dirk Tanghe, die reeds ophef maakte met zijn bewerkingen van Shakespeare's «Getemde Feeks» en «Romeo en Julia», zet ook met «De Vrek» weer een klassiek stuk neer. Het thema, hebzucht en niets ontziende schraapzucht, is van alle tijden. Achter deze klassieke Molière-komedie weerklinkt i dan ook een toon van somberte. Regie: Dirk Tanghe. Spelers: Nolle Versijp, Karen De Visscher, Bob Van der I Veken, Peter Van Asbroeck, Eddy Vereycken, Hugo Van den j Berghe, Chris Boni. Organisatie: C.C. De Werf. Toegangsprijs: 350 F. Diva Braslva Schouwburg 21 okt. 20 uur. Leporello Het lyrisch theaterlaboratorium Leporello werd in het voorja# van 1906 gesticht. Hoofdbekommernis van de stichters was een onderzoek naar de theatrale implicaties van een gezon gen tekst «Distelkoningin» is een gezongen toneelstuk in drie bedrijven. In het tijdsbestek van één dag confronteren zich drie zange ressen. Hun wereld is een microcosmos die uitsluitend bestaat voor en door hun uiterste gevoelsexplosies. Zij zijn koninginnen in dit dolle en tragische koninkrijk. Tussen spiegel, stoel en bed, bediend door hun beweeglijke butler- nar, beleven zij hun dromen en verlangens via ontmoeting, seductie en ontknoping. Het hallucinante ritueel verraadt stilaan een broeinest van geheimen en intriges die zowel een bijtend-ironisch als ontroerend-poëtisch impact hebben. Concept: Dirk Opstaele Organisatie: C.C. De Werf. Toegangsprijs: 200 F. Bob Boon Singers Schouwburg, donderdag 27 okt. 20 uur. In 1963 startte Bob Boon met een koor dat zich vooral zou toeleggen op de bewerking en uitvoering van volksliederen in de meest diverse stijlen. Sinds hun succesvol debuut tijdens het Noordzeefestival bouwden ze een fris en gevarieerd programmaop waarmee ze ook af en toe te gast zijn in radio- en tv-programma's. Organisatie: Oudercomité St. Jozefscollege. Informatie: 053/21.36.55. Shakexpearment Schouwburg, vrijdag 28 okt. 20 u. Le Jeune Moon Le Jeune Moon is een jonge theatergroep gestart door Mare Van Overmeir en Roberto De Jonge die beiden ervaring opdeden bij Jan Fabre. Dit duo verwerkte tekstfragmenten ue 6 stukken van William Shakespeare op een experimentele manier (A Midsummernight's Dream, King Lear, Hamlet Romeinen Juliet, Richard III, The Tempest). Shakexpearment is magisch theater dat uit flarden realiteit en fictie een droom spint, waarvan je weet dat het een droom is maar die je onherroepelijk blijft fascineren, angst aanjagen confronteren met de kanten van jezelf die je het best kent er het minst wil zien. Kortom, een cynisch spiegeltje aan de wand. Organisatie: C.C. De Werf. Toegangsprijs: 200 F. Nieuw Belgisch Blazersensemble Schouwburg, zaterdag 29 okt. 20 uur. Sinds 1 januari 1988 hebben de blazers van het kamerorkest veelal musici uit grotere orkesten, besloten zich full-time voc het orkest te engageren. Binnen het Nieuw Belgisch Kamerorkest vormen ze nu e apart blazersensemble dat geleid wordt door Jan Caeyers. Hun debuut werd door het publiek enthousiast onthaald. 00 krantekoppen als «pittige start» of «Debuut met glans» lat? voor het nog jonge ensemble het beste verhopen. Programma Mozart, Frazgaix, Beethoven, Gounod. Organisatie: C.C. De Werf. Toegangsprijs: 250 F. The Pasadena Roof Orchestra Schouwburg, woensdag 2 nov. 20 uur. Het Pasadena Roof Orchestra wist na Groot-Brittannië, Nf derland en Duitsland ook België te veroveren met hu spetterend tv-optreden tijdens de verkiezingsshow van 76 Met hun «disco uit de jaren twintig» blijven ze nu nog propvol zalen lokken. Organisatie: C.C. De Werf, Toegangsprijs: 450 F Zwanger8Chapszwemmen De lessen zwangerschapszwemmen georganiseerd door het stedelijk zwembad hebben plaats telkens op maandagavond van 19u45 tot 20u30. Op maandag 14 november zal er uitzonderlijk geen les zijn Inlichtingen in uw zwembad op maandag, woensdag en donderdag van 14 tot 19 uur. Werken met camera en videorecorder In De Werf keuze tussen dag- en avondkursus. Dagkursus op donderdag 27 en vrijdag 28 oktober van 9 tot 17 u. met anderhalf uur middagpauze. Avondkursus op dinsdag 25 tot en met vrijdag 28 oktober van 19.30 u. tot 22 u. Kursusgeld: 2.600 F. Lesgever: Gert Vsebaert, Gent. Bijna of pas op pensioen Infoavond in De Werf op woensdag 26 oktober te 20 u. Toegang gratis. Kursusdata zijn woensdagavonden 16, 23 en 30 november, 7, Raketten wegt De Vredesbeweging blijft! Nu, vijf jhaar na de grootse betoging tegen de plaatsing va kernraketten in ons land, organizeert het VAKLA in Vredeshuis, Esplanadestraat 8 te Aalst op zaterdag oktober om 20 uur, een gespreksavond met als sprek» VAKA-voorzitter Hugo Ongena en Dr. Jef De Loof van Medische Werkgroep tegen Atoomwapens, tevens voorzitü van het Vredeshuis. Ze zullen spreken over de Atlantische alliantie of NAVO n> alle gevolgen voor de Belgische ekonomie en de militarize van ons land. De toegang is gratis. Vred. Vaka natior Vrede politic Voor opzett meem organi oorlog Spreki legen thema ook gr invulle het Vri b.g.j Zond. anders Her David Dondei

De Voorpost | 1988 | | pagina 12