c Over muziekinstrumenten en bpa's J> «Het beest in de mens» bij Netwerk De Voorpost - 21.10.1988 - 13 Rode wijn De ervaringsgerichte school «De Weide». Zevecootstraat 67 te Erpe-Mere brengt op maandag 31 oktober Bram Vermeulen met «Rode Wijn» in De Werf, Molenstraat te Aalst te 20.30 u. Toegang kost 250 F. In voorverkoop 200 F. Reservatie via Centrum Netwerk, 053/78.89.81 HAK - 't Koerken zoekt dringend... Speelgoedboeken, strips, enz... die de Sint mag uitdelen op het jaarlijkse Sint-Maartenfeest van HAK. Je kan het speelgoed afgeven op het Sint-Martensplein 2 te Aalst, elke werkdag tussen 9 en 24 uur (behalve dinsdag tot 17 u.), tijdens het weekend van 20 tot 23 uur, Opz ondag 13 november komt de Sint naar HAK - 't Koerken vanaf 15 uur en deelt er snoep uit aan kinderen tussen 0 en 12 jaar. Vanaf 14 uur wordt er gezorgd voor animatie met pannekoe ken en chocomelk voor de kinderen. Voor de ouders is er gelegenheid tot gezellig samenzijn. Op 11 november is HAK - 't Koerken ter gelegenheid van de jaarmarkt open vanaf 10 uur. De groep «Doctor Zoom» zal optreden om 16 u. en om 20 uur. Er is gratis inkom. Meer inlichtingen op 053/70.38.88. Kwisspel Vlaanderen Vandaag vrijdag 21 oktober te 20 u. op het Dakterras van De Werf, Molenstraat te Aalst, Kwisspel Vlaanderen, een kwis- avond voor jongeren vanaf 16 jaar. Spanning en spint, humor en enthousiasme, winnen en verliezen, een leuk avondje-uit en tegelijk méér weten: dat zijn in een notedop de ingrediënten van Kwisspel Vlaanderen, een ludiek, maar tegelijk toch inhoudelijk: flink gestoffeerd kwi- sprogramma voor jonge mensen. De jeugdige deelnemers (er zal telkens gespeeld worden met vijf ploegen van drie jonge mensen tussen 16 en 25 jaar) worden getoetst op hun parate kennis over Vlaanderen en zijn cultuur, zijn folklore, zijn geografie, zijn geschiedenis, zijn politiek... Tevens is flink wat ruimte voor creatieve uitleving voorzien. Dit onder leiding van een deskundige spelleider-presentator. Er is een prijzentafel ter waarde van 20.000 F (boeken). De deelnemers worden gezocht onder de Aalsterse middelba re scholen en alle jeugdorganisaties. Ook enthousiaste toeschouwers van alleleeftijden en georga niseerde kwissers tot 25 jaar zijn welkom. Platina bruiloft Op 20.9.1988 vierden de echtelingen René De Mey (18 9.1897) en Elodie Poep (22.12.1897) wonende te Aalst Hofstade Terbekenstr. 29, hun platina bruiloft (20,9.1918). De heer Burgemeester M. De Kerpel, Schepen A. Doorns en Schepen Fl. De Winter kwamen de jubilarissen ten huize feliciteren en overhandigden het geschenk aangeboden door het stadsbestuur en de felicitaties van de koning. Hoogmissen op 15 november, feest der dinastie Moorsel, St. Martinuskerk, 10 uur. Meldert, St. Walburgakerk, hoogmis om 10 uur. Hofstade, O.L.Vrouw Hemelvaartkerk, 10.30 uur. Gijzegem: St. Martinuskerk, 10.30 uur. Erembodegem; O.L.Vrouw Hemelvaartkerk, 10 uur. Erembodegem-Terjoden: St. Jozefskerk, 11 uur. Baardegem: St. Margarethakerk, 9.30 uur. Nieuwerkerken: O.L.Vrouw Hemelvaartkerk 9.30 uur. Herdersem: O.L.Vrouw Hemelvaartkerk, 10 uur. «Vossen» Vandaag vrijdag 21 oktober in de kleine schouwburg van kultureel centrum De Werf opvoering van «Vossen» door «De Zwarte Komedie» in een Willemsfondsorganisatie. Toegang 250 fr. WF-leden 200 fr. De historie van Reinaert in het dierenrijk België. Griet Liefoge In de Belfortzaal stelt Griet Liefoge werken in olieverf en akwarel tentoon tot en met 30 oktober. Toegankelijk elke dag van 10 tot 19 u. Brigade Rumbeke Oudgedienden van de Brigade Rumbeke die na WO II in Ierland een onderkomen vonden worden te Aalst verwacht op zondag 30 oktober te 10 u. in de bovenzaal van Danish Tavern aan de Aalsterse Hopmarkt. Nadere info te bekomen bij R. Bodequin, Vlaamse Ardennendreef 5 te Oudenaarde Tel. 055/31.82.05. Hij is de sekretaris van de Verbroedering der Oudgedienden van de Brigade Rumbeke. Gijzegem Gijzegem en Membach Reeds van ver vóór de fusie der gemeenten was Gijzegem verbroederd met Membach, een gemeente nabij Eupen. Om de vriendschapsbanden te onderhouden gaan geregeld be zoeken door zowel van Membach aan Gijzegem als omge keerd. Aanstaande zondag gaat de verbroedering door te Gijzegem met als programma: 9.15 u.: Aankomst autocar en enkele wagens. 9.20 u.: Koffie. 10.15 u.: Optocht vanaf parochiezaal (Dekkersweg) via Steen weg op Aalst, Kerkstraat, Kerkplein. 10.30 u.: Plechtige hoogmis, opgeluisterd door de jeugdfanfa- re uit Membach. 11.15 u.: Neerlegging bloemen en korte plechtigheid aan monument der gesneuvelden en verbroederingsgedenksteen. 12.00 u.: Middagmaal in parochiezaal. 13 30 u.: Vertrek naar Aalst. Bezichtiging o.l.v. gidsen van bezienswaardigheden. 16.00 u.: Receptie in de trouwzaal. 17.00 u.: Lunch en gezellig samenzijn in de parochiezaal. Muhka Het Museum Hedendaagse Kunst Antwerpen stelt geselek- teerde werken nog tentoon tot en met 13 november in De Werf, Molenstraat. Zwangerschapszwemmen De lessen zwangerschapszwemmen georganiseerd door het stedelijk zwembad hebben plaats telkens op maandagavond van 19.45 uur tot 20.30 uur. Op maandag 14 november zal er uitzonderlijk geen les zijn. Inlichtingen in uw zwembad op maandag, woensdag en donderdag van 14 uur tot 19 uur. Sluitingsdagen Het stedelijk zwembad zal gesloten zijn op dinsdag 1 novem ber (Allerheiligen), woensdag 2 november (Allerzielen), vrij dag 11 november (wapenstilstand), zaterdag 12 november (van 13 u. tot 18.30 u zondag 15 december (Kerstmis) en maandag 26 december (2* Kerstdag). Vredeshuis Vaka hoeven we u zeker niet meer voor te stellen. Zowel nationaal als in Aalst zijn we reeds jaren werkzaam om de Vredesproblematiek onder de aandacht van het publiek en de politici te brengen en te houden. Voor mensen zoals u, die graag af en toe een boompje opzetten over allerhande hete (of iets minder hete) hangijzers, meende men er goed aan te doen een panelgesprek te organiseren op zaterdag 29.10 e.k. (5 jaar na de grootste na oorlogse betoging). Sprekers zijn: Jef Deloof (voorzitter Medische Werkgroep tegen Atoomwapens) en Hugo Ongena (Vaka-voorzitter), het thema: «Raketten weg - de Vredesbeweging blijft'?». Wil u ook graag weten hoe Jef en Hugo bovenstaand vraagteken invullen? Komt u dan op zaterdag 29 oktober om 20 u. naar het Vredeshuis, Esplanadestraat, Aalst. b.g.j.g. Zond. 23 oktober: ledenfeest. Dinsdag 25 oktober: speelgoed anders bekeken, 20 u.. Apostelken. Herdersem Davldsfonds Donderdag 10 nov.: bezoek van Sint-Maarten en Zwarte Piet aan de vrije lagere schooi en de vele D.F.-gezinnen. Vrijdag 18 november: 4de gewestelijke kwis te Welle. Woensdag 7 december: kindernamiddag - Parochiaal Cen trum 14.30 u. Vrijdag 9 december: gespreksronde Samen spreken over geloven: opium of zuurstof. Zaterdag 23 december tot zat. 7 januari '89: eigen kerststal in tuin pastorie. K.B.G. Seniorenfeest Centrum. Gemeenteraad te Aalst a.s. woensdag 26 oktober in het Parochiaal Voetbal thuis Patro-Herdersem. Zondag 23 oktober: Overgangsklasse B: Herdersem - Erembodegem. Eerste D: Moorsel - Herdersem. S.K. Herdersem. Zaterdag 22 oktober: Miniemen S.K. - S.K. Lebbeke A (14 u.) Scholieren S.K. - Baardegem (15.30 u.) Zondag 23 oktober: Reserven S.K.A - St.-Gillis-D. (10 u.). Meldert Wapenstilstandsherdenking De NSB organiseert andermaal de herdenking van de wapen stilstand als volgt: op vrijdag 11 november: 9 u.: samenkomst in het lokaal, Dorp 36. 9.15 u.: optocht naar de parochiekerk. 9.30 u.: plechtige dienst voor de oorlogsslachtoffers en afgestorven leden. Na de mis bloemenhulde aan het gedenkteken der gesneu velden. 13 u.: feestmaal in restaurant «De Mooie Molen». Kultureel Centrum Affligem Tot en met 1 november kan u in het Affligems kultureel centrum, Abdijstraat, terecht voor liefst drie tentoonstellingen. Alle drie toegankelijk op zaterdagen van 14.30 tot 20 u. en op zon- en feestdagen van 11 tot 13 en van 14.30 tot 20 u. In zalen A ziet u Spaanse schilderijen van Georges Steel, in zalen B toont Louis Bonnevijn zijn visie op onze natuur en in de Affligemse kunstkelder exposeert Ledenaar Martial Nijs «kunst in eenvoud» in portretten, landschappen, bloemen en stillevens. De verplaatsing alleszins waard. Antiek- en rommelmarkt te Affligem Op zondag 30 oktober a.s. zullen vanaf 11 u. circa 100 kramen opgesteld staan in de verkeersvrije Abdijstraat (tus sen de Vijfhoek en de abdij) en dit tot het donker wordt. Vooral in 't begin van de markt worden de beste koopjes geslagen. Voor drank en spijs (belegde boterhammen, pensen, worsten, mattetaarten) kan men vanaf 10 u. doorlopend terecht in de bars van het Kultureel Centrum (gelijkvloers en kelder). De gemeenteraadszitting van dinsdag was op heel wat kopen is voor een «so- bpa omvat. Enkel wordt punten uitzonderlijk. De opkomst van de raadsleden, ciëteit» praktisch niet een lintje getrokken om de aanvankelijk slechts 29 op de 41, was aan de magere haalbaar want 100.000 fr. grens tot waar mag wor- kant. In het publiek waren wel heel wat nieuwe leden hebben die zo maar niet te den gebouwd aan te ge- present die eens een kykje kwamen nemen waar en hoe spenderen. Ondertussen ven. Over de nieuwe ont- ze na nieuwjaar zullen zetelen. Er was ook meer ligt dergelijk instrument sluiting zal ruime in- publieke belangstelling maar wie op rare toestanden dan wel onbespeeld in de spraakmogelijkheid zijn, verzot was kwam eerder bedrogen uit. De eerste 40 akademie...». beloofde de schepen, punten werden in no-time afgehandeld, echt op een Voor burgemeester De Maar volgens Denayer drafje. Blikvanger was zoals kon worden voorzien, de Kerpel ligt er echter geen wordt dat «een lijntje met kwestie over de parkeergarages waarover u elders in dit direkte korrelatie tussen verdragende gevolgen» blad leest. Ook de karnavalhalle zorgde voor enige de akademie en de verhitting bij de vroede raadsleden maar de interpella- muziekmaatschappijen, ties van Baita Dolores deden schepen De Maght steige- Stimulerende initiatieven ren, die het niet nam dat er onwettelijkheden werden vanwege de akademie zou- toegeschreven. den echter niet uit den Verontschuldigd waren Marcel Lorie (PVV) en Oscar boze zijn. Financiesche- Redant (PVV) wegens gezondheidsredenen. Oscar werd pen Ghisleen Willems stel- als fraktieleider vervangen door Alois Adriaenssens en de dat de akademie instru- bij enig misverstand door benjamin Luc Latoir. Antoon menten zou kunnen verhu- Blommaert was afwezig wegens het afsterven van zyn ren. Er mag strikt geno- moeder en zal trouwens in de komende bestuursperiode men geen instrument door vervangen worden door zijn echtgenote Mieke De de akademie worden uit schepper. geleend. Wellicht kunnen Bij de aanvang van de zit- ook zal renderen voor de mits enige goodwill akade- ting vroeg Dolores Baita plaatselijke fanfares en mie en muziekmaatschap- dat een einde zou worden harmoniegezelschappen pijen toch beter op elkaar gesteld aan de verwarring want het is een gekend feit inspelen, rond de benamingen van dat het tussen de direktie De Werf. Vooreerst heet- van de stedelijke akade- Bpa's te die «kultureel een- mie voor muziek en ballet Bij name van Danny De- trum», maar achteraf werd en toneel en de plaatselij- nayer verzet de Volksunie geopteerd voor «kuituur- ke muziekverenigingen zich tegen de wijzigingen centrum». Om het even maar povertjes botert, aan bijzondere plannen welke benaming maar «Waarom mogen leerlin- van aanleg. Voor bpa graag een eenvormige, gen van deze akademie «Hoezekouter» omwille vroeg Dolores en de bur- geen deel uitmaken van van een gebouw bij de Ha- gemeester beloofde dat te plaatselijke ensembles?», ring dat er zal worden op- zullen verhelpen. Kuituurschepen Borms gericht en als op dat van Leningen was echter van oordeel dat de Hoge Vesten omdat de- Moorsel A.s. maandag 24.10 in het KLJ-heem «Parels verwerken tot sierspelden», ledereen welkom. K.B.G. Op 27.T0 te 14 u. in het Parochiehuis tot 18 u. kaarten, vogelpik en bakschieten. vT - het niet de taak van de ze wijziging aanleiding zou Nadat de aanpassing der akademie IS> leerlingen kunnen geSen tot onteige- openingsuren van e naar piaatseiijke vereni- ningen. Aanvankelijk zou i e," dlC gingen te draineren. de ontsluiting van de Ho- J. v ?r vo wasse* «Met het uitnodigen van vernieswijk gebeuren via e m'ns.e, °Pmer' afgevaardigden van mu- de Hoveniersstraat en een g a U1 êe wa ziek verenigingen naar smalle doorgang van de eveneen., e geva was Dpenbare examens van de Doolhofstraat. Volgens de van Hp ?<>P<;7nfia Ip^h It akademie doet deze reeds nieuwe plannen zou die nu naa^Lvfno vi; pin nii een ieste- want die kun- gebeuren via de nieuwe wa sfraat te Herdersem nen er dan met de leerlin" wiik" En dit zonder eni8 (Beekweeweg) evenmin gen sPreken>> ze& schepen voorafgaand onderzoek (üeeKweeweg) evenmin Borms Maar Edgard door de politie. De ve°eTIingL°werden Hoo8huys 8aat met de SchePen De Maêht repli- vele ,emnge" eerden sje van de akademie aller_ keert dat het ^er geen 1 z n e* minst akkoord. «Een hobo wijziging Zo werd o.m. het kontrakt voor het kaartenhuisje reeds opgezegd. Voor De nayer wordt hier de wagen voor de paarden gespan nen en gaat het hier om een omgekeerde aanpak zou volgens het raadslid moeten worden bekocht door de eigenaars. Edgard Hooghuys heeft eveneens bezwaren tegen dergelijke manier van han delen en zegt, Danny De nayer in zijn redenering te kunnen volgen. Maar voor Anny De Maght zou er niets veran derd zijn. Ze wil mogelij ke onteigeningen voorko men. De Doolhofstraat moet een rustige straat blijven. Ze is trouwens te smal voor groot verkeer. «Wel kan de witte vlek tussen de twee bpa's die nen als uitweg». Danny Denaeyer zegt op een nieuw plan het bewust lintje te hebben zien staan dat een nieuwe uitweg mo gelijk maakt. Dat zou bo vendien de realisatie van het fietspad van Hoge Vesten via de Leirekes- route naar Moorsel bezwa ren. Maar volgens schepen De Maght schuilt er geen enkele angel onder het gras. Bij de stemming stemde de VU tegen. die het hele Erembodegem KAV-aktiviteiten Voor -vijftigers en beginners: turnen iedere dinsdagnamid dag van 14 tot 15 u. Voor iedereen: tumles iedere woensdaga vond van 19 tot 20 u. Deze turnlessen worden georganizeerd in sporthal Denderdal te Erembodegem. Prijs voor 10 lessen: 550 fr, verzekering inbegrepen. Ook niet-leden zijn welkom! Inschrijven ter plaats of bij de KAV-sportverantwoordelijke Verlé Agnes, Brusselbaan 204, Erembodegem, tel. 053- 77.82.55. Ledenfeest postzegelkring Dendria Op zaterdag 22 oktober te 19 uur in de parochiezaal, Breughelmaaltijd uit de «tijd van toen». Vooraf inschrijven bij de penningmeester Roger Coolen, Eikenlaan 7, Erembo degem-Terjoden. Postzegelkring Dendria Klubvergadering zondag 23 oktober te 10 uur in het parochie huis. KVLV kreatief handwerk Dinsdag 25 oktober te 13.30 u in de bovenzaal van het parochiehuis: breien van eenvoudige trui met modieuze versiering. KBG Voetverzorging: donderdag 27 oktober te 13 u in het parochie huis (wachtzaal). KAV Informatie- en gespreksavond Op donderdag 27 oktober om 19.30 u in de bovenzaal van het parochiehuis: de heer J.P. Van der Snickt spreekt over het fenomeen depressie, de verschijnselen die ermee gepaard gaan en de misvattingen die hierover bestaan. Nieuwerkerken Op het KWB-jaarprogramma Rond 11 november '88 bezoekt St.-Maarten en Zwarte Piet de leden met kinderen onder de 12 jaar. Kookkursus voor mannen op maandagavonden 17, 24, 31 oktober en 7 en 18 november 1988 Kerstfeest KWB - JKAV - KAV op zaterdag 17 december '88 Langlauf in de Hoge Venen: zondag 5 februari '89 Winterwandeling in de Wellemeersen: zondag 22 januari '89 Tijdens de periode februari - mei '89: teaterbezoek met KAV, toneelopvoering, toeristische daguitstap met bezoek aan brouwerij, lentewandeling aan de Zwalm, gezinsweekend te Her-sur-Meuse. Tijdens de periode juni-augustus '89: zomerwandeling te Moerzeke-Kastel, wandelzoektocht. Lede K.V.L.V.: Kookles op donderdag 20 oktober om 19u30 «Eten zonder vlees of vis»: kan dat? K.W.B.-afdeling Wanzcle: op 21 oktober om 20 u. in het dienstencentrum te Wanzele: raadsvergadering voor de leden. De kleine Koutervissers organiseren op 22 oktober hun jaar lijks souper in het Kantientje, Nachtegaallaan, Lede Natuurgroep De Gemzen organiseren op zaterdag 22 en zondag 23 oktober: mosselfestijn. Zaterdag van 19 tot 21 u. en zondagvoormiddag van 12 tot 14 u. Sportraad Lede organiseert zondag 23 oktober een Bowling- kampioenschap in het bowlingcenter te Erondegem Aanvang om 14u30. Inschrijving 100 fr. Info inlichtingen: Sportdienst Lede, Brilstraat 2, Lede, tel, 053-80.60.39 Kristelfjke Bond voor Gepensioneerden. Op maandag 24 okto ber eerste winterfeest in de Volkskring, Kasteeldreef te Lede Deuren open om 14u30. Te 15u30 koffie en koeken, te 16u30 muziek en dans met orkest. Rond 20 u. tombola. Deelname 80 fr. in verkoop, kassa 90 fr. K.V.L.V.: dinsdag 25 oktober om 19u30 «Eigentijdse juwelen maken» op een paar ringen in globo goedge keurd. Wat betreft de riolerings- en wegenwerken aan de Moorselbaan waarvoor bijna 9 miljoen is voorzien en voor de 148.000 fr. voorzien voor een tweede balie in De Werf onthield zich de SP. In verband met de werken op de Moorsel baan stemde de VU nega tief. De volgende leningen gin gen er door als koek: - van 1.462.000 fr. voor het uitvoeren van herstel lingswerken met gietasfalt te Aalst, Erembodegem, Gijzegem en Herdersem; - van 1.000.000 fr. voor de aankoop van fietasfalt- broden; - van 1.508.000 fr. voor het plaatsen van een open bare verlichting in de Hoe- zestraat te Nieuwer kerken; - van 238.000 fr. voor de aankoop van bomen en heesters voor het stads park; - van 170.000 fr. voor de aankoop van een prrceel- tje grond met eropstaand gebouw te Baardegem, hoek Kapellestraat en Eu ropastraat; - van 5.308.000 fr. voor de financiering van de scè- nebouw in het cultuurcen trum De Werf - eindafre kening; - van 1.309.000 fr. voor de financiering van de ge luidsinstallatie in het cul tuurcentrum De Werf - eindafrekening; - van 1.026.000 fr. voor het uitvoeren van bijko mende werken aan de cen trale verwarming en ver- «T luchtingsinstallatie inge- a verschlllende try-outs aftreksel te verworden. Amore, een gezonde volge opstarten en afrege- in het VIaamse land> en na Het rigoureuze scènebeeld maatschappelijke betrok- len van de installatie in het herwerkin8 °P basis van - bestaande uit drie afwis- kenheid doorklinken zon- cultuurcentrum De Werf- ëeuite kritiek en her- selende aanflitsende licht- der zich in een ongenadig - van 3 887 000 fr voor nicuwde visies- blijkt de zuilen waarin Peeters tel- gemoraliseer vast te de weg- en rioleringswer- produktie «Het beest in de kens gevangen zit, een zuigen. ,«,i„~ ,.f«. a„ mens» nu njp te zijn voor strook kippegaas en een in De songs die de woordtira- definitieve voorstelling een plexi kubus geperste des afwisselen zijn ge- aan het Vlaamse publiek, strobaal - vestigt alle aan- stoeld op een levendige Tekstschrijver - performer dacht op de woordenkra- rocktraditie, iets waar de Elvis Peeters, beter ge- mer en zijn onderkoelde stevige gitaarriffs van Fred ICUI kend als zanger tekst- fysieke présence die, para- Angst niet vreemd aan - van 141.000 fr. voor het fhrijver van het stilaan doxaal. vaak het kookpunt zijn. aanleggen van een wegver- '®gendansc'le Aroma di nadert. De teksten die hij Het geheel dat doordrenkt harding in het Osbroek te c"!?™* s?me." met voor ZIJn, Publiek debi- is van een dierlijke ironie, Aalst. Angst, gitarist van teert, vol van guitige zaj bij menig toeschouwer voornoemde formatie en woordenspelingen en een relativerende glimlach Muziekinstrumenten m «Het beest in de mens» merkwaardige metaforen, Gp de lippen toveren, of aktief als muzikale achter- vormen een dynamische moeten we ze&&en een uit- Een half miljoen was voor- grond, een stevig woor- stroom van impressies en bundige schaterlach, zien voor aankoop en ver- denschouwspel neer, wel- ideeën die de schrijver vanging van versleten mu- iswaar geïnspireerd (zoals wellicht het slapen zouden ziekinstrumenten. Edgard ze zelf zeggen) op de pres- beletten indien hij ze niet Zaterdag 29 oktober te Hooghuys, die zelf in een taties van het voormalige met zijn publiek zou de- 20u30 muziekmaatschappij spe- Neerlands Hoop, maar len. Ook in deze produktie Prijs 1201150 frank. lend lid was, vroeg hierbij met voldoende eigen in- laat Peeters, evenals in Organisatie Netwerk i.s.m. of dat gespendeerd geld breng om niet tot een lauw zijn werk bij Aroma di vzw Hallo Aalst. De drukkers kwamen in algemene vergadering bijeen A Aalst-Lede. De familie De Kerpel blies verzamelen (A) ken bij aanleg van de collector I - sector D - linker Denderoever. De Vilander-, A. Nichel-, Burchtstraat en Werf- plein;

De Voorpost | 1988 | | pagina 13